SPOUT DHS maakt het helemaal De jeugd geeft het voorbeeld m Reserves mm WSmÊmmÊm Van Vuuren naar Excelsior M Ontknoping... SFC-HWD DHS toch tegen Oranje Kans op hoofdklasse volledig in eigen hand Sportagenda Zwaluwen weer hans in eisen hand §mm Korensevel kiest toch voor DHS Excelsior '20 wint eigen toernooi Poule-winnaars 45 mille voor tribune Zwaluwen kend geslaagd dacht ik". De Schiedamse trainer had ge lijk. Want twee keer drie kwar tier overheerste DHS en speel de het in feite de thuisclub regelrecht naar een verdiende nederlaag. Waarbij het de zwakke punten van DBGC (de defensie) uitstekend uitbuitte. Dat in de bus terug alleen maar „Jantje Kerhof ai, ai, ai. ai" werd gezongen was dan ook niet helemaal terecht. Want heel DHS was bereid te knokken voor de laatste kans op de hoofdklasse. Twintig minuten waren in de eerste helft gespeeld toen de Schiedammers het eerste doel punt konden vieren. Een vrije trap van Ferry Holster werd toen volledig gemist door de nerveuze doelman Hans de Vos waarna de opkomende Jan Kerssemeyer half vallend in kon koppen: 01. De schut ter: „Ongeloof tijk hoeveel ruimte ik kreeg. Ik had alle tijd om de beste hoek te kie zen. Ik geloof ook dat dat de zwakte van DBGC was. Ze hadden totaal geen organisatie in de verdediging". DHS nam geen genoegen met de geringe voorsprong. Bleef ..jagen" cn veroorzaakte daar door nog meer paniek in de defensie van de thuisclub. DBGC-trainer Hans van der Wekke: '„We hebben vooral verdedigend nog nooit zo zwak gespeeld. En doordat ook Hans Teyn goed werd uitgeschakeld konden we niet in ons spel komen". Daardoor ook ontstond de tweede Schiedamse treffer. Want een ogenschijnlijk on schuldige dieptepass werd rus- Rob Jacobs op de tig opgevangen door Arie Jon- gejan. Goed stoorwerk van Martin öortmerssen echter bracht de verdediger zodanig in paniek dat hij terugspeelde op de uit zijn doel gekomen Hans de Vos. Die geen schijn van kans had op de schuiver van zijn eigen speler: 02. DHS leek op rozen te zitten. Temeer daar de defensie on- passeerbaar bleek en niet al leen doelman Jos Sparla in drukwekkende reddingen ver richtte, maar ook de buiten- spelval uitstekend fungeerde. Dat na rust, toen na tien minu ten Öortmerssen vervangen werd door Hans Vermeer die nog van zeker 25 meter op de lat knalde, DBGC alsnog kon scoren was domweg pech. Want vijf minuten voor tijd was het invaller Hanenberg die de bal zodanig van rich ting veranderde dat een doel punt niet meer voorkomen kon worden. Een gelukkige treffer die DHS even in bet nauw bracht maar de Schiedammers bleken te zelfverzekerd dat ge vaar al bij voorbaat werd uit gesloten. Hierdoor werd de kans op pro motie min of meer 2eker ge steld. Terecht, want de manier waarop DHS de laatste weken speelt is zodanig dat een plaats :n de hoogsïe klasse van het zondagvoetbal volkomen ver diend is. DHS speelde met: Sparla, Kerkhof. Sla, Kerssemeyer. Van der Pluym. Roozen, Hol ster. Lemen, Doesburg, Piet. Roozen, Öortmerssen (Ver meer). Zeist De oefenwed strijd van het Nederlands elftal tegen de Schiedam se eersteklasser DHS kon vrijdag vanwege de pro blemen rond het trai ningskamp van Oranje geen doorgang vinden. Het elftal van Rob Ja cobs treedt daarom woensdag 24 mei als sparringpartner aan op het KNVB-complex te Zeist. De ontmoeting be gint om 11 uur. VD/SC/WW Oude Tonge Met een angstig gezicht werd Rob Jacobs van het veld gedragen. De succes volle oeferuneester van DHS werd geëerd alsof zijn ploeg kampioen was geworden. Te recht misschien ook wel om dat DHS aantoonde dat alleen aanvallend voetbal kan zorgen voor een positief resultaat. DHS deed dat, maar zorgde er levens voor dat alle risico's werden uitgesloten. Dus werd DBGC-vcdette Hans Teyn door mede-uitblinker Jan Kerkhof volledig weggespeeld en zette Jacobs de van origine als ver dediger spelende Jan Kersse meyer in als extra aanvaller. door Marlijn Verwaaijen. De tactische zet van de oefen- meester van DHS slaagde vol ledig. Vandaar ook dat hij door de in grote getale aanwezige supporters van het veld werd gedragen en de altijd bijzonder chauvinistische aanhangers van DBGC niets anders kon den zeggen dan dat de beste ploeg had gewonnen. Het was DHS dat waarschijnlijk voor het eerst in het 60-jarig bestaan door zal dringen tot de hoogste afdeling van het zondagvoet bal. „Wat moet ik er van zeggen?", aldus een gelukkige Rob Ja cobs, „Ik dacht dat de beste ploeg had gewonnen. Met op zet heb ik Jan Kerkhof op Hans Teyn gezet omdat iede reen verwachtte dat Ferry Holster die opdracht zou krij gen. Ik heb al meer gezegd dat we moeten aanvallen om re- Hans Teyn (m) werd volledig aan banden gelegd. sultaat te boeken. Dus ook te- gedaan. Karei Doesburg, Piet gen DBGC. Dat hebben we Roozen en Martin Öortmerssen waren de vaste spitsen en Jan zo ;if en toe op te duiken in Kerssemeyer had de opdracht de voorhoede. Dat is uitste- Schiedam/Vlaardingen Voor promotie naar de KNVB heeft het tweede elftal van Martinit mei 3—0 gewonnen van RKWIK 3. Donderdag spelen de Schiedammers thuis tegen EDS 2 en met winst promo veert het reserveteam van Mar tinit naar de KNVB. De wed strijd wordt gespeeld in „Thur- lede" en begint om zeven uur. Dinsdag Vergadering MSR. Koningshof, 20 uur. Martinit—DHS (neder- iaagserie). Thurlede. 19 uur. VS Holy—Sparta (honkbal neder laagserie), Zwal.laan. 19 uur. Zwaluwen—Sunlight. Zwal. laan, 19 uur (kwartfinale). SF- C-HWD (gouden plak), Thur lede, 19 uur. Ursus—Fortuna,- Harga, 19 uur. St. Lodewijk- -Spirit (dames s). Woensdag Spirit—Schiedam (heren s),' Hargalaan. 19 uur Groenoord- Eurostars (heren s), Kethel, 19 uur MSV *71—DOZ, Steen- dijkpolder. 19 uur Alexan dria—Holy (dames s). Donderdag RKWIK—Fortuna (kwartfina le). 't Nieuweiant, 19 uur Ex celsior MHaarlem. Rozen- laan, 19 uur Vergadering MW '27, Van der Doelstraat, 20.30 uur. ODO—WION (nederlaag- serie), Van der Doelstr. 19 uur. Groenoord—Phoenix, Pr. Ale- xanderha], 21.30 uur. Thunder- birds—Spirit (heren s). SV- V—PPSC, Harga, 19 uur. Vrijdag Leden verg. De Hollandiaan, Kethelweg 20 uur. MSV '71—Botlek 2 (dames s), Steend. polder, 19 uur. Schiedam Vanavond kan SFC bezitter worden van de louden plak, wanneer het ge- >'ik speelt tegen HWD. De Schiedammers, die vorige week met 1—0 van stadgenoot DRZ wonnen, hebben daar een uitstekende kijk op. Om 19 uur wordt afgetrapt in het sport- Park Thurlede. Werkendam Zwaluwen mag wel erg zuinig zijn op de jeugd. Zij (en dan bedoelen we Dick van der Berg en Dick Schouten) bepaalden in hoge mate het gezicht tegen Kozak ken Boys, waardoor Zwaluwen in het spoor bleef van De Zwervers en Nieuw Lekker- Iand, die beide ook wonnen. Dezelfde Van der Berg (nog steeds A-junior) was voor rust vrijwel de enige aanvaller, die zich door de coulante en wei nig overtuigende houding van de rest liet verleiden. Hij schoot uit alle standen, hield constant twee verdedi gers bezig, maar moest wei sa men met Ernest Kegel en Hugo Sluimer vele malen de ballen zelf halen, omdat het midden veld erg zwak was. Dieptepas- ses, vergeet het maar, terwijl het om wille van de snelle door Bas van den Berg sprinters in de aanval. Zwalu- wens sterkste punt had moeten zijn. Het trio Hugo Sluimer, Ernest Kegel en Dick van der Berg is, gezien de leeftijd, erg snel en daarvan werd niet vol doende geprofiteerd. Dat Dick van de Berg uit een sublieme pass van Jos Buite laar (met zijn hoofd) kon sco ren en Dick Schouten uit een hoekschop de weg naar 2-1 vond, zegt genoeg over de kracht van de jeugd. Dezelfde Van der Berg besliste enkele weken terug al een duel tegen SHO. In dat verband is het jammer, dat de jeugd bij Zwa luwen niet veel eerder de kans heeft gekregen zich te ontwik kelen. Het ziet er naar uit dat die nu Zwaluwen voor degra datie moet behoeden. Intussen gonst het van de ge ruchten over spelers die ermee zullen gaan stoppen. Zoals Rein Homan, Hugo Sluimer, Jos Buitelaar en Leen Pijpers. Zeker is dat reserve-doelman Aad Boers vertrekt. In het ui- terst belangrijke duel bij Ko zakken Boys kon Zwaluwen weinig overtuigen. Het moést aanvallen, maar speculeerde veel meer op de counter, omdat het geer. ploeg heeft om een massaal offensief uit te voeren. Dick van de Berg ...uitblinker... C? Wout van Vuuren, die vorig SVV verruilde voor FPSC, gaat bij de zaterdagclub De verdediger heeft deze week overschrijving aange vraagd naar Excelsior Maas sluis. Van Vuuren gaat daar door mee met trainer Hans Koslense die al eerder een con- tekende bij Excelsior. Overigens staat de overgang l'an Wout van Vuuren volko men los van het vertrek van Kostense. Vorig jaar al liep de oud-SVV-er rond met plannen naar Excelsior te gaan. 0 Ook John Segaar zal aan het eind van dit seizoen bij PPSC vertrekken. Na een af wezigheid van vier jaar gaat de doelman weer terug naar zijn oude club Ursus. Segaar, die vooral de laatste weken uitste kende wedstrijden speelt, ver klaarde zijn grote hobby (dan sen) moeiiijk te kunnen combi neren met het zaterdagvoetbal. 0 Robert Korengevel, die hal verwege het seizoen bij Her- Het "gestuntel" was bij tijd en wijle een kolfje naar de hand van Kozakken Boys, dat zich onder leiding van Gerrie Klop op het middenveld nadrukke lijk manifesteerde. De vele ac ties, die uiteindelijk in drie reële kansen zouden omslaan, mes DVS opstapte, gaat naar DHS, Nog deze week zal hij zijn overschrijvingsformulier naar de KNVB sturen. Koren gevel verklaarde in eerste in stantie naar Excelsior M te zullen gaan, maar kwam op die beslissing terug. 0 Bij Excelsior M. is de kans groot dat Ben Hoefsloot terug keert. Drie jaar terug stapte hij naar Sparta, waar hij een jeugd contract kreeg. Voor het nieuwe seizoen kreeg hij niets meer aangeboden. werden voornamelijk door Jan van Vuuren en Philip de Haan uitgevoerd. De laatste bedank te voor de eer om bij FC Den Bosch te gaan spelen. Zwalu wen dankte in een wankele fase doelman Ab Nijgh, die telkens als overwinnaar uit de duels tevoorschijn kwam cn Zwaluwen behoedde voor een grotere achterstand dan de 1-0 uit een schuiver van Gerrie Klop na ruim een half uur. Het gaat te ver te veronderstel len dat Zwaluwen helemaal geen kansen kreeg. Zelfs ge noeg, maar met uitzondering van Dick van der Berg, die tweemaal achtereen doelman Ottevanger op zijn plaats vond,- was de rest niet bij machte afdoende bressen te slaan in de Brabantse defensie. Vlak voor rust vergaloppeerde laatste man Van der Heuvel 'invaller) zich toen hij op Ernest Kegel plaatste. Er volgde een snelle combinatie tussen Jos Buite laar en Dick van der Berg, maar het schot van de laatste belandde in de handen van de doelman Na rust herstelde Zwaluwen zich erg knap. Er werd toen plotseling ook weer gewerkt door iedereen. Kozakken Boys mocht af en toe wel het initia tief nemen, de counters van de Vlaardïngers waren uiterst ge vaarlijk. Zelfs schroomde het bij de gelijkmaker niet mas saal in het offensief te gaan en daaruit scoorde Dick Schouten de winnende en verdiende treffer. Maar eerst nog de su blieme kopbal van Dick van der Berg, op een presenteer- Werkendam De kans is niet uitgesloten dat er een beslissingswedstrijd aan te pas moet komen om de twee de degradant aan te wijzen voor een plaats in de tweede klas. Men mag aannemen dat Zwaluwen zaterdag van IJs- selmeervogels wint, dat geen blaadje gekregen van Jos Bui telaar: 1-1. Even later demonstreerde de zelfde Van der Borg zijn kracht, toen hij wederom de bal inkopte, maar overging. Jan Molenaar moest worden ingewisseld voor Dick Schout en en dat hield in dat Dick van der Berg afzakte naar het mid den. Maar op die plaats was hij nog gevaarlijker met zijn opko mende rushes. Dat de defensie van Zwaluwen bij dat alles no- kans meer op de titel heeft, cn De Zwervers of Nieuw Lekkerland, die tegen elkaar spelen, aan het langste eind trekt. Dan volgt er een be slissingswedstrijd. Wint Zwaluwen en spelen de bei de andere clubs gelijk, dan degraderen beide. Speelt gal eens foutjes maakte, was een gebrek aan voldoende con centratie. Op één uitzondering na en dat was voorstopper Martin van der Kooy, die erg'hard werkte. Nadat Schouten naar later bleek de winnende treffer had gescoord, kon Zwaluwen zon der al te veel moeite de winst consolideren. Zelfs moest Ger rie Klop nog een keer op de doellijn redding brengen om een inzet van Maarten Keizers- waard onschadelijk te maken. Schiedam Het voor de acht ste maal gehouden Thurlede- toernooi van Excelsior '20 is door de organiserende vereni ging gewonnen. Daarmee beeft de Schiedamse ploeg het suc ces van vorig jaar geëvenaard. Onder grote publieke belang stelling hebben de jeugdige voetballers in vijf poules ge tracht een zo hoog mogelijk aantal punten te behalen. In elke poule was een team vertegenwoordigd van Heibos SV uit België, ÜV. HV Minerva uit Utrecht. SV HMSH uit Den Haag, RK DVC uit Drunen en Excelsior '20 uit Schiedam. De eindstand was: 1. Excelsio- r '20. 2. SV HMSH, 3. UV HV Minerva, 4. RK DVC, 5. Heibos SV. De sportïviteitsprijs is ge wonnen door RK DVC. Na afloop reikte de voorzitter van de juniorcomissie Hans Kornet de prijzen uit. Schiedam Op het tweedaag se toernooi van FC Niéuw- land '66 hebben 30 ploegen fel le strijd geleverd voor een fi naleplaats. Op beide pinkster dagen waren er drie poules van vijf ploegen. De winnaars van elke poule gaan zondag met de bekerhouder van vorig jaar, AGS Olympus.en drie buitenlandse ploegen uitma ken wie uiteindelijk tocmooi- winnaar wordt. Bargeres uit Emmen en FC Nieuwland 2 kwamen in aanmerking voor de sportïviteitsprijs. De poule winnaars waren: Poule A. Wa terloo, poule B. Schiedamse Boys, poule C Amheraia, poule D. Eurosport, poule E. Maas straat, poule F. Terrasvogels. Vïaardingen De financiële actie van Zwaluwen voor de bouw van een overdekte tribu ne, heeft in eerste instantie 45 mille opgeleverd. Naast de le den zal ook het bedrijfsleven nog worden benaderd. De on- derbouw van de tribune zal gaan bestaan uit vier kleedka mers, een ontvangstkamer, die tevens als bestuurskamer dienst zal gaan doen, een spe lershome en een verzorgings- mimte. Hoewel nog een defini tieve begroting moet worden gemaakt, zullen de bouwkos ten niet ver van de 4 1/2 ton afliggen. Afhankelijk van de zelfwerkzaamheid van de le den kan die goedkoper zijn. De overdekte zal circa 500 zit plaatsen gaan bevatten plus een radiokamer cn persvoor ziening. De kans is niet uitge sloten dat er een ruimte voo 'Zwaluwen gelijk en De Zwervers tegen Nieuw Lek kerland ook, dan volgt er een nacompetitie. Bij ver lies, maar wie denkt daar nu aan, zijn de vogels gedegra deerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3