SPORT voor de in onzekerheid De Hoek bekert door toekomst PPSC: geen angst FC Vlaardingen houd PEC lang MAASSLUIS SLACHTOFFER Excelsior M. na rust op dreef Jeugdspelers hebben geen moeke met aanpassing Geslaagd toernooi DVO'32 TWEEDE Horeca- toernooi Veteranen Schiedam le sterk Bep ele Ruyter: „De meest constante ploeg" Eervol verliezer DINSDAG 16 MEI 1978 VD SC WW i Maassluis In de tweede ronde van de bekerstrijd heeft CKC Maassluis geen kans gezien om Ter Gouw af te stoppen. In de eerste helft speelde CKC Maas sluis een goede wedstrijd, en leek op een gemakkelij ke zege af te stevenen. Maar in de tweede helft kwam het in conflict met de scheidrechter. De man in het zwart voelde de wed- strijd totaal niet aan en raakte volledig van slag. Daardoor kreeg de wed strijd een vreemd aanzicht, want Ter Gouw kreeg mid dels cadeau gekregen straf- worpen de kans om de wedstrijd in het voordeel te beslissen. Na atloop was Ter Gouw niet eens blij, want ook zij vond de over winning ten onrechte. De schade voor CKC Maas sluis was aanzienlijk, drie waarschuwingen en een uit het veld gezonden speler. AI met ai een grote decep tie na het behaalde kam pioenschap. De eindstand werd 75. hadden meerdere spelers van Hoek van HoUand de hele vori ge week deelgenomen aan de „Superstar" competitie waarin volleybal, basketbal en korfbal werden gespeeld. Vermoeid heid was toch wel het gevolg. Dat de thuisclub uiteindelijk toch de leiding nam in de eer ste helft was te danken aan een treffer van Ruud Muilwijk die regelmatig in de spits opdook In de tweede helft leek het erop of Verburch toch wat zou gaan terugdoen. In de allereer ste minuut al was de stand in evenwicht na een onoverzichtc- bike situatie. Maai tie Poeldijkers zetter, niet door, beschikten in dit geval ook niet over de mogelijkheden om door te zetten. De Hoekse verdedigers hadden goed het oog op de schaai se aanvallen van Verbui ch en de thuisclub werd via Hans den Boer zelf nog het meest gevaai lijk. Sitaf. schoppen brachten de beslis sing Vet bur ch Aig de tweede en do vierde „pingel" gestopt door doelman Fiatis Leeidam en Hoek \an Holland benutte er vier op een i ij, zodat Peter Rooney /ïcJi tenslotte kon ver oorloven om de vijfde Hoekse strafschop op de lat te nukken De jeugd van PPSC veelvuldig aan de bal Maassluis Hoewel Altena, dat zaterdag op bezoek was hij Excelsior M,, bepaald niet de aanval schuwde, moest hel uiteindelijk - en een beetje tegen de verwachting in - met een 3-1 nederlaag genoegen nemen. Voor rust waren de gasten sterker, hoewel de thuisclub al na vijf minuten de leiding nam, door Hennïe Duchenne uit een cén-twcc combinatie met Frans de Miinnik. Hoewel Cor van 't Hof na een half uur nog een vertwijfelde poging deed de bal te onderscheppen, was er geen houden aan 1-1. Na rust veranderde echter dat spelbeeld In de 25ste minuut kwam Excelsior M. op een voorsprong, danltzij Hennie Duchenne en dertien minuten later bepaalde Henk van der Burg de eindstand op 3-1. Schiedam Het goed georganiseerde veteranentocmooi van SFC heeft een nieuwe winnaar gekregen. Na Schiedamse Boys. dat twee jaar achter elkaar de wisselbeker had gewonnen en met winst de bokaal voorgoed in zijn bezit zou krijgen, is in de finale geklopt door Schiedam. De wedstrijd zelf eindigde in 0-0 maar met strafschoppen nemen was Schiedam de beste. Schiedam kwam in de finale door eveneens strafschoppen tegen SFC. die gelijk was geëindigd Voor de sportiviteitsprijs kwamen drie ploegen in aanmerking met 43 punten: SFC, Vierpoïders en Wilton Fijenoord- Door loting kwam de organiserende vereniging als winnaar uit de bus. De totaaleindstand was: 1. Schiedam, 2. Schiedamse Boys. 3. SFC, 4. Martimt, 5. DVO'32, 6. RKWIK, 7 GTB, 8 DRZ, 9 WF, 10. Achvitas, 11. SVDPW, 12. Vierpoïders. men. Het betekende het „start schot" voor de bestorming van het veld. Nadat het veld weer „bespeelbaar" was, zorgde Frans Derks binnen vijf minu ten voor een nieuwe bestor ming door vijf minuten voor tijd zijn loopbaan „af te flui ten", waarna grensrechter Bie- mans het resultaat vol mocht maken. Frans Derks had eer der m de wedstrijd zijn eigen zinnigheid al voldoende laten blijken. Bijvoorbeeld toen hij tot groot vermaak van het pu bliek na een ingooi van een politieagent normaal verder liet spelen. „Derks was duide lijk op de hand van de favorie te ploeg. Toch heb ik liever hem, dan een vent die met gele kaarten strooit", merkte de dit keer laatste man spelen de Bep de Ruyter op. „Wc hebben het PEC m ieder geval niet gege ven en we zijn zeker niet weg gespeeld. Ik gun PEC het kam pioenschap, omdat ze de meest constante ploeg van de eerste divisie hebben", aldus De Ruy ter, die samen met Kees Zwam- bom (hij legde Kok Hoekstra volledig aan banden) een be trouwbaar centraal verdedi gingsduo vormde. Kristo Mitrovic was opgescho ven naar het middenveld, maar zijn aanwezigheid daar kon FC VI aardingen toch niet de nodi ge stootkracht geven. De bezoe kende ploeg kon in de tweede helft nauwelijks gevaar stich ten voor het doel van Joh an Tukker Alleen een afstands schot van Danny Molendijk in de laatste minuut van de wed strijd was hem te machtig en bracht de eindstand op 3—1 Opstelling FC Vlaardingen: doel - Peter Eikelenboom, ach ter - Joop van Dop, Bert de Ruyter, Kees Zwambom, John Jansen, midden - Cees Bou- znan, Kristo Mitrovic, Frans Stans (Joop Quelhorst), voor - Danny Molendijk, Dick Beek, Jan Lohman, Opstelling PEC: doel - Johan Tukker, achter - Cees Komelïs Ben Hendriks, Rinus Israël, Henk Warnas, midden - Jan Hendriksen, John Frandsen Ype Hamming (Klaas Drost) voor - Carry Steinvoort <T. var 't Land). Koko Hoekstra, Ron Jans. Vlaardingen Het jaarlijkse veteranentoemooi van DVO-32 is gewonnen door ONIT uit Rotterdam. Bekerhouder Zwa luwen moest genoegen nemen met een vijfde plaats. De spor- tïvïteïtsbeker ging naar TSB. Na afloop van het geslaagde, toernooi reikte de voorzitter Maassluis Het internationa le jeugdtoemooi van Excelsior M„ in het kader van het zestig jarig bestaan, is in alle opzich ten een geslaagd festijn gewor den. Niet in het minst door het feit, dat de beide j'eugdelftal- van DVO'32, Ben Versteege, de prijzen uit. De uitslag van het toernooi was: 1. Onit uit Rotterdam 11 punten, 2. DVO'32 met 7 pun ten, 3. TSB 6 punten, 4. ODïN uit Uitgeest G punten, 5. Zwa luwen 6 punten, 6. HVO 5 pun ten, 7. Groen Wit Rotterdam 1 punt. Ien van de Maassluise club op de derde plaats eindigde. Win naar bij de jengdelftallen tot en met 21 jaar was Vauban uit Frankrijk en in de tweede pou le was dat Hambom SV uit Duitsland. Hoek van Ho. 'and Hoek van Holland heeft ook de tweede ronde van de West- 1 andcup overleefd. Tweede klasser "Verburch moeht terecht of ten onrechte wijzen op het feit dat met vier invallers moest wor den aangetreden, een feit was dat Hock van Holland zich via strafschoppen (na een 1-1 eindstand) naar de volgende ronde speelde. Een resultaat waarmee Ver burch in feite nog niet eens ontevreden moeht zijn want al in de normale speeltijd had Hoek van Holland voldoende gelegenheid om tot winst te komen. Hans den Boer liet in de tweede helft echter twee uitstekende mogelijkheden lig gen nadat hij zich knap had vrij gespeeld. Alles bij elkaar was het overi gens een matige vertoning van twee ploegen die na een in spannende competitie duidelijk aan rust toe zijn. Bovendien Schiedam Dat het sei zoen voor PPSC qua prestatie al lang voorbij is, is een duidelijke zaak. Vandaar waar schijnlijk ook dat de vertrekkende trainer Hans Kostense maar één doel voor ogen heeft: een spectaculaire laatste thuiswedstrijd (als af scheid) en andermaal een aantal jeugdspelers die zich kunnen bewij zen. In belde opzichten is het uitge komen De wedstrijd tussen PPSC en het in degradatiezor- gen verkerende Rijsoord eind igde m een 6-2 zege voor de Schiedammers Dat was zonder meer aantrekkelijk Maar be- langi ijker was dat "PP" zeker twee jeugdspelers door 2ag breken Middenvelder Ron Carli en voorhoedcspeler Bode wijk Westerveld hadden maar een kleine kans nodig om te bewijzen dat ze volgend jaar serieuze kandidaten zijn m de formatie van de komende Piet de Wolf. Slechts Jan 't Hoen zal nog een "herexamen" moeten ondergaan, maar ook hij heeft het in zich om de Thurlede-bo- woners te komen versterken "We behoeven ons totaal geen zorgen te maken om de toe komst", riep leider Jaap Brus- sc dan ook uit tegen iedereen die het maar horen wilde. Waarbij hij nog gelijk had ook. Met een Coen Winkelman op het middenveld krijgt Rob Carli alle vrijheid zich positief te ontwikkelen. En diezelfde Winkelman voorziet de snelle, maar ook technisch knap spe- lene Westerveld van passes waar wat mee gedaan kan worden. Routine en jong ta lent Dat zijn de ingrediënten waarmee De Wolf binnenkort door Marlijn Verwaaijen zijn werk bij PPSC kan star ten. Welke trainer wil dat niet? De wedstrijd op zich stond ge heel in hel teken van een doel punten festijn voor PPSC Dankbaar gebruik makend van de zwakke defensie van Rij soord moest PPSC echter wel Aan acties geen gebrek op HARGA er wel bij gevaren is, bewees de opbrengst van drieduizend gulden. Het toernooi was verdeeld over \ier poules elk van vijf teams Als poulewinnaars kwamen uit de bus Poule A Centrum West, poul B Rotterdam, poule C In tiem, poule D Amstelbron. In de halve finale won Amstel bron met 2—0 van Rotterdam en Intiem behaalde de finale door een 21 2ege op Centrum West. De finale tussen Amstelbron en Intiem was een gelijkopgaande strijd. Lange tijd bleef de score dubbelblank, maar vijf minu ten voor tijd was het Excelsior- speler John Kloppers die op een voorzet van Hans Etman wist in te koppen Amstelbron- eigenaar Paul van Bielsen was de gelukkigste man van het toernooi. „Nu ben ik mijn zenu wen kwnt", was zijn commen taar na de 1—0 overwinning van zijn ploeg De sportiviteitspnjs, bcschik- baar gesteld door het RN, werd gewonnen dooi Termmur* met 31 punten uit vier wedsüijden wat een gemiddelde van 7 75 opleverde Voor de de: de plaats kwam Centrum West m aanmerking wegens een beter dooigemiddelde dan Rotterdam die vierde werd De totaaleindstand was 5 d'Artagnan, 6 Peyton Place. 7 De Zon, 8 Bierbron. 9 La Ca- ve, 10 Cartouche. 11 't Hoekje, 12. Singel. 13 Terminus, K. Boemerang. 15 't Maantje, 16 't Fust, 17 Granada, 18 Snel» lius, 19 Sandy. 20 La Confian- ce In de pauze waren er op het hoofdterrein demonstraties van sportschool Peter Lagerwaaid Twintig judoka's en elf leden van dc Tea Kwondogroep toon den hun kunnen aan het dui zendkoppige publiek eredivisie hadden kunnen missen. FC Vlaardingen heeft PEC de 31 overwin ning niet cadeau gedaan, waarbij met name öe ver dediging van de Vlaardin- gers goed tegenspel bood. PEC, dat moest winnen om zeker te zijn van de titel, startte zenuwachtig en kon in de eer ste helft vrijwel geen openin gen m de verdediging van de gasten forceren. „Het doelpunt van PEC kwam eigenlijk niet uit een echte kans", omschreef trainer Theo Laseroms de kop stoot van Ben Hendriks, die de Zwollenaren m de eerste helft toch aan een voorsprong hielp. FC Vlaardingen zette daar een erg goed opgezette aanval te genover, toen Bep de Ruyter opkwam door het midden en met een diagonale pass Joop van Dop kon bedienen. Joop van Dop trok voor en, nadat de PEC-verdediging gemist had, kwam de bal bij de vrij staande Danny Molendijk, die net een voetlengte te kort kwam om de voorzet in een doelpunt om te buigen. De Zwolse aanhang schrok van de Vlaardmgse kans en om „het noodlot" met verder te tarten, werden de kampioen spetten snel in de binnenzak gefrommeld Dit was echter niet voorlang, want al na twin tig minuten besliste Cees Cor nells de wedstrijd met een af standsschot, dat onhoudbaar m Peter Eikeienbooms linker be nedenhoek verdween ZILVERVLOOT Eindelijk durfde het Zwolse publick de Zilvervloot los te gooien, en het „hand in hand kameraden" te zingen dat her innering opriep aan de tijd dat Israel en Laseroms nog niet als tegenstanders opereerden. Een kwartier later zorgde Ko ko Hoekstra voor de derde treffer door een hoekschop hard langs doelman Peter Ei kelenboom te koppen. Het niet overtuigende optreden van de Vlaardingse doelman, dat met dit doelpunt gepaard ging, werd door de PEC-aan- hang echter in dank afgeno- m eerste instantie een tegen treffer incasseren, voordat de machine pas goed ging lopen Het was toen echter ook me teen raak Voor rust waren het Aad Goe- dendorp en Ron Carli die van het slecht uitverdedigen van Rijsoord profiteerden. .Tien minuten na de pauze was het weer Carli die voor de derde Schiedamse treffer zorgde. Toen ai had Hans Kostense Nico de Vries ingezet voor Jan "t Hoen. De verdienste van PPSC was dat het na de 3-1 voorsprong dooi ging Bleef aanvallen en zelfs Piet van Veen het aanval len Het resultaat was dat het publiek kon genieten van de Schiedam Het Noletzieken- huis kan terugzien op een ge slaagd voetbaltoernooi. Cen traal stond zaterdagmiddag de ontmoeting tegen de Schie damse scheidsrechters, waar voor de geneesheer-directeur Vlootman de aftrap verrichtte. Onder leiding van Gerard van Deuzen was het op het com plex van Hennes DVS een aan trekkelijke ontmoeting. Nolet nam de leiding door Bert van der Holst, maar Piet Al- blas bracht via een strafschop de ruststand op 1—1. Daarna namen de arbiters een voor sprong door Cor Heeze en Ruud Slavenburg, maar Bert van 't Hof en Bert van der Holst brachten de partijen weer in evenwicht. Tenslotte zorgde Rinus Hendriks en Frans Slavenburg er voor, dat de winst (5—3) naar de SSV ging- Het team van de scheidsrechters dat van Nolet won. altijd nog aantrekkelijke doel punten Die overigens pas vielen toen Wout van Vuuren, al lang ge blesseerd, was ingewisseld voor weer een talent: Jan Strahlendorf. Piet van Veen luidde toen het festijn in. Hij omspeelde de gehele Rijsoord- se defensie om Coen Winkel man vervolgens in staat te stellen voor 4-1 te zorgen. PPSC was loen niet meer te stuiten. Lodewijk Westerveld maakte er gemakkelijk 5-1 van (na een blunder van de doel man van Rijsoord) waarna Verschoor voor 5-2 zorgde Coen Winkelman echter teken de voor de mooiste treffer dooi- van zekei 30 meter met een lob de te ver uil zijn doel gekomen keeper te passeren. Mitrovic staart de eerste goal na Zwolle Groenwitte pet ten en vaantjes met de leus „PEC Zwolle kampioen" werden reeds voor de wed strijd tegen FC Vlaardin gen verkocht, alhoewel de Zwollenaren bij een mis stap toch voor de zoveelste maal net de boot naar de Seh i edam Het horeca-voet baltoernooi, dat op het com plex van SVV werd gespeeld, is een groot succes geworden. Niet minder dan twintig ploe gen hebben deelgenomen aan het perfect georganiseerde toernooi van Granada-eige- naar Dick van Geldercn. Dal ook de Schiedamse invaliden sportvereniging De Ooievaars

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4