SPORT I )e Hoek levert all-rounc sterren Triest weekeinde voor CALLEGARI SPART ©ure hou1 kbalteam s Hoekse taf jeugd rukt op Blessures nekken softbalsters Volley '68 Huldigt... Mutaties hij de IN SUPERSTARS HVO legen Hermes DVS UilNbJJAU- löMJÜi iyv« VD/SC/WW 5 Vlaar dingen/Schiedam In de honkbalcompetitic louter nederlagen voor de teams uit het Waterweg gebied. VS VInardingen verloor de beide wedstrij den tegen Neptunus in zeven innings met 10—0 en 13—3, terwijl Schiedam in Breda met 104 door Jeka werd geklopt. Ook SK Groenoord, dal weer over Hans Vroon beschikte, kreeg een nederlaag te slikken. Metimpo Twins uit Oosterhout werd met 51 in Kethel winnaar. De softbalsters van Schiedam hadden dit weekeinde ook ai geen succes. The Birds uit Zoetermeer waren met 11—3 te sterk voor Schiedam. Zoals coach Ton Benmngshof vooraf al voorspelde, heeft VS Vïaardingen het m de dubbel tegen het Rotterdamse Neptu nus met kunnen redden Zater dag m Rotterdam werden de Vlaardmgers, met werper Ab Bruinekool op de plaat, in 6 1/2 inning duidelijk terugge wezen* 100 Toch was er voor de wedstrijd van maandag nog enige hoop op succes Het wis selvallige Neptunus kan er soms ineens uit zijn Maar ook maandag hadden de Rotter dammers geen enkele moeite met het opnieuw zwak optre dende Vlaardingse team. Wer per Jan Bonus kreeg maar liefst achttien honkslagen te verwerken, waaronder een ho- meiun van Rafael Hodge Met de regelmaat van de klok scoorden de gasten, terwijl VS VI aardingen zelfs niet tot honk- slagen kwam, met uitzondering van Piet van de Mark die uit vier beurten driemaal door de Rotterdamse verdediging prik te Hij was het ook die in de derde inning VS Vlaardingens eerste punt binnensloeg. Wer per Jan Bonus scoorde op een gave honkslag van Van der Mark De stand was toen al 4—1 voor Neptunus dat m de vierde cn vijfde inning met tien honkslagen. die negen punten opleverden, de genadeklap uit deelde Jammer was het dat de dnetandem het na de vijfde inning nodig vonden om met hun tegenstanders en het pu bliek de spot te drijven en een aantal wissels toepasten die de verdere wedstrijd tot een la chertje maakte. Beslissing Ondanks dat kon Vïaardingen niet profiteren en het het gela ten de spot met zich drijven Wel scoorden Cas Oosthoek en Errnle Demuynck in de zevende inning nog tweemaal tegen, maar Neptunus hield juist vol doende marge over (13—3) om ook nu de wedstrijd binnen zeven innings te beslissen. Bij SK Groenoord was alle hoop gevestigd op werper Hans Vroon. Deze bleek in de eerste inning nog met over de juiste controle te beschikken. Hij be gon met tweemaal vier wijd en toen zijn veld hem in diezelfde inning maar liefst driemaal m de steek het, scoorden de gas ten vier punten. Deze slag is Groenoord met meer te boven gekomen. Vooral de anders zo sterke aanval liet het tegen werper Ton van der Wouw le lijk afweten. In de vierde in ning scoorde Lauwerijsen zelfs 50, alvorens de thuisclub in de volgende slagbeurt iets te rug kon doen. André Wolf opende met een honkslag en werd door Ruud Stentler ver der geslagen Een foutieve aan gooi van de Oosterhoutse korte slop, bracht Andre Wolf over de thuisplaat. In de laatste slagbeurt leek Groenoord toch nog iets in pet to te hebben. Theo Switser en Hans Vroon kwamen met honkslagen en Ger Smit kwam ook op de honken. Met drie honken bezet en Jan Stijger aan slag was alles nog moge lijk. Stijger werd uitgevangen en Groenoord had met 5—1 zijn derde nederlaag te pakken. Schiedam Schiedam deed het in Breda al niet veel beter. Beide teams hadden tot nu toe niet verloren en voerden gezamenlijk de tweede klasse B aan. Jeka blijkt met John van der Klift en Rudi Dom over betere wer pers te beschikken en zij waren het die de anders zo succesvol le Schiedamse aanval aan ban den legden. De wedstrijd ging negen innings lang vrijwel ge lijk op met uitzondering van de derde slagbeurt, die voor de thuisclub zes punten opleverde. Twee tweehonkslagen van Hey- ligers en Don en nog wat ander slaggeweld, bogen een 0—2 achterstand om in een 6—2 voorsprong voor Jeka. Schie dam vocht wel terug en kwam nog op 64, maar toen de Bre dase formatie in de slotfase nogmaals vijf punten produ ceerde, was Schiedam geklopt. Jeka gaat nu ongeslagen aan kop, met Schiedam op een tweede plaats. De softbalsters van Schiedam moeten de tol voor de vele blessures betalen. Ook tegen het Zoetermeerse The Birds le den de dames weer een neder laag. The Birds staat ongesla gen bovenaan en blijkt over een goed uitgebalanceerde ploeg te beschikken met Eveli ne Baardse als een erg sterke werpster Alleen Til Debets was in staat om haar worpen te raken. In de vijfde inning sloeg zij een homerun met twee honken bezet. Hierdoor ver kleinde Schiedam de achter stand tot 53. Het mocht riet baten, de sterke slagploeg van de gasten ging onverdroten door en bepaalde de eindstand ten slotte op 11—3. Hoek van Holland De voetbalvereniging Hoek van Holland leverde de beste „all-round" sterren in de jaarlijkse competitie van „Super stars". Acht ploegen namen eraan deel, zes verenigingen en verder een team van het Open baar Onderwijs en van de Dienst van Sport «n Recreatie. Vier avonden lang werd er bijzonder fel gestre den m de grote zaal van het wijkgebouvv „De Hoekstee" om zoveel mogelijk punten te verza melen op de verschillende onderdelen. Achter eenvolgens moesten de ploegen (elke ploeg be stond ust acht deelnemers) eikaars krachten meten met volleybal, basketbal, korfbal en voet bal) m die zin dat de beide voetbalverenigingen waren uitgeschakeld voor voetbal en de andere dubs door loting ook één onderdeel moesten laten vallen. In vergelijking met vorig jaar bleek de kwaliteit met sprongen vooruit gegaan Binnen een aantal ploegen was duidelijk vooraf geoefend en met name ten aanzien van volleybal en korfbal bleek dat toch wel resultaten te hebben gehad. De publieke belangstelling was weer erg groot. Op alle avonden was de tribune en de galerij volgepakt met een enthousiaste schare suppor ters waarbij de jeugd de boventoon voerde. Dat bleek vooral wanneer de leraren van de MAVO aan bod kwamen. De populariteit op school was jjoed te meten uit de niet altijd positieve opmer kingen van de lieve jeugd. Wanklank Overigens bracht ook deze Superstars niet al teen positieve verrichtingen. De beheerscom missie. die de Superstar-competitie organiseert, ^1 zich met name ten aanzien van de ploeg yan Sport en Recreatie moeten bezinnen. Vorig al zorgde deze afvaardiging voor de nodige Problemen en ook nu weer bleek het een team dat naar eigen idee wel „recreatie" bedreef, maar dat toch weinig echte sport liet zien. Opzettelijke wanprestaties, het niet opkomen bij een korfbalwedstrijd, waren dingen die niet door de beugel kunnen en die bovendien toch invloed hadden op het totale verloop van de competitie al was die invloed in dit geval niet wezenlijk. Zoals gezegd bleek de voetbalvereniging Hoek van Holland over een sterke en ook bijzonder sportieve afvaardiging te beschikken. De voet ballers behaalden op de onderdelen volleybal en basketbal het maamum aantal van tien punten en bij korfbal kwam men tot negen. Dat bete kende dat donderdagavond, voordat het onder deel voetbal aan de orde kwam waaraan Hoek van Holland niet mocht meedoen, de voetballers ai zeker waren van de eerste plaats met 29 punten. De strijd om de tweede plaats bleef echter bijzonder spannend en nadat de laatste wedstrij den vnjdag waren gespeeld bleken met minder dan dn." teams als tweede te zijn geëindigd. De beheerscommissie loste de problemen op door de toezegging dat alle ploegen de beker voor de tweede plaats zullen krijgen. Dat rijn de voetbalvereniging Hoekse Boys, vereniging ten nispark De Hoek en het Openbaar Onderwijs. De Hoekse Watersport Vereniging werd vierde, Hoekse Sport Vereniging vijfde, Sport en Re creatie zesde en de uiterst sympathieke en spor tieve afvaardiging van de Hoekse Badminton Club moest m dit geweld genoegen nemen met de laatste plaats. Als geheel genomen werd Superstars 1978 een geweldig succes met ver hoogde prestaties, een sterkere arbitrage en vooral ook meer tolerantie bij de spelers ten aanzien van sporten die ze zelf met regelmatig beoefenen en waarvan men de spelregels niet of nauwelijks kent. Ondanks een vangbal was Holy niet in staat om Neptunus aan te pakken. Grcle belangstelling voor het districtstoernooi Hoek van Holland Aan het eind van de tweede competi tie van dit seizoen heeft de jeugd van HSV-tafeltennis weer overtuigend bewezen dat het niveau sterk stijgen de is. Niet minder dan drie teams behaalden het kam pioenschap en promoveren naar een hogere klas. Het eerste meisjesteam, be staande uit Els Fohlinger, Mirjam van. der Kaaij en Deet van Vugt, wees VW uit Leid- sehendam terug en de voor sprong die VW op dat mo ment nog had, werd in de beslissende fase weggewerkt. Zodat HSV toch nog onver wacht de titel m de wacht sleepte. Het feit dat Bianca van der Burg met een arm- blessure een groot deel van de competitie niet kon spelen werd door Maud Dmgeman- sen, Anneke Pons, Deet van Vugt en Yvette Stigter uitste kend opgevangen Het eerste jongensteam, ge vormd door Gert van der Lee, Ruud Schepen en Ron van der Ende, bereikte eveneens ongeslagen het kampioen schap en dat resulteerde in een overgang naar de tweede klas. Op zichzelf is dat toch wel reden tot enige zorg, om dat zowel Ron van der Ende als Ruud Schepen volgend seizoen overgaat naar de se nioren. Ron boekte overigens het afgelopen seizoen een sco re van 100 en bleef volledig ongeslagen Tenslotte kon ook het tweede jongensteam het kampioen schap behalen Onder leiding van Andre Schar]oo konden de „nieuwelingen" John Op- hog en Bert Visser op sterke wijze de vierde klas verlaten en doorstoten naar de derde klas. De enthousiaste leiding van trainer Wil van Zoelen heeft bepaald ai vruchten af geworpen, dat is een duidelij ke zaak. Vïaardingen Omdat de ren ners de mededeling kregen, dat de eerste drie in elke cate gorie mogen starten in de jubi leumwedstrijd van de KMVU. ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan, werd er met de pinksteren in Vïaardingen hard gefietst. Bij de renners van acht jaar was het Glenn de Waard van Fuyenoord, die de hoogste eer voor zich opstreek. De eerste dame die alle mannen te snel af was, luisterde naar de naam van Monique Pannenbakker van A hoy In een enerverende eindsprint verdrong zij Claud 10 Callegari van Harga, die ui- teindehik op een derde plaats terecht kwam Hoe-wel Ene Meijer van De Coureur en Rob Huisman van Harga om beurten aan de lei ding kwamen, werd Robert Lubgens lachende derde. De jeugdwedstrijden werden ver reden in het kader van het Zuidhollands kampioenschap, waarvan de Vlaardingse wie lerclub De Coureur de organi satie had. Vïaardingen Volley '68 maakte een succesvol seizoen door. Maar liefst vier teams kampioen en dat was nooit eerder ge beurd. Op een speciale bijeenkomst in de club zaal van de Westwijkhal werden de vier teams door het bestuur uitge breid geluk gewenst. Op de foto voorzitter Davis die al glunderend zijn pupillen de hand drukte. 0 De hockey- en cricketclub j Spirit heeft maar liefst negen- I tien punten op de agenda staan op de algemene leden- I vergadering op vrijdag 26 mei. De bijeenkomst is in het club huis vanaf 20 uur. 0 Het restant van het school- korfbal toernooi, dal op Konin- gmnedag moest worden af ge- last in verband met het slechte weer. wordt nu zaterdag ver- spceld Op het complex van Vïaardingen (Holy) zal worden begonnen met de vijfde ronde en bij Spint Zuid buurtwas men al gevorderd tot de zesde ronde De finales zijn volgende j week woensdag vanaf 18 uur 1 op hel complex van Oranje Nassau De Vlaardingse Red dings j Brigade houdt zaterdagavond tal van demonstraties in bet i Kolpabad. Op bet programma s/aan onder meer wedstrijden in zwemmend redden, wed strijden voor duikers met en zonder perslucht, demonstratie kunstzwemmen en een duikde- monstratie. Kosten per per soon één gulden en men begint vm 19.30 uur. (9 De cricketers van Spint zijn ingedeeld - voor de competitie dus - m de tweede klasse D. Samen met HCC 5, Hermes DVS 3. Sparta 3, VCC 2VOC 5 en SGS. Q De leden van Evergreen krijgen vrijdag 16 juni alle informatie die zij maar willen hebben over de nieuwe (toe komstige) behuizing in de Steendijkpolder. De dames van VFC zijn kampioen Dankzij een klin kende 40 overwinning op de reserves van Varkenoord. kon er feest worden gevierd De lady's kregen onder meer als geschenk een balradio van de ouders in de hulde werden ook betrokken leidster Joke Ben tem, haar echtgenoot Rjnus alsmede Dick Sluimer en Jan Blom. 0 Bij dezelfde club zijn Pim van der Burg en Gerrie Hoog- erwerf gehuldigd in verband met hun 250ste wedstrijd. Bei de jubilarissen ontvingen een horloge. Tevens werd afscheid genomen van doelman Jan Kortlevendie in verband met zijn werkzaamheden gaat ver huizen. 6 De HoUandiaan vraagt vrij dag 2 juni zijn leden een hypo theek te mogen afsluiten voor de verbouwing van het clubge bouw m park 't Nieuwelant. Het betreft hier een buitenge wone algemene ledenvergade ring, aanvang 21 uur. Vïaardingen Met nog meer genoegen dan tot voor kort, kondigt HVO ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan zijn jubileumwecLstrijd aan. Want de oranjehemden kunnen dat doen als derdeklasser, nadat zij in een bijna hopeloze posi tie waren gespeeld. In een nacompetitie redde HVO het echter De jubileum- wedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 2D mei. Echter niet tegen eersteklasser Spijkemsse. zoals aanvankelijk de bedoe ling was Op die datum moet Spijkemsse namelijk nog com petitievoetbal spelen HVO is er echter m geslaagd een aantrekkelijke vervanger aan te trekken Namelijk zon dag-eersteklasser Hermes DVS. Dat betekent, dat oud-HVO'er Teun Kot naai het tegen zijn oude ploegmakkers gaat opne men De aanvang van deze ju bileum wedstrijd is vastgesteld op 14.00 uur en de toegang is gratis. Vïaardingen De Vlaar dingse scheidsrechters kiezen op de ledenvergadering van maandag 29 mei een nieuwe penningmeester. Hennie Groe ne veld stelt zijn plaats be schikbaar voor J. Bot. In ver band met het tussentijds aftre den van Arie de Bruijne als secretaris, stelt het bestuur voor M. Brons daarvoor te be noemen. De bestuursleden C. Stam en J. van Loon zijn wel aftredend, maar stellen zich herkiesbaar. Dc agenda telt in totaal vijftien punten en be gint in het clubhuis aan de Van Viandenstraat om 20 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5