CDA-p ropaganda valt verkeerd Maasland wacht nog op kabeltelevisie Juch Vlaardingen met gulle vleeswedstrijd gulle vleeswedstrijd Juch Vlaardingen f Gemeente moet woningbureau® aanpakken .Plattegrond bij Hofsingel „Wafel- bakkers*' Sv' Vrijwilligers gezodht voor maal tij dbesorging Bakker zit zonder motor Joy-riding Fietsertje verongelukt Roof overvallen opgelost SGP-avond: óók vrouwen: 'RHEINGOLD-EXPRESS' 50 JAAR HEEN EN WEER Met verordening: Inbrekers in Doofpot Stappen tegen meeioverlast Toevallig ingerekend Gestolen bestelauto weer terug en f 250,- vlees naar keuze. Let op de Juch-folder. Vleesfeest voor fijnproevers. V\ DONDERDAG 18 MEI 1978 VD/SCAVW 3 Schiedam De 48-jarige bak ker H. L. B. heeft bij de politie aangifte g:daan van diefstal van zijn buitenboordmotor, die eens bevestigd was aan de boot van de bakker, in de Scbie. De waarde van het vermiste is 2800 gulden. In de nacht van maandag op dinsdag moet de motor verduisterd zijn. Hoek van Holland Een der tien-jarige Hoekse jongen is door de Maassluise politie aan gehouden, omdat hij op een gestolen brommer reed. De bromfiets is aan de eige naar in de Hoekse Concordia- straat teruggegeven Vlaardingen Zonder op te letten fietste de 5-jarige A. M. G. B. uit Vlaardingen het kruispunt tussen de Amstcr- damlaan cn het fietspad tus sen de Esdoorndreef en de Amalia van Solmslaan op en werd gegrepen door een perso nenauto. De bestuurder daarvan, de 23- jarige H. F. B., kon het jongetje met meer op tijd ontwijken Het fietsje werd totaal ver meld. Hel slachtoffertje ligt met verwondingen m het Holy- ziekenhuis. Breda De politie van Breda heeft drie gewapende overval len op postagentschappen in de wijk Breda-West opgelost. Er zijn zes mannen ingesloten, drie uit Breda, twee uit Schie dam en een uit Antwerpen. Vijf van hen hebben bekend. De eerste overval is gepleegd op 20 december van het vorige jaar en bracht ruim vijftigdui zend guldon op De tweede ge beurde op 10 februari van dit jaar en was goed voor 68.000 De derde, gepleegd op 2 mei, leverde ruim tienduizend gul den op. Het geld hebben ze voor een groot deel gebruikt om schul den af te betalen. Bij twee van de overvallen zijn gestolen au to's gebruikt. Deze zijn m Bel- gie teruggevonden. Maasland De aan staande gemeente- raadsverkiezingingen brengen de politieke partijen soms tot merkwaardige bokke- sprongen. Dinsdag avond werd het CDA door WD en de Open Groepering fel onder vuur genomen vanwe ge haar propaganda activiteiten op konin ginnedag. Deze partij en slingerden de Christen-Democraten het verwijt naar het hoofd dat zij de wet op drankverkoop en de kansspelen aan hun laars zouden hebben gelapt. Aanleidme was een brief van de Oranjevereniging ge weest. Daarin wees de ver eniging aanvragen van CDA en VVD om met een kraam op het Kerkplein deel te ne men aan een Oudhollandse markt van de hand Het CDA deed het toch. En wel m een vlakbij gelegen pand van haar secretaris Daai richtte zij ec-n stand in. com pleet met bar en loterij Wa» het schenken van het alco holhoudende oranjebitter en het verkopen van loten mei in strijd met de wet', zo vroegen de heer N M. Gau- tier (VVD) en mevrouw C J van Kranenburg (Open Groepering) zich af Burgemeester J Van den Brink antwoordde dat. wat de loterij bet rot, de aan vraag daartoe wel in het col lege ter «prake was geweest Achteraf zou toch een ver gunning zijn verst: ekt Wat de alcohol aanging stelde Maasland s eerste burger, dat er op koninginnedag een soepel beleid wordt gevoerd Veel hilariteit oogste de heer N M Gautier met zijn op merking ,.Het verbaast mij eigenlijk dat een partij uK het CDA op 1 mei zo aetiel is Ik had dat van meer linkse partijen verwacht Mogelijk is alles het gevolg van het feit dat het CDA nog een jonge, onervaren partij is" Hij zelf was op zo'n dag tegenstander van het voeren van propaganda. maar slaagde er met in de raad een uitspraak te laten doen om herhaling te voor komen CD A-voorman W van Geest bleef onder al deze aantij gingen verbluffend nuchter ..Jaloezie," was zijn oordeel En tot mevrouw Van Kra nenburg en de heer G au tier „U heeft zich de oranjebitter toch maar goed laten sma ken'" Schiedam De SGP houdt morgenavond in de Hoeksteen- kerk aan de Warande een ver kiezingsavond, die om acht uur begint. Ook met-leden zijn welkom. Ook vrouwen dus, ondafiks de recente uitspraak van lijsttrek ker Leen Knipscheer dat vrou wen geen recht van spreken hebben Later wilde hij graag die uitspraak iets verduidelij ken- „Ik bedoelde ermee, van de SGP worden vrouwen nooit lid en komen zij mei op verga deringen. Bij ons spreken zij dus niet. Dat is ongebruikelijk. Maar dat is bij ons zo, buiten de SGP ligt dal natuurlijk heel anders" Hoek van Holland Oudere inwoners van Hoek van Holland hebben er in de loop van de jaren al heel wat zien binnen ko men. Uit alle hoeken van Europa' kwamen ze, de internationale treinen. Hoek van Holland? El ke stationschef, uit Genua, Bazel of Ber lijn. kan u vertellen welke Irem u dan heb ben moei Er gaan wat tremen \andaag de dag Eén dezer dagen vierde de Hhemgo ld-exp ress" de rechtstreekse ver binding tussen Luzern en Hoek van Holland, haar vijftigjarig jubi leum. Dit gedenkwaardige feit is op waardige wijze gevierd Geno digden uit Engeland, Duitsland en Neder land waren, geheel in de mode van vijftig jaar geleden gestoken, op het station van Hoek van Holland aanwezig om de ..Rhei ngold-E xpress' uitgeleide te doen voor deze bijzondere tocht met bestemming Luzern. Vooral de Engelsen blonken weer eens uit Niet voor niets staan deze Europeanen be kend om hun eerbied voor het oude zij spreidden prachtige staaltjes van kleding uit lang vervlogen tij den tentoon. Onder de Nederlandse genodigden bevonden zich onder anderen de heer en mevrouw Van der Houwen. De deel raadsvoorzitter had zich voor deze gele genheid getooid in een antiek jaquet met bol hoed De heer Van der Hou wen verdween in de Rhemgold-express met tientallen dozen anthuriums Een ge schenk voor Zwitser land, afkomstig van de bloemenveiling. Schiedam Malafide woningbureaus moeten aan banden wor den gelegd. Naar aanleiding van een artikel in onze krant is er bij burgemeester en wethouders schriftelijk op aangedrongen de duistere praktijken van deze bureaus tegen te gaan door het instellen van een verordening. V olgens initiatiefnemer Hei man Noordegraaf zijn ook tn Schiedam duistere woningbu reaus a kt iel Het PPR-raadslid doelt daarbij onder meer op het bureau Vermeegen. dat werd genoemd in het artikel „Rechtszaak tegen woningbu reau"', in onze krant van dins dag 16 mei Een verordening zoals Noorde graaf die wil komt er binnen kort naar alle waarschijnlijk heid in Rotterdam In Amster dam en Utrecht zijn reeds maatregelen getroffen Van zo'n verordening blijkt daar een preventieve werking uit te gaan Via voorlichting kan ck ge meente de duistere praktyk» echter ook bestrijden vraagt de PPR-man dan ook om Tevens wil hij dat m over leg met makelaars wordt nage gaan welke mogelijkheden er nog meer rijn om ae bemidde lingsbureau*- op hot reen te pad te brengen ttnken Daar Maasland Nog dit jaar weet Maasland waar het aan toe is: komt er kabeltelevisie, ja of nee? deze toezegging, dat snel een besluit zal worden geno men. deed burgemeester J, van den Brink toen de CD A-er C. A. I. Ammerlaan de kwestie tijdens de rondvraag van de raadsvergadering ter sprake bracht. De heer Ammerlaan wees er op dut in omliggende gemeen ten als Maassluis en Vlaardin gen al een centraal antenne- systeem w as opge/et. Hij vroeg zich af waarom Maasland daarop niet aangesloten kon worden Volgens burgemeester Van den Brink zal dat er met ui ..De ontvangst in Maassluis is nog met optimaal Voor Maailand komen er echter an dere ontwikkelingen" Hij doelde daaibij op plannen van het Wusikaidse Samen werkingsver band om lot een centrale mast te komen Die mast zou minimaal 120 meter hoog moeten worden Hoewel de metingen inmiddels al ver richt zijn, zijn de resultaten daarvan nog niet bekend" ,.In de loop van dit jaar weten wc- waar we aan toe zijn", al dus buigemccstei Van den Bt mk Schiedam Inbrekers hebben De Doofpot ofwel voormalig i afe Hora aan de Hoogstraat bezocht De zaak de binnenstad kwam men via de achterzijde binnen Tenminste tweehon derd gulden werd gestolen Uit een potje cn een opengebi oken fruitautomaat veidween nog een onbekend bedrag Hoek van Holland De Hoek se deelraadscommissie voor milieu en volksgezondheid wil paal en perk stellen aan de stuifoverlast, die wordt ver oorzaakt door de Graaneleva tor Maatschappij in Euro poort, Bij zuidwestenwind worden turnen, auto's en huizen nog al eens bedekt onder een laagje vettige meel, tapiocameel, af komstig van de GEM. De com missie heeft van de gemeente Rotterdam nu geld gevraagd orr een onderzoek te laten in stellen naar de mogelijkheid om de overlast te beperken. Als de resultaten van het on derzoek bekend zijn kunnen stappen ondernomen worden. Vlaardingen Twee jonge mannen zijn bij een verkeers-" controle aangehouden. Zij ble ken niet in het bezit van een rijbewijs. Nader onderzoek bracht bo vendien nog een diefstal aan het licht. In de auto's trof de' politie gestolen goederen aan. Het duo is ingesloten. Het on derzoek tegen hen is nog ur volle gang. Maasland De gemeenteraad van Maasland beeft 7700 gul den beschikbaar gesteld voor het plaatsen van plattegrond- borden. Op deze wijze hoopt men het onbekenden in Maas land wat gemakkelijker te ma ken. Op twee plaatsen zullen de plattegronden verrijzen op de parkeerplaatsen nabij de be graafplaats aan de Hofsingel, en bij het oorlogsmonument aan de Huis te Veldelaan. Vol gens het gemeentebestuur zijn deze plaatsen voor automobilis ten zichtbaar en gemakkelijk te bereiken. In het beschikbaar gestelde krediet zijn ook begrepen een aantal voorverwijzmgsbordjes. Bovendien trekt de raad een bedrag van 1400 gulden uit als jaarlijkse subsidie aan de Stichting Dierentehuis „Nieu we Waterweg" te Vlaardingen. Per jaar worden daar vanuit Maasland ongeveer twintig zwerfdieren aangeboden. Vlaardingen Venten zonder vergunning mag nu eenmaal niet. Dat ontdekten twee jonge Dordtenaren dinsdagmiddag, toen zij op de Abeelendreef met wafels liepen te leuren. Tegen de 21-jarige R R. S. en de evenoude G G. W, J werd procesverbaal opgemaakt Schiedam Een bestelauto die aau de Jan van Riebeeck- weg werd gestolen is aan de nabijgelegen De Brauwweg te ruggevonden. Het is een wagen van het con structiebedrijf Van der Oost, dat in de Spaanse Polder is gevestigd. By dat bedrijf werd in het Pinksterweekeinde inge broken. Uit het kantoor werd niets vermist. Alleen verdween de wagen die voor de deur stond. ADVERTENTIE Juch Vlaardingen doel in een handig foldertje precies uit de doeken wat u van Juch kunt verwachten. Wie Juch is en hoe Juch 't steeds voor elkaar krijgt om voortreffelijke kwaliteit en lage prijzen te kombmeren Dat staat ook in c er Uw kansen op f 250,- kwaliteitsvlees n .uze. En hoe makkelijk u in 't bezit kunt kome. _o'n smakelijke GRATIS LEVER WORST of GEKOOKTE WORST. Let dus op uw brievenbus de komende dagen. En blijft de deurmat leeg, rep u dan naar Juch Vlaardingen En neem zo'n kansrijke folder mee naar huis. Fransenstraat 2, tel 010-343989 van Baerlestraat 99, tel. 010 - 3413 22. Pinky is voor het dierente huis Hargaboeve aan de Sportlaan 2 in Schiedam geen onbekende. Reeds vele malen heeft Pinky in het dierentehuis op de penion- honden afdeling voor een paar dagen gezeten wanneer zijn bazin er voor een paar weken tussenuit ging. Nu blijkt echter dat de verhou ding tussen Pinky ea zijn bazin niet datgene was wat het eigenlijk zou moeten zijn. Bij Pinky gaat alles goed tot het moment dat hij been zin meer in spelen heeft of wanneer bij ge woon zijn draai nief kan vinden. Hij bijt dan van zich af en deed dit zelfs bij zijn vorige bazin. Dit mag natuurlijk niet. Nu moet gezegd worden dat Pinky vrij nerveus is en daardoor erg beweeglijk. Zijn bazin was waarschijn lijk ook nogal nerveus en dit heeft beslist zijn invloed op het karakter van de hond. Door zijn nervositeit en zijn nogal eigenzinnig karakter van Pinky niet veel van kinderen hebben Het is dus wenselijk om Pinky in het begin niet te dicht bij kinderen te laten, of andersom natuurlijk, dus de kinderen hij Pinky van daan te houden. Men zal hem voorzichtig met kinderen moeten leren omgaan. Wanneer Pinky in een rustiger omgeving komt zal hij zelf wat plezieriger in de omgang worden. Ook moet raen hem natuurlijk straffen wanneer hij pro beert te bijten, want dit mag men hem natuurlijk niet toestaan. Zijn vorige bazin liet hem maar begaan en strafte hem er niet dui delijk genoeg voor met bet resultaat dat Pinky nu deze nare gewoonte heeft welke hem afgeleerd moet en kdn worden. Ook deze week zit de hond van blokje rond beslist niet alleen in het dierentehuis. Naast de honden en de veie katten, waaronder diverse kleine poesjes van een week of 7 zitten en ook nog steeds een cavia en de parket waar vorige week in blokje rond ook al de aandacht op ge vestigd is. Vele mensen heb ben geïnformeerd of het soms hun weggevlogen par kiet is maar helaas heeft de eigenaar van deze parkiet zich nog niet gemeld. Ook zit er nu een wit dwergko nijntje in het dierentehuis die zijn baasje kwijt is. SIGNALEMENT: Naam: Pinky ras: bastaard kees geslacht: mannelijk leeftijd: 3 1/2 jaar kleur: bruin/wit beharing: kort Schiedam Voor het rond brengen van warme maaltij den aan bejaarden en hulpbe hoevenden zijn nog steeds dringend vrijwilligers nodig. Vrijwilligers zijn ook nodig voor de jaarlijkse Rode Kruis- collecte, die dit jaar van maandag 22 mei tot cn met zaterdag 3 juni wordt gehou den. De Schiedammers die zich een maal in de veertien dagen twee uurtjes beschikbaar willen stel len worden verzocht contact op te nemen met de sectie warme maaltijden van de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk Op maandag, woensdag en vrijdag worden de maaltijden namelijk rondgebracht tussen 11.30 en 13.00 uur. Voor de benzine van uw auto wordt per rit een vergoeding gegeven van vijf gulden Zij die met in het bezit zijn van een auto kunnen meerijden als bijzitter. Voor aanmeldingen zit mevrouw Kohier iedere morgen behal ve op dinsdag in het dienst encentrum De Vier Molens, te lefoonnummer 705500. Collectanten voor het Rode Kruis kunnen terecht bij het afdehngsgebouw aan de Wa rande 95, telefoonnummer 26 80.13. En wel op dinsdag, woensdag en donderdag van 9 00 tot 12.00 uur. Telefonisch kan het ook bij de heer C. Aleman telefoon 26 79.75 de heer Van Dijk, telefoon 26.61.23 en mevrouw Van der Gaag te lefoon 70.83.48. Het gaat er om geld bij elkaar te krijgen voor bijvoorbeeld de bloedtransfusiedienst. boot tochten voor chronische zieken, hulpposten en de trombose- dienst- Tevens vul de afdeling Schiedam, die dit jaar precies honderdentien jaar bestaat, haar ledenaantal van 4500 ver dubbelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3