Miemw c Ai lie de Jong Cees van der Geer op Duits avontuur life Jonger&m naar Mremen Siispense- i' 'ar iller Fraais ©@rt a mm H ©rgel gSÊÊË ipfe 11I1111S vd/sc/ww Expositie lil liet Meedepslaiays Paradox Carrousel houdt audities I fill Vrouwencafé DONDERDAG 18 MEI 1978 Uitwisseling kunst Rijnmond/Hamburg: Mustek uit 9t wilde westen Pikante avonturen gsg *- 1 >:,:9 c- Met een nieuwe concertserie in de Imma- nuelkerk aan de Lange Boonestraat in Maassluis wordt zaterdag een begin ge maakt. Het eerste concert begint 's avonds om kwart over acht en wordt verzorgd door de jonge organist uit Roozenburg Frans Gort van de Nederlands Hervormde Imma- nuelkerk en de rooms-katholieke St. Jozef parochie, beiden uit Roozenburg. Hij heeft voor het concert in Maassluis een aantrekkelijk en veelzijdig programma sa mengesteld met onder meer de volgende werken, die hij ten gehore zal brengen: Een Bat&Ua van een onbekende Spaanse compo nist, een preludium en fuga van Buxtehude. drie delen uit een mis van Couperin, de „Dorische" toccata van Bach, het tweede koraal van Franck, een toccate van Reger, het eerste koraal van Andriessen en tot slot variaties en fuga over „Merck toch hoe sterek" van Cor Kee. De verschillende perioden uit de orgelmu ziek zijn in dit programma vertegenwoor-. digd. Het orgel in de Immanuelkerk biedt ruime mogelijkheden om deze werken stijl vol tot klinken te brengen. Het spel van de Roozenburgse organist zal daardoor onget wijfeld optimaal tot zijn recht komen. Niet voor de eerste maal zal Addie de Jong achter het grote, fraaie Hess-or- gel in Schiedams stedelijk museum kruipen. In de aula van het museum op de Hoogstraat 112 gaf zij al vaker concerten in het kader van de maande lijkse orgelbespelingen, die de vereni ging vrienden van het museum organi seert. Met vreugd' en naar tevreden heid van de toehoorders en de vereni ging uiteraard, anders had Addie de Jong voor zaterdagmiddag aanstaande niet opnieuw een uitnodiging gekre gen. Haar orgelspel begint om drie uur in de museumaula en de toegang is gratis (wat niet wil zeggen dat het concert nauwelijks de moeite waard is, want zelfs de liefhebbers komen al tijd!). Niet belemmerd door doden herdenking of bevrijdingsdag hebben Rotterdammers en Hamburgers begin deze maand de opening van een grote uit- wisselingstentoonstelling mee gemaakt, waaraan bijna vijftig kunstenaars deelnemen: Ham burgers, vier Schiedammers, Rotterdammers en een Vlaar- dinger. Uitgerekend op vrijdag 5 mei was de opening, toch wel een gevoelige datum, gezien de po gingen die prompt werden on dernomen om de opening iets uit te stellen, nadat enkele kunstenaars de kwestie „onver teerbaar" hadden genoemd. Desondanks viel het feest op de vijfde, en het mooie daar van was volgens de organisatie juist dat zo'n samenwerking tussen een Neerlandse en een Duitse havenstad een tijdje na de oorlog zo geslaagd blijkt te kunnen verlopen. Zo kwam het dat Cees van der Geer uit Schiedam, de in zijn tijd gevangen zittende mede werker van de Rotterdamse Kunststichting, op bevrijdings dag de hand drukte van Ham- burgs Oberbürgemeister prof. dr. Dieter Biallas om vervol gens een inleiding te houden over de Rijnmondse kunste naars, die tot maandag 5 juni in het Kunsthaus van de West- duitse havenstad exposeren. Onder hen bevinden zich vier Schiedammers, te weten Sjef Henderickx, Albert Verkade, Diet Wiegman en Marjo van Soest die vlak voor de uitwisse ling nog exposeerde in de Rot terdamse Doelen; uit Vlaardïn- gen is er Age Klink, uit de Maasstad komt werk van Ton örth. Rob Maingay, Eveline Visser, de 85-jarige "Wout van Heusden, Kees Spermon, ook een tweetal dat door hun lessen aan de kunstklassen in Schie dam niét onbekend is:; Joop van Meel en Harry Boom, en voorts nog enkelen „uit de stal" van Hans Sonnenberg (galerie Delta), namelijk Hans Boer, Arie van Geest en Hans Koop man - in totaal zijn er 24 Eijn- monders. Hamburg stuurde er twee min der hierheen: Van der Geer heeft onder anderen Dieter As- mus, Harals Duwe en Peter Redeker in kunstzaal Zuid on dergebracht, terwijl eveneens tot 5 juni in de Doelen werk te zien is van Michael Mau, Rolf Rose, Wolfgang Schroder en Konrad Schulz, in wiens Michael Mau in de trein heet dat. atelier Van der Geer noodge dwongen overnachtte. De culturele uitwisseling sluit al met al aardig aan op de geen foto, maar een geverfd uitzicht. Net echt Superrealisme expositie van de Amsterdamse fotograaf Oscar van Alphen, die anderhalve week geleden afliep in het Schiedamse stede- .iijk museum. Van Alphen had het gebeuren in de bondsrepu bliek sinds de oorlog op de korrel genomen. Vanaf 1 juni is er in het pand Het Reederhuys aan de Westhavenkade in VIaardingen een unieke verzameling te bewonderen van exotische en antie ke muziekinstrumenten van Ton Stoik, die daar. permanent worden tentoongesteld. Wethouder Ton Kloots van culturele zaken opent op donderdag 25 mei om acht uur 's avonds de expositie. Daarna houdt drs. Onno Mensink. conservator van de Buiteneuropese muziekafdeling van het Haags Ge meentemuseum een inleiding. Vier Leidse muzikanten zijn sinds de herfst van 1975 als groep aan het optreden, onder de naam Chester, ontleend aan de woelige geschie denis van het wilde westen met zijn vele clowneske, halfmythi- sehe figuren. Chester laat zondagavond in het Schiedamse café Qui- bus vanaf half tien van zich horen. Hedendaagse Engelsta lige muziek zal vooral gebracht worden, waar bij de gedachten uil gaan naar Bob Dylan, Randy Newman. James Taylor en The Band's Robbie Robertson. Maar Chester com po neer d ook zelf. daarbij gebruikmakend van Engelse poëzie. De Quibus staat aan de Lange Haven. Vooral akoestische muziek zal er te horen zijn, want de leden van Chester spelen uitsluitend op in strumenten zoals con trabas, piano, „gewone" gitaar, dwarsfluit en mondharmonica. Het O JC Vlaardingen presenteert zaterdag muziek theater Paradox. Dit gezelschap van zes man, die muziek, tekst en theater samenbrengt, treedt op in zaal Harmonie. De muziek van Paradox is sterk, onderhevig aan stemming en karakter var. het theatergebeuren en daarom variabel in 'stijl. De gebruikte instrumenten rijn onder meer drums, klarinet, saxofoon, percussie, eieetrische bas en synthesizer. Het optreden begint om acht uur "s avonds en de toegang bedraagt vier gulden. SCHIEDAM Passage Theater SISTERS (16) Passage Bic PIKANTE AVONTUREN VAN EEN TAXI CHAUFFEUR (16) Kindermatinee LOUIS DE FU- NES ALS TAXI CHAUFFEUR MAASLAND Vlietzïcht, huis ter lucht Woensdag 24 mei MICHAEL STROGOFF De titel zegt in feite ai genoeg: De pikante avontu ren van een taxichauffeur. Joe North als de man ach ter het stuur weet bij de uitoefening van zijn beroep altijd mooie meisjes aan te trekken, maar ook moei lijkheden. Hij is verloofd met jaloerse Carol, die niets anders in haar hoofd heeft dan zo snel mogelijk trouwen en het organise ren van orgieën. Thuis heeft Joe het niet gemak kelijk met een slonzige kij vende moeder, een krenge rige zus en een broer die het huis met gestolen goe deren volstouwt. Daarom trekt onze held Joe in bij zijn vriend Tom om rust te vinden. Maar dat lukt niet al te best in de aanwezigheid van Toms vriendin, die stripteasedan- seres is. Als Joe net de mooie Dora wil versieren doet Nikki de striptease- danseres een erotisch num mer met een python, die ze thuis rond laat slingeren. Overdag pikt Joe heel wat mooie meisjes op in zijn taxi. Bijvoorbeeld Linda, die hij tegenhoudt als zij van een brug wil afsprin gen. De beloning, die hem ten deel valt wordt zoals te verwachten in nature uit betaald. Joe wordt ook door enen Marion beloond als hij voor haar door het raam klimt van haar huis omdat ze haar sleutel van de voordeur is kwijtge raakt: Samen in het bed, maar dan verschijnt de echtgenoot. Verder is daar ook nog ene Maisie, een juf van lichte zeden, die Joe's taxi als rijdend bordeel ge- Onze taxichauffur pikt weer een leuk vrachtje op. bruikt en Bunny McQueen, de travestiet, die Joe tot het laatste moment natuur lijk voor een vrouw houdt. Aan 't slot van het verhaal neemt Joe een stel juwe len dieven mee. Daarbij blijkt, dat zijn vriend Tom. striptease u2c NLkki en Joe's broer bij de diefstal betrokken zijn. Deze trieste zaak komt echter minder overtuigend over dan de wijze waarop Joe van de leuke en pikante dingen van het leven geniet. De vereniging musicalthea ter Carrousel maakt zich weer op voor een nieuwe musical, die in 1979 in pro- duktie gaat. Aan de musi cal „Maud", die geheel door amateurs zal worden uitgevoerd, wordt deelge nomen door een ballet groep, een koor, toneelspe lers en orkest. De totale bezetting van medewerkers bestaat uit zo'n man of ze ventig, allen uit Rotterdam, Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. Voor de pro- dukiiekosten rekenen de organisatoren Verkade en Bezooijen, die voor de tekst tekenen, op rond de veertigduizend gulden. Het ligt in de bedoeling de nieuwe musical viermaal uit te voeren in de Vlaar dingse Stadsgehoorzaal, tweemaal in het Passage theater in Schiedam met daarnaast nog een aantal try-outs in verschillende theaters in de randstad. Een ieder, die denkt iets te kunnen presenteren op het gebied van toneel, zang of ballet kaD aan de musical medewerking verlenen. Daarvoor wordt op dins dag 23 mei een auditie ge houden in de Vlaardingse Harmonie, 's avonds ora acht uur. if-f y - "v ^(«SBwS5S3BSSsaS3^pSBgaai |p|fl t Twintig Vlaardingse jongeren in de leeftijd van 16 tot 20 jaar oud maken van maandag 10 juli tot en met woensdag 26 juli een reis naar Bremen in West-Duits- land. De reis wordt georganiseerd door de Vlaardingse Raad voor Jeugd- en Jongerenwerk, per trein gemaakt en gebeurt onder leiding van de ambtenaar jeugdzaken van de gemeente. De jeugdreis is het resultaat van de contacten, die Bremen in het verleden heeft uitgewisseld met voorname lijk Oostbloklanden. Dit jaar keken de Duitsers meer om naar andere landen via het landelijk contact jeugdzaken en zo kwam men in ons land terecht, aanvankelijk in Rotterdam. Het tot stand gekomen contact met de ge meente Vlaardingen zal niet tot een constante uitwisseling leiden van vele jaren. Het ligt slechts in de bedoeling jonge Vlaardingers de stad Bremen te laten leren kennen. Bremenaren komen van 27 juli tot en met 10 augustus naar Vlaardingen. Er kunnen zich nog deelnemers voor de reis naar Bremen aanmelden bij de afdeling jeugdza ken van de gemeente. De kosten bedragen 250 gulden met inbegrip van talloze excursies naar bedrijven en culturele instellingen. Regisseur Briar, de Pal- ma is iemand, die het werk van Alfred Hitch cock heeft bestudeerd. Dat is te merken in „Sisters". Daar zijn ele menten uil „Rear win dow" en Psycho" in te rug te vinden, die door Brian de Palma op een zeer eigen manier zijn verwerkt „Sisters" be tekende een nieuwe weg voor de Palma, die bekendheid had gekre gen met „Greetings" en „Hi Mom" waarin de acteurs nog de gelegen heid hadden te improvi seren, films die door Europees werk waren beïnvloed. Ontplooide de Palma in rijn eerste films rijn flair voor co- medie en satire, van „Sisters" af ontwikkel de hij zich als een meester van de thriller. Het is een bijzonder spannende film, een mysterie rond een moord, waarbij de toe schouwer eigenlijk niet weet wie de daderes is en gf hoe het mysterie moet worden opgelost. De zusters zijn Danielle en Dominique Breton (gespeeld door Margot Kidder), een Siamese tweeling die door een operatie is gescheiden. Danielle is fotomodel geworden en doet mee aan een populaire tele- visiekwis waar zij Phi lip Wood ontmoet, die haar uitnodigt rijn prijs op te maken: Een avondje uit voor twee. Zij worden lastig geval- Jen door een man, die erop staat dat Daniëlle met hem mee gaat. Da nielle vertelt Philip dat het EmiJ is, haar vroe gere man. Danielle en Phiiip gaan uit eten en dansen en later gaat hij mee naar haar apparte ment. De volgende morgen moet Philip medicijnen voor Danielle halen en hij koopt ook een taart voor haar verjaardag. Danielle slaapt nog. Hij weet niet dat alles wal in de flat gebeurt wordt gade geslagen door Grace Collier, die *s nachts aan een arti kel voor de krant heeft doorgewerkt in haar appartement aan de overkant. Wanneer Phi lip met de taart en een mes de kamer binnen komt om rijn geliefde te verrassen, wordt het mes uit zijn hand ge graaid en wordt hij aangevallen en herhaal de malen gestoken. Met moeite sleept hij zich naar de kant en schrijft hij „help" met zijn ei gen bloed. Grace, die verschrikt en vol af schuw het tafereel heeft gadegeslagen, waarschuwt de politie. Wanneer die arriveert is er niets verdachts in het huis te vinden. Gra ce roept op advies van haar hoofdredacteur de hulp in van een privé detective die een spoor naar Canada volgt. Grace gaat naar een oud huis waar Emil een sanotorium heeft en waar rij een verschrik kelijke nacht met vee! moorden doormaakt. Maar zelfs dat is nog niet het einde dat de oplossing moet brengen van het mysterie rond de identiteit van de twee tweelingzusters. Brian de Palma kreeg het idee voor „Sisters" tóen hij in het tijd schrift Life een artikel las over een Siamese tweeling van Russische afkomst. Hij werkte bet gegeven uit en pas te het bij de tijd aan en in de beste traditie van Hitchcock, vol ver rassingen en schokken en niet te vergeten de momenten van zwarte humor. In het theehuis van de Maassluise Toverbal aan de Lange Boonestraat is op maandag 22 mei weer een vrouwencafé. Op deze avond treedt de Schie damse Marian Schop op met eigengemaakte luis terliedjes, begeleid op de gitaar. Natuurlijk is er tijdens het vrouwencafé volop gelegenheid om te praten terwijl de bibliotheek open is.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4