jjBij NAC krijg ik voldoende kansen9 SPMT Afscheid van Barga Jan Kerssemeyer bijna amateur-af M Eddy Fieters Graafland in Maasland i mmm Merrelaar en ersteeg allen f ïl? isi» Hans Verhart niet naar FC Utrecht Jubileum- dag bij HVO Handbal- toernooi bij WIK Sneldammen in de Ark Sportslips ut «HfeSS# Hollandiaan- DWS DONDERDAG 18 MEI 1878 VD/SC7WW Schiedam Terwijl het overgrote gedeelte van de DHS-selectie de kantine van DBGC op stelten zette na de verrassende 1-2 zege in de na-competitie, was Jan Kerssemeyer al snel niet meer te vinden tussen de feestende menigte. Ergens in de bus zat hij alles op zijn gemak te bekijken. „Geen polonaise aan mijn lijf" lijkt zijn lijfspreuk te zijn. Een rustige knaap die dat ook bij NAC zal zijn waar hij een tweejarig contract ondertekende. Jan Kerssemeyer is één van de weinige DHS-spelers die.opviel bij betaalde clubs. Eigenlijk pas na dit seizoen is de Kethel- se formatie wat meer uit de anonimiteit gekomen. Kersse meyer profiteerde daar ogen- Afscheid schijnlijk van. Al spreekt hij dat direct tegem Interesse van de betaalde clubs in hem is niet van vandaag. Dat is al meer gebeurd. tember zijn. Maar dat is een ervaring van eén paar weken. Bij NAC kan dat eventueel twee jaar duren. Dat is me toch meer waard". o Jan Kerssemeyer in zijn laatste uitwedstrijd voor DHS. Hij bekroon de het met een doel punt tegen DBGC. F'evenoord „Toen Huuksloot nog bij ons als trainer was heb ik ook al eens een proef wedstrijd ge speeld. Dat was bij Feyenoord Het bleek dat ik nog niet vol deed maar ze hebben me wel gezegd dat ze me dit seizoen in de gaten zonden houden. Dat is dns gebeurd maar er waren ook nog anderen die me wel wilden hebben". De 19-jarige speler die op vrij wel alle plaatsen in te zetten is, werd ook benaderd door NAC. Als eerste ploeg dit jaar. Jan Kerssemeyer: „Ik kreeg een brief thuis waarin ik gevraagd werd een oefenwedstrijd te spelen. Dat heb ik gedaan en ■toen werd me gevraagd nog maals te komen. Het bleek dat ze me graag wilden hebben". Jan Kerssemeyer zal van DHS afscheid nemen met naar alle waarschijnlijkheid een kam pioenschap en dus promotie naar de hoofdklasse. „Als dat door zou gaan zou dat voor mij een geweldige afsluiting zijn. Voorlopig althans want als blijkt dat het bij NAC niet zou lukken kan ik te allen tijde terugkeren naar DHS. Dat heb ben we afgesproken, ondanks het lopende contract Ai hoop ik natuurlijk niet dat het zover komt". Rob Jacobs lijkt de man te zijn die Jan Kerssemeyer volledig gevormd heeft Waardoor de 19-jarige speler overal in het elftal inzetbaar is. Zo speelde hij tegen DBGC op het mid denveld met een duidelijk aan vallende opdracht. Terwijl hij van origine een pure verdedi ger is. Een plaats waar hij ook het liefst speelt. Vrijheid Twijfels Toch kwamen ook bij Jan de twijfels. De DHS-speler: „Op bet moment dat ik zou tekenen bij NAC speelde ik met West U tegen Zuid IL Toen kwam de hoofdscout van Feyenoord bp me af. Of ik bij hen wilde komen. Het aanbod wat Feye noord me deed was erg aan-, trekkelijk maar NAC kwam met een tegenbod. Omdat bleek dat mijn kansen bij NAC groter waren heb ik toen maar bij hen getekend". Ook toen echter kwam de onze kerheid naar boven. Jan kreeg namelijk een uitnodiging om met het Nederlands amateu- rclftal op reis te gaan. „Ik kon mee naar China voor een aan tal wedstrijden. Dat leek me een schitterende ervaring. Dat zou van 20 augustus tot 8 sep- .jlet middenveld is niet ideaal", zegt hij, „De vrijheid is een stuk minder. Waardoor er veel meer mogelijkheden zijn om je te ontplooien. Toch vind ik het belangrijk dat je je in dienst van het elftal stelt Tegen Vios bijvoorbeeld moest ik in de spits spelen omdat bleek dat dat taktisch beter uitkwam. Dan moet je dat ge zien het belang gewoon doen". Tegen DBGC speelde Jan Kerssemeyer zijn laatste uit wedstrijd voor DHS. Tegen Vios (volgende week donder dag) zal hij voorlopig voor het laatst in Kethel spelen. Een stap die hem niet moeilijk valt. Al weet hij nu al dat zowel zijn vader (voorzitter van DHS) als zijn moeder niet consequent langs de lijn zullen staan. „Al leen als hij op zaterdag speelt zou het kunnen", zegt zijn moe der. „Anders is het niet te com bineren met DHS. Schiedam Jan Merrelaar en Jhk Versteeg krijgen bij SVV ölt jaar geen contract aange- "Oflen. De rest van de selectie- spelers hebben deze week een brief gekregen waarin de voor stellen voor het nieuwe con tact staan. Merrelaar, die van Excelsior naar SVV kwam, speelde bet afgelopen seizoen nauwelijks in het eerste elftal. Blessures en vormverlies wa ren daar de oorzaak van. De uit Den Haag afkomstige Erik Versteeg stond een aantal ma len réserve maar kon toch niet definitief doorbreken. Wat bei- .de spelers gaan doen is nog niet bekend., Vanuit de C-selectie van Jan van der Velden kregen twee spelers een contract aangebo den; het zijn doelman John Marrevee en verdediger John de Munnik. Marrevee is hier door naast Bas van Noortwijk en Eddy van der Most de derde keeper die onder contract staat. Het C-team zal waar schijnlijk met een paar spelers versterkt worden. De Ridder (HOV) en Polderman (DRZ) zijn. serieuze gegadigden terwijl ook VDL-speler Kiebert op het verlanglijstje van Jan van der Velden staat Kiebert echter staat ook in de belangstelling van Excelsior. Ed Slavenburg zal zeer waarschijnlijk afha ken. Hij gaat naar aöe waar schijnlijkheid terug naar Marti- nit Voor een eventueel contract zullen de Hermes-spelers Cock de Zwart en Piet Klepke van avond om 18.00 uur een proef- wedstrijd spelen tegen PFSC. Jan Kerssemeyer overal inzetbaar. door Martijn Venjvaaijen ■i F gaardingen Hans Verhart gaat definitief niet naar FC utrecht. De directie van de ere-divisieclub kon niet tege moet komen aan zijn financiële eisen. Bovendien vielen oe trainingstijden niet te combineren met zijn werkzaam heden. „Sportief gezien," aldus een teleurgestelde deelman van Fortnna, „vind ik het natuurlijk jammer, maar het verschil tussen vraag en aanbod was te groot." dans Verhart werd gekozen uit drie keepers om de opvol ger te worden van Istatov, samen met de huidige doelman van Breukelen. Hij speelde in Utrecht twee testwedstrijden etl maakte twee trainingen mee. Voor de 22-jarige Vlaardin- in de plaats onderhandelt FC Utrecht nu met Nielsen 1/811 Blauw Wit voor een contract. - MMWê' 9 Jan Merrelaar....geen contract. Vlaardingen In het ka der van het vijftigjarig be staan van HVO ïs er zater dag een wedstrijd tussen oud HVO en trainers, die de oranjehemden in de loop van de jaren ten dienste hebben gestaan. Dat zijn onder andere: Schippers, Van Oosten, Vink, De Leeuw, Van der Velden, Bakker en Van Tricht. De wedstrijd be gint om 11 uur. Om 13.30 uur wordt afscheid geno men van terreinchef P. van Key in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Daarna, om 14 uur, speelt HVO zijn jubileumwed- strijd tegen Hermes DVS. Vlaardingen Het laatste korfbalweekeinde van het sei zoen 1977-1978 staat voor de deur. Een korte terugblik op dit seizoen leert dat er slechts sporadisch grote successen werden geboekt. Ditmaal slechts twee teams die promo veren en slechts één kampioen. SSC Har ga maakt dit seizoen een dieptepunt mee, want zo wel in de zaal als op het veld moet het een stap terug doen. De rest van de teams bleven verscholen in de grijze massa. Voor komende zaterdag staan wedstrijden op het programma voor SSC Harga, Vlaardingen, ODJ, Oranje Nassau en ODO. Beide laatste teams zorgen voor een leuk afscheid dit sei zoen, want zij spelen tegen el kaar. SSC Harga neemt van de eerste klasse afscheid met een wedstrijd tegen het Hilversum- se Altius. Een wedstrijd, waar in de Schiedammers beslist niet kansloos zijn. Een zege zou een mooi afscheid zijn. Vlaardingen moet het in Har- dinxveld-Giesendam aantreden tegen Vriendenschaar. Een al tijd lastige tegenstander, die het de tegenstanders thuis al tijd erg moeilijk maakt. Ook Vlaardingen krijgt het zwaar te verduren, maar misschien kan het Vlaardings collectief voor een verrassing zorgen. ODI sluit de competitie af te gen de reserves van SC Olym- pia in Spijkenisse, Een moeilij ke opgave om dit seizoen win nend af te sluiten, want SC Olympia speelt thuis sterk. Als meest interessant duel staat ODO-Oranje Nassau te boek. Een semi-derby, die een goede partij korfbal te zien kan ge ven. Beide teams zijn niet hoog geëindigd, maar zijn nu veilig. Zij kunnen dan ook vrijuit spe len. Maasland - Tijdens de morgenavond te houden finale van het Maaslandse schoolsporttoemooi, zal Sparta- keeper Pim Doesburg niet van de partij zijn. Does burg moest afzeggen vanwege zijn opname in de nationale selectie voor Argentinië. Een niet minder bekende keeper zal nu zijn plaats innemen, namelijk Eddy Pi eters Graafland, oud-doelman van het Neder lands elftal, Feyenoord en momenteel nog furore makend in de mini-shows en de Tros penalty bokaal, Eddy P.G. en Gerda van der Valk zijn de sportster ren, die de lustrumviering van het toernooi opluiste ren. De Westlandse eredivisie-keepster gaat de straf- worpen stoppen, die de meisjes en moeders op haar afvuren. Zij neemt daarvoor plaats in een officieel hand bald o el van 3 bij 2 meter, maar om het niet te moeilijk te maken wordt de afstand verkleind. Pieters Graafland krijgt te maken met de jongens en vaders, en evenals bij het handballen geldt, dat er per school vijf meisjes, vijf jongens, vijf moeders en vijf vaders de „pingels" zullen nemen. Voor de jongens en meisjes zijn schoolprijzen beschikbaar, alsook individuele medailles voor de suksesvolste schutters. Alle deelnemers schoppen of gooien ieder drie keer, en mochten er kinderen zijn die gelijk eindigen dan volgt een afvalserie. Het nemen van de strafworpen en strafschoppen begint om kwart over zeven op het hoofdveld van MW'27, Eerder op de avond wordt er gespeeld tussen handbalselecties van meisjes en moeders van de Maaslandse scholen tegen teams van Unitas uit Maas sluis. De aanvang hiervan is om kwart over zes. Gelijkertijd treedt er ook een jongensselectie aan, met als tegenstander de Neil Armstrongschooi uit Maas- .sluis. De2e school was daar winnaar van het paastoer- nooi. Maar ook voor de vaders is er wat, want de schoolse- lectie komt in het veld tegen het roemruchte elftal van MVV'27, dat in de beginjaren '70 doordrong tot de laatste vier voor de KNVB-befcer. Het MVV-team is exact hetzelfde als toen, dus met Arend van Buuren, Jan Rasens, Gcrrie Doelman, Henk Ltiyen- dijk, Bram van der Lely, Leo Jansen, Wil Boer, Arie van der Knaap, Leen Basiemeyer, Jos Mosterd en Jan Kapteyn. Na afloop van al deze wedstrijden en „pingels" verrichten burgemeester Jaap van den Brink, Gerda tfan der Valk en Eddie P.G. de prijsuitreiking. Wat de meisjes betreft, heeft de Aloysius-school de beste kansen op de wisselbeker, en bij de jongens is dat de Klim-op. Q Na de komst van Jan Posteo ma bij Fortnna, is af/een WK van de clubs uit bet Waterweg gebied nog zonder trainer. In eerste instantie was de dab uit Kethel gecharmeerd van Jan Post voor wéér een nieuw seizoen, totdat die besloot ook Scbiedamscbe Boys onder zijn hoede fe gaan nemen. Daarna hoefde WK de trainer niet meer. Q De ledenvergadering van De HoUandiaan morgenavond staat volledig in het teken van de nieuwbouw. Voor het laatst dus bijeen in de cantine van Satelliet aan de Kethelweg, vanaf 20 uur. O Met een gemiddelde van 50 per maand is bet aantal ge slaagde zwemmers bij de VZC dit jaar gekomen op 210. in deze lelling zijn niet opgeno men het aantal geslaagde vol wassenen die in bet Holybad de diploma's hebben behaald. Vorig jaar slaagden erzo'n 600 bij de Vlaardingse zwemclub en daarmee was bet de groot ste club in de ZRO (Zwem- bond voor Rotterdam en Om streken). O Het stichtingsbestuur van FC Vlaardingen prijst zich ge lukkig, dat het vandalisme bij de thuiswedstrijden (nog) erg ver weg is. In vergelijking tot andere clubs, waar vandalisme schering en inslag is. In dat verband doet het vreemd aan, dat meneer Hofman, bestuur slid van Fortuna, in één van de vergaderingen van de sectie voetbal suggereerde, dat men op het Fortuna-complex alleen met vandalisme wordt gecon fronteerd wanneer FC VIaar- dingen van het complex ge bruik maaktaldus de notulen. Dat het slechts één keer is voorgekomen, afgelopen com petitie, tegen MVV, daar gaat hij aan voorbij. Over stemming maken gesproken... O Fr komt een nieuwe rege ling voor de indeling van de betaalde jeugd elftal ten. Er wordt gedacht aan drie regio nale afdelingen (2 x 12 en X x 13). De tweede klasse ver dwijnt en daarmee ook de pro motie- en degradatieregeling. De drie afdelingskampioenen spelen om de nationale titel Belangrijk is dat ook de grens van de leeftijd wordt ver ruimd. Van 21 naar 23 jaar met twee dispensatiespelers. De algemene vergadering van het betaalde voetbal moet op 22 mei dit voorstel bekrachti gen. Vlaardingen Het jaarlijkse schoolhandbaltoernooi voor Vlaardingse scholieren wordt dit j'aar op één dag afgewerkt Op woensdag 24 mei zullen 57 teams op zes velden van de handbalvereniging WIK aan de Hugo de Vriesstraat in to taal 111 wedstrijden spelen. De eerste wedstrijden beginnen om één uur en de prijsuitrei king is gepland om zes uur. Er wordt gespeeld in twaalf pou les en voor elke poulewinnaar is een prijs beschikbaar. De algemene leiding van het toer nooi berust onder het Neder lands Handbal Verbond, afde ling Rotterdam. Schiedam In gebouw De Ark in de Sehiedamse wijk Groenoord vindt morgenavond 19.30 uur de prijsuitreiking van de Sehiedamse damkampioen schappen plaats. Aansluitend daarop bekampen negen dam mers elkaar in de finales snel- damkampioenschappen. Nico Knoops, Wim Vrijland (de titel- houder van vorig jaar) en Ron Heusdens zijn favoriet. Vlaardingen/Scïriedam De handbalheren van De HoUandiaan en DWS spe len zaterdag tegen elkaar om de belangrijke derde plaats in de bekerstrijd. De finalisten zijn welis waar Actief en Gewa An- cora, maar omdat clubs automatisch al mogen deel nemen aan de landelijke eerste ronde, valt de eer te beurt aan de derde club uit het district Rotterdam om eveneens in de landelijke bekerstrijd mee te mogen doen. De wedstrijd De HoUand iaan—DWS vindt plaats op het complex van HVHW in Oud-Beijerland, ter gele genheid van de opening van het clubgebouw. Daarna spelen de dames (18 uur) van Actief en V et C twegen elkaar en de he ren van Actief en Gewa Ancora. Dat zijn de twee finales om de districtsbe ker. Plaats van handeling is hier het complex van Atomium.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7