walraven Freek van der Gaag sterkste veteraan Bij CKC Maassluis is basis veel te smal De Rooy: hoogste sprong Oefen - programma Demos Fancy-fair bij WK DONDERDAG 18 MEI 1978 Nieuw Occasions 's Gravenlandseweg 373 Schiedam Tel. 010 - 62G055 Emmastraat 56 Vlaardingen Tel. 010 - 348002 Honda Open huis 18,19 en 20 mei Mitsubishi Zaterdag 20 mei sensationele openings stunt Automobielbedrijf Tijden de show 1 jaar gratis onderhoud Bingospel onder kerk Duivennieuw: I VD/SC/WW jSëï [MITSUBISHI Nieuw in de Showroom zijn de Mitsubishi Trucks, welke u nu ook van binnen en buiten kunt bekijken en beproeven. Door het overweldigend succes van de twee meest besproken automobielmerken, Honda en Mitsubishi, werd elke ruimte te klein. Daarom besloot Walraven en Dekker, aan de 's Gravenlandseweg, een spiksplinternieuwe showroom en onderhoudsgarage te bouwen, welke officieel is geopend door burgemeester A. Lems. Op een oppervlakte van maar liefst 800 iti, kunt u nu alle modellen van Honda en Mitsubishi bewonderen. Ook de occasions van walraven en dekker zijn mee verhuisd. Keurige inruil automobielen van beide merken allen ANWB keuring en bovaggarantie. Tot en met zaterdag heeft Walraven en Dekker openhuis waarbij u dan onder het genot van 'n drankje en 'n hapje op uw gemak ons nieuwe bedrijf kunt bekijken. Natuurlijk vindt u er het nieuwste stok paardje van Honda de 'Honda accord 4 deurs'. Maar ook alle andere modellen van de Honda-Accord en Honda-Civic, de zuinige sprinter. Ook de sensatie van het jaar 1978 de Mitsubishi Sapporo staat op 'n ere plaatsje te pronken naast zijn broers en zusters, de modellen van Lancer, Galant en Celeste. A.s. zaterdag om plm. 1 uur zal de openingsvreugde nog eens extra opbloeien Omstreeks die tijd zullen boven het nieuwe gebouw, parashutisten, spektacu- lair uit een vliegtuig springen en op het parkeerterrein van Walraven en Dekker landen. Een ieder die tijdens de show, welke duurt tm 31 mei, mocht besluiten een auto te kopen, krijgt als extra van Walraven en Dekker, gedurende 1 jaar gratis onderhoud, met een maximum van 25.000 km. Vlaardingen Gilles de Koo sprong in Roosendaal met d polstok over de 3.10 mete hoog liggende lat en verbetci de daarmee het Fortuna-r< cord. Op de loopnummers haalden Jan Moerman, Ro van Zanten en Bert Hendriks persoonlijke records. Een ar der Fortima-verenigingsrecon sneuvelde in Den Haag, waa Sparta wedstrijden hielt Yvonne Smit liep de 100 mete in 12.4 seconde. Bij de herei liep Anton Huyer naar eei sterke 11.1 seconde op dezelfd afstand. In het Schiedams Beatrixpark zijn verschillend veteranenlopen gehouden. O; de zeven kilometer liep Kee van der Velden naar een twet de plaats. Schiedam Morgenavon wordt er weer bingo gespeel onder de kerk aan de Rijt straat in de Gorzen. Het gebeuren in De Dukdai begint om half acht. Zoals g< bruikeiijk zijn er - volgens d organisatoren - mooie prijze te winnen. J Schiedam De postduïvei houdersvereniging „De Vri, heid" zette 437 duiven in voo een concours uit Strombtyl De afstand bedroeg 110 kik meter. De tien snelste duive waren: Th. van Raay 1, 3, 10, G. Breur en Schaper 2, S. van der Pelt 5, comb. To van der Berg 6, M. Putters J. Wen teler 8. Schiedam Bij de postdu venhoudersvereniging Vrijheid" waren 429 duiven i staat om een concours aan 1 gaan vanuit het Belgische S Chrislain. De tien snelste du ven waren: 1 comb. T. van de Berg, 2 J. J. van der Vijver e zn., 3 B. Kooman en Kooij, C. Zandboer, 5 H. de Heer, 6 J. Wenteler, 7 C. Robart Va Diest, 8 J. Triel, 10 Harg Voïlenbregt. SPIJKENISSE Met ingang van dit wielerselzoen hanteert het district Zuid-Holland II een wat gewijzigde verdeelsleutel voor wat betreft de te verrijden clubwedstrijden. Naast de voor Nederland unieke clubcompetitie bestaan er nu ook dagwed strijden, ritten met een apart prijzenschema, die als een rode lint tussen het competitiegebeuren doorlopen. De draad werd opgepakt bij Delta, een in Spijkenisse geves tigde wielerclub, waar vele ren ners uit het dj strict bijeen kwa men. Niet gehinderd door te vergaren punten voor een klas sement en het in de gaten hou den van hoog genoteerde con currenten werd er m vele cate gorieën fris van de lever ge streden. Bij de veteranen haal- Schiedam Demos begint zijn oefenprogramma op 2 augus tus bij Moordrecht. Vier dagen later speelt het weer, tegen wie is nog niet bekend, maar op 13 augustus ontvangen de Schiedammers Nado V. Drie dagen later is Demos de gast van ïtockanje en op 20 augus tus komt Zwart Wit naar Har- ga. Het oefenprogramma wordt besloten met een wed strijd tegen Rijswijkse Boys uit. de Freek van der Gaag on danks een lekke band de enige Vlaardingse zege binnen. De hoofdschotel van het wie- lermenu werd gevormd door de A-klassers. Amateurs, junio ren en liefhebbers trachtten herhaaldelijk het peloton te ontrafelen door onophoudelij ke demarrages. De poging van Speelpennmg, Solleveïd, Stolk, De Frel en Poldervaart leek succesvol te gaan worden, maar ook nu bleek het peloton onvermurwbaar. Ook het trio Martin Blok, Aad de Frel en Nxko Moerman werd weinig vrijheid toegestaan toen het aan een grootscheepse ont snappingsactie dacht. Men ver zoende zich al met een massa sprint, toen Hans Lap de vrije ruimte boven het benauwende peloton verkoos. Hij nam snel een honderd meter en leek de zege op zak te hebben. In de laatste ronde werd hij echter „geenterd" door club makker Trouw, die hem in de eindsprint dreigde te kloppen. Lap stuurde zijn tegenstrever echter het gras m en zegevier de. Omdat Trouw het niet no dig vond als winnaar genoteerd te worden bleef Hans Lap als nummer één in de officiële uit slag staan. Opvallend was de zevende plaats die Herman van der Lugt behaalde. Na lang met fietsen gestopt te zijn, nmrr— Schiedam Voetbalvereniging WK, die samen met WF het nieuwe sportpark in Blijdorp gaan bewonen, organiseert in juni een grote fancy-fair ten bate van het nieuwe clubhuis. Op 9, 10 en 11 juni zal er in het oude clubhuis aan de Kerkweg in Kethel van alles te koop zijn tegen aantrekkelijke prijzen. Op zondagavond 4 juni is er een disco-avond in gebouw „Arcade" aan de Lange Haven in Schiedam. Deze avond is aangeboden door bet bestuur van de stichting Instuif en de opbrengst is tevens bestemd voor de fancy-fair. Egg a 1 uiugasaggagBSaasBBBaaaoaaaBBsa blijkt de Vlaardingse coureur renner zijn draai toch weer gevonden te hebben. Uitslagen Uitslag: 1. H. Lap (HR), 2. M. Trouw (HR), 3. K. Sluimer <D), 4. B. Bozua (HR), 5. N. Moer man (C), 6. C. de Boer (D), 7. H. v. d. Lught, 8. e.a. de overi ge renners in het peloton. Had Freek v. d. Gaag bij de veteranen weinig moeite met de concurrentie, Ruud Chri- stoffels kende heftige tegen stand bij de nieuwelingen. Toch reikte hij naar een prach tige tweede klassering. Uitslag veteranen: i. F. v. d. Gaag (C), 2. J. v. Kool (D), 3. B. Weeda (D), 4. R. Scheer (D), 5. P. v. d. Berg (D). Uitslag nieuwelingen: 1. L. Blokzijl (A), 2. R. Christoffels (C), 3. A. de Hoedt (HR), 4. C. Roskam (D), 5. H. de Lange (A). Aanvoer dringend ge wenst. dringend gewenst Maassluis Voor het eerst in de bijna vijftigjarige geschiedenis van CKC Maassluis gaat het eerste team van de Maassluise korfbalvereniging erg hoog spelen. Ook voor de samensmelting van KNKB en CKB tot KNKV heeft het nog hoger gespeeld dan de derde klasse district. Tot een jaar of vijf geleden heeft Maassluis het steeds ge daan met trainers uit eigen kring. Zonder afbreuk te doen aan de kwaliteiten van de toen malige trainers, kwam CKC Maassluis niet verder. Steeds bleef het onder de top en vaak was het twaalftal ook in degra datienood. Eenmaal moest een beslissingswedstrijd tussen CKC Maassluis en Overkanters uitsluitsel geven over wie naar de afdeling terug moest gaan. Ternauwernood wist het zich te redden. Ook vorig seizoen omdat het in de slotfase van de competitie een zeer goede conditie had opgebouwd i.v.m. de wereldre cordpoging op Koninginnedag 1977. Echt verandering trad in toen Maassluis meer financiële arm slag kreeg door het aantrekken van een sponsor. Ulke Kooij- mans was de eerste trainer die niets met CKC Maassluis te maken had in voorafgaande ja ren. Onder zijn leiding gingen de resultaten en hut spelpeil vooruit. Nog niet direkt merk baar, maar allengs werd toch duidelijk, dat een kampioen schap niet kon uitblijven. Hij kon echter zelf de rit niet uitzit ten, daar hij door vooral druk ke werkzaamheden en studie vroegtijdig moest afhaken. Snel had Maassluis een opvol ger voor hem gevonden in de persoon van Karei van den Linden, speler van SSC Harga. Karei van den Linden kon de kroon op het werk zetten, wat Ulke Kooijmans begon. Smalle basis Toch is een bezinning na dit kampioenschap op zijn plaats, want de ba3Ïs is smal en na dit kampioenschap zal veel van de aandacht gericht moe ten zijn op de verbreding van de basis. Hoewel de speelsters en spelers daar geen onoverko melijke bezwaren in zien. Want ook andere clubs, zelfs topploegen, hebben slechts een smalle basis. CKC Maassluis heeft versterking nodig om straks ook de andere teams te kunnen laten aansluiten. Het gat, dat op dit moment tussen team één en twee is geslagen, is wel bijzonder groot. Terecht mag nu de vraag gesteld wor den: CKC Maassluis, wat nu? Uit de plannen van het bestuur technische zaken, aangeboden aan de voorjaarsvergadering van de ledenvergadering, blijkt duidelijk dat men zich bezig houdt met die vraag. Maar naast de opvang van de wat jongere talentvolle spelers (slechts een paar binnen CKC Maassluis) 2al CKC Maassluis ook toeloop moeten krijgen van spelers, die de aansluiting teweeg moeten kunnen bren gen. Het bestuur hoopt dan ook, dat door dit kampioen schap een aantal m Maassluis woonachtige korfballers en korfbaisters besluiten om in hun huidige woonplaats te zul len gaan korfballen en afzien van het heen en weer reizen naar hun oude vereniging. Gelukkig is de groei van de jeugdafdeling op dit moment veelbelovend, al is er tussen senioren en B-aspiranten nog wel een behoorlijk gat. In de leeftijd 14-18 jaar zijn er eigen lijk te weinig jongens. Maar men hoopt dit tekort door een goed jeugdbeleid weg te wer ken. Voor nu blijft de vraag liggen, ziet CKC Maassluis kans zich te handhaven in de tweede klasse. Als men het spelpeil van de laatste weken weet vast te houden, dan heeft het team zeker mogelijkheden, maar dan zal er vanaf het begin keihard gewerkt moeten worden. Daar naast zal er tevens hard ge werkt moeten worden aan de verbreiding van de basis. Lukt dat, dan heeft CKC Maassluis als korfbalvereniging in het V/aterweggebied een florissan te toekomst.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 8