spmr Zwaluwen blijft eerste klasser en HVO zorgen voor aantrekkelijk duel PPSC: SFC weer verder m Excelsior onderuit nederlaag tot slot Dick van der Berg scoort winnende treffer r mmsi m ■MAANDAG 22 MEI 1978 Frans Bouman weer bij HDVS DHS en wielerbaan op prioriteitenlijst Jeugd Gelijk Jubileum- wedstrijd voor vijftig toeschouwers Glück Auf wint FCN- toernooi Satelliet speelt om districtskam pioenschap Cees Bouman terug naar amateurs Groots afscheid Vid. Burg VD/SC/WW 3 ■1 Maassluis Excelsior besloot ;ide competitie met een 02 ne lder laag in de uitwedstrijd te lgen en in A me mui den. Eigen lijk was het duel maar een formaliteit. Een plichtmatig optreden met een matige i drang tot een goede en vlotte ^vertoning. De gasten hadden 'inog het excuus dat zij in de jubileumwedstrijd tegen Haar lem veel van de krachten had gegeven, maar zelfs de thuis- 'jclub bekend om zijn inzet was in dit sluitstuk opge brand. Voor de thee maakten beide ploegen er nog het beste Ivan. Qua prestaties deden de formaties niet voor elkaar on- ♦der en het eerste hoofdstuk vverd met een 00 stand afge floten. In het tweede deel ver blikte Excelsior zich tweemaal !en de thuisclub greep toch dankbaar de volle winst. Iln zijn afscheidewedstdjd moest trainer Leen Admiraal ;van Excelsior het doen zonder ;Eric Scheffers en Gerard Bos, •In de eerste editie viel vooral •het spel van Excelsior-midden- 'velder JilJes van Dam op. Die Ikwam al na één minuut spelen \tot een goed afstandsschot, Imaar de Arnemuiden-keeper ;was paraat. Wim Klein zat bij ;de Excelsior-pogingen in de ■drieëntwintigste minuut met •zijn schot net naast de doel- '<paal. In het tweede bedrijf Ikwam de thuisclub na dertien '.minuten op een 0—1 voor- I sprong na verkeerd wegwerken '.van Jan van Dijk. Toen leefde 'Excelsior op maar kon niet ■^verhinderen dat Amemuiden 'kort voor tijd raak schoot toen •doelman Koel Jan Abbas over |I de bal heendook: 0—2. Schiedam Frans Bou man (22) keert weer terug naar Hermes DVS. Als voornaamste reden geeft hij op, dat Adri de Mos, de nieuwe trainer van hoofd klasser RVC, geen zaal voetbal toestaat, een ge liefkoosde bezigheid van de Vlaardinger, „Boven dien", aldus Frans Bou man, „vind ik de sfeer bij Hennes DVS veel beter." Schiedam Met een op vijf plaatsen gewijzigd elftal heeft PPSC de laatste wedstrijd van deze competitie tegen NEO uit met 2—1 verloren. De invallers waren doelman Karei van Veen voor John Segaar, Leo Alders voor Wout van Vuuren, Jan van der Marei voor Hans Vorstenbos, Dick Oort voor Ton van der Linden en Nico Hoogendam voor A ad Goeden- dorp. NEO, dat erg hard speel de, nam na een kwartier een 1—0 voorsprong door een doel punt van Treffers. PPSC beantwoordde het harde spel waardoor de wedstrijd er niet mooier op vverd. Na 25 minuten spelen kwam toch de gelijkma ker toen Jan van der Marei een vrije trap van Dick Vos afrond de. Nadat scheidsrechter Don kers in de rust beide partijen had gewaarschuwd dat het wat rustiger moest werd het spel beter. Toch moest vijf minuten voor tijd keeper Karei van Veen met een oogblessure af haken. Invaller Nico de Vries (normaal speelt hij in de spits) tastte al bij het eerste schot volkomen mis: 2—1. Voor PPSC betekent dit het afscheid van trainer Hans Kostense die naar Excelsior Maassluis gaat. En tevens het einde van een uiterst succesvol seizoen dat pas Iaat in de competitie een terugval uit de top betekende. Schiedam De Schiedamse sportraad heeft voor de perio de 1978-1982 nieuwe posten op gevoerd op de prioriteitenlijst. De punten die in die tijd in aanmerking komen zijn de res tauratie van het THS-veld (in 1978), de bestaande lichtinstal laties verbeteren of vernieu wen (1978), Renovatie van de wielerbaan (1978), Huisvesting De Ooievaars (1979), Struc tuurverbetering trainingsvel den (1980), Her-inrichting sportvelden Asvion (1980) en verbetering van de honkbal accommodatie (1980). Gereali seerd en dus afgevoerd zijn op dit moment de aanleg van sportgelcgenheden in Nieuw- tand, het Volkspark en het Beatrixpark, het aanleggen van sportvelden en kleedgele genheid in Blijdorp en aan de Parallelweg op de verhoging van de subsidie voor de sport- «al Margriet wat betreft de renovatie en uitbreiding. tmm Het verlossende doelpunt van Dick van der Berg. Vlaardingen In de allerlaatste wedstrijd heeft Zwaluwen dan toch nog het eerste klasserschap weten te behouden. Dankzij de hulp van Nieuw- Lekkerland en De Zwervers die tegen elkaar gelijk speelden, maar nog meer dankzij de hulp van IJsselmeervogels. Want nu er voor de vogels niets meer op het spel stond, kon na afloop bepaald niet worden gezegd dat zij het Zwaluwen moeilijk [rebben gemaakt. Integendeel, en zo kon Zwaluwen Jan de zeer kostbare 1—0 overwinning behalen. Toen eenmaal bekend was dat de twee andere .taartclubs gelijk hadden gespeeld, bouwde Zwalu wen een feestje alsof het kampioenschap was be haald. Zwaluwen blijft dus eersteklas- ser, na een wel zeer moeilijk seizoen. Vooral na het sukses in het eerste jaar, akteerde Zwaluwen nu maar dunnetjes in de eerste klas. Vanaf de eerste tot de laatste wedstrijd is Zwaluwen niet los gekomen van de onderste plaatsen, en met de week werden de gezich ten somberder. Problemen bij de training, het geroep dat trai ner Frans de Kruis niet had moeten blijven, het terughalen van spelers (Henk Nentjes, Joop Brussé), kortom. Zwalu wen maakte moeilijke tijden door. Maar nu de degradatie toch nog afgewend kon wor den, ziet de toekomst er ineens een stuk aantrekkelijker uit. Want de jeugd dient zich bij Zwaluwen stormachtig aan. Halverwege dit seizoen al zet te De Kruis talenten als Dick van der Berg en Dick Schout en al in. En niet zonder sukses uiteindelijk, want voorname lijk dankzij die jeugd behoefde De Kruis het afsluiten van zijn trainerscarrière niet met een eerste degradatie af te sluiten. Winst was nodig voor Zwalu wen tegen IJsselmeervogels, want bij een gelijkspel zat er nog slechts een na-competitie in als Nieuw-Lekkerland en De Zwervers gelijk speelden. Maar Zwaluwen bofte dat de vogels geen belangen meer hadden, maar ook dat het elftal van de Spakenburgers zich drastisch aan het wijzigen is. Met veel jeugd in de plaats van de ver trekkende sterren, zit 'de ploeg weer in een nieuwe opbouw. Zoals ook Zwaluwen die onder leiding van nieuwe trainer Theo de Waard verder uit kan breiden, want anders wordt het volgend seizoen andermaal tobben. Het gonst inmiddels dan ook van de geruchten van stoppende of vertrekkende spelers (Pijpers, Brussé, Nen tjes, Buitelaar, Sluimer, Ho- man). Zekerheid is er tot dus ver slechts van Hugo Sluimer, die naar Brabant gaat verhui zen. Woensdagavond al zal er meer bekend worden, als Theo de Waard zijn plannen aan de se lectie zal ontvouwen. „Het kan best zijn, dat ik niet meer in zijn concept zal passen", aldus Jos Buitelaar. Waarmee de Vlaardingse captain aangeeft nog niet direkt te willen stop pen. En dan de wedstrijd van zater dag. AI snel werd duidelijk 'dat de nervositeit bij Zwalu wen heerste, maar dat ander zijds Ijsselmeervogels weinig concentratie meer toonde. Waarvan Zwaluwen al snel leek te kunnen profiteren, toen Dick van der Berg in de 13e minuut naar Emest Kegel pas- ste. Een knappe aktie volgde, maar terwij] Kegel en het merendeel van de 1200 toeschouwers al opveerden, kwam de bal via de binnenkant van de paal weer terug. Geen doelpunt dus, en of dat voor Zwaluwen nog niet erg genoeg was kopte Henk de Graaf een handvol minuten la ter tegen de lat boven de hy- o Dolle vreugde bij Zwaluwen. pemerveuze Ab Nijgh. „Ilij had het niet meer van de zenuwen", aldus De Kruis over zijn doelman. „Maar dat komt ook, omdat we achter geen lei dinggevende figuur hebben". Niet dat Hennie Kuyten en Nartin van der Kooy slecht speelden, maar een domineren de speler is er niet. Het „gouden" moment voor Zwaluwen kreeg zijn beslag in de 37e minuut. Een doelpunt zoals Arie Haan Oranje naar de zege leidde tegen Oosten rijk. Vanaf het middenveld be diende Jan Molenaar de als spits opererende Dick van der Berg. Van ver buiten het straf schopgebied schoot de o.a. bij Feyenoord m de belangstelling staande speler hard en laag in de hoek, doelman Maarten den Harder geen enkele-kans la tend: 1—0. In de tweede helft weigerde Zwaluwen meer afstand te ne men. De kansen waren er wel naar, maar Dick van der Berg en Hugo Sluimer benutten die niet. Naar gelang de strijd toen vorderde, werd het steeds moeizamer voor Zwaluwen. De angst voor een tegentreffer, beslissend over degradatie of na-competitie, diende zich breedvoerig aan. Zwaluwen kwam praktisch niet meer uit eigen verdedi ging, terwijl de minuten traag weg tikten. Maar IJsselmeervo gels was erg lief voor Zwalu wen, toen Aart de Graaf voor- langs schoot, en Henk de Graaf de kans van de dag liet liggen door niet alleen over Nijgh maar ook over de lat te mik ken. Totdat het laatste signaal van de onopvallend, dus goed lei dende arbiter Van der Velde klonk. Reden voor een eerste feestje, want direkt degrade ren kon toen niet meer. En toen een kwartiertje later mel ding werd gedaan, dat De Zwervers en Nieuw Lekker- land 22 hadden gespeeld. was alles zeker en kon de champagne uit de koeler. Dinsdag: Ursus—PPSC, Harga, 19 uur; VS Ho lySt. Lodewijk (h), Zwa- 1.1 aan, 19 uur, Martini- t—SVV, Thurlede, 19 uur; SatellietSunlight, Ke- thelweg, 19 uur; Vergade ring MSR, Koningshof, 19.30 uur; ODOOlym- piaan (k), Doelstraat, 19 uur. Woensdag: Blue Stars Schiedam (s); finales schoolkorfbal bij Oranje Nassau, 18 uur, Ned. Elfta- I—DHS, Zeist, 11 uur; school handbalt, bij WIK, H. de Vriesstraat, 13 uur. Donderdag; DHS-VIOS, Kethel, 13 uur; Schieda- m—Groenoord (softbal h), Harga, 19 uur; finales Lïebrechtsbokaal, café De Kroon, 19.30 uur. Vrijdag: Ledenvergade ring WIK, H. de Vries straat, 20 uur Wassenaa r—Schiedam (s); ledenver gadering Spirit, Harga- laan, 20 uur; SpiritHoly softbal (d), Hargalaan, 19 uur, MSV Tl—The Hawks (softbal d), Steendijkpol- der, 19 uur; ledenvergade ring WK, Kerklaan, 20.15 uur, EurostarsSpirit (softbal h). Schiedam SFC gaat als kampioen van de afde ling Rotterdam (zondag) van de KNVB deelnemen aan de halve competitie voor het districtskam pioenschap dat op zondag 28 mei wordt gespeeld op het terrein van SOA in Den Haag. De Schiedamse ploeg van trainer Jan Rotgers komt dan uit tegen DBC uit Dordrecht, SOA uit Den Haag, Sluiskil it Zeeland en de kampioen uit Gouda welke nog niet bekend is. De kampioen gaat dan op 11 juni met de drie andere districtskampioe nen in Zeist strijden om het kampioenschap van Nederland. Vlaardingen Eén van de activiteiten rond het vijftigjarig bestaan van HVO was een jubileum- wedstrijd tegen Hermes DVS. Men kan zich echter afvragen of zoiets nog wel aantrekkelijk is. Naar schatting vijftig toeschouwers zagen de Schiedam mers in een aantrekkelijk due) met 41 winnen, maar van enig spektakel was geen sprake, deau's. Ook Fiet van der Burg, die komende zaterdag zijn af- seheïdswedstrijd speelt voor Hermes DVS, kreeg van HVO bloemen aangeboden. Voorzitter Jan van Zelm: „Het was de bedoeling om met extra evenementen naar buiten te ko- meft, zoals bijvoorbeeld Excel sior Maassluis dat heeft gedaan met een internationaal jeugd- toernooi en een wedstrijd tegen Haarlem". „We", aldus Van Zelm, „hebben zo'n beetje alle leden mee laten profiteren van de evenementen, die we heb ben gehad. Vanaf een auto-ral ly tot een feestavond toe In eerste instantie was wel Spijke- nisse uitgenodigd, maar ook Hermes DVS was een tegen stander, die aantrekkelijk voet bal kan spelen". Nochthans was er ook al door de concurrentie van Zwa luwen weinig sfeer bij HVO. Hoe aantrekkelijk de wedstrijd ook was. Vooraf speelde oud- HVO tegen oud-trainers (die de oranjehemden met 2—1 won nen) en daarna werd terrein chef. Van Rey in het zonnetje gezet omdat hij na negen jaar in verband met de pensioenge rechtigde leeftijd HVO gaat verlaten. door Bas van den Berg Uit handen van voorzitter Jan van Zelm ontving hij een enve loppe met inhoud. Supporters kwamen aandragen met ca- In de tweede minuut namen de Schiedammers, die zonder Roy den Hartog en Piet Klepke speelden, de leiding door Rob van Vooren, maar binnen vijf minuten zorgde een magnifie ke kopbal van Maarten Bom voor de gelijkmaker. Een solo van Ed Schilder kreeg alle kans op een voorsprong, maar de Vlaardinger zette, toen hij ook doelman Edwin Overdijk was gepasseerd, de bal af naar Vogel die miste. HVO, bevrijd van alle zorgen, bracht een aanvaardbaar par tijtje voetbal op de grasmat. Bij HDVS werd druk 'geëxperi menteerd met Dick Schaap als laatste man, terwijl Piet van der Burg een oogje in het zeil hield op het middenveld. In het begin liepen de meeste acties van de blauwwitten via Martin de Zwart (de jongere broer van Cock, red.), en hij had ook een groot aandeel in de voorsprong die na -een half uur werd be reikt door Rob van Vooren: 1-2. Na rust brachten Ger Ruseier en Cock de Zwart de eindstand dp 1—4. De huldiging van terreinchef Van Rey Schiedam liet uit Ober- hausec afkomstige Glück Auf heeft het uitstekend geslaagde toernooi tegen FCN '68 gewonnen. In de finale stonden de Duitsers tegen FCN met 10 voor toen de wedstrijd gestaakt moest worden omdat eeen speler van de gasten zijn been brak. Hij is naar het Gemeenteziekenhuis ge bracht. FCN speelde in de finale omdat de eigenlijke finalist KSV Minderhout uit België op het laatste moment afbelde. De sportiviteitspnjs ging evenals vorig jaar naar Arnhem: a tut Arnhem. In totaal hebben vier scheids rechters de 20 te spelen wedstrijden geleid. Het ge hele wedstrijd-secretariaat was gedurende de toer- nooidagen in handen van Martin 't Hooft De eindstand was; L Glück Auf, 2. FC Nieuw- land, 3. Maasstraat, 4. Ara- hernia, 5. AGS Olympus, 6. Terrasvogels, 7. Waterloo, 8. Eurosport, 9. Le Carolo, 10. Schïedamsche Boys. Vlaardingen Satelliet zal op zaterdag 27 mei uitko men in de strijd om het districtskampioenschap voor zaterdagclubs uit de afdelingen van de KNVB. Satelliet, dat al eerder in de tweestrijd tegen FC Ma luku de „gouden plak" won, speelt om 10.00 uur de eerste wedstrijd. Tegen standers zijn Meerkerk (afd. Dordrecht), Bergam bacht (afd. Gouda), SV GEB (afd. Den Haag) en Wemeldinge (afd. Zeeland). De wedstrijden worden ge speeld op het gemeentelij ke sportcomplex aan de Charloise Lagedijk in Rot terdam-Zuid. De wedstrij den duren tot 15.00 uur. De winnaar van deze serie wedstrijden speelt in Zeist op het KNVB-sport cen trum om het landskam pioenschap. Vlaardingen Cees Bonman (29), die zijn contract bij FC Vlaardingen niet heeft geac cepteerd, heeft overschrijving aangvraagd naar zaterdagclub Vlaardingen. De bekwame middenvelder is in zijn salaris vijftig procent achteruit ge gaan en vindt dat te veel van bet goede. De andere midden velder, Ivan Boudewijns, gaat naar de nieuwe eersteklasser Berchem Sport in België. Schiedam Hermes DVS zal komende zaterdag op grootse wijze afscheid nemen van Piet van der Burg. Om 15.00 urn- speelt het huidige eerste elftal een wedstrijd tegen spelers waarmee de verdediger in de tien jaar dat hij voor Hermes uitkwam heeft gespeeld. Toe zeggingen zijn al binnen van Ger LagendijikHans Dorjee, Rinus Comeijs, Wim Klein, Harry Spermon, Bob Weeda en Coen Groenewegen. Ook zijn uitnodigingen gestuurd naar Gerard Flaes, Henk de Blok. Frans van der Burg. Aad Mon ster. Henk Nebbeling, Kees van Kooten, Sije Visser, Jan Rijke, Piet van Mullem en Tinus We ber. Overigens ivas het feest dit weekeinde bij Hennes omdat- het tweede elftal promoveerde naar de reserve eerste klasse. De hoogste afdeling werd be reikt via een na-competitie met Wilhelmus 2 en Excelsior 3.. Hermes won de laatste wed-. strijd met 2—0 van Excelsior waardoor de Schiedammers sa- men met Wilhelmus overgaan.-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3