SPORT Quick N geen partij voor Hermes 1 Mahorokan: titel ondanks tegenwerking Tom Sahli naar Spirit Hoofdrol voor Eric Meijer School sport toernooi grootse happening Tweede zege Asviöda ia wicket competitie II Willem-Jan jfde Eddy P.G. en Gerda van der Valk trekpleisters Organisatorische fouten overschaduwen feest Toernooi voortgezet ff' MAANDAG 22 MEI 1978 vd/sc/ww'3 !W«' VIaardingen Net als bin nen de voetbalwereld is er bij de korfbalverenigingen druk overleg gaande om een trainer aan zich te bin den. De meeste verenigin gen hebben in de achterlig gende weken de zaken rondgemaakt ODO had al in een vroeg stadium de trainer aan zich gebonden voor nog een jaar. Reeds na de promotie in de zaalcom- petitie was de verlenging van het contract met Piet Kersbergen een feit. De overige verenigingen deden het wat rustiger aan. Maar vo rige week zijn de meeste beslis singen gevallen De twee meest opvallende benoemingen wa ren die van Freek Veer en Ton Sahli. Beiden spelers van SSC Harga, die na dit seizoen bet accent op een trainerschap gaan leggen. Freek Veer had vorig seizoen Succes onder zijn hoede, maar gaat het komende seizoen als trainer/coach naar zijn eigen vereniging SSC Har- ga toe. Ton Sahli stopt met spelen en Spint was de eerste vereniging, die bij hem aanklopte en zeer snel kwamen beide partijen tot een vergelijk. Hiermee lijkt Spirit een zeer goede opvolger- gevonden te hebben voor de vertrekkende coach Cor de Hoog. Succes zit na het vertrek van Freed Veer nog steeds zon der tramer en beeft een adver tentie geplaatst in het officiële orgaan van de KNKV. CKC Maassluis en KV VIaar dingen blijven doorgaan met hun trainer/coach van het vo rige jaar. Hetgeen betekent, dat Frans Vermeulen nog een jaar bij Vlaardingen blijft en naast de selectie van senioren ook zijn tweede jaar ingaat met de training van de jeugd- selectie. Het experiment van vorig jaar is geslaagd, zodat men door wil gaan. Karei van der Linden kwam zeer snel rond met het bestuur van CKC Maassluis, terwijl ook Oranje^ Nassau zijn trainer/coach Wim" de Koning behoudt als hoofd-" trainer. o Wil van Wijk bowlt op de Hf speler van Quick Schiedam De cricket competitie, nu al weer enkele weden oud, heeft dit weekeinde voor de thuis spelende vereni gingen Hennes DVS en Asvion de volle winst opgeleverd. Op 'Harga' sneuvelde Quick Nijme gen onder de daden drang van Hermes, ter wijl op 'Thurlede', As vion meer moeite met Hercules III had dan de score 134 tegen 136 voor 4 doet vermoeden. Met vervangers voor de nog steeds geblesseerde Henny van Wijk en de met vakantie zijnde Rob Stouthandel gaf Hermes captain John Beij er reden, om wat zorgelijk rond te kijken, niet gerust op een goede afloop. Door de 'toss' te winnen verkoos deze dan ook om Quick eerst te laten batten, om daarmee de wedstrijd in de hand te kunnen blijven hou den, aan de hand van het door Quick gezette totaal. Deze opzet slaagde beter dan verwacht werd, mede omdat Pieter van Noord als bowler goed op dreef bleek. IVlet de cijfers 5 voor 30 bleef hij voor de Nijmegenaren onbespeel baar. Even raakte deze Schie dammer wat geïrriteerd toen hij Wim Janssen na een duide lijke 'run out' door de umpire weer terug zag geroepen, om dat de stump door de hand zonder bal gedaan zou zijn. "Good old" Nol Phijffer werd het slachtoffer van deze ge tergde bowler. De eerstvolgen de bal verdween, na eerst met een daverende klap het wicket omver geworpen te hebben in het veld. Nol Phijffer hierover: "Ik wist dat die bowler flink kwaad was en verwachtte daarom een on gecontroleerde bal. Neem daar- Excelsior '20: nederlaag Amsterdam Het bij ACC op bezoek zijnde cricketteam van Excelsio- r '20 had het tegen de ge laden Amsterdammers erg moeilijk. De normaal erg gevaarlijke Schie- damse aanval liet het nu volledig afweten. Hier door kwamen de Amster dammers in de gelegen heid om een totaal van 205 runs te scoren. Excel sior kon hier niets anders tegenover stellen dan ver dedigend spel, met als re sultaat dat op de stand 180 voor 7 alle tijd ver bruikt was. Door dit re sultaat werd dan op de valreep een 3—3 draw be haald. bij dat mijn concentratie door dit incident met optimaal was, waardoor de bal, onder mijn bat door tegen het wicket vloog". De overige Quick-spe- lers werden opgeruimd door WD van Wijk, Jack Geeratz en John Beijer, voortreffelijk ge steund door wicketkeeper Ton Stouthandel met drie 'stumps', op het totaal van 94 runs all out. Dit totaal betekende voor John Beijer dat er lustig op los gescoord kon worden, daarbij de voorzichtigheid niet uit het oog verliezend. Vooral het ope- nïngspaar Edu Verhulst (28) en Jack Geeratz (34) zorgden al snel voor een leuke stand. Met de stand op 91, wilde Paul de Koos een eind aan de wed strijd maken, maar zijn voor 'vier' vertrokken bal, werd door een Quickspeler keurig gevangen. Nu was het Martin van Wijk die tekende voor de tweede overwinning van de Schiedam mers al raakte hij de bal niet aan, verdween deze toch voor vier uit het veld wat het einde van de wedstrijd betekende. Hermescaptain John Beijer: "Dit Quick viel achteraf toch wel tegen en ik ben erg geluk kig met het prima batten van Edu Verhulst". Kans Asvion speelde tegen het der de team van Hercules zijn tweede competitiewedstrijd. Na de eerste met klein ver schil gewonnen te hebben van HBS, was ook Asvion-eaptain Carel Noïet wat terughoudend in zijn mening over de uitslag van deze ontmoeting. Ook in deze wedstrijd werd Hercules het eerst aan het batten gezet om het totaal voor Asvion te zetten, waar het zich dan op kon richten. Op het bowlen van Jim Ma thews (2 voor 48), Carel Noïet (2 voor 35) en Ruud Mulder (2 voor 33) en twee vangen van Mare Jacobs, wisten de Utrech tenaren, vooral door toedoen van Ger Gumbs (63) en Peter van de Pol (26), nadat alle be schikbare 'overs* gespeeld wa ren, een stand van 135 voor 9 m de boeken te zetten. Omdat ook de beschikbare tijd te wen sen over liet werd Asvion ge dwongen om met snel scoren, over het totaal van Hercules te komen. Captain Carel Nolet voldeed ten volle aan die opdracht door in zijn totaalscore van 43 runs, viermaal een zes te zet ten. Dit werd vrijwel weer te niet gedaan door Jim Mathews die wel fraai 48 runs scoorde maar daar erg veel 'overs' voor nodig had. Op vijf overs voor het einde, kwam Ronald Jacobs aan bat, die aan alle onzekerheid een einde maakte door met een 'zes' en een 'vier' de stand op 136 te brengen wat de volle winst betekende. VI Oudkarspel Motorcoureur Willem-Jan Nooteboom heeft in wedstrijden in Oudkarspel in de 350cc-klasse een ver dienstelijke vijfde plaats be haald. In de 250cc viel hij uit met een „vastloper" nadat hij als zevende geklasseerd was. De wedstrijd in de 250cc kende een dieptepunt door het dode lijk ongeluk van Wil Duijn die in de zesde ronde ten yal kwam. Ook WiDem-Jan Noote boom was in eerste instantie niet erg gelukkig want bij de start al kwam hij zelf ten val. Komende zondag rijdt de Schiedammer in het Belgische Chïmay. Schiedam Enkele renners van de Coureur en Harga hebben zaterdag aan baantrainingwedsirïj- den deel genomen op de wielerbaan van Sloten (Amsterdam). Ondanks dat de wielerbaan Schiedam voor alle aktiviteiten wel niet meer open zal gaan in 1978, hebben de renners toch weten te domineren, met Eric Meijer in een glanzende hoofdrol. Deze veel belovende renner (14 jaar) wist alle onderdelen: afvaLwedstrijd, rit in lijn en koppelkoers met Amsterdammer Aneko van de Stappen winnend af te sluiten. Ook Herman de Bruin (Harga) wist bij de 14-jarï- gen goede resultaten te boeken met in de afval- wedstrijd vijfde, rit in lijn vierde en in een per soonlijke achtervolging, moest hij pas in de finale het hoofd buigen voor Amsterdammer Rob Kei- zerswaard. Herman de Bruin is uitgenodigd voor wedstrijden op de wielerbaan Oudenbos op vrij dag 26 mei. Bij de 10-11 -jarigen was Rolf Wittekoek (Coureur) een van de renners die de dienst uit maakte. In de rit in lijn was hij met een derde plaats goed voorin en de wedstrijd over onbekende afstand bracht hem zelfs een tweede plek. Voor zaterdag 27 mei is er geen programma op de wielerbaan Sloten, dan rijden de jeugdrenners en landelijk toernooi in Dordrecht. Eddy P.G. in actie. Maasland Het jaarlijkse schoolsporttoemooi in Maasland zit er weer op. Vrijdagavond werd de fi nale gehouden, en toen alle spektakel eenmaal achter de rug was, kon burge meester Jaap van den Brink de wisselbekers overhandigen. Bij de jon gens bleef de bokaal in be zit van de Kïim-op, maar bij de meisjes moest die zelfde school de beker af staan aan de Aloysius- school. Vier avonden lang stond Maas land in het teken van het schoolsporttoemooi. Na dne avonden waren de prijzen al wel verdeeld, maar ter gelegen heid van het eerste lustrum werd een extra finale toege voegd. Waarbij Eddy Pieters Graafland en Gerda van der Valk hun opwachting maakte. Eddy P.G. nam namelijk in het doel plaats om niet minder dan 120 strafschoppen te stop pen. Terwijl eredivisie-keep- ster Gerda van der Valk een ■zelfde aantal strafworpen te verwerken kreeg. Voor welk spektakel het publiek wel wil de komen, want op het MW- veld was het razend druk. Zoals het trouwens ook de eer ste drie avonden goed druk was, want het toernooi is zo zachtjes aan uitgegroeid tot een ware happening. Het mooie weer werkte daaraan ook nu weer erg goed mee. o Breda Koos Henneveld ging dolgelukkig op de schouders van zijn pupillen, nadat deze ervoor gezorgd hadden, dat de nationa le judo-kampioenschappen voor jeugdteams voor de vijfde maal op naam van Mahorokan kwa men. Organisatorische fouten wierpen echter hun schaduw over het Maassluise succes. Koos Henneveld: „Ik kon Peter La Hey, een vaste man in de ploeg, niet inzetten. Peter is al tien jaar hd bij ons. Zijn verhuizing is echter de oor zaak van registratiemoeilijkheden bij de bond. Het is een puur mechani sche fout, waarvar Peter La Hey echter de dupe is geworden." Martin Speijer verving Peter La Hey sterk. Bijna zag het er ook naar uit, dat Nico Boelrijk niet ingezet mocht worden in verband met de medische keuring. „De regels ten aanzien van de keuring zijn op verschillende ma nieren te interpreteren. De interpre tatie van de wedstrijdleiding maak te het nodig dat Nico op de dag van de wedstrijden eerst een keuring moest ondergaan. De aanwezigheid van de Vlaardingse sportarts Ver steeg was een geluk bij een onge luk", aldus Henneveld. „Waar ik ech ter verbolgen over ben, berust op een bestuurlijke fout waarover het laatste woord nog niet gesproken is. Het district had ons met twee teams ingeschreven, hetgeen schriftelijk bevestigd ïs. Vrijdagavond hoorde ik pas dat een protest van sportschool Van der Houdt ten gevolge had, dat ons tweede team niet mee mocht doen." „Ik heb gelijk geprotesteerd en zelfs gedreigd met een kort geding. Dat zet ik in het belang van de judosport niet door, maar het blijft vooral pedago gisch onverantwoord wat hier ge beurd is", vervolgde Koos Henneveld. „Het vvas ook erg vervelend voor de jongens, dat pas om drie uur de eerste partij gejudood kon worden. Het was immers de bedoeling dat er om 11.00 uur begonnen zou worden. De jongens moesten ook in korte tijd en zonder pauzes de wedstrijden af werken. Ik wist, dat ze het wat be treft conditie zouden redden, maar het is toch wel slopend." Mahorokan, dat de titel van vorig jaar te verdedigen had, eindigde als eerste in de poule zonder te verlie zen. Majoyama, Losser en Go-da-yu verloren elke partij van Mahorokan, zodat drie keer met 6—0 gezegevierd werd. Ook het onvolledige Nijmegen kreeg met 60 klop. De ploegen Ooms en Van der Houd gaven meer tegenstand, doch verder dan één te- genpunt kwamen ook zij niet. In de halve finale had het jeugdige Maassluise team de taak om de tekst op de spandoeken van de aanhang („Wat een ander kan, kan Mahorokan beter") waar te maken. Tonnie van der Berg won de eerste partij met een arm idem, waarna de aangeslagen Nico Boelnjk een wazari moest in casseren. Rob Henneveld kwam op voordeel, doordat zijn tegenstander waarschuwingen kreeg voor het ont- wijken van het gevecht. De partij van Anne Ten Hoeven werd ook door een waarschuwing beslist, maar nu in het nadeel van Mahorokan. De vijftienjarige Sjoerd Visser, de oudste van het team, had aan een „onbeslist" genoeg om zijn ploeg in de finale te brengen gezien het puntenvoordeel. Hij won zijn partij met een niet geheel doorgezet te schouderworp wat hem „koka" (drie punten) opleverde, In de finale bleek Van der Houdt op revanche gebrand. Tonnie van der Berg kon geen beslissing forceren in zijn partij, waarna Nico Boelrijk op „koka" verloor. Rob Henneveld trok daarna met een fraaie armklem de stond weer gelijk. Martin Speijer had zijn tegenstander bijna dertig secon den in een houdgreep, maar de Van der Houdt-judoka redde zich drie seconden voor de tijdwaamemer het 'zakje op de tatarai (judotaal voor „mat") zou gooien. Martin Speijer bracht met deze wa zari toch het voordeel naar Maas sluis. Koos Henneveld liet Anne ten Ilocve weten, dat „onbeslist" genoeg was voor de prolongatie van de titel, gezien het puntenvoordeel. Anne ten Hoeve lokte zijn tegenstander steeds naar de rand van de mat, zodat zonder risico het kampioenschap naar Maassluis werd gebracht. De partij van Sjoerd Visser was nu slechts een formaliteit, die in verlies voor de zwartebander eindigde. De eindstand bij de jongens werd: 1. Klim-op 6 pnt,; 2. Schutse 4 pnt.; 3. Aloysius 2 pnt. en 't Sprceuwenest laatste met 0 punten. Bij de meisjes won de Aloysius-school met 5 pnt., gevolgd door Klimop 4 pnt., Spreeuwenest 3 pnt. en de Schutse met 0 punten. De moeders en vaders hand balden en voetbalden louter en alleen om de sportieve eer, en hier won de Schutse op béide fronten. Eindstand moeders: I. Schutse 5 pnt.; 2. Spreeuwenest 4 pnt.; 3. Klimop 2 pnt; 4. Aloysius 1 pnt. Vaders: 1. Schutse 5 pnt.; 2. Spreeuwenest 4 pnt.; 3. Aloysius 2 pnt.; 4, Klimop 1 pnt Het penalty schieten en gooien werd een doorslaand sukses, waarbij Gerda van der Valk de serie opende op Eddy P.G. Zij schoot echter over, waarop Eddy P.G. ook maar te hoog mikte. De opgave bleek ook voor de jongens en meisjes erg moeilijk, en ook de moeders en vaders konden de fameuze doel lieden maar spaarzaam passeren. Met 3 van de 15 genomen straf worpen raak veroverde de Aloysiusschool de penalty-bo kaal, en ook de jongens van deze school veroverden met 7 treffers dit kleinood. Het indi viduele klassement kon pas na enkele barrages worden ogpe- maakt, waar Angelique van Oosten (Spreeuwenest) eerste werd, gevolgd door Annette Gillen (Schutse) en Jacquelien van der Kooy (Klimop). Bij de jongens werd het weer een Aloysius-aangeiegenheidmet Marcel de Vetten als eerste, tweede Marcel Brandsen en derde Kees Rienk van Toor van de Schutse. Vlaardingen Het school- korfbaltoernooi, dat door de weersomstandigheden op 1 mei niet volledig afge werkt kon worden, is zater dag voortgezet. Voor de titel van het Vlaar- dings kampioenschap heb ben zes scholen zich voor de finale geplaatst te weten:, V an Hasseltschool, V an Maerlantschooi, Bavinck/-. Da Costaschool, Kraanvo-„. gelschool, Willem de Zwij-" gerschool en RutgersschooL. Deze zes finalisten spelen, donderdag op het terrein, van Oranje Nassau aan de. Claudius Civilislaan en de- aanvang is zes uur. De organisatoren, Frans', Oppe, Cor van der Velden en Jaap de Keijzer hadden voor de laatste series nogal wat problemen. Frans Op-, pe daarover: „Op het laat-, ste" moment moesten we. wat improvseren omdat er. verschillende scholen wa» ren die op zaterdag geen. team op de been konden" brengen. Maar alles is toch" naar wens verlopen". De prijsuitreiking is ver richt door de 'voorzitters- van de Vlaardingse korf-'- balverenigingen Spirit en. KV Vlaardingen, Aad van- der Krans en Harry Brou-' wer. Voor donderdag wordt er gespeeld in twee- poules en deze maken èr: een halve competitie van."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5