Winkelcentrum uitbreiden bij Korte Hoogstraat Ann gezin smeekt Lems: "Help ons!" Zeilschepen. brengen sfeer in Lange Haven CDA de wijk in W ij kfoijeenkomsten On twerp-strucêunrplan: Motorboot uitgebrand Fa brengt ontsnapte zoon terug Scheeps model beschadigd bij filni opnamen Veel publiek DINSDAG 23 MEI 1978 Twee kinderen aangereden Kaas en worst gestolen Fietser schept bejaarde vrouw Meisje krijgt trap van paard Forumdiscussie in Toverbal VTD/SC/WW 3 Maassluis Twee Maassluise kinderen van acht en elf jaar zijn het afgelopen week-end door automobilisten aangere den. De 8-jarige Angelique Groe- nendaai werd vrijdagavond aangereden door de 21-jarige A, W. v.d. Z., toen hij achteruit van zijn parkeerplaats aan de Maassluise van Ostadelaan wil de rijden. De automobilist zag het kind niet. Angelique is opgenomen in het Schiedamse gemeente ziekenhuis. Zaterdagmiddag reed Maas- siuizenaar J. J. van de L>. de elf-jarige fietsende jongen W. v.d. L. op de hoek Lijsterlaan Uiveriaan aan. De jongen had enkele lichte kneuzingen. Vlaardingen Onbekenden 'hebben in het week-end elf kazen en vijf worsten uit een levensmiddelenzaak aan de Vlaardingse W. Beukelszoon- straat gestolen. De waarde van de buit bedroeg 800 gulden. Vlaardingen De 73-jarige Vlaardingse G.M.S. is zater dagmiddag op de Frederik Heudriklaan bij het overste ken geschept door de 31-jarige fietser J.H.B. uit Rotterdam. De voetgangster werd met ver wondingen in het Holy-zieken- huis opgenomen. Vlaardingen Tijdens het paardrijden is de 16-jarige Sil via Taal uit Vlaardingen door een ander dan haar paard in het gezicht getrapt. Zij werd met een hersenschud ding en een neusfractuur naar het Holyziekenhuis overge bracht. Het ongeluk gebeurde op een weiland in de buurt van station VI aard ingen-West. landse toneelspeler Lo van Hensbergen, acteur Jan Groth en dertig figuranten uit Delft in oude kledij op de kade te wachten tot ze „op moesten". Geen Hollywood-achtige toe standen met flitsend werk, mooie scriptgirls en onderuit gezakte regisseurs met dikke sigaren. Wel een sfeervolle haven met tonnen en koets jes, veel gepraat in walkie- talkies en veel agenten die de vele nieuwsgierigen op een afstand moesten houden. En dat allemaal voor hooguit twaalf minuten in de nieuwe speelfilm. Wel een belangrijk onderdeel, volgens de Duitse regisseur. De aankomst van het schip met de vastgebon den kapitein, dode beman ning, vampier en ratten moet namelijk de bedreiging voor stellen van de burgerlijke maatschappij in de imaginai re stad Wismar. Voor die Hongaarse ratten, die in Delft niet mogen worden ge bruikt, kwamen gisteren veel mensen naar de opnamen kijken. in aar dingen De mggegraatstructuur van Vlaardingen za! zich in noordelijke richting ontwikkelen over de Korte Hoogstraat in de richting van de molen Aeolus en het Buizengat. Zo stelt wethouder Bas Goudriaan van stadsontwikkeling zich dat in het ontwerp-stnicluurplan voor. „De nadruk zal daarbij worden gelegd op het ontwikkelen van de kleine middenstand. We laten geen ruimte meer over voor grote winkelbedrijven en warenhui zen", zo liet hij gisteren op een persconferentie doorschemeren. „De Korte Hoogstraat wordt als winkelcentrum in ere hersteld". Bas Goudriaan maakte verder bekend, dat het college van B en W dertien lokaties heeft aangewezen voor de aanleg van parkeergarages in de Vlaardingse binnenstad, die bij voorkeur ondergronds worden aangelegd. Het ligt in de bedoe ling om vóór 1985 drie, hooguit vier garages te bouwen met een capaciteit van zo'n twee honderd auto's elk. Voor wat het weren van auto's uit de binnenstad betreft stelde Goudriaan nadrukkelijk, dat het winkelende publiek reke ning zal moeten houden met een korte wandeling. „De wa renhuizen zijn er voor ons en wij zijn er niet voor hun", stel de de wethouder. Over het aantal te bouwen wo ningen in Vlaardingen blijkt geen misverstand te bestaan tussen het gemeentebestuur en het Openbaar Lichaam Rijn mond: zo'n 4700. Daarmee is Vlaardingen volgebouwd. Zes tig procent van de huizen wil Vlaardingen in de huursector realiseren. Hoewel Vlaardingen ook in het korte verleden flink blijkt te hebben gebouwd (tachtig procent van de plan- Vlaardingen Voor de maand juni heeft de gemeente Vlaardin gen twee wijkbijeenkomsten gepland, namelijk in de Oostwijk en in 't Centrum. Op donderdag 1 juni vindt de vergadering in de Oostwijk plaats inzaai Harmonie aan de Schiedamseweg 51. De wijkbijeenkomst voor de centrumbewoners wordt op 13 juni in het buurtcentrum de Haven gehouden. Voor beide bijeenkomsten geldt, dat iedereen de gelegenheid heeft om agendapunten voor de avond naar voren te brengen. Deze moeten uiterlijk twee weken van te voren bij het gemeente bestuur worden ingediend. Gaardingen Ter hoogte van het Holyziekenhuis is zater dagmiddag in de Vlaardingse Vaart een motorbootje volle dig uitgebrand. De brand is vermoedelijk door een lek in de benzineleiding ontstaan. De eigenaar en zijn echtgenote, die beiden aan boord waren, liepen geen verwondingen op. nen werden gerealiseerd, de hoogste score van alle Rijn mondgemeenten), is het aantal inwoners nauwelijks gestegen. Een onderzoek hoe dat zit, is nooit goed gedaan. De heer G. Veldhoven, hoofd van de afde ling stadsontwikkeling, stelt daarbij, dat hem gebleken is dat in het verleden voorname lijk grote gezinnen uit Vlaar dingen trokken waar kleinere gezinnen voor terug kwamen. Met een verdere uitbreiding van het industrieterrein hoopt men het percentage forensen van 51,7 procent terugdringen tot 49,5 procent. Speelruimte De verkeersplannen van de ge meente zijn erop gericht meer ruimte te geven aan de voet ganger en met name aan het verhogen van veiligheid voor het spelende kind. In het ont- werp-structuurplan wordt daarom een strikte scheiding gemaakt tussen verkeers- en verblijfsgebieden. Fietsers krijgen ruim baan op eigen paden. Het snelverkeer krijgt eigen routes aangewezen, het gebruik maken van sluip- wegen door woon- verblijfsge bieden wordt zo goed als on mogelijk gemaakt. Zo ligt het in de bedoeling met proefaf- sluitingen te starten voor de Burgemeester Verkades ingel en de Anthony Knottenbeltsin- geL De Burgemeester Heusden- singel moet daarvoor het ver keer verwerken waarmee Vlaardingen-Ambacht van het snelverkeer wordt ontlast. Ten einde het verkeer vanaf de Beneluxtunnel met het indus trieterrein ten zuiden van de spoorlijn buiten het stadscen trum te houden wil de gemeen te de Mr. L. A. Kesperweg doortrekken tot rijksweg 19. In een ambtelijke reactie op de nota modellen (noem het voor 't gemak de voorloper van het ontwerp-structuurplan) heeft rijkswaterstaat echter laten weten mets voor een dergelijke verbinding te voelen, omdat zij vindt dat er dan te veel aan- en afvoerwegen op korte af stand bij elkaar komen. o Burgemeester Lems stand gisteren meteen open vaor het bijstandtrekkende gezin Korporaal. Hij ontving het echtpaar met de vijf kinderen en een delegatie van de LOB op zijn kamer. Schiedam Ten einde raad heeft het gezin Korporaal uit de Aleidastraat gisteren in het stadskantoor een gesprek op geëist met burgemeester Arie Lems. Daarvoor moesten enke le andere Schiedammers, die een afspraak hadden voor het wekelijkse spreekuur van de burgervader, een tijdje wach ten. Tot hun actie zijn Kees en Ger Korporaal met hun vijf kinde ren overgegaan vanwege finan ciële nood en met steun van de LOB, de landelijke organisatie van bijstandtrekkers. Lems toonde zich overigens zeer bereidwillig om het sme kende gezin en een delegatie van de LOB te ontvangen op zijn kamer op de zesde etage van het stadskantoor. Beneden had de 34-jarige Ger Korporaal al over de ellendige sociale toestanden van het ge zin verteld: „Van de WAO krij gen wij nog geen driehonderd gulden per week, maar daar gaat dan wel nog alles af voor gas en licht en elektriciteit en huur, en wat overblijft is ge woon veel te weinig voor vijf kinderen. Sinds januari zitten we in de WAO. Daarvoor werk te mijn man elf jaar bij de plantsoenendienst, m de WSW, en dat zou hij weer willen, want het verdient tenminste een klein beetje meer. Ik weet ook wel, waarom dat niet meer mag. Vanwege de alcohol moest hij de WSW uit. Hij drinkt, kan het niet laten, en moet geholpen worden, maar niet door hem in de WAO te stoppen". Inplaats van de 46-jarige Kor poraal kan zijn vrouw niet gaan werken door haar suiker ziekte. „Maar ik weet me geen raad" zegt zij, „ik moet een dieet volgen, maar daar heb ik het geld niet voor, en nou dreig ik blind te worden. Ons huis verwaarloost, de spulletjes op en versleten! Geen geld genoeg, want de kinderen moeten toch ook eten? Nou, en daardoor de nodige spanningen. Tot ik het met meer uithield, vrijdag, en ik bij Van Loon van de LOB terechtkwam. Nou wil ik hulp van de burgemeester". Zes jaar woont het gezin Kor poraal m de Aleidastraat 98. Daarvoor werd gewoond op het Nieuwsticht, aan de Buiten havenweg, waar echter ge sloopt ging worden. „De hum- steeg toen wêl aanzienlijk", zegt Ger Korporaal. Vlaardingen Na een ge slaagde ontsnapping uit bet Vlaardingse politiebureau werd de arrestant de volgende ochtend, zondags, door zijn va der weer bij de politie afgele verd. De jongen wordt verdacht van diefstal. Zijn vader achtte het volgens de politie verstandiger dat zijn zoon naar het bureau terug ging. Hij" ontsnapte door een zeer kleine opening, nadat hij een raam had opengewrikt. Vlaardingen Het CDA trekt ook deze week weer de wijken in om daar te praten met de bewoners. Volgens het bestuur bevalt deze vorm van de „verkondiging" van het CD A-program ma uitstekend, ook bij de wijkbewoners. Vanavond - 23 mei - zijn de CDA-raadsIeden in het cen trum, om precies te zijn m een van de zaaltjes van de Priel- kerk aan de Henriette Roland Holststraat. Daar kunnen de bewoners uit het centrum, maar ook de Indische buurt, hun vragen op de volksverte genwoordigers afvuren. Een dag later - woensdag 24 mei - is de beurt aan de bewoners uit de Oostwijk en het oostelijk gedeelte van het centrum. Plaats van samenkomst, een van de zaaltjes van de Ooster- kerk aan de Schiedamseweg. Tenslotte donderdag: op de ochtend van deze dag mogen de Vlaardingse CD A-vrouwen vragen stellen aan de CDA-ge meente en Rijnmondraadsle den. Dit gebeurt tussen 10-11.30 uur in gebouw Triangel aan de Fransenstraat. Vlaardingen Uit een kelder box van een woning aan de Vlaardingse Albertine Agnes- laan zijn het afgelopen week end twee fietsen ter waarde van 250 gulden gestolen. Vlaardingen Speurhonden hebben het zwaar gehavende mmiatuurschjp zondag op het spoorwegterrein van het Vlaar dingse centrum-station terug gevonden. Vandalen hadden eerst de ruit van de vitnne, waar het model scheepje ter waarde van vijf duizend gulden in stond, inge slagen met een voorwerp. Daarna hebben de onbekenden het scheepje maar ergens „neergelegd". Het model, dat eigendom is van het Vlaar dingse Scheepvaartmuseum, wordt gerestaureerd. Honden van de spoorwegrecherche hadden het scheepje snel ge vonden. Maassluis De Toverbal houdt morgenavond een forumdiscus sie met medewerking van de lijsttrekkers van PvdA, CDA, PPR, D'66 en VVD. Centraal staat in deze discussie het jeugd- en jongerenwerk. Speciaal ter gelegenheid van deze forumdiscussie is er een klein infobulletin gemaakt Daarin staan de standpunten van de diverse partijen vermeld. Dit bulletin is gratis te verkrijgen in de Toverbal, Schiedam „Een prachtig gezicht. Kunnen die schepen hier niet blijven? Zo komt er tenminste een beetje sfeer in de haven." Dergelijke kreten waren vanmorgen en gisteren bij de vleet te horen op de Lange Haven in Schiedam, waar de klok een eeuw was teruggedraaid voor opnamen van de horrorfilm Nosferatu. Van achter dranghekken hebben een paar honderd Schiedammers in het hartje van de stad gekeken hoe het er nou aan toe gaat bij opna men voor een grote speel- film. Al gauw kwam men er achter dat het een vak is voor mensen met een bijna eindeloos geduld. Talloze ke ren moest een scène op last van regisseur Werner Herzog worden herhaald. En het ging nog maar om de aan komst van een soort spook schip, waarvan de kapitein zich aan het stuurwiel had vastgebonden. Die rol werd gespeeld door de Franse theateracteur Du Villaux op het prachtige oude zeilschip „Charlotte Rhodes" uit de tv- serie The Onedin Line. Intus sen hepen de bekende Neder- Het zeilschip Demeter, uit de tv-serie The Onedin Line beter bekend als Charlotte Rhodes, moest gisteren talloze keren opnieuw aanmeren om op de juiste manier op het celluloid te komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3