Visbank gaat weer verse vis verkopen Winkeliers gniffelen om i1 oislukte ji ar a-stimit Vrouwencafé loopt goed Groeton- trip gaat niet door Bakkerij Den Boer sluit Vegend protest. OVERLEDEN OF WERF Acht maanden cel voor mishandeling vrouw Chef met pemioen WEDSTSUJD JN KADER VAN 200 JAAR BESTAAN PS P-kalender City-Centrum: „Een flauwe streek Mobilofoon uit tankwagen gestólen Opening van Toeleverings bedrijf Inbrekers gieten jenever over Bejaarde valt van trap EO-jourmlisï bij RPF-avond Lijsttrekkers worden aan de tand gevoeld Lunchconcert Twintig mille schade bij brand Elgcffiraam Iw. - -ftngeet dealer Bandenprikker achtervolgd vVOiN»DAG 24iittjLi Lü'tö Vlaardingen Over enkele weken - om precies te zijn zater dag 10 juni - bestaat het historische ge bouwtje de „Visbank" op de Westhaven straat 200 jaar. Reden genoeg voor de plaat selijke VVV en de Historische Vereni ging Vaardingen om dit feit op feestelijke wijze te vieren- Er wordt een „woorden wedstrijd" georgani seerd, er komt een ex positie en er zal weer vis worden verkocht. Immers, vroeger, toen Vlaardingen nog een echt vissersstadje was en bijna alle inwoners op de een of andere manier bij de visserij -betrokken waren deed de Visbank dienst als visafslag. Dit was de plaats waar ver se vis te koop was in een tijd dat viswinkels zoals wij die kennen nog niet bestonden. Onder het op acht zuilen rustende overstekend ge deelte werd de vis ih zoge naamde „zootjes" aangebo den. Zoals bekend is de Vis bank thans het onderkomen van de VW, terwijl ook de afdeling voorlichting van de gemeente Vlaardingen er een kleine documentatieaf- deling heeft ondergebracht. Zaterdag 10 juni is de Vis bank weer een echte vis bank. Voor het eerst sinds dertig jaar kunnen de onget wijfeld vele bezoekers weer tegen vooroorlogse prijzen vis kopen. De afslag zal en kel malen in de middag wor den gehouden. Medewerking hieraan verlenen onder an dere enkele leden van een' overheerlijke ijzerkoekjes. Binnen het gebouw is een kleine expositie ingericht over verleden en heden van de Visbank. toneelgezelschap die gekleed zullen zijn in de Vlaardingse klederdracht. Ter gelegenheid van deze bijzonder dag, die samenvalt met Binnenstadsdag, is de Visbank ook omringd door kraampjes waar men kennis kan maken met andere ty pisch Vlaardingse produk- ten zoals schelvispekel en de tussen ijzers geschroeide Origineel zijn de reproduk- ties die de VW en de Histo rische Vereniging zullen la ten vervaardigen van een originele gewassen penteke ning. Deze stelt de Westha venplaats met de visbank anno 1800 voor. Voor zover bekend gaat het om de oud ste, bewaard.geblevdh pen tekening. Deze is tegen een geringe vergoeding verkrijg- baar bij de VW, echter niet eerder dan zaterdag 10 juni. Zoals reeds vermeld zal ook een zogenaamde woorden wedstrijd worden uitge schreven. Waar gaat het om? Het is namelijk de be doeling om zo veel mogelijk woorden te maken van de letters die voorkomen in de slogan „Twee eeuwen Vis bank", De inzendingen moet voldoen aan enkele voor waarden, te weten: er mo gen uitsluitend Nederlandse woorden worden gebruikt, terwijl het gebruik van af kortingen en eigennamen niet is toegestaan. Eigenna men zijn bijvoorbeeld roep en familienamen zoals Jan en Riet, of De Wit, Verwen enzovoorts, ook merknamen zoals Douwe Egberts zijn ei gennamen. Behalve naam, adres en eventueel telefoon- It»" I ft Visafslag in de Visbank in lang veivlogen tijden. nummer, moet ook het aan tal gevonden woorden wor den vermeld. De jury be staat uit burgemeester W. Kieboom, de dichter Lévi Weemoedt en voorlichter Han Spruijt. De prijzen bestaan uit boe- kenboimen ter waarde van 75,—, 50,- en 25,-. Voorts is een aantal troost prijzen beschikbaar. De prijsuitreiking is zaterdag 10 juni. Inzendingen moeten vóór vrijdag 2 juni zijn inge stuurd bij de VW Vlaardin gen, Westhavenplaats 37, 3131 BT Vlaardingen, Dus: aan de slag! In het kader van de Binnen stadsdag* worden nog enkele activiteiten gehouden zoals: een internationaal folkfesti- val, het in gebruiknemen van het muziekdoctimenta- tiecentrum van Ton Slolk aan de Westhavenkade 45, rondleidingen en films, ex posities in visserijmuseum, expositie volkskunst in het streekmuseum van Jan An derson, expositie „schippe ren" in Holiandiagebouw. Ook is de waag onder de Grote Kerk weer geopend, is er een theeschenkerij en zijn er orgelconcerten in de Gro te Kerk. Dit alles rondom de Markt. Hoofdrolspeler in militaire dienst: Schiedam De trip naar Suriname van toneelgroep Groeton gaat niet door. Vol gens woordvoerder Paul Segaar had het gezelschap volgende maand graag aan een tournee van twee weken willen beginnen, maar de plannen zijn in dui gen gevallen doordat twee spelers van Groeton eerder in militaire dienst zijn gegaan dan werd verwacht. Eén van hen is Onno de Jong, die de titelrol speelde in „Malcolm", een stuk van Edward Albee. Met dit toneel spel heeft Groeton eind vorig jaar veel succes geoogst in het Zolder theater in de Teerst oof en ook in Amsterdamse en Rotterdamse thea ters. Op uitnodiging van Suriname zou „Malcolm" ook daar op de planken worden ge bracht. Zonder Onno de Jong wil en kan het gezel schap daaraan echteV niet beginnen, volgens Paul Segaar, die in het stuk de rol van Kermitt speelde, een van de ou dere figuren met wie de puber Malcolm in aan raking kwam. Een andere reden is de - waarschijnlijk tijdelij ke - afwezigheid van Ad Hoeymans, die „Malcolm" regisseerde maar momenteel enige tijd als beroepsacteur aan een toneelbewerk ing is verbonden. Hoey mans is een fervent liefhebber van de stuk ken van Edward Albee. Groeton werkt op het ogenblik met Cor Ver- donschot als regisseur. Vlaardingen De Stichting Kood Vlaardingen heeft on langs de kalender .voor de tweede helft van 1978 uitgege ven. De kalender verschijnt op affi- cheformaat en is voorzien van een grote tekening van de kunstenaar Dirk Brouwer, waarin allerlei Vlaardingse si tuaties op satirische wijze zijn verbeeld. Wie de kalender wil hebben, kan deze gratis afha len aan het FSP-pandje in de Schoolstraat. Vlaardingen Banketbakkerij tor. a jac den Boer aan de Westhavenkade 6 gaat dicht Derzaak van deze sluiting is gebrek aan vakbekwaam per soneel. Wat er met het pand gaat gebeuren is niet bekend. tJfet wordt verkocht", luidt het korte kommentaar van de te leurgestelde eigenaar. Volgend jaar zou de bakkerij 90 jaar hebben bestaan. Schiedam „Ontzettend flauw" vindt de voorzit ter van City-Centrum Schiedam het, dat auto mobielbedrijf Walraven Dekker heeft gepro beerd de primeur van een „leuke attractie" van de v winkeliersvereniging af te snoepen. Dick van Wijk noemt het erg sneu, dat Walraven Dekker zo nodig eerder prachu- tistèn wilden laten sprin gen dan City-Centrum. Het spijt Van Wijk geenszins, dat de landing van parachutis ten afgelopen zaterdag ia het industriegebied in de 's-Grave- Iandsepolder niet door kon gaan vanwege het laaghangen de wolkendek. Verder wil hij echter niet ingaan op de mis lukte stunt ter gelegenheid van. de opening van het nieu we bedrijf van Walraven Dekker. „Per slot van rekening kan het ons aanstaande zater dag ook overkomen, en dna vind ik het ook niet leuk als iemand lacht," aldus Van Wijk. Het is de bedoeling van winke liersvereniging City-Centrum om zaterdag om half elf para chutisten te laten landen op de kaalslag van de binnenstad, ge legen achter het Oude Kërkhof en de Baan. Dat zal gebeuren ter gelegenheid van de Jaar- markt en de welzijnsmarkt, die op die dag worden gehouden. „Ik had enige tijd geleden Dick Dekker daarvan verteld, en hij kwam toen kennelijk op de ge dachte om ons vóór te kunnen zijn," aldus Van Wijk. Sprekershoek Dp parachutisten die zaterdag landen zullen een schaar aan burgemeester Arie Lems over handigen. Met die schaar knipt de burgervader dan een reu- zendoos open, waarin twintig kinderen zitten, die - zodra ze zijn bevrijd - sinaasappels gaan uitdelen. Na dat gebeuren be geeft het gezelschap zich naar het bordes van het stadhuis waar Lems door scholieren vervaardigde sprookjesfiguren zal jureren, horeca-bedrijven houden daar ook touwtrekwed- Schiedam Uit de cabine van een tankwagen die aan de Ant hony Fokkerstraat stónd ge parkeerd werd een mobilofoon gestolen. Voor deze diefstal werd een ruitje van de wagen ingeslagen^ De 51-jarige chauffeur A. J. S. uit Schiedam heeft inmiddels bij de politie aangifte gedaan. Ook de firma Rietschoten en Houwaarts. Uit een materiaal - keet bij het nieuwbouwproject 't Nieuw Werck aan de West- vest mist men een bruine elec- trische kast ter waarde van 500 gulden. Het hangslot van de keet werd door de dader gefor ceerd. strijden. Op een fancy-fair 2ijn dan nog een heksenwaag, reu- zensjoelbak, schiettent en vele andere attrakties. Op het HEMA-plein is om een uur een optreden van Saskia en Serge. Het Assodaal orkest zal daar ook diverse keren op treden. Op de Broersvest, die zoals bekend vrijwel geheel zal zijn afgesloten/ staat die dag een podium nabij het Heeren pad waar de High Chapparals Steelband muziek maakt De Yesterday Dixieband zal tij dens de jaar- en welzijnsmarkt over de hoogstraat paraderen, langs het museumplein waar tevens groepjes optreden. Naast dit muzikale festijn is er tenslotte nog een politieke sprekershoek in de Lange Kerkstraat, waar ook de wel zijnsmarkt is gesitueerd. l!|]Jtlttttllll11I!lllII)!inllI!111UtlIIIIIini11l!llll[llll1!ri!lII(Iirn]llilll111fl]Iliil]II[IllIlllHiIlIi]lttllllltltIEttütlJtl!t1ll1[lJllII]firil!Jll!l!l!ilEttl1]llll!iril!tllt!JlIlilIliftl!tliIIllilJillllElllll1lll]lllIEIlUlltlEII!ItJl]llt K- De kleuters van de rooms-katholie- ke kleuterschool Pippeloentje aan de Lorentzstraat in Vlaardingen-west be grijpen er niets meer van. De laatste weken hebben ze van de twee „juf fen" geleerd dat je erg lief moet zijn voor dieren en nu moeten ze zowaar om het hardst rupsen van hat school plein vegen. Geen tientallen, of hon derdtallen, maar vele duizenden. De kleine speelplaats ligt er bezaaid mee. Wat is het geval? De school heeft - dat zal duidelijk zijn - te lijden onder een rupsenplaag. Reeds vorig najaar had het hoofd van dé school, me vrouw Corrie Hoogerwerf-Meijer, de gemeentelijke plantsoenendienst er op geattendeerd dat zij veel cocons had ontdekt in de struiken. Deze zijn nu in groten getale aan het uitkomen. En dat kan natuurlijk niet. Vandaar dat de mannen van de plantsoenen dienst „gespoten" hebben. Met ais gevolg: dode én half-dode rupsen die van het blad vallen: op de grond, in de haren, in de hals enzovoorts. „Een vies gezicht, hoor, al die rupsen", zegt Corrie Hoogerwerf,„De kinderen lo pen er mee in de hand. Maar het was niet nodig geweest als in het najaar gesnoeid was. Dan waren die dingen vanzelf verdwenen geweest". De kinderen vinden het echter maar „zielig". Vandaar dat enkelen behalve vegen, protesteren. Protest tegen hon- depoep, tegen meisjes van de huis houdschool die „altijd" op het kleu terhek zitten tussen-de-middag en na tuurlijk protest tegen de dode rupsen op straat. Vandaar, vegen en proteste ren. lllilllllUlinillllin!lllllll[MI!llllll!lllllllll!llllllllllllllllllllMllllllllllll!llllllllllll!lllinilllllllllllllllllOnilimll!llllllllllill!UIII]UIIII|[llilllll!in!lllllll|!!IIIIIIII!IIIill!l!lll!llllll!ll!UIIIIIIII!!UIIII!Uilll!!l! Vlaardingen Wethouder me vrouw Jo Venneule-Van Dijk zal vrijdag 2 juni om 10.00 uur de officiële opening verrichten van het Toeleveringsbedrijf Vlaardingen, gevestigd aan de George Stephensonweg 43. De opening van het gebouw dat reeds enkele maanden in vol bedrijf is, zal de laatste offi ciële daad zijn van mevrouw Vermeule tijdens haar vierja rige wethouderscarrière. Schiedam - Inbrekers hebben bij een distilleerderij aan de Westvest sterke drank van flessen overgeheveld In jerry cans om de buit zo gemakkelij ker te kunnen vervoeren. In 'totaal gingen zij aan de haal met vier liter genever en vijfen twintig liter vieux. .De waarde is 420 gulden. De lege flessen heeft men netjes achtergelaten. Schiedam Bij werf de Nieu- De 49-jarige Rotterdammer G. we Waterweg is een personeel- T. was bezig op het schip' Spi- slid onwel geworden en direct nanger, dat momenteel in dok daarop overleden. vier ligt Schiedam - Na een val van de trap is de 82-jarige J.L. van der K. in het Noletziekenhuis ter observatie opgenomen. Oorzaken van de valpartij aan de Newtonstraat in Oost wai een losse traproede. Vlaardingen Hoofdbestuur slid van RPF en journalist bij- de Evangelische Omroep, Mijndert Leerling, spreekt woensdag (20.00 uur) op een verkiezingsbijeenkomst van zijn partij in Triangel aan de Vlaardingse Fransenstraat. Vlaardingen Een week voor de gemeenteraadsver kiezingen - donderdag» 19.30 uur - worden Vlaar dingse politici aan de tand gevoeld door plaatselijke journalisten. In het politieke café, dat de christelijke jeugd vereni ging heeft georganiseerd in de grote zaal en fojler van Triangel aan de Fransen- straat, moeten de lijsttrek kers hun program voor de komende vier jaar verdedi gen. Vlaardingen Hel vrouwen-café in Clubhuis De Haven in het Weeshuis begint goed te lopen. Veel Vlaardingse vrouwen blijken behoefte te hebben aan een gelegenheid waar zij vrijuit met elkaar kunnen praten. Het onderling uitwisselen van per soonlijke ervaringen kan bevrijdend werken. Vrouwen ontdek ken dan dat zij niet alleen staan met hun problemen, maar dat anderen soms met precies dezelfde moeilijkheden zitten. Zo kan er dan een sfeer van saamhorigheid ontstaan. Dit is in grote lijnen de opzet van het vrouwencafé. Een op zet die afgelopen Vrijdagavond tot zinvolle resultaten bleek te leiden. Die avond ging over vrouwen en sëxuaUteit, De gesprekken handelden niet over technische zaken zoals voorbehoedsmidde len en dergelijke, maar veel meer over de persoonlijke bele ving van sex, de verhouding man-vrouw enzovoorts. Er werd in kleine groëpjes gespro ken, wat de intimiteit en open heid enorm ten goede kwam. Na afloop was men unaniem van mening dat het een zinvol le avond was geweest en men over dit onderwerp bij lange na nog niet uitgesproken was. Daarom is besloten met dit the ma door te gaan. Vrijdag 26 mei is er een gewo ne caféavond. Vrijdag 2 juni wordt het onderwerp „vrouwen en sexualiteit" y/eer opgeno men. Voor verdere inUchtin-„ gen: Marieke Brouwer, tel. 354972 of Marian Roovers, tel. 343953. Rotterdam De in Schiedam wonende Turkse gastarbeider Ahmet L zal acht maanden, waarvan drie voorwaardelijk, moeten doorb-f-ngen in een Ne derlandse o vegens de mis handeling van zijn vrouw op 5 april. Deze uitspraak van de rechtbank is geheel overeen komstig de eis van de officier van justitie. De Rotterdamse rechtbank is niet ingegaan op het verzoek van de raadsman van de Turk om de zaak aan een nader onderzoek te onder werpen. Volgens hem zou Ah- mets vrouw, die zelf aangifte deed van de mishandeling, la ter bereid rijn om op haar verklaringen terug te komen. De rechtbank was echter van mening dat de verklaringen die de vrouw nu zou afleggen te zeer beïnvloed zijn door de fa milie van haar man. Schiedam De chef van de afdeling grondbedrijf en landmeten verlaat de dienst gemeentewerken. Per 1 juni zal Schiedammer G. Ferwerda met pensioen gaan. Ferwerda trad op 1 juli 1947 in dienst van de gemeente Schiedam. Voordien was hij vanaf 9 juli 1934 werkzaam bij de provinciale waterstaat van Friesland.. Ter gelegenheid van het afscheid wordt er op vrijdag 26 mei een receptie gegeven in de recreatiezaal van het stadskantoor, van vier tot half zes. Vlaardingen Aad zouten dijk geeft donderdag 25 mei tussen 12.45 'en 13.15 uur weer een lunchconcert op het orgel van de Grote Kerk in Vlaar dingen. Op het programma staan de volgende werken: Komm, Heili ger Geist, Herre Gott van Die trich Buxetehude, een Prelu dium van Jan Podbielski, een Fantasie in e van Abraham van de Kerkhoven, een Suite, bestaande uit een caprice, alle mande, corrente, saxabanda, gavotta, menuet en giga van Rynoldes Fopma van Oevering en tenslotte het Liebster Herr Jesu wir sïnd hier. van Bach. Schiedam De oorzaak van de brand die zondagmiddag aan de Hoogstraat woedde is waarschijnlijk een achtergela ten brandende sigaret Het vuur In de woning boven de Turkse slagerij op de boek van de Bokkesteeg richtte voor 15 20,mille schade aan. Met twee hogedrukstraien heeft de brandweer het vuur geblust Na het daaropvolgen de onderzoek sprak men het vermoeden uit dat de 2G-jarige slager N.U, een brandende peuk had achtergelaten bij de stoel waarin hij voor zijn ver trek had zitten roken. ADVERTENTIE. vanBecthovenMngrl l.'4 Vlaardingen if If loon (till - r> 7(400* Schiedam Ongeveer vijfen twintig autobanden rijn In het hartje van de stad door een onbekende man lekgestoken. De vandaal is door een aantal burgers achtervolgd, maar zag kans te ontsnappen. Dé vernielde auto's stonden ge parkeerd in de Nieuwstraat, Korte Kerkstraat en Oude Kerkhof. Bij de politie rijn in middels negen aangiften bin nengekomen voor in totaal der tien lekgestoken banden, met een totale waarde van 1500 gul den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5