SPORT HBhBB mÊÊÈm Henk Joon terug op bet oude ne SP.RT ©TIPS Verbouwing kost 77 mille WÊÊÊÊÊÊÊ iMm Sunlight in finale Ron Heusdens H (16), de dam- M kampioen van Schiedam -S MM Sunlight moet onderhoud zelf Betalen Ook DRZ open voor DHS-Vios ""H'isisr r Talent van FC Den Haag tobt met blessures Korenbeurs tegen Antwerpen WOENSDAG 24 MEI 1978 Sensationeel slot ■SI mwMmmJÊMmm i MBÈÈÊm «HM»»» mm 5.2,?rn-m Begrip Fijne tijd VD/SC/VAV Vlaardingen Sunlight wordt -voor het eerst ge confronteerd met een op knapbeurt van de velden die het zelf moet betalen. In het verleden was daar de LZM aansprakelijk voor, maar sinds het „open" karakter van de za terdag derdeklasser, zijn de banden steeds meer aan het verwateren. Sunlight heeft het afgelo pen seizoen enkele pogin gen in het werk gesteld de sectie voetbal van de VRSR en het dagelijks be stuur ervan te overtuigen dat het daar geen geld voor heeft. Deze sportcolle- ges gaven nul op request -Zelfs de argumenten van Sunlight, dat het door het zg. „open" karakter nog maar voor een klein uit leden bestaat die bij de Unilever werken, en dat daarom het sportpark ten dienste staat van elke Vlaardinger, vond geen ge nade in de ogen van de bestuurders. Ten einde raad is Sunlight thans ge dwongen om het bouw fonds-voor een nieuw sportpark - aan te spreken Vlaardmgen In de strijd om het Vlaardings kampioenschap heeft Sunlight gisteravond van Satelliet gewonnen. Ka een 0—0 ruststand werd het 1—0. Boudewijn Groen besliste de wedstrijd tien minuten voor tijd. Het was een verdiende zege voor Sunlight De andere halve finale zal gaan tussen Fcrtuna en VFC die morgen avond op het Fortuna-veld wordt gespeeld. Schiedam Met het be stuur van buurman DRZ is DHS tot overeenstem ming gekomen wat betreft het openstellen van het en tree van de vroegere afüe- Ungsclub voor de wed strijd DHS—'Vios, Bij de ingang van DRZ kunnen eveneens kaarten gekocht worden. Nu al verzoekt de Schiedamse politie iede reen zoveel mogelijk met openbaar vervoer te ko men- Dit omdat de par- keermogelijkheden uiterst beperkt zijn. Diegenen die toch met hun eigen auto komen moeten die zetten bij Bad Groenoord. Schiedam De uitgespeelde (afgebroken) partij tussen I Reitsma en Van Kleef, in het I kader van het Schiedamse kampioenschap, heeft een meer dan sensationeel slot ge kregen. Reïtsma kreeg in die partij tot tweemaal toe de ir^ns om remise te forceren. Belde malen weigerde hij evenwel opzettelijk. Daarna had Van Kleef aan een betere verkregen stelling vol doende om winst te krijgen. Ook de uitslag tussen Groene- xveg en Riksen bleef voor de positie aan de top niet zonder gevolgen. Met twee pionnen meer begon Groeneweg aan het karwei. Gaandeweg moest Riksen steeds meer terrein in leveren, en toe de torens ge dwongen afgeruild werden, maakte Riksen het sportieve gebaar op te geven. Stand aan de top: 1. Van Kleef 21/2 punt, 2. Smits en Groenweg 2 pun ten, 4. Reitsma, Riksen en Van der Dool 11/2 punt, 7. Van Zessen een punt en 8. Heus- daas nul punten. Enthousiast toont Ron Heusdens de wisselbeker, die hij uit handen van chef B sportzaken Gé Rens ont- vangt. 11 jWÊMÊ 1 1 Ipplll tv»,. ËÈÈÊÊÊÈÈmMÊÊËÊË. 3 -V. Schiedam Kon Heusdens (16) is de jongste dam- kampioen, die Schiedam ooit gekend heeft. Een opmerkelijke prestatie, vooral als men bedenkt, dat hij Wim Vrijland (driemaal Schiedams kampioen) en Nico Knoops (de regerende nationale jeugdkam pioen) achter zich liet „Ik ben op mijn tiende jaar lid geworden van de damclub Schiedam, toen ik erg verrassend tweede werd in de schooldamkam- pioenschappen, waarvoor ik eigenlijk nog te jong was. Het viel in het begin wel tegen op de club, want ik verloor bijna elke partij", zegt Kon Heus dens over zijn prille begin. „Sindsdien ben ik opgeklom men naar de hoofdklasse, waarin ik dit jaar kampioen geworden ben. De centrale ad- spiranten training, die ik de laatste vier maanden van Rob Clerc gekregen heb, heeft niet zoveel tot dit succes bijgedra gen, want alles wat ze daar behandeld hebben tot nu toe wist ik al". Toch besteedt Ron Heusdens niet erg veel tijd aan de bestu dering van openingen, eindspe len en slagzetten. De HAVO- scholier; „Dammen vind ik na tuurlijk leuk, maar om bijvoor beeld openingen uit je hoofd te leren zie ik niet zo zitten. Als je tijdens een partij niet meer hoeft na te denken, gaat de lol er snel af. Hoeveel uur ik naast de centrale training zelf nog oefen? Dat kan ik beter niet zeggen, want als de trainer hoort dat het maar een uurtje, in de week Opsluiten Nico Knoops heeft wèl een verklaring voor het resultaat van Ron Heusdens. „Ron speelt erg degelijk, terwijl hij vaak hakjes (afruilen van schijven) neemt Ik heb tijdens de Schiedamse kampioen schappen minder op resultaat gespeeld. Ik Iaat me bijvoor beeld vaak opsluiten, waar door je interessante partijen afdwingt", aldus de achttienja rige Nico Knoops. „Tijdens de nationale jeugd kampioenschappen heb ik wèl voor punten gespeeld, wat ech ter in minder creatief spel re sulteerde. Ik geloof niet, dat ik van Ron verlies, als ik tegen hem op resultaat speel, al zal ik een hele kluif aan hem heb ben". In het gehele district Rotter dam staan twaalf jeugddam- mers geregistreerd, waarvan er „Ik leer geen openingen uit mijn hoofd" acht van damclub Schiedam lid zijn. Al is Schiedam relatief sterk vertegenwoordigd in het district wat het jeugddammen betreft, het absolute aantal van acht valt tegen. „In bijna ieder gezin is wel een dambord aanr wezig. Daarom is het jammer, dat er niet meer jongeren bij een vereniging dammen", zegt Ron Heusdens. „De meesten gaan liever voet ballen", vult Nico Knoops aan. „Die zijn misschien bang, dat ze de hele avond tegenover veel oudere mensen zitten. Dat is beslist niet zo, want onge veer twintig procent is jeugd- HOEK VAN HOLLAND Henk Boon (22) keert aan het eind van dit seizoen FC Den Haag de rug toe. Een afscheid dat, in tegenstelling tot veel andere spelers uit het betaald voetbal, aan beide kanten met enig verdriet gepaard gaat. Bij FC Den Haag omdat een zonder twij fel talentvolle speler voor de club verlo ren gaat. Bij Henk Boon omdat hij weet de capaciteiten te bezitten, maar door steeds terugkerende blessures niet in staat was die capaciteiten in dienst te stellen van zijn ploeg. Drie jaar Sang is hij onder contract geweest bij de Haagse eredivisieclub. Slechts één keer heeft hij een periode van zes weken achtereen competitievoetbal kunnen spelen. Drie keer was hij een half jaar lang achtereen geblesseerd. Herik: „Op de gekste manieren liep ik blessures op. Was het niet in een wedstrijd, dan was het op de training en in enkele gevallen ook op de Sportacademie". Al die blessures leidden erte dat de Kcekenaar niet o Henk Boon ...stu die gaat voor in het juiste ritme kon komen Dat hij wel over capaciteiten beschikt werd vorig seizoen bewezen toen Den Haag hem ondanks alles toch weer een nieuw (en verbeterd) contract voorlegde,. .."icx-vtN.-..-iti Ovtj. Nu heeft hij echter besloten er definitief een punt achter te zetten, wanneer op 30 juni zijn contract afloopt In een gesprek met de Haagse leiding heeft men wederzijds begrip voor de problemen van Henk Boon, die volgend jaar zijn examen alsportleraar hoopt af te leggen. Hij: Zeker onder de huidige omstandigheden wil ik mijn studie volkomen op de voorgrond stellen. De heb trouwens de indruk dat veel van die blessures zijn voortgekomen uit de combinatie voetbal en sportaca demie. Op de academie doen we erg veel aan actieve sport en daarna was het elke dag weer trainen bij FC Den Haag met in het weekeinde de wedstrijden, voorzover ik althans niet geblesseerd was". Henk Boon heeft niet geprobeerd een tussenweg te vinden tussen het betaald voetbal en vierdeklasser Hoek van Holland. „Ik weet dat ik bij een eerste- of tweedeklasser via „vergoedingen" nog wel wat kan verdienen. Maar voor mij blijft toch alleen Hoek van Holland als het geen betaald voetbal kan zijn. Oude liefde roest niet...". Uiteraard is Henk Boon toch wel wat teleurgesteld. Een man die zichtbaar capaciteiten heeft om als betaald voetballer te spelen, en die door herhaalde blessures zijn carrière moet opgeven, moet veel overwinnen. Henk: „Op deze manier ging het echt niet meer. Ik hoop in het amateurvoetbal door minder intensieve training ook minder geblesseerd te raken en bet wordt zonder twijfel weer een fijne tijd bij „De Hoek". Een bijbaantje bij die club heeft hij trouwens al, want Henk gaat de jeugdtrainïng verzorgen, zoals hij ook bij het tennispark „De Hoek" als trainer fungeert Zijn opleiding aan de sportacademie is ook veelal op voetbal gericht en hij hoopt in de toekomst het B-diploma voor voetbaltrainer te pakken. En wie weet, misschien ziet FC Den Haag hem nog eens terug, als trainer of als hulptrainer. Voorlopig aet het ernaar uit dat Hoek van Holland volgend seizoen een speler van formaat in de gelederen terugkrijgt lid. En er heerst altijd een ontspannen en gezellige sfeer". Nico Knoops is door zijn winst in het Nederlandse jeugdkam pioenschap op de lijst gezet van nationale kandidaatmees- ters. „Volgend seizoen word ik waarschijnlijk automatisch ge plaatst voor de halve finale van de Nederlandse senioren-kam pioenschappen. Als ik dan bij de eerste twee eindig, ben ik meester". „Dat moet binnen een paar jaar kunnen", zegt Nico Knoops over 2ijn ambities. „Ais ik de wereld-jeugdkam pioenschappen win, die decem ber in Amsterdam gehouden worden, verdien ik de meester titel ook. Je wordt dan tegelij kertijd kandidaat-meester in ternationaal. Ik denk wel, dat ik bij de bovenste zes eindig. Gezien ,de sterkte van het deel nemersveld, met name wat de Russen betreft, geef ik me een erg kleine kans op de eerste plaats". Voor Kon Heusdens zijn derge lijke evenementen nog niet in zicht. „Ik moet eerst de Zuid- Hollandse kampioenschappen winnen. Dat geeft recht op deelname aan de nationale jeugdkampioenschappen. Ik denk dat ik de komende twee jaar een behoorlijke kans maak", zegt Ron Heusdens, die niet al zijn aandacht aan het dammen geeft. „Ik ben ook lid van de schaakclub Schiedam. Het schaken lukt nog niet best» want ik sta stevig onderaan in de hoofdklasse van de Schie damse schaakkampioenschap pen". 0 Bij de korfbalvereniging Oranje Nassau is een nieuw bestuur gekozen. Voorzitter bleef Mart Romers en de rest van de leden zijn: Gert Ben- jert, Cobïe van Keulen, Ton Sluimer, Wim Verhey en Dieuw van der Windt 0 De korfballers van 'Succes houden zaterdag een prestatie loop in het Beatrixpark. De tweede Succesloop begint om 14 uur met de start voor de drie en zes kilometer. Een uur later gaan de lopers voor de negen kilometers van start le dereen kan meedoen. 0 De handballers van WIK vergaderen vrijdagavond over enkele belangrijke agendapun ten. Eén ervan is het conflict dat tussen bestuur en techni sche commissie is gerezen over de vraag of de trainers van deze club nu wél of niét de teams zelf mogen opstellen. Of dat hun trainerschap niet ver der gaat dan adviezen geven. Het bestuur wil de trainers vol- ledige bevoegdheid geven, en dat is een gezond streven. Zij zijn per slot van rekening va klui. Aanvang van de bijeen komst in het clubgebouw aan de Hugo de Vriesstraat 20 uur. 0 Vanavond komt SIOD, dat de nacompetitie goed afsloot, naar de Steendijkpolder om te oefenen tegen MSV 71, de nieuwe club van Erik de Vries die van SIOD afkomstig is. Aanvang 19 uur, 0 De nieuwe competitie-inde ling van de landelijke volley balteams leertdat de dames- ploegen van MVC en Volley '68 bij elkaar zitten in de derde klasse G. De heren van Volley 68 zijn ondergebracht in de derde divisie G. Zowel de da mes als de heren spelen vrijwel alle wedstrijden in Zuid-Hol land. 0 De tafeltennisclub TP (Ta pijthal Perfekt) besluit het sei zoen met een feestavond in Ti- voli. En wel vrijdagavond van af 19.30 uur. De bijeenkomst, die de toepasselijke titel heeft van Brandersavond, staat in het teken van Schiedam uit het verleden en thans. 0 In het kader van de sportie ve recreatie in Vlaardingen, wordt er van 5 tot en met 9 juni een zg. sportvijfdaagse ge houden. Elke avond kan een andere tak van sport worden beoefend. Maandagavond 5 ju ni is er gelegenheid tot zwem men, dinsdagavond wandelen, woensdagavond fietsen, don- derdagavond hardlopen en op de laatste avond kanovaren. 0 Bij de tafeltennisclub TP moet een nieuwe tweede voor zitter worden gekozen. Roeland Lens ink, de tweede secretaris, die aftredend is, stelt zich her kiesbaar. De bijeenkomst is morgenavond in gebouw Tivoli aan de Nieuwe Haven, aanvang 20 uur. Schiedam Zaterdag wordt weer de jaarlijkse tafeltennis- ontmoeting Botterdam—Ant werpen gehouden. Omdat Rot terdam zelf geen spelers uit de hoogste afdelingen kan leve ren, komt er opnieuw een Schiedams team achter de ta fel Het complete team van De Ko renbeurs treedt aan, dus met Hans Dingen, Hans van den Broek en Bert van den Ham. Zij krijgen te maken met Erik van Brikken, Luc Driessen en Frank Heylen. Captain van de Antwerpse ploeg is Luc Hey- beek. Dit internationaal treffen bete kent tevens de afsluiting van - het seizoen. Voor het komend seizoen komt De Korenbeurs weer in dezelfde opstelling uit De wedstrijd tegen Antwerpen wordt gespeeld in de Koop mansbeurs te Schiedam, en be gint zaterdagmiddag om 3 uur. De toegang tot de beurs is gra tis. Maassluis Het bestuur van Excelsior Maassluis heeft een ingrijpende verbouwing van de accommodatie (aten varen, omdat het plan financieel niet tiAitfanp was. De verbouwingen waren begroot op een ton, maar dat Week een te optimistische berekening. Daarom ging vorige maand de buitengewone ledenvergadering van de Maafr sluixers niet door. Intussen is er een nieuw plan ter tafel gekomen, dat voorziet in de verbouwing van de kantine en toiletten. Met dat deel van het plan is een bedrag gemoeid van 77 mille, In verband met de jubileumviering is het niet mogelijk op korte termijn opnieuw een extra vergadering te beleggen. De leden kunnen thans naar aanleiding van de mededeling in de weekbrief hun even» tuele bezwaren op korte termijn kenbaar maken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 8