Aan. dacht voor de mziek Moudom het circus Schipperen toon beeld BOTS Frank Serpieo Clonnsfestival Hoteltab in de Sokkel DOjuu^-tOJAU 25 MEI 1978 VÜ/SCttvW 5 -"J In zes maanden tijd heeft de Schiedam se M i d n i le Record s twee singeltjes uit weten te brengen. Binnenkort hoopt deze onafhankelij ke platenmaatschappij, die meer idealistisch dan commercieel te werk gaal. een eerste langspe- ler aan te bieden: .Dread Locks Dread" van Big Youth. Het idealistische van Midnite Records /.it 'em in haar pogingen de reg gae-muziek meer in de belangstelling te bren gen. De muziek waar Bob Marley and the Wai ters de grote klasse van vormt, Midnite Records probeert nu ook middels het organiseren van con certen het publiek kennis te laten maken van de reggae. Zondag kunnen Schie dammers kennis maken met de formatie Santïc, die een concert verzorgt in de Quibus vanaf elf uur *s avonds. Op 6 juni speelt de groep nog eens in Schiedam en wel in het Passage Theater. De leiding van de groep berust bij Leonard Chin, de leden zijn allen uit E ngel a nd a fkomst ig. - Santic is een sterk opko mende rcggae-groep, die veel singles op naam heeft zoals Suffering, Bloody eyes. See you when I see you. Ze wer ken onafhankelijk en hebben een eigen platen label. Door het gemis aan een behoorlijke .cash-flow" - simpel ge zegd hebben ze te weinig centen - hebben ze nog niet de aandacht gekre gen, die ze eigenlijk wel verdienen. Vanaf 9 juni staat Maassluis in het teken van het circus. Op initiatief van de Culturele Raad Maas sluis vinden vanaf die dag een aantal evenementen plaats rondom het thema het circus. Het gemeente museum aan de Zuiddijk neemt daarbij een belang rijke plaats in. Ere-voorzitter mr. A. Spruit van de Nederlandse Club van Circusvrienden opent die dag om acht uur 's avonds de tentoonstelling rondom dit onderwerp. Daar zijn dan werken te zien van de schilder Jan van Heel met fraaie clownsportretten en Bep van den Bergh en Alex Garcia met bronsplastieken. Van den Bergh toont voornamelijk werk, dat bepaalde circusartiesten uitbeeldt. Kenners zullen zeker be roemdheden herkennen. Alex Garcia's werk toont meer de act van willekeurige circusartiesten. De ongeveer 25 werken zijn alle te koop. Ook zijn er werken te zien van twee MaassJuise kunstenaars, namelijk Judith Mokoginta en Jan Rebel met respec tievelijk tekeningen en schilderijen. Dit tweetal zit tevens in de werkgroep, die het hele gebeuren ron dom het thema heeft uitgewerkt. Van de overgeble ven ruimte hangt af of conservator van het museum Jan Rohn nog enkele werken plaatst, die in eigen dom van het museum zijn. Zeker wil hij twee fraaie etsen van Herman Berserik plaatsen. Aan de tentoonstelling wordt bovendien meegewerkt door het Nederlands Reizend Circusmuseum, dat kostuums levert van clowns, een trapezewerker en van een Marokkaanse springgroep, schoenen, inge lijste affiches, muziekinstrumenten, schminkbeno- digdheden en meer. Maar er gebeurt ook het nodige buiten het museum om. Zo wordt er op zaterdag 24 juni een clownsfesti val voor de jeugd gehouden in de Koningshof. Het ligt in de bedoeling, dat de jeugd zich opgeeft om als clown op te treden. De jury bestaat uit Johhny Boltini, die veertig jaar lang als clown in het circus Boltini heeft opgetreden, vice-voorzjtter F.M. Jelsma van de Nederlandse Club van Circusvrienden en kunstenares Judith Mokoginta. Wanneer precies is nog niet bekend, maar Maassluis hoopt in de periode van „Rondom het circus" het reizend circus Chariva ri te ontvangen voor twee dagen. De Culturele Raad Maassluis heeft contact opgeno men met alle Maassluise lagere scholen om de leerlingen op hun eigen manier iets in het kader van het circus te laten presenteren, bijvoorbeeld tekenin gen, werkstukken, gedichten en opstellen. Ook daar zijn prijzen mee tc winnen. Op verzoek kunnen de scholen tevens van de werkgroep kunstzinnige vor ming lesbrieven ontvangen en de2e door Jan Rebel of Jelsma laten behandelen. De heer Jelsma houdt bovendien op 11 juni een lezing over het thema circus in het museum met film. Om het geheel te completeren en Maassluis echt in het teken van het circus te doen staan zijn midden standers gevraagd hun etalages gedurende de perio de tot 2 juli aan te passen in het kader rondom het circus. Hel begon allemaal in 1944 nadat Dick Male na een ge slaagde ontsnapping uit het Ruhrgebied, uit Essen, terug kwam lopen naar Rotterdam. Het bleek, dat van het zeventien man tel lende orkest De Hotelub nog maar twee leden over wa ren. Tot de bevrij ding dook Male on der in het huis bij zijn ouders. Kennis sen brachten een andere jonge onder duiker bij hem en lot zijn verrassing bleek deze Freddy Rietdijk goed met de viool overweg te kunnen en er best zin in te hebben de jazz te spelen in de stijl van het be roemde Quintette du Hotclub de Fran ce met Django Rein- hardt en Stephane Gr appel li. Zo begon het in decern bei" 1944. Bij de bevrijding in Rotterdam trad men voor hel eerst op voor de Canadian Field Ambulance op 18 mei 1945. Daarna brak een periode uit van vele concerten door geheel Neder land. Vooral na i960 draaide de zaak echt goed met optre dens bij festivals in Breda, Keulen, Dortmund. Praag. Brussel, Krefeld en meer. Zo kwam de Rotterdamse Hot club voor de radio in talloze landen. In augustus sLak men (voor de tweede keer) over naar de Verenigde Staten waar' werd opgetre den van New York tot Miama Beach. De zeer succest'olle Hotclub geeft zater dag 27 mei een con cert in de Vlaar- dingse SOKKEL aan de Maerïant- laan 4. De bezetting van de groep ziet er als volgt uit: Dick van Male - solo gi taar en leider John van der Aa - gitaar, Freddy Rietkerk - viool en Hans Nug- teren - bas. Folkfestival Perelaar laat de „pasjes" zien. Volgende maand wordt al weer het zesde Assurance tou- rix Folkfestïval gehouden, een festival, dat zoals altijd weer, anders is dan de voor gaande. Dit maal slaat het festival, zonder compleet te willen zijn, in het teken van de veelzijdigheid. Er komen acht verschillende groepen uit Nederland, Ierland, Enge land, Duitsland. Spanje en Su riname. Er zal zowel acousti- sche als folk-rock te horen zijn. Het festival vindt op zaterdag 10 juni plaats in een grote tent op het achterterrein van het bij Assurancetourix in ge bruik zijnde pand aan de Ho- flaan 12. Toegangskaarten zijn vanaf 27 mei in de voorver koop te verkrijgen bij het VW-kantoor aan de Visbank. bij Sigarenmagazijn J. van Rij. Vooi"straat 37 en onder telefoonnummer 350921 voor de prijs van tien pieken. Het folk-roek gedeelte van het festival wordt verzorgd door de groep Spud uit Ierland. De ze band begon net zoals de meeste andere folkgroepen met traditionele muziek uit ei gen land en maakte twee tra- Ougenweide behoort tot de top in Duitsland. ditionele langspelers. Onlangs voegden zij daar een derde aan toe. een duidelijk folk- rock produkt, getiteld ..Smo king on the dog". Oude teksten, veel oude in strumenten met daarop in het heden gecomponeerde muziek en electrische versterking vor men de hoofdbestanddelen van de Hamburgse groep Ou genweide. De groep, die rond 1970 werd opgericht bestaat uit vijf mannen, die de oude teksten aan dragen en één vrouw. Minne Graw, die de muziek componeert. Ou gen. weide heeft vier langspeelpla ten op haar naam staan en hoort tot de top in Duitsland op het gebied van de volksmu ziek. Hoe wei de van origine Vlaar- riingse groep Perelaar haar eerste stappen in de muziek in 1974 maakte, geraakte dc groep pas dit laatste jaar in de algemene bekendheid. De groep ontleent haar repertoire aan Nederlandse volksmuziek. Zowel liederen als instrumen tale nummers worden bewerkt en uitgevoerd op een manier die aansluit bij de traditionele speelwijze. Daar waar er iets van een dans te achterhalen is geweest, laat Perelaar de ..pas jes" zien. Steve Ashley werd als zange r/gitarist bekend door zijn aandeel in the Albion Country Band/Morris on. Muzikale waardering k:*ijgt Steve als songwriter, waarbij hij twee stijlen samenstelt: authentieke blues en Engelse folk. Fungus Akoestisch is een voortzetting van dc oude for matie maar dan zonder drum mer en electrische gitarist het geen uit de toevoeging ..akoes tisch" al duidelijk blijkt. Fred Piek, Rons van der Zalm en Koos Pak vis spelen Ameri kaanse Engelse en Ierse volks muziek. Het Baskische vrij heidsideaal gecombineerd met een rijke muzikale traditie: een bonte afwisseling van mu ziek en dans. Dat is in het kort een karakterschets van de Spaans-Baskische groep. Kresala Iets nieuws op een Nederlands volksmuziekfesti- val. Alakondre is een Surinaamse (uit Rotterdam komende) groep zangers en musici, die erg veel met ritme en soul muziek brengt, die haar ..roots" in Afrika heeft, Brenda Wootton behoorde v o rig jaar samen met haar bege leider Al Ferm tot één van de toppers van het Assurancetou rix festival. Voor de organisa tie reden genoeg om haar te rug te halen, deze keer met Dave Pen ha Ie als begeleider. Brenda komt uit het Zuiden gelse Cornwall en zingt go spels. jazz. blues, ballades en moderne en traditionele liede ren. Ter gelegenheid van de Binnenstadsdag op zaterdag 10 juni heeft de Culturele Raad Vlaardingen voor een tentoonstelling in het Hollandiage- bouw de titel "Schipperen" bedacht. De vraag luidt daarbij: Wie schippert er mee? Want het ligt in de bedoeling, dat iedereen, die ooit eens een schip of scheepje gemaakt heeft, dit onderbrengt in één expositie. Het gaat om een scheepje ergens op of aan, een model oud of nieuw, getekend of geschilderd, een visserstafereel met een visscheepje, een foto van zeilboten, een zeilende klomp, scheepje-in-de-fles en noem maar op. Kortom, elk zelfgemaakt schip doet mee. Inschrijfformulieren zijn af te halen bij het secretariaat van de Culturele Raad Vlaardingen in het stadskantoor, kamer 308. Men kan ook telefonisch inlichtingen krijgen: 355888, toestel 174 of 184. Wie schippert er mee? Passage Bio Dagelijks 14.19 en 21.30 uur. zaterdag» zondag en woens dag 19 en 21.30 uur FLESH GORDON'(16) Zaterdag, zondag en woens dag 14 uur HET ZWAARD VAN Z0R- RO (alle leeftijden) SCHIEDAM Passage Theater Dagelijks 14. 19 en 21.30 uur Vrijdag alleen om 14 uur. zaterdag 19 en 21.30 uur VOOR EEN HANDVOL DOLLARS (16) De groep Bots uit Eindhoven wordt steeds populair der. Dat blijkt duidelijk aan de verkoop van hun platen en uit het aantal keren dat we Bots door de radio horen. De muzikanten maken popmuziek en zingen daarbij in onze moerstaal. Ze zingen wat hen botsend voorkomt. Alledaagse uit het leven gegrepen waarheid, voor zover ter zake doende. Bots maakt muziek om de brave burger iets te vertellen over hun eigen bestaan en hier en daar over de kapitalistische verhoudingen die dat bepalen. Popmuziek met een boodschap dus. Bots speelt zaterdag in het Maassluise Jongerencen trum de Toverbal aan de Lange Boonestraat. MAASSLUIS Koningshof Woensdag 31 mei. 14 uur DE VERDWENEN SMUR- FENLACH (alle leeftijden) Jongerencentrum de Tover bal Vrijdag 26 mei. 21 uur SERPICO MAASLAND Vlietzicht, huis ter lucht Woensdag 31 mei. 20 uur BLOEDKELDER VLAARDINGEN Stichting Rood Vlaardingen in de Harmonie Zaterdag 27 mei, 21 uur GIMME SHELTER Vanaf het begin weigert agent Frank Serpico steekpenningen aan te nemen. Dit maakt hem een Vijand van zijn corrupte collega's in New York. Na vijf jaar groeien hem de problemen boven het hoofd en hij slapt met zijn verhaal over de oneerlijke 'praktijken van zijn collega's naar de New York Times. De artikelen, die in deze krant volgen, veroorzaken een stille hetze tegen deze agent. Als hij later bij een overval wordt neergescho ten kan niet worden bewezen of de kogel afkomstig was uit het geweer van de politie of van een gangster. De rol van Serpico wordt gespeeld door Al Pacino. De film draait op vrijdag 26 mei in de Toverbal. Het optreden begint om negen uur 's avonds, de zaal gaat een uur eerder open. Toegangs kaarten zijn voor leden een rijksdaal der, met-leden beta len twee gulden ex tra.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5