Tegenwoordig mag 'n paard niet seïrikken Comité Lerwick gaat monument onthullen Laat geen waardevolle spulKeiiinde kleedkamer achter. Rooie Vrouwen in Lijndrayer Zonder irritaties buitenland kijken Bijna vier miljoen lenen voor blok L Laaf sieraden thuis Verzekeringsmaatschappij contra Schiedammer Petit Modelvliegtuig oorzaak van ongeluk met jongen „Vrienden" zetten Doop Wiegman in 't zonnetje Auto vernield Messciiaertpïeie wordt (onverwacht) opgeknapt Man valt van tuinhuisje Buit lag al klaar „PvdA moet uit T recliterpand je" VRIJDAG 26 MEI 1978 3 ÜIIIIINIIII Het „Comité Lerwick" uit Scheveningen wil zaterdag 3 juni in Lerwick, de hoofdstad van de Schotse Shetlandeilan- den, een monument onthullen ter nagedachtenis van de vis sers uit Sche^ningen, Katwijk en Viaardingen die daar liggen begraven. Het comité startte vorig jaar april een inzame lingsactie om het benodigde geld voor een dergelijk monu ment bij elkaar te krijgen. „We zijn die actie begonnen, omdat de graven van die Ne derlandse vissers er zo schan dalig bij lagen", zegt dominee Jac. de Vries, de initiatiefne mer. „Het monument is in Ier land vervaardigd van een spe ciaal soort granietsteen, dat te-, gen dat klimaat bestand is. Het* is deze winter gereedgekomen en vervolgens naar Lerwick ge bracht. Wc willen het nu met de leden van het comité en een groep belangstellenden gaan onthullen." Op Lerwick werden tussen* 1875 en 1927 zesenveertig Ne- derlanders, van wie ruim der tig Scheveningers, begraven. Het was een belangrijke haven voor de vissers, die daar met hun platbodems al sinds 1500 welkome gasten waren. Tegen woordig betekent Lerwick niets meer voor onze visserij. Er wordt daar xn de buurt met meer gevist en er behoeven geen voorraden meer te wor den ingeslagen. Maar Lerwick is in visserskringen nog altijd een vertrouwde naam, Het Comité Lerwick wil 3 juni met een groep nabestaanden en belangstellenden 's morgens van Zestienhoven naar Ler wick vertrekken. Na de onthul ling is er dan nog gelegenheid deze stad te bekijken en wordt er een bustocht over het eiland gemaakt. Met een gezamenlijk, diner wordt de dag besloten, waarna men weer richting Zes tienhoven zal vliegen. Belangstellenden voor de reis moeten zich zo snel mogelijk opgeven bij de heer Fmga, Sta- tenlaan 78 in Den Haag, tele foon 070-514451. De kosten van de tocht bedragen 445 gulden. «llliNiHlllUIMUIilMIUIlllHIllIIIIIIJNtllllilllllllJilltUIlIlHlllllllllllltllimillllil^ I1IIIÜ1II Schiedam Als een paard op hol slaat, is dat niet per defini tie omdat een modelvliegtuigje neerstort. Met een antwoord in deze strekking maakt Nic. Drukker B.V (gevolmachtigde in Nederland voor verzeke ringsmaatschappij Londen Lancaster Insurance Company) zich af van een klacht van J. J. Petit, bewoner van de Groe neweg 52 in het Sehiedamse deel van Midden-Delfland, Petit noemt het antwoord zeer onzinnig. Om echter herhaling te voorkomen heeft hij zich schriftelijk gewend tot de ge meenteraad, die zijn brief in juni zal behandelen. Het gaat om een ongeluk dat zich begin april voordeed bij de Groeneweg, op het land van Petit Terwijl hij bezig was een span paarden te tuigen, was in de nabijheid - op een weide tüssen de Harreweg en de Groeneweg - de modelvliegtuig- club Kunst- en "Vliegwerk aan het spelen. Eensklaps haperde evenwel een toestelletje. Het ding stortte neer vlakbij een paard, dat daardoor schrok, op hol sloeg en daarbij een kind verwondde. Door de schade, die bovendien ontstond, raakte Petit gedupeerd, zo liet hij de modelvliegtuigbouwers weten. Het incident was de druppel, die in de omgeving de emmer deed overlopen. Nico Maat, buurman van Petit, een con tact-persoon van de in '76 inge stelde agrarische inspraak- groep Midden-Delfland, had al geregeld geklaagd over de her rie: „Die ondingen brengen een zeer irritant gezoem voort" Naar aanleiding van die over last en het ongeluk van begin april wendde PPR-raadslid Herman Noordegraaf zich tot de Nederlandse Stichting Ge luidshinder om te informeren hoe stappen kunnen worden genomen tegen de „lawaaima kers". Omdat verzoeken aan gemeentebestuur over een doeltreffende wijziging van de algemene politieverordening (apv) niets hadden uitgehaald, adviseerde mr. T. B. Hoog houdt van genoemde stichting Noordegraaf om contact op te nemen met de regionale inspec tie voor volksgezondheid, be last met hygiene van het mi- i lieu, gevestigd in Leidschen- dam. Intussen had Kunst- en Vlieg werk, door Petit aansprakelijk gesteld voor de schade, de ver zekering ingeschakeld. Het op merkelijk resultaat is de rede nering van Nic. Drukker, de ILIC-vertegenwoordiger: „In de hedendaagse maatschappij dienen paarden gewend te zijn aan allerlei geluiden en bewe gingen. Het op hol slaan van een paard staat dus niet in causaal verband met het hape ren van een modelvliegtuig." Dat het gezoem van miniatuur vliegtuigen echter voor een normaal mens al is om dol van te worden laat Petit de Sehie damse raad duidelijk weten. Van een paard mag dan niet verlangd worden dat het glazig naar de lucht blijft staren, als naast hem de bliksem inslaat; en wie dat wel verwacht, is wellicht lichtelijk onnozel, zo meet Petit hebben gedacht toen hij zijn brief aan de raad ging schrijven, met ingesloten een afdruk van het antwoord van de verzekeringsmaatschap- Pij. Hij maakt er duidelijk mee, dat togen schade door modelvlieg tuigjes kennelijk weinig te doen is, als met de apv zo gewijzigd wordt, dat het spelen toet die toestellen aan banden wordt gelegd. Ondanks de ver geefse verzoeken van boer $aat vraagt Petit alsnog om een dergelijke verandering van de algemene politieverorde ning. Als kanttr inlng kan hierbij: uurgemeeuter Arie Lems zou nog altijd eens contact opne- pton met commissaris Cees Van der Haagen en de officier Van justitie om te kijken of maatregelen mogelijk zijn. In net periodieke overleg, dat met hen heeft, zou de «ak aan/ekaart worden (en Bat is dan *ot nu toe het enige, «at een brief van Maat heeft opgeleverd - niemand hoorde tr nog iets van). Die toezegging' van de burgemeester dateert 21 maart vorig jaar, pn een paar dagen, voordat het Wgeluk zou plaatsvinden, be- toofde Lems PvdA-raadslid «uurd van der Veer nog dat hij £en ambtenaar met de proble matiek zou opzadelen. Antennekabels worden aangesloten op de kastjes, vanwaar de draadverbinding met de woning tot stand gebracht. Viaardingen De Rooie Vrou wen in de PvdA organiseren dinsdag 30 mei in de Lijn drayer een informatie-kof fieochtend. Gesproken zal wor den over onderwerpen als waarom ook vrouwen niet om de politiek heen kunnen, waar om de naam „Rooie Vrouwen" en waar die mee bezig zijn. Alle vrouwen zijn van harte welkom. De ochtend begint om half tien. Kinderoppas is aan wezig! Vanaf half juli in Maassluis: Maassluis De televisiekij*kers uit Maassluis kunnen vanaf medio juli eindelijk zonder irritaties buitenlandse stations ontvangen. Dan wordt de eerste stad aan de Waterweg namelijk rechtstreeks aangestraald uit Om moord, waar een grote ontvang- en zendinstallatie staat. Deze mededeling deed wethouder Isaac van der Knaap tijdens de vergadering van de raadscommissie voor economische aangelegenheden en financien. Pr.itfjSL Ondanks deze technische omschakeling behoeft men geen angst te hebben voor tariefsverhogingen, omdat de gemaakte kosten binnen de oorspronkelijke begro ting vallen. De problemen met de Belgische en Duitse zender (Duitsland ID, die op hetzelfde kanaal zaten, zullen dan ook tot het ver leden behoren. Er is zelfs de mogelijkheid om straks het ontvangstbereik met drie tot negen uit te brei den, en dit tegen een gerin ge tariefsverhoging. Hier over moeten b en w zich nog over beraden, waarna voorstellen aan de raad zuUen volgen. Van der Knaap verklaarde voorts dat eind augustus heel Maassluis zal zijn aan gesloten op de CAI. De belangstelling hiervoor is overigens boven de ver wachting. Men had op 80 procent aansluitdichtheid gerekend, het zijn er 90 procent geworden. •ik* Yxmrnvi'momteit Niet zelden ziet u ze staan in de krant... die korte berichten, waarin een diefstal in een sport- of andersoortige kantine kenbaar wordt gemaakt. Over het algemeen gaat het om de kleinere diefstallen. Voor de betrokkenen echter is het bij zonder vervelend. Vandaar dat de Vlaardingse politie dezer dagen een fors- formaat poster verspreidt aan besturen van verenigingen met het verzoek deze op een duide lijk zichtbare plaats op te han gen in de kleedlokalen. Ook :s de affiche af te halen bij het bureau van politie aan de' Delftseveerweg, Op suggestieve wijze wordt duidelijk gemaakt dat het beter is om sieraden, horloges en/of geld, thuis te laten, of desnoods af te geven aan de kantinebeheerder. Schiedam De gemeenteraad heeft er geen enkel bezwaar in gezien om bij het rijk 3,8 mil joen gulden te lenen en dat bedrag vervolgens voor te schieten aan vereniging Volks huisvesting. Dat kan namelijk eindelijk worden begonnen met de renovatie van blok L in de Gorzen. Al jarenlang wordt daar gewacht op aanpak van het huizenblok tussen Lek straat/Ha vendijk en IJsselmon- destraat. Volmondig ja hebben de raad sleden daarom gezegd tegen het voorstel om tot financiële actie over te gaan. Wel infor-, meerde CPN-raadslid Aad de Wolf, waarom in het voorstel niets stond over de inhoud van de renovatie: welke voorzienin gen worden aangebracht, wel ke vervallen, als straks de 88 woningen van blok L worden teruggebracht tot 68. Het nuch tere antwoord van wethouder Chris Zijdeveld: „Met de ma nier waarop hebben v:j als gemeente mets te maken. Dat is een zaak van de Volkshuis vesting". PvdA-Iijsttrekker Arie Ver lin de drong erop aan, dat in de toekomst wel bij woningbouw verenigingen erop wordt aan gedrongen zoveel mogelijk de leegstand tegen te gaan. Door het lange wachten op renovatie m blok L hebben tientallen wo ningen er immers onaanvaard baar lang leeggestaan, aldus Verluide. Zijdeveld was dat wel met hem eens, maar wees ook op de problemen die ont staan als een woning nog wordt verhuurd, kort voordat de renovatie ken gaan begin nen. In opdracht van de vereniging vrienden van het museum in Schiedam heeft kunstenaar Theo Wiegman zestig zeefdruk ken vervaardigd van zijn prent „Gezicht op de Lange Haven". De originele tekening is vorige week aangeboden aan stadsar chivaris drs. G. van der Feiist. De zeefdrukken zijn in het Ste delijk museum op de Hoog- i straat te koop voor het schap pelijke prijsje van drie tientjes. „Gezicht op de Lange Haven" is vooral een gezicht op het deel van de gracht bij de Dam; van de Korenbeurs reikt het zicht tot aan het huis, waar destijds dominee Francois Ha- verschmidt (Piet Paaltjens) woonde. De vereniging vrienden heeft sinds kort weer de goede ge woonte iets extra's rond het museum te doen. Vorig jaar stond Albert Verkade centraal, volgende keer zal waarschijn lijk het schone Hess-orgel in de museumaula in het middelpunt van de belangstelling staan (de gedachten gaan uit naar een lang5peler vol orgelmuziek), en deze keer lag „Dood" Wiegman voor de hand: momenteel hangt een deel van zijn werk in het Sehiedamse museum, ter gelegenheid van zijn zeventig ste verjaardag. Dit jubileum wordt aanstaande dinsdagmiddag enige luister bijgezet door een receptie, die het museum de kunstschilder aanbiedt. Ook voor muziek wordt dan gezorgd: Herman Vrensdorp, een goede vriend van Wiegman, zal achter de vleugel m de aula gaan 2ilten. „Hij is de beste pianist, die ik ken", aldus Doop. Schiedam Met kiezelstenen zijn aan de Schiedamseweg vernielingen aangebracht aan een auto. De wagen die achter het DHS- terrein stond geparkeerd is het eigendom van de 35-jarige C.J.B. uit Lelystad. Deze week een dotje van een hondje. Niet te groot niet te klein en met een heerlijk krullende haar groei. Wat zijn haargroei betreft loopt het hondje wel mee met de mode. Bij veel mensen moet voor veel geld en met veel moeite het steile haar ver anderd worden in een lekker krulkopje. Bij onze bastaard poedel van deze week groeit het zonder meer in krulletjes. Ver moedelijk heeft hij daar om wat poedelbloed in zijn aders lopen. Van dit hondje kan ook wederom niet \eei verteld worden daar hij als de zovele andere op straat is aangetroffen zonder baas. In het dierentehuis ge draagt hij zich bijzonder vriendelijk tegenover ie dereen die hem aandacht schenkt. Het liefst springt hij van genoegen op je schoot. Achter een bal aanrennen is ook een be zigheid die hij erg waar deert. Rennen door het hoge gras en dan zoeken ■waar de bal is gebleven is iets wat hem een tijdje kan bezighouden. Lekker even borstelen vind hij ook een zaligheid. Het is een echte hoog springer want zo kleir. als hij is springt hij met alle vier z'n poten wel zo'n 11/2 meter hoog. Ook de ze week zit ons zwervertje niet alleen in het Dieren tehuis Hargahoeve aan de Spartlaan 2 in Schiedam. Na jaren geduldig wachten Viaardingen Vreugde bij de bewoners van het Messchaert- plein op de publieke tribune tijdens de vergadering van de raadscommissie voor verkeer en vervoer. Vrij onverwacht deelde wethouder Bas Goud- riaan mee dat b en w zojuist hadden besloten 220.000 gul den beschikbaar te stellen voor de herinrichting van het Messchaertplein en het plaat sen van speeiwerktuigea. De overdonderde commissiele den konden hun verbazing nauwelijks op, maar na een korte toelichting van Goud- naan gingen zij overstag. Eer der had „actievoerder" G. Ver ver uiteengezet hoe miserabel het plein er bij ligt en dat men al sedert 1972 probeert hierte gen iets te doen. „Het plein is aangelegd naar de maatstaven van meer dan veer tig jaar geleden", zo stelde de spreker. „Wij wachten echter geduldig af dat het een en an der toch op korte termijn kan worden gerealiseerd". Welnu, deze korte termijn was wel heel erg kort. „Wij wisten af van een oude toezegging", verklaarde de heer Goudnaan. „Wij hebben vandaag een prio riteitenlijstje samengesteld en vonden dat het Messchaert plein de voorrang geniet". Andere, op het lijstje voorko mende herbestratingspiaxmen zijn die van de Chopinstraat (20.900 gulden), Van Boisot- straat (115-000 gulden), 's-Gra- vendijkplein (G.5C0 gulden), Kuyperstraafc (34.000 gulden), Arnold Hoogvlietsfraat (20.000 gulden), Eikestraat en Juliana- laan. Wat het Messchaertplein be treft, het is vrijwel zeker dat de raad het voorstel voor wat dit plein betreft zal aannemen, zodat na de vakanties kan wor den begonnen met de werk zaamheden. Intussen zal dan met de bewoners worden over legd hoe een en ander te reali seren. Schiedam Bij het dakbedek- ken op het volkstuincomplex De Vijf Sluizen is de 28-jarige C.G.F. van D. gevallen. De kantoorbediende die bezig was op zijn tuinhuisje, brak daarbij een enkel. Voor verple ging is hij naar het Gemeente ziekenhuis gebracht Naast hem zitten onder "andere Pmky, het hondje van vorig blokje rond, een mechelse herder van zes jaar die plotseling weg moest omdat hij le lijk tegen de kinderen doet, een bouvier en drie kleine hondjes van een week of 10. Macky, het hondje van enige blokjes rond gele den die bijna 21/2 maand m het dierentehuis heeft zoetgebracht is tot ieders vreugde in een nieuw ge zin terecht gekomen. Op de katten afdeling zit ten naast een zwart wit gecastreerde kater en een cyperse poes van 2 jaar nog diverse jonge katjes in de leeftijd van 5 tot 9 weken. Het is natuurlijk leuk om een jong katje m huis te halen maar men moet er wel rekening mee houden dat ook deze klei ne katjes groter worden en er een tijd komt dat zij echte kattekwaad gaan .uithalen. Signalement: naamonbekend ras bastaard poe del geslachtmannelijk leeftijd ongeveer 2 jaar kleurzwart/grijs beharingkrul Schiedam Bij de inbraak die dit weekeinde in de Juliana- laan werd gepleegd is niets meegenomen. Wel lagen in de woning van de 78-jarige M.D, reeds voorwerpen op een per- zisch tapijt klaar om te wor den meegenomen. De waarde van die klaargeleg de buit bedraagt 8000 gulden. De schade die werd aangericht bedraagt 1500 gulden. Het pohtie-onderzoek is nog met afgerond. Op het bureau aan de Lange Nieu .vstraat wor den de twee Hagenaars nog verhoord die op de avond van inbraak in de buurt zijn aange houden. Schiedam Raadslid Piet Poot wil de PvdA uit het pand van De Trechter hebben. Dat deze politieke partij bij het werklozenproject spreekuur houdt vindt de CD A-man onei* genlijk gebruik van het pand aan de Broersvest. Aan burgemeester en wethou ders heeft Poot schriftelijk ge vraagd of daar toestemming voor is gegeven. „Zo ja, wil u dan onmiddellijk dit oneigen lijk gebruik doen beeindigen?", zo schrijft hij, naar aanleiding van het artikel Ombudswerk komt op gang in onze krant van 27 april.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3