SPORT „Eindelijk een eigen clubleven" mm M ©TIPS II Jan den Tuinder weigert contract Dick van der Berg blijft toch bij Zwaluwen Verlies DWS- dames fataal Groenoord: opgaande lijn Ludo van Mil (26), praeses De Hoïlandiaan: mm. SFC in voor ronde tüè SiBIff Veteranentoernooi HVO Nieuwe leden MSR VRIJDAG 26 MEI 1978 fSft A* - If Vlaardingen/Schïedam Zondag speelt het dameshandbal team van DWS een beslissings wedstrijd tegen Velo uit Wateringen. Deze wedstrijd, die zondag om 14.00 u op het veld van EDH in Delft wordt gespeeld, zal moeten uitmaken wie er degradeert uit de regionale tweede klasse B. Deze beslissingswedstrijd is noodzakelijk ge worden doordat beide teams de laatste competi tie wedstrijd tegen elkaar gelijk speelden. Uit Ijet feit dat DWS en Velo in de competitie beide malen gelijk speelden tegen elkaar, blijkt dat de krachtverschillen uiterst gering zijn. Het Schiedamse DWS zal echter moeten win- hen, want bij een gelijkspel beslist het doelsal do van de competitie en dat is voor DWS ongunstiger, namelijk negatief 48 voor DWS en negatief 47 voor Velo, Het valt dan ook te verwachten dat het een zeer gelijkopgaande strijd zal worden, waarbij de zenuwen een zeer belangrijke rol zullen spelen. Vlaardingen/Schiedam Het komen de weekeinde krijgen de honkballers van VS Vlaardingen opnieuw de kans van de onderste plaats weg te komen. In de dubbel tegen het Amsterdamse Pirates moet dit kunnen lukken. De Pirates hebben net als VS Vlaardin gen nog geen enkel punt uit tien wedstrijden en beide ploegen delen samen de onderste plaats. Morgen* middag om half drie wordt er in Amsterdam gespeeld en zondagmid dag eveneens om half drie herhaalt de wedstrijd zich aan de Zwaluwen laan. Schiedam speelt een uitwedstrijd. Zondag om half drie moet de ploeg van coach Ton Ebben aantreden te gen Blue Birds in Delft. De Delftena ren, die na een jaar verblijf in de eerste klasse weer zijn teruggevallen naar de tweede klasse, doen het daar minder goed dan werd verwacht. Ook Schiedam is na een blxksemstart wat terug gevallen, zodat het zondag in Delft een open strijd wordt SK Groenoord heeft na een zwak begin de opgaande lijn te pakken en kan dat zondag thuis bewijzen tegen het Brabantse Geldrop. Beide teams hebben vier punten uit vijf wedstrij den en dat is voor Groenoord, gezien het vertoonde spel, te weinig. Een overwinning op sportpark Kethel is te verwachten. De softbalsters van Schiedam hebben deze week een overladen programma. Vanavond gaan de dames naar Wasse naar, en morgenavond om zes uur spelen zij opnieuw tegen Wassenaar op eigen veld. Wel wat te veel van het goede voor een amateurteam. Ludo van Mil naast de geasfalteerde velden met op de achtergrond de huizen waarvan de bewoners protes teerden Vlaardingen Ludo van Mil (26), de energieke praeses van De Hoïlandiaan, zegt het zonder schroom: „Eerst het nieuwe project kiaar in Holy- Noord, dan alles op een rijtje zetten". Drie jaar tërug volgde hij (noodgedwongen) Herman van Eijk op, maar omdat hij ook nog in de handbaltop meespeelt, kwam zo'n lange voorbereiding vol met voetangels en klemmen de Schiedammer bijzonder slecht uit. Hij: „Inclusief de boze reacties van de bewoners, leidde dat er toe dat ik wel vier avonden per week op stap was (en ben), plus nog eens een keer trai nen". En berustend; „Je leert er mee leven. Ik kan de bewo ners, die protesteerden en zelfs GS inschakelden, niet eens on gelijk geven. Zij dachten al leen maar een wijkparkje voor hun dear te krijgen, waarin men niet in verenigingsver band naar hartelust kon hand en voetballen". „Hun verwondering was dan ook erg groot, dat de gemeente besloot tot een handbalcom plex voor De Hoïlandiaan in dat park, dat in tegenstelling stond tot het bestemmings plan". Ludo van Mil: „Ik kan waardering opbrengen alsie- mand protesteert, maar men moet geen argumenten gaan aanvoeren, die er niets mee te maken hebben. Dat waren on der andere; last van een geluid sinstallatie, vrees voor verhuur van clubhuis aan derden, een Ludo var, Mil Lange voorbereiding. lichtinstallatie en angst voor uitbreiding van sportvelden". „Dat laatste kan men echter nooit tegenhouden. Dat hangt van de ontwikkeling van de vereniging af. Wij zijn de eer ste in het nieuwe gebied van Holy-Noord, dus ik verwacht daaromtrent nogal wat aan loop. Ondanks hun bezwaren", aldus de jonge voorzitter, „zul len wij altijd samenwerking met de bewoners, die op een afstand van de velden zitten tussen de 20 en de 100 meter, nooit uit de weg gaan". „Ik heb 2elfs al het idee geop perd, dan maar om geluidslast tegen te gaan een aarden wal te bouwer». Bovendien zullen de bewoners op het complex worden uitgenodigd". De prae ses erkent dat het nieuwe handbalcomplex niet ongelimi teerd kan worden uitgebouwd. „We hebben nu al zo'n 250 ieden, kunnen er nog honderd bij hebben, dan zullen wij ze ker behoefte hebben aan een grasterrein. Daarnaast is het clubgebouw niet op zo'n grote expansie berekend. Ga maar na", aldus Ludo van Mil, „Er komen vier kleedkamers, een cantine met een oppervlakte van 89 m2, een scheidsrechters- kamer en één voor het be stuur". Acties De Hoïlandiaan kan wat dat betreft een voorbeeld nemen aan WIK, dat ook zijn uitbrei ding van het ledental gepaard zag gaan met meer kleedcabi nes. Wanneer De Hoïlandiaan op de plaats van bestemming is, zal het eindelijk na jaren van inwoning bij Satelliet aan een eigen clubleven kunnen gaan denken". Niets ten nadele van de zaterdagclub", aldus Ludo van Mil, „maar handbal lers zijn nu eenmaal niet te vergelijken met voetballers. Bovendien hebben we al die jaren aan de Kethelweg de fi nanciële eindjes aan elkaar moeten knopen. We kenden nu eenmaal geen inkomsten uit de door Bas van den Berg cantine, daarom kwam er al leen maar geld op tafel uit acties en natuurlijk contribu ties". Een probleem waar elke niet- voetbal club mee worstelt is nog steeds het trachten vast te hou den van de jeugd. Die gaat tegenwoordig naar de club die het meest te bieden heeft. „Dat zijn nog wél de voetbalclubs, maar wanneer wij éénmaal een eigen home hebben, moeten wij wel de nieuwe jeugd uit Holy* Noord voor ons trachten te winnen". Inventaris In schril contrast tot de lange voorbereiding, houdt De Hoï landiaan zich met beide han den vast aan de 75 werkbare dagen die voor het clubge bouw zijn uitgetrokken en waarvan in de eerste week van augustus de eerste paal de grond in gaat. „Zelf", aldus Ludo van Mil, „zorgen wij voor de inventaris. Vanaf te gelwerk, tot aan het plaatsen van armaturen, CV, bar, stoe len en tafels en keukenuitrus ting en waterleidingen toe. Vo rig jaar hadden wij dat al begroot op zo'n 60 mille". Het krediet voor de bouw van de kleedaccommodatie (en clubhuis) is 204.000 gulden. Maar dat dateert van twee jaar terug, daarom is nu 240 mille geen gek bedrag daarvoor. Voor dat extra krediet zal bin nenkort de gemeenteraad zijn goedkeuring moeten geven. De Hoïlandiaan verwacht eind fe bruari '79 klaar te zijn met de inventaris en de tweede helft van het seizoen '78/'7$ met het clubgebouw. Hoewel de spor traad nog toestemming moet geven, willen de handballers de nieuwe competitie al in Holy- Noord gaan spelen, waarbij als kleedaccommodatie een turn zaal aan de Lissabon dienst zal moeten doen en een caravan als cantine. Vrijdag: Jaarvergadering WIK. H, de Vriesstraat, 20.30 uur Wassenaar- Schiedam (ds). Jaarverga dering Spint, Hargalaan. 19 uur. MSV'71—The Hawks (ds), Stecndijkpol der. 19 uur. Jaarvergade ring WK, Kerkweg, 20.15 uur. Eurostars—Spirit (hs). Zaterdag: Prov. zwem- kamp. De Plompert, 16.30 uur. Toernooi Zuidbuurt- cup. Mar. weg. 10 uur. Sa telliet om distnctstite! Ch. liagedijk, 10 uur. Af- scheidswedstrijd Piet van der Burg bij HDVS. Harga, iS uur. Prestatieloop Suc ces, Beatnxpark 14 uur, De Korenbeurs—Antwer pen, De Koopmansbeurs, 15.uur. Veteranentoernooi HVO. Zwanensingei, 10 uur PiratesHoly (h). Schiedam—Wassenaar (ds), Harga. 18 uur. Zondag: Nat. sabelkamp. Vijfsluizen. 10 uur. Blue Buds—Schiedam (h), Groe noord—Geldrop (h). Ke thel, 14 uur. Holy—Pirates (h). Zwaluwenlaan, 14,30 uur. MSV'71—De Groen Witten. Steendijkpolder, 14.30 uur. Spirit—VCG 2 (c), Hargalaan, 11 uur. Bloemendaal—£xcelsior'20 (c), VRA—Hermes DVS (c). Klein Zw.—Asvion (c). Van der Xindentoemboi. Ke thelweg, 10 uur, MSV71 Nado V, Steendijkpolder, 14' uur. SFC in district- stoernooi bij SOA in Den Haag, 10 uur. DWS—Velo (dï op veld EDH in Delft, 14 uur.; Schiedam SFC speelt de voorronde om het kampioenschap van Ne derland op het complex van SOA in Den Haag. En wel komende zondag, samen met SOA, Sluishil, DBS en Gouda, met wie de Schiedammers in een poule zijn ondergebracht De wedstrijden beginnen om 10 uur en de laatste wedstrijd is om 15 uur. SFC speelt de eerste wed strijd al om 10 uur tegen SOA. Dick van der Berg (I.) talent Vlaardingen Zwaluwen prijst zich gelukkig dat het nog een seizoen over spits Dick van der Berg kan be schikken. Het 17-jarige talent, die Zwaluwen van degradatie redde, besloot alsnog om niet naar Feyenoord over te stap pen. De angst om te falen In het betaalde voetbal leidde er toe dat hij bij de zaterdag eersteklasser nog een seizoen zijn kwaliteit kan bewijzen. Op de kennigsmakingsbijeen komst met nieuwe trainer Theo de Waard was de selectie bij zonder blij met zijn beslissing. Hoewel de termijn van over schrijving nog niet is verstre ken, is bij Zwaluwen nog steeds niet bekend wie er bij gaan komen of zal opstappen. Secretaris Cees Kool: „Er gaan wel wat geruchten, maar daar blijft het ook bij". Theo de Waard ziet morge nochtend al zijn pupillen aan het werk, wanneer twee selec tieteams aan de Zwaluwenlaan tegen elkaar spelen. Ook de jeugd, die doorstroomt naar de senioren, zal daar bij zijn. Vrij dagavond 16 juni is een voorlo pige datum om afscheid te ne men van het seizoen. Naast het huldigen van kam pioenen c.q. het behoud van het eerstekiasserschap, wordt er die avond afscheid genomen van trainer Frans de Kruis, die drie seizoenen is geweest Ook van de beide trainers Ed KJau- wens en Bert van Veen, die beiden een nieuwe dub onder hun hoede hebben, wordt af scheid genomen. Bovendien is het zo goed als zeker dat elftal leider Piet Erkelens niet meer terugkeert 0 Veel nieuws van RKWIK waar bet dit jaar een komen en gaan van trainers en spe lers is. Wat de oefenmeesters betreft gaan er twee weg. Vermeulen is jeugdtrainer van Excelsiori20 geworden, terwijl Henk van der Bend tot trainer van de hoogste amaleurelftallen van SVV is benoemd, 0 Als opvolger van Henk van der Bend is nu Ab Ver- hoogh benoemd als jeugd trainer. 0 Suniigbl-l pscorer Boy- dewijn Groen keert weer te rug naar EK WIK. Ook Jas Looyschelder en Salvador BaJaquer worden aan de se lectie toegevoegd. 0 Sunlight heeft afscheid genomen van de vertrekken de trainer Gertie Baas. Met de spelers en hun vrouwen van hel eerste en tweede elf- lal. plus een aantal bestuur sleden. werden diverse atten ties uitgewisseld. Baas was dne jaar trainer bij de Vlaar- dingers. 0 Bobbie Koevermans, jeugdcricketer van Exoel- sior*2Q, is geselecteerd voor het Nederlands Elftal van 14 tot 16 jaar. Afgewezen wer den Edwin van der Hoeven en Ton de Leede. 0 Eindelijk weer eens een spreuk van de week van Her mes DVS- Bestemd voor de batsman: „Wie z'n verstand gebruikt, gebruikt 2'n voe ten". 0 De korfbalvereniging Vlaardingen heeft nog steeds geen kandidaat ge vonden voor het voorzitter schap. Huidige eerste man Harry Brouwer treedt af en is niet meer herkiesbaar. Er heeft zich echter nog steeds niemand gemeld die zijn taak over wil nemen. Vol gens het clubblad kan de nieuwe kandidaat rekenen op de waardering van 250 Vlaardingers, 50 donateurs, 250 ouders van jeugdleden en erg veel supporters. 0 Triest nieuws bij Asvion, waar heL cricketbestuur er niet in is geslaagd een jeugd- team op de been te krijgen Na een goed georganiseerde jeugddag en een aantal trai- ningen, bleek de belangstel ling van de jeugd zó gering, dal men heeft besloten er maar van af te zien. Schiedam Jan den Tuinder is de enige SVV*er die het aangeboden contract heeft geweigerd. De verdediger gaat niet akkoord met het contact, dat ten opzichte van vorig jaar niet gewijzigd is. SVV is niet van plan te zwichten voor eventuele eisen. Voorzitter Maarten Elsing: „Als hij niet wenst te tekenen dan laat hij het maar. De prestaties zijn nu niet van dien aard dat we meer geld uit kunnen geven". Inmiddels heeft Jan van der Velden zijn C-selectie verteld wat de plannen voor het volgende seizoen zijn. Afgevallen is Ronald Ouwendijk, terwijl de aan zijn rug geopereerde Jaad Allaard eerst nog een keuring zal moeten ondergaan. Van der Velden: „Ik neem wat hem betreft geen enkel risico. Als blijkt dat het onverantwoord is is dat ook beter voor hemzelf". Nieuw zijn Harry Poldermand (DRZ) en Gerrie de Ridder (HOV), terwijl van het Al-elftal Harry van Kapel en Ronald van Buuren doorkwamen. De komst van Rob Kiebert van VDL Is nog Steeds onzeker. Morgen speelt hij een proefwedstrijd bij het Rotterdamse Excelsior. Pas daarna neemt hij een beslissing. Het C-team van SVV speelde de afgelopen week de laatste wedstrijd van de competitie. Tegen Schoonhoven werd het 2—2. Vlaardingen Ter afsluiting van het gouden jubileum van HVO is er morgen op het complex aan de Zwanensingei een veteranentoernooi. Deelnemende clubs zijn: Barendrecht, CIOX, Sunlight, DVO '32, Vlaardingen, VFC, PPSC, Puttershoek, TSB, Zwaluwen, Turnhout en HVO. Aanvang 10 uur. Maassluis De achttien Maassluise sportverenigingen hebben deze week de nieuwe sportraad, bekend onder de naam MSR (Maassluise sport- en recreatieraad) gekozen. In blok A, de zgu buitensporten, werden gekozen: Piet de Groot van Excelsior M en Gerda van Dijk van Be Quick. In blok B, die de binnenspor* ten behandelen, Eef Eygerink namens de sportraad en Hans Sandifort van Sparta. In blok C, de zgn gecombineerde sporten, zijn ondergebracht Jos Hollander namens de sportraad en Liesbeth Snoeck-Schllier van Be Quick.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6