§pom mm ieraies bedankt Piet van der Burg Satelliet vermoeid over de streep SFC derde menden. MSV '71 experimenteert Softbalsters delen DE HOEK UIT DE CUP MAANDAG 29 MEI 1978 Kandidaten voor HVO Hans Voets had graag naar Zeist gewild DVO '32 wint eigen cup Veteranen VFC té sterk VD/SC/W 4 Piet Klepke gaat definitief niet naar SW. De middenvel der van Hennes DVS heeft dat afgelopen zaterdag" van Cor de Vries te horen gekregen. Een teleurgestelde Klepke: „Jam mer want ik had erg graag weer onder Pim Vissr ge traind. Maar men vindt dat het een afgang zou zijn als ze me na twee jaar weer terug zouden halen. Ik begrijp alleen niet waarom ik dan wel een proefwedstrijd heb moeten spelen". Klepke zal naar alle wraarschijnlijkheid toch bij Hennes blijven. Er was sprake van dat hij naar Barendreeht zou gaan. gesprek heeft gehad met Ger Lagendijk van de WCS Piet van der Burg (staande tweede van rechts) voor het laatst naast zijn ploegmakkers. Schiedam Uiteraard was het toeval. Maar toch was er wel een kleine vergelijking mogelijk. Zaterdag nam bij Barcelona Joban Cruyff afscheid van de sport die hem vooral finan cieel zo groot maakte. Bij Hermes echter nam Piet van der Burg ook afscheid al hield hij aan 15 jaar voet bal weinig of niets over wat de centen betreft. En toch, het afscheid van Van der Burg (37.) kende meer sfeer dan de laatste wedstrijd van Cruyff. Tenslotte werd de „ou de meester" geconfronteerd met al zijn oude makkers, speelde hij één helft bij het huidige Hermes en één bij de oudjes en werd hij na afloop van het veld gedragen. Waarmee men hem toonde hoe dankbaar Hermes hem is voor al die jaren waarin Piet van der Burg zieh zo positief heeft opgesteld. Zo ook zijn oude makkers waarvan iedereen die verwacht was op kwam dagen. Kees van Kooten (hij speelde door een blessure niet mee), NEC-speler Si je Visser, NAC- trainer Hans Dorjee, doelman Harry Spermon en WF-oefen- meester Wim Klein waren er maar een paar van de velen. Maassluis De nederiaagserie van MSV71 verloopt niet vlekkeloos. Dit alles buiten de schuld van MSV zelf. Eerst moest Siod de wedstrijden voor de eerste vier elftallen verschuiven omdat het eerste elftal in een nacompetitie (om degradatie) zat en nu was Groenwitten de ploeg die het liet afweten en zich zelfs terugtrok. De MSV-orgamsatie heeft nu het Rotterdamse Wico bereid gevonden om de plaats van Groenwitten in te nemen Aanstaande woensdag spelen de eerste twee elftallen van de clubs tegen elkaar en de woensdag daarop de elftallen dne en vier Vonge week werkte MSV de wedstrijden tegen Siod af (nieuwe trainer Eric de Vnos komt daar vandaan) De uitslagen waren MSV-Siod 1-6. MSV 2-Siod 2 2-1. MSV 3-Siod 3 3-2. MSV 4-Siod 4 5-0 Het eerste elftal kon Siod m de eerste helft bijhouden en nam zelfs een 1-0 voorsprong Na de thee probeerde MSV enkele rueuwe spelers en toen sloeg Siod zijn slag 1-6, VI aardingen Mevrouw Koops en de heren Van der Kroon, Harlaar en Sprenge- man sr. zijn de kandidaten voor een bestuursfunctie bij HVO. Zij volgen daar mee Bakker, Barendregt, Jongeneel en Hoogendijk op, als de leden ermee ac eoord gaan op de jaarver gadering van 5 juni. Hoe wel ook Van Wezel aftre dend ïs, stelt hij zich her kiesbaar. De agenda telt dertien punten en begint om 20 uur in het clubge bouw aan de Zwanensin- gel. Maasland Na het zo buiten gewoon geslaagde nationaal kampioenschap, is de schiet vereniging Maasland weer ge start met de onderlinge serie. Vorige week werden daarvoor de volgende scores geboekt (resp. korps en vrije baan). J van Zwienen 44-26; W van Roon 46-26; J. v.d. Marei 47-30; W. Bos 39-27; J. Groenewegen 46-29, L van Berkel ,49-30. A Pelhkaan 45-29; J. Kapeilc* 45- 30; A. Stolk -29. N Poot 46-29; J Rodenrijs 46-28; M. Sonne- vcld 49-30, A Korpel 42-28, D. v d Leiy 44-29, G Bakker 40- 28. W. Geres 40-27; J Hane- maaijer 47-30, A Poot 41-28, M. van. Staalduinen 48-30; K_ Ra- sens 37-29, A. Moerman (Maas land) 41-29; S Hanemaaijer 48- 29; H van Nieuwkerk 47-29, M P, Hanemaaijer 49-28; W. vd Zwan 42-27; P Kalkman 44-27; M. KJifcsie 39-26; N. C. Haring 41-29; P, Boekeslijn 45-24, A. J. Robijn 45-29, G. Dekker 41-28, C. J Poot 48-30; A van Staal duinen 48-28; W. Kohier 43-26; J KJeywegt 42-29; A. Moerman (De Lier) 46-29; A. Voogt 43-27; J v.d. Lely 50-30, F van Staal duinen 47-30, P Boekeslijn jr 35-26; P van Dorp 39-26, J de Vos 46-30. W. van Dijk 43-27; A van Buuren 48-30, A van Staalduinen 48-28, Fr Krul 46- 29 en M Kohier 46-28 „Geweldig dat 2e allemaal ge komen zijn", oordeelde Piet te- weden. „Het is voor mij enorm leuk om ze allemaal weer eens te spreken Natuurlijk kom je een aantal oude vrienden meer tegen, maar er zijn er die ik helemaal uit het oog ben verlo ren". Waarna de veteraan eerlijk be kende dat hij tegen zijn laatste wedstrijd bij Hermes had op gezien. „Indertijd moesten we twee promotiewedstrijden te gen Zwijndrecht spelen. Dat was nog niet zo erg als dit. Begrijp me goed, het is gran dioos, Maar ik was nerveuzer dan anders". In de vijftien jaar dat Piet een vaste plaats m de verdediging Uit handen van voorzitter Manus Stolk een phnt voor echtpaar Van der Burg. van Hermes had, maakte hij evenzoveel trainers mee. Te rugblikkend zegt bij: „Dat is inderdaad gemiddeld één per jaar Wie de beste was? Dat is moeilijk te zeggen. Pim Visser door Marlijn Verwaaijen vond ik erg goed, maar mense lijk gezien was ook Henk Neb- behng een. kei En natuurlijk Hans Dorjee" Bij een 5A stand voor de „jon geren" werd de wedstrijd op zich eigenlijk pas echt interes sant. Toen namelijk deed iede reen zijn uiterste best om Piet als afscheid de laatste treffer voor de „oudjes" te laten ma ken. In eerste instantie lukte het niet al te best. Maar vlak voor tijd kopte de besnorde Hermesspeler alsnog doeltref fend in. Het duurde wel wat lang Piet er over: „Ik wist dat ze me als laatste wilden laten scoren Dus dacht ïk hoe langer die treffer uitblijft hoe langer mijn afscheid duurt..". Hermes DVS zal het vanaf de komende competitie moeten doen zonder Piet van der Burg. Na 15 jaar heeft hij defi nltief een punt gezet achter zijn veldvoetbalcarrière, „ïk blijf alleen zaalvoetballen", zegt hij nu. Of hij het uit zal houden is echter nog de vraag. „Ach", zegt hij nuchter, „als blijkt dat ik het toch teveel ga missen begin ik gewoon weer. Al zal dat in elk geval niet meer in het eerste zijn. Ik ben geen Heintje Bavids Rotterdam Voor Satelliet zit het sei zoen er ook weer op. Gezien het krachts verschil in het distrietstoemooi vrij on verwacht, omdat de formatie van Hans Voets meer kwaliteit in zich had dan de rest. Maar enkele foutjes, als gevolg van vermoeidheid, kwamen de Vlaardingers duur te staan. Van de vier duels in Rotterdam won Satelliet alleen van het Haagse GEB (3-1), deelde met 1-1 tegen Bergambacht en verloor van Meerkerk en Wemeldinge (beide met 1-0).' De Zeeuwse kampioen (Wemeldinge dus), werd uitgezonden naar de strijd om de landstitel, zaterdag 10 juni in Zeist. Voor trainer Hans Voets kwam de uit schakeling toch wel een klem beetje als een teleurstelling Hij „Ik had ai een klem beetje op Zeist gerekend, het einde van een geslaagd seizoen, maar alles bij elkaar geloof ik, dat het verlies tegen Sunlight, m het kader van het Vlaardings kampioenschap, heeft doorge werkt We wonnen van VFC en TSB en waren fel gebrand op de Vlaardingse titeL De ploeg is er een beetje door uitgeblust geraakt" Gezien het lange seizoen, dat Satelliet afsloot met een kampioenschap en de gouden plak, wat allemaal neer kwam op zo'n 35 wedstrijden, niet zo vreemd, dat do blauwwitten aan het einde van hun krachten waren Op het complex van Unicum moest zelfs een beroep worden gedaan op Cees Blankenstein (met buikje cn al), alsmede Ane Swaneveld Trou wens, ook Hans Voets het zich ook niet onbetuigd Hoewel de Vlaardingers snel tot de ont dekking waren gekomen, dat de titel hun neus voorbij zou gaan, maakte de ploeg m de laatste wedstrijd tegen GEB een sterke indruk Op het ^armst van de dag hep alles gesmeerd Met twee goals van Harry Hartog en een van Sam Hendriks, voorzag Satelliet zich van een nante 3-0 door Bas van den Berg voorsprong, waar de Hagenaars na rust maar een doelpunt konden tegenover stellen In het hele toernooi maakte Satelliet maar vier goals. „Te weinig", vond Hans Voets, „vooral, omdat we zoveel kansen hebben gekregen". Bij Satelliet maakte nieuwe spits Sam Hendriks een redelijk goede indruk. Tot dusver speelde hij in het derde elftal, maar het ziet er naar uit, d3t de toch al smalle selectie gaat versterken. Op het eerste gezicht, gaat er bij Satelliet niemand weg Hans Voets; „Hoewel het nog geen 31 mei is, hoop ik althans, dat er niemand weg gaat We (bestuur en trainer) doen er van alles aan om de selectie bij elkaar te houden". Nieuwelin gen staan trouwens ook niet te dringen bij Satelliet Twee spelers uit een lager elftal van Fortuna, die mogelijk een plaats in de selectie krijgen, zijn de eni gen. Hans Voets- „Na zo'n kampioen schap hadden we zeker twee elftallen met nieuwelingen verwacht, maar het zit er niet in. Maar ik heb goede hoop, dat wij met dit-elftal in de vierde klas KNVB geen gek figuur zullen slaan We bezitten namelijk nogal wat routine, dat ook in het distrietstoemooi de doorslag had moeten geven, jammer!". Om een indruk te geven, hoeveel waarde Satelliet hechtte aan Zeist, had Hans Voets zelfs een extra masseur laten aan rukken. Er waren nogal wat geblesseerde spelers m de ploeg, waarvan er thans Peter van der Hoek nog steeds een is.' Hij tobt met een hardnekkige hesblessue, en traint daardoor al geruime tijd ruet meer om de blessure met te verergeren Voor hem was het maar gelukkig, dat er een einde aan de lange cyclus van wed strijden is gekomen Hij: „Ik ben hard aan rust toe". Hetgeen betekent, dat hij zeker dne maanden lang geen bal zal raken. Zelfs is het de vraag, of hij er de eerste wedstrijden van de meuwe compe titie wel bij zal zijn. De uitslagen; Meerkerk-Satelliet 1-0. Ber- gambacht-SV GEB 1-2. SV GEB-Wemel- dmge 0-1, Meerkerk-Bergambacht 0-0, Meerkerk-SV GEB 4-1, Satelliet-Wemel- dmge 0-1, Satelliet-Bergambacht 1-1 (doelpunt van Mar Sijs uit een straf schop), Meerkerk-Wemeldinge 0-1, Ber- gambacht-Wemeldxnge 0-2, Sateliiet-SV GEB 3-1 O SW is nog met tot overeen stemming gekomen met Cock de Zwart van Hermes. De bui tenspeler zelf wil erg graag, maar een definitieve beslissing heeft hij nog met genomen. Eerst wil zijn vader zich oriën teren. Vandaar ook dat De Zwart bij Hermes na afloop van de afscbeidswedstrijd van Piet van der Burg een kort O Jan den Tuinder heeft SVV verzocht zijn ontslagaanvrage ongedaan te maken. Den Tuin. der weigerde kortgeleden het aangeboden contract, maar lijkt nu toch accoord te gaan met de voorwaarden. O Vanavond nog heeft Cor de Vries een gesprek met Frans van Straaten van het Delftse DHC. De linkerspits staat al langer in de belangstelling bij SW. 0 De Sparta-speler Dijksman, die de vriendschappelijke wedstrijd MartïnitSW meespeelde, komt ook naar Schiedam- Wel zal hij in eerste instantie als amateur voor SVV spelen. Schiedam De sofbalsters van Schiedam hebben in Was senaar de club van die naam met 2-3 verslagen. Vooral in het begin van de wedstrijd was Schiedam aanvallend op dreef. In de tweede inning scoorde Til Debets op een honkslag van Truus Roden berg. Eén slagbeurt later werd het 1-3, toen Yvonne Assen berg en Joke Pannekoek door Til Debets en Pam Smit wer den binnengeslagen. Wasse naar, dat in de tweede inning eerst gelijk had gemaakt, kwam in de laatste slagbeurt niet verder dan 2-3. Zaterdag in Schiedam kwam een heel ander Wassenaar in bet veld. Nu werd er we! gesla gen door de gasten. Vooral in het begin van de wedstrijd. In de eerste inning werd het 2-6 voor Wassenaar, dat in de vier de inning de voorsprong tot 64) uitbouwde en een slagbeurt ia- ter zelfs tot 7-0 kon doen. Een dnehonkslag van Hilda van de Burg bracht eerste Yvonne Assenberg en Jeanne Besse over de thuisplaat, waar- na honkstagen van Jacqueline Stoppelenburg en Pam Smit voor vier punten totaal zorgde Wel sloeg Schiedam er in de resterende slagbeurten nog flink op los, maar het Wasse naar veld liet zich niet meer passeren en bleef met 7-4 op winst. Vlaardingen Bij DVO '32 stond ter afsluiting van het seizoen het jaarlijkse toernooi om de Zuidbuurtcup centraal. Voor de eerste maal slaagde organisator DVO *32 erin die cup te winnen. De zwartwitten wonnen alle vier de wedstrijden en hoewel zij In de finale met het Schiedamse GSS de punten moesten delen (1—1), brachten strafschoppen de beslissing. Op de derde plaats eindigde ZW en op de vierde plaats HVO. Vijfde werd de winnaar van vorig jaar Groen Wit. Vlaardingen In het kader van het vijftig jarig bestaan van HVO stond afgelopen za terdag het veteranen-toernooi centraal. Aan dit toernooi na men elf clubs deel. VFC werd met grote overmacht winnaar met op de tweede plaats Sun light. PPSC eindigde als derde en HVO 5 najn bezit van de vierde plaats. Schiedam In de voorronde om het kampioenschap van Nederland is het SFC niet gelukt zich te kwalificeren. De vier kampioenen van de districten Rotterdam, Den Haag, Gouda, Dordrecht en Zeeland streden om één plaats in de finale die op het KNVB-sporteomplex in Zeist met de andere winnaars uit het land wordt gespeeld. SFC moest zich meten met DBC (Utrecht), Sluiskil (Zeeland), Floriant (Gouda) en Soa (Den Haag). Winnaar van de poule werd Sluiskil dat met zes punten als eerste eindigde en daardoor in de finale mag aantreden. Een vreemde besbssmg van de KNVB was dat deelnemer Soa de organisatie van het toernooi kreeg opgedragen. Een hoogst ongebruikelijke zaak die dan ook protesten opriep bij de buiten Soa zelf deelnemers. Bestuurslid van SFC, de heer Gijsen daarover: „Wij kregen vier dagen voor het toumooi door dat de wedstrijden bij Soa zouden worden verspeeld. Wijziging was dan ook niet meer mogelijk. ïk heb dan ook tijdens de wedstrijden de vertegenwoordiger van de KNVB, de heer Kase- naar, om uitleg gevraagd. Deze was er met bij betrokken geweest, maar vond het wel vreemd". Eveneens vreemd was dat toen SFC samen met Soa in de eindrangschikking als tweede was geëindigd Soa als gastheer de tweede plaats kreeg toebedeeld. De heer Gijsen daarover: „Wij hebben het maar zo gelaten. Wij hebben een prettig verblijf bij Soa gehad en hebben dan ook geen protest aangetekend". Wel moest de heer Gijsen nog kwijt dat de arbitrage te wensen overliet Hij daarover- „Er waren scheidsrechters uit de districten Rotterdam, Dordrecht en Zeeland. Beïnvloeding vooral de scheidsrechter uit Zeeland van de resultaten was het gevolg". De einduitslag was als volgt. 1 Sluiskil, 2 Soa, 3 SFC, 4 DBC SFC eindigde met drie punten. De uitslagen zijn: Soa-SFC 1-1, SFC-Flonant 2-0, SFC-DBC 0-2, SFC-SIuiskd 0-2. Jan Liekendiek scoorde voor SFC de drie treffers. Hoek van Holland Een omstreden strafschop bete kende voor Hoek van Hol land het einde van de strijd om de Westlandcnp. Kees Dekker, één van de meest aktieve Naalwijkse aanvallers, liet zich na een kwartier in de eerste helft demonstratief vallen, na een op het oog onschuldige en zeker onopzettelijke bot sing. De scheidsrechter trapte grif in het valletje en kende de bezoekers een penalty toe, die door André de Gier dankbaar werd verzilverd. Weliswaar kon Ruud Muil wijk Hoek van Holland m de eerste helft nog langszij brengen, maar de moeilijk scorende thuisclub had ui teindelijk geen antwoord op een tweede treffer van Naaldwijk, die van de vod kwam van Dick Hoogka mer. Daarmee was voor Hoek van Holland de weg naar de finale geblokkeerd, na dat in de twee voorgaande ronden via strafschoppen was gewonnen van KMD en Verburch. Een uitschake ling, die niet helemaal on verwacht kwam, en die voor enkele spelejrs ook niet onwelkom was, want na een lang seizoen lijken de meeste blauwwitter) wei aan wat voetbalrust toe

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4