spmr Voorlichting en controle hebben effect fl 0$ Visbestand Vlaardingse wateren op peil ©TIPS ZWARTVISSEKS OPGEPAST Harry Hughes waardeert mij nog steeds99 4é Vv:T*rJ| -me Ir1 'om Inschrijven 21ste avond vierdaagse Morgen opening van het seizoen Simi WOENSDAG 31 MEI 1978 VD/S C/WW 3 Vlaardingen/Sehiedam - In het jaar verslag van de organi satie ter verbetering van de binnenvisserij over het boek jaar 1/4 '76 t/ra 31/3 1978 staan de jaarcijfers van de in deze periode uitgegeven visdocumenten. ïn deze periode werden 14,937 grote vïsakten verstrekt, 500.511 kleine visacten en 455.339 z,g. verplichte bijdragebewijzen. Deze cijfers zijn voorlopig gezien het boekjaar loopt tot 31 maart. Hieruit blijkt dat het aantal sportvissers in Neder land in twee jaar met bijna 20% zou zijn toegenomen. Dit valt nauwelijks aan te nemen en het ligt voor de hand, deze stijging toe te schrijven aan de betere voorlichting van de zijde'van het Ministerie van landbouw en Visserij (TV-spots) en aan de toegenomen controle. Vooral dit laatste is toe te juichen omdat al het geld dat aan documenten bij de O.V.B. binnenkomt, de sportvissenj ten goede komt. Deze O.V.B. is in 1952 in het leven geroepen met het doel „de verbetering van de binnenvisserij te bevorderen". Daartoe moet ieder, die in het binnenwater vist of dit nu beroepsmatig (broodvissers) gebeurt dan wel als vorm van recreatie een bijdrage betalen en kan hiervoor terecht op de postkantoren. Alléén personen, die nog geen 15 jaar zijn en voor zover zij niet met een speciale hengel of met meer dan èen gewone hengel vissen, zijn van deze verplichting vrijgesteld. Ook de grote en kleine vïsakten zijn bij de PTT verkrijgbaar, in de thans geldenden Vissenjwet van 1953 wordt de taak van de OVB als volgt omschreven: „Zij tracht dit doel te bereiken door het kweken, aankomen, verkopen en uitzet ten van vis en financieren en medefmaneieren van verdere maatregelen,' ter verbetering van de visstand of viswater". Pool vis Deze omschrijving houdt duidelijk verband met de histo risch gegroeide situatie, dat de OVB er in de eerste plaats is om te voorzien in de behoefte aan pootvis. Ook nu, 25 jaar na haar ontstaan, neemt de pootvisvoorziening nog steeds een centrale plaats in. Snoek, snoekbaars, karper, regenboogforel, aal, (glasaal en pootaal) vormen daarbij de belangrijkste soorten. Verder wordt sinds enige jaren zo goed moegelijk voorzien in een groeiende vraag naar ruisvoorn en graskarper. Deze laatste soort wordt vooral uitgezet als een biologisch bestrijdingsmiddel van te over matige groei aan waterplanten Als regel kweekt de OVB de meeste vis op haar eigen kwekerijen, de glasaal en pootaal worden aangekocht De kwekerijen zijn gelegen bij Lelystad (220 ha) en Valkens- waard (190 ha). Behalve de vtjvercomplexen dio zich hier bevinden heeft de OVB op de viskwekerij in Lelystad ook nog een modern broedhuis ter beschikking. Bovendien wordt voor bepaalde teelten dankbaar gebruik gemaakt van het warme koelwaterkanaal van de nabij gelegen electri- sche centrale. Het warme water leidt namelijk tot een veel snellere groei van de vis. Hiervoor zijn speciale drijvende kooien ontwikkelt Redactie Viswaterbeheerders. o.a. hengels po rtverenigingen, die zich bij de OVB hebben laten registreren, ontvangen de pootvis tegen een gereduceerde prijs. Voor de z.g. openbare wate ren wordt nog een extra korting verleend. Daarnaast wordt op uitzettingen van „Handelspootvis" (voorn, bra sem, baars, snoekbaars, zeelt) - dat is maathoudende vis die in grote wateren is gevangen en via de pootvïshandel verkrijgbaar ïs - subsidie verleend, indien deze uitzettin-. gen tenminste voor de hengelsport plaatsvinden. Onderzoek Teneinde onderzoek mogelijk te maken omtrent proble men, die zich bij het beheer van de visstand voordoen, heeft de OVB in Beesd een proefbedrijf gesticht ter grootte van eïrea 33 hectare, tot nu toe zijn hier 80 vijvers aangelegd, die in oppervlakte varieren van 100 tot 10.000 m2. Al deze vijvers kunnen afzonderlijk worden „aange stuwd" en „afgelaten", zodat de visstand bij het begin en het einde van de proef precies bekend is. Dit proefveld dient voor onderzoekingen die ertoe kunnen bijdragen dat de activiteiten'ten aanzien van de dienstverle ning door de OVB een zo gunstig mogelijk resultaat opleveren. Men kan daarbij denken aan pootsnoek of een onderzoek omtrent hel verschil in vang- en andere eigen schappen van verschillende karpertypen Ook lenen de aflaaibare vijvers zich zeer goed om concrete vraagstellin gen inzake van de invloed van bevissing op de visstand m modelsituaties te onderzoeken Kortom, het betaalde geld aan documenten levert de sportvisser voldoende rendement op; een rendement waarvoor hij graag wil betalen Wie dit met wil en met doet leeft op de zak van zijn medesportbroe ders. DICK BEEK 11AAR HAARLEM - iy a Vlaardingen Dick Beek besluit zijn betaal de voetbalcarrière bij Haarlem. Op zichzelf niet vreemd, omdat hij veel ervaring heeft in de eredivisie, maar wel 'enigszins verrassend dat Barry Hughes er niet voor terugdeinst om de 31-jarige middenvelder van FC Vlaardingen voor één seizoen in dienst te nemen. Op grond van zijn leeftijd wel te verstaan. Zelfs is de blonde Dick, die zijn camere bij Excelsior begon, zo'n vijftien seizoenen terug, ■oorbestemd om de spitsplaats van Van der Berg over te ne- imen. Bij FC Vlaardingen moest hij op advies van Theo laseroms op het middenveld eer» meer spelmakende ro! ver vullen Dick Beek weet zich tn de nadagen van zijn proftijd gesteund door het vertrouwen Hughes in hem beeft, en door het feit dat hij m de eredivisie veel meer tot zijn recht komt. Hij; Ik kan dat vergelijken met de clubs die ik heb gehad In de eredivisieclubs, zoals Tel star, FC Den Bosch en Go Ahead Eagles leverde ik véél meer prestatie Het feit dat die clubs over een goede trammgs- aceommodatie beschikken, is daar niet vreemd aan Trou wens, de hele entourage bij ro'n eredivisie club, werkt er aan mee dat je prestaties stij gen. Bij Haarlem is dat door Hughes zelf perfect geregeld. Als ik.dan zie dat je bij FC Vlaardingen niet kan trainen wanneer het weer eens gere gend heeft". .•Het zijn allemaal zaken die bij een speler erg irritant aan d°en." Een sta-in-de-weg is nog tet tijdstip waarop Dick kan kamen m Haarlem, „Ik blijf m vlaardingen wonen, maar zal otijn werkgever (overheid) gaan verzoeken oi ik elf maan den lang onbetaald verlof kan Krijgen. Dat houdt in dat het arbeidscontract blijft bestaan Vergeet niet dat ik bij Haarlem slke middag om vier uur moet trainen." Produktie «Een andere mogelijkheid is dat ik een andere werkgever Vlaardingen zoek." Theo wseroms haalde de blonde P>jl twee jaar terug uit het Belgische Harelbeeke, waar Pij voor de produktie moest In eerete instantie was aiJ voorbestemd om bij FC Dick Beek zorgde er al tijd wei voor dat hij dubbe le bewaking kreeg. Vlaardingen ook goed te zijn voor zo'n vijftien goals, maar daar is weinig van terecht ge komen. Vooral omdat FC Vlaardingen onder de Brabantse trainer een nogal verdedigend concept in troduceerde Het afgelopen sei zoen leidde dat er nog eens toe dat het zestien maal gelijk speelde, waarvan het grootste deel in 0—0 Naast een uitda ging, en het feit dat Hughes zijn harde werker uit de tijd van Go Ahead Eagles nog al door Bas van den Berg tijd waardeert, voelt Dick Beek zich lichamelijk nog véél te sterk om nu al bij de amateurs te gaan lopen spelen. „Ik train veel voor mijzelf m het Kra- lingsebos. en daarom heb ik geen enkele moeilijkheid met de conditie Veel spelers slop pen ermee op mijn leeftijd, daarom kan ik het best begrij pen dat de verrassing erg groot Op\ o!((er Hij speelde onder andere bij Excelsior, Telstar, FC Den Bo sch, Go Ahead Eagles, Harel beeke en FC Vlaardingen, Hij zal bij FC Vlaardingen worden opgevolgd door Joop Molen dijk, de 24-jarige spits van SC Veendam.die enkele maanden terug een auto-ongeluk opliep en daarvan nog herstellende is. Vorige week werd hij in het Holy-ziekenhuis geopereerd door clubdokter Veithuizen Van Zanten om een pen uit zijn been te halen. Na een kor te rustperiode zal Joop Molen dijk aan de eerste loopoefenin gen gaan beginnen. Vlaardingen De 21ste avondvierdaagse inVlaardip- gen wordt tussen maandag 13 en vrijdag 16 juni gelopen. De grote inhaalavond is ook nu weer donderdag met een défilé langs het stadhuis. Start en finish zijn, zoals de traditie dat wil, wederom op bet com plex van de sportvereniging De Hoilandiaan in park 't Nieuwelant. De organisatie is ook nu weer in handen van de Vlaardingse politie sport- en ontspannings vereniging (VPSO), onder aus piciën van de wandelkring Rotterdam van de Koninklijke vereniging voor lichamelijke opvoeding. Va nat maandag 5 juni is er voor-inschrijving tussen 9 en 17 uur op het parkeerterrein voor het Vlaardingse hoofdbu reau van politie aan de Delft- seveerweg. Men kan wat be treft de individuele wandel- mars, daar tot en met vrijdag 9 juni terecht. Groepen kun nen voor zich in te laten schrijven terecht in het bureau van politie. Het inschrijfgeld voor deelnemers tot en met 14 jaar bedraagt dit jaar drie gul den. Wandelaars van 15 jaar en ouder betalen echter 3,50. Iedereen in beweging j*- De vangst wordt gewogen. Vlaardingen Morgen mogen de sportvis sers hun hengels weer uitzetten langs het binnenwater, want dan is de jacht op de witvis weer geoorloofd. Ondanks de schaarse dagen met vrij hoge temperaturen ook in de waterpercelen is er in het water met veel vegïtatie en tussen de aankomende riet kragen, al volop leven waar te nemen als bewijs dat voor de meeste vissoorten de paaitijd is begonnen. Dit betekent, dat het bevissen van ondiep water waarschijnlijk meer rendement zal opleveren dan voor de hengelaars die hun geluk gaan zoeken ïn het meer diepere water. Zoals gebruikelijk heeft de wedstnjdcommis- sic van de Vlaardingse Hengelaars Bond met meer dan 3000 leden weer een programma samengesteld zowel voor de wed strijd vissers als voor de recretatievissers Centraal staat weer de serie concoursen om het persoonlijke en korpskampioenschap van Vlaardingen 1078 Het eerste hiervan vindt plaats op zaterdag 10 juni en de overige vijf op de zaterdagen 8 juli, 5 augustus, 19 augustus, 2 en 30 septem ber met het laatste concours op 14 oktober. De 65-plusser en minder validen onder de leden krijgen met de jeugd weer middagcon- eoursen. en ook de dames komen ditmaal drie keer aan do waterkant voor een gezellig wed strijd vissen Ook komen er weer wedstrijden voor individuele sportvissers met kanjes- en roofvisconcoursen WATERBEHEER Iedereen weel dat de VUB de beschikking heeft over een uitzonderlijk mooi watera- rcaal, vaart en vlieten tot diep in Maasland- Voor de houders van singel- en vijvergunnin gen is vooral in de stadswijken de mogelijk heid om in vrije uurtjes een leuk visje te vangen. Ze zijn gerechtigd mee te doen aan de concoursen voor individuele sportvisser die tijdens de avonduren worden gehouden, de eerste al op 14 juni in dc singel aan de Ftoris de Vijfdelaan. Dt- visbestanden zijn bii/onder goed te noe men Verschillende singels en vijvers zijn door de gemeente uitgediept wat het vissen hierin aantrekkelijker maakt De hierbij betrokken instanties hielden steeds nauw contact met het VHB-bestuur Waar gebaggerd moest worden zorgde de werkploeg voor een tijdelijke ver huizing van de visstapel, en bij voorkomende escalaties werd de VHB hiervan als eerste op de hoogte gesteld. Deze vorm van samenwerk ing komt de hengelsport m geheel Vlaardm- cen tengoede en dat is een bijzonder heugelij ke zaak Q De handballers van Vnitas doen zondag mee aan een groot internationaal toernooi in het Hoornpark in Rijswijk. Dc Maassluise dames zijn inge deeld bij; Hercules 2, Kwiek Sport 2, Wing? 2, DiOS en Duinoord en de heren bij: Her cules, Kwiek Sport, Beckum en B ert Het tennisteam van Holy speelt zondag II juni de alles- beslissende promotie wedstrijd tegen Raptd uit Nijmegen Bij winst ztjn de Vlaardmgeis eer steklasser. Bij die tennisclub werden maar hefst dertien van de 24 teams kampioen. In de nacht van 17 op 18 juni houdt de Nederlandse cul turele sportbond weer een wandeltocht vanuit Hoek van Holland naar Scheven/ogen, De start is die nacht vanaf het trainingscentrum van HSV '46 aan de Kerkhofwcg. De 25 ki lometer lange tocht wordt voorafgegaan door een caba retprogramma. Inlichtingen bij A. Heggelman, 61747—2169, C. Lagendijk 010—203285 en Ruim Baan Werk. 010—328004. 0 Dephsndbulvcrenming l'/fK behoort thans met zo'n 360 Ie den tot de grootste clubs van rif afdeling Rotterdam, „liet gevaar is echter", aldus voor zitter Chris van der Toorn op de jaarvetgadenng, „dat dc be hoefte aan kader ook groeit". Vandaar dc oproep.' Het be stuur bleet in dezelfde samen stelling O Hoewel Hoogvliet de alge hele kampioen werd op het toernooi van Hoekse Boys, be haalde de oudste jeugd van de organiserende club, A.I, ïwt hoogste aantal punten in zfjo poule. Bij de A.2 junioren eindigde Hoekse Boys op de derde plaats, evenals bij dc B.l jeugd. In de algemene rangschikking werden de Hoc- keiurren daardoor tweede. a

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5