Los Internationale hulde ¥®#p Tiuiibleweeds Be Pijpers ggaemzele&s Zomerenncerten toon leeld ,,KalieIJaiiwvi§§eï*§99 toneel B® 8ÉS !0$iSn amlms Knf us in lie ¥©wr« tal SlraaS- in VI§§ertJmii§esisn 1 JUNI laid VD/bu De Toverbal vertoont zater dagavond 3 juni de Neder landse speelfilm „Rufus" In de hoofdrollen komen we onder andore tegen Neer- landt. allstar Rijk de Gooier. Cox Habboma en Pleum Touw De film stond onder regie van Samuel Meyenng ..Rufus" is het verhaal van de 1 gelijknamige hoofdrol speler (Rijk de Gooyer) Een eenzame, met onfottuinlijke beroepsgokker die als ge volg van zijn goksuceessen de baas van de Haagse go kwereld, een zekere Marcel op zijn pad ontmoet. Er ont staat een strijd, waarin gro ve intimidatiepraktijken van de orde aan de dag zijn Dan echter enfin, gaat u zelf maar kijken dags twee afvaar ten Belangstel! ende n kunnen voor vijf tien gulden een tocht meemaken Tijdens de radio opnamen is cr steeds een bekende solist aan boord met orkest Verder zijn er interviews rnet bekende en minder bekende Nederlanders en worden er natuur lijk ook grammo foonplaten. ge draaid Op maandag 5 juni komt „Los Vast" naar Vlaardïngen. De afvaart vindt om tien uur 's mor gens en twee uur in de middag plaats aan de Westhaven- kade. Kaarten voor de tocht zijn bij de VVV op de Westha venplaats verkrijg baar. ©iilïaalbare kunst voor 500© gnli I© it Voor vijfduizend gulden krijg je tegenwoordig niet veel meer. Dit is de commis sie voor stadsherstel en stadsverfraaing wel duide lijk geworden. Vlaardingse kunstenaars werden uitge nodigd om voor dit bedrag de zijgevels van de panden Hoogstraat 141 en Westha venplaats 1 te verfraaien. Van de 26 aangeschreven kunstenaars was de reactie te leurstellend, IVIaar drie van hen reageerden. Eén viel al meteen af. De twee overgeble ven kunstenaars zagen al gauw in, dat zij met een vergoeding van vijfduizend gulden flink de boot in dreigden te gaan. Carla Sparreboom diende een ont werp in waar overigens niets voor werd betaald door de gemeente ..Toen mij de prijs duidelijk werd dat een aannemer vroeg om het te bouwen, bleek dat vele malen duurder uit te komen, zo'n vijftien duizend gulden" Carla Sparre boom trok haar ontwerp maar heel snel m In de commissie stadsherstel en stads verfraaiing kreeg zijn het ver zoek het ontwerp toch nog even te laten liggen. Het bleek het enige te zijn. De commissieleden begrepen ook wel dat voor vijfduizend gul den geen wonderen kunnen wor den verwacht Men zou overwegen het bedrag dan maar te verhogen. Onjuist zou ziin om dan aan Carla Sparreboom de optie voor vijftien duizend gulden te verlenen Carla Sparreboom „Als anderen horen, dat het budget wordt verhoogd dan menen zij ook met hun ontwerp in aanmerking te komen1' Een maximum bedrag werd vol gens haar niet in de commissiever gadering genoemd. Wellicht zal de hele procedure zich herhalen en worden de 26 kunstenaars nog eens verzocht een ontwerp in te dienen. SCHIEDAM Passage Theater DE KETTINGZAAG (16) Passage Bio LA MARGE (16) DE KNOTSGEKKE PYAMARIDDERS (alle leeftijden) VLAARDÏNGEN CJV Liefde en Vrede Zaterdag 3 juni, rn zaal Middelhuyse 10, 13 en 14.30 uur, In Triangel 13.30 uur en m 't Groen van Prinstererlvceum 15 uur DE STRIJD OM DE GOUDEN LEEUW De komende maan den komt het ni di oprogramma "Los Vast" vanaf het water Daar heeft de NCRV de radarsalonboot .Kapitein Kok" vooi gehuurd Hoe wel het programma slechts eenmaal per week is te beluiste ren op Hilversum III op zaterdag tus sen twaalf en twee uur zijn er zater- peld vindt een internationaal Country-festijn plaats Vanat 12 uur zullen opkomende groepen uit Duitsland. Belgie en Nederland m een talenten jacht hun vaardigheden kun nen bewijzen De jury be staat uit onder andere Man fred Vogel (Duitsland). Kitty Prins (Belgie), Rienk Jansen (country-blad Strictly Coun- ti\), Frans Doolaard en Mar cel van Rooyen 's Avonds wordt het spekta kel voortgezet met een inter nationale show rond de ver maarde Amerikaanse artiest Jimmy Lawton. Verder zul len op het podium verschij nen Kitty Prins, Frans Dool aard en Colt 45. Kaarten voor deze dag zijn te bestel len bij ECMA, postbus 152, Maassluis, 7.50 voor de avondshow cn 10 gulden voor de gehele dag. De eerste van de serie zomeravond- concerten op de beiaard van de Grote Kerk van Maassluis gaat vol gende week donderdag van start. Net als de voorgaande jaren ligt het weer in de bedoeling deze concerten in de maanden juni, juli en augustus te houden. Dit jaar gebeurt het op de donderdagse koopavonden van acht tot negen uur. De dertien concerten worden deels door de eigen stadsbetaardiers ver zorgd en deels door de gastspelers Die zijn Mare Knops uit Mechelen (Belgie). Mar Bruinzeel uit Drachten, Laura Meilink uit Rotterdam, Gert Oldenbeuving uit Zutphen, Addie de Jong uit Rotterdam. Michel Gottmer uit Roosendaal en Jacques Maassen uit Breda De gastspelers verzorgen om de vier- tien dagen het concert Tijdens de bespeling is de toren toegankelijk voor belangstellenden, die zich om organisatorische redenen om half acht 's avonds voor de torendeur moeten melden Kinderen hebben uitsluitend toegang onder geleide van een ouder Tijdens het tweede concert op don derdag 15 juni wordt tevens een luisterwedstrijd gehouden. Wed- stnjdformuheren zijn vanaf volgen de week bij het VVV m het Güde- huisje verkrijgbaar. Maassluis De Nederland se countrygroep „Tumble- weeds" wordt internationaal gehuldigd. De groep ont vangt zaterdag 17 jtmï uit handen van de Europese af deling van de Country Music Association (ECMA), tijdens een speciaal voor dit doel georganiseerde internationa le country-dag te Maassluis, een onderscheiding. Dit als blijk van waardering voor de diensten die „Tumble- weeds" de Europese country- muziek heeft bewezen. De gioep, die al \ijf jaai aan de top staat van de Europese country-music heeft een paar indrukwekkende wa penfeiten op haai naam staan Belangrijkste daarvan zijn tot twee keer toe een bezoek aan „countrv-para- dijs" Amerika Dit op uitno diging van de Country Music Association aldaar Daar naast een afvaardiging naar het songfestival te Knokke en een nummer 1-notering van hun vertolking van de evergreen "Somewhere Be tween" Nu wordt „Tumble weeds" dan gehuldigd De huldiging zal worden gehouden tussen twee en vier uur 's middags m de Olympia Sporthal m Maassluis Daaraan gekop- Een schout is kippig en ver liest tot overmaat van ramp bovendien zijn bril Dit beïn vloedt zijn rechtspraak, hij kan namelijk niemand on derscheiden, ook zijn eigen vrouw niet, die bij een en ander betrokken raakt Hij krijgt te maken met een affaire die een soort zwaan- kleef-aan effect krijgt Een man wordt beschuldigd van diefstal, hij deed dit uit me delijden voor een vrouw, de ze vrouw weer voor een an dere vrouw en uiteindelijk blijkt de schout de oorzaak van alles te zijn dus gaat hij zelf aan de schandpaal. In het kader van het Hol land Festival bengt de groep ONI dit stukje onvervalst straattoneel. ONI brengt het stuk maar liefst viermaal die dag en wei op het Vlaar dmgse Liesveld Het bedrijf van de kabeljauwvissers in de wateren rond Newfoundland is met alleen interessant maar ook gevaarlijk Al vijfhonderd jaar lang vaart de vloot van ongeveer dertig schoeners vanuit Portugal naar de rijke visgronden Deze vloot noemt men „De Witte Vloot", naar de kleur van de schepen De film, die het Vlaardingse Visserijmuseum van de Canadese ambassade voor onbepaalde tijd in bruikleen heeft gekregen, ontleent hier zijn titel aan: The White Ship. De Portugese vissers verlaten als de visgronden eenmaal zijn bereikt, het moederschip om in kleine bootjes met de hand de kabeljauw te vangen. De wateren zijn daar zeer grillig en onberekenbaar Er kan plotseling een storm opsteken of dichte mist intreden waardoor ongelukken regelmatig voorko men. Het is de oude manier die door de voorouders van de vissers eeuwenlang werd uitgeoefend. De camera volgt het schip vanaf het moment dat het in de Portugese thuishaven wordt gezegend voor de uitreis tot de dag waarop de vis de ruimen vult Deze film uit 1966 betekent een aanwinst van belang voot het Vlaardingse museum Deze maand zal de rolprent als film van de maand te zien zijn Bezoekers van het Vissenjmuseum hoeven daar niets extra voor te betalen gedoopt De muzikale sightseeing kent het vol gende pro gramma via de Nederlandse muziek steken we over naar Engeland, van daag is het in schepen „gebla zen" voor Ame rika Dan gaan we terug naar Spanje, het land van de zon en de castag- net Vervolgens wordt Tirol aangedaan waai na we met een puur Hol landse melodie weer op de trein terug naar huis wor den gezet De muziek voor dit wel erg ver warde reispro gramma werd gearrangeerd door de in structeur van De Pijpers, en wel geheel naar de originele muziek uit de desbetreffende landen De ko mende weken en maanden wacht De Pijp ers een drukke tijd. Hun agen da staat prop vol Zaterdag 10 juni is er een showoptreden in het Koopcen trum van Vlaardïngen De Vlaardingse showband De Pijpers begint een aardig deuntje buiten de grens te bla zen Zaten zij met hun Zuida- merikaanse show al een flink eind van huis, deze keer hebben De Pijpers hun nieuwe show maar meieen De Show Zon der Grenzen „Er-re-gens ertus sen", de Tumble- weeds zongen het een paar jaar gele den naar de top van de hitlijsten, zij het dan keurig in het Engels. Het zestal ontvangt zaterdag 17 juni een onder scheiding voor haar verdiensten voor het country-wezen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6