SPORT ien loketje bouwen gaat zo maar niet Promotie van Annemiek Verrips Volley schept financiële problemen F ortima-jeugd overklast Zwaluwen Hans Bos wint üiebrecht sbeker jjjUnitas lioiidt Fortuna wint bokaal |nter- pationaa! ïoemool verlaat damesploeg Winnaar Vlaardings kampioenschap Oefen- *>- programma 6TB start 19 augustus Drie scheids- Eechters promoveren |aar KNVB J|chiedam Iedere voetbal vereniging: heeft er wel een. flven loket waar net één per- Jjfóon in kan staan en ternau wernood ïn staat is een toe- ^fangskaartje van de rol te -^heuren en het wisselgeld te- te geven. Een onmisbaar gebouwtje van pakweg 2 bij 1 •TOeter, waar je vooral als het ^slecht weer is niet zonder kan. *t?ok SW heeft het nodig Dus %ing een enthousiaste groep tfckrde werkers aan de slag. Een houten gebouwtje was het re sultaat De bouw werd op een zaterdag voltooid Zondagoch tend was het weer door vanda len met de grond gelijk ge maakt. Wanhoop, woede en het idee om dit te voorkomen was het gevolg. SW wilde hoe dan ook een loket hebben, maar dacht na de opgedane ervarin gen aan steen. Niet kapot te krijgen dus. Op zich lijkt het een eenvoudi ge zaak om iets dergelijks van de grond te krijgen. Nauwe lijks formaliteiten, meewer kende commissies bij de ge meente en derhalve een snelle realisering van het loket. Tja, dat dacht men bij SW. Maar dat ging mooi met door. Want bij de welstandscommis sie ging het al fout In een advies aan de commissie ruim telijke ordening werd duidelijk gesteld dat dit niet kon. Letter lijk klonk het' „De gesloten massa, alsmede de keuze van zulk zwaar materiaal, is met m overeenstemming met de om geving" Afgewezen derhalve. door Martijn Verwaaijen Natuurlijk kwam men met een advies. Wat inhield dat SVV maar moest zorgen voor vrolij ker en lichter materiaal in hout of baksteen. Zo te oorde len een doordacht besluit, waar de betreffende commis sie de hele avond over heeft zitten piekeren. Dus ging het brief werk rich ting commissie ruimtelijke or dening. Onder voorzitterschap van wethouder Chris Zeyde- veld boog men zich andermaal over het loket Alsof het de bouw van een volledig nieuwe accommodatie betrof. Verras sing alom toen na een. gevoelig pleidooi van Cor van Tilborg van de WD besloten werd dat het plan van SW helemaal zo gek nog met was Kortom, de gesloten massa van zwaar ma teriaal mag toch neergezet wor den wat de laatstgenoemde commissie betreft Dit advies is nu richting B en W die het laatste woord heeft Begroting Een kostenbegrotïng voor dit ontwerp is moeilijk te maken. Maar toch is er nogal wat no dig geweest om het loket door de commissie te slepen. Een greep uit de onkostermota; koffie, gas en electriciteit, pre sentiegeld van beide commis sies, eventuele reiskosten, pa pier, stencilapparaat, porto kosten, ballpoints, onderzoe kingen etc. Wel wat veel voor een loket wat begroot is op.,2500 gulden preeries. Tussen twee koppen koffie door zal de gemeenteraad tot een definitief besluit komen. Wanneer dat gaat gebeuren is nog met bekend. Of er een definitieve beslissing zal ko men ook niet. Tenslotte weet je maar nooit of er niet ineens iets tussenkomt. Een loket bou wen is misschien een aardig plan, maar laten de indieners nou niet denken dat het zo gepiept is De bureaucratie blijft nog immer troef. Overi gens, de bouw van het hokje is wel m overeenstemming met het bestemmingsplan. Gelukkig San ^Tlaardingen Hans Bos is ""Winnaar geworden van het ""driebandentoemooi om de mEïebrechtsbeker. In café ""De Kroon had hij ïn zijn kaatste partij tegen Van ■»Dongen aan remise vol doende om de titel te pak- ^ken. Van Dongen gaf zich echter niet zonder meer ge- «nAvonuen, hetgeen betekende **dat Hans Bos met slechte ia>één carambole verschil fewon. «fc»ar „Van der Kooy, die uitemde- Jijk op de tweede plaats Jkjvam, bouwde met sterk «.„spel een riante voorsprong top, maar zijn tegenstander Jansen kwam sterk terug Niettemin won Van der Koog in 46 beurten. Aan het einde van het toernooi overhandigde mevrouw Liebrechts de fraaie bokaal aan winnaar Bos. Eindstand. 1. Hans Bos, Wilskracht, 12 punten; 2. Aad van der Kooij, De Kroon, 10 punten; 3 Ton van Dongen, De Kroon, 8 punten; 4. Aad Pronk, De Kroon, 8 punten, 5. Lou Jansen, Entre Nous, 8 pun ten; 6- W. Batist, De Molen wiek, 6 punten, 7 S. Ver hoeven, DVK '73, 4 punten, 8. A Lens, De Kioon, nul punten. Met dit toernooi werd tevens het biljartsei- zoen gesloten. DONDERDAG 1 JUNI 1978 vd/sc/ww S» J* ffiaassluis Bij de handbai- -vereniging ETnitas staat het ko oiende weekeinde weer het Srote internationale toernooi Centraal. Zondag spelen de TÜaassluise dames onder meer Jfegen: Ancora 2, Kwiek Sport WIK en Wilton en de heren ^5jn ondergebracht bij: Aneo- jfa, HEC, Kwiek Sport en Ra- jtrensberg. <0 ^Schiedam Voetbalvereni ging GTB start zaterdag 19 Augustus met de eerste oefen wedstrijd. De Schiedammers gaan dan onder leiding van hun, nieuwe trainer Aad van Hassel naar Puttershoek waar ^owel het eerste als het tweede |]ftal spelen. Woensdag 23 augustus is er een thuiswedstrijd gepland tegen «en nog onbekende tegenstan der. Wedstrijdsecretaris Hen- 'Briks is met verschillende ver enigingen m contact, maar jfeeft .nog geen definitieve uit- ftag. - Saterdag 26 augustus gaat <?TB met drie elftallen naar .Snkwegse Boys. Het oefenpro gramma wordt besloten op dinsdag 29 augustus met een uitwedstrijd bij WIA. tm p® Vlaardingen Drie leden van te- Vlaardïngse scheidsrech- tersvereniging promoveerden paar de KNVB. Zij verlieten te-afdeling Rotterdam van de door goede resultaten ggjtwamen door goede rappor to van de consuls terecht in reserveklasse. Het zijn jjtaak de Ligt, Hans Kerpel en Janssen. Volley in korte tijd beleefde. Vooral toen de nieuwe Vlaar dïngse sporthal de vaste speel zaal werd. Promotie Na een jaar in de bedrijfscom- petitie gespeeld te hebben, schreef Volley het volgende seizoen in bij de NeVoBo en behaalde daar direct al het kampioenschap van de vierde klasse. In 1970 ging het Sehie- damse SVC in de Vlaardïngse club op, wat promotie naar de tweede klasse betekende. In dat zelfde seizoen kwam Cees Zevenbergen als trainer/coach bij Volley, en hij bracht het standaard team in twee jaar van de tweede klasse naar de promotie klasse. Sinds het sei zoen 1972/73 werd onafgebro ken in de promotieklasse ge speeld. Dit jaar was het Paul de Haan die als speler/coach het eerste team naar het kampioenschap en de promotie voerde. Het eerste damesteam hield vrijwel gelijke tred met de prestaties van de heren. Ook zij spelen al een aantal jaren in de promotieklasse, maar misten enkele keren de promo tie, tot dit jaar Cees Zevenber gen de coaching van de dames op zich nam Dit betekende het kampioenschap en de promo tie „Adel Verplicht" en dat is het enthousiaste Volleybestuur zich bewust Kort na de succes sen heeft het zich opnieuw ver zekerd van de diensten van de beide coaches, die vorig jaar de promotie bewerkstelligden Zo wel Paul de Haan ais Cees Zevenbergen nemen het ko mende jaar opr.ieuw de trai ning van de selecties op zich. Aansluiting De eerste zorg van het bestuur is nu om voor aansluiting van de overige teams te 2orgen. „Wij willen dit jaar graag het tweede damesteam en het der de herenteam naar de promo- .tie voeren", zegt Frank Davis. „Voor heren III hebben wij daarom Wim Broere als traine r/coach aangesteld en Cees Ze venbergen zal zich naast het eerste, intensief gaan bezig houden met dames II". Ook aan de jeugd wordt do nodige aandacht besteed. Het bestuur is in gesprek geweest met Theo Vernps. Men wilde Verrips belasten met de jeugd- traimng. Frank Davis betreurt het dat hij met met Verrips tot overeenstemming is gekomen „Vernps is een zeer bekwame tiainer" zegt hij. „Maar zijn opvattingen en die van het Vol leybestuur verschilden te veel Schiedam Fortuna Vlaardin- gen heeft de Huigen-bokaal ge wonnen. In de door Ursus georganiseerde Nederlaagserie was het de enige club die van Ursus wist te winnen. Ursus won ook de laatste wedstrijd tegen bekerhouder TOGB. Al namen de gasten wel m de eerste helft een voorsprong. Na rust echter speelden de Schie dammers beduidend beter, het geen resulteerde in treffers van Wim Huigen en Dj aak Nieuw- straten. Hierdoor werden de Vlaardmgers winnaar. Triest was het echter wel dat Fortuna geen afgevaardigde naar Ursus had gestuurd, zodat de beker met uitgereikt kon worden... om een basis tot samenwerking te vormen". Inmiddels is er voor de meisjes een oplossing gevonden Li a Vrij gaat de junioren trainen en voor de aspiranten is Marja van de Boogerd bereid gevon den deze taak op zich te ne men. Voor de jongens wordt nog naar een oplossing ge zocht Hoewel Frank Davis zijn bedenkingen, heeft tegen een al te snelle ledenaanwas, hoeft Volley voorlopig nog geen le denstop in te voeren. „Dit is nu nog met nodig" zegt de voorzit ter. „Wij hebben nog mogelijk heden voor nieuwe leden en huren desnoods nog traimngs- zalen bij. Bovendien kent de vereniging een verloop van on geveer 20% per jaar. Alteen als het noodzakelijk wordt zal het bestuur zich beraden om tot een ledenstop over te gaan". Selectie Voor de beide standaardteams hebben zich ook nog geen nieu we kandidaten aangemeld. Wel hebben enkele spelers en speelsters contact gezocht met Volley, maar of daar materiaal bij zit voor de selecties, kun nen de beide coaehes nog niet bekijken, Cees Zevenbergen zegt: „Ik ga dit jaar gewoon door met de groep die ik heb. Buiten Annemiek Verrips is er niemand vertrokken. Ik be schik dus over voldoende ma teriaal om ook in de derde divisie aan de top raee te draaien. Als er nieuwe speel sters bijkomen, neem ik ze niet zonder meer bij de groep op. Zij zullen zich eerst moeten bewijzen". Ook Paul de Haan deelt deze mening. „Ik heb een goede se lectie, die vooral aan het eind van het seizoen op een hoog niveau speelde. Wel geloof ik dat wij het in de derde divisie zwaar zullen krijgen. De vraag is of wij een jaar lang het niveau van vorig jaar kunnen halen. Incidenteel goed spelen is niet voldoende, iedere wed strijd zal weer even moeilijk worden Toch heb ik veel ver trouwen in de jongens, zij heb- oen betvezen dat de motivatie aanwezig is en hebben veel voor elkaar over Wij gaan het komende seizoen twee keer per week trainen en dan moeten de zwakke punten bijgeschaafd kunnen worden. Ik verwacht dat wij 2eker zullen meetellen in de derde divisie" Beide trainers baseren hun verwachting mede op de resul taten die de teams behaalden op het Intermezzo-toernooi De dames wonnen dit toernooi waarin uitsluitend derde en tweede divisieteams hadden in geschreven, en de heren wer den derde door een minder set gemiddelde dan de uiteindelij ke winnaar Naast de sportieve prestaties wordt bij Volley ook de gezelligheid niet vergeten. Ter gelegenheid van het tienja rig bestaan ontwikkelt Volley een aantal activiteiten die dit feest luister bg moeten zetten. Op 17 september zal er een groots opgezet toernooi zijn en op zondag 24 september is er een toernooi voor teams die m de nationale competitie uitko men. Bovendien is er een feestavond m voorbereiding en wordt er ook nog gedacht aan een toer nooi voor oud-Volleyleden. Dat dit alles vee! geld kost is een grote zorg voor het be stuur. „De kosten aan een zaal- sportveremgmg zijn bijna niet meer op te brengen", zegt Frank Davis. „Zaaïhuur en reisgeld vraagt grote offers van de leden. Het zou daarom voor de volleybaisport m Vlaardin- gen belangrijk zijn als wij een sponsor konden vinden Onze hoop is er nog steeds op geves tigd dat het ons eens zal luk ken. Pas dan kunnen wij echt een grote vereniging worden". Vlaardingen Fortuna is de nieuwe jeugdkampioen van Vlaardingen geworden, In de finale overklast het gister avond volledig Zwaluwen, dat twee jaar achtereen de beker in zijn bezit had. Binnen een kwartier stonden de jeugdige roodgelen, waarvan er drie overschrijving hebben aange vraagd naar FC Vlaardingen, met 3*0 voor. Het doelpuntenfestijn begon met Jasper Quak en daarna scoorde Wim Koevermans tweemaal. Zwaluwen kwam door Keizerwaard terug tot 3-1, maar daarna maakte Ger Don de marge weer groter, 4-1 dus. Dezelfde Don moest echter uit vallen en bij onderzoek in het ziekenhuis bleek dat hij een gescheurde meniscus had opge lopen Hij werd vervangen door John Westerdijk, die de vijfde goal op zijn naam bracht. Van enige spanning op het RKWIK-terrem was toen hele maal geen sprake meer. In de 42ste minuut ondernam Leo Breggeman nog een solo over het hele veld en maakte het halve dozijn vol. En uit een scrimmage zorgde John Wes terdijk nog voor de thee voor 7-1 Daarna blies de jeugd van For tuna stoom af en dat leidde tot een doeltreffende kopbal van Casper Visser 7-2. Ronnie Hof man maakte nog 8-2 en Victor Mion maakte daarna aan alle onzekerheid een einde. 9-2. Na afloop werd de prijs, een vrou wenfiguur op standaard, uitge reikt aan Fortuna. Zwaluwen eindigde tot grote ontgooche ling op de tweede plaats en RKWIK werd derde Het was voor de derde maal dat het jeugd toernooi werd gehouden Annemiek Verrips verlies Vlaardingen Bij het tienja rig bestaan is Vlaardings grootste volleybalclub Voi- ley'68, hard op weg een gere nommeerde vereniging te wor den. Dit jaar immers promo veerden, na het behaalde kam pioenschap, de standaard- teams van de dames en de heren naar de landelijke derde divisie. Bovendien nam het tweede herenteam, dat even eens kampioen werd, de plaats van heren f In de promotie klasse over. Een voortreffelijk resultaat voor een jubilaris. Dat vmdt voorzitter Frank Da- vis ook, al is hij zich met het voltallige bestuur bewust dat de overgang consequenties heeft. „Wij zullen misschien moeten afstappen van onze vaste verenigingsavond, die tot nu toe altijd op vrijdag was. en die voor een groot deel de ge zellige sfeer in de 'vereniging bepaalde". „De landelijke com petitie wordt voornamelijk op zaterdag verspeeld. Al zal het m de derde divisie nog wel mogelijk zijn dispensatie voor de vrijdag te verkrijgen. Overi gens willen wij, ook als de beide eerste teams op zaterdag gaan spelen, de vrijdagavond voor de overige teams handha ven. Bovendien willen wij graag in de sporthal blijven spelen, omdat daar de vereni ging is geworden tot wat ze nu is" Op 15 oktober 1968 werd Vol ley opgericht door drie volley bal-enthousiasten, die destijds bij de Romi werkten Maarten Hoek, Ad So eters en Ar ie Schenkel waagden de stap om Vlaardingen weer een open volleybalvereniging te geven na het ter ziele gaan van Agre- dior kende, VI aar dingen alleen nog bedrijfsvolleybalclubs Dat dit streven van de drie is aan geslagen, bewijst de groei die De selectie van Volley '68 .tweemaal per week trainen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7