SPORT Zwaluwen comp eet nieuw gezicht N mmmmi B P Schiedam geeft jeugd 'n kaas Peter Jemp maar VFC m VRIJDAG 2'JUNI 1978 tfiiÉt Sa-V- SmÊfüi Oefen programma Demos Oefen programma MSV'71 Meisjes Quintus naai* „Nationale" Jan Willinge, Hans Schilperoort en RonaM van Es naar WK-jeu de boules ÜB a iMBaaaaMh—JteSSfu *SSkr .•Jan Willinge, Ronald van Es en Hans Schilperoort aan het oefenen op de paden van het Wilhelminapark. Primitief Keceptie Frans van Straaten niet naar SW Peter van Gugten nieuwe speler/trainer i VD/SC/WW 5 Viaardingen/Maassluis Zwaluwen is de enige club die het komende seizoen een compleet nieuw gezicht krijgt. Maar liefst zes spelers hebben de wens te kennen gegeven een stapje terug te doen. Dat zijn: Rein Homan, Jos Buitelaar, Benno van Hofwegen, Henk Nentjes, Hennie Kuyten en Joop Brussé. Zij blijven overigens wèl beschikbaar wan neer dat nodig mocht zijn. Bovendien raakt de hoogst spelende zaterdagclub twee spelers kwijt die verhuizen. Dat zijn Hugo Sluimer naar Zeven bergen en Aad Boers naar Capelie. Excelsior Maassluis kan con stateren dat zijn selectie dras tisch is verbreed. Van FC Vlaardingen kwamen over de jeugdspelers Rob van Leeuwen en Paul Vork, die geen con tract meer kreeg, terwijl zijn jongere broer Frank, die even eens terug wil, eerst een jaar bsj Sparta - de amateurclub waar hij vandaan komt - moet spelen FC Vlaardingen en Sparla heb ben ei geen bezwaar tegen waar hij gaat spelen, maar de KNVB heeft het laatste woord of er dispensatie kan worden verleend. Excelsior SI stond verder m de belanstelhng van Ben Hoefsloot van Sparta C (contract geweigerd) en Wout van Vuuren van PPSC. Het is zo goed als zeker dat Hennie Duchenne moet afhaken. Bij een medisch ondenoek kwam vast te staan dat hij bet hele seizoen met gebroken voethol ten heeft lopen spelen. Alleen wanneer hij minimaal zes we ken in het gips gaat, is er een kleine kans dat zijn blessure over gaat Hoofdtrainer Een vraagteken is Ferrïe Groe ne weg (36). die dispensatie heeft aangevraagd bij de KNVB om hoofdtrainer van het Haagse Quick te worden. Tot dusver assisteerde hij San- dor Popovies, die het komende seizoen bij eersteklasser Ba- rendrecht onderdak heeft ge vonden. Wanneer de Maasslui- se hoof donder wijzer bij Quick de eerste man wordt, gaat dat ten koste van zijn plaats in de hoofdmacht bij Excelsior M. Half juni valt de beslissing. Excelsior IU< kan weer be schikken over Cees van 't Wout, die eerder was afge keurd. Een nieuw medisch on derzoek wees anders uit. Onderstaand een overzicht van de mutaties: Sunlight: Bij, Gilbert de Wildt (DVO!32), Sjaak van Helden (DRZ), Louis Nettebreier (DRZ) Weg, Sjaak Suvaal (DHS), Fred Goudriaan (Zwart Wtt'28). VFC: Bij, Rob Brekeimans (Excelsior M). Cor Gouweleeuw (HDVS), Fred de Bruin (FC Vlaardingen). Peter Jeup (HVC), Piot Cools (Zwaluwen), Martin Voorbach <FC Vlaar dingen) Weg, Leen Boon (TSB), Ger Pijl (vermoedelijk jeugdtrainer). Jan Kortleven (verhuisd). Fortuna: Bij, Albert Stans (FC Vlaardingen). Weg, Wim Koe vermans (FC Vlaardingen), Jasper Quak (FC Vlaardingen), Dick Oranje (FC Vlaardingen), Rien Vis (HVO), John Wester- dijk (HVO), Rob Duchenne (ge stopt). De Hollandiaan: Bij, Henk Boomsma (HDVS). Weg, Mar Plomp (HVO), Joop Janse (ge stopt) Bonnie de Vette (ver huisd), Tmus "Weber (lager gaan spelen). HYÖ Bij, Mar Plomp (De Hol landiaan), H. Brouwer (Lem mer), Rien vis (Fortuna), John Westerdijk (Fortuna). Weg, Jan van Eysden (Xerxes), RKWIK: Bij, niemand. Weg, Dinnes de Rond (CW), Peet Vermeulen {jeugdtrainer bij Excelsior '20). Vlaardingen: Bij, Peter Hen driks (Hülegersberg). Weg, nie mand. TSB: Bij, Leen Boon (VFC), Martin Brouwer (DV„'32) Weg, Jéroen Hoovers (HDVS). VDL: Bij, Koos Juursema (Hoek van Holland), Huib Bos (MW27), Bram Morin (Sparta- amateurs). Weg, Kiebert (SW). MVV'27: Bij, niemand. Weg, Huib Bos (VDL). Satelliet: Bij. Van Tngt (Schie- damse Boys) Weg, niemand Hoekse Boys: Bij, Aad Moer man ('s-Gravenzande SV), Ed van Dijk ('s-Gravenzande SV). Harry van der Hoff (Swift Boys). Hoek van Holland: Bij. Henk Boon (FC Den Haag) Weg, nie mand. DVO'32: Bij, Jan Vink (Vlaar dingen), Ab Marijn (Zwalu wen). Weg, Martin Brouwer (TSB), Roel Sentgens (FC Vlaardingen). CION: Bij, Gerard Huis m 't Paul Vork {L)terug naar Excelsior M Veld Demos) Weg. Jaap van der Nol (Schiedam). Frans Boelhouwers (Groen Wit R), Cor Ducaneaux (onbekend) VDL (za): Bij, niemand. Weg. niemand MSV'71: Bij. Van der Boord (Hillesluis), Karl Manz (Welta- lia). Veuglers (FC Blanken burg), Van der Laan (Laak kwartier). Weg. Arthur Manz (Raptim). Schiedam Demos begint zijn oefenprogramma op 2 augus tus bij Moordrecht. Vier dagen later speelt het weer, tegen wie is nog niet bekend, maar op 13 augustus ontvangen de Schiedammers Nado V. Drie dagen later is Demos te gast van Rockanje en op 20 augus tus komt Zwart Wit naar Har- ga. Het oefenprogramma wordt besloten met een wed strijd tegen Rijswïjksc Boys uit. Maassluis MSV'71 start het nieuwe seizoen - met trainer Erik de Vries - met het volgen de oefenprogramma- 6 augus tus: MSV'il-Hillesïuis, 13 au gustus: MSV71-OHVV, 20 au gustus; MSV'71-Varkenoord. 27 augustus: MSV'71-De Pechvo gels. De training start op I augustus. Delft Het meisjesteam van Van der Voort/Quintus komt zondag uit voor de voorrondes van het nationaal kampioen schap veldhandbal. De wed strijden worden gespeeld bij Atdla in Utrecht. De Heulse meisjes ontmoeten in de Dom stad BDC (Soest) en Swift uit Arnhem Mochten de junioren van Qumtus beslag leggen op de eerste plaats, volgt op 11 jum de finale in Heemskerk We zullen geen flater slaan 53 door Kees van Doorn stant tijdens de 'nationale' Die balvastheid en de tactiek brachten de titel naar Delft. Jan Willinge: „Die taktiek, het bekijken van de posities van de ballen en het daarnaar hande len, is erg belangrijk. Hans is erg sterk in het gooien van de eerste bal (die zo dicht moge lijk bij het kleine balletje, le but genaamd moet komen, red) en treedt dan ook als pointeur op. Mijn sterkste punt is het weghalen van de bal van de Delft —Als op 29 juni in het Belgische Jlons (Bergen voor de Viaarastaligenl het crème de Ia crème van het jeu de boules verzameld is om elkaar de wereldtitel te betwisten, geeft ook een Neder- landse ploeg acte de présence. Jan Willinge, Hans Schilperoort en Ronald van Es uit Delft willen daar bewijzen, dat men ook in het koele Noorden het van origine Franse spel met de ijzeren ballen beheerst. En al weet het Delftse trio zich bij voorbaat kansloos tegen vooral de ervaren Franse ploegen, een afgang zal het beslist niet worden. „We zullen echt geen flater slaan", klinkt het vertrouwensvol. Dat gematigde optimisme stoelt met alleen op het pas verworven nationaal kam pioenschap. Want als titeldra- gers gaan de leden van de Delftse jeu de boidesclub MIDJ naar Belgie toe. Jan Willmge, de captain van de ploeg: „Technisch doen we het al aar dig. We 2ijn een stuk verder dan het op goed geluk gooien. Al zijn we natuurlijk nog niets vergeleken bij de Fransen". Jeu de boules staat in Neder land nog in de kinderschoenen. Dat is vooral te merken aan de omstandigheden, waaronder de beoefenaars - veelal tot deze sport gekomen na een kennis making tijdens de in Frankrijk doorgebrachte vacantie - met de ballen bezig zijn. Jan Willin ge, conrector van de scholenge meenschap Hugo Grotius en ooit eens voorzitter van de Delftse sportraad. „Dat is toch wel een van de redenen, waar om het nog niet zo van de grond komt als wellicht moge lijk zou zijn Al is het jeu de boules goed in opkomst. In Delft hebben we met.de be schikking over een veldje. We oefenen op de paden van het Wilhelminapark tussen de men sen door. Dat is natuurlijk niet ideaal. We hebben een aan vraag lopen om op de Beesten markt te kunnen spelen, maar wanneer dat gebeurtHet kampioenschap werd gespeeld op het Amsterdamse Museum plein. Grandioos zo'n ruimte hoor". Ondanks het feit van de primi tieve omstandigheden, waaron der vaak gespeeld moet wor den, al is Delft daarin zeker geen uitzondering in het land, en de korte tijd, waarin teamle den Hans Schilperoort (15) en Ronald van Es (16) de sport nu beoefenen, toonde de Delftse equipe (officieel worden de ploegen ook wel triplette ge noemd) zich aanmerkelijk eon* tegenstanders, ketsen of tireren genoemd, Ronald zit daar tus senin. En het is aan de moge lijkheden om uit te maken, m welke volgorde gespeeld wordt". Hoe het er tijdens de wereld kampioenschappen ook aan toe zal gaan, m ieder geval is het wel duidelijk, dat het daar een stnjd wordt tussen de reuzen en dwergen Jan Willinge- „Voor ons is het echt een re creatiesport. Wat die Fransen doen. is heel andere business, dat gaat er veel professioneler aan toe Maar het is gewoon een belevenis om erheen te gaan. En al zijn we kansioos door het klas se ver schil, we wil len toch weten wat de moge lijkheden zijn. Er komen ook ploegen uit Amerika (er doen ongeveer 30 landen mee aan de titelstrijd, red) en misschien zijn die wel slechter dan wij" Veel oefenen is het parool dan ook m de weken tol aan het kampioenschap Zelfwerk zaamheid is daarbij geboden, want hei jeu de bo ui ess pel is in den lande nog met zo om wikkeld, dat er van bondszijde al iets aan tiamsngsbegeleidmg wordt gedaan. Jan Willinge weer: „Ik heb mijn eigen tech niek naar aanleiding van litera tuur aangepast. Ik heb er wel het nodige over gelezen, omdat ik beroepsmatig (Willinge is sportleraar, red.) geïnteres seerd ben m m bewegingen, ook die je bij dit spel moet maken. We zijn nu wel zover, dat we aan de houding van de tegenstander snel kunnen zien. of ze er wat van zullen maken Technisch zitten we al op een aardig niveau en daarom /ui len we zeker geen flater sJuaii bij de Fransen" Vel ft Ter gelegenheid van het behaalde nationale kampioenschap jeu de boules door het team Wil linge, Van Es en Schilpe roort houdt het Delftse MI DI maandag 5 juni een re ceptie in de tuinkamer van de Her ten hordt aan 't Ver laat ui Delft. Van 18.30 tot 19 30 uur is er gelegenheid de ploeg te feliciteren, waarna een demonstratie jeu de boules zal worden gegeven. Delft Het is vrijwel zeker dat Frans van Straaten niet van DHC overstapt naar SW. Guus Haak, trainer van de Delftse eerste klasser en optredend als „zaa kwaarnemer" voor de 24-jarige linkerspits: „SW wil niet ingaan op de eisen van Frans. Wel licht dat ze in later sta dium wel meer willen en kunnen uitgeven. Zoals de zaken er nu voorstaan blijft hij ge woon bij DHC. Frans heeft er overigens toch moeite mee om weg te gaan. Hij heeft het hier goed naar z'u zin". Schiedam B P Schiedam is de nieuwe officiële naam van de volleybalvereniging Passage VCJ geworden. Nadat de winkeliers van de Passage te kennen hadden gegeven het afgelopen contract niet meer te zullen verlengen, nam de volleybalclub het make laarskantoor Both Partners ter hand. Het contract geldt voorlopig voor een periode van drie jaar. Met de komst van de nieuwe sponsor is B- 3z P uiteraard erg gelukkig. Hans Soeters, die de contacten tot stand heeft gebracht: „Het is duidelijk dat je tegenwoordig niet meer zonder financiële steun kan. Zeker met wat betreft de jeugdleden. Heb je geen sponsor dan moet je de contributie zo sterk verhogen, dat het voor de meesten met meer op te brengen is. Ook onze sponsor is zich daarvan bewust en wil graag zijn steentje bijdragen". De steun van Both Partners betekent voor de volleybalvereniging dat meer mogelijkhe den zijn geschapen om hogerop te komen. Eén van de onderdelen daarvan is het aantrekken van een nieuwe speler/trainer. De van de eredivisieclub Gerard de Lange afkomstige Peter van Gugten volgt de huidige trainer Lex Mastenbroek op, die overigens wel als speler zal blijven. Ook zal meer aandacht besteed worden aan de damesteams. De vorig jaar gestopte Hans Soeters zal het eerste team weer voor zijn rekening nemen, terwijl Karei Hom, Jan Tjas- sens en Ron Labohm de overige teams zoveel mogelijk zullen gaan begeleiden. De lagere herenteams komen onder de hoede van Peter van Gugten. Slechts één speelster zal het volgend seizoen niet in de nieuwe blauw-zwar- te kleuren opdraven. Jonny Soeters heeft de stap naar de top bi) de dames gemaakt. Zij komt volgend jaar uit voor Van Santen uit Den Haag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5