SPORT VRA-geweld teveel voor Excelsior v. V MD VS krijgt cricketlesje Knappe tussensprint PvdA laai Poot maar pralen Werpers bij Schiedam blinken uit Ui De Loper bezorgd MAANDAG 5 JUNI 1978 Asvion weer terug in de top Veilig Kampioenschap voor scholieren Sunlight té moe Mahorokan wint Challenge Cup VD/SC/WW 3 Schiedam In een van hitte zinderend sport- park „Thurlede" wisten de crickettcrs van Ex celsior de aanval op hun toppositie door VRA niet af te slaan- Mede dankzij Hilton Acker- man (115) behaalden de Amsterdammers een duidelijke 6-1 overwin ning, met de cijfers 213- 125 all out. Evenals vorige week tegen Stadgenoot Hennes DVS werd dit weekeinde bij Excelsior, captain Koos Gouka gecon fronteerd met een vol zelfver trouwen spelend VRA dat door toss-winst eerst batten verkoos. Zag bet in de beginfase er voor de Schiedammers veelbelovend uit, doordat het openingspaar snel werd opgerold, waarvan één door de specialist ingooien Wim Putter. Het grote geweld barstte echter nu pas goed los met Hilton Ackerman en Jan Spits op de mat Het was voor de Excelsior-bowlers om er moedeloos van te worden. Na tuurlijk was de hoofdrol weg gelegd voor Ackerman die de Schiedamse fielders alle kan ten van het veld liet zien. „Wat hij presteerde is pure klasse, hij maakte zelfs schijnbewegin gen terwijl de bal op hem toe kwam", vertelde René Schewe, die onder de indruk was van het spectaculaire batten van de Zuid Afrikaan. Ook Koos Gou ka hoopte op een wonder. „Het enige wat je bij zo'n man kan doen is om erg verdedigend te gaan bowlen en dan te hopen op een catch". Een gedachtengang die be waarheid werd toen Henk Kornet Ackerman achter het wicket wist te vangen. Onder tussen had deze speler al 115 runs bij elkaar geslagen waar in 3x6 en maar liefst 16x4. Voor het aanwezige publiek, cricket om van te watertan den. Ook Jan Spits had zich aan het spel van zijn clubge noot opgetrokken maar voor hem viel het doek met 48 runs achter zijn naam. De Amster dammers die toen hadden ge bat, wisten 194 runs bijeen te slaan toen bovengenoemd duo naar de stoel werd gestuurd. Wat daarna op de pitch ver scheen was voor de Schiedam mers geen probleem meer zo dat met de stand op 213, alles wat VRA was, gespeeld had. Rupert Gomes was voor Excel sior de succesvolste bowler met de cijfers 6 voor 22, bereikt na een zeer goed tweede spel, daarbij geholpen door drie vangen van René Schewe en één zeer fraaie van Hank Rens- man. Excelsior-captain Koos Gouka had gekozen voor aan vallend cricket, door de eerste 4 a 5 man. Kené Schewe (29, 2x6 3x4) slaagde samen met Henk Kornet daar het beste in maar konden niet voorkomen dat de Amsterdammers erg at tent stonden te fielden met alweer Hilton Ackerman als opvallende speler met drie vangen. Wat kalmer spelen werd de opdracht toen Koos Gouka zag dat winst er zeker niet in zou zitten en er werd gegokt op de bonuspunt bij een gelijkspel. Daarvoor diende dan wel de volle speeltijd uitgediend wor den. Een speelwijze die Excel sior niet ligt getuige het onno dige risico dat soms genomen werd met alle gevolgen van dien. Zo moest de een na de ander met een laag totaal ach ter zijn naam naar de kant zodat de telegraaf stokte op het totaal van 125 toen Excelsior all out was. Jammer voor ini tiatiefnemer Wim Koevermans, die met nog enkele Excelsior- mensen een fraai en duidelijk scorebord wisten te maken dat, de eerste maal in gebruik, al-' leen een nederlaag voor Excel-, sior aangaf- m Excelsior '20 kon de aanval van VRA niet afslaan Schiedam Ondanks de kriti sche noot van CDA-raadslid Piet Poot houdt de PvdA van avond een van de maandelijkse wijkspreekuren in het gebouw van de Trechter op de Broers* vest 107. Poot had dat „onei genlijk gebruik" van het pand van het werkloosheidsproject genoemd. In alle wijken vinden vanavond weer de spreekuren plaats- Ook in het Westen heeft de PvdA een plaatsje gevonden voor het ombudswerk, name lijk thuis bij Ineke Smits in de Aiberdingk Thijmstraat 21b. Om zeven uur beginnen de spreekuren, die voor een ieder toegankelijk zijn en die tot doel hebben mensen te helpen met vraagstukken. Tot half negen duurt het. Naast de Trechter in het centrum en in Schiedam- West kan men terecht in boer derij Landvreugd, Sweelinck- singel 7 in Groenoord; het wijkcentrum van Nieuwiand op het Dr. Wibautplein 129; centrum Oost aan de Dr. Za- menhofstraat 153; en in de Gorzen (Zuid) bij Nico Booy thuis, Goereesestraat 2a. Deze spreekuren zijn het eerste bewijs, dat de PvdA na de_ verkiezingen doorgaat met het ombudswerk. Schiedam Dit weekeinde wist alleen Asvion zijn cric ket-wedstrijd tegen het Vughtse MOP in winst om te zetten. Met de cijfers 201-133 waren de bonuspunten voor Asvion wat een 4—2 ovewin- ning betekende. Hermes DVS zal zijn dagje Amsterdam nog lang heugen. Tegen ACC kregen de Schiedammers les in cricket, met 84 a,o. tegen 90 voor 0 werden de Schie dammers weer naar huis ge stuurd. Met voor het eerst in dit sei zoen aangetrokken coach Kieth Cook in hun gelederen, trokken de spelers van Her mes DVS, welgemoed naar Amsterdam waar ACC wachtte. Door de toss te win nen besloot Hermescaptain John Beyer om, gezien de hit te, eerst te gaan batten. Een begrijpelijke keuze die helaas voor de Schiedammers aver echts werkte. Op het goede bowlen van vooral Ton Dis- selkoen (6 voor 26) wisten de spelersvan Hennes niet an ders te doen dan de bal tegen te houden. Pieter van Noord met 26, John Beyer 21, en Jack Geer- atz met 11 runs wisten zich nog enigszins staande te hou den, maar de overige spelers lieten het duidelijk afweten. Bij de stand 84 viel het laatste wicket van de Schiedammers en hadden rij in totaal 2 1/2 uur gebat. ACC had daarna geen enkele moeite met de Hermes-aanval. Dolf Oostraa met 45 en Kees Mulder 42 bleken na 1 1/2 uur spelen het wat schamele totaal van Hermes overschreden te heb ben. ACC-captain Wubo de Boer wilde aanvankelijk de Schie dammers nog eeris het veld insturen, waar vooral een Dolf Oostra volstrekt geen rin in had- Deze ging op dat mo ment zo defensief spelen, dat zijn captain hem wilde wisse len. Deze ingreep ging de um pire's te ver, en daarom beslo ten zij de wedstrijd voor ge zien te houden. Trainer/coach Kieth Cook zal aan de Schie dammers nog heel wat te sleutelen hebben, zodat dit soort nederlagen tot het verle den gaan behoren. Asvion Op het kleine veld van As vion in sportpark Thurlede wist de thuisclub dat er uit een ander vaatje getapt zou moeten worden, wilde het niet nog eens zo afgaan als vorige week tegen Klein Zwitserland. Tegenstander MOP verkoos eerst te gaan fielden en slaagde er al snel in om de gevaarlijke topmen sen van Asvion naar de kant te krijgen. Dan blijkt opeens dat de middengroep zeker weet hoe er dan verder ge speeld dient te worden. Voor al Ruud Mulder met zijn 50 runs trok het totaal flink hoog, samen met Ronald Ja cobs 39, Steven Poll 31 zorg den zij er voor dat captain Carel Nolet met de score op 201 besloot om te stoppen. Hierna was het de beurt aan de spelers van MOP om in de tropische hitte over het totaal van Asvion te komen. Het nu wel goed draaiend hielden van de Schiedammers smoor de elke goede bedoeling in die richting. Debet hieraan was het toch weer goede bowlen van Jim Matthew (4 voor 63), die de Vughtse spelers de één na de ander opruimde. Toen de MOP-captain dat ook in zag, besloot hij om de tijd uit te spelen en zo in ieder geval met een extra punt naar huis te gaan. „Een begrijpelijke beslissing die door het pu bliek niet zo wordt gewaar deerd, zei Asvioncaptam Ca rel Nolet die zijn gasten met de stand op 133 voor 8 moet laten gaan. Dit betekent voor Asvion een 4—2 overwinning hetgeen de ploeg weer terug brengt in de top van de twee de klasser. Schiedam De honkballers van Schiedam hebben de thuiswedstrijd legen Den Bosch benut om zich vaster op de tweede plaats te nestelen. In een spannende wedstrijd, waarin vooral de beide wer pers domineerden, bleef Schie dam met 3-2 overeind. Den Bosch ging in de eerste slagbeurt fe! van start. Het opende met twee honkslagen, maar goed veldwerk van de thuisclub voorkwam een ach terstand. In de gelijkmakende beurt antwoordde Ed Jonkman eveneens met een honkslag, en Jut Blomsteei kwam hem op de kussens gezelschap houden, door een veldfout. Ook Den Bosch wist het verdedigend te klaren, zodat de stand blank bleef. Dat de punten duur 2ouden worden, werd snel duidelijk. Beide werpers drukten hun stempel op de wedstrijd en er ontspon zich een pitchersduel. Pas in de vierde inning werd dit doorbroken. Chem Quant opende voor Den Bosch met een honkslag en zijn ploegge noot Raffy Daniël kwam direkt daarna met een tweehonkslag, waarop Quant kon scoren. Op een honkslag van Joep Chris- tophe ging ook Daniël naar huis, maar een snelle aangooi van Jur Blomsteei, stelde Wim Faientijn in staat Daniël op de thuisplaat uit te maken, waar door de schade tot een punt beperkt bleef. ïn de gelijkmakende slagbeurt kwam Schiedam al weer voor, Wim Faientijn en Jur Blom- steel kwamen beiden met vier wijd op de kussens en een serie veldfouten van Den Bosch brachten eerst Wim Faientijn over de thuisplaat, waarna door een honkslag van Fred Reymer ook Jur Blomsteei nog kon scoren. Y1 Schiedam heeft pech, de bal gaat wijd In de zesde slagbeurt was het opnieuw Wim Faientijn, die een punt liet aantekenen. Met vier wijd op de kussens geko men, werd hij met opoffermgs- slagen veüig over alle honken geholpen: 3-1. Pas in de acht ste beurt slaagde Den Bosch er in één puntje dichterbij te ko men. Opnieuw een honkslag van Raffy Daniël en ook Den Bosch zocht zijn heil in opoffe- rïngsslagen om hem thuis te brengen. Ondanks verwoede pogingen van de bezoekers, liet Schie- a $m> De Schiedamse werper drukte zijn stempel.op het spel dam het verder niet komen, drie slag de situatie en werd met drie veldfouten. Den Bo- Wout Don beheerste in de laat- winnende werper. Werpcijfers sch: Joep Christophe, 11-4-3, ste slagbeurt met tweemaal Schiedam- Wout Don. 11-0-9 eveneens drie fouten Maassluis Vier leerlingen van Mahorokan doen in de week van 22 tot 28 juni in het Franse Beauvelon mee met het internationale sch olierenkampioenschap van Europa. Nico Boelrijk en Rob Henneveld van de Ju- liana-scholengemeenschap uit Maassluis en Leo Pie- tjouw en Peter Lahey plaat sen zich een aantal weken geleden in Kerkrade voor deze wedstrijd. In Kerkrade werden zij kampioen van Nederland. De betreffende scholen hebben hun leerlin gen al toegezegd, dat ze in die repetitie week, zeker vrij zullen krijgen. Vlaardingen/Schiedam De honkballers van SK Groe noord hebben deze week de zegereeks voortgezet met een knappe 11-7 overwinning op JRC Ducks en nemen nu ach ter Jeka en Schiedam de derde plaats in. VI aar ding en kreeg afgelopen weekeinde minder dan het verdiende en deelde met Cuir 2000 in twee duels de punten. De softbalsters van Schiedam zakken steeds ver der weg en verloren opnieuw, ditmaal met 7-6 van Roef uit Moergestel. SK Groenoord lijkt helemaal over de slechte competitiestart heen te zijn. De laatste drie wedstrijden wonnen de Schie dammers en klommen hierdoor op naar de derde plaats. Afge lopen zondag was JRC Ducks het slachtoffer van de aanvals drift van de Schiedammers, Twee homeruns en enkele tweehonkslagen produceerde de Groenoord-aanval en over troefde daarmee de lang niet slecht spelende Ducks. In de eerste slagbeurt was het al meteen raak. Twee maal vier wijd en een veldfout brachten drie man op de honken, waa- van Ruud Stenier al meteen scoorde. Een tweehonkslag van Hans Vroon tilde de stand naar 3-0, waarna Jan Stijger zijn rentree vierde met een dave- Vlaardingen Sunlight, nog moe van de titel in het Vlaardingse kampioen schap, zakte met name na rust bij DES'67 helemaal weg cn verloor met 5-0. De ruststand was 1-0. Wie de nederlaagserie van de ei landbewoners heeft ge wonnen is nog niet be kend, omdat de wedstrij den nog niet zijn afgelo pen. rende homerun. Resultaat een 5-0 voorsprong. De Ducks kwamen snel terug. Met twee honken bezet even aarde Cock van Heesch Jan Stijger en joeg de bal ook voor de volle ronde over het hek: 3*5. In de tweede beurt werd het 4-5, omdat Ten Wolde via opofferingsslagen kon scoren. Jan Switser stapte in de derde slagbeurt als eerste het slag- perk in en wilde niet voor Stij ger onderdoen. Gevolg: Groe- noords tweede homerun: 4-8. Fouten De Brabanders kregen het met zoveel slaggeweld erg moeilijk en gingen fouten maken. Hier door kon SK Groenoord in de vierde beurt opnieuw twee punten op de scorekaart bij schrijven. Nadat het eerst nog 6-8 was geworden, profiteer den de Schiedammers in de zesde inning opnieuw van en kele vangfouien en scoorden hierop maar liefst driemaal: 6-11. Dat ae thuisclub in de laatste slagbeurt nog eenmaal tegens- coorde, was voor de wedstrijd niet meer van belang. SK Groe noord had de winst al vroeg binnen en stond die niet meer af. VS Vlaardingen kreeg dit weekeinde tegen Cuir 2000 minder dan het verdiende. Op nieuw kwam de zwakte in de werpersstaf aan het licht en verspeelde een reliefpiteher de moeizaam opgebouwde voor sprong. Bij het begin van de zevende inning leidde VS Vlaardingen nog met 5-2. Deze voorsprong werd in de derde inning opgebouwd met drie ga ve honkslagen op rij en een opofferingsslag waardoor het 3-0 werd. Pech De vijfde inning leverde op nieuw enkele honkslagen en vooral ook goed honklopen nogmaals twee ponten op. Wel had Cuir 2000 tweemaal tegen- gescoord, maar echt gevaarlijk waren de Bussummers niet. In de zevende slagbeurt kreeg werper Jan Bonus het even moeilijk. Coach Ton Bemrings* hof verving hem door Ab Brui- nekool om de moeilijkheden op te lossen, maar juist hij ging volkomen het schip in. Alles raakten de Bussummers en in no time was het 5-7, Tegen zoveel pech kon VS Vlaardingen niet op, de ploeg klapte in elkaar en was niet meer La staat terug te vechten. Het werd zelfs nog 5-8, toen Cuir in de laatste inning nog maals een speler over de thuis plaat loodste. Heel Vlaardingen vreesde voor de volgende dag in Bussum. Cuir startte thuis met de sterk ste opstelling en coach Ton Benningshof had alleen Jos Noordijk nog over om de ver dediging te leiden. Er waren slechts twee Bussummers die kijk hadden op het werpen van Noordijk. Zij sloegen samen acht van de elf honkslagen, maar de rest van de ploeg kwam er niet aan te pas. Om dat ook Vlaardingen weinig presteerde, bleef het tot aan de zesde inning 1-1. Via Emiie De- muynck kwam VS Vlaardingen in die slagbeurt met 2-1, voor maar een inning later was het door Bom opnieuw gelijk: 2-2. Voorsprong Pas in de achtste slagbeurt kwam er tekening in de strijd. Honkslagen van Demuynck, Bruinekoo! en Pierre brachten zoveel pressie dat er fouten werden gemaakt en VS Vlaar dingen driemaal scoorde. Nog steeds waren er honken bezet en. daarom werd Jan Bonus als pinchhïtter ingezet. Zijn dave- rende klap' in het rechts veld werd juist boven het hek een prooi voor de velder die daar mee erger voor zijn ploeg voorkwam. Vlaardingen leidde met 5-2, en via Piet van der Mark werd het zelfs een beurt later 6-2. Cuir had niet meer de macht om terug te vechten en moest ditmaal de winst aan de bezoekers laten. Maassluis Het uiterst suc cesvolle Mahorokan heeft in het Franse Mctz de Challenge Cup gewonnen. Tien judoka's van de vereniging van Koos Henneveld behaalden dit re sultaat door in de finale Tu rijn uit Italië te verslaan. In totaal kwamen teams uit acht Europese landen in het Palais des Sports in Mctz op de mat. Mahorokan schakelde m de eerste ronde (er werd volgens het zogenaamde knock-out sys teem gespeeld) het Franse Uc- kange uit door met 6-3 te win nen. Ook de tweede wedstrijd leverde een zege op: het Zwit serse Mor ges werd met 5-3 te ruggewezen. In de finale moest bij een 3-3 stand de partij tus sen Iman Kars en de Italiaan Viroa Bologna de beslissing brengen. Mot een „armkiem" zegevierde de Nederlander. Het team van Mahorokan be stond uit: Aspiranten: Louis Tousain (tot 57 kg), Peter van Dijk (tot 62 kg), Leo Pietjouw (tot 68 kg), Berend-Jan Huiskes (tot 75 kg), Henk de Jong (bo ven 75 kg). Junioren: Koen en Rolf Bakkclandt (tot 65 kg). Rob Kramer (tot 71 kg), Karei Parre {tot 78 kg), Richard Fo- piolek (tot 86 kg), Iman Kars (boven 8S kg). Vlaardingen De onderne mersvereniging Do Loper heeft opnieuw haar bezorgdheid uit gesproken over de gevolgen voor de winkeliers bij de „proefonderbrekmg" ofwel af sluiting van de Frederik Hen- dnklaan. Als aanvulling van de reeds aangegeven bezwaren wijst De Loper de gemeente erop dat de ondernemers zich in het cen trum hebben gevestigd op ba sis van vooruitzichten. Die vooruitrichten waren een uit breiding van liet wmkelceixT trum, een goed wegenplan, een sterke expansie van de wijk en bepaald geen afsluiting van dê Fredenk Hendriklaan. De on dernemersvereniging vraagt zich tenslotte af of de gemeente bereid is, de inkomstenderving van de winkeliers als deze ach teraf aantoonbaar is, te com penseren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3