T „KNVB voert geen goed beleid" RKWIK af Nieuwbonwplannen al van „EEN STERKE CLUB IN DE HOEK' Leo van der Meer voorzitter Nieuwe jeugdafdeling- noodzakelijk9' Arie Verlinde op BHS-receptie; Rob Jacobs geslaagd Nieuwe leider voor JïBSS IIP /Jf1 jmsp GSS-VOORZITTER NICO MOUT: m Satelliet-voorzitier Ton van Dongen: Cees Bonman naar Vlaardingen MAANDAG 5 JUNI 1978 Eenheid 1 ill 1 Sportstips I Spc VD/SC/WW 4 Ed van Dijk (1) en Aad Moerman ...weer terug.. Voetbalzwerrer" Aad Moerman: Hoek van Holland Het j. wordt volgend seizoen dringen bij Hoekse Boys, vooral in de aanval en op het middenveld. De toch al niet geringe kwali teit bij de zaterdag vier dek las- i ser wordt uitgebreid met de terugkomst van Aad Moerman en Ed van Dijk. Beiden 24 jaar f hebben ze respectievelijk één en twee seizoenen achter de rug bij de *s-Gravenzandse Sport Vereniging. Ed van Dijk vertrok twee jaar geleden bij de Boys. „De wilde J mijn blik eens verruimen en wat hoger gaan spelen toen ik er de kans voor kreeg. Dat heb I ik gedaan, ik heb het gezien en 1 nu wil ik wel weer terug om te proberen Hoekse Boys naar een hoger plan te brengen". Geen kwaad woord dus over „De Sport", ook niet Aad Moerman trouwens. „We heb ben een fijne tijd gehad, maar doordat de spelers allemaal verspreid wonen (er zijn maar vijf 's-Gravenzanders in de ploeg) was er toch weinig on- i derhng contact Dat is bij een zuiver plaatselijke ploeg veel beter". De terugkomst van Koos Lan- kester als trainer heeft in feite voor beiden de doorslag gege ven om terug te keren naar de boys. Voor Ed van Dijk terug naar het oude nest, voor Aad Moerman ook een terugkeer maar op een wat andere ma nier. Aad is wat men een „voetbal- zwerver" zou kunnen noemen. Hij begon als pupil bij Excel sior Maassluis, speelde in Hoek van Holland, Sparta, Naald wijk, Hoekse Boys en komt nu via de 's-Gravenzandse SV weer terug bij de boys. „Ik geloof wel dat ik nu in de Hoek blijf voetballen. We kun nen hoog eindigen met de ploeg die we nu op de been gaan brengen, maar kampioen worden kun je alleen met een ploeg die behalve kwaliteit ook eenheid heeft". En in dat verband vinden Ed en Aad het allebei een beetje jammer dat Hoek van Holland twee verenigingen, telt „Met de beste spelers van zaterdag- en zondagclub zou er een gewel dig elftal te formeren zijn en zelfs een tweede team dat erg hoog zou kunnen spelen". Het ziet er niet naar uit dat die wens waarheid gaat worden, gezien de inves termgen die bei de verenigingen in het recente verleden hebben gedaan. Schiedam D3S-trainer Rob Jacobs, die zijn formatie in één jaar tijd naar de hoofdklasse bracht, is geslaagd voor zijn B-diploma. Jacobs, die van plan is van het trainersvak zijn', beroep ie maken, heeft zich direct opgegeven voor de A-cursus. De succesvolle oefenmeester was in de theoretische vakken de beste van de klas". V laar dingen Bij de voetbal vereniging RKWIK geeft Leo van der Meer na een jaar voor zitterschap de pijp aan Maar ten. Hij noemt zelf twee oorza ken voor dat plotselinge aftre den, A. zijn drukke werkzaam heden, en B. het feit, dat er een tweede kandidaat is. „Het is me beslist niet tegen gevallen", ventileert hij zijn Schiedam HB5S heeft een opvolger gevonden voor de ver trekkende leider Jan van Heest De nieuwe assistent van trainer Leo van Graaf eiland is Wim de Jong geworden, nu nog leider van het Al-elftaJ. Van Heest, die halverwege werd in gezet, had al eerder te kennen gegeven dat hij aan het eind van dit seizoen wilde stoppen met het leiderschap. De nieu welingen Leo van Graafeiland en Wim de Jong zullen op 12 juni aan de selectie worden voorgesteld. Evenals de nieuwe grensrechter Ger Fukkink die. Albert Bijl opvolgt. mening", maar de werkzaam heden liggen anders dan in een jeugdbestuur en of zondagbe- stuur waarvan ik ook lid ben geweest. Als algemeen voorzit ter is het allemaal een beetje te veel van het goede. Vergeet niet" aldus Leo van der Meer, „dat RKWIK zo'n elf jaar heeft kunnen profiteren van Jan Remmers waal („eveneens aftredend", red.), een man die bij wijze van spreken dage lijks op het complex was. Ik heb daar de tijd niet voor". Een jaar terug trad Leo van der Meer toe als voorzitter van het hoofdbestuur („opvolger van Remmerswaal", red.) na dat hij door een bestuurslid kandidaat was gesteld. Onder zijn leiding consolideerde RKWIK het vierdeklasser schap. Naast Van der Meer treedt ook Jan Remmerswaal als voorzitter van de afdeling zondag af, terwijl Cas Smul ders wegens studieredenen af treedt. Ook Frans Bergen keert niet, meer terug, evenals Wim West- dijk, die het secretariaat be heerde. Vanavond buigt het bestuur zich al over de nieuwe kandidaten, die bestemd zijn om na donderdagavond 15 uur in het nieuwe college te stap pen. De ledenvergadering in het clubhuis in park 't Nieu- welant begint om 20.15 uur, Schiedam „Als verenigingen hebben jullie de taak om na te gaan wat door de verschillende politieke partijen in hun verkiezingspraatjes op sportgebied is beloofd. En vooral of ze het inder daad ook nakomen. Anders gezegd: Het is de hoogste tijd dat we gaan optreden als een soort actiegroep voetbal". Het waren de woorden van Arie Verlinde, voorzitter van de Schiedamse sportraad in een toespraak op de drukbe zochte, maar bloedhete recep tie van DHS. Een receptie om dat de Schiedammers na een slopende na-competitie door drongen naar de hoofdklasse, de hoogste afdeling in het zon- dagvoetbai bij de amateurs. Een felle Verlinde: „Het is toch verschrikkelijk dat een stad als Schiedam met 75,000 inwoners maar liefst 19 voet balclubs beeft Waar gaan we naar toe? AUe clubs willen een eigen veld, een eigen accom modatie en een betere behan deling. Ik verzeker u dat dat niet te doen is". Waarna hij ook de KNVB (RVB-voorzitter Kamman was aanwezig, maar was al vertrok ken toen Verlinde sprak) een veeg uit de pan gaf. „Daar wordt geen goed beleid ge voerd", oordeelde hij. „Als ie mand op het idee komt om een voetbalclub te beginnen kan dat zomaar. De KNVB doet daar niets aan. Neem nou het horeca-toemooi. Als de ge meente „neen" wil zeggen, dan moet de KNVB niet „ja" zeg gen. Dat geeft alleen maar pro blemen". De DHS-menser hoorden het allemaal rustig aan. Veerden slechts op toen Verlinde nog even het slechte veld ter spra ke bracht. Want dat was in feite voor de kersverse boof- klasser belangrijker. Verlinde: „Het is het slechtste stuk grond van Schiedam. Voor vol gend jaar staat het op de prio riteitenlijst Ik verzeker U dat we al een tijd bezig zijn met het maken van plannen om er een goed bespeelbaar veld van te maken". De felle toespraak van de lijst trekker van de PvdA werd door voorzitter Koos Kersse- meyer van DHS beantwoord. Ook hij zei wat hij wilde: „Ik heb mijn bedenkingen over het sportbeleid in Schiedam. Ik ben van mening, en dat is puur persoonlijk, dat de verkeerde door Martijn Verwaai jen mensen op de verkeerde plaats zitten. In het belang van de ciubs die in Schiedam sport bedrijven, hoop ik dan ook dat juist daar wat aan gedaan wordt". Kritische woorden die de feestvreugde echter zeker niet mochten drukken. En waarbij DBGC-voorzitter De Koning vooral voor de vrolijke noot zorgde door in een vlotte feli citatie-toespraak slechts In zijn eigen „Flakkees" op hu moristische wijze onverstaan baar bleek. Verdere sprekers waren de heer Kamman van de RVB, Vios-voorzitter Goed- bloed, CVV-preases Hokke en wethouder Herman Posthoorn die echter pas verscheen toen IlijiÉliiËk 5 v V -iff speaker Gé Krommenhoek het officiële gedeelte al had afge sloten. Naast de vele bloemen kreeg het DHS-bestuur ook van de dames van de bar een enveloppe met inhoud waar een nieuwe vrieskist van zal worden gekocht. o De spelers van DHS mid delpunt van de belangstel ling o Felicitaties voor het bestuur. Schiedam GSS heeft het oog gericht op de toekomst. Terwijl de vereniging 40 jaar bestaat en ter gelegenheid daarvan een officiële receptie hield, worden de eerstkomende jaren erg belangrijk. Ten eerste komt GSS geheel los van het bedrijf van Gusto, ten tweede zijn er nieuwbouwplannen en ten derde wil GSS een jeugdafdeling van de grond brengen. De jubilemnrecep- tie werd zaterdagmiddag gehouden in de kantine op de werf van Gusto, waar GSS nog altijd aan verbonden is. Niettemin is GSS al lang een open vereniging, en ervaart het Gusto als een vorm van sponsoring voor materialen en dergelijke. Nu het bedrijf van Gusto tot sluiting gedoemd is, houdt de binding uiteraard ook op. Naar verwachting zal dat in september van dit jaar zijn. Voorzitter Kamman van de KNVB afd. Rotterdam zei, evenals Arie Verlinde van de sportraad, dat de sluiting van Gusto een zaak is die Schiedam danig beroerd. Tijdens de receptie, die werd opgeluisterd door het tamboer- en trompetterkorps Gusto, spraken verder nog Schiedam-voorzitter Ton Verwey, oud-secretaris A. Schot en lid van verdienste Van Veen. Kamman had voor GSS de grote bondsvlag meegebracht, die straks breeduit op het nieuwe complex van GSS kan wapperen. „De planning is", aldus voorzitter Nico Mout, „dat we in bet seizoen '79-'8ö over gaan naar het oude veld van Ursus. De plannen voor nieuwbouw zijn al gestart. De accommodatie zal meteen aan de KNVB-eisen worden aangepast". Het beleid van de afdelingseersteklasser is overigens niet indrin gend op het spelen in de KNVB afgestemd. Nico Mout: „We willen niet ten koste van alles naar de KNVB. De lagere elftallen zijn even belangrijk als het eerste. Dienen de kansen zich echter aan, dan willen we uiteraard wel over. Maar zo nodig hoeft het nog niet". Ais GSS straks eenmaal in de nieuwe behuizing zit, dan zal ook getracht worden een jeugdafdeling van de grond te krijgen. Die is er nog altijd niet, maar de behoefte daaraan wordt binnen de vereniging steeds groter teneinde de aanwas en doorstroming te bevorderen. Vlaardingen Voor Satelliet wordt het nieuwe seizoen erg belangrijk. Het bewijs moet geleverd worden, dat de pro motie naar de KNVB gerecht vaardigd was. Ten tweede wil Satelliet andermaal trachten een jeugdafdeling op te rich ten. Door te weinig toeloop heeft Satelliet helemaal geen jeugd meer, en bestaat de ver eniging uit slechts 6 senioren teams. Satelliet zit nu één jaar zonder jeugd. Voorzitter Ton van Don gen: Door te weinig toeloop ging de vonga jeugdafdeling ter ziele. We zitten hier in jonge wijken, maar ook met erg veel verenigingen". Dat zijn dan RKWIK, De Hollandiaan, maar Van Dongen noemde eveneens de twee in Holy spelende clubs, HVO en Zwaluwen. „Om de doorstroming te bevor deren is een nieuwe jeugdafde ling noodzakelijk", aldus voor zitter Van Dongen. Daartoe wordt een campagne gestart, „om de jongens van de straat hierheen te krijgen. We wülen in geen geval de jeugd bij an dere verenigingen wegtrek ken", aldus Van Dongen. Tijdens de zaterdagmiddag in het clubhuis aan de Kethelweg gehouden receptie xer gelegen heid van de promotie, werd Satelliet van veel kanten gefeli citeerd. Ten eerste door sport wethouder Rien Bovenberg, die bovendien een belangrijke boodschap meebracht, Boven berg beloofde namelijk dat Sa- telliet in het seizoen '8Ö-'81 kan rekenen op een nieuwe accom-. modatie, waartoe een subsidie komt van plm. 350.000 gulden. Het nieuwe seizoen al krijgt Satelliet meer speelruimte. Want nu de inwonende hand balvereniging van De Holland iaan een eigen veld in Holy beeft, kan Satelliet nu ook op zaterdagmiddag over het twee de veld beschikken. Een veld, dat volgens Bovenberg vol gend jaar geheel vernieuwd zal worden. Sprekers tijdens de receptie waren verder KNVB-afdelings- voorzitter Kamman, Jo van der Vaan (voorzitter De Holland iaan) en Thijs van Santen (be stuurslid VFC). Verder waren nagenoeg alJe Vlaardingse ver enigingen vertegenwoordigd. Voorzitter Kamman noemde het een grootse prestatie, om 15 jaar na de oprichting al KNVB te gaan spelen. Satelliet beleef de onder leiding van trainer/- speler Hans Voets, die aan blijft, trouwens toch een gran dioos goed seizoen. Want naast Ongedwongen sfeer bij Satelliet. de promotie naar de KNVB, won het de Gouden Plak, be reikte het de halve finale van het Vlaardings kampioenschap, en werd een eervolle derde plaats behaald bij, de districts kampioenschappen. 0 Freek Veer is de nieuwe trainer/coach van de korfbal- Iers van Harga geworden. Hij heeft als eis gesteld, dat de dames en heren verplicht tweemaal per week moeten trainen. Niemand had daar op bet eerste gezicht bezwaar te gen. 0 OVI, de korfbalclub die zes tig jaar bestaat, krijgt een ei gen terreinIn bet Beatrixpark naast het complex van de handbalvereniging DWS. De gemeente zorgt voor kleedka mers. de club zelf voor een cantine. Een mooier geschenk is nauwelijks denkbaar. 0 Mutaties in de korfbalwe reld zijn een zeldzaamheid. Eén van de weinige wissels is Theo van Veelen die Oranje Nassau de rag toe keert en naar CKC Maassluis overstapt 0 Denkt u aan de Sportvijf- daagse van Vlaardingen. Eén uitstekend alternatief voor de genen die het hele seizoen hun club vanaf de zijlijn volgden en nu zelf tot daden over kunnen gaan. 0 Hoekse Boys heeft sinds kort de beschikking over twee nieuwe dug-outs. Nico Tïege- laar en Jan Siersma zijn dege nen die er menig uurtje aan hebben besteed. 0 Hennes DVS blijft met spreuken strooien, daar gaat- ie-weer >rAl is het bat nog zo breed, er kan altijd wel een bal j langs". 0 Het eerste visconconrs vao de Vlaardingse hengelaars- bond start woensdagavond 7 juni met een kanjer kam pi oen schap tussen 19 en 21 uur ia de wateren van 't Nieuwelant-1 parte. 0 De eerste van de zes geplan de concoursen om bet persoon- tijk- en korpskampioenschap van Vlaardingen wordt gehou-1 den op zaterdag 10 juni in de Leidse Vliet. De loting voor de visplaa(sen is maandagavond in café 't Westen aan de Hoog straat 0 Het bestuur van de BC Schiedam treft intensieve voor bereidingen voor de op 9 au gustus te houden profronde van Schiedam. Bij deze club is men ingenomen met nieuwe sponsor Frans van Tienen, die de leden in de kleren heeft gezet. Vlaardingen Cees Bouman (29) heelt definitief overschrij ving aangevraagd naar zater dagclub Vlaardingen. Alle on derhandelingen over een nieuw contract liepen op niets uit. Fortuna maakte bezwaar tegen het feit dat een profvoet baller terug moet naar de ama teurclub waar hij vandaan komt, maar in het geval van de middenvelder ligt dat an ders. Eén van de regels is dat hij terug moet naar zijn oude club wanneer hij minder dan vijf jaar betaald voetballer is geweest. Cees Bouman was dat twaalf jaar, eerst bij Fortuna eu later bij FC Vlaardingen- Maand verg. I Nieuw< HVO, Udem *eg, 5 Kolpafc Dinsda delen i uur. Tl H'oenst (s), Ha Holy (c sen, vé uur. E bouwl Dondei 2-Groei KVVk gerlaar Nieuwe ly-Feye wen Ui a

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4