§pmit yVK houdt grote fancy-fair Fortuna- jetigd tweede WIK en Shell uitgeschakeld Cock de Zwart met broer naar SW Fiets-vierdaagse bij Harga René van der Kuil geeft zwemearriëre op HS MAANDAG 5 JUNI 1978 Om begroting sluitend ie maken Sunlight de verrassende kampioen Sportagenda 50 m mmii iÜSli s sw... Hengelen Herenploeg wéér verzwakt VD/SC/WW S - Boudewijn Groen ...tweemaal... Vlaardingen Gertie Baas, na afloop van een spannende finale op het HVO-terrein, een zaam met een bekertje in rijn hand, maar niet alleen. Hij is er rich van bewust dat hij van Sunlight, waarvan hij afscheid neemt, een gevaarlijke outsi der heeft gemaakt Met als on betwist hoogtepunt dit seizoen de officieuze Vlaardïngse voet- baltitel. Hoewel met enig geluk onder vonden Zwaluwen, Satelliet enVFC de kracht van de zaterdagvoetballers. De eerlijk heid gebiedt overigens gelijk te zeggen, dat dé géelzwarten de titel hadden moeten prolonge ren op grond van hun kwali teit Maar juist Sunlight had een afmaker in Boudewijn Groen. De vaak verguisde spits dreigde vorige week af te ha ken bij de zeepmakkers („naar RKWIK", red.), maar werd door zijn spelers alsnog - en met succes - bewerkt. Boudewijn Groen was weer eens voor Sunlight goud waard. En met hem slimme Dick Jansen, die vijf minuten voor tijd de inleidende pass gaf, en daarvóór wissel Paul Gast de vuisten van doelman Jan Kortleven had beroerd. Terwijl iedereen winst voor VFC incalculeerde, een opste ker na een hoopvol begin, maar niettemin teleurstellend seizoen, had het geen verweer tegen de snelle counters. Scheidsrechter Cock Verbiest, die enkele waarschuwingen moest uitdelen, had zijn eerste fluitsignaal nog maar nauwe lijks laten klinken, toen Boude wijn Groen voor de eerste maal zijn visitekaartje af gaf. Maar nog vóór de rust trok Pim van der Burg, nog steeds de as waar alles om draait bij de geelzwarten, de partijen weer op gelijke voet. Redden Dan maar na rust, rooet VFC hebben gedacht. Maar wie was in staat om uitstekende doel man Leo Verduyn om de tuin te leiden. Niemand toch! Zelfs hok Van der Burg ten aanval, hetgeen tot een serieuze kans leidde, maar uiteindelijk hield Verduyn de bal toch nog uit doel. Dezelfde Pim van der Burg moest even later ook red ding brengen op de doellijn, toen een kogel van Boudewijn iedereen te machtig was. Het duel voor een kleine dui zend toeschouwers leek in eer ste instantie onbeslist te gaan eindigen, toen bij Sunlight de „vlam in de pan" schoot. Met als gevolg een knappe actie die Groen afrondde: 12. Mis schien onverdiend, maar nie mand tornde daaraan. Ook Gertie Baas niet, de man die zich bij voorbaat al excuseerde voor het feit, dat hij bij zijn club - uiteraard - spelers heeft moeten teleurstellen. Maandag: Buitengew. leden- verg. De Hollandiaan, park *t Nieuwelant, 20 uur. Ledenverg. KVO, Zwanensïngel, 20 uur. Ledenverg. Satelliet, Kethel- weg, 20 uur. Sportvijfdaagse Kolpabad, 18.30 uur. Dinsdag; Sportvijfdaagse wan delen vanaf De Visbank, 18.30 uur. Thunderbirds-Holy (hs). Woensdag; Schiedam-Sparta (s), Harga, 19 uur. Neptunus- Koiy (ds). Sportvijfdaagse fiet sen, vanaf De Visbank, 18.30 uur. Eerste bridge-avond, ge bouw Irene, 19 uur. Donderdag: Thunderbirds ^Groenoord (hs). Vergadering KV Vlaardingen, Wlm. de Zwij gerlaan, 19.30 uur. Sportvijf daagse prestatieloop, park 't Nieuwelant, 18.30 uur. VS Ho- iy-Feyenoord (n. serie). Zwalu wenlaan, 19 uur. Schiedam De kantine ran WK Is voorlopig niet toegan kelijk voor wie dan ook. Dit omdat het optrekje in Kethel bezaaid is met spullen die voor de verkoop bestemd zijn. Immers, WK gaat komende zaterdag een fancy-fair houden die min of meer in het kader staat van „YVK's Disney land". Het doel van de grootscheepse verkoop van alles-en-nog-wat is de begroting van de bouw van het nieuwe complex in Bijdorp sluitend te maken. Nu nog staat er een tekort van 30.000 door Marlijn Verwaaijen gulden, maar met de fancy-fair hoopt voorzitter Ruud Kooi- mans op een wonder. „Het ver schil tussen ons en onze „part ner" WF is dat wij pas tien jaar bestaan. En in die periode heb ben we nauwelijks kunnen spa ren. Daarom moesten er ande re middelen gezocht worden om aan geld te komen. Een fancy-fair is daarvoor ideaal, al moet ik zeggen, dat de manier waarop wij het doen uniek is". Inderdaad ziet het er allemaal uitstekend uit. Vooral omdat Arie van der Ende op het idee kwam om alle figuren uit Dis neyland er bij te betrekken. De vader van een b-junior ging dan ook in samenwerking met John Govaart aan de slag en schilderde in relatief korte tijd een flink aantal deuren en borden. Allemaal bestemd om het geheel extra aantrekkelijk temaken. Zoals gezegd ligt de kantine vol ■ny' fc Arie van der Ende bij zijn Disney-figuren. met allerlei spullen. Het goed- ne. Kooimans over de mzame- via ging het opeens uitstekend recht kunnen. Waar ze het alle- den krijgen voor de verkoon koopste: een rol closetpapier, lrng: „In het begin hep het lopen. Nu hebben we vier maal vandaan halen weet ik had ik nooit verwacht". Het duurste, een afwasmachi- allemaal met zo best. Maar via adressen waar de mensen te- niet, maar dat we zoveel zou- Teneinde aan voldoende geld te komen 2a! WK het niet bij de fancy-fair honden. Al f» daar nu al bijzcoder veel re clame voor gemaakt. Kooi mans: „We hebben huis-a&n- huis ongeveer 8000 enveloppen verspreid in de buurt om do mensen er op attent te maken. Maar ook zullen we nog langs de mensen gaan met een flink aantal loten. Als prijs hebben we daarvoor tien waardebon nen van elk vijftig gulden". Dat de commissie, die zich spe ciaal bezig heeft gehouden met de organisatie, van de fancy- fair niets is vergeten, blijkt uit een brief aan alle Turkse fami lies in Schiedam. De voorzitter: Meestal worden die mensen er met bij betrokken. Dat is niet redelijk. Dus hebben wij spe ciaal een bnef in het Turks laten vertalen om ook die men sen een kans te geven om te komen. En eventueel goedkoop te kopen". Wat er allemaal te koop zal zijn op vrijdag (vanaf 19.00 uur), zaterdag en zondag (van af 11.00 uur) is moeilijk op te noemen. Er staan een aantal goede televisies, wat lampen, bankstellen, vazen, stoelen, glazen, speldjes, kortom, alles wat normaal gesproken flink aan de prijs is. En de bezoe kers hoeven zich geen zorgen te maken wat de WK-voetbal betreft, er staan twee kleuren televisies zodat geen wedstrijd gemist hoeft te worden. Een overzicht tenslotte van de stands die in Kethel aan de Kerkweg bezocht kunnen wor den: een patattent, een schiet tent, een Amerikaanse ver koop, een centrale prijzen- stand, het Rad van Avontuur, een hometrainer, het lans- en steekspel, bootjesrace, spijker slaan, een grabbelton, henge len, balgooien, de Kop van Jut, bordschieten, een antiek- en rommelmarkt, sjoelbakken, een autoracebaan en twee ter- Vlaardingen In Dordrecht hield de atletiekvereniging Parthenon de eerste wedstrijd voor de jeugdcompetitie voor jongens AjB. De jongens van de atletiekvereniging Fortuna behaalden een fraaie tweede plaats met 6233 punten. De beste prestatie was de 4 x 100 estafette. Jaap Wapenaar, Gil lis de Rooy, Dingeman de Jong en Hans Silvius klokten 47 se conden rond. Gillis de Rooy liep op de 800 meter 2.02.4, terwijl hij de dis cus 30.42 meter ver wierp. Hans Silvius kwam bij het ver springen tot 5.36 meter en hij sprong 1.70 meter-hoog. Ray mond Schippers kwam weer voor het eerst uit óp de 3000 meter en noteerde verrassend 9.44.0. Dingeman de Jong liep de 100 meter in 12,3 sec. Bij het kogelstoten was zijn 10,19 me ter een goede prestatie. De 400 meter werd door Jaap Wape naar afgelegd in 54,4 sec. Mar Schotel wierp de speer 40,86 meter ver. In Barendrecht werd de eerste loop van de drieluik gehouden. De race ging over 15 km. Hen- rie Riedijk van Fortuna werd in 54,40 winnaar. Bij de finish bedroeg zijn voorsprong op Pe ter Frits van Metro maar liefst twee minuten. Vlaardingen De waterpoloërs van WIK en Shell zijn in de eerste ronde om de strijd voor de ZRO-beker uitgeschakeld. De heren van WIK werden door stadsgenoot Shell met 1-6 teruggewezen. WIK nam in de eerste periode vrij snel een voorsprong door een treffer van Cor Prook, maar nadat Shell in de eerste periode via Martin Vermeulen gelijk had gemaakt, ging de thuisspelende ploeg goed door- De ploeg van Shell beschikte over meer routine, waardoor het langzaam wegliep van WIK, dat af en toe wel het betere veldspel had. De Waterpolo SheU-treffers kwamen op naam van Martin Vermeulen "driemaal, Ton Vermeulen en Willem van Duyn. Door een 4-1 overwinning van Numansdorp op ZPC, moesten Numansdorp en Shell uitmaken wie er in de volgende ronde zou komen. Het werd Numansdorp, dat Shell met 9-4 terugwees. Numansdorp, dat een klasse lager speelt dan Shell, speelde met veel meer inzet dan hun Vlaardingse opponent. De eerste periode kon Shell nog met een 1-2 voorsprong afsluiten. In de tweede spelperiode nam Numansdorp het heft in handen en sloot deze periode met een 4-2 voorsprong af. In de twee laatste perioden, liet de formatie van Numansdorp de voorsprong met meer los, al kwam Shell in de derde periode nog op 4-5 door twee doelpunten van Martin Vermeulen. WIK speelde nog tegen ZPC om de derde plaats en ook deze wedstrijd verloren de Vlaardingers. In het eerste en tweede kwart had ZPC het voor het zeggen, de ploeg uit Rotterdam-Zuid had op de helft van de stnjd een 1-5 voorsprong. Wim Oosterholt zorgde voor de enige Vlaardingse treffer. In de derde periode liet WIK zich van zijn goede kant zien en kwam op 3-5. Nadat ZPC de marge weer op drie doelpunten had gebracht, kwam de ploeg van trainer Frans Beers weer goed terug. Door treffers van Wim Oosterholt en Franklin Vintges werd het 5-6. In het laatste kwart was het toch weer ZPC, dat de doelpunten wist te maken: 5-8. Franklin Vintges bepaalde de eindstand tenslotte op 6-8. o Cock de Zwart...naar Schiedam SW heeft twee spelers van Hermes DVS ge contracteerd. Het zijn de 17-ja- rige Martin de Zwart en zijn twee jaar oudere broer Cock. Gisteravond kwam de vader van de beide minderjarige spe lers met SWs Cor de Vries tot overeenstemming. Cock de Zwart, die dit seizoen door brak in het eerste van Hennes als rechtsbuiten, zal direct worden opgenomen in de A-se lectie. Zijn broer Martin links buiten, die speelde In de regio nale jeugd van Hermes, zal voorlopig onder de hoede van Jan van der Velden komen. Vader de Zwart over de moei lijke stap: „Het viel echt niet mee om te beslissen. SW heeft redelijke gesprekken gevoerd, maar toch blijft het niet een voudig voor de jongens om bij Hermes weg te gaan. Ze heb ben het daar vreselijk naar hun zin gehad. Maar allebei willen ze proberen de top te haien. Dus daar is SW in eer ste instantie een ideale club Cock de Zwart speelde een paar weken geleden een proef- wedstnjd voor SW. Dat deed hij samen met Piet Klepke (ook Hermes), die echter afviel. Klepke blijft zoals bekend bij Hermes spelen. Vlaardingen Het eerste visconcours van de Vlaar dingse hengelaars vereni ging "De Vriendschap" in de Hoorn vaart ging met een redelijke vangst ge paard. In de A-klasse werd J. de Ligt met 2540 gram vis kampioen en in de B-klasse was dat H. van Neck met een vangst van 3385 gram vis. In de C-klas- se streek H. van Ende met de eer met een vangst van 2525 gram vis. De verenigingswisselbeker ging naar K. van Neck. De zwaarste vis, een karper van 77 gram, werd gevan gen door Van Beck sr. De eerste tien: H. van Neek 3385 gram, J. de. Ligt 2540 gram, H. van Ende 2525 gram, W.J. van Neek 2210 gram, B. Hoek 2120 gram, C. Vink 1925 gram, K. Hoogwerf 1895 gram, A. Nette 1590 gram, H. Vink 1410 gram, J. Broere 1385 gram vis. Schiedam Recreatief fiet sen gaat er steeds meer in komen. De Schiedamse Wielrenvereniging Harga had zondag toertochten georganiseerd over 80, 129 en 165 kilometer, waaraan 220 renners hebben deelge nomen. Slechts één deelne mer moest na 143 kilometer de pijp aan Maarten geven cn stapte af. Voor die mensen, die met het gezin een leuke fiets tocht willen rijden heeft Harga deze week een avond fietsvierdaagse georgani seerd, die vanavond van start gaat op de wielerbaan Schiedam. Vier avonden zal er een af stand van 25 kilometer wor den gereden door de deelne mers. Donderdag, op de slot dag, zullen zij met muziek worden ingehaald, waarna een défilé van alle deelne mers volgt aan de Lange Nieuwstraat. Het b 'Stuur van Harga is bijzonder tevreden, daar al meer dan vierhonder spor tieve mensen hebben inge schreven. Ook is er nog gele genheid tot inschrijven he denavond aan de wielerbaan Schiedam tot 19.00 uur. Schiedam Het is thans zeker dat René van der Kuil verlo ren is voor het Nederlandse topzwemmen. Drie maanden eerder dan aanvankelijk was verwacht, heeft de 20-jarige Schiedammer zijn carrière plotseling beëindigd. Na zijn diensttijd - eind februari - heeft hij een eigen bedrijf op poten gezet, en dat betekent dat hij geen mogelijkheden meer ziet om zo frequent te trainen als nodig is voor deel name aan de wereldkampioen schappen in Wcst-Berlijn. Het bedanken van René van der Kuil betekent een fikse duik in de kansberekeningen voor een herenploeg naar die WK. Vooral omdat de Neder landse heren voornamelijk zul len moeten drijven op een es tafetteploeg. De zwemloopbaan van René van der Kuil begon zoals menig zwemmer zich maar zou kunnen wensen met een Europees jeugdkampioen schap op de 1500 m. vrije slag in Rotterdam. Dat was in 1971. De München-spelen kwamen voor de Schiedammer een jaar te vroeg. Daarna is het een tijdje stil geweest rond Van der Kuil, die rond '75 het lange afstand werk had ingeruild voor de korte baan. In dat jaar- werd hij met 1.58.91 plotseling kandidaat voor Montreal, een kandidatuur die realiteit werd met behulp van dne andere zwemmers. Een hoogtepunt in Montreal werd het nationaal record op de 200 vrij en de deelname-fi nale op de 4 x 200 vnj estafette. Bij de Europese zwemkam- pioenschappen van vorig jaar in Zweden bereikte hij toen nog als militair in de finale op de 200 vrij in een nu nog gel dend nationaal record van 1.54.79. Ir» Amersfoort werd hij kampioen van Nederland op de 100 en 200 vrij. Onlangs was hij bij de winter kampioenschappen in het Noordhollandse Schagen nog de meest succesvolle zwemmer met vier persoonlijke en drie estafette-titels. Internationaal gezien was Bremen begin d:t jaar zijn laatste optreden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5