SPORT mws „Korfbal is enorm geëmancipeerd" SVV: vijf nieuwelingen Tribune voor Zwaluwen eerste vereiste I Mini-toernooi Demos voor herhaling vatbaar Succes-aanvoerster Edith Verbrugge AsviosiSpirit en Pollux bij elkaar SVV Kleine 600 fietsers yt Problemen rond contract Jacobs Breiir valt niet op Willem-Jan tweede Kiebert naar Van der Bol naar R VC DINSDAG 6 JUNI 1978 VD/SC/WW 4 Schiedam Rob Kiebert, verdediger van VDL, gaat definitief over naar SVV. De Maassluizer stond ook in de belangstelling van Excelsior waar hij zelfs een proefwedstrïjd speel de. Bij SW is Kiebert in gelijfd als amateur. Schiedam Het experiment van Demos om een mïni-veldvoetbaltoemooi te houden is voor herha ling vatbaar. Dat is de conclusie van secretaris Bammis Witter, die zich naast de organisatie had belast met het uitreiken van de prijzen. Tot grote voldoening kon hij de eerste beker uitreiken aan de eerste selectie van Demos. Het tweede team bezette de achtste plaats. Men kon het rrunitoernooi het beste zien als een mengsel van zaalvoetbal en het minivoetbal dat in het sportpaleis wordt gespeeld. Bij deze gelegenheid gaat men uit van velden die dwars over een normaal voetbalveld liggen. Eerder was Demos al tot de conclusie gekomen dat een veldje van 25 bij 65 meter net iets te groot was, daarom was er het afgelopen weekeinde op Harga maar sprake van een veldje van 25 bij 55 meter. Als doelen werden gebruikt die normaal voor zg. mini- pups zijn, de jeugd tussen 6 en 8 jaar. Zij hebben een afmeting van 2 bij 3.15 meter. De clubs waren in twee poules verdeeld en daaruit kwamen als winnaar te voorschijn Demos A en Moordrecht. Het toernooi stond onder leiding van vader en zoon Boshoven, Zonneveld, Vis, Van 't Geloof en Tetteroo. De volledige eindstand was: 1. en kampioen Demos A, 2. Moordrecht, 3. SCO, 4. ASB, 5. De Roef, 6. RDM, 7. WF, 8. Demos B, 9, CCO en 10. Zuiderster. Rond het evenement had Demos gezorgd voor attracties. V 0 De nieuwe gymnastiekver eniging Alliantie vraagt zijn leden mee te denken over een ontwerp van een nieuwe vlag of vaandel. In het verleden bestonden er bij DOK, Animo en ODO, waaruit Alliantie is voortgekomenr allerlei club- vlaggen maar de nieuwe fusie club heeft nog steeds niets. 0 Gerrie Mak is evenals vorig jaar geselecteerd in cfe voorlo pige baanploeg die als ploet- gachtervolging zal worden uit gezonden naar de WK-wielren- nen. 0 Feest bij IfBSS waar nu definitief toestemming is ver- kegen voor de bomv van de zo fel begeerde dugouts. Precies drie jaar geleden werd het ver zoek hiervoor ingediend. 0 De bouw van Ursus gaat steeds vlotter verlopen. Nu al is do betonvloer gestort terwijl binnenkort zal worden gestart met het stellen van de kozijnen. Ursus verwacht eind december te verhuizen naar de Parallel weg. 0 Alle spelers die hebben bij gedragen tot het succes van DHS promotie naar de hoofd klasse) hebben van het bestuur een diner aangeboden gekre gen plus een horloge, 's- Avonds was er feest in de kantine waar Rob Jacobs op de schouders werd genomen. 0 Wethouder Herman Post hoorn kwam pas anderhalf uur na het begin van de DHS-re- ceptie opdraven. Dat was kort nadat Ane Vertinde had gecon stateerd dat er niemand van de gemeente aanwezig was. Post hoorn was zo laat omdat hij zijn huis aan het verbouwen is. 0 CW-voorzitter Hokke feli citeerde DHS tijdens de reep- tie met het behaalde succes maar voegde er wel aan toe dat hij bet jammer vond dat Hermes niet meer in dc hoofd klasse speelt 0 De honkbalvereniging SK Groenoord heeft toch kans op een onderkomen in Kethel. DHS-voorzitter Koos Kersse- meyer namelijk verklaarde dat de honkballers welkom zijn als DHS toestemming krijgt om de kleedaccommodatie te verbou wen. 0 Rob Jacobs heeft met een aantal spelers van DHS een weddenschap dat hij aan het begin van de competitie maar liefst tien kilo zal afvallen. Iet gaat om behoorlijk wat geld", zegt de oefenmeesterdie onder toeziend oog van zijn selectie op de weegschaal het resultaat moet laten zien. De fietsvierdaagse nu al voor herhaling vatbaar. §j VI aar dingen Zwaluwen H wit gaan bouwen, maar on- der de overdekte tribune 5 ook nog eens een spelersac- H commodatie, is bij nader in- 5 zin een té kostbaar project. E In eerste instantie kwam de 5 bouwcommissie van Zwalu- §j wen aan een bedrag van SE 450.000 gulden, maar realï- 1 telt was dat het té duur i Vk'2Ls' M Intussen heeft de commissie een nieuw plan uitgewerkt, H dat er in voorziet dat aan de noordzijde van het hoofd- 5 veld een tribune zal worden E gebouwd, terwijl in een later E stadium de uitbreiding van E. de bestaande accommodatie H - kleedkamers dus - ter hand zal worden genomen. „Dit nieuwe plan", aldus de bouwcommissie, ,,is aanmer kelijk goedkoper". De actie g onder de leden en suppor- ters bracht al vast een be- gj drag van 45 mille op. Om echter uit te breiden hebben de leden het laatste woord. Op een buitengewone alge- mene ledenvergadering op 28 juni kunnen zij kennis nemen van de nieuwe plan- 5 nen en hun visie daarop ge- ven. Wanneer de gemeentelijke §j instanties daarna zo goed s zijn een bouwvergunning af S te geven, kan eind augustus begin september met de s bouw van de tribune wor- jg den begonnen. Vóór en tij- 2 dens de bouw zal Zwaluwen verder gaan met zijn actie- 5 Het gironummer van het 5 bouwfonds is 3.977.866 en g van de bankrekening van Zwaluwen 82.41.41.555. S Cock en Martin de Zwart..twee talenten. Schiedam Cock en Martin de Zwart kunnen niet meer terug. Gisteravond tekenden de twee Hermes-spelers onder toeziend oog van Cor de Vries het contract bij de eerste dïvi- sieclub, Een stap waarmee SVV twee talenten aan zich bond. Cock als rechtsbuiten of eventueel centrumspits en Martin als specifieke linksbui- tón hebben het zeker in zich om hogerop te komen. Cor de Vries: „Ik heb ze zelf nooit zien spelen maar wat ik v'an de scouts van ons gehoord neb moeten het twee goeie zijn- Vooral die jongste, Martin» is erg goed. Natuurlijk was het aantrekken makkelijker omdat ook Ptm Visser ze kende. En hij wilde ze allebei wel heb ben". SW heeft nu in totaal vijf nieuwe spelers aangetrokken. Het zijn Rob Kiebert (VDL), Ron Dijksman (Sparta), Gerrie de Ridder (HOV) en de gebroe ders De Zwart, Cor de Vries: „We zitten natuurlijk met het maximum aantal contractspe lers van 20. Die maatregel is van kracht. Toch zullen we nog wel proberen wat nieuwe spelers aan te trekken. Ik heb tot 15 juli de tijd dus wacht ik nog maar even af. Wie weet komt er nog een routinier vrij die te betalen is- Dat zou wel gunstig zijn". gil Schiedam Na een week van feestvieren is DHS ~E weer overgegaan tot de orde van de dag. Eén van =E~ die onderdelen is dat er een gesprek is geweest tussen EE SEE het bestuur en de succesvolle oefenmeester Rob =E §S= Jacobs over het verlengen van zijn contract. Een ES ee= gesprek dat geen uitsluitsel heeft gegeven, omdat het EE SEE bestuur zïch moet gaan buigen over de nieuwe eisen Es van de kersverse B-trainer. 111 Jacobs en DHS bereikten in december al in principe overeenstemming voor nog een jaar samenwerken. jS Met wel de mogelijkheid, dat aan het eind van dit seizoen andermaal een gesprek zou volgen. Met de promotie naar de hoofdklasse kwam Jacobs uiteraard ook met wat andere eisen. see j=S De oefenmeester: ,.Het bedrag wat ik heb voorgelegd ==E is zeker niet belachelijk hoog. Dat vind ik niet eerlijk ten opzichte van DHS. Maar omdat we tenslotte in ess hoofdklasse komen te spelen, moet ik er veel meer EEE tijd aan gaan besteden. Dat houdt in dat we drie EEE keer per week gaan trainen in plaats van twee keer, en dat ik jongens die nachtdienst hehben de dag daarna nog een speciale training geef. Vandaar dat ik mijn honorarium in elk geval op een bescheiden' s= hoofdklasse-niveau wil hebben." EEE SS Waarna hij vervolgt: „Het bestuur heeft alle begrip ss es voor mijn standpunt, maar men moet zich er eerst ==E over beraden. Vanavond nog krijg ik de definitieve uitslag van hun besluit. Uiteraard reken ik in mijn s=g achterhoofd op verlenging van het contract. Dat hoop EES ik ook, want eerlijk, ik zou het verschrikkelijk se EES vinden als DHS besluit niet accoord te gaan. Ik zou ess er echt een beetje kapot van zijn, maar men moet EES mij wel kunnen begrijpen." Sj= Schiedam Wïelcrprof Jan Breur reed zich het afgelopen weekeinde tweemaal ïn de prijzen. In de ronde van Ridderkerk werd hij zestiende en in Leren Zool bij het Brabantse Rijen eiste hij een twintigste plek voor zich op. Amateur Peter Heyster werd in de ronde van Charlois achttiende, terwijl de Schiedamse Dmphey Wesdorp als 23ste eindigde in de ronde van Groningen. Een dag later koppelde zij daar een elfde plaats aan vast in de ronde van Nïspen. Ook de veteranen waren actief. In Ridderkerk werd Richard Meeldijk dertiende, de oudste deelnemer Manus Brinkman kwam hier als veertiende over de streep. Ook Wïm de Koning reed 2ïch nog in de prïjjjn met een twintigste plaats. Vlaardingen Rob van der Bol, de middenvelder van FC Vlaardingen, die a! maanden tobt met een liesblessure, heeft over schrijving aangevraagd naar hoofdklasser RVO. Dat is ook de club waarin hij, voordat hij betaald voetballer was bij Holland Sport, speelde. Hij had ook een „aanbieding" van Lyra op zak, maar is op zater dag door zijn werkzaamhe den niet beschikbaar. FC Vlaardingen heeft intus sen mondeling overeen stemming bereikt ïn een terugkeer van Ted Hes- ling, de Haarlemmer die door veranderde werk zaamheden tussentijds was afgevallen. Schiedam Willem-Jan Nooteboom heeft de vorm weer te pakken. De Schiedamse motorcoureur reed dit weekeinde in Zandvoort en behaalde met name in de 350 cc een opmerkelijk resultaat: tweede achter Jack Middelburg. Willem-Jan staat nu als tweede genoteerd in de strijd om he. Nederlands kampioen schap. Een kampioenschap dat wordt bepaald na zes wedstrij den waarbij de vier beste resultaten van de coureur feilen. Tot nu toe zijn drie wedstrijden gereden. Door zijn uitstekende resultaat in de 350 cc klasse heeft Nooteboom zich geplaatst voor de TT in Assen, het grootste motor-spektakel van Neder land. In Zandvoort behaalde Willem-Jan een zesde plaats in de 250 cc. De eerstvolgende wedstrijd is in Kaalte. Schiedam Eti weer slaagde de korfbalver eniging Succes er niet in de naam eer aan te doen. De traditie, om altijd maar weer net de pro motie niet te haien, werd onder leiding van trainer/coach Freek Veer voortgezet. Een na re traditie overigens, want als de Schiedamse eersteklasser v-an de af deling Rotterdam iets wil dan is het wel pro moveren naar de lande lijke afdeling. En niet alleen om sportief ge zien wat meer op te vallen. Ook omdat met name Succes pro beert het jubilerende korfbal (het bestaat in ons land 75 jaar) wat meer populariteit te geven. Men wil af van de gekscheren de opmerkingen, de alom be kende kreet „Piet dekt Mien" en meer van die termen. Edith Verbrugge, aanvoerdster van Succes, ergert zich er be hoorlijk aan. Vooral omdat ze er van overtuigd is dat juist korfbal één van üe meest voor uitstrevende sporten is. „Het is enorm geemaneïpeerd", zegt ze. „Daarom irriteert het mij dat veel mensen nog steeds denken dat wij maar wat aan modderen. Dat zouden dan wel 85.000 Nederlanders doen. Want na voetbal is korfbal de meest beoefende teamsport". Korfbal is zoals gezegd een vooruitstrevende sport aan het worden. Succes blijft daarbij niet achter. Een voorbeeld: de benoeming van Edith als aan voerster. „We hebben met de groep altijd voor het begin van de competitie een bijeenkom st", zegt ze. „Dit jaar stelde een man zich beschikbaar. Ik heb toen in het kader van de eman cipatie hetzelfde gedaan en werd gekozen". Teneinde de populariteit jaar lijks te vergroten worden no gal wat schoolkorfbaltoer- nooien gehouden. Voor de sch olieren om kennis te maken met de korf en de drie vakken, voor de clubs in de omgeving om leden te werven. Hetgeen overigens maar gedeeltelijk lukt. Legt Edith uit: „Het grootste probleem is het krij gen van jongens van 12 en 13 jaar. Zij spelen meestal al bij een voetbalclub omdat ze daar eerder terecht kunnen. Er is dan ook een enorm overschot aan meisjes. Daardoor ook zijn meisjestearas geformeerd die in een aparte competitie heb ben gespeeld". Het vertrek van trainer Freek Veer had volledig te maken Edith Verbrugge: „De dames worden niet ontzien". met het uitblijven van het 20 fel begeerde kampioenschap. Edith Verbrugge: „We vinden het erg jammer want hij is een goede trainer. Hij heeft echter gezegd dat hij ons niet uit de afdeling kan krijgen. Drie jaar heeft hij het geprobeerd. Jam mer dat hij het nu opgeeft door Mariijn Verwaaijen maai' wel begrijpelijk. We heb ben als selectie overigens wel inspraak in de benoeming van een nieuwe trainer". Het lijkt voor de hand liggend dat bij het korfbal vooral de dames gespaard worden. En dat de invloed van „het sterke geslacht" erg groot is. Edith: „Dat is nou juist niet zo. Wij hebben precies hetzelfde oe fenprogramma als de heren. Trainen ook normaal mee zon der dat bet tempo wordt aan gepast". „Dat is toch ook helemaal niet nodig. Iedereen denkt ook dat de treffers hoofdzakelijk op naam van de mannen komen te staan. Dit seizoen hebben bij Succes de dames echter het meest gescoord, Het hangt er namelijk ook helemaal vanaf wat voor type speler je bent. Je hebt specifieke aanvallers en. wat wij dan noemen de steunende spelers. Van die laatste ben ik er een". Edith Verbrugge loopt al weer heel wat jaartjes mee. Begon bij Trekvogels en kwam na een rustperiode van drie jaar bij Succes. Uit het eerste twaalftal is ze nooit geweest. Toch zegt ze: „Ieder jaar neem ik me voor een stapje terug te doen. Dit jaar komen er een stuk of acht spelers en speel sters van De Spartaan over. De concurrentie wordt dus groter. Toch denk ik niet dat ik nu lager ga spelen. Tenslot te zullen we nu moeten knok ken voor onze plaats en. dat lijkt me wel wat. Schiedam/Vlaardingen Hoewel de hockeycompetitie al weer enige weken achter de rug is heeft de KNHB nu al de indeling voor volgend seizoen bekend gemaakt. In de tweede klasse bij de heren gaat het er het komend seizoen aardig uitzien, Asvion, Spirit en Pollux zijn namelijk in dezelfde klasse ingedeeld. Voor Asvion-coach Jan-Willem Tuliing reden, om tevreden te zijn: „Op papier is de indeling zwakker dan vorig jaar. Toen zaten we met nogal wat zuidelijke clubs die toch wel sterker waren. Nu ziet het er erg interessant uit" ïn de afdeling van de drie Waterwegclubs komen ook twee ploegen uit die dit jaar zijn gepromoveerd: AMHC en Roomburg. De indeling is: Delftse Studenten, Groen Geel, Spirit, Pollux, Te Werve, VCL, Leonidas, AMHC, Roomburg en Asvion. Schiedam De eeste avond fietsavondvïerdaagse van Schie dam lijkt regelrecht op een groot succes aan ie sturen, en dus voor herhaling vatbaar. Ben klei ne zeshonderd fietsiiefhebbers kon organisator wielerclub Harga inschrijven, die gisteravond alle maal een route aflegden tot in het Westfand. Aan voor-inschrij vingen had Harga al 423 deelne mers binnen, maar een publica tie in onze krant van gisteren, droeg er veeI toe bij dat het aantal naar 589 op Hep. Elke avond volgen de fietsers een andere route van circa dertig kilometer. Gisteravond ging via Vlaardingen, Maassluis, Maas land tot in het Westland toe. Donderdagavond voigt er een groot défilé rnet muziekkorpsen in de Lange Nleuwstraat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4