SPOBT Fortuna en FC Vlaa reiken elkaar de hand drecords Toernooien ha Evergreen wacht op tennishal Van Kleef blijft leider wil accommodatie onder tribune opknappen Johan Kijne wint in Kralingse- bos Ben van Haren kandidaat bij RKWIK Van der Spoel naar DHS Goudswaard bokaal voor Berkel NA VIERDE RONDE SCHAKEN WOENSDAG 7 JUNI 1978 VD'SC/WW 5 Johan te snel Botterdam Johan Kijne beeft onder tropische weers omstandigheden de halve ma rathon van Rotterdam op zijn naam gebracht De organisatie was in handen van de atletiek vereniging Tenaco ter gelegen heid van haar vijfjarig be staan. In het Kralingsebos rea liseerde de Vlaardingse leraar een tijd van L10.22, met v'ak achter hem de Amsterdïgmj veteraan Piet van Alphei'; di« een tijd van 1.11.07 af druilde. door Bas van den Berg VIaardingen Ben van Haren is kandidaat voor het algemeen voorzitter schap van de voetbalver eniging RKWIK. Hij zou dan Deo van der Meer op volgen, die vorig jaar in de plaats kwam van Jan Remmerswaal. De leden hebben hierover op de jaarvergadering van 15 ju ni in het clubhuis het laat ste woord. Van Haren, die zelf nog speler is in een lager elftal, heeft enkelq jaren terug al eens een be stuursfunctie bekleed. Kandidaat voor het secre tariaatschap bij RKWIK is Ruud de Wild. De leden moeten verder nog voor zitters kiezen voor de af deling zaterdag en zondag. Vlaardingen - De poging van burgemeester Wim Kieboom de breuk tussen Fortuna en FC Vlaardin gen te lijmen lijkt geslaagd. Beide partijen moesten wèl wat water bij de wijn doen om het zo ver te krijgen. Het conflict kwam voornamelijk voort uit het feit, dat FC Vlaardingen de huurovereen komst voor het afgelopen seizoen (1977-1978) niet na kwam, en Fortuna de boeken „gesloten" hield. De betaalde club wenste een andere verdeelsleutel, omdat zij sterk de indruk had dat de bestaande regeling niet meer tot de werkelijkheidszin sprak. Voor Fortuna was het verder een doom in het oog, dat FC Vlaardingen een achterstand had in de betalingen van gas, water en electra. De besprekin gen mèt en zonder de burger vader hebben er toe bijgedra gen dat Fortuna een overzicht heeft gegeven van de werkelijk gemaakte kosten en FC Vlaar- dingen zijn verdeelsleutel heeft bijgestuurd. Het contract voor dit seizoen is daarmee rond, evenals een principe-overeenkomst voor het nieuwe seizoen. De betaal de club heeft zich verder ver plicht de betaling van kosten vooruit te voldoen. Aan het einde van het seizoen volgt dan een afrekening. Hoewel Fortu na al de steun had gevraagd van de sectie voetbal van de Vlaardingse sportraad, en FC VI a ar dingen zijn heil wil zoe ken bij een neutrale commissie uit het dagelijks bestuur van diezelfde sportraad, heeft het verstand gelukkig gewonnen. Het was ook een zeer vreemde situatie, dat een burgemeester zijn invloed moest aanwenden om beide partijen tot de orde te roepen. Even snel als het conflict was geboren, heerst er thans weer rust bij beide par tijen. Deze week zouden de VRSR en burgemeester Kie boom op de hoogte worden ge steld van de ontwikkeling ten goede. De VRSR kan trouwens een verzoek van FC Vlaardingen verwachten om in het nieuwe seizoen gebruik te blijven mo gen maken van de kleedaccom- modatie onder de overdekte zittribune op het sportpark aan de Marathon weg. Fortuna heeft daar bij monde van se cretaris Wim Tabel ing („tij dens de laatste vergadering met FC Vlaardingen is daar over gesproken", red.) geen en kel bezwaar tegen. „Vooral niet", aldus Tabeling, „omdat wij zeker de acht nieu we kleedkamers, die aan de ingang van het Fortuna-com- plex worden gebouwd, volledig nodig zullen hebben". Een blik op de nieuwe kleedkamers-in- wording leert echter ook, dat zij kleiner lijken dan die onder de overdekte zittribune. Daar was het wel eens nodig, en mogelijk, dat er twee jeugdelf- tallen ondergebracht konden' worden in één kleedlokaal. In de nieuwe situatie lijkt dat niet meer zo denkbeeldig. Hoewel een opknapbeurt hele maal afhankelijk is van de toe stemming van de gemeente, wil FC Vlaardingen met een reno vatie bereiken, dat de kleedka mers groter worden, er nieuwe eleetrische bedrading komt, een grotere massageruimte ont- 3 *0$ FC Vlaardingen wil ertoe bijdragen dat de kleedac commodatie onder de overdekte tribune een nieuw gezicht krijgt. staat en een kantoor met tele foonaansluiting. Renovatie is hard nodig en gewenst, omdat die accommodatie al enkele ja ren door de grondteehnische dienst van de KNVB is afge keurd. Subsidie Het bestuur van FC Vlaardin gen zal bij dat alles niet nala ten om de gemeente tevens te verzoeken of er een subsidie voor mogelijk is. Met eigen krachten zon het wel in staat zijn om dc renovatie aan te pakken. Krijgt FC Vlaardin gen geen toestemming, dan zal het gebruik moeten maken van de kleine kleedkamers In de nieuwe accommodatie („niet voor betaald voetbal geschikt en bovendien toch al vol met Fortuna- en gastelf tallen"), waarbij dan een loopkooi naar bet hoofdveld verplicht wordt. Directeur Bas Gouka: „Gezien de vreemde vorm van zo'n kooi tussen uitgang nieuwe kleedaccommodatie en ingang hoofdveld, is de kans aanwezig dat de welstandscommissie zoiets afkeurt". Schiedam Hoofdklasser DHS heeft er nog een zes de speler bij gekregen die in aanmerking komt voor een plaats in de selectie. Het is Rienus van der Spoel, tot dusver linker spits in het jeugdkamp van SW. Vlaardingen De jeugdatlcten van Fortuna kwamen tijdens wedstrijden in Den Haag aan de Laan van Poot tot uitstekende resultaten. Paul Collier vestigde een nieuw record op de 80 meter in 9.1 sec, en bij het kogelstoten kwam Mark Collier tot een clubrecord met een worp van 8.12 meter. Ook Connie van der Berg wierp de kogel zo ver weg, dat het een persoonlijk record opleverde, nartiebjk 5.15 meter. Wllen van der Berg noteerde achtereenvolgens pers, records op de 80 meter in 11.6 sec. verspringen met 4,26 meter en een record op hst discuswerpen met 16 93 meter. Petra van Vliet kwam op de 600 meter tot 1.49.2 en dat hield eveneens een persoonlijk record VJaardingen/Schledam De handbalverenigingen uit het Waterweggebied hebben het afgelopen weekeinde weer aan verschillende toernooien mee- gedaan. Het warme weer was weliswaar niet bevor- delijt voor de spelprestaties, maar toch waren alle toernoooien zeer geslaagd. Unitas uit Maassluis nam met een aantal teams deel aan het internationale toernooi van Hercules in Rijswijk. De Maassluise dames moesten in hun poule vijf wedstrijden afwerken en dat was toch wel te zwaar, hetgeen tot uiting kwam in langzaam spel in de laatste wedstrijden. Het eindresultaat was dan ook een derde plaats. Eenzelfde klassering was er weggelegd voor het herenteam van Unitas. Dat zat in een poule met sterke tegenstand van o.a. twee Duitse teams. Helaas kwam één van deze teams niet opdagen en dat betekende dat er een wedstrijd minder te spelen was. De andere Duitse tegenstander bleek net iets sterker te zijn en. dat betekende een kleine nederlaag- Tegen Kwiek Sport werd echter een goede 9-7 overwinning behaald. Deze overwinning was daarom belangrijk, omdat Kwiek Sport volgend jaar een tegen stander in de zaalcompetitie is. Verder was er weinig eer te behalen en dat betekende een derde plaats. De verenigingen Hollandiaan, WIK en Wilton namen deel aan het jubileumtoernooi van de vereniging Meeuwen in Rotterdam. Alle teams van deze verenigingen eindigden in de middenmoot, wat desondanks voor een aantal teams toch een goed resultaat was. De dames van De Hollandiaan behaalden een vierde plaats in de hoogste poule, terwijl in de poule daaronder WIK en Wilton streden om de derde en vierde plaats. De laatste wedstrijd tussen beide teams eindigde in een 4-3 overwinning voor Wilton, zodat zij de derde plaats voor zich opeiste. Ook bij de heren waren WEK en Wilton in één poule ingedeeld. De overige teams spelen allemaal landelijk, zodat de tegenstand ,erg zwaar was. Desondanks is het herenteam van WIK goed voor de dag gekomen. Tegen Wilton en Atomium werden knappe overwinningen behaald vooral door een goede sluitende verdedi ging. De gastheer Meeuwen, twee klassen hoger spelend dan WIK, greep door een doelpunt in de laatste minuut de overwin ning en dat betekende dat WIK uitgeschakeld was voor de eerste plaats. In de laatste wedstrijd werd tegen de eerste prijswinnaar Actief uit Rotterdam met KM verloren en het bleek toen wel dat WIK in de eerdere wedstrijden teveel had gegeven. WIK werd derhalve derde en Wilton volgde met een vierde plaats. vMft j IXJZX. Bij Excelsior M. Komt bet voortbestaan in gevaar, wan neer niet op korte termijn tal van lege plaatsen zowel in be stuur als commissies worden ingenomen. ,Jïet lijkt een dra matische kreet", aldus bet be stuur, ,jnaar realiteit van een vereniging met meer dan dui zend leden". Binnenkort start de Maassluise club met een wervingsactie onder de leden. In bet sportpark ligt nu al een vacature lijst ter image. 0 Voor het open wielerkam pioenschap van Rotterdam alle categoneen zijn drie dagen uit getrokken. Om te beginnen op woensdagavond 21 juni op het parkoers van RC Rotterdam in Lombard:jen. Daar rijden die avond de veteranen en liefheb bers. Een dag later is Putters- hoek het strijdtoneel voor ama teurs en dames en zaterdag 24 juni wordt het kampioenschap besloten bij Ahoy aan de Doen- kade m Rotterdam, Daar star ten de junioren en meuwchn- gen. 0 Diane Edelijn beeft bedankt voor bet Seven Hi lis-toernooi op 24 en 25 juni in Italië. In verband met een zware trai ningsstage in Almelo aebt in terim-trainer Peter de Visser bet niet juist daaraan mee te doen. In de dames judoploeg, die het komende weekeinde in het Westduitse Bochum deelneemt aan een internationaal toer nooi, zitten enkele Maassluizers van sportsschool Mahorokan. De ploeg bestaat uit: Henny van der Ploeg, Liesbeth Seeks. Heieen Henneveld, Jolanda van Meggelen en José Ham. 0 Tamboer uit Vlaardingen en Pot uit Maassluis zijn opgeno men in bet bestuur van de Rotterdamse daxnbond. Gerard Meijer van Charlois stapte opr omdat bij bet niet eens was met bet bestuursbeleid. 0 In het zwembad op De Vijf sluizen worden deze zomer zwemlessen gegeven voor ROVS-leden. Per seizoen kun nen er 200 gebruik van maken. Kosten van de lessen door ge diplomeerde badmeester 25 gulden. 0 Tijdens bet nationaal sabel- kampioenschap is Martin Pe ter Haring van Iron derde ge worden in de strijd om de titel van de tweede klasse. In de hoofdklasse werd echter deze speler in de sporthal ,JJe Vijf sluizen" al in de eerste ronde gewipt Vlaardingen - Afdelings club Berkel beeft de ne derlaagserie van CION op rijn naam gebracht. Dat team won met 5-2 van de Vlaardingers, waardoor zij zaterdag tijdens een extra wedstrijd in Berkel de Cees Goudswaardbokaal krijgen uitgereikt In to taal werden er zes wed strijden gespeeld. De re sultaten rijn: CIONSparta 3-D, CION-DVO '32 3-1 Cl ON- Vlaardingen l-gr Cl OS- Go uds waardse Boys 3-4, CION-Feyenocrd 1-3. Schiedam - In bet Scbiedamse schaakkampioenschap liggen de kansen na vier ronden nog helemaal open. De concurren tie (Reitsma, Van der Dool, Smits en RikseuJ beeft zelfs oog maar een halve punt ach terstand op leider Van Kleef. Dezelfde Van Kleef speelde overigens vooruit omdat Van Smits met examens bezig is. Na zeventien zetten kwamen beide schakers al remise over een. Van Tienen maakte het erg bont door tegen Erik Emor ver stek te laten gaan, hetgeen ook Van Koot overkwam. Van der Linden was na een uur wach ten nog niet op het appèl ver schenen en dat kostte de Schie dammer reglementair de partij.. Ron Heusdens kon zich troos ten met de gedachten dat ook Van Tienen niet erg ver kwam. In de tweede klas heeft Dijk huizen de eerste plaats moeten afstaan aan Buunk, nadat hij drie partijen ongeslagen was gebleven. In de eerste klas kon Emor 2ijn leidende positie be houden, terwijl Van der Akker remise overeen kwam tegen Meijer. Bij de jeugd kan Jung de titel niet meer ontgaan om dat hij naaste concurrent Gun- neweg versloeg. Uitslagen vierde ronde, hoofd klasse: Heusdens-Van der Dool' 0-1, Groeneweg-Reitsma 0-1, Riksen-Van Zessen 1-0, Van Kleef-Smits 1/2-1/2. Stand: 1. Van Kleef. 2. Reitsma, Smits, Van der Dool en Riksen, 6. Groenweg, 7. Van Zesseiv 8. Heusdens. Uitslagen eerste klasse: Meijer- Van der Akker 1/2-1/2, Troost- Roggeveen 0-1, Emor-Van Tie nen 1-0, Stand: l. Emor. 2. Van der Akker, 3. Vrijland en Rog geveen, 5. Meijer, Uitslagen tweede klasse: Dijk- huizen-Buunk 0-1, Corbet-Van Erk 1-0, Van Vuuren-Van Kin- negen 1-0, Koot-Van der Lin den 1-0. Stand: 1, Buunk, 2, Dijkhuizen, 3. Van Vuuren en Van Erk. Maassluis Hockeyvetenigiagr Evergreen heeft vorig jaar bekend gemaakt, dat ook een tennisafde- ling opgericht was en is sindsdien overspoeid met aanmeldingen. Zonder over een tennisaccommoda-, tie te beschikken, zijn er al driehonderd „tennisle- den" bij Evergreen ingeschreven, en heeft dc ver eniging zelfs al mensen op de wachtlijst moeten zetten. gingen MSV. Be Quick en Evergreen vertegenwoordigd waren", zegt de voorzitter over de besluitvorming met betrek king tot de hal. Exploitatie „Uit dit alles blijkt weer de grote behoefte aan tennisbanen in Maassluis", aldus Evergreen- voorzitter Reinders. „Sinds eni ge weken zijn we toch actief met tennis begonnen op de ver harde trainingsvelden van de voetbalvereniging Excelsior Maassluis. We behoefden daar alleen netten en lijnen op aan te brengen, zodat dit een goed kope interimoplossing is". „De trainingsvelden zijn niet zo egaal als een gravelbaan. Dat brengt echter niet dergelijke bezwaren met rich mee, dat je er niet op kunt tennissen. Al leen het spelen van competities zou moeilijk gaan. Volgend jaar hopen we met een eigen complex in de Steendijkpolder te starten". Het te realiseren tenmscompiex zal echter meer omvatten dan buitenbanen. Het is de bedoeling dat in de nieu we Maassluise wijk een geïnte greerd complex komt, dat be staat uit zes acht buitenba nen, een tennishal voor vier kunststofbanen en drie hockey velden. De kleedkamers en de kantine komen centraal in het complex te liggen. „Twee jaar geleden heeft de gemeente ons gevraagd of we bereid waren bij een tennisac- commodatie een hal op te ne men. Om dat met verenigings mensen te financieren en te realiseren leek ons te riskant. De gemeente heeft toen een werkgroep gevormd, waarin naast een particulier en men sen uit de sportraad, de verem- ,JJie werkgroep heeft bestu deerd of er voldoende animo is en of het vanuit de finAhcitv Ie hoek haalbaar is. Nadat de werkgroep die vraag bevesti gend beantwoord had, bleef er nog één vraag over. Be ge meente is immers niet klaar met de financiering van de hal. Relevant is ook hoe de exploitatie geregeld wordt". De gemeente en Evergreen rijn het daar al over eens. Voorzit ter Reinders: „Evergreen zal de tennishal beheren, evenals de centrale kantine. Ik verwacht dat we ook binnen een maand overeenstemming bereiken over het deel, dat Evergreen voor haar rekening moet ne men van de bouwkosten van het kantinegebouw. Voor dat deel geldt dan de normale ge meentelijke subsidieregeling1'. Reinders ...subsidie... „Ik schat dat het complex vol gend jaar augustus geopend kan worden. Hopelijk rijn de buitenbanen eerder klaar, zo dat we daar dan het tennissei- zoen kunnen draaien. Als de kleedkamers en de kantine nog niet klaar rijn kunnen we ons wel behelpen met een paar ver plaatsbare cabines", aldus de voorzitter van Evergreen. „De eerste ramingen van de totale kosten liggen op bijna tw'ëee- neenhali miljoen gulden. De ruimte is aanwezig het centrum in de toekomst uit te breide» met bijvoorbeeld twee extra banen en squashbanen".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5