Househand Rusland in de Toverbal Kaping in voile zee Met Marinus de Goede is het goed schipperen Circus Charivari in M <2 IES Zomerseizoen de Kweekbak toon beeld Visserljmuseum m 18 „RONDOM HET CIRCUS" m DONDERDAG 8 JUNI 1978 VD/scnvw Poppentheater Aanvang voorstel lingen Wild-West De Houseband, die zater dag in de Maassiuise Toverbal komt optreden, ontstond uit een groep Am sterdamse huiskamermuzi kanten, die meewerkte aan het misschien wel belang rijkste popprogramma dat de Nederlandse radio ooit kende: De VPRO Vrijdag- avond-show. Uit de gele opnamen uit 1974 en 1975 werd zelfs een VPR O-elpee samengesteld die "Houseband-Zeldzaam en Zonderling" werd geti teld. In 1975 werd de vaste kern van dit muzikanten collectief gevraagd ook als Paradiso Houseband te gaan opereren. In deze we reldberoemde poptempel van Amsterdam werkte de groep mee aan allerlei pro- je kten en begeleidde op nieuw tal van bekenden buitenlanders. Ook als hoofdprogramma bleek de Houseband een trekker en er kwamen zelfs aanbie dingen van andere Neder landse elubs.Vooral na een televisie-optreden in de O-show begon de bekend heid van de groep te stij gen. De eerste single stond in januari, de eigen eom- postitie "Dancing Shoes", op de vijftiende plaats van de Nederlandse hitparad. Niet lang daarna ver scheen de eerste House band langspeelplaat "Sym- patico". De Toverbal laat ook de kinderen niet in de kou staan. Sindskort draait er een experiment met kin derwerk. Als eerste activi teit wordt op woensdag, middag 14 juni een voor stelling georganiseerd voor kinderen van vijf tot tien' jaar. Het rondreizende poppentheater Jozef van den Berg komt dan met "Het Zonderlijke Leventje van Klein Mannetje Pluim". De zaal gaat om twee uur open. Kaarten k tweeèneenhalve gulden zijn vanaf vijf juni te koop bij de plaatselijke VW in Maassluis en natuurlijk in de Toverbal zelf. In de theebar van de Toverbal is de2e maand een fototentoonstelling te zien voer Rusland Het zijn zo'n zestig foto's, verdeeld in verschillende aspecten waarbij Moskou, Lenin grad, Siberië, Midden-Azië en de industrie in het alge meen te zien zijn. De ten toonstelling is dagelijks van tien uur 's morgens tot tien 's avonds te bezichti gen. De entree is vrij. In het kader van de foto tentoonstelling wordt zon dag om negen uur in de avond in de Toverbal de film Kosmos gedraaid, als onderdeel van een kleine cyclus over Rusland over drie zondagen. Kosmos is een populair-wetenschap- peïijke film, die met de ruimtevaarttentoonstelling in Moskou begint Aan de orde komen training en wetenschappelijk onder zoek op aarde, ruimte- vlucht met de eerste ruim- tewandeling, terugkomst op de aarde en een ski-oe fening direct na de land ing. Tot slot worden de ruimtevaarders in Moskou ontvangen. Mie! het grootste, wel het gezeligste Het circus Chari vari komt naar Maassluis in het ka der van het thema „Rondom het Cir cus." Het gemeente museum wijdt daar een speciale ten toonstelling aan van 10 juni tot en met 2 juli. Bovendien wordt op zondag 11 juni in Koningshof een clownsfestival voor de jeugd ge houden. Liefhebbers van het échte, onvervalste circus ktinnen zaterdag 10 juni volop aan hun trekken komen- Die dag namelijk en ook de dag daarop heeft het circus Cha rivari zijn tent(en) opgesla gen op het parkeerterrein van het Maassiuise winkel centrum Koningshoek. Cha rivari, zo zegt directeur Bart de Vrind bescheiden, pretendeert niet het groot ste of het beste circus in ons land te zijn. Wel is het het gezelligste. Wie het kleurige program maboekje bekijkt, krijgt in derdaad deze indruk. On danks de professionele aan pak van het echtpaar Leona en Bart de Vrind en hun 25 medewerkers, ademt het eir- cus(je) een sfeer van als het ware één grote familie. En dat is dan ook de kracht van Charivari, waar overigens ook opnamen zijn gemaakt voor de film „Doctor Vlim- men". Artisten van naam zijneer voldoende: Leona de Vrind met haar vrijheidsdressuren met Welsh-pony's, Miss Lai- la laat bokken, ganzen en honden tegelijk optreden, de balancerende Les Daniels, Mikos and Puppet brengen het nummer met de „slappe pop" die echter een bijzon der lenige juffrouw blijkt te De voorstellingen van circus Charivari zijn: za terdag om 15.00 uur en 19.15 uur. Zondag om 14.00 en 16.30 uur. zijn. En dan verder de ko miek Stan Bermïni met zijn buitenmodelfiets en dwaze voorvallen, Ali Bano tovert tientallen parasols, Mr. Zipp op zijn rola-rola, de clowns Les Stanley uit Belgie en niet te vergeten het duo Los Pistoleros. Twee „cowboys" vertonen op een onnavolgbare wijze een wild-westnummer met zweepslaan, messenwerpen, geblinddoekt en met een spiegel, schietend op vaste en bewegende voorwerpen. Een van beiden heeft reeds meegewerkt aan 54 Wes- Het nummer met de Welsh-ponies, een van de successen van Charivari. tems voor tv en witte doek. En, heeft u wel eens een levende mummie gezien? Les Kharthoums zal ze to nen in een echte sarcofaag. Ronduit spectaculair is het Het slot van de show is een optreden van Radji and echte vuurvreter, die on- Partners. Zij brengen een danks de hitte de koude ril- Oosters-mysterieu2e show hogen over het lijf laat lo- met slangen en een krokodil, pen.... SCHIEDAM Passage Theater Dagelijks' 14 en 20 uur, zaterdag alleen 20 uur GOREO (12) Passage Bio Dagelijks 14 en 20 uur, zaterdag, zondag en woensdag alleen om 20 uur SALON AND KITTY (16) Zaterdag, zondag en woensdag 14 uur DE SCHAT IN HET ZIL- VERMEER (a.L) Bij aankomst van een mammoettanker in de ha ven van Antwerpen blijkt de gehele lading - 80.COQ ton olie - vervangen te zijn door zeewater. Op hetzelfde tijdstip wordt op het vliegveld een man neergeschoten en sterft hij in de armen van een andere passagier, dr. Jus tice. Heeft de stervende man nog iets kunnen zeg gen? Door deze vraag wordt dr. Justice, tevens fervent beoefenaar van diverse vechtsporten, di rect betrokken bij een or ganisatie die zich bezig houdt met het kapen van olietankers. Daar het om enorme bedragen gaat en Justice kennelijk op het goede spoor zit, gaat het hard tegen keihard en kan hij ondanks levensge vaarlijke toeren en de aantrekkelijke assistentie van een hulpvaardige jon gedame, nauwelijks het vege lijf redden. Vrijdag 9 juni: „Kaping in volle zee" van Chris tian Jacques, een thriller met Nathalie Delon en Gert Fröbe, in de Tover bal om negen uur. Het Hoekse theater de Kweekbak aan de Har- moniestraat 17 start op woensdag 14 juni met het tweede programma in het zomerseizoen, afge stemd op het toerisme. Daarvoor treden vanaf acht uur 's avonds voor het voetlicht: Marianne Ruhe, die En gelse liedjes zingt op mu ziek van Kurt Weil; Duo Pat en Fred met country-repertoire; Cabaretgroep Marot met seneuze en „snaakse" hu mor; Petra Rijnsburger en In- grid Dalmeyer met een theater-dans-act De presentatie is in han den van John van der Zee. Als een rode draad door het programma heen loopt het thema „de dicta tuur van de ballpoint". Het publiek kan hierop een rijm, gedicht, stuk proza baseren en dat voordragen. Het beste werkstuk wordt bekroond met een fles uitstekende wijn. Net als het vorige jaar zal de Zuidengelse Brenda Wootton ook zaterdag avond met haar optreden het hoogtepunt vormen van het Assurancetourix- festivaL Uiteraard verwachten de organisatoren van het fes tival dat het weer net zo'n geslaagd gebeuren wordt als eerder met zo'n vier- k vijfhonderd bezoekers in het Tourixpand aan de Ho-, de op te stellen tent achter flaan. In het kader van de bin nenstadsdag treden zater dag vier volksgroepen op in het Vlaardingse Visserij museum. Uiteraard be hoort de Vlaardingse groep Fungus daarbij. Samen met Crackerhash galmen de liederen door het mu seum, die aan boord van Engelse en Nederlandse schepen werden gezongen om zware karweien als het hijsen van de zeilen of het lichten van het anker te ondersteunen. 't Euts (Eerste Utrechtse Trekzak Sociëteit) speelt op trekharmordca's de mu ziek zoals die ook in de havenkroegen moet heb ben geklonken. Dan treedt ook de groep Pieremacho chel op, die ondermeer de Horlepiep, een zeemans- dans zal uitvoeren. De op tredens vinden plaats tus sen half twee en vijf 's middags. „Een typische winter hob by", zo noemt Marinus de Goede dat. In de zomer heelt hij wel wat anders te doen. Dan komen we hem tegen op de racefiets, die tegen de herfst op stal wordt gezet en wordt om geruild voor blik, tange tjes, soldeer met soldeer bout, koperdraad, hout en een guts. Dat gecombineerd met niet zo zeer vakkennis maar wel enige handigheid en vooral geduld vormt het resultaat dat vanaf zater dag in de tentoonstellings ruimte in het Holiandiage- bouw aan de Westhavenka- de in Vlaardingen te be zichtigen is. „Schipperen", luidt de titel van de exposi tie. Met de modellen van Mari nus de Goede is het goed schipperen, zo natuurge trouw de modellen zijn. „Exact van tekeningen overgenomen", legt de 44- jarige modelbouwer uit. Op sommige modellen heeft De Goede vroeger nog zelf ge varen. Hoewel hij qua leef tijd niet tot het echte legen darische Vlaardingse vis sersvolk behoort, zijn daar ook nog een paar stoomfiet- sen bij, 2oals hij dat noemt. Sinds enige jaren werkt hij aan de wal. Zoals een goed zeeman betaamt gaat zijn hart nog uit naar de zee. Vandaar zijn hobby, „Ik kan er 's avonds niet een uurtje mee bezig zijn. Dan lukt het niet. Pas na ver loop van tijd kom je erin, werk je met hart en ziel". De kant en klaar te kopen modelbouwdpakketten uit de winkel zijn niets voor hem: „Het gaat mij erorrj iets van mets te maken. Ik zit dan achter de tafel met voor me de tekeningen zoals het moet worden en verder niets dan wat stuk ken blik en koperdraad. Dat zie ik steeds weer als een uitdaging. Als ik na een winter met een model klaar ben gekomen dan kijk ik er ruet meer naar om. Het hele zaakje gaat de kast in en ik geloof het verder weL Lukt de bouw van een model niet goed dan heb ik daar enorm de pest over in en ga er nog fanatieker mee door". Marinus de Goede begon zijn hobby in zijn jonge ja ren tijdens de oorlog. „Je moest dan vroeger thuis zijn en zat je te vervelen. Zo begon ik dan met stukjes karton van sigarendozen, de schaar en lijmpot Later toen ik zelf op zee zat maajete ik regelmatig uren mee van verveling. Daar had ik ook geen last van, CoIlega^s stonden dikwijls met bewondering te kijken naar mijn werk en begon nen er ook mee. Dat het hen niet lukte is zuiver een kwestie van geduld". Het is de eerste keer dat Marinus de Goede zijn mo dellen exposeert: „Kennis sen hadden me opgepord om hier aan mee te doen. Van mij hoeft het allemaal niet zo. Ik beschouw het werk als zuiver een hobby voor mijn eigen plezier. Bo vendien loop je bij zo'n ten toonstelling de kans allerlei kritieken van anderen aan te moeten horen, dus... Maar afijn, ze hebben me zijn er talloze anderen, die hebben gebracht. Zonder deze keer dan toch zo gek werk voor de tentoonstel- officieel vertoon opent de weten te krijgen". ling „Schipperen" in het tentoonstelling zaterdag Behalve Marinus de Goede Hollandiagebouw, bijeen haar deuren. Nauwkeurig copie aan de hand van tekeningen t' "'j-'Mh'>r

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4