SPORT iDij kvogels viert feest Bij Fortuna acties voor inventaris 8»RT Sclioolkorf- baltoernooi Maasland Sponsor voor Volley *68 Op de plank bel Kanaal over Fortuna Papendal Peter Spek: „Ook sportieve recreatie binnenhalen" naar Duivennieuws Oefen programma FC Vlaardingen Als de leden ermee aecoord gaan Van Dijke opent Unitas- toernooi DONDERDAG 8 JUNI 1978 Vergadering Asvion VZC NAAR DE BOSBAAN 6 Peter Langerwaard. Schiedam Als alle plannen doorgaan zal Schiedam eind augustus andermaal een primeur beleven. Dan namelijk zal Peter Lagerwaard samen met Toon Bijtenhoom gaan proberen op een dubbele windglider (surfplank) het Kanaal over te steken. Op de tandem denken beide surfers er ongeveer zes uur over te doen. Naar alle waarschijnlijkheid gaat het eind augus tus gebeuren. Een definitieve datum is nog niet bekend „Om dat," zo verklaart Lagerwaard, die zelf via zijn sportschool ook windgliders verkoop, „we eerst nog moeten bepalen wat de kortste weg is. Waarschijnlijk zal dat vanaf Calais zijn. En ook moeten we nog op zoek naar iemand die een boot met radar heeft Dat is een vereiste bij dergelijke stunten. Maar dat ik in Engeland aan zal komen op de plank is een ding dat zeker Vlaardingen De herenat- letiekploeg van Fortuna verdedigt zondag zijn vier de plaats in de landelijke competitie eerste klasse op Papendal. Drie weken terug kwam de formatie verras send voor de dag met een puntentotaal, dat een uitste kende uitgangspositie is om in september bij de eerste zes te eindigen en via pro motiewedstrijden mee te dingen naar de eredivisie. Het duel van komende zon dag 2ai veel duidelijk maken over de werkelijke kracht van de Vlaardingers. Een handicap zijn de blessures. Cees den Hoedt is er één- van, waardoor het onmoge lijk is de 400 horden en 800 meter te lopen. Ook Hans Scheffers tobt met een bles sure, maar zal zeker probe ren om mee te doen aan het hoog- en verspringen. Hoe- we] er op het ogenblik niet meer blessures zijn, is For tuna er van overtuigd dat de tegenstand groot zal zijn. De dames strijden voor de com petitie in. Steenbergen, ter wijl de meisjes-B-ploeg za terdag al uitkomt in Alphen aan de Rijn voor de ouvertu re van de competitie. 'Maasdijk De christelijke korfbalvereniging „,Dijkvogels" bestaat 15 jaar en aan de Maasdijk -willen ze dat best weten. De eerste feestelijkheden -zijn inmiddels al achter de rag. Zaterdag werd •onder stralende weersomstandigheden een school- "korfbal toernooi georganiseerd waarvoor fraaie jprijzen beschikbaar waren. Maar het Dijkvogels-be- _stuur liet het daar niet bij. Nadat de prijzen waren .uitgereikt gingen namelijk alle deelnemende kinde ren naar gebouw „De Vluchtheuvel" en daar ver schenen niemand minder dan de bekende tv-arties- ten „Peppi en Kokki", het malle duo dat ook de Maasdijkse kinderen aan het lachen wist te bren gen. -Zaterdag wordt het feest van -het derde lustrum voortgezet. Dan begint om 10 uur 's mor- -gens een jeugdtoernooi waar aan wordt deelgenomen door zes verenigingen uit de regio. Uiteraard gaan de Westlandse .junioren bun beste beentje voor zetten om het Maasdijkse .publiek goed korfbal voor te schotelen. Plaats van handeling is het Dijkvogels-terrein aan de Noüaan en in totaal nemen tien ploegen deeL Tijdens het toernooi houdt Dijkvogels ook wuif voor oud-led», den. Dat gebeiu guren en er -.cüge sportleidmg bij o«..wezig zijn. Tenslotte is er dan op zaterdag 17 juni een auto-puzzeJtocht voor leden en ouders van le den. Ook andere rallyliefheb- bers kunnen trouwens voor de ze tocht inschrijven. Er wordt gewerkt mei een systeem van straf pun ten en uiteraard zijn er controleposten en opdrach ten voor de deelnemers. Start en eindpunt zijn bij het korfbal veld van Dijkvogels en de eerste wagen start 's mid dags om half twee. De prijsuit reiking vindt plaats in „De Vluchtheuvel" waar 's avonds een feestavond zal worden ge houden. JV Schiedam - De postduivenhou- dersvereniging De Vrijheid nam met 369 duiven deel aan een groot concours vanuit het Franse CorbeïJ. De afstand be droeg ruim 400 kilometer. In verband met het warme weer i$ het voor de duiven een zwa re vlucht geworden. Desalniet temin pakte de combinatie C Robart van Diest en de combi natie Ton van der Berg met 44 duiven 26 prijzen. De eerste tien: 1-6-8-0 comb. C Robart van Diest, 2 joh. Bakker, 3-4- 10 comb. Ton van der Berg, 5-7 3. Wenteler. Vlaardingen De atletiekvereniging For tuna moet een bedrag van 60 mille op tafel leggen om de nieuwe accommodatie te kunnen aankleden. Het aandeel van de Vlaardingse arbiters, die „mede-eigenaar" worden, bedraagt 24 mille. Twee belang rijke acties, te weten één van tegeltjes en een loterij, zullen het leeuwedeel moeten opbrengen. „Wij willen", aldus nieuwe voorzitter Peter Spek, „met die tegelactïe het Vlaardingse bedrijfsleven in schakelen, waarbij de tegels met opdruk worden verkocht en ingemetseld kunnen worden". Na realisa tie van het nieuwe gebouw, waarvan het hoogste punt al bereikt is, zal het beleid van Fortuna in belangrijke mate gericht zijn op een uitbreiding van het ledental, Dat is nu plus minus 200. „Een niet onbelangrijk deel", aldus Peter Spek, zal in de nabije toekomst worden besteed aan de zg. sportieve recreatie, waarvoor een discussienota is verschenen. Het ligt in de bedoeling om die nota, in samenwerking met de gemeente en de sectie sportieve recreatie, verder te gaan uitwerken". Bij voorbaat stelt Fortuna zich al op het standpunt, dat de organisatie van al die sportieve activiteiten een gok is. „Wij hebben er", aldus Jan van der Heide, schrijver van het discussiestuk over de sportieve recreatie met Fortuna, „geen enkele ervaring mee. Wij vragen ons af of de deelnemers bij Fortuna door Bas van den Berg moeten worden geregistreerd, of er limieten moeten worden gesteld aan de leeftijd en of sportkeuring verplicht zal 2ijn". Fortuna denkt zelf met de zg. sportieve recreatie bij de opening van de nieuwe kleed- en clubhuisaccom- modatie te kunnen starten. In zijn bijna dertigjarig bestaan ziet het er naar uit dat Fortuna, dat is voortgekomen uit de voetbalvereniging Fortuna, een eigen aangepaste accommodatie gaat krijgen. Voor lopig nog zonder wedstrijdbaan, omdat de gemeente dat de eerste jaren nog niet op zijn prioriteitenlijst heeft staan. Op het gebied van de prestaties kreeg Fortuna rond '65 bekendheid, toen Hennie Smit zowel op de 800 als de 1500 meter uitzonderlijk goede tijden vastlegde. Hij won er zelfs de gouden spike mee, en dat stimuleerde in belangrijke mate de atletieksport in Vlaardingen. Als ploeg drong Fortuna met succes mee naar een plaats tussen de beste twaalf clubs van ons land. Bekende atleten zorgden voor dié spreng: Roel Keus, Peter van der Hoek, Hans Scheffers, Hans van Kastoren, Louis Spek, Harry Dragstra, Theo Maat en Peter Spek. Het vertrek van een aantal atleten leidde er toe dat Fortuna zijn plaats in de eredivisie niet kon behouden en afzakte. Lange afstand Op het ogenblik bevinden de prestaties zich weer in stijgende lijn en dat leveren op de eerste competi tiewedstrijd van dit seizoen al een vierde plaats op. In de afgelopen jaren bouwde Fortuna ook aan een goede naam op de lange- en superafstanden. Peter Spek: „Denk maar eens aan Hans van Kaste- ren, die "echter naar Duitsland vertrok. De prestaties van de dames staan echter ver in de schaduw van de heren. Mede door de gebrekkige accommodatie", aldus Peter Spek, „zijn de prestaties van de jeugd nog steeds niet op niveau". o Volgend seizoen onder een nieuws naam? Maasland - Het door korfbalvereniging ODO georganiseer de schooikorfbaltoemooi is inmiddels een traditie gewor den. Ook 'dit jaar wordt het weer gehouden en wel op dinsdag 13 juni op het nieuwe komplex van ODO in sportpark „De Commandeur". Van de vier Maaslandse basisscholen kunnen weer alle leerlingen uit de tweede t'm zesde klas meedoen. De „Klim-op" heeft daarbij de taak de wisselbeker te verdedi gen. Hetgeen een moeilijke taak zal zijn, want onder leidmg van ODO zijn er due tramingen verzorgd om zo goed mogelijk voor de dag te komen Op 13 juni begint het toernooi 's middags om vier uur, meteen na schooltijd dus. Als de leerlingen uitgespeeld zijn, volgt er nog een wedstrijd tussen een team van leerkrachten tegen de ODO-Ieidiog. Daarna volgt nog een wedstrijd tussen vaders en moeders, oud-korfballers. Vlaardingen - De A-selectie van FC Vlaardingen, die op 11 juli met de training start, be gint zijn oefencampagne op 1 augustus tegen 's-Gravenzan- de. Op 9 augustus volgt Oud- Beïjerland en op 15 augustus SSS. Dat zijn alle drie uitwed strijden. Er staan verder trai ningskampen op het program ma in het Brabantse Bossche- hoofd en Ouddorp, die voor zien zijn van enkele wedstrij den. Voor het jeugdelftal staan de volgende oefenwedstrijden centraal: 2 augustus Nieuwcn- hoom-FC Vlaardingen jeugd, 5 augustus 's-Gravenzande-FC Vlaardingen jeugd, 17 augus tus DRL-FC Vlaardingen jeugd, 19 augustus PPSC-FC Vlaardingen jeugd en op 22 augustus Duindorp SV-FC Vlaardingen jeugd. Vlaardingen Morgenavond (vrijdag 9 juni) staat de volleybalvereniging Volley '68 voor belangrijke besluiten. Dan zal op de algemene ledenvergadering een beslissing worden geno men over de sponsoring van de club. Het actieve bestuur, onder leiding van voorzitter Frank Davis, is er in geslaagd de firma Broie- co, makelaar in minerale oliën te interesseren voor een sponsorcontract. Niet zo verwonderlijk omdat directeur Leo Ebeli speler is van het eerste team van Volley. Leo Ebeli zegt over zijn besluit: „Nadat ik vorig jaar bij Volley kwam spelen, werd mij al snel duide lijk dat de vereniging voortdurend met geldzor gen te kampen heeft Halverwege het seizoen werd er zelfs een ledenvergadering belegd, waar aan de leden een extra bijdrage werd gevraagd om de begroting sluitend te maken. Toen al ontstond bij mij het plan om Volley te gaan steunen. Aan het eind van dit seizoen sprak ik met Frank Davis over een donatie in de vorm van kleding en tassen voor de beide standaardteams. Frank vroeg mij of ik er iets voor voelde om de vereniging volledig te gaan sponsoren. Omdat wij op dezelfde golflengte zaten, werden wij het over de vorm al snel eens." •Het ligt in de bedoeling dat Volley een contract afsluit voor de duur van drie jaar met volledige naamsverandering. De naam Volley verdwijnt dan en wordt Broleco, Hierover moet morgen avond de ledenvergadering beslissen. Frank paris stelt uitdrukkelijk dat de sponsor geiden in overeenstemming met de sponsor nim mer gebruikt zullen worden om spelers te beta len. De bedoeling is dat de extra fondsen uitslui- tend zullen dienen voor extra trainingsaccom modatie voor de hele vereniging, en voor een nieuwe outfit voor de beide standaard teams. O De nieuwe gymnastiekver eniging Alliantie vraagt zijn leden mee te denken over een ontwerp van een nieuwe vlag of vaandel. In het verleden bestonden er bij DOK, Animo en ODO, waaruit Alliantie is voortgekomen, allerlei club- vlaggen maar de nieuwe fusie- club heeft nog steeds niets O Gerrie Mak is evenals vorig jaar geselecteerd in de voorlo pige baanplaeg die als ploe gachtervolging zal worden uit gezonden naar de WK-udeZren- nen. O Feest bij HBSS waar na definitief toestemming is ver- kegen voor de bouw van de zo fel begeerde dugouts. Precies drie jaar geleden werd het ver zoek hiervoor ingediend. O De bouw van Ursus gaat steeds vlotter verlopen. Nu al is de betonvloer gestort terwijl binnenkort zal worden gestart met het stellen van de kozijnen. Ursus verwacht eind december te verhuizen naar de Parallel weg. 0 Alle spelers die hebben bij gedragen tot het succes van DUS (promotie naar de hoofd klasse) hebben van bet bestuur een diner aangeboden gekre gen plus een horloge, 's- Avonds was er feest in de kantine waar Rob Jacobs op de schouders werd genomen. Wethouder Herman Post hoorn kwam pas anderhalf uw na het begin van de DHS-re- ceptie opdraven. Dat was kort nadat Arie Verlinde had gecon stateerd dat er niemand van de gemeente aanwezig was- Post hoorn was zo laat omdat hij zijn huis aan het verbouwen is. O CW-voonitter Hokke feli citeerde DHS tijdens de reep- tie met bet behaalde succes maar voegde er wel aan toe dat hij het jammer vond dat Hennes niet meer in de hoofd klasse speelt. O De honkbalvereniging SK Groenoord heeft toch kans op een onderkomen in Kethel. DHS-voorzitter Koos Kersse- meyer namelijk verklaarde dat de honkballers welkom zijn als DHS toestemming krijgt om de kleedaccommodatie te verbou wen. 0 Rob Jacobs heeft met een aantal spelers van DHS een weddenschap dat hij aan het begin van de competitie maar liefst tien kilo zal afvallen. „Het gaat om behoorlijk wat geld", zegt de oefenmeester die onder toeziend oog van zijn selectie op de weegschaal bet resultaat moet laten zien, Schiedam Bij de Schie- damse sportvereniging As vion staat morgenavond de jaarvergadering cen traal. VU het bestuur ver dwijnt secretaris J. Date- ma, waarvoor de bestuurs raad als kandidaat A.F.L. Geerdes heeft. Op de ver gadering in het clubhuis in Thurledekomt onder meer de instelling van een bouwcommissie en een nieuwbouwfonds aan de orde. De heren C- Bokx en R. Geerdes zijn reglemen tair aftredend, maar stel len zich herkiesbaar. De vergadering begint om 2L15 uur. De hockeyers van Asvion vergaderen die avond al om 19.45 uur. Het hele bestuur stelt zich her kiesbaar. Vlaardingen VZC opent het lange baanseizoen met een gro te deelname aan de jaarlijkse bosbaanwedsrijden. Maar liefst 53 zwemmers doen mee aan de vele kilometers, boven dien zijn een aantal recreanten goed voor de 250 en 500 meter prestatietocht Maassluis Burgemeester Van Dijke van Maassluis opent zaterdag het inter nationale handbal toernooi van tJnitas '63. Dit jaar lijks evenement valt zater dag en zondag samen met het vijftienjarig bestaan. Aan het evenement nemen 160 teams deel, waaronder het Rotterdamse Ancora en het Duitse Ravensberg. Verdeeld over negen vel den zullen de verenigingen zo'n 250 wedstrijden spe len. Op beide dagen begint het toernooi om 9 uur en de prijsuitreiking is op de tweede dag om circa 17 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6