SPORT Jacobs blij ft Herstel voor HDVS en Excelsior '2 J Honkballers beginnen tweede deel aan mmSgnp i Nieuwe coach van Spirit streeft naar goede begeleiding mBm ilk. i ZRO- wedstrijden overdekt %4. Sportagenda Promotie wedstrijden van Holy Hoeks tennistoernooi Veter anentoermooi Cricket VRIJDAG 9 JUNI 1978 VD SC WW 7 Ton Sahli verricht loting Waterwegcup Vlaardingen Onder toeziend oog van nieuwe trainer/coach Freek Veer en bestuurslid Ger Over- kleeft trok de oud-aanvoerder van SSC Harga, Ton Sahli, de verenigingen uit de korfbalmand bij de loting voor het toernooi om de Waterwegcup, die beschikbaar wordt gesteld door deze krant. Als eerste ploeg trok Ton Sahli de vereniging waar hij het komende seizoen als trainer/coach zal gaan optreden, Spirit. De verdere poule-indeling ziet er als volgt uit: poule 1: Spirit, Dijkvogels, Oranje Nassau, Hoekse SV en Succes; poule 2: SSC Harga, CKC Maassluis, ODO, Vlaardingen en ODI. Door deze loting zijn twee zeer interessante poule S ontstaan, die voor de toeschouwers en ook voor de spelers leuke duels kunnen opleveren. Freek Veer keek toch wel wat bedenkelijk loen de poule-indeling bekend was. Hij had voor SSC Harga liever een wat rustiger begin aan de start van een nieuw Vlaardingen Voor het eerst in dc geschiedenis worden de kring(zwem)kampioenschap- pen van de ZRO grotendeels overdekt gehouden. Als bad is daarvoor aangewezen West in Rotterdam. De ouverture vindt evenwel plaats in „De Blinkert" in Capelle aan den U&sel, waar maandagavond het jaarlijkse toernooi van start gaat met de 1500 meter vrije slag. Voor de zwemmers van de 47 clubs uit Groot Rotterdam, die hieraan deelnemen, is dat de laatste mogelijkheid om limie ten te zwemmen voor de Natio nale, die dit jaar in Amersfoort wordt gehouden. Na maandagavond wordt het volgende programma afge werkt: zaterdag 17 juni bad West 17.30 uur; maandag 19 juni bad West. 18.30 uur; woensdag 21 juni De Blinkert in Capelle aan den ÏJssel, 18.30 uur; 23 juni bad West, 18.45 uur; 24 juni bad West, 17.30 uur. seizoen gehad. Het geheel over ziend, dan heeft ODI het zwaarste programma op het toernooi, maar dat is toch ook weer met helemaal waar. Want nog steeds is de bal rond en op toernooien zijn verrassingen niet uitgesloten. Voor Ton Sahli betekende deze trekking het definitieve einde van zijn tijd bij SSC Harga. Na ruim 20 jaar zet hij een punt achter zijn actieve korfballoop baan. Vele zondagen bracht hij op een korfbalveld door en daar komt nu verandering in. Nu komt zijn gezin op de eerste plaats te staan op de vnje zon dagen. Want Ton Sahli kan het korfballen met helemaal losla ten. Op de vraag hoe hij in de korfbalsport terecht is geko men, was het antwoord: „Via schoolkorfbal". Aanvullend daarop vertelt hij: „Het korf ballen zat al bij ons m de familie. Mijn zus en neef korf balden al en op verjaardagen werd er vaak over korfbal ge praat. En op het moment dat ze spelers vroegen voor het schoolteam heb ik me opgege ven en ben ik blijven korfbal len". Familiesport Wat is nu het fijne van de korfbalsport? „Korfballen is een echte familiesport, mede doordat het een gemengde sport is, is er zo'n gezellige sfeer rondom zo'n vereniging. Juist door die fijne sfeer bui ten de wedstrijden ben ik blij ven hangen", V6br de fusie tussen Spangen en Schiedam tot SSC Harga speelde Ton Sahli in Spangen. Daar mee speelde Ton Sahli in de hoofd klasse van de toenmalige KNKB. Eén van zijn leukste herinne ringen dateert dan ook uit die penode. Ir» zijn allereerste wed strijd voor de hoofdmacht van het toenmalige Spangen kwam Ton Sahli in één van de laatste competitiewedstrijden m actie tegen Deetos. Hij speelde sa men met Hans van Eek m één vak. Die man liet je korfballen en ik maakte twee doelpunten Later toen het wedstrijdverslag in de krant stond, liet ik aan iedereen zien dat ik er twee gemaakt had", vertelt Ton Sah li Een tweede leuke herinne ring is een kampioenschap na de fusie. „Na een spannende beslissingswedstrijd tegen DKC werden we kampioen Daarna", aldus Ton Sahli, „hebben we een geweldig feest gevierd. Pratend over de fusie komen er toch wat rimpels op zijn gezicht. Diep in zijn hart had hij er meer van verwacht. Het samensmelten van de twee ver enigingen verliep moeizamer dan hij had verwacht. Maar naar de toekomst is hij hoop- volger gestemd. „Want", zegt hij, „de oude garde is langzaam aan het verdwijnen en een rueuwe generatie gaat SSC Harga bevolken Een generatie van echte Hargamensen, zon der banden met het verleden". Waardeloos Zijn slechtste ervaring om schrijft Ton Sahli als volgt: „Dat was de veldenkwestie bij Spangen. De korfbal bond had het Spangen veld afgekeurd en wij moesten de competitie uit- pelen op het Ons Huis veld. Daar ging je dan met de ploe gen naar het centrum van Rot terdam. Waardeloos was dat!" Voor zijn oude vereniging SSC Harga, die dit jaar twee degra daties te verwerken kreeg, ziet Ton Sahli de toekomst toch met somber in. „Want", zegt hij, „als Freek Veer de kans krijgt om met de selectie twee maal per week te gaan trainen en als het uitgestippelde be stuursbeleid uitgevoerd wordt, dan kan SSC Harga in de ko mende competitie hoge ogen gooien Zelf is hij nog niet verloren voor de korfbalsport. Want een slagvaardig Spintbestuur strik te hem voor de functie van trainer/coach. Iets waar hij zelf erg veel zin in heeft en het ook helemaal ziet zitten. Waarom toch bij de korfbalsport ver bonden blijven? Voor Ton Sah li is dat erg duidelijk. In de f&fX, Schiedam - Rob Jacobs heeft zijn contract met DHS met eec. jaar verlengd. Gisteravond kwamen trainer en bestuur tot een aceoord Er waren wat problemen gerezen omdat Jacobs al in december had toegezegd te zullen blijven. Maar door het behalen van zijn B-diploma plus de onver wachte promotie naar de hoofdklasse moest over verho ging van de vergoeding worden gesproken. In uitvoerig overleg met een accountant is het DHS-bestuur aceoord gegaan. „In eerste instantie lagen de bedragen nogal uiteen maar we hebben allebei voldoende water hij de wijn gedaan. Uiteraard zijn we bijzonder blij dat we ook volgend jaar over Rob Jacobs kunnen beschikken. De manier waarop we alles hebben besproken was in elk geval erg prettig. „Aldus voorzitter Koos Kerscmeyer, Ook Rob Jacobs, die de laatste dagen behoorlijk in onzekerheid heeft geleefd, was tevreden. De succesvolle oefenmeester: „Voor het volgend jaar heb ik al diverse plannen. Het heeft er heel even naar uitgezien dat het niet door zou gaan. Gelukkig gaan we nog een door". jaartje afgelopen 20 jaar heeft hij een grote dosis ervaring opgedaan en die wil hij graag overbren gen op anderen. Op de vraag wat hij bij Spirit gaat doen, is Ton SahJt erg duidelijk. „Van een groep spelers en speelsters een hecht en gezellig team ma ken en door mijn tactische en technische kennis over te bren gen ook nog een goed resultaat behalen". De Spiritleden vooral duidelijk maken dat je plezier m het korfballen moet hebben en dat je eikaars fouten moet opvangen. Gezelligheid - inzet - techniek, dne pijlers waarop Spmt straks opgebouwd gaat worden door een enthousiaste trainer/coach. Ton Sahli ziet dat helemaal zitten en is bereid er hard voor te werken. Spint lijkt een veelbelovende tijd te gemoet te gaan Verbetering Over de korfbalsport in het Waterweggebied is Ton Sahli niet somber gestemd. Hij ver wacht dat steeds meer mensen in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis woonachtig ook in hun eigen plaats gaan korfbal len, want langzaam maar ze ker zie je de resultaten van de verenigingen toch verbeteren. „Maar één ding is", volgens Ton Sahli, „voor alle Water wegclubs erg belangrijk, een goede begeleiding en opbouw van de pupillen en aspiran ten". Ton Sahli neemt zonder wrok afscheid van SSC Harga en kijkt terug op een rijke korfballoopbaan, maar houdt de biïk op de toekomst gerïeht ais trainer/coach van Spirit. Vrijdag: Eurostars-Schiedam (fts), ODO-Kwiek (k), Doel- straal, 19 uur, Maasland MSV'71-Thunderbirds (ds), Sleendijkpolder, 19 uur Sport- vijfdaagse kanovaren, park 't Nieuwelant, 18.00 uur Leden vergadering Asvion, 19,45 en 21.15 Thurlede. Ledenvergade ring Voliey'68, WestwijkhaJ, 20 uur. Zaterdag: Bonds wandelmars LVT, Cl. Civiluslaan, 11 en 15 uur. Eerste hengelconcours VHB, Leidsche Vliet. Berkel- CION, 16 uur te Berkel. Han- bal toernooi Unitas '63, Bilder- dijklaan, 9 uur. Tennistoernooi in Hoek van Holland. Dueks- Schiedam (ds>. PSV-VS Holy <h). Eerste steen complex L*R- SUS, Parallelweg, 11 uur. Zondag: SC Botlek-Schiedam 0i). Groenoord-Jeka. Kethel, 14 uur. VS Holy-PSV <b), ZwaJu- wenlaan, 14.20 uur, MSV *71- Schulpweg, Steendijkpolder, 14.30 uur, Spirit-VOC 4 fcr), Hargalaan, II uur. HCC 2-HDVS ter). Excelsior '20- Quick N <crl, Thurlede, 11 uur. Tennistoernooi Hoek van Hol land. Handbal toernooi Unitas '63, Büderdijklaan, 9 uur. Ho ly-Rapid (tennis), Hoiysingel, II uur. ASVION-Hengelo (er), Thurlede, 11 uur. Veteranen- toernooi Schiedam, HARGA, 9.30 uur. Vlaardingen Holy staat zon dag voor een extra wedstrijd voor een plaats in de over gangsklasse B. De Vlaardin- gers werden twee weken terug kampioen van de tweede klas se en spelen nu tegen Rapidi- tas 3 uit Nijmegen. De wed strijd aan de Hoiysingel begint tussen 10 en 10.30 uur. Ook het tweede team van Holy speelt een promotiewedstrijd en wel tegen 't Loo uit De Lier. Dat gaat voor een plaats in de derde klasse. Hoek van Holland Ia Hoek van Holland gaat vanaf zaterdag een groot park toe mooi van start, dat tot en met 18 juni duurt. Er worden wedstrijden gespeeld in alle categorieën. Het toer nooi valt bet komende weekeinde samen met de promotie-wed strijden die verschillende zondagteams moeten spelen. In tegen stelling tot de zondagteams was er bij de zaterdagclubs niemand die de titel kon pakken. Het tweede degradeerde zelfs naar de tweede klasse, evenals bet derde team. Schiedam Komende zondag houdt Schiedam een groot vetera nen toernooi op baar complex op Harga. Deelnemende teams zijn: VDL, VFC, Scbiedamse Boys, Martinit, CW, De Musschen, Spoorwijk, SFC, SVV en Schiedam zelf, Het toernooi begint om 9.30 uur. Schiedam De cricket vereni gingen uit Schiedam hebben het komende t "vekeinde het zelfde schema 2» vorige week. Ook nu spelen ccelsior en Asvion een thuiswedstrijd te gen resp. Quick Nijmegen en Hengelo, terwijl Hermes DVS weer uitspeelt, tui tegen het tweede team van HCC. Op sportpark Thurlede heeft Excelsior de tijd gehad om te genezen van de wond, die VRA-er Ackerman de Schie- dammers vonge week heeft toegebracht. Zij krijgen het zondag dan ook een stuk ge makkelijker. Het op bezoek ko mende Quick behoort tot de zwakke broeders in deze eerste klasse De Nijmegenaren moe- ton het voornamelijk hebben van de ervaring van hun cap- torn Nol Phijffer, die tot nu toe weinig steun heeft gekregen van zijn jeugdige medespelers daarmee de magere resultaten l-erklaard zijn. foeh moet Excelsior-captam Koos Gouka bedacht zijn op- tet onderschatten van de te genstander. De instelling van deze speler is bij elke wedstrijd j® optimaal geconcentreerd dat hiervan wel geen sprake zal ^jn. De Schiedammers kennen éen wijzigiging, voor Norbert Kleinherenbrink speelt jeugd speler Rob Koevermans. De verwachting is dat Excelsior sPortief revance zal nemen voor de nederlaag van vorige *eek waarvan de mannen van Quick de dupe zullen worden Voor HDVS, dat wederom zonder Kenny van Wijk speelt, eindelijk kans op herstel Op Thurlede begint het duel om 11.00 uur. Hermes DVS moet het m zijn derde uitwedstrijd m successie nog steeds doen zonder Henny van Wijk, al is de verwachting groot dat de zo onontbeerlijke rentree met lang meer op zich zal laten wachten. Tegenstan der van de Schiedammers is het schaduwteam van HCC, dat thuis erg moeilijk te bespe len is. Zeker nu de Hagenaars voor eigen publiek de onver wachte nederlaag van vorige week tegen Krekels wil goed maken Ook voor de Schiedam mers is deze wedatnjd erg be langrijk nu zij al twee nederla gen hebben geleden en daar door wat teruggevallen zijn op de ranglijst Met de steun van coach Kieth Cook zijn er moge lijkheden op winst zeker aan wezig Asvion Op het naast Excelsior gelegen speelveld krijgt Asvion te ma ken met een volslagen onbe kende tegenstander Hengelo. Nu de Schiedammers het nog steeds zonder Roy House moe ten stellen, wiens aandeel, zo wel als bowler als aan het bat groot is, zal de kans op winst wat moeilijker zijn. Het ter rein van Asvion laat spectacu lair cricket toe aan de hoc keyende criketters is dat ook wel toevertrouwd. Aan cap tain Care! Nolet dc taak om dit in goede banen te leiden. Ook deze wedstrijd begint op „Thurlede" om 11.00 uur. Vlaardingcn/Schiedam In de eerste klasse van de honk balcompetitie zit de helft van het seizoen er al weer op. VS Vlaardingen sloot die eerste .seizoenhelft af met slechts zes punten en staat daarmee op de voorlaatste plaats. Alleen het Amsterdamse Pirates heeft nog geen enkele punt. De over ige tegenstanders deden het tot nu toe beter dan de Vlaar- dïngers. Coach Ton Bennings- hof is van mening dat zi.in ploeg minder kreeg dan het verdiende. Hij gelooft dat het in de tweede competitiehelft beter zal gaan dan tot nu toe. Het komende weekeinde krij gen de Vlaardingers de kans dit te bewijzen De ploeg speelt dan een dubbel tegen het Ernd- hovense PSV De beide vonge wedstrijden gingen met 46 en 9—19 verloren Het zou al knap zijn ais de Vlaardingers deze keer twee punten konden ver overen. Zaterdag om half drie wordt, er in Eindhoven ge speeld en zondag op dezelfde tijd aan de ZwaJuwenJaan in Vlaardingen De stand in de eerste klasse is Neptunus 14—26. Tex Town Ti gers 14—22 Feyenoord 14—20. PSV 14—16 Cuir 2000 14-12, Spartaan 14—10 VS Vlaardin gen 146 Pirates 140 In de tweede klasse, waarin Schiedam cn SK Groenoord spelen, zijn de ploegen nog twee wedstrijden van de com pel! tl ehelfl verwijderd. Beide Schiedamse ploegen bereikten t'iW W/r M» \A' Voor Groenoord een topper tegen koploper Jeka. tot nu toe voortreffelijke re sultaten. Schiedam staat ach ter Jeka op de tweede plaats en SK Groenoord is derde. Aanstaande zondag krijgt Schiedam de kans om zijn po sitie nog te verstevigen. Tegen stander is dan RM Botlek uit Spijkemsse. Botlek heeft nog geen enkel punt en stoat hope loos onderaan De wedstnjd begmt om half drie in Spijke msse. SK Groenoord speelt thuis en knjgt koploper Jeka op bezoek. Dit kan een interes sante wedstrijd worden Wint Jeka dan is het vrijwel onbe reikbaar voor Groenoord en Schiedam. Maar wint Groe noord, en dat is na ae resulta ten van de laatste weken zeker mogelijk, dan is de stnjd in de tweede klasse weer volkomen open en blijft een Schiedamse kampioen tot de mogelijkheden behoren. De stand in de tweede klasse: Jeka 7—14, Schiedam 7—10, SK Groenoord 7—8, JRC Ducks 8—8, Black Lions 6—6. Den Bosch 7—6, Blue Birds 76, Geldrop 76, Metirnpo Twins 7—6, Botlek 7—0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7