SPORT L Boomsma de beste visser Van der Does: „Integratie met sportclubs nodig5' ScMedamse fietsvierdaagse een grootse happening Irene van der Laan in de prijzen Tweede plaats voor Bert Rietveld MAANDAG 12 JUNI-1978 het WESTEN' TWEEDE Sport agenda Programma Uitslagen Jan Blom grootste karper De Vriendschap Krediet voor straatdambord VDiSC'WW 4 Sport vijfdaagse stekje et.kenning VI aar din gen Ook al loopt Vlaardingen niet vooraan in sportieve re creatie, de sport vijf daagse heeft zijn nut be wezen en is voor herha- ling vatbaar. „Natuur lijk moeten wij uit de gemaakte fouten leren", zet recreatie-ambtenaar Max van der Does de zaken op een rijtje, „maar ik ben ër van overtuigd dat zo'n stuk je welzijn op den duur niet meer is weg te den ken." Vijf avonden lang de Vlaardin- gers de straat op te krijgen was op zichzelf al een opracht Maar om zich in te dekken had het propaganda-apparaat niets aan het toeval overgelaten. Sta pels folders werden verbruikt, geluidswagens reden door de (zes) wijken en niet in de laat ste plaats gaf sportwethouder Rien Bovenberg, initiatiefne mer van sportieve recreatie, een heuse persconferentie. Max van der Does, vorig jaar belast met de recreatieve tak aan de sportboom, heeft vijf dagen, of liever gezegd avon den, kunnen ervaren, dat met name de huiswouwen nog drempelvrees hebben. Hij: „De onbekendheid is nog erg groot. In de winter is het aantal huis wouwen, die dan hun sport Max van der Does experiment. Moedige pogingen bij het kanovaren achter gesloten muren en ra men bedrijven, veel groter. Maar zoiets moet groeien". Eveneens opmerkelijk was het feit dat de Vlaardingers de voorkeur gaven aan opdrach ten boven eigen oriëntatie. Ook hiermee was de onbe kendheid erg groot. In ieder geval was Max van der Does en zijn leger stagiairs zeer con tent over de hoge deelnamecïj- fers. Ondanks de WK-voetbal op de TV. Op de eerste avond scoorde het zwemmen al zes honderd deelnemers en in schrille tegenstelling daarbij het wandelen maar driehon derd. Het kanovaren leverde zo'n vijfhonderd deelnemers op, waarvan het merendeel jeugd. De ouders waagden zich niet zo gauw in een zeer wankele ka no. Waartoe zo'n sportvijfdaag- se op den duur moet leiden, is voor Max van de Does (29), in zijn vrije tijd atletiektrainer van Fortuna, geen gesloten boek meer. Hij schreef enkele maanden, na zijn komst in Vlaardingen, op de afdeling sportzaken al een nota sportie ve recreatie voor Vlaardingen, en in het bijzonder voor de zes wijken. „Op den duur", zegt hij, „moe ten de sportverenigingen zor gen voor integratie, Nu is het nog zo dat de sportclubs hun leiders diploma's laten halen voor scheidsrechter en jeugd leider, wij willen bevorderen dat de sportclubs ook gaan denken aan het diploma re- creatie-sp or tleider". „De atletiekvereniging Fortuna wil voor wat de integratie be treft daarvoor model staan, ik heb verder wel eens een ge sprek gehad met het bestuur van de voetbalvereniging Zwa luwen, maar die club heeft wei nig speelmogelijkheden meer. Een ander voorbeeld is een Turkse groep uit Vlaardingen, die zich niet thuisvoelt in sport verenigingen, en nu als eigen groep een wekelijkse instuif heeft, Zo'n veertig man zijn daarbij betrokken in de sport zaal aan de Comelis Houtman straat. Ook in Holy hebben we met een jeugdgroep in „De Hei paal" al enige vaste grond on der de voeten". „Vergeet niet," aldus Van der Does, „dat een groot deel van de Vlaardingers geen lid ïs van een sportclub. Waarom weten we niet! Onze welzijns voorzieningen, vanaf septem ber zelfs in een eigen bal aan de Oosterstraat, slaan aan. Dus wat wil je nog meer." Duidelijk is intussen wel dat het georganiseerde sportleven in Vlaardingen nog vreemd te genover de sportieve recreatie staat. In verschillende secties van de VRSR werd dat onder werp op de lange baan gescho ven. Intussen keurde de raad voor dit jaar al een post van 26 mille goed, en had geen enkele moeite met het beschik baar stellen van de nieuwe sport- en recreatiehal in het oosten van Vlaardingen. Kos ten vijf ton, waarvan drieën halve ton van het rijk kan wor den geïnd. Max van der Does voelt zich echter gesterkt door het feit, dat er bij de sportvijf- daagse iemand van CIOS- Overveen stage moest lopen, „Toch een duidelijk bewijs dat we het volwassen hebben aan gepakt". De eerstvolgende stap van Van der Does is een wijk- coopertest. Vlaardingen Het zater dag in het water van de Leidse Vliet gehouden eer ste concours, in de serie van de VJaardingse Henge- Iaarsbond, om het kam pioenschap van Vlaardin gen 1578 kenmerkte zich door het geringe aantal deelnemers. Ingedeeld in korpsen of in het persoon lijke klassement, versche nen hiervan slechts 61 sportvissers langs de wa terkant, ongeveer de helft minder dan in voorgaande jaren. Het verslechterde weer maar meer nog de nu reeds ingezette vakanties kunnen hiervan de oorzaak zijn geweest Het wa ter van de Leidse Vliet was wegens een. vrij harde wind knap rumoerig, wat voor veel deelnemers een handicap was. Ook alle door middel van het lot aangewezen visplaatsen wa ren in vruchtbaarheid erg on gelijk, wat nogal verschillen deed ontstaan in de vangge- wichten. Voor de korpsen (5 man) waren de plaatsingspunten in de vak- De winnaar Lourijsen. Maandag: Knngkampioen- schappen, „De Blinkert", Capelle aan de IJssel, 18-30 uur. Avondvierdaagse, park 't Nieuwe! an t, 18 uur. Tennistoernooi Hoek van Hollard, 18 uur. Thunder- birds-MSV 71 (ds). Disndag: VS Vlaardingen- Groenoord (h), Zwal. laan, 19 uur. Avondvierdaagse, park 't Nieuwelant, 18 uur. Schoolkorfbaltoemooi bij ODO, Doelstraat, 16 uur. Tennistoernooi Hock van Holland, 18 uur- Woensdag: Groenoord-Spi- rit (hs), Kethel, 19.30 uur. Avondvierdaagse, park 't Nieuwelant, 18 uur. Twee de bridge-avond, gebouw Irene, 19 uur. Schiedam- Nado (h), Harga, 19 uur. Tennistoernooi Hoek van Holland, 18 uur. Donderdag: Schiedam- Thunderbirds (hs), Harga, 19.30 uur. Ledenvergade ring WF (voetbal). Avond vierdaagse, park 't Nieuwe lant, 18 uur. Ledenvergade ring RKWIK, park 't Nieu welant, 20.15 uur. Tennis toernooi Hoek van Hol land, 18 uur. The Hawks- VS Vlaardingen (dsb Spi- rit-5chiedam 2 (ds), Harga- Iaan, 19.30 uur. ken bepalend voor de klasse ring. Het korps van de vereni ging „Vroeg in de Morgen" uit Rotterdam scoorde de meeste punten en bracht tevens 8.990 gram vis op de weegschaal, goed voor de eerste plaats. Op de tweede plaats kwam het dorps van de VHVt-Westen met 5.380 gram vis en meer vak punten dan nummer drie, de vijf van de vereniging „Maassluis 74 die 6.160 gram vis buit maakten De kampioen van vorig jaar, de HV „De Graskarper" uit Rotterdam, bezette de vierde plaats met 4.560 gram vis, ter wijl de HV „De Ruisvoom" met 2.450 gram vis op de vijfde plaats eindigde. Uitslagen, eerste tien van het persoonlijke klassement: 1. Lourijsen, 4.430 gram vis; 2, Trubbendorfer, 3980; 3. Lut- tinghuizen, 2.600; 4. S. Koedoot, 2.000; 5. Gordijk. 1.920; 6. v.d. Zwam, 1.750; 7. Stedenhouder, 1.640; 8. v.d. Heuvel, 1.620; 9. Staalduinen, 1.560; 10. als beste Vlaardingse sportvisser, G. Boomsma met 1.500 gram vis. Amsterdam Tijdens de opening van het langebaan- seizoen in Amsterdam (Bosbaan) legde Irene van der Laan van VZC beslag op een vijftiende plaats. Dat was op het onderdeel 2000 vrije slag dames. De Vlaardingse, die van plan is het kanaal over te zwem men, wanneer haar finan ciële positie dat toelaat, klokte 25.54.5 en viel daar mee nog net in de prijzen. Winnaar op die afstand werd Lydia Stegink van De Otters in een tijd van 25,03. Op de tweede plaats Moni que Wildschut van Njord '59 in 25.04.8 en als derde Marijke de Groot van Zwemlust in 25,08.3. Van de regio-zwemmers scoorde ML van der Vliet van Kempvis uit Spijkenis- se een vijfde plaats op de 1000 meter schoolslag he ren. Hij klokte 13.44.4, ter wijl winnaar Jan de Haas van Het Y een tijd nodig had van 13.15.5. Tweede werd hier Gerard Smit van Zwemlust in 13.20.3 en der de M. van der Berge van het Haagse Zian/V in 13.22.3, Schiedam De eerste avondfietsvierdaagse van Schiedam is een groot suc ces geworden. Elke avond werden de 589 deelnemers een andere route opge stuurd. Met zijn 68 jaren was Collignon de oudste deelnemer en Hennie de Rooij 8 jaar de jongste. Vooral de routes door het Westl and waren voor velen een openbaring en de oude ren, die aan deze tochten deelnamen, zeiden ondanks veel op de fiets te zitten, zij plekjes hadden gezien, waarvan zij het bestaan niet afwisten. Ook de deelnemers vorm den een schare van indivi- duelen tot groepen, waar aan vooral de dames uit de Hema erg opvielen door hun gevoel van saamhorig heid. Want toen een dame kwam te vallen, wachtte de gehele groep en na een re paratie aan haar fiets, ging deze dame verder, zodat de groep Hema in zijn geheel binnen kwam. Slechts één deelneemster moest voortijdig afhaken (mevrouw Van de Zalm), zij had na de eerste avond last van de knie en kreeg van de dokter een week volledi ge rust voorgeschreven. De laatste avond was een ware happening. De deelne mers werden door twee mu ziekkorpsen (Gusto) en (Jeugd-Rïjnmcnd) opge wacht en gingen gezamen lijk voor een défilé langs het kantoor van de Bonds spaarbank, en ondanks dat de gehele binnenstad (koop avond) op zijn kop kwam te staan, was iedereen zeer te- •vreden. De directie van de bonds spaarbank heeft een con tract voor de eerste drie jaar afgesloten zodat men in Schiedam ook de eerste jaren een avondvierdaagse kan verwachten. Schiedam Op het parcours van de Schiedamse Wielren- vereniging Harga is de derde wedstrijd van de tweede com petitie verreden. Onder om standigheden (veel kuilen en bulten en geen verkleedruim te) moesten de renners(sters) het dan maar gaan doen. De uitslagen: amateurs 60 kilo meter: 1. Leen Noppen (De Mol), 2 Beret Rietveld (Harga). 3 Ron van Seventer (De Mol), 4. A ad Brons (Harga), 5. Ton Steens (Harga). junioren 60 kilometer; 1. Jan Noordijk (Harga), 2. Ben Heeze (Harga). Liefhebbers 68 kilometer; 1. Jan de Vries (Barrhopoort), 2. Wim van de Kerkhof (De Mol), 3. Eef Verbeek (Barrhopoort). Nieuwelingen, 35 kilometer: 1. Peter Pceters (Barrhopoort), 2. John Heeze (Harga). Jeugd 14 jaar 20 kilometer: 1 Didier Deleersnijder (De Mol), 2. Perry Groenenberg (Barrho poort), 3, Fred de Berg (Barr hopoort), 4. Rob Huisman (Har ga), 6. Herman de Bruin (Har ga). Jeugd 12-13 jaar, 9 kilometer: 1. Guido van de Berg (De Mol), 2. Marchel Liefbroer (De Mol), 3. Rolf Groenenbergh (Barrho poort), 5. Lorenz K age naar (Harga), 6. Gerard van Boven (Harga) Jeugd 10-11 jaar; 1. Claudïo Callegari (Harga), 2. Fred Lems (Barrhopoort), 3. Jac Al- ting (de Mol), 6, Mauro Callega ri (Harga), 7. Ellen de Ruiter (Harga), 8. Carlos Demurtas (Harga), 9. Het van Dijk (Har ga). Jeugd 8-9 jaar 5 kilometer; 1 Ron Wissekerke (De Mol), 2. Fred Euer (Barrhopoort), 3. Re- né Kobus (Harga), 6. Hennie de Rooij (Harga) Maandag: HeliosSlaven burg, terrein SVDFW 1; Bas van der Heijden 2PTT 2, terrein SVDPW 2; BBOSOS, terrein FCN; GZS—Hoekloos 2, terrein Schied. Boys; Hal- vax—Van der Wijngaart, terrein Martinit 2; IHC Gusto 2—ABN 2, terrein UVG. Dinsdag: NWW—IHC Gus to, terrein SVDPW 1; PT T—Bas van der Heijden, terrein SVDPW 2; Simplex Boys—Hoekloos, terrein FCN; FC Nieuwelan- t—Schmeink, terrein Schied. Boys. Woensdag: SOS 2—Helios 2, terrein SVDPW 1; AB- N—LSO, terrein SVDPW 2; Steens—Eurotax, terrein FCN; Bode Boys—'Tug Boys, terrein Schied. Boys; Van der Boon—Meat Boys, terrein UVG; Schiecarto- n—-Kreuger, terrein Marti nit 2. Donderdag: Tevopharm NIVA, terrein SVDPW 1; FC Theodex—Nefkens Eu- rodam, terrein SVDPW 2; Renish—Racing Vetus, ter rein FCN; Mafa Boys- Kuipers, terrein Schied. Boys; Eurotax—Van der Boon, terrein Martinit 2. Hoekloos-BBO, 6-0; Bas van der Heijden 2-Van der Wijn- gaart, 2-10; Schmeink-Schiecar- ton, 2-3; Slavenburg-IHC Gus to, 1-5; PTT 2-GZS, 6-2; Tug Boys-Eurotax, 0-0; Dinsdag: Bas van der Heijden-Kreuger, 3-3; NIVA-SG Nieuwelant, 1-6; Hoekloos 2-IHC Gusto 2, 9-2; Sos 2-Coebergh, 0-9; Woensdag: PTT-Vegla '70, 2-1; ABN2-He- Iios 2, 0-1; Meat Boys-Bode Boys, 1-4; NWW-Bols Schie dam, 2-2; Steens-FC Grave- land, 1-1; Donderdag: Tevop- harm-LSO, 2-5; Nefkens Euro- dam-Van der Boon, 4-1; FC The odex-Kuij pers, 6-2; SOS- Helios, 0-4; Simplex Boys-Ra- cïng Vetus, 1-3. Vlaardingen De eerste wedstrijd van de Kanjer competitie, uitgeschreven door de wedstrijdcommis sie van de VHB en vervist in park 't Nieuwelant, le verde voor de veertien deelnemers geen wonder baarlijke visvangst op. Er kwam weinig vis boven water en van echte „kan jers" was geen sprake. Het eerste klassement zag er als volgt uit: Grootste karper: Jan Blom, een spi egelkarper van 60 cm. Dito brasem, C. v.d. Windt, een vis van 43 cm.: zeelt, N. Groen een vis van 34 cm.; blankvoom, J. de Bruijn met een visje van 15.5 cm. Vlaardingen Voor de leden van de Vlaardingse henge laarsvereniging „De Vriend schap" was de vangst in de Delftsche Schie slecht. Er wa ren maar twee uitschieters, te weten J. Bouw in afdeling A met een vangst van 3670 gram vis en in afdeling B: H. van Neck met een vangst van 3715 gram vis. Waaronder een zeelt van 1025 gram. Hij legde daar mee voor de tweede maal be slag op de wissel beker. In afdeling C werd W. Nette< eerste met een vangst van 895* gram vis. De eerste tien: 1. H. van Neck 3715 gram, 2. J. Bouw 3670 gram, 3. F. Koud* staal 1480 gram. 4. J. de Ligt 1470 gram, 5. K. Hoogwerf 1230 gram, 6. W, Nette 895 gram- 7. C. Dubbeld 895 gram, 8. J. vair Ende 665 gram, 9. H. Vink 659"" gram en 10. W. Huizer 465 gram vis. Vlaardingen De gemeente- - raad heeft een krediet van 5500 gulden goedgekeurd voor - de aanleg van een straatdam bord en de aanschaf van hou- -- ten schijven. Het ligt namelijk in de bedoeling dat op het Liesveld zo'n bord zal worden- - aangebracht. Het bord zal be-- - staan uit witte en zwarte ver- keeretegels van 30x30 cm. De - schijven zullen worden ge maakt van geverfd hechtbout met een doorsnede van 25 cm. en een dikte van 5 cm. De Vfaardingse damvereniging zal er van tijd tot tijd demon straties op gaan geven. Ook zullen er waarschijnlijk sknnl* taanpartijen worden gespeeld. Het beheer ten aanzien van het gebruik van de damstenen zal in handen komen te liggen van' de Vlaardingse raad voor sport en recreatie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4