Holy: glansrijke promotie Eerste steen Eric Meyer snel in de achtervolging Spannende finales verwacht Christinaseliool in de prijzen John Trouw springt op juiste moment Sjaak van Toor weer helemaal terug tfAANDAG 12 JUNI 1978 vd/sc/ww 5 Martin Drop verbaast Alsof dit feest niet genoeg was, werd het tweede team even eens kampioen en promoveer de van de vierde naar de derde klasse. Het eerste team, be staande uit Andrea Kwakkel, Elly van Bergen-Walraven, In- grid Koppe, Paul van der Berg en Sjaak van Toor was uitste kend voorbereid. "Vooral Van Toor had zich met extra trai ningen op dit treffen voorbe reid en verkeerde in goede vorm. Hij was zelfs zó gemotiveerd, dat hij zijn beste partijen van dit seizoen speelde. Topspéler Paul van der Berg benadrukte dit nog eens. Hij daarover: „Hij speelde uitstekend, zo heb ik hem nog niet eerder gezien. Het is een kwestie van training bij hem. Door zijn drukke werkzaamheden is hij niet al tijd in de gelegenheid om vol doende te trainen. Temeer daar hij zelf eigenlijk zijn eisen daarin stelt". Zowel Paul van der Berg als Sjaak van Toor waren in hun enkelspel overtuigend. Met ruime cijfers brachten zij Holy op een 2-0 voorsprong. Paul van der Berg daarover: „Voor mij was de uitslag niet zo vreemd, maar de 6-1» 6-3 van Sjaak van Toor waren met glans overgoten. Als lid van de technische com missie en competitieleidster vertolkte Nora Vis met fijne nuances haar gevoelens over de promotie. Zij daarover: „Dit bereik je niet zomaar. Daar moet je in de eerste plaats kwaliteit voor hebben, maar daarnaast spelers en speelsters die de strijd aan durven. Als men bedenkt dat Holy pas in 1975 in competitieverband ging spelen en nu terecht is geko men in de overgangsklasse B, dan betekent dit wel wat In deze omgeving springen weer dan ook uit Wanneer dan ook de achterban, vooral in de vorm van de jeugd, sterk naar voren komt dan heeft de op bouw in de vereniging toch vol ledig zijn rendement De ver eniging is gegroeid als kool Wij tellen nu 720 leden". Mutaties Aan de promotie rit ook een schaduwzijde. Zowel Paul van der Berg als Sjaak van Toor hebben te kennen gegeven met de competitie te willen stop pen en zich meer met hun ge zin te willen bezighouden. Een geducht verlies voor Holy, zo lijkt het Nora Vis daarover „Natuurlijk betreuren wij dat. Aan de andere kant heeft nu de jeugd de kans om door te stromen. Dames als Conny Lugt en Margreet Bakker kun nen eventueel bij de dames worden ingepast maar heren als Ben Vossenaar en Arno van Yught (is reeds B-speler) rijn eveneens voorbestand om In het team te kunnen stappen. Alleen wij zullen de routine gaan missen. Een zekerheid over de samenstelling van het team voor de volgende compe titie is dan ook nog niet be kend. Wij hopen dat Paul van der Berg en Sjaak van Toor op hun besluit terug komen". Holy kwam tot deze promotie wedstrijd nadat het op nipte wijze kampioen van de tweede klasse B was geworden. Dat was vooral te danken aan het Rotterdamse Toeg, dat op het laatst steken liet vallen. Deze meevaller werd door Holy gre tig gebruikt om een klasse ver der te komen. De dames na men zelfs nog extra trainingen in hun voorbereidingen op bij trainer Joop de Mos. Rapiditas ondervond in de eer ste twee partijen dat het ernst was bij Holy. In het enkelspel tussen Paul van der Berg en Offermans was de uitslag dui delijk: 6-0. 6-2. Sjaak van Toor Een overzicht van het nieuwe Ursus-compiex i Schiedam Wederom zijn de f jeugdrenners van de Coureur j en Harga uitgeweken naar de i wielerbaan van Sloten (Am- I sterdam) om daar hun wed- i strijden te rijden. Wel zij heb- ben het er bijzonder goed afge- j bracht door de tegenstanders geen enkele kans te geven. Bij de 14-jarigen kwam Eric Meijer (Coureur) weer goed j voor de dag met een tweede plaats op de achtervolging, met Herman de Bruin (Harga) op een vierde plaats. In de wed-' strijd over onbekende afstand werd Meijer eerste, De Bruin zesde en Hagenaar negende. In de sprintwedstrijden kwa men de Rijnmond-vertegen woordigers minder aan de bak. Meijer vijfde, De Bruin zesde en Hagenaar negende, moesten hier duidelijk afhaken. Bij de 10/11-jarigen was er een mooie overwinning voor Ellen de Ruiter (Harga) die alle te genstanders één of meerdere malen wist te dubbelen. Mauro Caliegari werd tweede, Rolf Wittekoek (Coureur) derde, Claudio Caliegari vierde en Fred van Workum zesde. Uitslagen De uitslagen: jeugd 24 jaar achtervolging over 1 kilome ter: 1. Henk Ceelen (Ahoy) 1.28,07 minuut, 2. Eric Meijer (Coureur) 1.29,04 minuut, .4. Herman de Bruin (Harga) 1.37,00 minuut, 6. Lor enz Hage naar (Harga) 1.39,04 minuut Jeugd 14 jaar onbekende af stand: 1. Eric Meijer (Coureur), 6. Herman de Bruin (Harga), 9. Lorenz Hagenaar (Harga). Sprint jeugd 14 jaar le serie: 1. Sandra de Neef (Ahoy) 15,1 seconde, 2. Herman de Bruin (Harga), 3. Arno van de Heiden (Excelsior). 2e serie: I. Ron de Bruin (Ahoy) 15,7 seconde, 2. Henk Ceelen (Ahoy). 3e serie: 1. Eric Meijer (Coureur) 14,9 seconde, 2. Sandra van de Hei den (Excelsior), 3. Lorenz Ha genaar (Harga). Finale sprint jeugd 14 jaar: 1. Ron de Bruin, 2. Sandra van de Heiden 1,3. Eric Meijer. Jeugd 19-11 jaar wedstrijd on bekende afstand: 1. Ellen de Ruiter (Harga), 2. Mauro Calie gari (Harga), 3. Rolf Wittekoek (Coureur), 4. Claudio Caliegari (Harga), 6. Fred van Workum (Harga). Hoek van Holland Het park- toernooi van de Hoekse Lawn l Tennis Vereniging is in het j afgelopen weekeinde in alle f hevigheid losgebarsten. Alle categorieën in enkele- en dub belspelen zijn vertegenwoor digd zowel bij de senioren als bij de jeugd en veteranen. Ui teraard brachten de eerste ron den al de nodige verrassingen zoals het een goed toernooi j betaamt Wanneer de voorteke nen niet bedriegen, dan gaat het toernooi in het komende weekeinde bijzonder spannen de finales tegemoet en een voorspelling is moeilijk te ge ven. De geplaatste spelers in alle categorieën konden zich allemaal door de eerste ronde werken al gebeurde dat in en kele gevallen met de nodige moeite. Het grote probleem bij de loka le kampioenschappen werd ook nu weer gevormd door het tijdschema. De organisatoren Chris Rooney en Frans Leer dam hebben het toernooi in een zo strak mogelijk tijdsche ma geperst, maar de verschil len tussen partijen van twee en drie sets zijn nu eenmaal moei lijk vooraf vast te leggen. Bo vendien dient men in Hoek van. Holland altijd weer rekening te houden met een grote categorie Schiedam Arjan van Veen, een pupil van Ursus, was de gelukkige. Ongeveer een half jaar nadat wethouder Herman Posthoorn moeizaam de eerste paal bij Ursus had geslagen legde het in officieel tenue gestoken knaapje met beduidend minder moeite de eerste steen. De fundering is geheel gelegd, zodat de eigen leden van Ursus nu kunnen beginnen met het metselwerk. Doordat de funde ring er nu ligt zal de bouw wel wat vlotter verlopen. Vandaar ook dat men verwacht dat eind december voor het eerst aan de Parallelweg ge speeld ban worden. Iets waar de vierde klasser gezien de gebrekkige accommodatie ai lang naar uitkijkt. Arjan van Veen legt met behulp van voorzitter Krijn Wijnstekers de eerste steen van spelers die in wisseldienst en werken. Daarom heeft men dit jaar ge zocht naar een nieuw systeem van aanschrijfkaarten waarop deelnemers de tijden kunnen invullen waarop ze niet be schikbaar zijn. Daarnaast krij gen alle spelers nog een kaart als herinnering voor hun te spelen wedstrijden. In de prak tijk bleek deze nieuwe methode aardig te voldoen al kwamen zaterdagmorgen tijdem de eer ste ronde toch al enkele jeugd spelers te laat opdagen. Ook de komende week zullen er nog dagelijks vele partijen worden afgewerkt zodat men zaterdag en zondag de halve en hele finales kan afweken. Voordien zal er op de negen Hoekse tennisbanen nog wel een beetje sportvreugde en sportverdriet te zien zijn, maar dat hoort er allemaal bij. Promotie Nadat zich vorige week al di verse kampioenen hebben ge meld, is het eerste herenfceam van de Hoekse Lawn Tennis Vereniging zondag gepromo veerd van de derde naar de tweede klas. De Hoekse spe lers wonnen hun promotiewed strijd tegen Deython overtui gend en dat levert de fel be geerde promotie op. In de week van 31 juli tot en met 6 augustus zullen de Hoekse tennisclubs open kampioen schappen organiseren. In te genstelling tot het parkkam- pioenschap zullen daar ook niet-Hoekenaren «an kunnen deelnemen. Maassluis Onder ideale weersomstandigheden werd het traditionele schoolvoetbai-» toernooi in Maassluis op het veld van CKC Maassluis ver speeld. Een zeer grote aanmel ding van de basisschool jeugd uit Maassluis- Maar liefst 35 teams van 11 verschillende scholen streden in twee dagen om de verschillende prijzen. Op de eerste dag waren de derde en vierde klassers aan de beurt en na een goed toer nooi reikte voorzitter Simon de Bes de prijzen uit. In elke poule werden twee prijzen uit gedeeld. De prijsverdeling was als volgt: poule A le pr. Pr. Christina- school, 2e pr. Wevershoekpou le B le Dr. Kuyperschool, 2 Panta Rhei; poule C le pr. De Wevershoek, 2 Kon. Wtihelmi- naschool. De dag daarop waren de zesde en vijfde klassers aan de beurt En ditmaal was het vice-voor zitter Dick Hubert, die de prij zen uitreikte. Beide pnjsuitret- kers besteedden in hun praatje aandacht aan het 75-jarig be staan van het KNKV en het bijna 50-jang bestaan van CKC Maassluis. Tevens nodigden zij de kinderen, die wilden blijven korfballen, uit eens een kijkje bij CKC Maassluis te komen nemen. De prijsverdeling was als volgt: poule A le Pr. Christinaschool, 2 Dr. Kuyperschool; poule B 1 Wevershoek. 2 Pr. Christina school; poule C 1 De Clipper, 2 De Buis; poule D 1 De Clip per, 2 De Buis. CKC Maassluis kan terugzien op een zeer geslaagd school- korfbal toernooi. ÖTTERSHOEK Vóór de edstrjjd had Martin Drop er o hard hoofd in. Hij had de ffelopen week wat moeilijk- den gehad met de ademha- ïgsorganen en werd in de 'Ondcompetitie zelfs op twee naen gereden. „Ik zie wel hét nu gaat", merkte hij >Qr de start gelaten op. In de nte ronde was het dezelfde artin Drop, die het gezapige peloton de weg naar grote snelheid wees. Overigens zou bet niet bij dit wapenifeït blij ven- Op het geasfalteerde maar open en daarom zeer windenge parcours van gastheer De Hoekse Renners, legden de ren ners de eerst ronden in een wel zeer gezapig tempo af. Nie mand leek veel trek te hebben het tegen de fiks blazende noordwesterwind op te nemen. Pas toen Martin Drop m de derde ronde wegsprong, rea geerden een tic-ntal renners at tent, waarmee de beslissende slag'meteen een feit was. De grote groep werd in de achter volging totaal versnipperd, tot dat er weer een groep ontstond die alle groepjes als een im mense stofzuiger opzoog. On danks het dertigtal renners. bleek dit peloton niet bij mach te de achterstand te verklei nen... Onder aanvoering van René de Boer, die de dag ervoor nog bijzonder sterk reed in de klas sieke ronde van de Achter hoek, spoedden de koplopers zich naar een veilige voor sprong. Bovendien ontregelde een enorme valpartij het pelo ton dusdanig dat er vele kleine en kansloze groepjes overble ven. Hoewel Dé Boer in staat moet worden geacht naar de zege te soleren kwam het er niet van. Pinchhitter Zoals vaak waren zijn demar rages té doorzichtig en hadden zijn metgezellen geen moeite met zijn voorspelbare ontsnap pingen. Hoekse renner John Trouw heeft zich daarentegen een reputatie opgebouwd als „pinchhitter". Bij hem is de eerste klap werkelijk een daal der waard en voldoende voor de zege. Hij wacht dan ook tot het juiste moment en plaatst dan een demarrage waarop de mees ten de tanden stukbijten. -Nu deed hij dat in de laatste ronde op het helünkje enkele honderden meters voor de fi nish, Martin Drop kwam in de eindsprint nog wel tot op 15 meter, maar toen snelde Trouw al als winnaar over de meet Drop's longinhoud bleek wèl voldoende om erkende sprin ters als André Hazenberg en Dik van Kesteren achter zich te houden. Uitslag A-klasse: 1 J. Trouw (HR), 2 M. Drop (Q, 3 D. v. Kesteren <P), 4 A. Razenberg (P), 5 C. Sebrechts (HR), 6 R. de Boer, 7 H. Snoek (P), 8 p. v. d. Feest (HR), 9 C. v.d. Meij- den (HR), 10 P. Kleinendorst (HR), 11 C. v.d, linden (HR), 12 P. v. Wijk (S), 13 P. v. Ooijen (HR), 14 L. Michielsen (P), 15 A. v. Cleef (HR). gaardingen Holy overtelaa- de tegenstander en promo- Jigrde naar de overgangskias- —18 B. Het eerste tennis team - Jrcsénteeide zich tegen de u.„|anipioen van het district zó sterk, dat voortijdig „.sic promotie al een feit was en ...gevierd kon worden. De ml- ed-p*riljen behoefden dan -12 tók niet gespeeld te worden, Ja In onderling overleg werd Z Ie eindstand bepaald op een overwinning voor Holy op iet bezoekende Rapiditas uit Nijmegen. Daardoor kwam In- rid Koppe niet eens aan bod a deze promotiewedstrijd. yn het met zon overgoten sfeervolle tennispark aan de mÜïetn de Zwijgerlaan was de aak bij een v oordeels tand van 14 voor Holy al bekeken. In gts kon Rapiditas het team an captain Paul van der Berg liet meer inhalen. Toen werd [an ook besloten om de overl ie partijen te laten vervallen. breidde 'die voorsprong uit door met zijn keiharde slagen tegenstander Smeets met de cijfers 6-1 en 6-3 van de baan te vegen. Bekend was dat Van der Berg en Van Toor uitgesproken en kelspelers zijn, maar in het dubbelspel werden zij in deze vorm gevreesd. In de partij tegen Offermans en Smeets werd eveneens fors uitgehaald. De cijfers waren 6-3, 6-1 in het voordeel van de Holy-spelers. Het^ damesdubbelspel tussen Andrea Kwakkel/EUy van Ber ge rs-Walraven-Bor/Huls hof ging voor Holy met de cijfers 3-6, 6-3 en 3-6 verloren. De drie-set ter was alleszins de moeite waard. Andrea Kwakkel ver-, loor in het enkelspel haar par tij met de cijfers 7-6, 3-6 en 7-9, van J. Bor. Het tweede team won van 't Loo met 8-0. Paul van der Berg in actie

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5