SPORT Honkballers herstellen zie 1 Knap herstel van Asvion Z" bij boogaard staat u er gekleurd op| Philips Tonaal voor video VS Visardmgen neemt revanche op PSV a;«p«?s Daarom kopen zoveel mensen een kleuren televisie bij boogaard. Omdat ze weten dat ze dan goede voorlichting en service krijgen. De boogaard technische dienst met een team gespecialiseerde kleuren t.v. monteurs staat voor u klaar (als u voor 9 uur belt komt hij dezelfde dag nog langs). En dan natuurlijk nog de snelle levering, met installeren en afstellen, wat allemaal gratis is. De boogaard verrassend lage prijs gaat nooit ten koste van voorlichting, kwaliteit en service.. tbeeW66cm ll0g'ora( grooiuw—- anaien beeldbuis, langepast op het Adviesprijs 21 bii BOOGAARD Slechts MAANDAG 12 JUNI 1978 VD/SC/WW 6 Vlaardingen/Schiedara De honkballers uit Schiedam en VI aar dingen kunnen zich deze week beroemen op goede pres taties. VS Vlaardingen verloor weliswaar in Eindhoven van PSV met 13-2. maar nam in Vlaarding-en met 6-4 revanche. Schiedam en Groenoord won nen ook al en draaien daar door nog steeds aan de kop van de tweede klasse mee. Al leen de softbalsters van Schie dam zakken steeds verder naar onderen. Deze week werd op nieuw tweemaal verloren. Te gen. Sparta werd het 13-3 en tegen de Ducks 5-3. VS Vlaardingen is de tweede competitiehelft beter gestart dan de eerste. Bij de aanvang van de competitie werd twee maal van PSV verloren, nu pakten de Vlaardingers twee punten uit de dubbel mee. Coach Ton Benningshof is ken nelijk van die twee punten uit gegaan en spaarde zaterdag, toen bleek dat PSV zou gaan winnen, zijn sterkste mensen voor zondag. Deze opzet is vol ledig geslaagd. Zaterdag startte Jan Bonus ais werper en hij deed het zeker niet slecht Pas in de derde inning kreeg de Eindhovense slagploeg kijk op zijn worpen. Pi eter de Boer gaf een twee- honkslag, die onmiddellijk werd gevolgd door een home run van Alex de Wilde: 2-0. Einile Demuynck volgde het voorbeeld van De Wilde en sloeg de bal eveneens het veld uit, maar hij had de pech dat tijdens zijn homerun geen en kel honk bezet was, 2-1. In de vierde inning ilep de PSV-score op lot 5-1. Twee honkslagen en twee Vlaar- dingse fouten zorgden daar voor. Ook in de vijfde inning sloeg PSV er lustig op los en tilde de stand naar 9-1. Coach Benningshof haalde Jan Bonus van de heuvel om hem in relief te houden voor zondag, omdat hij door ziektes^ en andere om standigheden niet over al zijn spelers kon beschikken. Aad van de Berg en Wïm Tilmans kregen nu de opdracht om de -toch al verloren wedstrijd af te maken. Dat PSV nogmaals vier punten maakte en aan zeven innings genoeg had om te win nen, was niet meer van belang. Ook niet dat Cedric Pierre in de laatste slagbeurt de stand nog op 13-2 bracht Zondag in Vlaardingen pakte de return heel anders uiL Met Ab Bruinekool op de plaat, (10-2-12) wisten de Vlaardin gers bet sterke PSV goed in bedwang te houden. Sterker nog, VS Vlaardingen nam ïn de eerste slagbeurt zelfs de leiding. Dit gebeurde door Emile Demuynck, die op een tweehonkslag van Cedric Pier re scoorde. PSV moest tot de vierde inning wachten alvo rens door Dick Ament gelijk gemaakt kon worden. Nog in die zelfde slagbeurt liep VS Vlaardingen opnieuw uit. Cedric Pierre en Ab Bruine kool profiteerden van enkele zwakke momenten van de Emdhovense verdediging en scoorden 3-1. VS Vlaardingen wist deze voorsprong in de vijf de inning zelfs te vergroten. Wilfried Salomons en opnieuw Cedric Pierre scoorden op een honkslag van Cock Kriek, 5-1. Met man en macht verdedigde de thuisclub deze voorsprong en al kroop PSV in de zevende slagbeurt één puntje dichterbij, gevaar dreigde er nog niet. Dat kwam er pas in de laatste slag beurt toen VS Vlaardingen in middels op 6-2 was gekomen en het slotoffensief van de Eind- h ovenaren zoveel onrust ver oorzaakte dat bijna iedereen het hoofd verloor. Mede daar door kwam PSV op 6-4 en hield het nog altijd honken be zet Ab Bruinekool dreigde on der de druk te bezwijken en daarom liet Ton Benningshof voor de laatste nul Jan Bonus nog opdraven- Bonus slaagde via enkele slow pitches op Ruud van Vessem in die opzet en VS Vlaardingen had twee kostbare punten behouden. Schiedam Ook Schiedam heeft gewon nen. Rode lantaarndrager RM Botlek bleek niet in staat om het Schiedam erg moeilijk te maken. Wel slaagden de Spij- kenissers er in om Schiedam lang van scoren af te houden, maar tenslotte moesten zij toch zwichten voor zoveel aan- valsgeweld (17 honkslagen). De thuisclub nam in de eerste slagbeurt zelfs de leiding. Honkslagen van Harry Blei den, John Brayson en Joep Knoil zorgden voor 2-0. In de volgende slag beurt werd het 2-1 maar Schiedam moest tot de vijfde inning wachten alvorens het echt afstand kon nemen. Wim Falentyn, met vijf uit zes aan slag zeer succesvol, opende met een tweehonkslag en Harry Reyngoud, Hans van Galen, Fred Reymer en Jan Stijl, volgden met honkslagen die vier man over de thuisplaat brachten en daarmee Schie dam op een 5-2 voorsprong. Werper Brayson werd vervan gen door Harry Bleyden en toen begon het Schiedamse slagfestijn pas goed. Twee pun ten m de zesde inning, één in de daaropvolgende en nog maals vier in de laatste twee slagbeurten brachten Schie dam op een totaal van twaalf punten. Botlek stelde daar in de negen de inning nog maar één punt tegenover, zodat de Spijkenis- sers er opnieuw niet in slaag den de nul uit de standenli jst te verdrijven. Wout Don lijkt door de komst van Wim Falen- tijn achter de plaat, aan zelf vertrouwen te hebben gewon nen en gooide met 14-2-5 een voortreffelijke wedstrijd. Zijn collega's bij Botlek zorgden sa men voor 6-4-17. De softbalsters van Schiedam doen het niet best dit jaar. De ploeg lijkt door de vele blessu res gedurende het seizoen men taal erg aangeslagen. Coach Wiebe Pannekoek spreekt zelfs van een volkomen gebrek aan zelfvertrouwen. Dit gebrek aan zelfvertrouwen was er de oorzaak van dat Schiedam met grote cijfers (12-3) van Sparta verloor. Slechts drie honksla gen noteerden de dames en 'SM'» Vff* Ruim op tijd is de Vlaar- dlnger binnen maar liefst zeven veldfouten. Voor de wedstrijd tegen de Ducks in Boxtel had de coach daarom een extra bespreking ingelast Dit heeft resultaat gehad. De wedstrijd van afgelopen zater dag tegen de Ducks ging welis waar ook verloren (5-3) maar de ploeg speelde een klasse beter dan tegen Sparta. Vooral Til Debets had zich hersteld van haar inzinking. Als achter- vangster liet zij geen bal meer glippen en aan slag plaatste zij tweemaal een drie honkbalslag. Schiedam kwam met 2-0 voor maar één zwakke inning, de vijfde, waarin de tegenstand sters vijf punten scoorden, be tekende toch weer een neder- laag. Wel maakte Schiedam nog 5-3, maar door voortreffe lijk veldwerk van De Ducks en een beetje pech bij het slaan, werd er opnieuw verlies gele den. Feest bij Asvion waar Ronald Jacobs, Steven Poli en Ruud Mulder de vang van Mare Jacobs vieren. Schiedam Het groeiend aan tal toeschouwers op het gezel lige veld van Asvion heeft bij de cricketters van deze vereni ging zeker stimulerend ge werkt. Na een wedstrijd met voor deze klasse hoge totalen 163—166, werd tegenstander Hengelo met een nederlaag weer naar huis gestuurd, Asvion-captain Care! Nolet was voor de aanvang van de wedstrijd die zijn team moest spelen tegen de volslagen onbe kende tegenstander Hengelo niet gerust op het behalen van een voor Asvion gunstig resul taat Door zelf de toss te win nen liet deze aanvoerder de mannen van Hengelo eerst bat ten, om zodoende de wedstrijd in de hand te kunnen houden. Op het bowlen van Steven Poll (3 voor 12), daarbij redelijk goed gesteund door Jim Ma- thew (6 voor 91), wisten alleen de Hengelo-spelers Bert Lum- ker 58 en Piet Lammers met 20 runs zich tegen dit Schie dams geweld nog staande te houden. Toch konden ook zij niet voorkomen dat hun overi ge teamgenoten met lagere to talen naar de kant moesten, zodat na ruim 2 1/2 uur spelen alle spelers van Hengelo gebat hadden voor een eindtotaal van 163 runs. Een totaal dat voor de nodige rimpels bij Carel Nolet 2orgde, vooral ook toen het opening- spaar van de Schiedammers het volkomen af liet weten. Ook nu (evenals vorige week) zorgden de Asvion-batmen 3-4- 5-6, voor 242 runs met daarin een fraaie 54 van Ruud Mulder, die zich steeds meer ontpopt als all round. Ook de 46 runs van "Roger Seymour evenals Anton Keuzekamp 23 en Ro nald Jacobs met 19 runs achter hun naam zorgden er voor dat de partij snel afgelopen was met de stand van 166 voor 7, Het team van Asvion Care! Nolet roemde na afloop van de wedstrijd het sterke fielden van zijn elftal, dat in totaal zes vangen pleegde met daarin wel een hele fraaie van Mare Jacobs. Door dit resul taat is Asvion weer helemaal terug in de race om de topposi tie van hun klasse. korte hoogstraat 15 v—tel. 34 3714,vlaardingen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6