Goedkope inspraak wordt toch prijzig I Aantal verkeersongevallen vorig jaar gestegen •Nog steeds woningnood! Blokje rond^ Protest tegen muurschildering Hill-basisschool heeft nu eigen kleuterschool Sssst... de nieuwe Peugeot 395 isen WOENSDAG 14 JUNI 1978 Zijdeveld wacht op krantelezers Hersenbloeding tijdens werk Busje in brand Open huis in Toeleverings- bedrijf Koenen voorzitter PvdA- j statenfractie Te vaag beroep Veertig mille voor stuurgroep Orgelconcert Koos Bons Eigenraam b.v. Peugeot dealer VD/SC/WW 3 Wethouder Zijdeveld: inspraak In een paar kwartier tjes. Toegegeven: helemlal tot vragenkwartiertjes beperkt Schiedams wet houder Chris Zijdeveld ■zich niet, als hij in spraak geeft. Maandag middag in Den Haag heeft hij ook nog gezegd: „Als de mensen kranten lezen, weten zij toch wat er aan de hand is?" En hij liet erop volgen dat, als mensen het niet eens zijn met wat er aan de hand is, zij dan wel in springen en als de wie deweerga naar het stadskantoor rennen. Op die manier is er in spraak genoeg, vindt de wethouder. Goede inspraak wil echter zeg gen: betrek zoveel mogelijk burgers bij gemeentelijke plan nenmakerij. Wat Zijdeveld doet, is wachten tot er eens iemand komt En de krant is er niet om de aanbeveling te doen: „Ga de wethouder hel pen!" Stelliger nog. Komt er eens ie mand, dan boort de bewinds man die persoon aan en zegt hij na een tijdje: „Wij hebben uw argumenten meegewogen, u kunt aan het tijdsbestek zien dat wij er niet lichtvaardig over gedacht hebben, dus blijf nou niet zemelen." Althans, zo is het met Woud- hock-Noord gegaan. Machtige inspraak in een voornaam be stemmingsplan, en daarom gin gen natuurlijk zoveel mensen bij de provincie in beroep. Verklaarbaar: zij hadden niet gezien of en hoe hun inbreng op het stadskantoor was ver werkt, zagen er in elk geval in het bestemmingsplan weinig van terug, en dan krijg je een situatie van nietes, welles. Als Zijdeveld zegt: „Uw ideetje was niet bruikbaar", dan zegt de andere partij: „Waarom niet?" Goede inspraak betekent dus: betrek mensen erbij en laat hen erbij. Meedenken. In Vlaardïngen doen ze dat aar dig. Bas Gcudriaan trok daar voor de inspraak in het struc tuurplan wel een paar ton uit Geldverspilling? In het plan is een heleboel bijgeschaafd. In Schiedam lukte dat niet en ging men protesteren. Bij de provincie. Straks bij de Kroon, want als je zo slecht behan deld bent en je krijgt op de koop toe nog ongelijk, dan pro beer je het nog een stapje ho ger. Tuurlijk kost dat tijd. Maar Schiedam wilde geld uitsparen. Vlaardingen spaart tijd uit. En tijd kost geld. Als je 't zo bekijkt, wordt een vragenkwartiertje aardig prij zig. door Kor Kegel Die vijf minuutjes öók. die Zij develd maandag uittrok om te genover een commissie uit ge deputeerde staten van Zuid- Holland zijn zegje te doen, na dat twee volle uren de indie ners van bezwaarschriften aan het woord waren geweest. Want zo'n kort antwoord werkt averechts. Z'jdeveld gaat ervan uit: er ligt al een advies van de provincia le planologische commissie, de PPC, aan gedeputeerde staten, en omdat hij daar content mee is, voegt hij er ruets aan toe. 'Een tikje bevreesd, dat hij de provincie dan voor het hoofd stoot, omdat tenslotte de PPC zich er volgens hem voldoende over boog. Toch deugt die tac tiek niet helemaal. Want als de wethouder straks toch gelijk krijgt, ondanks het praten als Brugman van de „bezwaarden" en zijn eigen be vreemdende uitspraak over in spraak, is de conclusie te trek ken: je kunt praten wat je wilt, er wordt toch niet naar geluis terd. Overigens is Nico Buijsert, die maandag voorzat, nooit zo'n ty pische inspraakman geweest. Maar dat „terzijdeveld", zou lijst-Verwaai jen zeggen. En overigens, er is nog altijd een aanzienlijke kans dat Zij develd nog eens vier jaar wet houder blijft, en zijn besehou- winkje over inspraak past wei nig in wat zijn partij cr volgens het program eens aan zou wil len gaan doen, PvdA-hjsttrc k- ker Arie Verlinde zei voor de raadsverkiezingen zelf nog. dat de inspraak voor Woudhoek beneden alle peil is geweest, maar de wethouder zit er niet mee. Toch maar een oproep? „Ga hem helpen!" Met de krant in de hand tijdens het vragenkwartiertje? Ja, Zijdeveld denkt er niet lichtvaardig over. Schiedam Tijdens het werk is de 47-jarige G, V- onwel ge worden en van een een-meter- hoge stelling gevallen. Met een hersenbloeding is de uitvoer der naar het Gemeentezieken huis gebracht. Zijn toestand is t zorgwekkend. I Het ongeval met de Rotterdam mer gebeurde op de derde ver dieping van het in aanbouw zijnde kantoorgebouw 's-Gra- vel and aan de 's-Gravelandse- weg. Schiedam Oververhitting of kortsluiting is er de oorzaak van geweest dat deze week op de Hargalaan een VW-busje in brand vloog. Het vuur in de wagen van de 25-jarige Vlaardinger M. P. R. werd geblust door de brand weer, die hiervoor met een tan kautospuit uitrukt?. Ca wagen, die niet geheel uitbrandde, is door de eigenaar zelf afge voerd. i;'lllll!llllllllllll!IIIIIIIIIIMII!lllligillll!lllllimilll!lllll!FllllllllllllllllliniimlllllllMIIIII!lll[!lllllllllllllirilllll!lllllllliimilllllll!llll!l||l||!lll||[||l!IL^ SIGNALEMENT: Naam:onbekend i Ras: Duitse herder I Geslacht: vrouwelijk Leeftijd: 4 maanden Kleur: zwart/geel i Hoe is het mogelijk? Dit vraag je je soms af wanneer zo'n jong diertje naar het dierentehuis wordt gebracht met de mededeling dat men dit hondje zonder baas op straal heeft aangetroffen. Ongetwijfeld moet hel dier* tje toch een tehuis gehad hebben. Hoe komt het dan zo moederziel alleen, in een voor haar vreemde en vijan delijke wereld.'Het beste is er maar niet lang bij stil te blijven staan en nu maar proberen om haar aan een nieuwe baas en bazin te hel pen. Ze zal ongeveer vier maan den zijn en zo te zien ts het een echte Duitse herder. Ze zit samen met nog een vrien dinnetje van haar leeftijd. ook een zwervertje, in één kennel. Dat gaat allemaal goed. alhoewel zij zich bij het eten wel eens laat wegja gen door haar vriendin. Een jonge hond vvaar veel van te maken is mits zij een baas en bazin krijgt die weten hoe ze een jonge hond moe ten opvoeden. Ook moet al vroeg worden begonnen met het leren luisteren van de hond. Als ze namelijk straks een maand of tien is en ze nog steeds niet weet wat luisteren is kan men haar niet meer de baas. Veelal gebeurt het dan dat de hond weer in het dierentehuis ge raakt. Hopelijk gebeurt dit niet met dit dotje van een hond je. Helaas gebeurt het de laatste tijd veel dat er oude re dieren naar het dierente huis gebracht worden. Om er een paar te noemen: een lieve witte dwergpoedel die plotseling weg moest omdat de bazin nerveus van de hond werd. Het lieve dier is zes jaar. Ook zit er een herder van vier jaar die bij de mensen thuis al diverse nesten jongen heeft gehad maar nu niet meer thuis ge wenst iSi Op de kattenafdeling zitten er maar liefst vier katten variërend van vijf tot en met zeveneneenhalf jaar. Hieronder bevindt zich een lieve en mooie gecastreerde kater van 7 1/2 jaar die is weggedaan omdat hij thuis de boel 20U bevuilen. In het hok in de Hargahoeve doet hij echter alles netjes op de bak. Naast die al wat oudere kat ten zitten er ook nog een aantal katjes van een week of acht. Mocht U interesse hebben de volledige naam is Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2 in Schiedam, te lefoon 714151. Vlaardingen Over het afge lopen jaar vonden in Vlaardin gen 1571 door de politie afge handelde verkeersongevallen plaats. Net als in 1976 vielen er vijf dodeiijke slachtoffers te betreuren. Het aantal zwaargewonden daalde opmer kelijk van 39 naar 12. Opmer kelijk was ook de daling van het aantal aanrijdingen met zware materiële schade. Be droeg dit aantal in 1976 maar liefst 436, vorig jaar liep dit terug tot 199. Het totaal aantal ongevallen steeg met 53. Meldde de politie in het jaar verslag van 1976, dat de ge vaarlijkste routes de Van Ho- gendorplaan, Holysingel en de Westlandseweg bleken te zijn. Ook in 1977 stonden deze we gen als hoogste genoteerd op de „gevaarlijke-route-top-tien". Wel vond een lichte daling plaats van het aantal ongeluk ken, met name op de Westland seweg waar zeven verkeerson gevallen minder plaatsvonden. De grootste groep verkeers deelnemers, die bij een aanrij ding betrokken raakte, waren mannen (1539) van 16 tot 40 jaar oud. De onopvallende fotosurveil- lance is een succes gebleken. Zo registreerde de politie onge veer 1500 overtreders van de maximumsnelheid. De politie meldt, dat voor deze wijze van surveilleren veel belangstelling bestond bij andere korpsen. Naast het onopvallende oude autootje waarin de camera is gemonteerd werd een snelle onopvallende surveillancewa gen in gebruik genomen. Het garagepersoneel van de po litie had handenvol werk aan het technisch onderzoek van auto's en bromfietsen. Van de 187 onderzochte bromfietsen moesten 739 onderdelen in be slag worden genomen. 105 au to's werden aan een onderzoek onderworpen. De controles werden in samenwerking ge houden met de rijksverkeersin spectie. Over de verkeersveiligheid van de woonerven is de politie goed te spreken hoewel uit de op deze plaatsen geregistreerde verkeersongevallen het nog te prematuur wordt bevonden om conclusies te kunnen trekken. „Wel traden op de woonerven regelmatig parkeerproblemen op", aldus het jaar verslag. Wapenbezit De afdeling bijzondere wetten nam vijf vuurwapens in beslag. Aan 42 personen werd toestem ming verleend voor het bezit ten van een vuurwapen. In sa menwerking met de opspo ringsdienst van de PTT werden zeven illegale zenders in beslag genomen en bij overtreding van de drank- en horecawet nam de politie 86 flessen met alcoholische drank mee. De vreemdelingendienst trof 66 buitenlanders aan, die zonder vergunning in Nederland ver bleven. Van hen werden er 56 over de grens gezet. In totaal verbleven 3212 buitenlanders met 52 verschillende nationali teiten in Vlaardingen, Turken vormen de grootste groep, on geveer do helft. Van de 187 door da politie onderzochte bromfietsen werden 739 onderdelen in beslaggenomen. immuun«raminimin bchiwlam Bij het gemeente bestuur zijn schriftelijk be zwaren ingediend tegen het voornemen om op een schut ting bij het Emmaplem een Chileense schildering te laten maken. Burgemeester en wet houders stellen aan de ge meenteraad voor om op maan dagavond 19 juni het protest "an W. Schade van Westrum ter afdoening in hun handen te stellen; hetgeen betekent dat de Schiedammer binnenkort een brief in de bus krijgt. De bewoner van de Stadhou derslaan maakt in het schrij ven politieke bezwaren tegen een Chileense muurschildering. Hij meent dat de leden van dc.' muurschilderbrigades - ver blijfsvergunningen zijn ver leend op voorwaarde dat zij zich niet bezig houden met po litieke aktiviteiten. En de muurschilderingen zouden po litieke spotprenten zijn met als doel de Verenigde Staten. Vol gens Schade van Westrum is het ongepast op deze manier een bevriende mogendheid te beledigen. Maasland Herman Koenen I uit Maasland is de nieuwe voorzitter van de PvdA-fractie in de Provinciale Staten. Koe nen is de opvolger van Jan Hoek van Dijke, die nu gedepu teerde is. De statenfractie van de PvdA waarvan Koenen nu voorzitter is, telt 34 leden. Van de in totaal 83 statenleden. Het college van gedeputeerde sta ten waartoe Jan Hoek van Dij ke sinds afgelopen woensdag is toegetreden, telt 8 leden: 4 van de PvdA, 2 van het CDA en 2 van de VVD, Het voorzitterschap van de sta tenfractie betekent dat Koenen zijn plaatselijke werkzaamhe den zal moeten opzeggen. Hij was gedurende drie jaar voor zitter van de PvdA-afdeling Maassluis-Maasland, en gedu rende het laatste jaar voorzit ter van de zelfstandige afde-- ling, Maasland. In de najaars vergadering van die afdeling zal Koenen het voorzitterschap neerleggen. 1 Burgerzaal vol gegadigden Vlaardingen Het was eigen- l lijk een in en in triest tafereel. I Een jong echtpaar stormt de hai binnen van het Vlaar- dingse stadhuis aan de Markt. „Kunnen we nog binnen?", vroeg de man. „We komen I voor de loting van die wonin gen die gebouwd moeten wor den aan de Callenburgstraat". Veel kans maakte het paar niet, want er waren slechts vijf womngen te verdelen m de pre- mie-koopsfeer, terwijl er maar liefst een kleme veertig gega digden voor waren. De man mocht nog meeloten, maar hu werd negende. Slechts geschikt als „reserve". f De woningnood bestaat ook nu nog, al is deze dan anders dan in de jaren vijftig toen men al blij was met elk huis. Nu gaat het om het kopen van een wo ning met steun van de staat Echter, de rij van gegadigden is enorm: de vraag overtreft vele malen het aanbod. De vijf woningen aan de Cal lenburgstraat komen op de plek waar vroeger wasserij Overmans was gevestigd. Wat voor soort woningen het gaat worden is nog lang met be kend. Degenen die het lot gun stig gezind was, komen binnen kort in vergadering bijeen om daar met gemeenteambtenaar Jules Peppelaar te praten over'i, het aantrekken van een ge schikte architect, die dan weer bereid moet zijn om te gaan tekenen, bereid is inspraak te dulden enzovoorts. Als alles vlot verloopt, en dat is moge lijk met zo'n kleine groep, kan de procedure reeds m een half jaar zijn afgerond en kan de eerste paal de grond in. Peppelaar over de grote be langstelling: „We weten dat er een grote terugtocht naar de stad is van mensen die buiten wonen. Vandaar dat we slechts een kleine annonce hebben ge plaatst als aankondiging van de loting. Hoek van Holland Nu eens geen burgemeester, wethouder of voorzitter van het feestcomité, maar gewoon de „bewoners" zelf hebben de opening verricht. Het gaat hier om het feestelijk mgebruiknemen van de protestants-christelijke HÜl-kleuter- school in het pian Oost. Gewapend met een schaar knipten alle kleuters masraal het fraaie lint door, waarna tientallen ballon netjes de lur ht in gingen. Je kan ^cggen dat de Hoekse Hillschool nu ook zijn geïntegreerde kleuterschool heeft. Belangrijker ïs misschien dat de desbetref fende wijk nu een kleuterschool heeft Een ontvangst door het schoolbestuur en het onderwijzend personeel vormde 's middags het meer officiële gedeelte. Maar, vóór voorzitter G.'van der Tas de genodigden kon ontvangen moesten eerst enkele honderden ballonnen worden kapotgetrapt Een bijzonder hoogteppunt van de opening van do school was de aanwezigheid van de heren A. Lems en A. G. Lock, respectie velijk oud-schoolhoofd en oud-penningmeester van het schoolbe stuur. De twee konden vele goede herinneringen ophalen. Het hoofd van de basisschool, de heer Pasterkamp merkte nog op dat het volgende project de renovatie van de Lichttorensehool moet zijn. Kleuterleidster mevrouw Meering kon diverse cadeaus in ontvangst nemen met als pronkstuk een bronzen sculptuur en een beeldje, voorstellende „de kleuter". Het betreft eetf geschenk van de ouders. Vlaardingen Ter gelegen heid van het onlangs officieel m gebruik genomen gebouw van het Toeleveringsbedrijf „Vlaardingen", gevestigd aan de George Stephensonweg 43, wordt vrijdag 16 en zaterdag 17 juni aanstaarde open-huis ge houden. Vrijdag gebeurt dat in hoofdzaak voor familieleden van de werknemers tussen 14.00 en 16.30 uur, zaterdag kunnen andere belangstellen den een kijkje komen nemen en wet van 10 tot 16.00 uur. Bovendien kan men ook vrij dagavond terecht tussen 18.00 en 21.00 uur. Het bedrijf zal dan gewoon doorwerken, zodat iedereen k2n zien hoe het er normaal aan toe gaat. Schiedam Het beroep tegen de aanschrijving van de ge meente om de woning aan de Mariastraat 100B op te knap pen is te vaag. Burgemeester en wethouders stellen aan de gemeenteraad voor om het schrijven van eigenaar Bakker uit Slikkerveer niet ontvanke.- lijk te verklaren. Dat gebeurt op advies van de gemeentelijke beroepscommis sie die niet weet wat zij met het stuk over het pandje in Schiedam-West aan moei: Er staat narhelijk niet in waarte gen of waarom bezwaar wordt gemaakt Op telefonische en schriftelijke verzoeken om het beroepschrift, dat op 8 maart werd ingediend, alsnog aan te vullen heeft de appellant, zoals de indiener in stadskantoorter men heet, niet gereageerd. De raad beslist op maandagavond 19 juni. Schiedam De stuurgroep die de samenvoeging van het Ge meenteziekenhuis en het No- letziekenhuis voorbereidt heeft in totaal ten minste 40 mille nodig. Over de vraag of de gemeente de helft betaalt beslist de ge meenteraad op maandagavond 19 jui. In het voorstel dat bij die vergadering op tafel komt wordt met geen woord gerept over de besteding van de gel den. Letterlijk staat er alleen; „Zoals u begrijpt zullen de i werkzaamheden van de stuur- j groep de nodige kosten met zich brengen", j Het college van burgemeester i en wethouders stelt voor om I inderdaad met het geld over de brug te komen, maar het be- I drag ten laste te stellen van de gewone dienst van de begro- 1 ting van het Gemeentezieken huis. Maassluis Koos Bons geeft zaterdagavond kwart over acht een orgelconcert in de Imma- nuelkerk te Maassluis. Op het programma staan werken van .J. S. Bach, C. Franck, F. Liszt en Marcel Dupré. Toegang drie gulden, jeugd: twee gulden. ADVERTENTIE vjnBceihtn-enMnxel UI VUjrtUiRcn iclcU.n i«l v. ï-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3