SPORT- SP8RT ©TIPS M! Vlaardïngen zonder voorzitter Teleurgestelde Martin van Oortmerssen; Toernooi van CKC MAASSLUIS Zes Maassluisse judoka's naar Saint-T ropez 4 JOHAN WEER EERSTE Harry Brouwer écht opgestapt Huldiging Fortuna- meisjes onderin Inschrijven jeugdwieler- ronde W'M V/OENSDAG 14 JUNI 1978 VD/SCAVW 5 Hoek van Holland Voor de negende jeugdwieler- ronde in Hoek van Hol land, die op maandag 17, dinsdag 18 en woensdag 19 juli wordt gehouden, is de inschrijving weer openge steld. Het inschrijfgeld be draagt twee gulden voor alle drie de avonden en in de komende week zullen de inschrijfformulieren weer op de scholen be schikbaar zijn. De deelnemers, tussen 6 en 13 jaar, worden verzocht goed op te ietten of ze in de betreffende week niet met vakantie zijn omdat wegblijvers de organisatie voor grote problemen stel len. Het ziet er naar uit dat dankzij de medewerking van de sponsors hot prij zenpakket weer groot zal zijn en bovendien ontvan gen alle jeugdige wielren ners weer een herinnering. Voor zover men mot op de scholen kan inschrijven be staat daartoe ook gelegen heid bij mevrouw Van Ooi] en, Mahusstraat 135, telefoon 2804. Terug naar DHS? 111 oit meerV Martin van Oortmerssen in zijn betere dagen bij mA DHS Maassluis Zaterdag houdt CKC Maassluis zijn jaarlijkse achttallen toernooi voor junioren en 'senioren. Langzaam maar zeker wordt het CKC Maassluis-toernooi erg bekend en steeds racer verenigingen komen op bezoek. Dit jaar is het weer drukker dan het vorige jaar. Zo'n 30 teams zullen elkaar in vijf verschillende klassen bestrijden om in het bezit te komen van de beschikbare prijzen. Het toernooi begint om 9.20 uur en de prijsuitreiking is gepland om 17.15 uur. Het is de bedoeling dat elk deelnemend team tien wedstrijden zal spelen, hetgeen betekent dat er zaterdag 150 korfbalwedstrij den verspeeld zullen worden op het toernooi in *t Wipperspark De deelnemende verenigingen zijn: VES (Den Haag), Dubbel Zes (Den Haag), Valto (De Lier), ODO (Maasland), Spirit (Vlaardin gen), Oranje Nassau 'Vlaardingen), Succes (Schiedam), Chariots (Rotterdam) en CKC Maassluis. Als het weer mee wil werken, belooft het weer een geweldig toernooi te worden. .Maassluis Zes Maassluisse scholieren zijn uitgenodigd deel te nemen aan een inter- scholair judotoernooi in het Zuidfranse Saint-Tropez. Dat zijn: Nico Boefrijk, Rob Hen- neveld. Peter Lahey, Leo Pie* tjouw, Rolf Backeland t en Louis Toussaïnt. Als begelei der van de Maassluisse judop loeg gaat mee de heer Lens, die als docent verbonden is aan de Koningin Juliana Scho lengemeenschap. Het hele gezelschap staat on der leiding van Anton Gee- sink. Aan dit toernooi, dat elk flax wordt gehouden, doen zes landen uit Europa mee en duurt van 22 tot en met 25 juni. In verband met de vakan- ticsprciding wordt er in Maas sluis naar een oplossing ge zocht om de Maassluisse sch olieren, waarvan het gros op de KJS gaat, vrij te krijgen. In andere streken van ons land, met name Limburg en Noord-Nederland, heeft men de proefwerken a! achter de rug, in het westen nog niet. De uitnodiging deel te nemen aan de wedstrijden in Frankrijk, is afkomstig van de Stichting Schoolsport Nederland. "s-K', ''U&rp 7'Is, Schiedam - Twee wedstrijden voor het einde van de zo sensationele competitie haakte Martin van Oortmerssen af bij DHS. De talentvolle linksbuiten, die over stapte van Hermes naar de Kethelse ver eniging, speelde niet mee tegen Vios en bemoeide zich verder ook niet meer met het verloop van de nacompetitie. Een wat droevig slot van een ook voor hem goed verlopen voetbaljaar. Een slot ook waar door de geruchten en onwaarheden de pan uit rezen. Iedereen die ook maar dacht er iets vanaf te weten noemde wel een oor zaak voor het wegblijven van de 21-jarige Martin. De hele tendens: hij heeft de boel in de steek gelaten en is zonder bellen niet tegen VIOS verschenen. Het gaat Martin van Oortmerssen allemaal een beetje de keel uithangen. Vooral omdat uit een gesprek blijkt dat het slechts gaat om een controverse tussen hem en een aantal DHS-mensen. Die echter zo tut de hand liep dat Martin de verstandigste weg koos: opkrassen en volgend jaar met meer spelen voor DHS. „Het heeft zich eigenlijk allemaal binnen zen week afgespeeld", zegt de linkerspits die echter niet uit de doeken wil doen wat zich heeft voorgevallen. „Beide partijen hebben schuld, dat is zeker. AI moet ik nog steeds te weten zien te komen wat ik die mensen nou precies heb aangedaan. Er zijn trouwens ook nogal wat spelers die me hebben laten vallen. Daarom ook ben ik niet op de receptie gekomen. Dat leek me zinloos". door Martijn Verwaaijen Dat Martin van Oortmerssen ontbrak op de linker flank tegen Vios had er duidelijk mee te maken. Vertelt hij: „De maandag voor die wedstrijd zijn ive met z'n allen naar ae sauna geweest. Toen heb ik een gesprek gehad met de trainer die me vertelde dat als ik me x'olledig in kon zetten, ik in de basis zou staan Dat kon ik, dus leek het me duidelijk dat ik er bij zou zijn". „Die woensdag speelde DHS tegen het Nederlands Elftal maar ik kon daar niet bijzijn omdat ik net een nieuwe baan had aangenomen. Wei zou ik die avond een speciale training krrigen omdat ik last van mijn enkel had. Toen ik echter op het veld kwam was Henk Verbrugge, die me onder handen zou nemen, er niet". „Later belde hij naar het DHS-veld om me te zeggen dat ze na rijp beraad hadden besloten me tegen Vios uit de selectie te houden. En dat na die afspraak van maandag met Jacobs. Ik heb hem dus gebeld want ik geloofde hem met. Maar ook hij zei dat hij niet geloofde dat ik me voor honderd procent in zou kunnen zetten. Dus speelde ik niet. Diezelfde avond nog heb :k mijn bedankbrief bij Kouwenhoven (secre- taris-mv) in de bus gestopt". Ook bij de wedstrijd en de daaraan gekoppelde feesten had ik weinig zin in", zegt hij, „Al moet ik je wel eerlijk bekennen dat ik het knap moeilijk had toen ze tegen Vios speelden. Ik was daar toen vlak bij en zag al die mensen naar het veld gaan. Eigenlijk stom van me want ik had beter de stad uit kunnen gaan". Het ïs wel zeker dat door deze toestanden de voetbal loopbaan van Martin voorlopig voorbij is. Dit jaar speelt hij niet meer omdat de overschrijvingstermijn gesloten is. „Ik was van plan bij Excelsior'20 te gaan spelen. Is een vereniging die met Hermes te vergelij ken is. Dat leek me wel wat. Maar ik had een sollicitatie lopen bij de rijkspolitie cn als dat door zou gaan moest ik een jaar de stad uit. Dus heb ik me daar op geconcentreerd. Ik moet nog een paar testen afleggen en ik hoop dat het per 1 oktober doorgaat. Intussen train ik wel een beetje voor mezelf. Want terug gaan naar DHS doe ik nooit meer!" Vlaardingen Johan Kij- ne verkeert de laatste tijd weer in een voortreffelijke vorm. Na zijn overwinning op de halve marathon van Rotterdam, was hij het af gelopen weekeinde weer te snel op een parkoers in Hoek van Holland. De af stand op deze door Olym pus georganiseerde race bedroeg vijftien kilometer. De Vlaardingse onderwij zer nam na tien kilometer een beslissende voor sprong op Walter van Kos- sum, zijn collega, die be paald nog niet in topvorm verkeert. Johan werd ten slotte eerste in 49.9 secon den. Waiter van Rossum werd tweede in 49.41 en Mari us de Snaijcr, even eens van Metro, liep zich naar een vijfde plaats in 51.11. Hermie Riedijk van Fortuna werd tiende In 52.54. Er namen ongeveer honderd lopers aan deel- Vlaardingen De jaar lijkse algemene leden vergadering- van KV Vlaardïngen was één van de vlotste uit de geschiedenis. Daaruit mag men terecht conclu deren, dat de leden zeer tevTeden waren over het bestuursbeleid, maar men verliet de vergade ring toch met een wat bedrukt gevoel. Eén van de hoofdpunten van de vergadering was de ver kiezing van een opvol ger van de huidige voor zitter Harry Brouwer. Reeds lang genoeg van tevoren aangekondigd, maar door de meeste Vlaardingenleden nooit 100% serieus genomen. Men dacht bij zichzelf: „hij bedenkt zich wel, zeker als er geen kan- didaaU -is"..Harry.. Brouwer <- dacht er zelf iets anders over en bleef bij zijn besluit. Hij trad af, maar er was geen op volger. Ondanks een bloeiende vereni ging is er nu wèl een probleem ontstaan. Een vereniging zon der voorzitter is ondenkbaar, vandaar dat vice-vooratter en voorzitter van de technische commissie Frans Elderhorst tot september waarnemend voor zitter is geworden. In de maand september moet er een bijzondere algemene le denvergadering uitgeschreven gorden en dan moet er een voorzitter gekozen worden. Harry Brouwer denkt daar zelf over: „Men dacht echt, dat ik wel zou blijven. De leden die benaderd zijn speculeerden daar ook een beetje op. Nu is het een écht probleem en nu zal er heus in september wel een kandidaat gevonden wor den". Selectie Het verloop van de verdere vergadering ging zeer snel. De leden hadden alles op papier voor de vergadering kunnen bestuderen, zodat er snel ver gaderd kon worden. Toen het zittende bestuur de jeugdseleq- tie invoerde, was toendertijd behoorlijk wat kritiek. Nu tij dens de jaarvergadering was er niets dan lof voor het ge voerde beleid, en men vroeg het bestuur ook bij de aspiran ten en pupillen selectietrainin gen te gaan invoeren. Men wilde zelfs een sneller werkschema dan het bestuur voorstelde. Zo lijkt KV Vlaar- dingen, ondanks dat het voor zitterloos is, een tijd van verde re groei en bloei tegemoet te gaan. Zeker gezien de lovende woorden van de leden tijdens deze jaarvergadering. Q HBSS mag dan erg blij zijn dat de gemeente Schiedam toe stemming heeft gegeven om dug-outs neer te zettentoch klopte de informatie niet hele- maal Gé flens namelijk ver- klaarde naar aanleiding van. de Sport Stips van vorige week. dat men niet drie jaar beeft zitten wachten op toe stemming. De aanvraag da- ._.r, teert van september 1977. 0 Niet alleen Rob Jacobs is succesvol geweest in de JB-cur- sus. PPSC-bestuurslid Jaap Brussé meldde namelijk dat M ook hun oud-trainer Hans Kosl m tense met uitstekende cijfers is t geslaagd. Q Op de kampioensreceptie van Satelliet vorige week wa ren alle Vlaardingse voetbal clubs aanwezig. Behalve FC Vlaardïngen. ,JZelts geen' kaartjealdus voorzitter Ton"" van Dongen. Toch een klein foutje... 0 De poule-indeling om de korfbal Waterwegcup is be kend. In poule A zijn onderge brachtSpirit, Dijkvogels, Oranje Nassau, Hoekse SVen Succes, en in poule B: O Dl, ODO, CKC Maassluis, KV- Vlaardïngen en SSC Harga.-T" Het toernooi vindt plaats op 19 augustus op het complex van •- de KV Vlaardingen in de Holy- wijk. O Rob Jacobs wordt niet toe- - gelaten tot de A-cursus van «t trainers. Hij zal eerst een jaar I praktijk op moeten doen als B-trainer. O Voor de Vlaardingse dam vereniging, die opnieuw in de tweede klasse uitkomt, is het programma al bekend. Tegen-' standers zijn: Gorinchem, - Damlust (Gouda), Den Haag, RDG 2 (Den Haag), De Lier. Charlois, Het Oosten (Rotter dam), Schiedam en Lammeren- burg uit Vlissingen. Alle wed- strijden, te beginnen 2 septem- ber, worden op zaterdag ge- specld vanaf 12 uur. O In twee jaar tijd is het tweede korfbalteam van Vlaardingen doorgestoten naar de reserve hoofdklasse. Om dat te bereiken werd het promotieduel tegen Kinder dijk in een 53 overwinning omgezet De beslissing via strafschoppen werd geforceerd' door Harry Brouwer, de voor-' n. zit ter die met geen mogelijk- heid aanblijft. Q Henk van Vliet en Henk- Tonnon van WIK zijn gepromo- veerd tot scheidsrechter eerste klasse landelijk. Een mijlpaal in de geschiedenis van de Vlaardingse handbalvereni- ging. O Twee judoka's van het Maassluisse Mahorokan zijn geselecteerd voor Jong Oranje. Dat zijn: Leo Piet jouw tot 68 kilo en Mar van Oosterhout. - Beiden zijn Iff jaar. O Vrijdagmiddag vier uur sluit de inschrijving voor het concours in de Poldervaart met als inzet het kampioenschap van Schiedam Het eerste con cours is zaterdag tussen 8 en 11 uur. De prijzen worden om 11.30 uur uitgereikt in het thee- huis in het Beatrixpark. De overige concoursen zijn op I juli en 2 september. O Bij de honkbalclub VS Vlaardingen is men tot een herverdeling van de bestuur staken overgegaan, omdat twee leden tussentijds hebben bedankt. Harry Brouwer —écht een probleem— Maassluis De jeugd- ploeg van Mahorokan, die enkele weken terug op grootse wijze judokam pioen van Neder/and is ge worden, krijgt zaterdag avond een huldiging in ge bouw „De Sluis". Het ge meentebestuur is daarbij vertegenwoordigd. De bijt- eenkomst is tussen 19 en 20 uur. Vlaardingen De meisjes B-ploeg van de atletiekvereni ging van Fortuna heeft in de competitie met een plaats in de onderste regionen genoegen moeten nemen. Niettemin waren er enkele goe de resultaten te noteren. Bian- ca van Londen snelde op de 100 meter naar een tijd van - 12.7 sec., terwijl Brenda Paauw op de 400 meter op een tijd uitkwam van 57.6 sec. Peti-a' van Vliet sprong 1.40 meter hoog en behoorde daarmee tot éen van de sterkste deelneem, sters. Annemarie Silvius stoot te de kogel 9.15 meter ver en wierp de speer 15.90 meter. El- - len van den Berg kwam bij het discuswerpen tot een afstand van 17.42 meter. De estafette 4x100 meter bracht de ploefi a/an Fortuna op een üjct.van 54.9 sec.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5