SPORT Van Kleef titel in eigen hand Beste korfballers bij 7 Spreeuwenest as m*. BASTIAANSE GEEN KAMPIOEN NO AD nü opgericht voor onbepaalde tijd Nacht- strand- tocht .Li ril Jubileum- wed strijden Nieuwe naam VERHARDE VELDEN VOOR DWS <v NA ZESDE RONDE SCHAKEN IN SCHIEDAM SCHIETEN DONDERDAG 15 JUNI 1978 YD. SC. Vr'vV Schiedam In verband met de overgang van elf- naar zevenhandbal heeft DWS een deel van zijn vroegere velden moeten afstaan. In „Thurlede" krijgt de Schiedamse handbalclub nu de be schikking over drie ver harde en twee grasvelden voor de jeugd. Op zondag zal het zg. B-veld worden gebruikt door het heren veteranen- en het vierde team van de dames, die elfhandbal blij ven spelen. Het trainings veld voor de voetballers in „Thurlede" zal worden ver hard en een eigen ingang gaan krijgen. Nieuw is dat ODI met in gang van het nieuwe sei zoen op zaterdag een aan tal uren een korfbalveld gaat uitleggen op het B-veld. Plus dat het er op gaat trainen. Hoewel het voor DWS inwoning bete kent, krijgen de zaterdag korfballers een eigen in gang en een eigen clubac- commodatie. Schiedam Het bestuur van de tafel tennisclub NOAD is met twee leden uitgebreid. Dat zijn: Rob Banen en Peter van der Wijk, waardoor het totaal, onder voorzitterschap van Marcel Hoogwegt, op ze ven is gekomen. Uit het be stuur trad Piet ten Kortenaer die opgevolgd werd door Leen de Ligt. Twee leden werden op de al gemene jaarvergadering ge huldigd en dat waren Leen de Ligt en Jan van Marwijk, die' een wisselbeker kreeg voor het hoogste gemiddelde in team 6, waarmee hij promo veerde naar de tweede klasse. Op de bijeenkomst, die door 40 x an de 100 stemgerechtig de leden werd bijgewoond, werd dc vereniging ontbon den en opnieuw opgericht Dat gebeurde volgens de sta tuten van het huishoudelijk reglement die bepaalden dat NOAD na 29 jaar en elf maanden moest worden opge heven. Een nieuw voorstel om de club weer op te nchten was dan ook na een schorsing een hamerstuk. In de nieuwe statuten kwam nu te staan, dat NOAD voor onbepaalde duur kan blijven bestaan. In verband met hel naderende jubileum van der tig jaar werd er al een com missie benoemd die de activi teiten moet voorbereiden. Voorlopig zijn er nog maar twee namen bekend: Piet ten Kortenaer en Cees Marijnen. In de selectie voor het eerste team van NOAD, dat degra deerde naar de hoofdklasse, is opgenomen Ron van der Wijk uit de jeugd. In het nieu we seizoen zal het eerste team wederom worden gecoached door Jan Bayings. Het bestuur van NOAD dat er twee man bij kreeg. Bastiaan- se - punt tekort - Schiedam Piet Bastiaanse, dammer van Schiedam, heeft op het laatste moment de eer moeten laten aan Feter Poot van Het Oosten om het kampioenschap van Rotterdam voor zijn rekening te nemen. Beide dammers waren gelijk geëindigd, maar in de barrage van drie partijen moest Bastiaanse een punt afstaan aan Ad Smit van Charlois. De Schiedammer is intussen wel doorgedrongen tot de halve finale om het kampioenschap van Zuid-Holland. Vlaardingen De afdeling: wandelen van de Rotterdamse Sportbondvrienden houdt in samenwerk ing: met de Hoekse Sportvereniging HSV 194G op 17 en 18 juni een nachtstrandtocht van Hoek van Hol land naar Schevenin- gen. De start van het evenement, dat voor de derde keer wordt gehouden, heeft tus sen 2.00 uur en 2.30 uur ('s nachts) in het HSV-trainingscen- trum aan de Kerk- hofweg in Hoek van Holland plaats. De inschrijving a 3.55 per persoon is vanaf 23.00 uur op het startburo. Wim Tijl kandidaat bij Excelsior Schiedam In de strijd om het Schiedamse schaakkampioenschap gaat Van Kleef nog steeds fier aan kop met een voorsprong van anderhalve punt. Alleen wanneer hij in de laatste ronde tot verlies komt, zijn Reitsma en Smits niet kansloos. Na de zesde ronde is de stand zo, dat Reitsma en Smits, de beide achtervolgers, hun partij moesten afbreken. Objectief gezien heeft Reitsma een voorsprong wat betreft de winstkansen, ondanks zijn pion achter stand, opgelopen in tijdnood. Bij remise komen beide concurrenten aan vier punten en zijn dan uitgeschakeld. Bij winst van één van de twee wordt het puntenaantal 4 en dat is een halve punt minder dan leider Van Kleef, die daarom in de laatste ronde geen fout mag maken. Bij gelijk eindigen zal volgens een ingewikkelde puntenstel- ling Van Kleef toch de titel niet kunnen ontgaan. Ook in de eerste klasse belooft Groeneweg—Van der Dool E WiM TIJL misschien ruilen V" ,,,v ,4 J y. ter bij de wijn zal wor den gedaan. Beide clubs hebben echter nog geen contact met elkaar ge had. „Wanneer het zou afstuiten op de vergoe ding", aldus de Vlaar- dingse spits, die dit sei zoen lange tijd op non- actief heeft gestaan, „zijn er misschien ande re mogelijkheden". FC Vlaardingen gaat van het standpunt uit, dat van de transfersom een nieuwe spits moet worden aangetrokken, of dat er een ruil met een middenvelder mogelijk is. De Vlaardingse eerste divisieclub denkt bij voorbaat al aan Frans Struis, die bij de Rotter damse club een spel be palende man is. Wim Tijl noemt zelf nog de mogelijkheid van een lening. Hij zelf ziet een overgang naar Excelsior wel zitten, „omdat het een meer aanvallende ploeg is, waar ik beter tot mijn recht zal kunnen komen". Wim Tijl is bij FC Vlaardingen het afge lopen seizoen weinig aan de „bak" geweest. Hij moest drie maal een operatie ondergaan, de laatste aan zijn knie. Daar vóór werd hij tweemaal aan zijn gezicht geholpen. Met ai die operaties had FC Vlaardin gen snel te maken met een voorhoede-probleem. Wanneer de besprekingen goed verlo pen, is de kans met uitgesloten dat deze weck de beslissing valt. Hoewel in principe al een groot aantal contracten mon de laatste ronde vuurwerk te geven. Hier zijn nog zeker vier kandidaten in de strijd om de fel begeerde titel. Van deze vier is Van der Akker al uitge speeld met een totaal van vier punten. Hij is afhankelijk van de overige leiders, die elk drieënhalve punt bezitten Emor heeft nog de beste kans, want ook nummer twee maakt een ritje naar de hoofdklasse. Promotie lm iie tweede klasse is Bmwk al zeker van promotie. Om de resterende plaats zal gestreden moeten worden door Van Vuu ren, Dijkhuizen en wellicht ook nog Corbet, maar dat is weer afhankelijk van de uit slag van zijn afgebroken par tij De uitslagen waren: Hoofdklas se: Van der Dool—Van Kleef 0—1, ReitsmaRiksen 10, Smits—Groeneweg 1—0. Van Zessen—Heusdens 1/2—1/2, Van Kleef—Van Zessen 1—0. 1/2—1/2, Heusdens—Riksen uit gesteld wegens ziekte, Reits ma—Smits afgebroken. Stand: 1. Van Kleef, 2. Reits ma, 3. Smits, 4. Van der Dool, 5. Riksen, 6. Groeneweg, 7. Van Zessen, 8. Heusdens. Eerste klasse: Van Tienen Vrijland 0—1, Van der Akke- r—Emor 1—0, Roggeveen- Meier I—0, Vrijland—Van der Akker 1/2—1/2, Troost—Meier 0—1, Emor—Roggeveen 1—0. Stand: l. Van der Akker, 2. Emor, 3. Roggeveen, 4. Vrij land, 5. Meier, 6. Troost, 7. Van Tienen. Tweede klasse: Buunk—Koot 10, Kinnegen—Dijkhuizen 1—O. Van Erk—Van Vuuren 0—1, Van der Linden—Corbet 0—1, Dijkhuizen—Van Erk 1—0, Buunk—Kinnegen 1—0, Van Vuuren—Van der Linden 1—0, Corbet—Koot afgebroken. Stand: 1. Buunk, 2, Dijkhuizen, 3. Van Vuuren, 4. Corbet, 5. Van Erk, 6. Van der Linden, 7. Kinnegen, 8. Koot. Maasland Het jaarlijks door ODO georganiseerde schoolkorf- b al toernooi is gewonnen door 't Spreeuwenest. Waarmee deze school de wisselbeker over nam van de Klim-op. Het toernooi werd op de velden van ODO ge speeld, waarna sportwethouder J. Kwakkelstein de wisselbeker uit reikte terwijl er ook voor de pou- lewinnaars prijzen waren. Het toernooi kende een record deelname, want in totaal verschenen er liefst 364 leerlingen van de tweede tot en met de zesde klassen van de vier Maaslandse ba sisscholen in het veld. De Klun-op ver scheen daarbij met 13 teams, 't Spreeuwe nest met 10, de Schutse met 9 en Aloysius met 8 teams. Ook over belangstelling had het voortreffe lijk verlopen toernooi niet te klagen, want talrijke ouders en supporters moedigden hun favorieten aan. Met uiteindelijk *t Spreeuwenest met voorsprong winnaar van het toernooi, waardoor de heersende hegemonie van de Klim-op was doorgebro ken. Gezien de grote deelname, betekende dat 3 1/2 uur korfbal, waarin liefst 80 wedstrij den werden gespeeld, Toen de balans een maal was opgemaakt, bleek de Klim-op achter 't Spreeuwenest als tweede te zijn geëindigd, derde was de Aloysiusschool en vierde de Schutse. Toen de jeugd eenmaal was uitgespeeld, werd er nog meer gekorfbald. Allereerst een wedstrijd tussen het onderwijzend per soneel en de ODO-leiding, en als afsluiting van de korfbaldag de traditionele onderlin ge wedstrijd tussen ouders en oud-leden van ODO. Vlaardingen Wim Tijl, de centrumspits van FC Vlaardingen, is één van de kandidaten bij Excel sior. De Vlaardinger heeft al een oriënterend ge sprek met voorzitter Jaap Bontebal achter de rug, „maar concreet", aldus Wim Tijl, „is er nog niets afgesproken". Zijn overgang naar de Rotterdamse club zal in hoge mate afhangen van de vergoeding die FC Vlaardingen vraagt. Zeker is dat er geen wa- deling zijn gesloten, geeft Dan ny Molendijk, de linkerspits van FC Vlaardingen, nog steeds niet thuis. Voor de zo veelste maal heeft hij gewei gerd het aangeboden contract te accepteren. „Met Jan Lo- man", aldus bestuurslid Jan Vilijn, die de verantwoordelij ke man voor de contracten is, „is er nog helemaal niet ge sproken. Wel hebben wij de Brabander, die aan het einde van het seizoen aan zijn enkel geblesseerd raakte, een aanbod gedaan waarop niet is gerea geerd". Predrag Drapic heeft in Oos tenrijk (Karinthië) enkele oe fenwedstrijden gespeeld, maar zijn eisen lagen (in eerste in stantie) veel te hoog. De tweede divisieclub wil de Joegoslaaf wel graag hebben. Wanneer het alsnog met door gaat, vertrekt hij naar zaterdagclub 's-Gra- venzande. Ook met Johnnie Jansen moet nog een nieuw gesprek komen, terwijl FC Vlaardingen zelf Kr- sto Mitrovic al geruime tijd geleden op de transferlijst heeft geplaatst. Behalve de eer ste divisieciub Eindhoven, dat een keer naar de vergoeding heeft gevraagd, is er geen en kele interesse in de lange Joe goslaaf tot nog toe Bij FC Vlaardingen dient hij het ko mende seizoen zijn contract uil. De eruge waar FC Vlaardingen nog niets van heeft gehoord, is Frans Stans. Het bestuur van FC Vlaardingen heeft goede hoop dat ook hij zal tekenen. DelftAls afsluiting van de festiviteiten ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan hield de Dclftse Reddingsbrigade in het Sportfondsenbad jubileum wedstrijden. Bijna alle num mers werden met kleren aan gezwommen en Wim van Spin- gelen, directeur van het Sport fondsenbad reikte de prijzen uit. De uitslagen: 25 m. school en 25 m. rug. jongens 7—8 jaar: 1. Also Evers. Meisjes 7—8 jaar: 1. Marleen Gielesen, jongens 10— II jaar: 1. Hans Gielesen, meisjes: I. Esther van de Boo- gert. 50 m. school en 25 m. rug: jongens 12—13 jaar: 1. Eddy Voogt, meisjes 11 jaar: 1. Fiona Evers. 25 m. school, borstcrawl en rugcrawl, jongens 14 jaar: 1. Jos van Lier, meisjes 12—13 jaar: 1. Frieda van Nieuwland. 25 m. rug, 50 m. school en 25 m. borstcrawl: jongens 15—17 jaar: 1. Arthur van Galen. 50 m. rug, 25 m. borstcrawl, 50 m. school en 25 m. vrij met zwemvliezen: dames: 1. M. Berkhout, heren: 1. W. Ras. O Bij Schiedam is de „draaf om dc orenprijs" ten onrechte uitgereikt De scheidsrechters AlblasVan Soort, Van der Ploeg en Bezemer hadden wel degelijk afgebeld (bij de KSVB) voor het toernooi. Daarom de excuses van de I geelzwarte club. O HBSS bhjft vergunningen aanvragen. Nü weer voor de bouw van een nieuwe kantine. De gemeente had liever gezien dat de zaterdagclub het pakket vergunningen in één keer had aangeboden. O Bij dezelfde club is een proef genomen om met foto's in de weekbrief te verschijnen. Moor dat het bestuur op de plaat prijkt met koningin Ju liana had niemand verwacht Het bezoek van de Schiedam mers gold een verzoek aan de vorstin zich in te zetten voor het sneller krijgen van vergun ningen...... O De eerste badmintontoer- nooien zijn bekend. De eerste is van „Vijfsluizen" op 9 sep tember en die is bestemd voor A-, B- en C-spcIers. Pas op 24 maart volgend jaar staat die van „Refoba" centraal in de Westwijkhal. Die is bestemd voor B- en C-spelers. O Op het sportpark De Vijf- sluizendat een kwart eeuw bestaat, is men klaar met een indrukwekkende renovatie Het clubgebouw is opnieuw m de verf gezet en aan de kop van de sporthal is de bestaande opbergruimte voor materiaal vergroot Voorts is de laatste fase gereed gekomen van de herbetegeling van het terras en het deel rond het zwembad. Door de zeskantige rode, gele en zwarte tegels heeft het hele terrein rond het zwembad een fleuriger aanblik gekregen. Een aanwinst voor de clubzaal is het zg. houten plafond en hoewel niemand dat kan zien zijn de draweringen van het terrein verbeterd. O Bij Hermes DVS kreeg het eerste cncketteam de zwarte Piet van de week en de spreuk van de week luidde als volgt: „Een ezel stoot zich in het alge meen, enz. O In bad Croenoord wordt tus sen 28 augustus en 1 september de avondzwcmvierdaagse ge houden. Het ligt in de bcdoe- hng om gedurende vier avon den telkens een afstand van 500 meter te zwemmen. Voor kinderen tot en met tien jaar bestaat de mogelijkheid per avond 250 meter te zwemmen, dus in totaal 1000 meter. Het Schiedamse bad is open tussen 17.00 en 20 30 uur. Maasland Tijdens de onder linge serie van de schietver eniging Maasland was J. van der Leïy de succesvolste schut ter met de maximum score. De volledige uitslag, korps en vrije baan, was als volgt: A. Pellikaan —29; A. E. Poot —27; A. Korpcl 4829; A. W. Bos 39—25; S. Hanemaaijer 4829; L. van Berkel 4430; T. W. den Breejcn 4828; J. Hanemaaijer 4630; J. van Zwlcnen 4429; A. Stolk —30; A. Poot 40—28; A. Moerman (Maasland) 4630; J. Kapelle —29; J. v.d. Hout 4328; P. van Buuren —28; M. van Staalduinen 48—30; S. Rascns 49—29; J. Ro denrijs 47—30; N", C. Haring 34—27; K. Rase ris —29; A. RL Sonneveld 4830; J. W, Groe- newegen 3928; J. M. Vos —29; C. J. Poot 49—29; M. P. Hanemaaijer 48—30; J. C. van Nieuwkerk 45—30; j. v.d. Ma- rel —29; K. Moerman 45—28; J. J. van Buuren 49—29; A. J. Robijn 49—28; E. C. C. Poot 44—28; P. Kalkman 46—30; M. Klitsïc 40-29; RL P. Gravel and 48—28; G. Dekker 45—30; IL J Korpel 46—30; J. Kleiwegt 44—30; P. Boekcsteyn 4522; F. Krul 4328; Fr. van Staal duinen 4630; P. A. Boekes- tcyn 4529; A. Voogt 37—27; A. van Staalduinen —30; IV* van Dijk 45 en J. v.d. Lely 5030. De eerste serie van dit jaar loopt ten einde. De prijs uitreiking vindt plaats op vrij dag 23 juni, 's avonds om acht uur in het schietgebouw nnp de Doelstraat. Vlaardingen De algeme ne ledenvergadering van de volleybalvereniging Volley '68 heeft het be stuur haar fiat gegeven om het voorgenomen spon sorcontract met de firma Broleco af te sluiten. Met vrijwel algemene instem ming werd ook het be stuursvoorstel tot naams wijziging aangenomen. Op vrijdag 23 juni worden in een buitengewone le denvergadering de wijzi gingen van de statuten be handeld, waarna Voliey'68 voortaan onder de n-mm Broleco zal spelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5