V erbeteringen treinverkeer in 1986 klaar Jong pianotalent in de Harmonie j=4 D'66 staat alleen kipp I Prijs winnaar lach- spiegelen L.P. V.D. WEEK Bewoners tegen afsluiting van A. Paulownalaan Tank wordt geen vrucht of enren IÏtt? VRIJDAG 16 JIR 1978 Q Gemene man m Passage Kind sluit zich op De Hoek wiJ defensie gronden kopen Tuindorpers vormen nieuwe werkgroep Broinfietsdiefjes geverbal! seerd y*vpndeWeek: KATE BUSHthe kick inside VD/SC/WW 3 Volgens de plannen staat hier over acht jaar station Kethel. lo Schiedam, Hoek van Hol land en Rotterdam-West moe ten in 1986 drie belangrijke verbeteringen zijn aange bracht in het spoornet, Station Kethel moet dan open zijn, de spoorlijn in de Hoek zal dan doorgetrokken moeten zijn naar het strand (verder dan nu Leon Bak achter de vleugel. Leon Bak (18) achter een zwar te Becbsteinvleugel. Een lust voor het oor, een lust voor het oog, als je ziet met wat voor tempo de toetsen van laag tot boog bewandeld worden door de vingertoppen. Professio neel, zonder partiture. Een moeilijk, zeer levendig mees terstuk klinkt uit de klankkast van de piano: de eerste etude van Chopin. Leon heeft in de recordtijd van slechts acht maanden het fel begeerde en tot ver buiten Bel gië hoog aangeschreven Pre mier Ptlx aan het Koninklijk Conservatorium te Brussel ge haald. Daar staat normaal vier jaar voor. Volgend jaar hoopt de jonge klassieke pianist het Diplöme Superieur te halen. Daar is hij nu een jaar mee bezig. Voor deze vervolgstudie staat overigens een jaar of vijf. Leon zit in een internationale klas. De gemiddelde leeftijd ligt ver boven de twintig. En ADVERTENTIE SCHIEDAM DAM 20 TEL 010-26.17.39 HOOGSTRAAT 81 TEL 010-34.79.66. DE NIEUWSTE STONES LP „SOME GIRLS" Belgié levert betere pianisten af, dan misschien Nederland. Leon Bak: .Eenmaal per week ga ik met de trein naar Brus sel. Daar studeer ik enkel en alleen piano. Hier in Nederland moet je er allerlei bijvakken op na houden. De docenten in Bel gië hebben gewoon meer ni veau dan hun Nederlandse vakbroeders". Tien jaar geleden kreeg Leon zijn eerste lessen van Jos Vran- ken in Vlaardingen, daarna ontving hij onderwijs van diens zoon Arnold Vranken, s' maan dagmiddags krijgt hij nog steeds les. Hoewel, gelet op zijn niveau, kan je nog moeilijk spreken van les, meer training. Leon Bak weer: „Waarom juist België? Verschillende redenen: de culturele atmosfeer is er volgens mij van een beter ge halte dan hier. Daarbij is mijn leraar in België, Jean-Claude Vanden Eynden, een begrip m de piano wereld". Het niveau van de Belgen is zo hoog op de toetsen, omdat een flink aantal van hen behoort tot de decipelen van de In Brussel wonende Spanjaard Eduardo Perera. Voor kenners van klassieke muziek geen on bekende, een piano-genie, die de Belgische toplaag reeds ge ruime tijd heeft bereikt Leon Bak. Wie deze jonge pia- nokunstenaar aan het werk wil zien, en vooral horen, kan op dinsdag 27juni terecht in de Vlaardingse Harmonie. Daar begint zijn recital om kwart over acht Toegangskaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. het geval Is) en over de Delfs- havense Schie moet dan een nieuwe brug zijn aangelegd.. Het laatste kunstwerk kan tot gevolg hebben, dat de frequen tie op de lijn Rotterdam-Cen tra al/Schiedam-Eotterdam- West verdubbelt, terwijl dan ook een eind is gemaakt aan de ingewikkelde dienstregeling op de lijn Dordrecht/Den Haag, die nu de opening van station Schiedam-Kethel zo moeilijk zou maken. Dat blijkt allemaal uit het ont werp van het regionale ver- keers- en vervoerplan, dat aan staande maandag in de Rijn- mondraad aan de orde komt (en waarin ook wordt ingegaan op de keus tussen rijksweg 19 en rijkswegen 14/16, zie onze krant van dinsdag). Het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond ziet overigens ook mogelijkhe den voor inpassing van een spoordienst Rotterdam-Zuid/- VIaardingen. Evenals een .Rid der kerklijn" lijkt dat plan kort na 1986 haalbaar, als de door de minister toegezegde Wil- 1 ems spoortunnel is afgebouwd. Andere verbeteringen in het railvervoer in het gebied Rijn mond-Noordwest zullen zijn: een sneltram van het Marconi- plein in Rotterdam via Schie dam-Centrum en Schiedam- Noord naar Vlaardingen- Broekpolder (die volgens de Schiedamse wethouder Chris Zijdeveld in 1984 kan gaan rij den) en, van minder belang, een verbetering van de krui sing van weg en spoorbaan in Maassluis. Schiedam - Zo sceptisch is in het politieke wereldje gerea geerd op de uitnodiging van D'66 om te gaan praten over wie-wethouder-wordt, dat de democraten vanavond waar schijnlijk niet meer dan een onderonsje kunnen houden. De PvdA komt niet, de WD zegt ook: „Wat denken ze wel?" en voor het CDA heeft het ook geen zin, zei Piet Poot vorige week al. En voor de PPR en de CPN heeft hel weinig nut om alleen met D'66 een blok te vormen (als dat al zou kunnen) en wachten derhalve ook af, wat de PvdA doet De socialisten hebben voorlo pig de tijd uitgetrokken voor een gespreksronde om partij programma's te vergelijken. Daarna zal worden besloten, of er partijen m Schiedam zijn waarmee valt samen te wer ken. „Een programmaatje had voor de verkiezingen ook al gelezen kunnen worden, moet dat nu nog eens," verzucht ech ter D'66, die daarom met het initiatief was gekomen om poli tieke bonzen op te roepen. Eon andere reden van de de mocraten om het spits af te bijten ligt in het feit, dat beidt gekozen raadsleden van die partij maar al te zeer bereid zijn op een wethoudersstoel te gaan ziften. De kans, dat een van hen in het college komt, is zo heel erg klein nog niet. Maar, zo heeft D'E6 gedacht, doen we niks. dan hebben an dere partijen elkaar straks al de hand geschud en vallen we uit de boot Schiedam Twee films van iets boven de middelmaat moe ten deze week zorgen voor een volle bak in Passage. In het grote theater draait „Gel mean", in de kleine bioscoop Bio is „Que la fète commence" te zien. Voor de kinderen ko men Popeye's dolle avonturen in kleur. De Bio-film heeft als enigszins misleidende Nederlandse titel „Waar losbandigheid Regeert". Én sex speelt ook wel mee, maar hoofdrolspelers Philippe Noiret, Jean Rochefort en Jean-Pierre Marielle gedragen zich door de hele film heen keurig. Franse charme met puntige humor, dat wel, voor bezoekers boven de zestien jaar. Aanvang dagelijks om twee en acht uur, behalve op de middagen van zaterdag, zondag en woensdag als Po- Ook vrouwen tergen de Spaanse edelman, die heel gemeen terugsteekt: de hoofdfilm in Passage. peye inspringt. „Diego de getergde" heet de hoofdfilm in het Nederlands. Een Spaanse edelman vindt zo veel kwelgeesten om hem heen, dat hij ontploft en tot alles in staat is. Hij wordt er vals van. zoals dc oorspronkelijke titel al zegt Hoofdrollen zijn voor Lloyd Battista en Tony Antho ny. De aanvang is om twee en acht uur, zaterdag alleen om acht uur. De norm is zestien jaar. VI aardingen De brand weer moest er woensdag morgen aan te pas komen om een kind uit haar ka mertje in het ouderlijk huis aan de Schiirunel- penninckstraat te bevrij den. De 2-jarige Peggy L. had de sleutel van de deur van haar kamer dichtgedraaid en leek niet te beseffen hoe de deur weer geopend kon wor den. Hierdoor kon haar moeder niets anders doen dan de brandweer te hulp roepen, die via de ladder wagen door het open staande raam naar bin nen drong. Vïaardingen De bewoners van het westelijk deel van de Holywijk zijn verontwaardigd over het plan van de gemeente om de Anna Paulownalaan af te sluiten. De bewoners, die middels een schrijven van het stadbuis hiervan woensdag op de hoogte werden gebracht, zijn onmiddellijk een handtekenin genactie gestart. Volgens initiatiefneemster me vrouw J. Madai-van Es wordt hierdoor de Willem de Zwijger laan een drukke sluipweg van uit de Drevenbuurt teneinde de stoplichten van de Holysingel te vermijden; de oversteek plaats over de Willem de Zwij gerlaan wordt dan ook gevaar lijker. Verder voert zij aan, dat Wedstrijd levert niets op: Schiedam Nog steeds is men bij het jubilerende Noletzieken- huis op zoek naar een kunstenaar die iets „monumentaals" kan doen met de ontsierende tank op de boek van de Penninglaan en de Stadhouderslaan. De wedstrijd die vorige maand werd uitgeschreven om het witte apparaat te verfraaien heeft mets opgeleverd. Er kwamen slechts tien suggesties binnen. Deze bleken allemaal onuitvoerbaar. De uitgeloofde hoofdprijs van driehonderd gulden blijft dan ook in de kast Voor de genomen moeite krijgen de inzenders wel een presentje. ,De ideeën waren soms best aardig, maar helaas onuitvoerbaar," aldus directeur Cees Vlootman, „zo stelde iemand voor om er een kippenren van te maken. Weer een andere inzender wilde van de vloeibare-zuurstofmstallatie een grote vrucht maken." medici, die tn dit gebied wo nen, moeilijker bereikbaar zijn voor patiënten evena's Drïeen- huysen en de Meerpaal, die als opvangoord zijn aangewezen voor slachtoffers van calami teiten. De bewoners zijn ook kwaad op de gemeente, die hier geen enkel overleg over heeft ge pleegd met de belanghebben den. Bovendien staat in het ontwerp-structuurplan niets aangegeven omtrent een even tuele afsluiting van de Anna Paulownalaan. De lijst met handtekeningen wordt op dinsdag 20 juni aan wethouder Bas Goudriaan overhandigd tijdens de informatieavond over de afsluiting in Driccn- huysen. De sluiting van de straat moet volgens de gemeente gebeuren in het kader van de reconstruc tie van het kruispunt Anna Paulownalaan-Holysmgel-Fre- derik Hendriklaan, Het kruis punt wordt gewijzigd in een zogenaamde T-kruismg. De ge meente stelt, dat de Willem de Zwijgerlaan geen sluiproute zal worden omdat de weg voor auto's wordt onderbroken. Op het kruispunt Frederik Hendn- klaan-Holysingel wordt het ver keer geregeld door stoplichten. Voor het rechtsafslaand ver keer van de Holysingel naar de Frederik Hendnklaan wordt een afzonderlijke opstelstrook gecreeerd. De prijswinnaars bijeen in de directiekamer van het Amro-filtaal aan de Van Hogendorplaan. Vïaardingen De zogenaamde lachspiegelwedstrijd die de Amro-bank enkele weken geleden had georganiseerd in het kader van de braderie aan de Van Hogendorplaan is een groot succes geworden. Volgens de heer E. Knuisting Neven, de beheerder van het bankfiliaal, deed jong en oud mee en het aantal inzending bleek dan ook verbluffend groot. Na veel wikken en wegen heeft een deskundige jury tenslotte vijf prijswinnaars kunnen aanwijzen. Het gaat om mevrouw A. Raué, die de eerste prijs won, een bedrag van 125 gulden. De tweede prijs was voor Sjaak Perdijk (16 jaar), die 75 gulden in de wacht sleepte. Derde prijs: de heer M. A. Guichelaar, 50 gulden. Vierde prijs W. Gilden: 25 gulden en vijfde prijs M de Keijzer met 20 gulden. De winnaars kregen hun bedrag gestort op een nieuw spaarbankboekje. Uiteraard een boekje van de organisatrice. Hoek van Holland De deel gemeente Hoek van Holland wil een aantal defensieterrei nen van het ministerie opko pen. De gemeente Rotterdam gaat daar alleen mee accoord als de Hoek zelf voor een dek- kingsplan zorgt. De commissie voor ruimtelijke ordening, sport ca recreatie, wil daarom een beperkte mate van bouw van vrije woningen in het zo genaamde Vïnetaduin achter de Boulevard en langs de Strandweg denkt men aan vier- tot vijfhonderd woningen in de woningwet- en premie- sektor. Eén en ander wil nog helemaal niet zeggen dat de woningen ook gerealiseerd zullen wor den, Het gaat er hier namelijk alleen om het principebesluit de gronden op te kopen. De woningbouwplannen dienen slechts om de financiering te dekken. Als dat op andere wij ze lukt dan gaan de bouwplan nen van de baan. Een probleem vormt daarbij dc eventuele doortrekking van de spoorlijn naar het strand, dwars door de geplande wo- ningterreincn. Daarmee zou ook het hele financieringsplan weer op de tocht komen te staan. De commissieleden me nen, dat dan de Nederlandse Spoorwegen maar met geld moeten komen. Schiedam In de wijk Tuin dorp is een werkgroep in op richting om bet overleg met de gemeente te regelen. De bewonerswerkgroep zal met de gemeente onder meer gaan praten over de huizen. Er zijn namelijk klachten over doorge roeste stalen ramen, slechte isolatie, ruet sluitende voordeu ren en verzakkingen in de tuin tjes. De coördinatie voor de oprich ting van de werkgroep wordt geregeld door de gemeente en de Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam-Noord, die voorlopig nog is gevestigd in het kruisgebouw aan het Bach- plein. Vïaardingen Tegen twee jon gens werd woensdagmiddag proces verbaal opgemaakt we gens diefstal van een brom fiets. De 14-jarige R. D. v. W. en de evenoude J. C. v.d. W. haddon dinsdag een bromfiets ter waarde van ongeveer 350 gulden ontvreemd uit de stal ling van station Vïaardingen Centrum. Schiedam Voor de maande lijkse orgelbespeling komt za terdagmiddag Geert Bierhng naar het stedelijk museum op de Hoogstaat in Schiedam. Om drie uur begint hij te spelen op het kleine, doch fraaie Hess-or- gel in de aula van het gebouw. Bezoekers van het museum hebben gratis toegang tot deze activiteit van de vereniging vnenden van het museum. ADVERTENTIE ■SUÖH o^-Wuthei ingHeightsJKeman withthechildinhis '3CeVanl935voorl Rotterdam- Nw. Binnenweg 91, Zwaanshals 361, Middellandplein 30, Meent 52. Groene Hilledijk 222- Schiedam: Broersvest 57. Vïaardingen: Hoogstraat 117.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3