SPORT i n mé; Respect voor Mahorokan Refoba-toernooi valt goed bij deelnemers BRONS VOOR ERIC MEYER Succes: tweede plaats Asvion lang onzeker Koos Henneveld: Opvang en begeleiding basis van het succes99 L m Morgen avond de dames... Realist «8'rjüm mm. 1 Recreatiespelers eindelijk aan bod Plezier Tafel tennissen op de Kastanjehof Jan Breur: slechte generale Bij internationale wedstrijden ivlAAlNJJ/iLr xy J UiNi IF7o VD/SC/WW 4 Maassluis Budosport Mahorokan heeft zich weer eens doen gelden. Maar welke nationale wedstrij den de Maassiuise judoka's ook gaan. steeds meer manifesteren zij zich op het eerste plan. Een ont wikkeling die bij de andere judoverenigingen ont zag inboezemt. Zelfs zo, dat Mahorokan al erg vee! aan internationale wedstrijden meedoet om nog voldoende concurrentie te ondervinden. De Maas siuise opbouw, die al op erg jeugdige leeftijd begint, gaat meer en meer zijn vruchten afwerpen. Nationale en internationale ereprijzen zijn voor Mahorokan al lang niet nieuw meer. Desondanks geeft het toch steeds weer veel voldoening en ook zaterdag was dat weer het geval. Deze keer betrof dat de huldiging van het jeugdteam, dat tijdens de in mei in Breda verwerkte wedstrijden kampioen van Nederland werd. Onder flinke belangstelling werden de jeugdige Maassiuise kam pioenen in het zonnetje gezet Waarbij technisch adviseur en trainer Koos Henneveld opmerkte, dat de jeugd een teer plekje inneemt „De jeugd kan je immers alleen nog maar begeleiden en stimuleren", aldus Henneveld. „Na plm. 28-jarige leeftijd weten zij zelf wel wat er moet gebeuren." Die opvang en begeleiding is volgens Henneveld de basis van het succes. .Met een goede begeleiding komen we heel ver". En niet zonder trots: „Die begeleiding is bij ons een verschrikkelijk groot werk geworden." In dat opricht huldigde hij ook Thijs en John Rietdijk, die dit jeugdteam resp. als coach en als trainer aan de landelijke top brachten. Die goede opvang en begeleiding van de jeugd heeft ook tot gevolg dat de vereniging in de breedte sterker wordt Want de jeugd van toen, rijn de senioren van nu. En ook zij, zowel bij de meisjes als jongens, grossieren inmiddels in nationale en internationale titels. Het veroveren van de vermaarde Challenge Cup in het Franse Metz was daar weer een voorbeeld van. Koos Henneveld bleek tijdens de huldiging echter ook realist genoeg om te relativeren. „AI die prestaies zijn ui teraard ge weldig", zo merkte hij op. „Maar toch niet het belang rijkste. Het belangrijkste al dus de succesvolle Mahorokan lei der, „is het recht op zijn oF haar plaats in de maatschap pij. En dan maakt het niet uit of je erg - d kan judoën of viool spfc Henneveld verder: „Het waar deren en incasseren is daarbij heel belangrijk. Een mens die niet kan incasseren, staat op de rand van de afgrond. Met dat leren incasseren komen we tol De jeugdformatie wordt gehuidigd. ■7. .J*.*' v-r m een heel wat prettiger samenle ving". Het jeugd team dat deze keer de nationale titel had veroverd bestond uit Ton van der Berg (t/m 36 kg), Nico Boelrijk (t/m 41 kg), Rob Henneveld (thn 47 kg), Martin Speijer (t/m 54 kg). Anne ten Hoeve (t/m 62 kg) en Sjord Visser (boven 62 kg). Vis ser was tevens captain van het team, dat verder nog bestond uit de wissels/reserves Guus Backelar.dt, Rob Koelewijn, Rik Snellen, Peter Lahey, Dries Peutc en Ronald Kars. Vlaardingn De deelnemers aan het, door Refob3 gehou den, badmintontoemooi heb- 1 ben een uitstekende zaterdag middag doorgemaakt. De spe lers van de verenigingen Refo- ba. Holy 77, Vlaardingse poli tie en Ommoord, vonden het blijkbaar allemaal een goed initiatief van Refoba om een zogenaamd „Doorloperstoer- nooi te organiseren. Door dit systeem, waarin iedereen in een gemengd of gewoon dub bel vier wedstrijden van twin tig minuten speelt (zonder sets), kwamen de recreatiespe lers ook eens aan hun trekken. Een speler van de BC Vlaar- dingse Politie: „Nu spelen we eindelijk eens een volledig toernooi. Bij die andere toer nooien liggen de meesten van ons er ai in de voorronden uit". Het toernooi, riet gehouden werd in de sporthal Westwijk, zorgde, behalve voor spel vreugde, ook nog eens voor een integratie onder de spelers. De organisatie, die in handen lag van de recreanten commissie, bestaande uit Koos van der Meer, Sjaak Boekooi en Sjaak de Boer. had er voor gezorgd dat geen enkele tennisser een clubgenoot als partner trof. Koos van der Meer: „Onze op zet hierbij was om elke speler of speelster zoveel mogelijk spelers en speelsters van ande re verenigingen U> laten ont moeten, ondanks bet feit dat iedereen voor zich speelde. Im mers, als je in een partij veer tig punten scoorde, kreeg zowel je partner als jezelf die veertig punten. En het leuke hiervan i was dat niemand een zinnige j voorspelling kon doen omtrent i de winnaars". Dit was ook zeer duidelijk te merken bij de prijsuitreiking. Toen de winnares (174 punten) bekend werd gemaakt was het gezicht van Refoba-speelster Gerarda Timmermans één en al verbaring. Lachend, en een beetje onwennig nam zij de eerste prijs, een fles sherry, in ontvangst van Koos van der Meer. De winnaar bij de heren, H. Blommenstein van de Vlaar- dingse politie, toonde zich iets minder verrast toei. hij hoome De winnaars van het Refoba-toernooi: Links Gerarda Timmermans van Refoba en rechts de heer H. Blommen stein van de Vlaardingse politie dat hij de eigenaar was gewor den van de fles sherry. De poedelprijs ging bij de dames naar Jenny de Jong met 41 punten, terwijl deze onder scheiding bij de heren door twee spelers gedeeld moest worden. F. Jansen en H. Vis ser, allebei 51 punten, waren de gelukkigen. Koos Henneveld lichtte de prestatie van Martin Speijer er nog afzonderlijk uit. Hij kwam als invaller in het team, maar presteerde het om als enige al rijn gespeelde wedstrijden in winst om te zetten. Voor deze prestatie kon Henneveld hem lot bi-uine band promoveren. Waardering voor het jeugd team, maar ook voor Mahoro kan m zijn totaliteit was er van de zijde van het gemeentebe stuur. Wethouder Isaac van der Knaap was daarvan de vertol ker. „Voor de vierde keer die landelijke titel veroveren dwingt respect af', aldus Van der Knaap. Ook de wethouder haalde dc begeleiding en opvang er bij: „Wij kunnen wel zaken creër en. maar als er geen mensen achter staan om de school draaiende te houden, dan is het niets." Voorzitter Klaas de Roo van de sportraad sprak eveneens van een grandioze prestatie om kampioen van Nederland te worden. Maar ook hij sprak relativerend: „Het is nog beter met elkaar sport te bedrijven waaraan je plezier beleeft, maar betrek ook het plezier met anderen daarbij." Zowel wethouder Van der Knaap als voorzitter De Roo kwamen niet met lege handen, waarbij De Roo alle teamleden vereerde met een oorkonde en bijbehorende medaille. Met le ge handen kwam ook niet Bu do Bond bestuurslid De Brui- K Nieuwe tassen voorde landskampioen ne. Ook hij complimenteerde Mahorokan met dit resultaat en als bijdrage voor het trai ningsfonds had hij 750 gulden meegebracht. Felicitaties waren er verder nog van de klaverjasvereniging van Mahorokan, waarvan afge vaardigde Witterland een klei ne 500 gulden voor de training spot overhandigde. Mahorokan. heeft sinds vorig jaar ook een supportersvereniging en na mens hen sprak interim-voor zitter Visser zijn waardering voor de vereniging uit Sjocrd Visser tenslotte, de captain van het jeugdteam, dankte allen voor de belangstelling en ka- do's, waarna de jeugd zich in een disko-feest kon storten. .Maassluis Ondanks wat sombere vooruitziehtlen kon CKC Maassluis aan het eind van het korfbaltoemooi terug kijken op een zeer geslaagd toernooi. De weersomstandig heden waren weer ideaal, het geen voor een sporttoernooi in de open lucht vaak een door slaggevende factor is. Ook in organisatorisch oogpunt klop te het weer. De teams konden hun hart op halen, want door het systeem kwamen zij elk voor tien wed strijden m actie. En een sport toernooi is een fijne gelegen heid om eens lekker te sporten zonder competitiezorgen. De dertig teams hebben daartoe volop de kans gehad. Vice-voorzitter Dick Hubert opende het toernooi en daarna konden de spelers en speelsters hun gang gaan. Om kwart over vijf kon hij de prijzen uitdelen. In de tussenliggende tijd speel den de wedstrijden zich af, die vlekkeloos verliepen op een en kele blessure na. Ook wethou der I. van der Knaap kwam een kijkje nemen tijdens het toernooi. Grote winnaar werd het Haag se VES, dat in drie poules de eerste plaats wist te veroveren en in één poule genoegen moest nemen met een tweede prijs. De prijsverdeling was als volgt: Poule A: 1. Valto De lier, 2. Ves Den Haag. Poule B: 1. Ves 2 Den Haag, 2. Succes Schiedam. Poule C: 1. Ves 3 Den Haag, 2. Charlois Rotterdam. Poule D: 1. Ves 4 Den Haag, 2. Dubbel Zes 4 Den Haag. Poule E: 1. Succes J., 2. O. Nassau J. In poule A moesten Ves en Valto door middel van straf- worpen beslissen wie één en twee waren. Gezien de reacties van de deel nemers kan CKC Maassluis te rugkijken op een zeer geslaagd toernooi, hetgeen tevens een prachtige afsluiting van het sei zoen *77-'78 betekende. Schiedam Ondanks de wereldkampioenschappen voetbal, zuilen de kam pioenschappen van Rotter dam doorgang vinden. Het begint morgenavond met de dames en amateurs. De dames gaan om 18.30 uur' van start en de amateurs om 19.30 uur op het par cours van de Hockscren- ner te Put tershock. Zater dag rijden junioren en nieuwelingen op het par cours aan de Doe tik a de hun kampioenschap en de veteranen en liefhebber? tenslotte rijden woensdag 28 juni in het Industrieter rein Lombar dijen. Maasland Maaslandse tafel- tcnnislicfhebbcrs kunnen bin nenkort in de openlucht hun favoriete sport beoefenen. Burgemeester en wethouders zijn namelijk van plan om aan de Kastanjehof een tafelten nistafel te plaatsen. Het colle ge meent dat het een goede zaak is om op die plaats een spelelement voor de jeugd te creëren. De echte tafeltennissers zullen er niet warm voor lopen, maar voor de jeugd denkt het college geslaagd te zijn door het plaat sen van een betonnen tafelten nistafel. De kosten daarvan be dragen 3500 gulden, waarvoor het fonds dorpsuitleg wordt aangewend. De tafel wordt gedragen door vier betonnen voeten, terwijl hot blad is afgezet met witte PVC kanten. Het geheel wordt gecompleteerd door een aan- schroefbaar aluminiumnet, ba- tjes en pinpongballetjes zal de jeugd zelf mee moeten bren gen. Schiedam De Schiedam mer Jan Breur heeft een slechte generale gehad voor het Nederlands prof- kampioenschap dat zon-' dag 25 juni in Valkenburg wordt verreden. In de ron de van Zwitserland moest de Schiedammer samen met ploeggenoten Nidi den Hertog en Co Moritz nood gedwongen de bezem wa gen instappen, toen bleek dat de achterstand derma te groot was geworden dat zij de finish niet meer bin nen de vastgestelde tijd zouden kunnen bereiken. Deze achterstand was noodzakelijk gewonden omdat de drie coureurs, de met materiaalpech' sukke lende Cees Bal, terug naar het peloton moesten bren gen. Echter, toen de dne heren de met veel vertoon ingehaalde Bal opwacht ten, stapte de kopman van Van Bode/Deuren dood leuk de bezemwagen in. Jan Breur, die eerste knecht van Cees Bal is, heeft ondanks de tegensla gen dit seizoen (eerder moest Jan Breur voortijdig de ronde van Spanje verla ten na een val) toch goede verwachtingen voor de ko mende titelstrijd. Breur: „In Limburg heb ik altijd goed gereden, dus we zien wel". Den Haag Tegen HBS leden de cricketters van Asvion een onverwachte 6I nederlaag na een wedstrijd die pas in de laatste over beslist kon wor den. Nadat HBS voor 172 all out had gespeeld werd konden de Schiedammers niet verder komen dan 13C al/ jL De cricketters van Asvion heb ben dit jaar meer moeite met een plaats in. de kopgroep dan voorgaande jaren. Ook tegen HBS IV kwamen de Schiedam mers niet uit de verf. Op het bowlen van Jim Mathew 5 voor 73, Carel Nolet 2 voor 22 en Ruud Mulder 2 voor 38, wisten de Hagenaars een respectabel totaal van 173 runs in de boe ken te zetten. Vooral Ron Risworlh met 53 en Anema met 32 waren de groot ste boosdoeners bij HBS. Uniek mag het feit genoemd worden, da» bij het fielden van Asvion geen enkele vang te noteren viel. Asvion-captain Carel Nolet koos voor een rus tige opbouw dat resultaat leek te hebben bij de stand van 93 voor 5 met bijdragen van Jim Mathew 37 en Steven Poll met 33 runs. Met wat sneller spel werd als nog getracht om het HBS-to- taal te bereiken of om het ge lijkspel met bonus te pakken dat op 138 runs lag. Dit is de Schiedammers met gelukt te halen. In de laatste over, met nog twee ballen in het verschiet en twee runs van 138 werd de laatste Asvionspeler gebowld, zodat inpluats van een 3—3 ge lijkspel het resultaat nu een 6—1 nederlaag was. Hiermee zijn de Schiedammers wat te rug gezakt op de ranglijst. Schiedam De internationale jeugdwedstrijden op het parcours van de Ahoy zijn een groot succes geworden. Elk jaar laat de AS GaribaJdlna (Italiaan se sportfederatie) voor de jeugdrenners een wed strijd verrijden, dit als beloning voor de goede opvang van de Italiaanse jeugd bij de SWV Harga. Het begon bij de 8-jarigen. De keiharde wind speelde de rennersisters) danig parten en niemand kon weg komen. De uitslag jeugd 8 jaar; 1 Eric Euser (Bairho poort), 2 Dik van As (Ahoy), 3 René Kobus (Harga), 5 Hennie de Rooy (Harga). Hetzelfde beeld bij de 9-jarigen, met alleen een verrassende winnaar. Jeugd 9 jaar: 1 Patrick Giessen (Feijenoord), 2 Bert van Nieuwkastele (Ahoy), 3 Leo de Brabander (Ahoy). De strijd bij de 10-jangen was ook erg levendig en hier was het geruime tijd Carlos Demurtas (Harga), die het met een uitlooppoging probeerde en leek te gaan slagen. Maar twee ronden voor het einde werd hij teruggehaald en was kansloos voor een ereplaats. Jeugd 10 jaar; 1 Fred Lems (Barrhopoort), 2 René Hermes (Ahoy), 3 Tine Deleer- snijder (De Mol), 8 Carlos Demurtas (Harga), 9 Piet van Dijk (Harga), 18 Luciano Pitzalis (Harga). Bij de ll-jargen moest een Harga-overwinning gaan komen, zo was de algemene opinie. Hier moesten de gebroeders Caliegari zeker de eer voor hun club hoog gaan houden.'Alles leek erop, want een kopgroep van negen renners (sters) kwam op de streep af en met weinig verschil won Jantje AJting, Hier was het rijden van EUen de Ruiter een openbaring. Door een val op achterstand gereden, wist 2ij als enige weer bij te komen. Jeugd 11 jaar: 1 Jantine Alting (De Mol), 2 Michel Dodde (Fijenoord), 3 Cees van Pelt (Hoekse- renner), 4 Claudio Callegari (Harga), 5 Mauro Cahega- ri (Harga), 7 Rolf Wittekoek (Coureur), 9 Ellen de Ruiter (Harga), 13 Marcel Kobus (Harga). Solorijder René Breestraat trok zich bij de 12-jarige renners niets van de wind aan en ging na een grandioos gereden wedstrijd als eerste over de streep. Jeugd 12 jaan 1 René Breestraat (Barrhopoort), 2 Teun Breur (Ahoy), 3 Guido van de Berg (De Mol). Alles bleef bijeen bij de 13-jangen en een massaal peloton kwam op de eindstreep af, waarop zich ifi de laatste honderd meter een valpartij voordeed, die de kansen van Gerard van Boven en Lorenz Kage- naar tot niets liet dalen en waarin de Dordtse renner Marcel Liefbroer met een hersenschudding naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Jeugd 13 jaar: 1 Servaas Roos (Ahoy), 2 Rob Rosenberg (Ahoy), 3 Peter van Haren (Hoeks erenner), 11 Gerard van Boven (Harga). De strijd bij de 14-jarigen ging tussen Rob Huisman (Harga) en Eric Meijer (Coureur) tegen de gezamenlij ke macht van Ahoy. Ging één van deze twee renners ook maar even verzitten, dan zaten ze gelijk aan het wiel en moesten alles terughalen. Eric Meijer, toch iets meer uitgekookt dan Huisman, wist in de eind sprint toch de gezamenlijke macht van Ahoy te verslaan. Eerder waren echter Blokzeyl en Seholte al ontsnapt, zodat er niet meer dan de derde plaats- inzat. Jeugd 14 jaar: I Pierre Blokzeyl (Ahoy). 2 John Schol te (Ahoy), 3 Eric Meijer (Coureur), 11 Kob Huisman (Harga).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4