SPORT ZRO groeit in de breedte Indeling volleybal competitie ISllill Brökling eerste winnaar Christine Beukema kringkampioen op de 100 vrij FC Vlaardingen contracteert Ronnie Schrier Dames Fortuna handhaven zich m inwoon*! i- v DRAPIC NAAR OOSTENRIJK Nooteboom eerste Medailles Dames B en P weer promotieklasse MAANDAG 19 JUNI 1978 K«i iiiilifiSSIiSll Brons voor SZC Post nieuwe voorzitter Maeslantsluys c iw Sportagenda Om hengelkampioenschap van Schiedam vd;sc/ww 5 Rotterdam Nog steeds geen bloemen op de ZRO-krïng- strijdJ Terwij] de tweede afle vering in bad West ander idea le omstandigheden konden worden afgewerkt, bleven kringrecords achterwege. Zelfs is het aantal starts minder dan vorig jaar, maar daar staat tegenover, dat de jeugd méér dan ooit binnen de „straflimie- len" blijft. De conclusie is dan ook. dat de kwaliteit in de breedte sterker is geworden. Niet in het minst hebben de zvvemclubs dat te danken aan het feit, dat zjj sinds begin dit jaar gebnuk maken van de re gionale trainingen van Dries Peule in bad West. Het aantal limieten dat tot nu toe is be haald, ontloopt het aantal van vorig jaar nauwelijks. Zater dagavond waren dat weer 34 zwemmers die een ticket Amersfoort verdienden, waar volgende maand de snelste tij den moeten worden vastgelegd waarvoor het hele jaar is ge traind. In enkele jaren tijd heeft het Barendrechtse ZPB in zijn ge heel de heerschappij overgeno men van VZC, dat nu als derde staat geklasseerd. ZPB/Unico kwam al tot een kleine dertig medailles, waarvan 14 gouden plakken. Rotterdam heeft zich aardig opgewerkt naar de tweede plaats, getuige de 22 medailles, waarvan 15 gouden Couditier Hoewel Diane Edelijn van VZC elke dag een zware condi tie-training in de benen heeft bij Peter de Visser in Almelo, is het opvallend, dat zij zater dagavond, althans op de 100 vrij, niet verder kwam dan 1.04.1. Een tijd die in haar serie langzamer was dan van winnaar Lilian van Westen, die er 1.04 voor over had, maar vér achter lag op die van Christine Beukema van ZPB, die met 1.0li) kringkampioene werd. Op dc 200 wissel zou datzelfde meisje van ZPB eveneens de titel voor zich hebben opgeëist, ware het met dat zij werd ge diskwalificeerd en Simone Vos het hoogste podium mocht be- klimmen. Op de tweede plaats eindigde nü Irma Voorham en derde werd Anneke van der mm WÊÈm-WÊÊ <D c- —t O O «T O ST O. 5 ZPBfUnico 14 11 4 29 Rotterdam 15 4 3 22 VZC 2 7 7 16 Poseidon 3 5 6 14 De Devel 2 5 7 14 De Lansingh 2 3 7 12 Kempvis 1 6 2 9 Merwede 4 2 6 Nautilus 2 2 2 6 Zeehond '73 1 2 3 PCG 1 1 1 3 SVH 1 1 2 SCOM 1 1 De Geul 1 1 SZC 1 1 Vlaardingen FC Vlaardingen heeft dit weekeinde Ron nie Schrier <23) gecontracteerd, die in het Zeeuwse Krab- bendijke speelde en geselecteerd was voor het Zeeuwse elftal. De Zeeuwse linkerspits is enkele maanden in onder handeling geweest met het Belgische Be veren Waas, de club die de bekercompetitie won, maar omdat Ronnie Schrier niet zeker was van een plaats in de A-selectie, koos hij voor FC Vlaardingen, Ook NAC toonde belang stelling, alsmede Feyenoord, waarvan hoofd scout Van der Hoeven de jonge, talentvolle Zeeuw enkele malen zag spelen tegen het Rotterdamse De Zwerver en Jodan Boys en in het Goudse voor de beker werd uitgeschakeld. Êèn van de vele starts. Ende, beiden van VZC. Bij de meisjes onder 10 jaar legde Eugenie Lewis van het Spijke- nisser Kempvis beslag op de eerste plaats in 1.17.1. Op die afstand, de 100 vrij, kwam zij tevens aan de limiet voor de nationale. Bij de meisjes geboren in '67 was de hoogste eer weggelegd voor Jolanda Kruithof van Nautilus, die de klokken op 1.11.1 liet stoppen. Dai beteken de eveneens de limiet voor de NK. Use Sindorf van Merwede was een seconde sneller dan Monique Kindermans van Zee hond op de 100 vrij voor meis jes '65. Haar tijd was 1.06. Bij de meisjes '64 ging de eerste prijs naar Tonny de Jong van Merwede in 1.07.4. Marian Boer van Kempvis kreeg hier het zilver in 1.08.2. Eline Herfst van zwem club Rotterdam, klokte op de 100 vnj bij de meisjes '62 1.02.7 en was daar mee ruim vier seconden sneller dan Thérèse Heykoop van De Lansingh, die op 1.06.3 stopte. Vlinder Bij de jongens onder 10 jaar, maar dan op het onderdeel 100 vlinder, was Gertjan Slobbe van De Lansingh goed voor de NK. Zijn clubgenoot Jan Pie- ter Riksman kreeg de zilveren medaille uitgereikt voor zijn 1.35.4. Emiel Dijkstra van Po seidon beheerste bij de jon gens r67 de 100 vlinder in i.23.8, ruim drie seconden snel ler dan Pieter Berkman van ZPB, die op 1.26.5 eindigde. Ane van Leerdam van De Lan singh was bij de jongens '66 de snelste in 1,18,4 en ook hier was die tijd goed voor deelna me van de NK. Trouwens, ook Wim Veldhoen van ZPÈ en Herman Okkerse van R bleven met resp. 1 18 6 en 1.21.7 onder de limiet voor de zomerstrijd. Remco Snuvcrink van Dc Zee hond uit Rozenburg dook op de 100 vlinder onder de 1.10 door, nu 1.09.5, vér verwijderd van Robert Nispeljng van De Devel, die in 1.17 tweede werd. Bij de jongens '64 was het feest voor Michel Groeneweg van Poseidon, getuige zijn 1.11.3, inclusief naar de NK, voor 2ijn 100 vlinder. Robin van Manen - van ZPB was de snelste bij de jongens '63, tod 1.07.4, vóór Marcel Blomsteel van VZC, die er 1.084 voor nodig had. Ane van Dijk van ZPB klokte bij de jongens '62 een tijd van 1.03,5 en Martin van der Vliet van Kempvis, die tweede werd, klokte 1.06.3. Enk van Westen van De Devel kon op de 100 vlinder Roet Bronkhorst met van winst afhouden, getuige zijn 1.04.9 tegen 1.04 3. door Bas van den Berg Ilse Sindorf van Merwede be heerste de 200 wissel meisjes 'G5 in 2.45.5, en bij de meisjes '64 was dat Jolanda van Laar schot van R in 2.42. Simone Vis van R klokte bij de meis- Rotterdam Öp de twee de dag van de kringstrijd veroverde SZC zijn eerste bronzen medaille. Verant woordelijk daarvoor was Dennis van Alphen. die dc 100 meter vlinder voor jongens geboren in '61 aflegde in 1.11.9 eti daar mee tevens onder de li miet bleef voor deel na me aan de JVK. Winnaar van die afstand was Michel Groeneweg van Poseidon in 1.11.3, en de zilveren medaille was voor Arnold Nonnekes van R in 1.11.6. Van Viking-zijde verscheen op de tweede dag alleen Jacqueline van der Hoek aan de start voor de 100 vrij meisjes en dat leverde haar oen vijfde plaats op in 105.4. Winnaar uas hier fJhan van Westen van De Devel m 1.04 met Diane Edchjn in tweede positie, tijd 1.04.1. Maassluis Bij de damvereniging Maeslantsluys heeft voorzit ter T. Lent Eng de hamer overgedragen aan A. P. Post. Dat gebeurde op de algemene ledenvergadering, waar de ex-voorzit ter de post van penningmeester kreeg toebedeeld. 't Hart stelde zich niet meer herkiesbaar. De nieuwe praesos kreeg meteen de taak toebedeeld om de prijzen uit te reiken In het seizoen '77-78 werd J. 't Hart ongeslagen kampioen en dat leverde de Maassluizer een fraaie wisselbeker op. Op de tweede plaats eindigde T. Buitelaar en derde werd H Schippers, i De prijs voor het beste resultaat m de bondscompetitie ging naar J. 't Hart. Binnen afzienbare tijd zal in de huishoudelijke competitie worden gestart met twee groepen. jes '63 een tijd van 2.39,8 en bij de meisjes '62 was Eline Herfst de snelste in 2.29,3. Dia ne Edelijn overheerste op die 200 wissel bij de dames in 2.36,4. Robin van Manen van ZPB nam ook de 200 vrij voor jongens '63 voor zijn rekening in 2.09.2, en bij de jongens '62 was dat Arie van Dijk van ZPB in 2.12.4, Bij de heren was Erik van Westen van De Devel de snelste in 2.06.5, Vlaardlngen/Schiedam Voor de nieuwe volley balcompetitie zijn de dames van B en P, de opvol- fêr van Passage/VCJ, weer opgenomen in dc pro motieklasse. Samen met: Meteoor, Animo, TOP, WIK/BW, Flits, Spirit, Schippers/B, Kangoeroes, Bonwlust/O. 3, Jong Pendrecht en Krimpen. De reserve-heren van Volley'68, die onder deze naam de competitie ingaan, nemen het in de promotie klasse heren op tegen: Meteoor, Schippers/B, \VHV, Target 2, Intermezzo, Spirit, SI. Sport, SI. Sport 2, Voilido, Flits en Krimpen, 'Z-M é&hL't ;kv" x'vr De dames van B en P weer terug in het district. In de eerste klasse A zijn de heren van Both en Partners ondergebracht bij: Libanon 3, Ytun, Animo, Spint 2, Otte VC 2, Spivo, Pendrecht, Kangoe roes, Hou Stand, Tenaco en Data/DVO. Het standaardteam van de dames van Sheil speelt 6e nieuwe competitie in de eer ste klasse, onder meer tegen: Vovero, YUM. Volley '68, Hoek- sewaard, Aicazar, Viano 2, Otte VC, Alexandria, Apollo, Data C/DVO en Krimpen 2. Het tweede team van de dames van MVC spelen tweede klasse C, samen met Otte VC 2, Sduppers/B 2, ZVC, Schiet baan 2. Aicazar 2, Viano 4. Schovocomca, Hou Stand, Te- naeo. Both en Partners 3 en Anmpen 3. Voor de tweede klasse D zijn dat: Pendrecht 2. YCO, Animo 2, Sehiebaan, Schietbaan 3, Viano 3. Rovok 2, Volley '68 3, ZVC 2, MVC 3. Both en Partners 2 en Aicazar 3. Pas in de derde klasse D spe len twee standaardteams uit het Waterweggebied, namelijk MSV'71 en het VI aard ingse Ho ly. En wei tegen* Libanon 2. Schovocomca 2, Schovocomca 3, Volley'68 4, Schippers/B 3, Alexandria 2, Lekkerkerk 2, Hou Stand 3, Both en Partners 4 en Otte VC 3. De heren van het Maassluïse MVC spelen tweede klasse D, samen met: Libanon 5, Volley '68 3, Animo 3, Sehiebaan, Ai cazar, Viano 3, Schovocomca 2, Alexandria, Lekkerkerk 3, Ot te VC 4 en Krimpen 3, In de derde klasse E zijn vier stan daard teams bij elkaar onder gebracht, te weten: MSV '71, Sunlight, Holy en Shell. De overige pjoegen zijn: Vovero 2, Berms.se 2, Spivo 2, Spivo 4. Volley '68 4, Vicrpolders, MVC 2 en Pollux 2. De volleybalda mes van Sunlight tenslotte zijn ondergebracht in de vier de klasse G, samen ranct; Both en Partners 5, Otte VC 5, Ani mo 4, viano 5, Schippers/B 4, Alexandria 3, Hou Stand 4, MVC 5, Tenaco 3 en Krimpen 4. Maandag: Kringkampioenschappen zwemmen, bad West, 18 30 uur. Prijsuitreiking schaken, kanti ne WF, 19.30 uur. Dinsdag: VS VlaardingenCelentas (h). Zwaluwenlaan, 19 uur Com- priGroe noord (hs). Vergade ring MSK, G. van Wijnkade, 1.9.30 uur Woensdag: Kringkampioenschappen zwemmen, De Blinken, Capelle aan den JJssel, 18.30 uur. Open wielerkamp van R'dam, Lom- bardijen, 18 15 uur. Derde brid geavond, gebouw Irene, 19 uur. Schiedam—St. Lodewijk (hs), Harga, 19 uur. Neptunus—Spi nt (ds) Donderdag: Open wielerkamp. van R'dam, te Puttershoek, 18 30 uur. Vlaardingen De damesploeg van Fortuna heeft zich op de tweede competitiewedstrijd in de middenmoot van de derde klasse kunnen handhaven. In Steenbergen haalden de Vlaar- dingse dames' meer punten binnen dat op de eerste wed strijd. Op de 100 meter kwam Yvonne Smits tot een goede tijd van 12,6 sec, waarmee zij de snelste dame was. Op het verspringen noteerde zij een afstand van 4,93 meter. Dinah Booij deed over de 100 meter 13,5 sec. en wierp de speer 20,12 meter. Ire ne Smit deed het uitstekend op het hoogspringen waar zij tot een persoonlijk record met een sprong van 1,40 meter kwam. Op hel verspringen kwam zij lot een afstand van 4,38 meter. Willy Don noteerde op de 800 meter oen tijd van 2 min. 26,0 sec en sprong 1,40 meter hoog. Op het kogelstoten en discus werpen kwam Marlo Schcffers resp. tot 10,10 meter en 23,39 meter. Siska Over de Vest no teerde op het kogelstoten een afstand van 7,95 meter. De 4 x 100 meter estafetteploeg in de samenstelling Yvonne Smits, Dinah Booij, Irene Smit en WjIIy Don, kwam tot een goede tijd van 55,0 sec Vlaardingen Predrag Drapic, de Joegoslavische spits die FC Vlaardingen twee jaar terug binnenhaalde, gaat definitief naar Oostenrijk. Het afgelopen weekeinde kwam het bericht van de tweede divisieclub uit Karinthiè, dat zij accoord ging met de transfervergoeding. In een eerder stadium was Drapic zelf al tot overeenstemming gekomen. Omdat het seizoen in Oostenrijk erg vroeg start, begint Drapic volgende week al aan de training. Aan de overgang van de Joegoslaaf zit voor FC Vlaardingen een trainingsyveekeinde in Karinthië vast met het spelen van twee wedstrijden. Woudrichem De Schiedamse motorcoureur Willem Jan Nooteboom heeft tijdens de races om het kampioenschap van Nederland in Woudrichem voor een grote verrassing gezorgd. In de 250 cc-klasse, waarin Nooteboom dit seizoen in tegenstelling tot vorig jaar minder succesvol was, behaalde hij een knappe eerste plaats. In de 350 cc-klasse werd hij derde. De Naaldwijkse coureur Jack Middelburg, die in het kampioenschap van Nederland aan de leiding ging, kwam in de laatste ronde ten val en moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis worden gebracht. Hierdoor is Willem Jan Nooteboom, die in de klasse tweede stond, opgeklommen naar de eerste plaats in de strijd om het kampioenschap. Overigens blijft Middelburg in deze klasse favoriet De uitslagen: (250 cc) 1 Willem Jan Nooteboom, 2 Rini van Rasteren en 3 Bert Struyk; (350 cc-klasse) 1 Philip van de Stokke, 2 Bert Struyk en 3 Willem Jan Nooteboom. Schiedam Kil en win derig was het zaterdag aan de boorden van de Poldervaart in het Prin ses Beatrïxpark tijdens het eerste concours om het persoonlijke hengel kampioenschap van Schiedam 1978. Het aan tal deelnemers was ver geleken raet vorig jaar (avondwedstrijden) be trekkelijk gering te noe men. Slechts zesentwintig wedstnjd- vissers schreven in en kregen van het organiserende comité van de HSV „Schiedam en Om streken" dan ook visplaatsen met flinke tussenruimten, iets wat het geconcentreerd vissen ïn de hand werkte. Het laatste uur kwam er wat zon wat een verblijf tussen het oeverriet tot een genoegen maakte. Negen tien vissers kregen hun schep net te gebruiken en het was A Broklmg die met een vangst van 156 cm. maatvis winnaar werd. De doorslag hiervoor gaf de door hem gevangen karper met een lengte van 51 cm. Met slechts één cm. minder kwam T Steens op de tweede plaats. Verdere klassering: 3. H. van Loenen, 147 cm.; 4. H. van Zet ten (kampioen 1977), 146; 5. J. W. Blom. 132: 6. W. Bos, 118; 8. H. Zonneveld, 77; 9. T. Hol ster, 70; 10. H. L Vlasveld, 65; 11. W, P, de Jong, 59; 12. H. van Es, 56; 13. P. Verhaal. 49; 14 H V. Vlasveld, 47; 15. G. Zuidgeest. 45; 16, J. Koedoot, 42; 17. J. Florïsse, 42; 18. A. Kannegieter met 33 cm. vis. De gevangen ondermaatse vis werd met punten gehonoreerd. Deze punten tellen mee in het eindklassement bij eventueel gelijke standen. De pnjzen werden uitgereikt door de heer B. Sleeuwenhoek, voorzitter van de SHV „Schiedam cn Om streken" en bestonden uit kost bare hengels portal tributen. Het tweede concours van de serie wordt gehouden op zaterdag 1 juli, wederom met een afzon derlijk prijzenklassement

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5