SPORT Veel pech voor VS ¥laardingen Minder s treekder bies in zaterdag eerste klassen Schiedam sensationeel Een zee van wimfes¥@lvo245! Groenoord en Schiedam blijven winnen Excelsior '20 moeiteloos. Hermes DVS weer inzet MAANDAG 19 JUNI laïö Indelingen Jan Kïoos overleden Hi"»;ï!!Ï£; 2 3 BOVA VOLVO Dirk de Derdelaan 18, Vlaardingen, tel. 010-350055 Familieberichten VD/SC/WW 6 Vlaardiflgen/Schiedam Ondanks redelijk tegenspel 2ijn de honkballers van VS VTaardingen tegen Feyenoord opnieuw zonder punten gebleven. Schiedam en Groenoord wonnen beide weL Groenoord uit tegen The Black Lions met 3-3 en Schiedam thuis, in «en wedstrijd met een sensationeel scoreverloop van fifetimpo Twins met 9-8. VS Vlaardingen heeft zaterdag aan de Zwaluwenlaan tegen Feyenoord weinig kans op een overwinning gehad. Behoudens de eerste slagbeurt, zijn de mannen van coach Ton Benmngshof er niet meer aan te pas gekomen- Werper Paul Koster bleek te sterk vt*>r de thuisclub, die bovendien twee vangfouten m het middenveld noteerde. De eerste vangfout kwam al direct toen Jan Collins e^n verre klap in het middenveld gaf en Emile Demuynck de bal foutief beoordeelde. Collins kwam op twee en scoorde daama Feyenoords eerste punt. Toch deed VS Vlaardingen al direct iets terug- Tweemaal vier wijd voor Wim Pijpers en Emile Demuynck en een tweehonkslag van Cas Oostervcer bracht de thuisclub op 2-1. Daarmee had Vlaardingen al -zijn kruid verschoten zoals later zou blijken. Feyenoord echter nog niet. De Rotterdammers bouwden in een rustig tempo aan de zege. Twee punten in de derde inning, twee in de vijfde, en tenslotte drie m de laatste slagbeurt, waarbij opnieuw de Vlaardingse verdediging fouten maakte. 8-2 was de uitslag en die gaf de veldverhouding goed weer. Zondag op Varkenoord heeft VS Vlaardingen een redelijke kans gehad op revanche. Werper Jan Bonus kon Feyenoord de eerste twee innings goed afstoppen, maar kreeg in de derde slagbeurt met vijf honkslagen op rij ineens moeilijkheden. De thuisclub nam met dit tussenoffensief een 4-0 voorsprong. In de vijfde inning leek VS Vlaardingen iets terug te gaan doen. Jan Bonus, Wim Titans en Cock Kriek stonden abe dne op de kussens en A ad van de Berg 2orgde met een infield-hit voor 4-1. Gewond Op dat moment werd Emile Demuynck als pmchhitter ingezet, maar werper Wim Beckers trakteerde hem op drie slag. In de zesde inning opnieuw een situatie waarbij Vlaardingen drie honken bezet kreeg. Wim Tilmans sloeg, maar de bal werd een prooi van de tweede honkman, die een dubbelspel inzette en daarbij Jan Bonus raakte, die gewond op het gravel stortte. Piet van de Mark was inmiddels over de thuisplaat gegaan, maar de scheidsrechter stuurde hem (onterecht) terug, omdat hij time out had gegeven. Tegen deze verkeerde beslissing is VS Vlaardin gen in protest gegaan. Danig in de war om zoveel pech kwam VS Vlaardingen niet meer tot scoren. Feyenoord wèL dat voegde aan de vier punten uit de derde inning nogmaals twee punten toe, zodat de Rotter dammers ook deze partij van de dubbel wonnen, ditmaal met 6-2. SK Groenoord speelde in Eindhoven een goede partij en versloeg Black Lions, dat direct onder Groenoord op de vierde plaats stond, met 5-3. Vooral in de eerste periode van de wedstrijd was Groenoord produktief. Gerrit Smit opende in de eerste inning de score, hiertoe in de gelegenheid gesteld door een tweehonkslag van Ruud Stentler. In de volgende slagbeurt werd het zelfs 4-0 voor de Schiedammers, toen Mario Krabbedam, Sjaak Suvaal en Ger Droog scoorden. In de vierde inning was de Sc hied am se eindscore al bereikt, toen Ger Droog door Hans Vroon werd binnengeslagen. Black Lions had toen nog steeds geen enkele punt. Pas in de zevende inning kwam de thuisclub dichter bij Groenoord, toen Richard Vlaun met een teamgenoot op de kussens een homerun sloeg. In de laatste slagbeurt sloeg ook Gibbes nog een single-ho- merun en deze bepaalde de eindstand op 3-5. Zeist Beduidend minder echte streckderbies in het ko mende setzeoji jn Je zaterdag eerste klasse. Dat was de uit komst van de nieuwe - inter regionale - indeling, die afge vaardigden van de 28 eerste klassers zaterdag in Zeist on der ogen kregen. f*n waarmee men zich gematigd tevreden toonde. Immers, het was al lang bekend, dat de regionale indeling van het afgelopen sei zoen slechts als proef voor één jaar zou gelden. Barendrecht en rwH waren duidelijk on tevreden. Barendrecht-voorzit ter Simon Kelder liet weten, dat zijn bestuur niet tegen een in ter-regionale indeling is, maar dat hij toch wel graag een andere verdeling tussen de 11 verenigingen uit het westen gezien had. RWH vond met name het aan tal te verrijden kilometers (3000) toch wel weer een zware opgave. Andere clubs uit de regio legden zich bij de inde ling neer. Spijkenisse- voorzit ter Jo Witteveen suggereerde, mirniiuriiiiiiiniiiitniiiiinuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiHiuiifiiiQiitiiHiiiiiniiiiiiiiiiniiiiimmiiift Eerste klasse A: Bermekom, DOSK (Kampen), DOVO, Noord wijk. NSW, Nunspeet,- ON (Almelo) Quick Boys, SDCP (Putten), SHO Spijkerus- se, WHC CWczep) Ijsselmeervo- gels en Zwaluwen Vlaardingen. Eerste klasse B: ACV, Barend recht, D£T°. Go Ahead Kam pen Harkemase Boys, Huizen, Kozakken Boys, RCL, RWH, Spakenburg, Vitesse Delft, Vnoomshoopse Boys, Zwart Wit'28 SEIZOEN 19-8/79 2e klasse A: Ai terra, Amemui- den. A.Z.V.V., Excelsior M., 's- Gravenzandse g V., Krabben- dijke. Lyra. N_E.O.'25, Oranje Wit P.P.S.C., S.S.C/55, S.S.S., W.H.S.. Do Zwervers- 2e klasse B: A.S.W.H., Be Fair, Bolnes, Heerjansdam, Jodan Boys, Katwijk, Lisser Boys, Nieuw-Lekkerland. Rijnsburg- se Boys, Rijsoord, Spint, S.V.'35, Ter Leede- 2e klasse C: Amstelveen, Gei- noord, G'V.V.V., H.C.S.C., Mar ken. N.D-S.M.. N.S.C., S.D.V.B,, V.V.OG., V.V.o.P., IJmulden, Z.C.F.C, 2-O.B. 2e fcjasse D: A.V.W.'SS, CS.V."28, Etxter Vooruit, Lunteren, Olympiads, O.W.I.O.S., S.K.V., S.V.Z.W., Urk, Voorwaarts V., W.V.F., W.Z.C. 2e klasse F: Blauw Wit'34, Drenthina, Elun, Flevo Boys, Hollandscheveld, H.Z.V.V., Joure, Leeuwarder Zwaluwen, O.N.S., Oranje Nassau, S.J.S., Vcendam, Workum 3A; ARc, Capelle, Die Haghe. DOTO, DSO. DUNO, Koude kerk, Rozenburg. Schoonho ven, SVPTT, Unicum en Zuid- Jand. 3B: De Alblas, Excelsior P. Groot Antmers, Groote Lindt, Heinenoord, HVO, Piershil, Phoenix, Sunlight, SC Voorne en De Zwerver. 4A: DEVJO, HBSS. Hoekse Boys, *s-Cr»venzandc, Maas dijk, Monster, MW27, Naald wijk, Scheveningen, Semper Altius en Vlaardingen. 4B: DSVP, Ha2erswoudse Boys, JAC, KMD, Sportclub hissc. Loosduinen, Randstad Sport, SEV, Dc Sleutels, SVGBD en SVOW. 4C- Hermandad, Herkmgen, Hdlegerscg, Hoogvliet, FC Ma luku, Pelikaan, Satelliet, Stel lendam, TOGR. TSB en WGZ. 4D: Arneide, ASH, Bergam bacht. GJS, Haaften, LRC, Maasdam, Meerkerk, WOB, WNC en ZBVH. dat de KNVB wellicht vereni gingen, die reiskosten maken, die boven het gemiddelde lig- gen, tegemoet zou kunnen ko men, maar zaterdag-voorzitter Fokke Remmers veegde die suggestie van de tafel door te zeggen, dat zoiets eerder een zaak voor de clubs onderling is. SHO had liever een regiona le indeling gezien, maar was niet ontevreden, evenals Vites se Delft, waarvan voorzitter door Leo Touw van der Poel alweer optimis tisch verklaarde, dat er twee vtiegtochtjes (naar ACV en Harkemase Boys) in het ver schiet lagen. Overigens heeft de zaterdag- commissie het plan om tot dne eerste klasse-groepen te komen nog steeds met laten varen Fokke Remmers accentueerde nogmaals, dat het sociale as pect (een hele dag weg van huis om te voetballen) voor zijn commissie zwaar telt en men derhalve bezig is te onderzoe ken of een dergelijke uitbrei ding van de eerste klassen over enkele jaren kan worden ge realiseerd. Een voorstel om ook voor de zaterdag eerste klassers peno- de-kampioenschappen in te voeren werd door dc clubs af gewezen. De winnaar van een halve competitie tussen de pe riode kampioenen, 20a dan als derde zaterdag afgevaardigde kunnen deelnemen aan de be taalde KNVB-beker, een plaats die momenteel wordt toebe deeld aan de winnaar aan de zaterdagbeker. En daarmee hadden zowel za- terdagcommissie, als de clubs toch wel erg veel moeite. Ook een plan om de bekercompeti ties van de zaterdag- en zonda gamateurs samen te smelten vond weinig gehoor, hoewel op aandrang van t Spïjkenisse- voorzitter Jo Witteveen wel werd afgesproken, dat de za terdag- en zondagcommissies zich nogmaals over de kwestie zullen buigen om te bezien of er wellicht tot een werkzaam alternatief kan wordon geko men. Voornaamste bezwaar van de zaterdagcommissie tegen de sa menvoeging van de bekercom petities was niet alleen de pou le-indeling, maar ook het feit, dat er in de zondag sektor be duidend minder animo is voor het bekergebeuren dan bij de zaterdagclubs, waarvan ruim 90 procent jaarlijks inschrijft. Bij een 8-1 achterstand sloeg voor de Schiedammers de vlam in de pan: iuni!iiiiiiiiiiiiiiii!iiui:iiiiilii)'>Miiriiitiiliiiiiiiiriiii>iiiiiiiiii!tiiiiiiii)it!!MiiiMiiiliiiisiiiiitiiiiiiii Schiedam Hoewel hij al ge ruime tijd ziek was, Is afgelo pen zaterdag toch nog vrij on verwacht overleden Jan KIoos, mede-oprichter van de cricke tafdeling van Excelsior ]20 en die 43 jaar secretaris is ge weest van die club. Hij was erelid en in het bezit van een pauselijke onderscheiding. Bo vendien was hij bondsridder van de KNVB, afdeling Rot terdam. Jan KIoos asil morgen worden begraven op de kath olieke begraafplaats aan de Vlaardingerdijk. Effi-ffSïïïl ffi| Dc Volvu 245 is eigenlijk de verrassende combinatie van een Iuve personenauto en een ruime bestelwagen. Met alle kwaliteiten waar de naani Volvo voor staat. Maar bovenal onderscheidt de 245 zich doorzijn enorme laadruimte Zeer toegankelijk door de lage laadvloeren de ruime afmetingen van de achterdeur. Het zou geen VoKoJjn als er •geen rekening mei uw zicht als best uurder werd gehouden. Op de achterruit vindt u standaard een ruitewïsser. zodat deze ruit onder alle omstandig heden schoon blijft. Kom de unieke Volvo 245 inonze showroom bekijken en laat u dan door een proefrit totaal overtuigen. A\ 022 WEBER CAR B.V. OVERSCHIESEWEG150 SCHIEDAM POST BUS 224 T EL 01 O 150766 Schiedam De honkbalwedstrijd van Schiedam tegen de Brabantse Metimpo Twins ïs vooral wat de score betreft sensationeel verlopen. De bezoekers profi teerden met zes honkslagen van een zwak ke tweede inningsvan Schiedam-werper Wout Don, en kwamen met 5-0 voor. Wat Schiedam aan stag ook probeerde, Metim- po-werper Kees van de Heykamp was in blakende vorm (16 maal drie slag) en gar nauwelijks kansen weg. In de derde slag beurt lukte het aan Rob Stijl en Ed Jonkman om toch honkslagen te plaatsen, waardoor de stand 5-1 werd. Maar in de zesde en zevende innings liepen de Brabanders met drie punten nog verder weg: 8-1. Schiedam leek geslagen, maar juist dan kan de ploeg onverwacht vlam men. Werper Heykamp zakte wat terug en tweemaal vier wijd en een honlplag van Wim Falenstijn zetten de verdediging van de bezoekers onder druk. Zo zelfs dat een stootslag van Henny van Buuren totaal verkeerd werd verwerkt en Schiedam drie punten scoorde: 8-5. De allerlaatste slagbeurt maakte de sensa tie compleet. Wim Falentijn opende met een honkslag en Harry Rijngoud volgde hem op de kussens, waarna Fred Reymer met een driehonkslag beiden thuis sloeg. Heykamp werd op de plaat vervangen door Ab Dijkers en deze bood Schiedam de kans toch nog een overwinning uit het vuur te slepen. Jan Stijl kreeg vier wijd, coach Ton Ebben, die zichzelf inzette, sloeg een honkslag en bracht daarmee de partij en op gelijke voet: 8-8. Tenslotte sloeg ook Wout Don nog een honkslag, waarop het winnende punt werd gescoord. Me tim po-co ach Henk Kemper zal deze werperswissel nog lang betreuren, omdat hij daarmee een zeker schijnende overwinning uit handen gaf. Schiedam Met een minuut stilte voor de aanvang van de cricketwedstrijd Excelsior Krekels, werd de zaterdag overleden Jan KIoos herdacht, die ruim 42 jaar de Schiedam mers heeft gediend als secreta ris en ook aan de wieg heeft gestaan van de cricketafdeling van deze vereniging. Deze trieste gebeurtenis beeft Ex celsior er niet van weerhouden om met voor zich sprekende cijfers Krekels 124 alles uit tegen Excelsior 126 voor 0 van zijn opponent te winnen. „Hoe Krekels aan zijn punten totaal kwam is mij nog een raadsel", vertelde Excelsior- captain Koos Gouka bij het wisselen van speelwijze in de cricketwedstrijd Excelsior Krekels Door de toss te win nen had deze aanvoerder zijn tegenstander het eerst aan het batten gezet, met tot gevolg dat in een erg langzaam tempo ges coord werd. Op het bowlen van Rupert Gomes (5 voor 30) en Hans Gouka (2 voor 23) als de succesvolsten, wist bij de Hage naars alleen Henry Grevers 31 een redelijk antwoord op deze Excelsi or-aanval Ook Ron Valkenhof met 15 en Henk Hasselman met 23 runs zorgden ervoor dat het totaal van Krekels wel ten koste van veel batsmen langzaam maar zeker opliep. Zo viel het laatste wicket door een formidabel mooie vang van Rupert Gomes die, achteruitlopend, met één hand de bal uit de lucht plukte. Schiedam Op „Harga" heeft Hennes DVS de kracht onder vonden van een door Bloemen- daal aangetrokken cricket- coach Ted Foster. De door hem gespeelde centurie (103) runs waren de basis die Bloe- mendaal een 33 draw ople verde. „Zo'n buitenlandse coach geeft toch een scheef beeld over de krachtsverhouding in deze eer ste klasse als bij het team van Bloemendaai zelf'. Een uit spraak van Hermes DVS-eap- tain John Beyer die hiermee te kennen gaf, dat de prestatie van Bloemendaler Ted Foster niet steunt op een compleet team, maar op een enkeling die zijn elftal niet meeneemt in zijn eigen prestatie. Dit kwam het best tot uiting in de cricketwedstrijd die Hermes DVS speelde tegen Bloemen daai op .JHarga". Laat wicket- keeper Aad Stoulhandel de bal niet vallen, dan gaat deze „du re" speler voor nul aan de kant. Nu was het een dure misser, want wat de Schiedaro se bowlers ook probeerden, hij was niet meer uit te krijgen en stapelden de door hem gesla gen runs zich op. Bij het totaal van 103 werd deze speler uit gegeven door de umpire. Van de overige Bloemendalers kwamen alleen AJex de Geer 32 en Pim Kruyt 13 ih de dub bele cijfers. Dit alles op het bowlen van een voortreffelijk op dreef zijn de Henny van Wijk 4 voor 48, Jack Geeratz 2 voor 28 en John Beyer 2 voor 34. Dit had tot gevolg dat alle Noordhollanders voor het to taal van 178 all-out waren. Te vermelden valt dat Aad Stout- handel zijn „misser" in het be gin van de wedstrijd weer goed maakte door als wicketkeeper drie vangen te maken. Met de Schiedammers aan bat werd er erg voorzichtig ges coord. „We wilden nu eens niet de partij uit handen geven als voorheen, maar proberen om een resultaat te boeken. Een gevolg van de bespreking die wij met coach Kieth Cook had den, „aldus John Beyer. Toch gingen de Hermes-batsmen te snel uit naar zijn zin. Jack Geeratz 20. Eddy Ter braak 22. een fraaie 52 van Henny van Wijk, de II van Pieter van Noord alsmede de 20 n,o. van Paul de Roos, zorgden er voor dat op de laatste bal van de wedstrijd het verlossende laat ste punt werd gescoord, waar mee een gelijkspel en eerste bonuspuni werd binnen ge haald op het totaal van 143 voor 6. Door deze 3—3 deling is Hennes DVS weer twee pun ten uitgelopen op Krekels dat de laatste plaats in de eerste klasse inneemt Deze prestatie leverde hem een luid applaus op van het talrijke en door de reakties erg gezelli ge publiek. Krekels had intus sen een totaal van 124 runs opgebouwd. Koos Gouka had zijn mannen de opdracht meegegeven om geheel voor zich zelf te gaan spelen, «naar de voorzichtig heid niet uit het oog te verlie zen. Hij had deze toespraak kunnen beperken tot René Schewe en Rupert Gomes, die als openingspaar op spectacu laire wijze bezig waren de show te stelen. Gesteund door dat zelfde enthousiaste pu bliek wisten zij in snel tempo scorend de Krekelsaanva! van bet veld te slaan. Vooral Buby Pototski kreeg in slechts 5 overs een totaal van 43 runs om zijn oren. Had Kre kels ruim S4 overs nodig om dc 124 runs te maken, het Efccel- si or-twee tal presteerde het om in 15 overs dit totaal te passe ren. Hiervan sloeg Rupert Go- mes, doorspekt met veel zessen en vieren, er 82 runs. Toen de overwinning al binnen was, wilde Koos Gouka nog even doorgaan om te zien of er mis schien een innings2ege in zou zitten. Zijn hoop vervloog toen Rupert Gomes op 93 en René Schewe op 44 door Buby Po totski .verden gevangen. Hiermee verdween ook de sfeer rond het veld, al mochten Henk Kornet en Wim Putten het nog even proberen, maar toen ook laatstgenoemde speler werd gevangen, riep de aan voerder zijn mannen van het veld in de wetenschap dat de 6—1 overwinning een feit was. .Ken gemakkelijke overwin ning op een zwak battend en bowlend team, dat terecht op de laatste plaats in de eerste klasse staat". Met grote droefheid delen wij U mede dat, toch nog onverwacht var» ons heen ging mijn lieve man, onze zorgzame vader en fijne opa, JAN KLOOS in de leeftijd van 74 jaar Hij was begiftigd mei de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontilice en met de Ere-medaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Schiedam: TruusKloos-van Lingen Oegslgeest: Siem en Anneke Marguerite, Rob, Roxanne Schiedam: Trudy en Jan Jan-Ba rt. Pim, Marieke Maassluis: EllyenJan Robert jan, Koen, Tom Brielle: JohnenAdje Jasper Brielle: Marian en Ted Femke. Basje Schiedam, 17 juni 1978 Marconistraat 77a Dinsdagavond is ar om kwart vóór acht een Eucha ristieviering in de Kerk Van de H. Liduina en de H. Rozen krans, Singel 106 ie Schiedam. De gezongen Uitvaartdienst zal gehouden worden woensdag2l juni om kwart over elf in genoemde kerk, waarna om ca. half één de begrafenis volgt op de begraafplaats aan de Laan van Spieringshoek te Schiedam. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond na de Eucharistieviering in de Pastorie van de Kerk en na de begrafenis in de aula van de begraafplaats Geen bezoek aan huis

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6