SPORT Maas Vlaardingen bruist van energie SZC-heren moeizaam in derde ronde TITEL VOOR JAN ZWART „Realist blijven" Fortima- jeugd succesvol Mario van Kleef schaakkampioen VZC derde plaats WK uit de zorgen Nooteboom in de TT Overgangsklasse houdt financiële consequentie in HERSTEL SCHIEDAM WOENSDAG 21 JUNI 1978 Willem Jan Nooteboom: wmimgm Waterpolo §§|i|4s T I VD/SCAVW Assen Wtf/em Jan Noo teboom m de TT van As- sen. Een Schiedammer in eon race, die meetelt in de strijd om de wereldtitel. Exclusief voor de lezers van deze krant zet cfe Nootzijn indrukken op papier, aangevuld met ach tergrondinformatie over de drie dagen durende trai ningen en wetenswaardig heden over het bonte cir cus dat TT heel. Vandaag de eerste column van een serie van drie, waarin Wil lem Jan Nooteboom duide lijk maakt v<$ór alles rea list te blijven. ,/t Is me {Jan toch nog gelukt; een start in de TT van Assem Geweldig, in één woord- *t Heeft er een tijdje naar uitgezien dat ik 't niet voor elkaar jou kunnen Urjjgen, want vooral in begin van dit seizoen reed ik niet best. Maar ai zijn er toen men sen geweest, die er aan hebben getwijfeld of ik ooit wel eens „de oude" zou worden, z^jf heb ik er steeds Het volste vertrou wen in gehad. Uit voor gaande seizoenen heb ik namelijk geleerd dat ik pas goed ging rijden zodra de kamp*0errsraces waren begonnen- Je zou zou zelfs' kunnen zoggen; hoe mooier het weer, hoe beter ik ga rijden. Vooral afge lopen zaterdag tijdens de kampioensraces in Wotid- richem ging 't weer ouder wets lekker. Prettige na tuurlijk, om zo kort voor de TT nog even te kunnen laten zien dat je er bent. Je hebt dan echt even het gevoel het bewijs te heb ben geleverd dat de vorm er is en dat je start in de TT ook eeht terecht is. Tja, de TT. wat kan ik er op het moment meer over loslate», dan dat het voor elke Nederlandse mo torcoureur gewoon een he le droom is om ooit nog eens voor zo'h honderddui zend toeschouwers een rol van betekenis te kunnen spelen. Maar je moet in dit soort dingen natuurlijk wel realist blijven. Ui drie trainingsdagen sta ik voor de taak om een rondetijd te realiseren, die sneller is dan van twintig andere coureurs, y^n de vijftig renners, die zijn aange schreven mogen er name lijk maar dertig starten. Dus reken er maar op dat bet tijdens de trainingen al erg snel zal gaan- Maar niet voor niks zitten er dan ook *o'n tienduizend mensen naar die trainin gen te kijken. Nou sta ik natuurlijk wei op de eer ste plaats in de strijd om bet Nederlands kampioen schap 35O ccr maar ik be sef maar al te goed dat het in zo'n TT vooral aan komt op ervaring. In Hil- varenbeek en R^alte heb ik ondervonden wat het is om in dez^de race te zit ten als wereldkampioen Takazumi Katayanhb Pa trick Fernandez, Korki Ballington en ai die ande re grote mannen. I» feite is Jack Middelburg de eni ge Nederlander die in staat is met deze mannen op gelijk niveau strijd te leveren, maar ja, Jack is in Wondrichein gecrasht en zal zo goed als zeker niet mogen starten. Jam mer, want Jack had groot se plannen- Toch Is het voor de motorsport in ons land te bopen dat er in elke klasse een flink aan tal Nederlanders in staat zal üja zich te kwalifice ren. En natuurlijk hoop ik vooral, dat ik er bij zal zijn. Voor m'n monteurs. Hans Craina en Willem Freriksen, uiteraard ook voor de sperwers, hoop ik echt dat het goed zal gaan. We rijn er in ieder geval klaar voor. T Vlaardingen De Vlaardingse tennisclubs doen het uitstekend. Naast de promotie van het team van Holyl- Vlaardingen beeft ook Maas/Vlaardingen de overgangsklasse weten te bereiken. In de beslis sende wedstrijd tegen het Bnssumse Spieghel waren er slechts acht partijen nodig om de promotie te behaien. Bij een 6—2 stand in het voordeel van Maas werd de wedstrijd afgebro ken, omdat de achter stand voor de Bussu- mers inmiddels onover brugbaar was geworden. Hierna konden de bloe men tevoorschijn wor den gehaald, en de pro motie worden gevierd. Voor de club. die zijn thuis wedstrijden op het sportpark Soenda afwerkt, is dc promotie naar de overgangsklasse niet als een verrassing gekomen Voorzitter Arno van Wezel' „Ons eerste team is gewoon te sterk voor de tweede klasse Het IS alleen een gok met die promotiewedstrijden, je kan een zeer sterk team ontmoeten door Emile Schelvis maar voor hetzelfde geld, zoals dus dit seizoen, een zwak team Vorig, jaar werden we ook kampioen, maar troffen toen in de prornotieparUien wel een sterke tegenstander. De promotie brengt voor het eerste team, bestaande uit de dames Maria Dalitz en Joyce Find hammer, en de heren Re- né Koppe en Peter Dieckman, weinig consequenties met zich mee. Wedstrijdsecretaris Ro bert Klop rogge hierover: „De spelers hebben het hele sei2oen één keer in de week getramd onder leiding van onze oefen- meester Carel de Bruin. Dit is prima gegaan en daarom zul len we de samenwerking zeker Vlaardingen De jon gens A/B ploeg van de Vlaardingse atletiekver eniging Fortuna is bij wedstrijden voor de lan delijke competitie in Gorkum sterk voor de dag gekomen. Zo toonde Gilles de Kooij zijn goe de vorm door bij het discuswerpen met 31,48 meter cen persoonlijk record te vestigen en op dc 800 meter een tijd van 2 minuten 02,5 se conden te laten afdruk ken. Dingeman de Jong bracht op de 100 meter een tijd van 12,4 secon den op de klokken en noteerde bij het kogel stoten een afstand van 9,50 meter. Nieuweling Kees de Bie kwam uit op de 3000 me ter. Hij legde 3 kilometer af in een tijd van 9 minu ten 50,0 seconden. Op de 400 meter bestond de Fortuna-vertegenwoordi- ging uit Jaap Wagenaar, die er 56.6 seconden over deed. Hans Silvius nam het hoog. en verspringen voor rijn rekening. Op het eerste onderdeel kwam hij niet verder dan 1,75 meter en bij het tweede leverde 2ijn beste sprong een afstand van 5,36 meter op. Bij het speerwerpen trad Mar Schoten voor Fortu na in het strijdperk. Zijn beste worp was 38,96 me ter. De 4 x 100 meter estafetteploeg, bestaande uit Jaap Wagenaar, Gil les de Rooij, Hans Sil vius en Dingeman de Jong* bereikte de finish in een tijd van 47,1 sec. i Si het volgende seizoen continue ren, Er is voor de spelers ech ter wel een kleine financiële consequentie. Immers, we ko men nu wat uit de regionale sfeer en de reiskosten zullen dus wat groter gaan worden Bruisende ontwikkeling De vereniging Maas, die in 195J is opgericht, telt op het ogenblik elf actieve teams, waaronder één pupillenteani, dat wordt begeleid door Erno Oldenstam. Dit aantal zal in de toekomst zeker worden uit gebreid nu de tennissport in Vlaardingen (onder andere met het verschijnen van het tennispark van Hoogendijkl zo'n bruisende ontwikkeling doormaakt, en de vereniging VLTC heeft besloten om van het sportpark Soenda weg te trekken. Robert Kioprogge: ..Ondanks dat we een vrij hechte kern van spelers heb ben zijn er toch een een groot aantal gegadigden die bij ons ■willen komen tennissen. En nu VLTC naar een nieuw com plex gaat, kunnen wij uite raard weer meer banen gaan huren, dus ook meer teams voor de competitie inschrij ven. Het bestuur van de club, be staande uit voorzitter Arno van Wezel, wedstrijdsecretaris Ro bert Kioprogge en secretaresse Anke Veldhuis, vindt de sociale kanten van de tennisvereniging zeer belangrijk. Misschien moet de oorzaak hiervan ge zocht worden in de leeftijden van de bestuursleden. Arno van Wezel: „Niet alleen in het bestuur zitten jonge mensen, maar de gemiddelde leeftijd van de gehele vereniging is 25 a SB jaar. We proberen het midden te houden tussen een pure wedstrijd vereniging en een gezelligheidsvereniging. Robert Kioprogge; „Precies, daarom organiseren we. buiten tennisevenementen zoals toer nooien (waarvan er overigens één op 7/13 augustus op het programma staat), ook een groot aantal nevenactiviteiten. We hebben hiervoor zelfs een speciale feestcommissie, die de ze zaken regelt. Eén van die nevenactiviteiten is in vier jaar uitgegroeid tot een bijzonder gebeuren. Elk jaar wordt er een zogenaamde buitenlandse tennisweek ge- houden. Een evenement waar voor ieder jaar veel belangstel ling bestaat Anke Veldhuis: „We houden het nu voor de vierde keer en elk jaar genie ten de deelnemers met volle Het bestuur van Maas, v.l.n.r.: wedstrijdsecretaris Robbert Kioprogge, secre taris Anke Veldhuis en voorzitter Arno van Wezel. teugen. Dit jaar gaan we met de groep naar Bretagne jn Frankrijk, waar we zullen deel nemen aan een zogenaamd open-toernooi- Een toernooi, waar iedereen voor kan in schrijven. Het is duidelijk dat ook Maas/- Vlaardingen met de al eerder genoemde bruisende ontwikke ling van de tennissport gecon fronteerd wordt. Het tennissen is op het moment zeer aantrek kelijk voor een groot aantal mensen, misschien wel een té groot aantal, want de vraag (naar ruimte) overtreft nog steeds het aanbod. In ieder ge val is de tennissport meer dan ooit bezig zich van het etiket „elite-sport" te ontdoen. Schiedam De water- polohercn van SZC zijn op een moeizame wijze in <3e derde ronde van de ZRO-beker gekomen. In de eerste wedstrijd die de Schiedammers speel den verloren ze van Mer- wede met 6—7. In de eerste periode bracht Paul Goederond SZC op een 10 voorsprong. Toen Merwede een nu merieke meerderheid kreeg werd het gelijk: 1—1. In het tweede -pelde-::! benutte Willem Jan Looman een straf- worp voor SZC- De formatie uil Dordrecht kv.'um voor het vorst in de wedstrijd op een voorsprong door tweemaal uit oen man meer situatie te sco ren, Wim van der Kolk bracht SZC echter weer op gelijke voet met Merwede. In het derde kwart scoorde Merwede wederom uit een nu merieke meerderheid: 34. Willem Jan Looman zorgde via een achterwaarts schot voor 4—3. In het Laatste kwart liep Merwede tot 47 weg, doordat de SZC'ers na enkele vreemde beslissingen van het leidende duo het hoofd lieten hangen. Door treffers van Wim van der Kolk en Ben Kramer Freher kwamen de Schiedammers in de laatste minuut toch nog dichtbij. Hierna speelden ZPB en Wiek- Wim de Jong dubbele score slag tegen elkaar en dat werd 5—4 voor de ploeg uit Barend- recht. De SZC'ers kwamen hierna uit tegen Wiekslag en moesten winnen om een ronde verder te komen, daar er van de vier deelnemende verenigin gen drie over gaan. SZC revan- cherde zich goed want de Schiedammers wonnen met 11—2. Voorsprong In dp prrste periode kon Wiek slag nog enigszins bijblijven. Nadat Willem Jan Looman 0 seoorde werd het gelijk. Willem Jan Looman zorgde er voor dat SZC de eerste periode roet een 2—1 voorsprong af sloot. In het tweede bedrijf was het definitief met Wiek slag gebeurd, het tverd via doelpunten van Willem Jan Looman driemaal en Wim van der Kolk eenmaal 6—1. Hierna werd de goed keepende L« i-n van Nonrt'«-iïk nn« maal gepasseerd. In de laatste twee perioden liepen de Schie dammers nog verder weg van hun opponenten, doordat Paul Gast en Wim de Jong ieder tweemaal doel troffen en Wil- lem Jan Looman eenmaal en daarmee kwam de 11—2 op het scorebord. ZPB en Merwede speelden hierna nog tegen el kaar. De belangen in deze wed strijd waren niet erg hoog, daar beide ploegen al een ron de verder waren. ZPB won ui- De nieuwe kampioen Schiedam Schaakkampioen van Schiedam is geworden Mario van Kleef van het organiserende Schiedam. Op de tweede plaats eindigde Rcitsma en voor de derde plaats moet nog een partij gespeeld worden tussen Ben Riksen cn Maurice Smits. Reitsma of Riksen waren als favoriet getipt voor de titel, maar de 18-jarige Van Kleef verraste een ieder door de titel binnen te halen. Het toernooi is in zeven avonden verspeeld in hel clubgebouw van de vereniging Wilton Fijenoord op de werf in Schiedam. De laatste avond werd afgesloten met een wedstrijd snelschaken, die gewonnen werd door Ben Riksen, Een merkwaardig voorval deed zich hier voor wat in de schaakwereld als uniek beschouwd wordt. In de partij tussen Van Kleef en Smits zette de Schiedam- se kampioen Smits mat, maar Van Kleef zag dit niet en schaakte rustig door waardoor hij de partij verloren zag gaan. De overige uitslagen waren: Eerste klas Eric Emor, tweede klas Buunk, derde klas P. Weitering, vierde klas J. WeiterLng en m de jeugdgroep werd Martin Jung eerste. Schiedam De softbaldames van Schiedam nebben tegen HSCM uit Nucnen een opmerkelijk herstel te zien gegeven. Zij wonnen met 5—2 en met het duel tegen De Roef voor de boeg is de kans groot dat de Schiedamse dames zich uit de gevarenzone kunnen werken. Rotterdam Na drie kringontmoetingen zwemmen neemt de Vlaardingse zwemclub wat betreft de behaalde medailles de derde plaats in achter ZPB/Unico en Rotterdam. SZC staat op de één na laatste plaats met een bronzen plak. Het overzicht: goud zilver brons totaal ZPB/Unico 25 17 10 52 Rotterdam 21 11 7 39 VZC 7 10 9 26 Dg Devel 5 11 9 25 Poseidon 4 8 12 24 Dc Lansingh 5 4 8 17 Kempvis 2 7 8 17 Nautilus 5 3 2 10 Merwede 5 1 3 9 Zeehond O 1 5 PCG 3 5 SVH 2 0 3 Strijen 0 2 0 2 SCOM 0 0 1 LAC 0 1 0 1 De Geul 0 0 1 1 SZC 0 0 1 1 Spartaan 0 0 1 t Totaal 239 medailles Hoek van Holland In de strijd om de Hoekse tennist!- te Is lieten ook de lagere groe pen zich niet onbetuigd. Zo leverde de B-groep Jan Zwart als winnaar in het herenenkel, vöór Werner Kramer. Het da- mesenkei was voor Joan van de Burg, die Lilian Liles ver- sloeg. De titel bij het dames- dubbel ging naar het koppel Liles/Zoetemeijer. Zij liet het duo Komaat/Groen achter zi ch. Het gemengd dubbel gaf wat spraakverwarring.. Het duo van de Burg won van het tweetal Van Burg. De overige uitslagen: De C-groep: Damesenkel: 1. J. Serruijs, 2. E, Huis. Gemengd- dubbel: 1- het duo Van Wijn gaarden, 2. het duo Huis. De veteranen-groep: dames-dub bel: 1. Pille /De Lint 2 Van Duijn/Van der Endt. Gemend- dubbel: 1- G. van Omme en H. Hogting. De jeugd: 8-10 jaar: Meisjesen kel: 1. Sandra Vroonland, 2. Yvonne Sluimer. Meisjes-dub bel: 1. Sandra Vroonland/Nata lie Jansen, 2. Karen van de Burg/Miranda Ophof. Ge- mengd-dubbel: 1. Sandra Vroonland en Gerald Wassink, 2. Karen van de Burg en Hen drik Sclirunder. 11-13 jaar: jongensenkel; 1. Piet Boon, 2. Rik van Nieuwerkerk. Meisjesenkel: 1. Sylvia Malen stem, 2. Margret van Erkelens. Meisjes-dubbel: 1. Femke Win- keler en Margret Erkelens. 2 Marieke Stam en Sylvia Malen- stein. Jongens-dubbel: 1. Taco Portengen/Gert Harm Winke- ler, 2. Rik van Nieuwkerk/Jan Klein. Gemengd-dubbel: I- Leo van der Nat en Femke Winke- ler, 2. Marieke Stam en Gert Harm Winkelen 14-16 jaar: Jongensenkel: L Dick van den Burg, 2, Michiel Frowein. Jongens-dubbel: 1- John Ophof/Dick van den Burg 2. Alexander Feddes/Michiel Frowein Schiedam De fancy-fair die de "voetbal vereniging WK heeft gehouden ten bate van de nieuwe accommodatie op het sport complex Bijdorp, is een enonn succes ge worden. Voorzitter Ruud Kooimans van de Kethelse vereniging was zeer tevreden over de grote inzet, die de leden hebben getoond om in een tijd van drie dagen een netto bedrag van 30.216,87 bijeen te bren gen. Er was een tekort van 30.000 gulden om de begroting sluitend te maken. Kooimans daarover: „Geweldig dat we over dit be drag zijn heen gekomen, de manier waarop wij dit gerealiseerd hebben is bewonde renswaardig".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4