SPORT Rob Jacobs is weer Excelsior 20 3 oven verwachting wimsmss Asvion ontvangt koploper HDVS: somber perspectief Jeugd tennis bij Holy 'Het wordt moeilijk' VERTO MARS Nooteboom in de TT Uitdaging voor coach Rupert Gomes Sportagenda RIJ DAG 23 JUNI 1U7Ü VD/SC/WW 7 „Het wordt moeilijker dan ik had gedacht. Gisteren, ging ik er nog heel optimis tisch van uit dat het me wel moet lukken één, van de dertig coureurs te wor den,. die zich voor de wed strijd zouden kwalificeren, maar nu weet ik pas echt hoe moeilijk het wordt. Momenteel sta ik op de dertigste plaats, dus dat zou betekenen dat ik op de laatste plaats sta. 2o te zien dus niks aan de hand, maar toch vind ik het niet zo'n prettig idee dat renner als Pekka Nurmi en John Newbold in de training langzamer zijn geweest Normaal gesproken zijn deze mannen veel sneller, zodat ik er mijn dertigste plaats net naast zou zitten. Vergeleken bij gisteren heb ik mijn tijd van 3.28.0 bijna tien seconden scher per gesteld, waardoor ik net onder Jack Middelburg sta, die met zijn 3.17.7 op de 29e plaats sta. Zo beke ken heeft Bert Struyk fan tastisch getraind, want hij kwam uit ap 3.12.6, het geen een heel knappe 19e plaats betekende. Overi gens merk ik nu pas hoe moeilijk het is om tussen echte professionals te rij den. Want vergeleken bij de overigen Hollanders doe ik het zeker niet slecht want Albert Siegers, Jack Middelburg en ik staan heel dicht bij elkaar. Bert Struyk lijkt in deze TT een klasse apart te worden, want naast zijn 19e plaats in de 350cc-klasse, heeft hij in de 250cc-klasse zelfs een derde trainingstijd staan. Formidabel, in één woord. Zelf blijf ik nog wat aan de voorzichtige kant, om dat ik er van uit ga dat het beter is je te kwalificeren, dan je als een .waanzinnige op je pet gaat. Daar heeft niemand wat aan. Neem Kenny Robert in de 500ec- klasse, die viel zo hard, dat zijn motor meteen in de brand vloog. Nee, wat dat betreft zie ik toch meer in mannen als Sheene en Ka- layama, die gaan ook erg hard, maar verliezen tege lijkertijd de voorzichtig heid niet uit het oog. Overi gens blijkt er vooral in de ontwikkeling van de ban-, den iets aan de gang te zijn wat tot nadenken stemt Gisteren kregen we van Michelin nieuwe slicks, en prompt bleek hoe belang rijk het is om op een re genachtige circuit over goede banden te beschik ken. In de regen reed ik 3.28, dus net zo hard als tijdens de eerste training rr*>t droog weer. Om echt iets te kunnen gaan beteke nen moet ik nog wel een tikkeltje sneller rijden, want Uncini reed er bij voorbeeld een snelste ron de uit van 3.05. Wel moet ik zeggen dat er erg veel wind staat, en dat scheelt zomaar drie seconden. Toch geloof ik dat we op de laatste trainingsdag nog wel wat sneller kunnen, want voor alle zekerheid gaan we de cylinderkop lichten en proberen de af stelling nog iets zuiverder te krijgen- Positief vind ik echter dat tijdens de rij dersvergadering besloten is een hele opwarmronde te rijden. Dit is voor dg, banden, gezien de hoge snelheden van tegenwoor dig, een goed besluit. Want aJ gaat het hier dan nog steeds om een snelheids- sport, de veiligheid is en blijft een heel belangrijk ding. En wie anders dan de rijder kunnen er over oor delen. wanneer iets inder daad veilig is. 'Bij .ÖHS krijgen ze alleen door Marlijn Verwaaijen consump mebonnen' Rob Jacobs: „We gaan vooral hard aan het tweede elital werken." '/„W&ssótö/X v. Schiedam Trots laat hij de kaart uit Mendoza zien. Ondertekend door onder meer Willem Suur- bier, Jan Jongbloed, Pim Doesburg en nog wat „Oranjeklanten". De kaart is bestemd voor Bob Jacobs en verstuurd omdat zijn voetbalmaten hem alsnog willen feliciteren met de promotie van DHS. „Dat is klasse hè?", is de stop-regel die veelvuldig uit zijn mond komt. Ook van toepassing bij de ansicht. Rob Jacobs is weer helemaal de oude. Na de nu wel bekende na-competitie braken spannende tijden aan voor de kersverse B-trainer. Contractverlenging kwam andermaal ter sprake en het bestuur van DHS, niet helemaal ingewijd in deze materie, zei niet direct „ja". Jacobs blufte niet deze keer en hield aan zijn eisen vast. Het verlossende ja-woord" van DHS kwam inderdaad, ai werd wel uitvoerig gespro ken over het nieuwe salaris. „Voor mij Is het afgelopen zoals ik bet me had voorge steld", zegt Jacobs nu. „Alleen in het premiestelsel heb ik wat water bij de wijn moeten doen. In eerste instantie waren we al eerder tot een akkoord gekomen, maar uiteraard moest dat worden herzien. Wel heb ik aanbiedingen van ver schillende clubs toen al afge slagen. Nu is het allemaal rond en ga ik keihard werken bij DHS." Schiedam Voor de cricketploeg van Excelsior *30 ziet de stand er halverwege de competitie bijzonder gunstig uit De gedeelde eerste plaats met de Amsterdamse clubs VRA en ACC is waarschijnlijk meer dan waarop de in de eerste klasse debute rende Schiedammers hadden durven hopen. „Een klassering die wij voor een groot deel te danken hebben aan de fijne sfeer in en rond het elftal", zegt aanvoerder Koos Gouka, die het overigens niet kan nalaten een kanttekening te plaatsen bij de enige nederlaag die Excelsior tot nu toe heeft moeten incasse ren. Hij; "Een gelijkspel (draw) had er tegen VRA zeker ingezeten." Een uitspraak waarmee hij natuurlijk niets wil afdoen aan het voortreffelijke spel van de Zuid-Afrikaan Acker- maa, die op Thurlede imponeerde. Rupert Gomes geen spijt Met het oog op de tweede helft van de competitie ziet de Ex- celsïor-aanvoerder de kansen op een eventuele titel zelfs toe nemen. Koos: „VRA moet het de komende drie wedstrijden zonder Ackerman stellen. Die ploeg zal dus vrijwel zeker punten laten liggen. Wat de titel betreft, zal het gaan tussen ACC én Excelsior, tenminste als we de huidige vorm kunnen vasthouden" De grote man achter de opmerkelijke resulta ten van het eerste elftal is zon der twijfel de voorzitter Bas Kornet. Onzer zijn leiding is het eerste team tot een succes volle formatie uitgegroeid. Bas Kornet; „We hebben nu een prima uitgebalanceerd elftal. Er staan zowel jeugdspelers als routiniers in." Variatie Die grote jeugdaanwas heeft het bestuur er toe doen beslui ten een buitenlandse trainer/- coacb aan te trekken. Een be sluit dat zeker bij de spelers goed gevallen is. Ras Kornet hierover: „Het aantrekken van Rupert Gomes is een schot in de roos geweest De oefenstof van de uit voormalig Brits Guyana afkomstige trainer is zo gevarieerd, dat iedereen er razend enthousiast over is. De oudere spelers slaan zelfs geen training over." Gomes, die trouwens ook voor de Schiedammers in de compe titie uitkomt, heeft de overstap naar Nederland zelf als een. uitdaging gezien. Bas Kornet andermaal: Hij heeft voor ons een aanbieding van de Engelse leageciub Northamptonshire afgeslagen. Een beslissing waar hij volgens zijn eigen zeg gen nog geen moment spijt van heeft gehad. En dat geloof ik, ook al gezien het feit dat vrij wel zeker is dat hij volgend seizoen weer van de partij zal zijn." Schiedam Op slechts enkele honderden meters van elkaar erwijderd vinden zon dag op sportpark Thurlede twee belangrij ke cricketwedstrijden plaats. Excelsior staat in de derby trgtn Hermes DVS voor de opgave om het lichte herstel van Her mes nog even tegen te houden. Bij Asvion krijgen de mannen van captain Carel No- let koploper Groen Geel op bezoek. Het thuis spelende Excelsior heeft het maken van veel spektakel bij de cricket wedstrijden al aardig onder de knie. In de wedstrijd van vorige week tegen hekkeslui- ter Krekels werd flink aan reclame gedaan voer deze zomersport. Het spectaculaire batten van vooral Rupert Gomes sloeg goed aan bij het talrijke publiek, dat deze vereniging bij de thuiswedstrijden altijd weet te trekken. Ook in de derby tegen rivaal Hermes DVS wordt 20 het één en ander verwacht, al zal Hermes zich niet zo'n gewillig slachtof fer zijn als Krekels. Met een opgedrongen rol van „underdog" weten de mannen van John Beyer tot opmerkelijke prestaties te komen. Vooral ook omdat bij Hermes Hen- ny van Wijk weer van de partij is. Het zal dan ook voor Koos Gouka en zijn makkers een niet gemakkelijke klus worden, waarin de Thurlede-bewoners als favoriet starten. Beide teams hebben geen wijzigingen in hun opstellingen. Deze mogelijk op hoog peil staande ontmoeting begint op Thurle de om 11.00 uur. Door de nederlaag van vorige week tegen HBS is Asvion wat weggevallen uit de top. Deze vergissing kan zondag weer goed gemaakt worden wanneer koploper Groen Geel op bezoek komt In de wetenschap dat Asvion op eigen veld tot heel wat in staat is, mag aangenomen worden dat de cricketters van Groen Geel zonder punten Schiedam zullen moeten verlaten. Eén van de belangrijke werk zaamheden zal zijn dat het tweede elftal weer uit de zo verguisde RVB wordt gehaald. Want de degradatie van het elftal staat de prestaties van een aantal selectiespelers in de weg. En zeker nu een flink aantal nieuwelingen de selectie zo groot maken dat er een paar naar het tweede moeten. Jacobs: „Het grote verschil is dat je df in de hoofdklasse speelt óf 's ochtends om half negen moet verzamelen bij bet postkantoor. Ikzelf zou er alles aan doen om dat laatste te voorkomen. Dat kan maar op één manier; jezelf in het eerste spelen. En we gaan natuurlijk veel aandacht aan het tweede besteden. Henk Degeling neemt ze onder zijn hoede. Hij zal eerst met mij mee trainen en daarna met een gerichte training proberen de knapen uit de RVB te halen." Het ziet er wel naar uit dat DHS over een goed technisch kader kan beschikken. „Ik ben ook erg blij dat Henk Verbrug- ge, onze verzorger, blijft. Dat was één van mijn eisen. Hij ligt erg goed bij de spelers en de samenwerking met mij is dit' seizoen optimaal geweest. Onze oude grensrechter, Henk van Vliet, wordt nu leider. Is ook een jonge, enthousiaste kerel" Zeven nieuwe spelers meldden zich aan bij DHS. Drie van hen, Sjaak Suvaal, Ronald Dijkstra en SW-er Van der Spoel, kent Jacobs niet Over de anderen zegt hij in het kort: „Rob Hoppe weet dat hij twee de keeper achter Jos Sparla zal zijn. Ik ben blij met zijn komst want er is nu een wat waardiger vervanger als dat nodig is. Pim Visser jr. ken ik van Hans Eykenbroek, Hij krijgt een kans, maar moet die wel pakken. Steve Cromwell Is in mijn ogen klasse. Ik heb hem vijf minuten gezien en dat was genoeg. Ik verwacht erg veel van hem op dat mid denveld, maar hij moet het wel waarmaken. En Robert Korengevel kan ik goed in die voorhoede gebruiken- Er moest daar gewoon wat meer concurrentie komen." Rob Jacobs heeft nu twee we ken vakantie achter de rug. Hij zal blij zijn als de bal weer gaat rollen. Spreekt tot slot zijn bewondering uit over de ma nier waarop DHS zich naar de top heeft gewerkt. „Tegen woordig wordt flink met de geldbuidel gerammeld bij di verse clubs. Die houden het niet lang vol. Bij ons krijgen ze per punt een consumptie bon. Zeg nou zelf, dat is toch klasse hè Vrijdag: Holy-Schiedam (hs), Zwaluwen]aan 19 uur. Kringkamp, bad West, 18.45 uur- Ledenvergade ring DHS, clubgebouw Ke- thel, 19,30 uur. Spirit-Nep- tunus (ds), Hargalaan, 19.30 uur. Prijsuitreiking schieten, Doelstraat, 20 uur. Vergadering VS VI aardingen. Zwaluwen laan, 20 uur. Zaterdag: Spartaan-Holy (h). Kringkamp, bad West, 17.30 uur. Kamp. van R'dam wielrennen. Dóen- kade. 11 uur. Vertomars te Maassluis, hele dag. Snel wandel tocht Hoek van Holland, 12 uur. Sportda gen WF, werd WF te Schie dam, 10 uur. Zondag: Schiedam-De Roef (ds), Harga, 11 uur. Lions-Schiedam (h). Groe- noord-K. Birds (h), Kethel, 14 uur. Holy-Spartaan (b). Zwaluwenlaan, 14230 uur. Excelsior "20-HDVS (cr), Thurlede, 11 uur. MSV *71- Green Sox (h), Steendijk- polder, 14.30 uur. Asvion- Groen Geel (cr), Thurlede, 11 uur. Sportdagen WF, werf WF te Schiedam, 10 Maassluis - Wandelsportver eniging VTM houdt morgen de 22ste VERTO-mars. De afstan den die gelopen moeten wor den zijn naar keuze 5-10-15-25- 40 en 50 kilometer. De start is in de Prins Remhardschool aan de Mgr. W- ML Bekkerslaan in Maassluis. De starttijd voor de twee langste afstanden zijn tussen acht en negen uur. De overige afstanden zijn tussen tien en twee uur. Het inschrijf geld is met herinneringsme- daïile 2,25 en zonder één gul den per persoon. Voor even tuele inlichtingen kan men bellen 01899-16310. Vlaardingen - Tennisvereni ging Holy houdt van 26 juni tot 2 juli een groot jeugdtoer- nooi voor zowel jongens als meisjes in de leeftijd van twaalf tot achttien jaar. Voor dit evenement, dat op het ten nispark aan de Willem de Zwijgerlaan wordt gehouden, zijn 278 inschrijvingen binnen gekomen. De grootste inschrij ving is bij de jongste groepen. Er zullen 370 partijen gespeeld moeten worden en daarom wordt reeds morgen gestart. De finales zullen worden ge houden op zondag 2 juli. Schiedam Bij een tus senbalans laat het eric- ketteam van Hennes DVS een wat somber beeld zien. Met alleen het Nijmeegse Quick nog onder zich, is de po sitie verre van rooskleu rig. Er zijn echter vol doende redenen aan te voeren, waarom het suc cesvolle seizoen van vo rig jaar niet kan worden geëvenaard. ïn de eerste plaats heeft HDVS Hen- ny van Wijk, één van zijn sterkste spelers be gin dit seizoen (door ziekte) moeten missen. Het zag er overigens hoopvol uit met overwinningen tegen Krekels en Quick N, maar daarna ging het snel bergaf- waarts. Een andere belangrijke zaak was, dat met name de jeugdspelers Edu Verhulst en Eddy Terbraak nog niet hele maal „njp" waren voor het grote werk. Bleef daarom over dat er resultaten verwacht wer den van een team dat ver bo ven de dertig ligt Als derde oorzaak voor de te rugslag kan worden genoemd de late komst van trainer/- coach Keith Cook, die niet eer der vanwege zijn werkzaamhe den uit Engeland kon komen. Overigens is deze sportleraar voor de Schiedammers geen onbekende. Vijf jaar geleden trainde hij ook al HDVS. „Na tuurlijk voel ik mij zeer ver eerd", zegt hij, „dat HDVS mij weer wilde hebben. Jammer genoeg vind ik echter het spel* IT.oy.r .ifc Ke'ith Cook...spelpeïl niet veranderd.* peil met erg veranderd in al dig jaren". Advies Captain John Beyer is In elk geval bijzonder ingenomen met de nieuweling.Jlij is weg van cricket bij wie ook iede reen terecht kan voor advies". De Engelsman vind het verder een vreemde zaak, dat de bui tenlandse coaches meespelen. „Foster, Ackerman en Trott- man geven daardoor een verte kend beeld van de kracht van de teams waarin zij spelen", meent hij. „Het verschil in kwaliteit is zó groot, dat zij door de rest van het elftal niet gesteund kunnen worden". Alleen wanneer Her mes DVS nog verder weg zal glijden en het behoud van het eerste klasserschap op het spel staat, zal Keith Cook op het veld zelf de touwtjes in handen gaan nemen....

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7