SPORT f Bestuur WF uitgebreid 1 SPURT MSV'71 glijdt uit Renovatie clubgebouw Holla kost twee ton Dimphy Wesdorp: teleurstellend BLESSURES STANDEN: DINSDAG 27 JUNI 1978 Wit shirt en groene broek Honkbal VD/SC/WW 4 o Jo van der Vaart ...maar twee velden... Vlaardingen Een groot bord, met namen boven een verkeerd ge bouwde bar, illustreert de actie van de "vrien den van roodwit". Pas 25 symphatisanten die honderd gulden uit hun portefeuille haalden om de sV De Hollandiaan aan een gerenoveerd clubhuis te helpen. Maar het symphatieke gebedel van voorzitter Jo van der Vaart zal niet bij lege plekken op dat bord blijven. „Daar heb ik veel te veel relaties door Bas van den Berg voor". Hij rekent zelfs voor, dat de NSF tien procent in de bouwkos ten (twee ton) kan bij dragen, subsidie, van de gemeente (60 mille) en de rest eigen inbreng. Centraal staat in elk ge val dat het eigendomme tje van De Hollandiaan vóór '80, wanneer de zondag derdeklasser zes tig jaar bestaat, gereno veerd moet zijn. Jo van der Vaart, san 6e voor- avond van zijn vierde seizoen: „De goedkeuring van de leden is er al, nu de centjes nog. Op de meerjarenbegroting van de gemeente staat weliswaar de post subdidie voor ons geprikt op '8t, maar ik heb de heren van de VRSR ai gewezen op het feit, dat wij liefst vöör ons zestig jarig bestaan "onder de pannen" willen zijn- Een nood zaak is het m elk geval wel, dat er weer eens jets aan het ge bouw wordt gedaan". Van der Vaart: „Vanaf '52, dus 26 jaar terug, toen het ge bauwd werd, kende het alleen maar onderhoud. Het gebouw met zijn typische vorm voldoet nog steeds aan de eisen, maar kan", aldus Jo van der Vaart, "veel efftoènter worden inge richt". De Holïsndiaan-ieden hebben zich al met grote teke ningen laten overtuigen, dat Jo van der Vaart wacht op gulle gevers met name de ruimte op de zolder benut kan worden. Het houdt zelfs m dat het bestuur bij vergadenngen de trap op moet. Verder zal de centrale verwarming op de zolder wor den gestationeerd, alsmede werkkasten. Daardoor zullen de keuken en de bar, die een andere plaats krijgen, vergroot kunnen worden. Uitbreiding van kleedkamers staat niet in het plan vermeld. „We hebben maar de beschik king over twee velden", haalt Jo van der Vaart ans uit de droom- „We zijn aan handen en voeten gebonden in het Nieu- welantpark. Jaren terug, toen Zwaluwen vanaf de Kethel- weg overstapte naar de Zwalu wenlaan, hebben we de kans gehad er een veld van de zater dagclub bij te krijgen. De toenmalige sportwethouder Walstra stelde toen RJKWIK en de De Hollandiaan voor het park te delen, maar daar kwam weinig van terecht". Het gevolg is wel dat de clubs uit het Nieuwelantpark tegen een "verouderde" buurt 2ïtten aan te kijken". Van der Vaart: „We hebben vierhonderd leden en gaan geen stap vooruit. Do sloop van de zg. Kaalslag heeft er verder toe geleid, dat er te weinig jeugd bij komt. Maar als de voortekenen met bedrie gen, ligt er een plan klaar om de omgeving van de Leyden van Gaelstraat weer helemaal vol te gaan bouwen. Afwachten maar!" Renovatie houdt de SV De Hol landiaan (voorlopig) op zijn plaats. Hoe lang nog? „Inder daad", realiseert Jo van der Vaart zich, „hebben we daad werkelijk gedacht aan de Broekpolder. Maar het vorige bestuur zette die gedachte uit haar hoofd. Toen is het zater dagclub V) aardingen gewor den. In het structuurrapport van VIaardingen staat echter wel aangegeven, dat op de sportvelden in park 't Nieuwe- lant wijk- en buurtgroen moet komen". Buurthuis Van der Vaart weer: „Dan zou ons clubgebouw een buurthuis worden. Maar gelukkig is het zo ver nog lang niet. De spor traad denkt zelfs over tien jaar of langer, In zo'n situatie zullen wij het gebouw moeten verkopen aan de gemeente en er zeker een nieuwe accommo datie voor terug moeten heb ben. Regeren is vooruitzien, zelfs bij een zondag derdeklas ser, die, dankzij een sterke eindsprint van stadgenoot VFC, geen tweedeklasser werd. Jo van der Vaart heeft er z'n eigen mening over, gaat over tot de orde van de dag wanneer hij zegt, dat De Hol landiaan thans voor een inter ne verhuizing staat. Prestaties komen even op de tweede plaats, al brengt ent housiaste trainer Hans Renirie zijn club weer tot de realiteit, De Hollandiaan staat voor een nieuwe poging om kampioen te warden. Jo van der Vaart: „Nou goed, daar doen we ook van alles aan. Maar alles col lectief om geen ruzie te krijgen. Centjes van goedgevende sup porters gaan m een pot, waar van de spelers nu allemaal een nieuw zomertenue hebben ge kocht. Ik houd zelf bij welk elftal aan de beurt is om naar een bowlingcentrum te gaan". Natuurlijk heeft de selectie meer voordelen, maar ook het tiende elftal, waarmee we gaan starten, moet mee. En niet te vergeten de jeugd". Van der Vaart: „We gaan ons op korte termijn beraden wat we moe ten doen om er weer een beetje jeugd bij te krijgen. De jeugd commissie gaat al naar zeven man. Nu zijn het er nog vijf, waarvan drie ook nog leider zijn. Daarom treedt de volledi ge commissie af. Nieuwe na men heb ik al". Sfeer? Van der Vaart: „Inderdaad staan we daar bekend om. Dat is de kracht van ons. Om het zelfs nog aantrekkelijker te maken komen er in de can tine (ver geef me het woord) enkele bar retjes aan de kant. Ook weer om de efficiëntie op te voeren". BeekHet optreden van de Sehiedamse wielren- ster Dimphy Wesdorp bij de nationale kampioen schappen in Beek is vrij teleurstellend verlopen. Zij gokte op een plaats bij de eerste tien, maar zag geen kans dit ook waar te maken. Dimphy: „Het ging gewoon niet. Het klimmen liep nog wel vrij aardig, maar op de andere stukken was ik niet vooruit te branden. Maar ja, cr was in ieder geval feest in de ploeg door de overwinning van Keetie en de tweede plaats van Bella- Schiedam— Herman de Bruin, de 14-jarige jeugdren- ner van Harga, heeft tijdens de ronde van Wemeldin- ge op drie plaatsen zijn onderarm gebroken. In het oekeuhuis In Goes moest de Schiedammer in het gips worden gezet. Ook Rcné Kobus van dezelfde club kwam te vallen, maar zag kans, ondanks een gapende hoofdwond, derde te worden- Tenslotte viel Jan Schipper een schouder uit de kom en dat gebeurde ui Dordrecht. Tevens liep hij een scheur in het bot van zijn. bovenarm op. Vlaardingen— De volley balvereniging Volley '68 heeft op een algemene le denvergadering het be stuursvoorstel tot statu tenwijziging goedgekeurd. De wijziging houdt in dat de naam Volley '68 is ver anderd in Broleco. Tevens ïs besloten dat het be schikbare sponsorgeld ten goede zal komen aan de spelers kleding (alle teams) en aan de uitbreiding van de zaalrulinte. De nieuwe ploeg zal gaan spelen in een wit shirt en groene broek. Daarbij heeft Bro leco voor bet nieuwe sei zoen twee spelers aange trokken. Het zijn Rob Mo relis en AJex Moret SchiedamOp de jaan-ergadering van de voetbalvereniging Wilton Feijenoord is het bestuur uitgebreid van zeven naar negen leden. Piet van der Zwam, die acht jaar Jang in het bestuur zitting had, is door drukke werkzaamheden gestopt. De drie nieuwe bestuursleden zijn: Wim de Vette, Ruud de Vette en Tom Jerdamski. Voorzitter Hennie van der Reijken hierover: „Ik ben blij dat we tot een uitbreiding van negen man konden komen. Het dagelijks bestuur is ongewijzigd gebleven, de nieuwe mensen zullen hoofdzakelijk ingezet worden voor de jeugdafdeling nu de bedoeling is dat we meer aandacht aan de jeugd willen gaan schenken". Als Wilton Feijenoord met ingang van het nieuwe seizoen in sportpark Bijdorp gaat spelen, komen de Schiedammers uit met negen seniorteams en zes jeugdelftallen. Waaronder voor de eerste keer een team van mini pups. Ook is op de jaarvergadering de oprichting van stichting Bijdorp besproken. In deze stichting zullen bestuursleden van zowel WK als WF zitting nemen. De bedoeling is deze stichting één dag voor de officiële opening van het sportpark op te richten. Voor de opening op 2 september zullen geen problemen zijn, aangezien het komende weekend de opstallen volledig glasdicht zullen zijn. VH: ijsijr >X;- V' ,v Hennie van der 'Reijken (I) beiden deel uit zullen gaan Bijdorp. f en Ruud Kooimans, die maken van de stichting Het clubgebouw van De Hollandiaan dat efficiënter zal worden ingericht Maassluis Bet bonkbalnegental van MSV7»! ver liest terrein- Was op eigen veld tegen de Zeeuwse tegenstander Green Sox totaal van slag-, miste het ritme om de gasten de pas af te snijden. De ooraaak waren de vangfouten die voornamelijk in de vierde en de achtste inning werden gemaakt op het midden terrein. Coach Cor van der Velden van MSV heeft de laatste weken veel op dat onderdeel geoefend, maar éénmaal in de wedstrijd verliezen de goede trainingen door de druk waarschijnlijk de waarde. MSV verloor deze wedstrijd met 58- Het scheelde maar weinig of door de impulsen van Van der Velden in de achtste inning kwam MSV bijna op gelijke voet In de gelijkmakende slagbeurt stond de thuisclub Op twee nullen. Aan slag was Sichem en deze sloeg een verre bal. Het leek de derde nul te worden, maar de Green Sox verre velder slaagde erin de bal uit te vangen. De partij was uit en MSV verloor zijn tweede wedstrijd. Coach Van der Velden over het negatieve resultaat: „Het evenwicht *5 momenteel enigszins zoek. Een moeilijke taak voor een trainer om daar snel verande ring in te brengen. Het team is een combinatie van jeugd en routine, en mog'bjk is in het verloop van de competitie de druk te ,-Toot geworden. Wij leken immers een goede kans voor de promotie te maken. Alles was er op gericht En dat breekt ons nu waarschijnlijk op. Wij zullen er keihard aan werken om snel tot goede uitslagen te komen". In de eerste inning kreeg MSV meteen een klap te verwerken. In de slagbeurt van Green Sox kwam de thuisclub met 0—3 achter te staan. In de gelijkmaken de slagbeurt werd het echter 2—3. In de tweede en derde inning werd niet gescoord en in de vierde inning kwam MSV zelfs gelijk met de tegenstander: 3—3. Toen kwamen de veldfouten en Green Sox nam een 3—5 voorsprong, maar in de zesde inning kwam MSV wederom gelijk: 5—5. In de zevende inning werd niet gescoord en in de achtste inning werd het definitief: 58. De werpcijfers van MSV-werper Jan van Spijk: 0-2—5. 0 De bouwcommissie van Zwaluwen vraagt morgen- avond de leden van die club toestemming voor een nieuwe tribune die aan de noordzijde van het eerste veld moet ko men. De bijeenkomst in bet clubgebouw begint om 20 uur. 0 De Sehiedamse korfbalclub Succes is nog steeds op zoek naar een nieuwe trainer/coach. Bij de CKC Maassluis heeft zich Theo van Veelen aange meld als speler, die afkomstig is van Oranje Nassau. 0 VZC heeft voor het eerst ingeschreven met een jeugd- team voor de landelijke com petitie. De Vlaardingcrs zwemmen tegen De Hoogwerf uit NaaldwijkSCOM uit Hoogvliet en Wiekslag uit Al- Masserdam. 0 Bij dezelfde zwemclub heeft een interne mutatie plaats ge had. Tcainster Roeli Bouwma van de waterpoloërs is gestopt en daarvoor is toegetreden Mi nus Brugmans. Bij de heren en dames is er samenwerking aan wezig met Rob de Gier en Ben Arons. 0 Bij de voetbalvereniging RKW'IK zijn oud voorzitter. Jan Remmerswaal en Age van VeJzen tot erelid benoemd. Beiden vanwege hun grote verdienste voor de zondagclub. 0 Daar gaat-ie weer, de spreuk van de week van HDVS: „Wie oefent met vlijt, bouwt totalen als kastelen 0 De eerste zeilwedstrijden van de wsv De Bonuneer heb ben de nodige prijswinnaars opgeleverd. In de gemengde klasse eindigde II. van Beek op de eerste plaats, gevolgd ia de klasse twee door mej. L. Kijkuiten In de schakelklasse werd K. de Vries winnaar cn in de finjollen J. Tettelaar. In de vrijheidsklasse A. Kool, in de kolihrikiasse L. Dekker, In de 16 m 2 klasse A. van Kee- ken, in de vlakklasse K. de Goede, bij de windsurfers F. de Gast en bij de atartprijzen J. Tettelaar. 0 De nieuwste aanwinst voor de cricketters van Excelsior *20 is een scorebord. Het js een stukje vakwerk geworden, dat zeker ook een hoofdklasser waardig zal zijn. Onlangs droeg de bouwer ervan, Wim Koevermans, de sleutel over aan secretaris Aad Vermeulen 0 Refoba zet voor het nieuwe seizoen twaalf badminton- feams in. Het eerste team, dat derde klas landelijk gaat spe len, ziet er ais volgt uit; J. Wijnen Kiems, B. Bouwman J. Bouwman en L. de Jong. Het tweede team is ondergebracht in de overgangsklasse en be staat uit; J. Bouwma, B, Mul der, M. van der Steen en A. de Vos. De eerste competitiedag is 2 september, 0 Bij Martinit werd afgelopen zaterdag het eerste reclame bord aangeboden. Wanneer de actie slaagt moet het hele hoofdveld vol staan van de borden. Opmerking van een goed gemutste Arie Verlinde, voorzitter van de Sportraad: „Ze hebben niet eens toestem ming gevraagd". Martinits praeses Aad van der Horst: Tegenwoordig moet je voor een spijker in de muur slaan toestemming hebben". 0 In het kader van de Culli- gan-competitie bindt VZC in het winterseizoen de strijd aan tegen AZC/Vnique. VZC/Rit- meester heeft afgehaakt. In de herfstvakantie maakt de zwemploeg een uitstapje naar het Engelse Scarborough. In totaal gaan er veertig zwem mers en vijf begeleiders mee. 0 DRZ zal nog een seizoen met de oude accommodatie verder moeten. In overleg met de KNVB heeft de Sehiedamse voetbalvereniging besloten de bouw van de nieuwe kleedloka len een jaar uit te stellen. 0 Schiedam naar Italië. De softbalsters van Schiedam hebben ingeschreven voor een groot toernooi dat in de Ita liaause plaats Livomo gehou den wordt Schiedam, dat zija wedstrijden op 16 en 17 sep tember afwerkt, is het enige Nederlandse tweede-klasse team dat voor het toernooi heeft ingeschreven. Afdeling A; Helios 9 17 Hoekloos 9 13 Renish 9 12 SOS 9 12 IHC Gusto 8 10 Racing Vetus 9 8 Simplex Boys 9 7 BBO 8 6 Slavenhurg 9 5 Bols Schiedam 8 3 NMW 9 3 Afdeling B: PTT 8 15 SG Nieuwelant 8 12 Schiecarton 8 11 LSO 8 11 VEGLA^O 8 11 ABN 8 7 Bas van der Heijden 8 7 NIVA 7 4 Kreuger 7 3 Tevopharm 8 1 Afdeling C: 10 18 Bode Boys Kuijpers 9 12 Euro tax 10 12 Meat Boys 9 11 Van der Boon 10 10 Nefkens Eurodam 8 B FC Gravel and 8 7 Tug Boys 8 7 Mafa Boys 8 7 Steens 10 6 Thcodex 9 1 Afdeling D: Helios 2 8 13 IHC Gusto 2 8 12 GZS 8 10 Coebergh 9 10 PTT 2 9 10 Van der Wijngaart 10 10 Hoekloos 2 9 8 SOS 2 9 8 SOS 2 8 7 Halvax 9 6 ABN 2 9 8 Bas van der Heijden 2 9 2

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4