bpöht Henk Breurvoorzitter RC Schieda Eric Meijer té snel „Vette" premies voor jeugdwielerronde Zwaluwen vraagt garantie voor bouw tribune Atletiek- centrum WOENSDAG 28 JUNI 1978 DRZ oefent Viscon- coursen Oefen programma TSB mi m i v^s*ï Sportstips \rDiSC,WW 4 Schiedam In het inter nationale jeugdloernooi in VFemeidinge leverde Eric Meijer van De Coureur een knappe prestatie. In de strijd bij de 14-jarige jeug- drenners namen Herman de Bruin van Har ga, Vlaardingse Eric en Ro bert Lupgens de kop. Sa- me» met nog zes andere renners beheersten zij de race. zij het dat na twee ronden in het Zeeuwse tand Eric Meijer iedereen rijn» hielen liet zien. Ui teindelijk finiste hij na een solo van achttien kilo meter als eerste. Zijn voorsprong was 47 secon den. In de tweede serie in dezelfde categorie werd Rofc Huisman van Har ga zesde, en dat was gezien zijn inspanning een te ka rige beloning. Ondanks bet feit dat René Kobus van Har ga een bloedende hoofdwond opliep, finiste hij bij de 8-jarige renners als derde. Sehiedam Het oefenpro gramma van de voetbalvereni ging DRZ is nu ook bekend. Op 6 augustus oefent DRZ te gen Martinit op het terrein van Martini t. De overige wed strijden zijn: op 9 augustus DVCDRZ, op 13 augustus WitRoodWit-DRZ, op 20 augustus DRZ—SVV 3. VTaardingen Vandaag houdt de VHB <Vlaar- ctingse Hengelaars Bond) voor de eerste maal dit seizoen een visconcours voor 65-plussers en minder validen. Plaats van hande ling is de singel aan de Zwaluwen! aan. Vanavond gaat de tweede ronde in de kanjercompeti tie van start, waarvoor de hengels uitgaan langs de waterpartij van het Van Heutzpark. Tussen 19 en 21 uur. Volgende week woens dag wordt het tweede vis concours voor mdividualen van vergunninghouders ge houden. In de middaguren volgt het eerste jeugdcon- cours in de Vlaardingse Vaart tussen 14 en 16 uur. Zaterdag 8 juh volgt het derde concours van de kampioenssene, waarvoor gevist wordt in het Aarka- naal. De loting hiervoor is maandag 3 juli m café Vo gel in Rotterdam, waar te vens de prijzen worden uit gereikt. Vlaaurdingen Het volledige oefenprogramma van TSB is bekend. Nieuwe trainer Dirk Koogenboom, die Jan van der Berg is opgevolgd, begint al op 20 juli met de training. Het programma: 29 juli: TSB-De Musschen. 5 augustus: TSB- GSS. 9 augustus: TSB-Excel- sÉor *20, 12 augustus: TSR-SC Botlek. 16 augustus: TSB-Ur- soes, 19 augustus: TSB-Flo- reant. 23 augustus: TSB-Trans- faliz, 26 augustus: Excelsior P-TSB. 'Renovatie wielerbaan hoeft niet veel te kosten' SCHIEDAM Het zit de Schiedarase Rennersclub Schiedam bepaald niet mee. Net als de stad geze gend wordt met een wielerbaan, valt de renners club uit eikaar in twee verenigingen, wat betekent dat Schiedam zich wat van de wielerbaan distan tieert omdat rivaal Harga daar de grootste vinger in de pap heeft weten te krijgen. fyZP-l Wielerbaan binnen enkele -.-.t, maanden weer te -4' berijden als het aan Henk Breur ligt Het parcours wordt door im mense vrachtwagens aan gort gereden en de gemeente biedt geen alternatief Alle plannen voor een clubgebouw vollen in duigen door gebrek aan bouw grond De RC Schiedam laat zich uiteindelijk verleiden tot het nemen van een clubsponsor en journalisten besluiten het noemen van sponsor tot het uiterste te beperken. Dus wei nig publiciteit voor Doe-het- zelf-zaak Frans van Thienen, die het nu voornamebjk zal moeten hebben van de „sand wichmannen" op de fiets. Een buitenstaander zal denken dat schlemiel RC Schiedam nu wel op sterven na dood zal zijn Een totaal van 12 renners lijkt inderdaad geen stevige basis te zijn voor een florerende wieler club. Wie met voorzitter Henk Breur babbelt, zal echter met de indruk krijgen te doen te hebben, met een man m zak en as. Die indruk verandert ook met als zijn vereniging hoofd stuk van het gesprek wordt. Natuurlijk, hij beseft als eerste dat RC Schiedam nu met di rect een hoogvlieger is Overhalen „Maar wij peinzen er ook niet over om renners over te halen in onze vereniging te komen rijden", verklaart hij vinnig. „Van die paar renners die we hebben, kregen we te horen Hoek van Holland De ne gende jeugdwielerronde biedt de jeugdige deelnemers bij voorbaat de garantie van een flink aantal prijzen. De pre- miepot is nu al zodanig ge vuld, dat iedereen erop kan rekenen een aandeel in de bult te krijgen. Behalve waarde bonnen van een gulden, die bij de sponsors besteed kunnen worden, komen er taarten, bloemen en andere prijzen uit de bus. Bovendien ontvangen alle deel nemers een speciaal ontworpen bermnering, terwijl de win naars van dag- en eindklasse ment leuke prijzen in ont vangst mogen nemen. De in schrijving via de scholen is in middels afgerond, maar dege nen die op maandag 17, dins dag 18 en woensdag 19 juli nog niet met vakantie zijn, kunnen nog inschrijven bij mevrouw Van Ooijen, Mahustraai 135, telefoon 2804. Het is dan echter wel zaak om er vlug bij te zijn, want in enkele leeftijdsgroepen zit men vnjwel aan het maximum aan tal deelnemers. Opvallend, en op zichzelf ook verheugend, is dit jaar het grote aantal meis jes dat deelneemt aan de ron de. Bijna net zoveel meisjes als jongens zullen op de weg ko men. De leeftijdsgrenzen voor de deelnemers zijn van 6 tot en met 13 jaar. Waarschijnlijk zul len in enkele leeftijdsgroepen de meisjes afzonderlijk kunnen njden dankzij het grote aantal inschrijvingen van de jongeda- VTzzrdingen Wanneer de leden van Zwaluwen vanavond accoord gaan met het plan voor de bouw van een tribune, aal die er binnen de kortstmogelijke tijd moeien staan. Deze week besprak een delegatie van bet bestuur met het "DB van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie de mogelijkheid voor een gemeentelijke garantie. Bet ligt namelijk in de bedoeling dat Zwaluwen een yMVnin^ wjj aan gaan. Eerder bracht een spontane actie bij leden en supporters al een bedrag van 45 mille op. Zo op het eerste gericht stond het Vlaardingse sportcollege met afwijzend tegenover het verzoek van de zaterdagclub. Wanneer de bouw doorgaat, zal dat conseqenties hébben voor de bossage aan de noordzijde van het hoofdveld, waar de tribune staat gepland. Wat dat betreft zal eerst het standpunt van de Vlaardingse plantsoenendienst moeten worden afgewacht Ia de toekomst wil Zwaluwen zijn sportpark aan ae Xwzlnwenlaan verder uitbreiden met een spelers- en kfcedkameraccommodatie. Dit ontwerp, inclusief een over dekte tribune, beliep een bedrag van 450.000 gulden. De bouwcommissie schrok daar nog al van. zo dat het nu •rijn uitbreidingen in fasen wil zien. Naaldwijk De voorbereidin gen om tot uitwerking te ko men van de plannen tot een atletiekbaan in het West land beginnen vastere vormen aan te nemen. Werd er vorig jaar al over gerept, het is na zeker dat binnen enkele maanden een Stichting Westlands Atle tiek centum zal worden opge richt. Rund Stetter, voorzitter van de Westlandse atletiekver eniging Olympus "70 maakte dat op de leden vergadering bekend. De Stichting, die los komt te staan van de vereni ging zal trachten gelden bijeen te krijgen voor een volwaardi ge alletiekaccommodatie. Olympus "70 blijkt daarbij niet stilzitten. In september gaat er een bou wstenenac tie van start die volgend jaar een vervolg zal krijgen- De Atletiekvereni ging hoopt hiermee 150.000.- bijeen te brengen om zodoende het 15-jarig bestaan in 1980 en een eigen clubgebouw te kun- dat men ze trachtte met een shirtje om te praten. Een der gelijke ledenwerving vind ik uit den boze". Omdat praktisch elke club uit de omgeving nu in het bezit is van een clubsponsor, is Schie dam tenslotte gezwicht. Per slot van rekening wil het wel de renners houden die het nu heeft. „Er zijn juist twee jeug- drenners bijgekomen en het ziet er naar uit dat we er ook wat oudere renners bij gaan krijgen", merkt Breur op. „Dus een klein beetje groei lijkt er toch in te zitten". „Natuurlijk blijft het moeilijk een leuk clubje renners bijeen te krijgen, als je niet beschikt over een clubgebouw en par cours", constateert Henk Breur spijtig. Op de vraag of de be kendheid van diverse van zijn coureurs geen reclame bete kent voor de club, moet hij toch ontkennend antwoorden, „Het is leuk als je vereniging renners heeft als Jan Brink man, Jan Breur en Ger Mak. Daar staat echter tegenover dat deze renners praktisch nooit op de club rijden. De binding met de andere cou reurs ontbreekt natuurlijk een beetje, doordat zij bijna altijd er gen 5 een koers hebben". Geen lusie Als het woordje fusie valt, antwoordt Henk Breur dat hij nooit een voorstander is ge weest van veel clubs in één omgeving. „Ik ben een groot voorstander van een fusie van bijvoorbeeld vijf verenigin gen". Zou men dan niet kun nen beginnen met stadgenoot Harga? „In principe zou het een logische zaak zijn als Schiedam één wielerclub be zat, maar het is voor ons on mogelijk samen te gaan met mensen die indertijd bij onze club zijn geroyeerd", aldus Breur. „Je royeert niet zomaar iemand, daar zit veel achter. Het is dus begrijpelijk dat een dergelijke, voor buitenstaan ders logische, fusie hierdoor onmogelijk is geworden". Schiedam en haar renners Ger Mak zelden op de club te zien. hechten toch wel waarde aan een eigen identiteit blijkt tij dens het gesprek. Een samen gaan van regionale wielerclubs tijkt dan ook niet erg waar schijnlijk. Daarom blijft RC Schiedam speuren naar een goed nieuw parcours. „Als de 's-Gravelandse polder is gere noveerd hopen wij er terug te kunnen. Wellicht kan één van de bedrijven daar ons voor zondagmorgen onderdak verle nen", aldus Breur, die de hoop op een eigen clubgebouw al heeft opgegeven. „Ook al zou er weer één Schiedam se wieler vereniging zijn, geloof ik niet dat we bij de gemeente gedaan zouden krijgen op dit gebied", merkt Schiedamse voorzitter bitter op. Voorlopig richt hij zich op het wielergebeuren dat op 9 augus tus plaatsvindt. Hij hoopt dan onder anderen profs nis Ceest Stam. Jan Breur en René Pij nen aan het vertrek te krijgen voor.de dernykoersen, die ge lardeerd zullen worden met wedstrijden voor liefhebbers, veteranen en amateurs. „Het blijft bij één evenement per jaar", verklaart Breur. „want voor meer ontbreken de liquide middelen. Ook deze dag is al leen mogelijk door de steun van het bedrijfsleven".' Wielerbaan Een bedrijfsleven dat overi gens ook nieuw leven zou kun nen inblazen bij de plaatselij ke wielerbaan. „De Stichting Schiedamse Wielerbaan hoort zich bezig te houden met dit soort zaken", merkt Henk Breur op, „maar uiteraard wordt er ook door de regionale clubs weieens een boom over opgezet, Ik weet dat er met enkele bedrijven en clubs heel wat kan worden bereikt Nog voordat de baan er was, had ik een tekening gereed liggen voor een houten baan, maar dat kostte toen 250.000, Nu hebben we deze baan. Het heeft een hoop gekost en je hebt er niets aan. Zouden ze me morgen vragen de zaak in handen te nemen, dan ben ik ervan overtuigd dat er over een paar maanden weer een goede baan ligt zonder dat dit overi gens veel hoeft te kosten", al dus Henk Breur die de wieler sport hoog in zijn vaandel heeft geschreven. Op en om de wielerbaan spelen dezelfde on verkwikkelijke zaken als tus sen RC Schiedam en Harga. Het heeft er alle schijn van dat het behelpen blijft met het wie lerleven in Schiedam. Daarom richt de Rennersclub met de naam van die stad zich nu maar op de eigen, beperkte aktiviteiten. Met de toekomst van een SM A (Sportmedisch Advies Centrumin Rotterdam is de bestaande in Schiedam alleen maar gebaat, omdat beide stichtingen er naar zullen streven een optimale samenwerking te krijgen. Voorzitter van de Rotter damse afdeling, die een deel van Rijnmond beslaatis de oud-voorzit ter van Feye- noord, Guus Couwenberg. „Gezien de dichtheid van de bevolking is bet gewenst dat er twee centra komen", aldus Couwenberg. „Ook in Amsterdam is dat het ge valHet streven is er op gericht dat alle sportmen sen gekeurd, geadviseerd en behandeld kunnen worden voor hun blessures. 0 In Maassluise zwembad Dol-Fijn slaagden alle kan didaten voor het A- en B-di ploma. In totaal kwam dat neer op 135 geslaagden. De beoordelingscommissie be stond uit mevrouw Entho- ven-Deppe en de heren L. Brinkman en J. van de Nou- welant De heer P. Goede- rond was gedelegeerde van de KNZB, 0 De Nederlandse zwem ploeg. die het afgelopen weekeinde aan een zesland- toemooi in Rome deelnam, stond onder leiding van de Schiedamse trainer Wim van Kranenburg. .Snelle tijden werden er overigens Schaaksimultaans in het Waterweggebied steeds meer in trek niet gezwommen", a/dus de huidige coach van Zlan/Vi- tesse„omdat de meeste zwemmers nog aan de zg. duurtraining bezig zijn". Uitspringers in dit gezel schap waren Berber Kam- stra en Maritaka van der Linden, de pupil van Dries Peute. De Rotterdamse werd tweemaal tweede op de schoolslagen. Tijden: 1.16.72 en 2.44.93. 0 Zaterdagclub WK zit een beetje met zijn handen in het haar omdat het nog steeds geen trainer heeft En de tijd dringt. De laatste kandidaat was Ger Pijl, maar die gaf de voorkeur aan het jeugdtrainerschap bij VFC. O Volgende week maandag houdt de schaakvereniging Schiedam een simultaan voor huisschakers. Maurice Smits, die daarvoor uitge nodigd is, omdat hij mo menteel tot de sterkere schakers van Schiedam be hoort, krijgt het moeilijk. Vorige simultaans wezen uit, dat de zg. huisschaken de hele avond goed spel hadden, maar op de valreep een beslissend foutje maak ten. 0 Het toernooi begint om 19.00 uur in het clubgebouw op de werf van WF aan de RubenslaanDeelname is gratis. Opmerkelijk is altijd geweest dat de jeugd vanaf zo'n acht jaar er al aan mee doet. 0 De badmintonclub Holy '77 heeft een eigen blad. „Op een slinkse manier", al dus de beide dames Jeanne en Lia, kregen wij „opge dragen eens een blad te ma ken" Het ligt in de bedoe ling dat het gestencilde blad eens per kwartaal ver schijnt „Gemakkelijk voor onze kinderrijke gezinnen", schrijft de redactie ia bet eerste nummer. Net to vaak als de kinderbijslag." Suggesties voor een naam van het blad worden gaarne tegemoet gezien. 0 De wedvlucht van Dc Vrijheid" uit het Franse Compiegne had een snel verloop. Door zuidwester- storm waren de duiven snel thuis. De eerste prysduif, die zijn hok bereikte, kwam op een snelheid van 1800 meter per minuut uit. De winnaars: 1-cvmb. S. Poort, 2- J. Wen teler, 3- B. Kooman en Kooij, 4- C. Robart Van Driest, 5- P. Wijntjes, 6-7- M Putters, 8- J. J. van der Vij ver er zoon, 9- 4f. Broekhui zen, 10- J. Triei.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4