Wielri j dersbond draait zich warm I DA-fractie houdt vast aan leidster Viaduct toch nog bruikbaar Aanrijding met gestolen auto? L.P. V.D. WEEK limndeWeek: DIEFSTAL UIT AUTO A Binnenkort knelpuntennota voor de eenzame fietser Politie zoekt getuigen: ARGENT ANTHOLOGY St Bouwspeeï plaats zoekt vrijwilligers Supermarkt tijdelijk dicht Natuur wandeling Pietspad tussen Schiedam Nrd en industriegebied Brede rijksweg 20 in plaats van extra weg VRIJDAG 30 JUNI 1978 VD/SCAVW 3 Vlaardingen Eerst konden ze het zo goed met elkaar vinden en nu opeens liggen ze in de clinch. ANWB, ENWB, het scheelt maar één let tertje. Reden voor eerst genoemde om haar bij- na-naamgenoot een pro ces aan de broek te doen. het valt te hopen dat het allemaal net een sisser af loopt, want in het geval de ENWB ver liest kost haar dat han denvol geld. En zoveel hebben ze niet. Het ganisatie, die Eerste Echte en Enige Nederlandse Wielrijders Bond. Zeker in deze streken, het Waterweggebied, waar de belangenorganisatie van de fietser pas sinds januari van dit jaar een afdeling heeft. Vol plannen zitten ze wèl. Als het aan hen ligt, wordt de binnen stad van steden als Vlaardin- gélï, iVTaassiuis ca Schiedam zo Elke zaterdag staan ze op het Vlaardingse Liesveld. De Eerste Echte Enige Nederlandse Wtelrijdersbonders. Natuurlijk met een bakfiets. Op het ogenblik zijn ze daar bezig met een enquétte. Vergunningen voor een standplaats in Schiedam en Maassluis zijn aangevraagd. Schiedam Biet Taverne blijft het CDA de komende raadsperiode aanvoeren. Haar plaatsvervanger blijft Siem Rosman, terwijl Piet Roozen is gehandhaafd als fractiesecreta ris. Slechts op één punt konden de confessionelen met stand- Schiedam De politie zoekt getrigen van een aanrijding die woensdagmiddag omstreeks vijf uur plaatsvond op de hoek va» de Broersvest en de Huis te Riviereweg en waarbij de 16-jarige RJl. een hersenschudding en wat schaafwonden opliep. De Schiedammer kreeg met zijn bromfiets geen vrije doorgang van een VW die op het kruispunt rechts afging. Onmiddellijk na de aanrijding ging de auto er vandoor. Later werd de wagen leeg teruggevonden op de Koemarkt Via het kenteken kwam de politie achter de eigenaar: Rotterdammer G,P. Deze zegt evenwel van niets te weten. Onbekenden zouden zijn wagen hebben gestolen. Getuigen van het voorval worden verzocht kontakt op te nemen met de verkeerspolitie, telefoon 260760. ARGENT ANTHOLOGY GrcartestHits.o.a. gBQjg Horn your head up mVS VAN 20.25VOOR ay Rotterdam- Nvv Binnenweg 91. Zwaanshals 361, Middellandplein 30. Meent 52, Groene Hiiledijk 222 Schiedam- Broersvest 57 Viaardinggrr Hoogstraat 117. Vlaardingen Doordat velen van de vaste ploeg met vakan tie gaan, dreigt de Bouwspeel plaats Holy volgende maand in moeilijkheden te komen we gens tijdelijk personeelsge brek. Het gaat voornamelijk om de periode van 10 juli tot en met 5 augustus. Vandaar dat jeugd werker Job Gorree van het wijkcentrum de Heipaal drin gend om vrijwilligers zit te springen, die de gemiddeld zes tig kinderen per dag kunnen opvangen. Het gaat om vier vijf personen, die rich de gehe le dag willen inzetten de jeugd te vermaken en creatief te be geleiden. Ook personen, die zich slechts enkele uren van de dag beschikbaar willen stellen zijn welkom. Job Gorree vraagt belangstel lenden voor dit onbetaalde werk zich op woensdag 5 juli of zaterdag 8 juli te melden bij de bouwspeelplaats of telefo nisch 744472 of 745142. vastig zijn: Piet Poot wordt de nieuwe penningmeester, omdat Wim Poels de gemeenteraad verlaat. In het stadhuis op de Grote Markt, waar de verschillende politieke partijen van Schie dam hun fractiekamers heb ben, is dat deze week besloten. Ook werden de onderhande laars aangewezen. De delega tie, die over de coDegevorrmng met andere politieke partijen gaat praten, bestaat uit Taver ne, Rosman en Poot, de oude kopstukken dus van de drie partijen die zich verbonden in het christen-democratisch ap pèl Dat onderscheid tussen KVF, ABP en CHU is tijdens de fractievergadering echter niet gemaakt, verklaarde Piet Roo zen gisteren. „Het was een ple zierige vergadering, waarbij met is gesteld dat van elke partij iemand in het fractiebu reau of in de onderhandelings- delegaüe moest zitten. Het zou den bijvoorbeeld net zo goed allemaal KVP'ers geweest kun nen zijn." Volgens Roosen zal het CDA de initiatieven van de PvdA voor de collegevorming moeten afwachten: „Dat is de grootste partij. Wel dringen wij aan op een open gesprek met alle par tijen bijelkaar. Voor iedereen zijn wij te beluisteren, wij heb ben geen uitgesproken voor keur voor samenwerking in de trant van die-wel-en-die-niet." Schiedam Een rood koffer tje met 25 muziek cassettes en een moerdopsleutel zijn gesto len uit een auto die stond ge parkeerd aan de Marconistraat in het Oosten. Om de spullen ter waarde van 270 gulden in handen te krijgen heeft de dief met een haakje een van de portieren geopend. Bij de politie heeft aangifte gedaan de 40-jange M.GJM van Saba Nederland BV. Uit een bouwkeet aan de Prin- sensteeg verdween een hand cirkelzaag ter waarde van 900 gulden. Het stuk gereedschap is het eigendom van bouwbe drijf Van Akemade. Personeel slid C.L.V.F. van der T.(3I) heeft de diefstal op het hoofd bureau van politie gemeld. snel mogelijk in een f-.etsvrien- delijke omgeving omgetoverd. Landelijk gezien is de ENWB koud drie jaren jong. Waarom er zo'n organisatie moest ko men? De ANWB begon de W in hun naam steeds meer te verloochenen, werd een echte toeristenbond en besteedde tenslotte alleen nog maar aan dacht aan het toeristische fiet sen. Het dagelijkse fietsen raakte geheel in het gedrang. Letterlijk. Even een. bood schapje doen op de fiets kan al gauw betekenen door grote broer auto tegen de trottoir band gedrukt worden. Dat was, volgens de ENWB, de dagelijk se praktijk van het fietsen in de binnensteden. De hoogste tijd daarom voor een groepe ring die nu eens echt de belan gen van de fietser ging verdedi gen, vonden sommigen. En zo werd de Eerste Enige Echte Ned. Wielrijdersbond geboren. Ook Vlaardingen Schiedam» en de andere steden in het Water weggebied kennen de nodige fietsproblematiek. Hoe kan het ook anders? Negen miljoen Ne derlanders maakt immers van zo'n ding gebruik. De één meer dan de ander natuurlijk, maar de situatie ligt toch wel zo dat, volgens berekeningen van het instituut voor Socilogisch On derzoek, het merendeel van de Nederlanders zich per fiets ver plaatst. Dat moet zo nu en dan wel spaak lopen. De ENWB afdeling Waterweg gebied noemt als punten waar de fietser zo nu en dan lelijk in de knel kan geraken onder meer m Vlaardingen het laatste stuk van de Hoogstraat, de Schiedamseweg, de Van Ho- gendorplaan. Een voorbeeld uit de Schiedamse binnenstad: de lange Haven, waar de eenzame fietser door onoplettende auto mobilisten bij tijd en wijlen tegen de pui wordt gedrukt. Maassluis heeft rijn Westland- seweg. En ook de Zuidbuurtse- weg, waarvan onze krant on langs nog meldde dat minister Tuyrunan er de maximumsnel heid van tachtig kilometer per uur weer wil herstellen, staat bij de fieiser bekend als een „helse" route. Een volledige opsomming is het niet, het zijn maar een paar voorbeelden. De ENWB afde ling Waterweggebied is bezig de problematiek allemaal eens keurig te inventariseren. Ze doen dat door middel van een enquétte die ze terijnertijd zal verwerken tol een zogeheten knelpuntennota voor de fietser. Fietsvriendelijk Een klagelijke groepering is de ENWB echter niet. Ze rijn niet bot-weg anti-auto, maar komen met heel reele, uiterst vriende lijk plannen die een oplossing moeten bieden voor de fiets pe rikelen in de binnenstad. Aan het woord is de heer Bra aks- ma, namens de ENWB afdeling Waterweggebied; „We rijn tot nu toe altijd heel positief beje gend door de diverse gemeen tes. Misschien gaat dat nog wel eens veranderen, je weet het nooit, maar we komen in elk geval veel minder agressief over dan een actiegroep als Stop de Kindermoord," De oplossingen die de ENWB voorstelt om tot een fietsbaar- der, leefbaardere binnenstad te komen rijn al evenmin agres sief te noemen. In het alge meen behelzen de voorstellen het aantrekkelijker maken van de binnenstad voor de fietser. Niet in de laatste plaats om de man of vrouw die nu nog even gemakkelijk de auto neemt ook op de fiets te krijgen. Concreet houdt dat voor Vlaar dingen bijvoorbeeld in; tijdens de koopavonden en op zaterda gen op het Veerplein een grote bewaakte fietsenstalling, bij de stoplichten een groene golf voor fietsers, fietsers toestem ming verlenen om bij rechtsaf - slaan rood te negeren (in Rot terdam is al een beginnetje ge maakt met deze verkeers-on- deugendheid; door de wethou der van verkeer zélf), kortom: de binnenstad zoveel mogelijk autovrij maken. „Zoveel mogelijk," herhaalt de heer Braaksma met nadruk. „Want het kan natuurlijk lang niet altijd. Wij rijn ook zeker met voor een strenge scheiding van verkeerssoorten. In bepaal de wijken, oude woonwijken vooral, zullen fietsers èn auto mobilisten naast elkaar voort moeten leven. Nu, in dat geval willen we alleen maar dat de automobilist rich zoveel moge lijk aan de fietser en al het andere langzaam verkeer aan past Daar moeten dan maatre gelen voor geschapen worden." Schiedam De co-op super markt aan de Floris dc Vijfde- laan in Vlaardingen gaat vanaf zaterdag 1 juli, in verband met de verbouwing van de winkel, dicht. De supermarkt wordt dinsdagavond 18 juli om hul' acht met een instuif geopend. Bewondering voor de vele bloemen en planten in het Hof op de door de afdeling plantsoenen van de gemeente Vlaardingen uitgezette route door het Hof en het Oranjepark. De wandeling, die bij de ingang aan de Hofsingel van start gaat, laat de bezoeker kennis maken met verscheidene soorten bloemen, kruiden en dergelijke. Vlaardingen De afdeling plantsoenen van het bedrijf gemeentewerken heeft een natuurpad uitgezet in Het Hof en het Oranjepark. On der de titel „Natuurverken ningen in het hart van Vlaar dingen" is inmiddels een boekje verschenen met een beschrijvende zomerwande- ling door deze parken. Op dertig plaatsen wordt de V parkbezoeker uitgenodigd halt te houden om tot m de tail te ervaren wat er leeft en bloeit. Bovendien krijgt de wande laar tussen de regels door m korte bewoordingen wat his torische informatie over ont staan en ontwikkeling van beide parken Talloze illus tratie1; en een plattegrond verluchtigen het geheel. Het zeventien pagina's tellen de boekje is voor de prijs van één gulden te verkrijgen bij het VW m de Visbank, bij de afdeling Voorlichting in de gemeentesecretarie of bij het kantoor van de afde ling plantsoenen aan de Hof singel Ook bij de gemeente- bibüoth'Hsk zijn de boekjes verkrijgbaar A UU-X"^ VA BK t\ w^a-S. fa„a«f7tn«iu»s v «"it"- "Hf 7 Schiedam „Volkomen onzinnig en overbodig was die verlengde Prinses Bea trix! aan. Het was ook zo'n ideetje uit de jaren zestig, toen hele asfaltlinten over het wijkje Bijdorp heen werden bedacht- Nu pieke ren wij daarover niet zneer. maar feit blijft: onder de spoorbaan van Rotterdam naar Den Haag is destijds een viaduct aangelegd, ge reserveerd voor de verleng de Prinses Beatrixlaan". En dat viaduct komt nu toch nog van pas, zegt Chris Zijde veld, wethouder voor stadsont wikkeling in Schiedam. Ook al komt de verlengde Prinses Beatrixlaan er niet, het viaduct zal van groot nut rijn, zowel voor de gemeente als voor rijkswaterstaat Wie uit Schiedams centrum komt en richting Vlaardingen wil over rijksweg 20, heeft mo menteel te maken met een ge vaarlijk korte oprit vanaf de 's-Gravelandseweg. Rijkswater staat gaat het viaduct, waarvan het bestaan maar aan weinigen bekend is, nu gebruiken om een betere, langere oprit aan te leggen: een* rijstrook die zal worden doorgetrokken tot aan de afrit naar Schiedam-Kethel „Wij hebben gezegd: als vrij dat ding nou niet meer hoeven voor die verlengde Beatrixlaan en jullie willen hem graag voor een veiliger oprit, waarmee tenslotte het Schiedamse ver keer ter plekke is geholpen, dan is dat prima, maar dan is er wel de eis: er moet een fietspad naast komen," aldus wethouder Zijdeveld. Dat fietspand zal slechts bij het het viaduct even naast de oprit lopen en verder de route vol gen, zoals die voor de verleng de Prinses Beatrixlaan al was aangegeven op de stadsplatte- grond, waarmee Schiedam nu nog werkt (een nieuwe kaart wordt wel eens nodig). Zijde veld: „Voor langzaam verkeer is er dan een goede schakel op eigen grondgebied. Mocht voor deze verbreding van de weg echter nog grond van Schiedam nodig zijn, „dan zal ik daar met ongenuanceerd te gen zijn", zegt Zijdeveld. De wethouder ziet er mogelijkhe den in om de verkeersstroom vanuit het oosten naar Sclue- dam-Kethel soepeler le laten lopen. Nadeel zou zijn, volgens hem, dat dan misschien sprake moet zijn van een stukje groen afsnoepen van het Prinses Bca- tnxpark. Afrit Het grootste probleem dat Schiedam met rijksweg 20 kent, blijft echter voorlopig be staan. Daarbij gaat het om de Een detail van de Schie damse plattegrond, waar mee de VW al stnds 1974 de stad verkoopt. Dat de kaart sterk verouderd ij, blijkt uit het feit dat de verlengde Prinses Beatrix laan - die er dus niet komt - ai vrijwel helemaal is aan gegeven. ten noorden van rijksweg 20. Het ene kruis je op de rijksweg is de, plaats van de huidige oprit vanaf de 's-Gravelandse- weg. De twee kruisjes ge ven de afslag aan, die vlak na het spoor komt. Op de plek van de drie kruisjes komt de nieuwe oprit uit op de rijksweg. zuidelijke nj banen, m de rich ting van Vlaardingen naar Rot terdam Bij de afslag naar het centrum van Schiedam is al menigmaal een ongeluk ge beurd. omdat de afslag vnj plotseling opduikt na het via duct onder het spoor. „Voor rijkswaterstaat zal dat veel moeilijker op te lossen ajn," 2egt wethouder Zijde veld. „Aan die kant van de rijksweg heb je namelijk geen kant en klare betonconstructie, die mogelijk maakt dat je de afrit langer maakt en eerder laat beginnen. Toevallig had je zo'n constructie nou wel aan de noordelijke kant, louter omdat vroeger die verlengde Beatrix laan daaronderdoor gepland was tussen Schiedam-Noord, bij bad Groenoord, en het indus triegebied. Dat fietspad leggen wij zelf aan, maar het wordt vrij goedkoop. Dat is het resul taat van onderling rekenen. Rijkswaterstaat draagt een steentje bij." Bij de gemeente bestaat de in druk, dat rijkswaterstaat de extra rijstrook ten noorden van rijksweg 20 wel kan aanleggen SCHIEDAM DAM 20 TEL 010-2617 39 VLAARDINGEN HOOGSTRAAT 81 TEL 010-34 79 66. T JEFF i WORLDS LANGE TUD NIET LEVERBAAR GEWEEST JEFF WAYNE'S MUSICAL VERSION OF „THE WAR OF THE WORLDS" f0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3