SPORT Wiebe lühÉ Pannekoek streeft naar handhaving' VS Vlaardingen krijgt het moeilijk mm ,ït' ©TIPS VRIJDAG 30 JUNI 1978 Sportagenda Nieuw beleids plan van DVO'32 Ondanks veel nieuwe gezichten in sckiedam-selectie: S Sf Overvol cricket programma - w*04 m Tweede plan VD/SC/VVW 4 Vrijdag: Schiedamse avond vierdaagse (bloemenhulde), .Mgr. Nolenslaan, 19 uur. jeugd toernooi tennis, Holy- singel, 18 uur. MSV 71—Sti Lode wijk (ds), Steendijkpol- der, 19.30 uur. Tennistoernooi TSF te Schiedam. Zaterdag: Neptunus—VS Vlaardingen (h). Profdam- men. Novotd, 11.30 uur. Jeugdtoemooi tennis, Holy- singel, hele dag. Tennistoer nooi TSF te Schiedam. Excel sior '20HDVS (cr), Thurlede, 11 uur. Asvion—Groen Geel (cr), Thurlede, J1 uur. Hengel- kamp van Schiedam, Polder vaart, 8 uur. Zondag: HCC 2—Excelsior'20 (cr). Hermes DVS—Krekels (cr), Harga, 11 uur. Hercule- s—Asvion (cr). Schiedam Ducks (ds), Harga, 11 uur. Schiedam—Geldrop (h), Har- ga, 14,30 uur. Den Bosch- Groenoord (h). VS Vlaardin gen—Neptunus (h), Zwaluw laan, 34.30 uur. Profdammen, Novotel, 11 uur. Hennes DV- S 3Spirit (ca-), Harga, 11 uur. Finales jeugdtoemooi tennis, Holysingel, hele dag. Bemis- se—MSV'71 (h)- Tennnis toer nooi TSF te Schiedam. Vlaardingen DVO '32 is de eerste club uit het Rijn mondgebied die 13 juli al met de training gaat be ginnen, onder leiding van nieuwe trainer Harry Bou quet He selectie is zó groot, dat de opvolger van ffim van der Windt op uit gebreide wijze kennis wil maken met de nieuwe se lectie. Voor het nieuwe seizoen heeft de grootste afdelings club van Rotterdam trou wens een nieuw beleids plan vastgesteld. Dat kre gen de leden te horen op de jaarlijkse algemene le denvergadering, die deze week in het clubhuis werd gehouden. „De VI aardmgse club wil nu eindelijk wel eens tot betere resultaten komen en een betere opvang van de A-junioren", aldus voorzit ter Ben Versteege. De in totaal vijf oefenmeesters: twee voor de senioren en drie voor de jeugd, zullen regelmatig bij elkaar ko men, onder leiding van hoofdtrainer Harry Bou quet Hij zal ook kunnen beschikken over A-s Delers. De niet geselecteerde A-ju nioren zullen beter worden opgevangen en gerang- schikt worden. Tevens komt er een subtop voor de elftallen drie tot en met vijf. Op deze jaarvergade ring werd tevens een be stuurswijziging vastge steld. Cor van der Windt en Hans van der Berg wer den vervangen door Jan van der Hoeven en Dick Mulders. De jeugdcommis sie werd teruggebracht van vijf naar drie leden en be staat nu uit: Dick Mulders, Joop Sloot en Gerrit van Alfen- Gespannen ge- zichten op de Schie- damse bank in het J bijzonder coach Wiebe Pannekoek die naar handhaving streeft. appSAj y Schiedam Schiedam kan beter. Een constate ring die, ondanks de stij gende prestatiecurve van de afgelopen weken, best op zijn. plaats is, aange zien de Schiedamse soft- baisters vorig jaar gede gradeerd zijn uit de lan delijke eerste klasse en momenteel weer laag op de ranglijst staan, als voornaamste oorzaak hiervan wijzen zowel de trainer als de speelsters op het feit, dat er veel nieuwe speelsters moes ten worden ingepast, waaronder bijzonder vee! jongeren. Coach Wiebe Pannekoek: „Ja, Schiedam kan ook veel beter, maar er hebben zich aanpassingsmoei lijkheden voor gedaan. En die moet je uiteraard eerst oplossen". „Die moeilijkheden ont stonden er toen een aan tal speelsters van het ou de eerste team het soft ballen door allerlei rede nen voor gezien hielden en nieuwe meisjes hun intrede deden binnen de selectie. Ook de komst van de nieuwe trainer Wiebe Pannekoek, die in plaats kwam voor wim Falentijn, bracht, zeker aan het begin van een seizoen, wat onzeker heid. Jane Besse, die bij afwezigheid van José Bergmans als aanvoer ster fungeert, hierover: „Het was in het begin duidelijk wennen aan el kaar. Maar ik geloof, na een paar jaar met Wim Falentijn te hebben ge werkt, dat Wiebe Panne koek, vooral bij de oude re dames, voor een ver frissing heeft gezorgd. De jeugdspeelsters heb ben dat waarschijnlijk weer anders ervaren". Eén van de eerste pro blemen waarmee nieuwe trainer Wiebe Panne koek al direct werd ge confronteerd, was de al eerder genoemde inpas sing van de jeugdspeel sters in het eerste team. Vooral het grote leef tijdsverschil (14-34 jaar) gaf nog al eens wrijvin gen binnen de selectie. Wiebe Pannekoek: „In het begin had je vooral VS Vlaardingen krijgt het tegen koploper Neptunus erg moeilijk. 0 Het bestuur van Schiedam- se Boys heeft zijn clubhuis een nieuw verfje gegeven. Bij De mos waren het de spelers die de cantine een nieuwe aanblik gaven. 0 De auto-crossclub Schiedam zoekt een nieuwe clubhuis- ruimte- En wel liefst op het terrein aan de 's-Gravenlandse- polder waar het zijn domein hééft. Overigens gaan de cros sers oefenen voor het nationaal kam pi ocnsclia p achteruit rij den, dat op 26 juli in Zand voort zal worden gehouden- De Schiedammers oefenen op 9 ju li hiervoor in de 'sGravenland- Se polder. De dertiende Schiedamse avondvierdaagse kent nog steeds geen défilé op de laatste avond- We! is er «en bloemen hulde op twee plaatsen- Eén aan de Juliana!aan en één aan de Westfranken! andsedijk. Tussen 19-30 en 29 uu_r stellen de wandelaars een kleine 2500- zich op de Maasbou levard, vooraf gegaan door de muziekkorpsen: Juliana, Har- pe Davids, St. Ambrosius en OBK- Uit bet Waterweggebied mo gen de volgende trainers mee doen aan de C-cursus, die het komende seizoen in Rotterdam zal worden gehouden. Dat zijn: Henk van der Bend (Vlaardin gen), Ferry Groenweg (Maas sluis)) Aad van Hassel (Vlaar dingen), Hennie Odijk (Vlaar dingen) en Gerrio Pijl (Vlaar dingen)- Het dagelijks bestuur van de VESK heeft deze week de vernielingen van de VJaar- dingse schooljeugd aan de or de gesteld. Hoewel het sche ring en inslag is, dat de jeugd zich uitleeft door het voorna melijk ingooien van ruiten, heeft het sportcollege beslist dat in bet vervolg de school hoofden daarvoor aansprake lijk zullen worden gesteld. t Ernie Streefkerk is weder om koningsschutter van de korfbai^^mging Vlaardingen t geworden- Voor de tweede maal en daarvoor won hij de finale van Dick van Ekelen- burg. Naast de wisselbeker werd er nog een prijs uitge reikt, een sportfiets. Die kwam in het bezit van trainer Frans Vermeulen, aangeboden door trainingsgroepen en de rest van de korfbalclub. Met stomheid geslagen, de spreuk van de week van Her mes DVS blijft achterwege. Het weekofgaan van de blauw witter bevatte maar twee vel letjes en die stonden boorde vol met criéket In verband met gebrek aan tegenstanders heeft de jeugd commissie van Excelsior '20 be sloten het cricket-jeugdkamp te annuleren- In de plaats daar van zijn er in de week tussen 17 en 22 juli andere activitei ten, met als afsluiting een twee daags toernooi op donderdag en vrijdag 20 en 21 iulL Bij DBGC, de in de competi tie de grootste concurrent van DHS, is spits Hans Teyn afge zwaaid. Na jarenlange trouwe dienst is dat voor de zondag een groot verlies. Schiedam Voor de Schie damse vertegenwoordigers in bet landelijk ericketgebeuren wachten dit weekeinde een druk bezet programma. Mor gen vindt op „Thurlede" het afgekeurde programma van vorige week plaats met de ont moetingen Excelsior *20-~Her- mes DVS en AsvionGroen Geel. Zóndag komen zij weer in het veld. Dan speelt Hermes DVS thuis tegen bekkesluiter Krekels, Excelsior *20 vindt in Den Haag het tweede team van HCC op rijn weg, terwijl in Utrecht Asvion het moet opnemen tegen Hercules III. Indien het weer geen roet in het eten van de crieketters gooit, kunnen met alleen zij, maar ook de echte liefhebber van deze sport morgen al ge nieten van een rasechte derby die zal plaatsvinden op het veld van Excelsior '20. Hier ontmoet de thuisclub stadgenoot Her mes DVS in een partij die veel gaat beloven- De toeschouwers kunnen een botsing zien tussen de routine van Hermes tegen het gedegen en enthousiaste spel van Excelsior '20. Tot nu is gebleken dat de strijdwijze van Excelsior een gunstiger resultaat heeft opge- leverd dan die van Hermes ge zien zijn plaatsing in de ran glijst tol nu. Hier staat Excel sior trots bovenaan, terwijl Hennes genoegen moet nemen met een plaats bij de onderste drie. Toch zal Excelsior-cap tain Koos Go uk a op zijn tellen moeten passen en dient hij en zijn mannen de in de eerste ontmoeting behaalde overwin ning op Hermes zeker niet als maatstaf te gebruiken voor de Rupert Gomes zelf ook op de mat bij Excelsior '20. strijd van morgen- Kermes is duidelijk bezig zich te herstellen van de wat tegen vallende resultaten, behaald in voorgaande wedstrijden. Het gelijkspel tegen Bloemendaal is daar een goed voorbeeld van. Keith Cook, de coach van Her- mes, heeft in gesprekken met het elftal zijn mannen er van doordrongen dat, willen zij nog een rol van betekenis spelen in deze competitie, zij uit een an der vaatje moeten tappen. Her mes-captain John Beijer ziet de confrontatie met Excelsior dan ook met veel vertrouwen tege moet De verwachting lijkt ge rechtvaardigd dat Excelsior te vreden zal zijn, wanneer het een gelijkspel (draw) weet te balen, al start het wel als favo- riet. Zondag ziet Hermes DVS zich geplaatst tegen een ogen schijnlijk makkelijker te be spelen tegenstander. Te gast op „Barru" rijn de spelers van het triest onderaan staande Krekels. De Hagenaars hebben te kampen met vormverlies en weten dit niet op te vangen met routine, omdat naast Wal ter Brand het team bestaat uit jongere spelers zonder veel er varing. Hermes-captain John Beyer zal zijn spelers wel dui delijk hebben gemaakt, dat al leen met winst op Krekels de Hagenaars nog dieper in de put worden geduwd, efl zij zich zelf uit de gevarenzone spelen. Aanvang op, „Harga" 11.00 uur. Excelsior heeft zondag te ma ken met een zeer wisselvallig spelend HCC H, dat tot nu toe niet heeft kunnen imponeren met geweldig spel, waartoe de Hagenaars zeker in staat zijn. De eerste ontmoeting wist Ex celsior de winst naar zich toe te trekken. De verwachting lijkt gerechtvaardigd dat de Schiedammers na een moeilij ke partij cricket de punten mee naar huis weten te nemen. Ook hier wordt om 31.00 begonnen. Waren vorige week bij Asvion de spelers van Groen Geel niet te spreken over de terechte' afkeuring van hun wedstrijd, morgen zal blijken in hoeverre dit kwaad bloed nog door werkt Asvion weet zich ge waarschuwd en captain Care! Nol et zal veel moeten beden ken om het mogelijke geweld van de koploper in zijn klasse, in voor de Schiedammers gun stige banen te geleiden. Een grote steun heeft heeft Nolet aan de terugkeer van Roy Hou se, die in de aanval een rol van betekenis weet te spelen, As vion keert bij het behalen van de i'olle winst weer terug in de kopgroep. Zondag staat voor Asvion de „uitwedstrijd" tegen het im mer lastige Hercules op het programma. In Utrecht weten de Schiedammers altijd tot een resultaat te spelen. Een draw lijkt in deze zeker wel haalbaar voor de Schiedam mers. VI aardingen/Schiedam Na het kleine succes (twee pun ten uit twee wedstrijden) dat VS Vlaardingen afgelopen weekeinde tegen de Spartaan uit Amsterdam behaalde, staan de Vlaardlngse honk ballers deze week voor een zware opgave. Tegenstander in de dubbel is deze keer het Rotterdamse Nepttinns» dat regelrecht op het kampioen schap lijkt af te stevenen. Evenals in de vorige dubbel, moeten de Vlaardingers ook nu rekeninghouden met twee nederlagen. Zaterdag spelen de teams aan de Abraham van S tol bweg in Rotterdam, aanvang half drie en zondag aan de Zwaluwenlaan in Vlaardingen eveneens om half drie. Schiedam speelt zondag thuis. Tegenstander is het Oost-Bra bantse Geldrop. Schiedam heeft het vorige week in Eind hoven tegen Black Lions le lijk laten liggen en zal er zon dag voor eigen publiek alles aan willen doen om rich te revancheren. Dat moet ook wel, wil de ploeg de aanslui ting met de kop behouden. Voorlopig staat het nog op de tweede plaats, maar een nieu we nederlaag zou een duike ling naar de middenmoot be tekenen. De wedstrijd van SK Groe noord tegen Blue Birds werd afgelopen zondag afgekeurd. Als de regen niet opnieuw spelbreker is, komt Groe noord zondag uit tegen Den Bosch. Aan het begin van de competitie verloren de Schie dammers van de Bosschena ren, maar inmiddels hebben zij zich hersteld en zijn een succesvolle opmars naar de kop begonnen- Ook voor de wedstrijd in Den Bosch heeft Groenoord de beste papieren. Een dubbele overwinning be- hoort dan ook zeker tot de mogelijkheden. vee! groepsvorming. De oudere meisjes klitten bij elkaar en de jonge speelsters net zo. Geluk kig is dat, naarmate het seizoen vorderde, een stuk beter geworden. Ik mag zelfs zeggen dat de onderlinge verstandhou ding op het ogenblik uit stekend is. Coach Wiebe Pannekoek, die overigens naast de sport een volledige dagtaak bij de poli tie vervult, is een man die de softbalsport zeer serieus neemt Hij volgde, met succes trouwens, een aparte trainers- cursus voor het sorfbal. Toch ziet ook de 31-jarige trainer de dreiging, die voor eigenlijk el ke damessport in Nederland geldt Wiebe: JQe meisjes krijk gen verkering en gaan trou wen. Een goede zaak natuur lijk, maar voor mij, als trainer zijnde, is het wel frustrerend. Want maar al te vaak betekent het, dat zc het softbal op het Softbal tweede plan schuiven of dat er zelfs helemaal niets meer van komt Vandaar dat schiedam met veel nieuwe speelsters moest beginnen". In ieder geval, is wiebe Panne koek vol goede moed met de Schiedam-selectie aan de gang gedaan. Onder zijn leiding traint die selectie tweemaal in de week: éénmaal verplicht en éénmaal vrijwillig. Zijn plan nen met Schiedam liggen ech ter duideijk op de lange ter mijn. Wiebe: „Alles is hier aan wezig: de routine, de jongeren en een prima accommodatie, en als je dan ziet dat we van een club die bovenaan staat winnen, maar door een veel zwakker team verslagen wor den, dan weet je gewoon dat de kwaliteit wel aanwezig is en door Emïle Schelvis dat het een kwestie van tijd is voordat het er ook uitkomt Daarom heb ik ook voor dit seizoen alleen de handhaving in de landelijke tweede klasse voor ogen". Overigens hoeft de Schiedam- oefenmees ter zich over dat handhaven niet meer zo druk te maken. Juist het vertoonde spel van de afgelopen weken in de wedstrijden tegen het hoog- geklasseerde Nuenen en De Roef belooft veel goeds voor de toekomst. Hoewel, het kan ver keren. Eerste horikvrouw Jane Besse waarschuwt: „Veel jeugdspeelsters zijn versneld in het eerste team gekomen- Dat kan gunstig rijn voor de ont- wikkeling, maar daarentegen kunnen ze ook onder de druk bezwijken. Je weet nooit hoe veel er weer aan het eind van het seizoen afvallen". De sfeer binnen de ploeg is in elk geval een stuk beter gewor den. Zo goed zelfs dat de Schiedamse softbalsters rich aan een buitenlandse reis gaan wagen. Wiebe Pannekoek: „We hebben ons voor een groot toernooi in hét softballand bij uitstek, Italië, ingeschreven. Het toernooi wordt op 16 en 17 september in de plaats Livomo gehouden. Trouwens, we zijn het enige Nederlandse tweede klasse team wat meedoet Bij de bekendmaking van dit plan was iedereen gelijk wild ent* housiast".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4