SPGM Veel derbies in derde Masse zondag Arie Vonk pakt Hoeks kampioenschap Kinderen en honden geven de toon m Peter TRAINERS ERG REALISTISCH Hennie van der Vaart derde Oefenprogramma FCN Wielrènnenv MAANDAG 3 JULI 1973 VD/SC/WW 4 ETJ3 Sohie<Jam/Vlaardingfen Het gros van de voetbal trainers heeft zich al weer verdiept in de nieuwe competitie. De indeling voor de zondag-amateurs, die nü weer van de persen afrolde, gaf daar alle aanleiding toe. Hoewel gemiste kansen nu wél verzilverd moeten worden, viel het in een bliksem- enquête op, dat de trainers niet aan de realiteit voorbij gaan. In willekeurige volgorde is één van die lieden Hans Remrie van de SV Dc Hollandaaan Op zijn verzoek, en ingewilligd door het bestuur, vroeg de der deklasser een afdeling aan zon der derbics. De competihelei- der kwam daar prompt aan tegemoet. Het gevolg is wél, dat de rood witten tegenover clubs komen te staan, die enige naam en faam hebben. Hans Rerune: „Ik kan er zo zeven opnoemen, die een rol van betekenis zullen gaan spelen, te weten: Celen tas. PDK, Quick, RFC, RKAW, VÉLO en misschien wij. Vooral RKAW en de nieu we club van John van der Lub- be, die ex-trainer van VUC, die na acht jaar in het "Haagse"- voor VELO koos ("opvolger van Wum Buren", red.), zullen zo snel mogelijk het verloren terrein willen herwinnen". Het voordeel is echter wel, dat je je een misstap kunt permit teren De vorige competitie was, dat met al die derbies onmogelijk. We haalden drie punten van Fort una, maar ver loren de beslissende slag van WC. Jammer! Er waren zelfs jongens, die voor dat duel, dat op ,H?n door-de-weekse avond wero gespeeld, een middag vrij hadden genomen. Het gevolg was overcon een tralie". De Hollandiaan, wederom mét Henk Boomsma ("terug van HDVS", red.), maar zonder Joop Janse (gestopt) en Rorrnie de Vette, zal ongetwijfeld weer meedraaien. Hans Remrie: „We stonden de afgelopen competi tie gemiddeld op twee goals per wedstrijd. En op één club na hebben we de minste aantal goals tegen gehad. Ik vind, dat een stevige basis voor het ko mende seizoen. Van de vier verloren duels moest De Hol landiaan er twee inleveren bij PDK. Met aJ die kanshebbers", aldus Renine, „komt er wel een spannende competitie. Twee jaar terug bijvoorbeeld was er niets aan toen Delft een straat- Remne basis... ...stevige lengte voorsprong kampioen werd". Eén van de clubs, die wel in een super regionale indeling o Aad Bierhuzien ...twee groepen... terecht is gekomen, is Exeet- sior '20, Derbies staat op het programma tegen Fortuna VI., Martinit, Schiedam en VFC. Aad Bierhuizen, die voor het zesde seizoen de zwartwittcn leidt: „We hebben niet om zo'n ..derbies ...sterker... o Joop Schop aantrekkelijk... indeling gevraagd. We wach ten altijd maar af. Ik zie twee duidelijke groepen in 3C: Een Ilaagse en één uit het Water weggebied Daarom zie ik een groot aantal clubs aan elkaar gewaagd". „We hebben het voordeel maar één speler te rijn kwijt geraakt ("Theo Dal door studie", red.), maar kunnen thans met jeugd verder bouwen aan een stevige bezetting in de derde klasse. Ik acht Full Speed, die we in de vierde klasse ook hebben ont moet en SMV, die club van Nieuwenhuizen Gijs Doolaard, erg sterk. Excel sior *20, dat een vrij goede basis heeft, omdat het tweede elftal reserve tweeede klasse speelt, kreeg er voor het nieu we seizoen middenvelder Krommenhoek van Schiedam bij en Sjaak Huët, die terug- keerde van een jaartje SC Bot lek". Om voor ouderom in de ploeg te waken, passen m het nieuwe seizoen drie A-spelers in de selectie. Zelfs heeft Bierhuizen al een opvolger voor laatste man Theo Dal, die uit de selec tie is gestapt door een studie wiskunde MO. „Een gevoelig verhes", aldus de trainer, „maar het valt inderdaad niet mee, om vanuit Zoe term eer, waar hij woont, en met zó'n studie, ook nog eens tweemaal per week te komen trainen". Over eventuele kansen Iaat Bierhuizen rich nauwelijks uit. Afwachten maar! Moeilijker Joop Schop van Martïnit zegt concreter graag de tweede klasse in te willen. Of hij zo gelukkig is met een indeling van derbies, laat hij in het midden. Ilij: „wij hebben al tijd veel punten gepakt van Dordtse clubs. Mijn ervaring is, dat het met de Haagse clubs veel moeilijker is". De derbies tegen VFC, Schiedam, Excel- siori20 cn Fortuna vindt de oud-Spartaan overigens wel aantrekkelijk. Het beleid bij het vijftigjarige Martinit is er op gericht, dat het tweede elf tal zich in de reserve derde klasse moet handhaven. Nieuwe spelers als Hennie Ha gen van Schiedam en Ed Sla venburg van SW zullen de basis van de selectie zeker ver sterken. „We zullen ook minder schuchter gaan spelen", verdui delijkt Joop Schop. „Vorig sei zoen hadden we 9 punten uit ■L*—éi iVwdi.i 6 wedstrijden, toen de klad, erin kwam. Ondanks het feit," dat EDS zwakker was, verlo ren we die zevende wedstrijd, en toen volgde er door gebrek aan zelfvertrouwen een hele rij. Gesprekken leidden er toen toe, dat er alsnog een eind- sprint kon worden mgezet, die succes opleverde". Joop Schop: „rk heb geleerd van vorig seizoen, dat we min- j der moeten "voetballen". Mijn systeem dat ik ook bij Excel-1 sior M. toepaste, is de zaak 1 achter dicht te houden cn Ioe- 1 ren op een counter, 4-4-2 dus", j Enige ongerustheid bestaat er over een nieuw seizoen van Joop Lupker (37), een laatste man, die de roodwitten nog niet kunnen missen. „Ik heb", aldus Joop Schop, „al een ge sprek met hem gehad, en ge- vraagd of hij wü blijven, maar je weet maar nooit". Martinit, vorig seizoen op een vijfde plaats, is beslist sterker gewor- i den. Het nieuwe seizoen zal er 1 één worden van minder lief zijn tegen elkaar. j Sterker Cor Nieuwenhuizen van VDL stelt zich de vraag welk ni veau de clubs van de "eilan den" hebben. „Ik ken er niet één van. Ursus en ItKWIK als komende tegenstanders wel. i Hoewel het vertrek van Rob Kiewert naar SW een ader- 1 lasting is, zullen wij met Bram Morin (Sparta), Huursma (De Hoek) cn Huib Bos (MVV2?) sterker kunnen zijn". „De tijd van acclimatiseren is voorbij. Dat merkte ik bet vori- i ge seizoen al. Uit de eerste zes I wedstrijden maar drie punten, 1 en toen liep het ineens. Daar om doe ik bewust een gooi naar de top. En belangrijk is n om daar te blijven". j. De uitreiking van de wisselbeker door Van Baaien, Hoek van Holland De beslissing voor bet Hoeks biljartknm- piocnsclmp is gevallen op de laatste speeldag. Favoriet voor de titel, Arie Vonk van de biljartvereniging 't Kruispunt moest het opnemen tegen Joost van Baaien, vele malen titelhouder en een routinier op biljartgebied. N'a ruim veertig wedstrijden moest de strijd tussen de lijstaanvoerders uitmaken wie de wisseibcker voor een jaar mocht meenemen- Vork was in het voordeel: door de moyeuneverdeling hoefde hij minder punten te maken. Van Baaien echter gaf de stnjd niet bij voorbaat op. Integendeel, met een paar goede series (35 en 23) wist hij snel een gat te slaan en het had er alle schijn van dat „de oude meester" nog voor een verrassing zou gaan zorgen. In de slotfase bleef Van Baaien echter steken. Balletjes die net achterom gingen, lukte het ineens niet meer en Anc Vork kon tenslotte zijn zenuwen overwinnen en de laatste punten bijeen spelen. Uiteindelijk kreeg Van Baaien toch nog even de wisselbeker in handen, want als voorzitter van de biljartvereniging 't Kruispunt mocht hij do beker aan de nieuwe kampioen uitreiken. Secretaris Jaap van der Vlies, tevens eigenaar van café Harwich waar de biljarters elke week onderdak vinden, zorgde voor een bijpassend bloeme tje. Schiedam Kinderen en honden geven de toon aan. Dat ivas het beeld wat de Schicdamse avondvierdaagse-1978 bood. De kinderen en honden vormden niet al len qua aantal, maar zeer zeker qua volume het aangezicht van de wandelstoet, die overi gens voor meer dan 50% uit groepen bestond, On danks het slechte weer, waar de ruim 3400 wan delaars op de vorige avonden mee te kampen hadden gehad, trokken de „volhouders" in een opperbeste stemming door naar het eindpunt: het terrein van de korf balvereniging Succes. Hier werden de deelne mers met bloemen on derscheiden voor hun I prestatie. Onder hen be vonden zich moor liefst dertig wandelaars die de avondvierdaagse voor de tiende maal tot een- goed einde hadden ge bracht en hiervoor een gouden kruis ontvingen. Trouwens, tijdens de vijf avonden kon de organi satie weer rekenen op de bereidwillige medewerk ing van de gemeentepoli tie, die het geheel in goe de banen leidde. Zo ook op de slotavond toen er zich zo'n drieduizend mensen verzameld had den op het aankomstter rein aan de Molenslaan. Organisator J. van Don gen: „de hulp van de po litie is geweldig geweest. En wat inderdaad opval lend is. is het feit dat onze EHBO'ers met de handen over elkaar kon den blijven staan. Maar ja, zoals het in Vlaardin- h, V 'S* «SwA.A'J'Ci '--„r o Vreugde na de bloemenhulde gen geregeld is, waar de Vlaardingse politie alles organiseert, dat is voor ons geen haalbare kaart, temeer daar wij als orga nisatie een aparte groep vormen". Opvallend is het wel, dat de avondvierdaagsen in Vlaardingen én in Maas sluis meer deelnemers trokken dan in Schie dam. Volgens J. van Dongen, die zich al der tien jaar met de organi satie bezig houdt, is daar geen aanwijsbare verkla ring voor. Hij zegt: „We hebben, vanaf een paar jaar terug toen we ruim 3500 wandelaars hadden, ■nu te maken met een neergaande lijn. Daarom willen we ook het vol gende jaar met een ande re opzet gaan werken. We zullen dan, via een rondschrijven, proberen nog meer scholen en (sport)verenigingen in deze avondvierdaagse te interesseren". Schiedam Het oefenprogramma van de Schicdamse voetbalvereniging FCN Is bekend. Op 6 augustus spelen de roodwitten tegen TEDO, op 13 augustus tegen Maas straat, op 19 augustus tegen Muiden, op 20 augustus tegen Concordia, op 22 augustus tegen Terrasvogels, op 23 augustus tegen Maasstraat (nu voor de nederlaagserie), op 24 augustus tegen Victoria en op 27 augustus tegen DSC '74. Alle oefenwedstrijden zullen op het terrein van de tegenstander worden afgewerkt. VLAARDINGEN Ondanks zware concurrentie van het WK-voetbal, is ook de tweede zomeravond- competitie in Vlaardingen een succes geworden. Met een gemiddelde van zo'n vijftig renners per wed strijd (er waren er drie) mag worden geconstateerd dat deze zomeravond com petitie duidelijk in een behoefte voorziet. Vooral de clubrenners kunnen uitsluitend Lu het weekeinde voor een wedstrijd aantreden. Een koers op de woensdagavond blijkt een ideale aanvulling voor het wedstrijdpatroon. Voor de renners uit Vlaardingen en omgeving bete kent de avondcompetitie naast een leuke confronta tie ook een middel om in het juiste wedstrijdritme te blijven. Het beste ritme in de tweede competitie bezat Peter Heijster. Hij veegde de vloer aan met de concurrenten en drukte zijn suprematie uit in twee overduidelijke ritzeges. Alleen in rit nummer twee moest hij toestaan dat Harga-coureur Aad Brons indrukwekkend naar de zege reed. In de laatste rit maakte Heijster echter een einde aan elke onzekerheid door zelf maar weer op het ereplatform plaats te nemen. Tot een confrontatie met de winnaar van de eerste competitie is het met gekomen, daar Martin Drop één van de drie ritten heeft moeten missen en dus niet hoefde te denken aan een prolongatie van zijn leiders- schap in de avondcompetiüe. Daarentegen bleek de dadendrang van Rotterdammer Dik van Kesteren beduidend groter dan in de eerste wedstrijdenreeks. De „Pedaalridder" zat Heijster zwaar op de huid, maar moest tenslotte toestaan dat de Vlaardinger hem toch nog vijf hele punten voorbleef. Ook Aad Brons heeft een sterke competitie gereden. Hij won niet alleen de tweede rit, maar pakte bijna ook nog de tweede plaats in de eindrangschiking. Regionaal In deze tweede avondcompetitie, die door De Cou reur samen met clubsponsor Radio Molenaar wordt georganiseerd, is nog duidelijker geworden dat het beslist niet de Vlaardingers zijn die alleen de dienst uitmaken. Weliswaar wón een VI aar dinger, maar nummer twee is lid van het Rotterdamse „De Pe daal ridders", terwijl de derde renner lid is van het Schiedanase Harga. Een ontwikkeling die nog eens duidelijk maakt hoe belangrijk de zomeravondritten voor de regionale wielrenners zijn. Uitslag tweede avondcompetitie: 1. P. Heijster (6), 2. D. v. Kesteren (II), 3. A. Brons (12), 4. H. Kaptein (19). 5. N Fihekes (27), P. v. Wijk (28), 7. R, Christof- fers (32), 8. P. Onck (36), 9. M. Drop (37), 10. R. Steens (39). Rotterdam Tussen de club competities door kent de Rot terdamse wielerwereld de zo genaamde dagwedstrijden. Ritten waar enkele prijzen te verdienen zijn en de renners eens niet andere tegenstanders worden geconfronteerd. Op zich een te prijzen initiatief, maar vaak blijkt de animo voor dit soort wedstrijden te gen te vallen, vooral als de regen in bakken neergutst Op het snelle, maar scherpge- bochte parcours van Ahoy mocht men toch nog een der tigtal renners op de vertreklij st noteren. Dit waren dan wel de amateurs, junioren en liefheb bers bij elkaar, de zogenaamde A-klasse bij de competitierit- ten. Voor wat betreft de dag- wedstrijden worden alle klas sen echter apart geklasseerd. Dit had al snel tot gevolg dat twee amateurs het kaf van het koren scheidden. Wennekes en Fiokstra snelden in de achtste ronde al naar een ferme voor sprong, die dan ook niet meer in gevaar is gekomen. Amateur' Hennie van der Vaart wist in eerste instantie nog bijna aan te haken, maar zakte na zijn mislukte inhaalmanoeuvre 4 weer in de grote groep terug. Toen Ruud Christoffers en Hennie van der Vaart de ach tervolging weer eens aanzwen gelden, was dat te laat om nog paniek bij de koplopers te ver oorzaken. Wel slaagde het ge-j; noemde duo er met Sjarl Solle- veld, Piet Stolk, Niko van Wal- ïe, Leen Noppen en Frans, Bootsma in de groep achter zich te laten. Ruud Christoffers mocht als junior het eerst afspurten. Hij* 2orgde er echter voor zijn te genstrever Bootsma nog voor" die spurt kwijt te raken en soleerde de laatste drie ronden" naar een mooie zege. De overi ge coureurs mochten nog wat langer over het kletsnatte en winderige parcours rondrozen. Wennekes deed dat het snelst1 door zijn vluchtmakkcr Flok-' stra in de spurt voor te blijven. Hennie van der Vaart eindigde voor Noppen als de derde ama teur. Uitslagen junioren: 1. R. Chri stoffers, 2. F. Bootsma, 3. R. Schipper. Uitslag liefhebbers: 1. N. van Wake, 2. P. Stolk, 3. C. Solle- veld, 4. J. van der Laan, 5. A v. 't Hof. Uitslag amaterus: 1. A. Wenne kes, 2. A. Folkstra, 3. H. van der Vaart, 4. L. Noppen, 5. G. Rovers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4