Van de regen in de drup; en straks helemaal niets? IS WETHOUDER COLLÉ WERKELIJK IN ZIJN POLr riEKE NADAGEN? Lekkende douche in Röntgenstraal Misschien heeft de PvdA hem toch weer nodig... Weer varen met de Kapitein Kok Reducfiehon D'66 deelt zichzelf vanavond in t weeën i Geen voorrang j auto's botsen I Onder invloed tegen j verkeerszuil Prins Bemhardschool wordt verbouwd Dode postduiven in plasticzak M in slip Twee auto's total loss bij botsing Met wijk- vereniging op vakantie CHAUFFEUR ZOEK NA AANRIJDING Opritten Onder invloed achter stuur VISSPULLEN GESTOLEN it'.vj DINSDAG 4 JULI 19Vö SC/VD/WW 3 Schiedam/Vlaardingen Van avond gaat de afdeling van D'66 in dit gebied zich split sen. Zowel in Schiedam als in Vlaardingen hebben de demo craten beslag weten te leggen op twee raadszetels, en om dat werk goed te doen vindt D'66 twee aparte afdelingen iets zinniger dan één afdeling Scbiedam/Viaardïngen, zoals deze momenteel nog bestaat. Daarvoor is echter wei toe stemming nodig van de leden. Vanavond kunnen zij zich uit spreken in zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155 in Schie dam. waar om acht uur een vergadering begint. Beide afde lingsbesturen zullen gekozen kunnen worden. Omdat raadsleden geen be stuursleden mogen zijn, stellen Ben Warmenhoven uit Vlaar dingen en Anne-Marijke Steen en Rob Hijmans uit Schiedam hun functie ter beschikking, jaap Brouwer en Jean Sporok i doen dat om persoonlijke rede- nen. Voor het Schiedamse bestuur werden voorgedragen: Adri Reijnhout als voorzitter, Trudy ,J van den Akker als secretares- ij se, Wim Buth als penningmees- j ter, Henk Benzet als lid voor het regie-bestuur en Maarten 5 Peterhans als voorlichter. Voor het Vlaardingse afde- lingsbestuur staan op de voor- li dracht: Bram den Engelsen (voorzitter), Rieneke Lugt (se- cretaresse), Wim Sluimer (pen 's ningmeester). Jan Koppler j (voorlichting en len Blitz. J Vlaardingen Op de kruising Lepelaarsingel/Frederik Hen driklaan/Reigerlaan kwamen t vrijdagavond twee personenau to's met elkaar in botsing. De I 50-jarige mevrouw C.H. uit Schiedam verleende geen voor- J rang aan de 30-jarige H.H.Z. uit Vlaardingen. Bij de botsing die ontstond werd niemand ge wond. De auto van de Schie damse werd totaal vernield. De auto van de Vlaardinger liep zware schade op aan de voor zijde. Vlaardingen Na eerst een verkeerszuil geramd te hebben raakte A.F. de K. uit Vlaardin gen op de kruising Westlandse- weg/Schiedamsedijk/Kortedij- k/Emaus in een slip. De ver keerszuil werd door de botsing het trottoir opgeslingerd. Zon der zijn identiteit kenbaar te maken reed K. door maar kon door de Vlaardingse politie worden achterhaald, Hij bleek sterk onder invloed van alco holhoudende drank te verke- Maassluis De Maassluise ge meenteraad zal worden voorge steld 25.000 gulden beschikbaar te stellen als voorbereidings krediet voor de ingrijpende verbouwing van de openbare Prins Bemhardschool aan de Mgr. Bekkerslaan. Naast een grote opknapbeurt moeten in deze school, mede in verband met de aanwezigheid van veel buitenlandse kinderen, meer ruimten voor kleine groepen leerlingen worden gemaakt Tijdens de verbouwing die drie of vier maanden gaat duren zullen de leerlingen worden on dergebracht in de oude Groen van Prinstererschool aan de Groen van Prinstererkade. Voor het weer bewoonbaar ma ken van dit schoolgebouw wordt aan de gemeenteraad eveneens een krediet van 25.000 gulden gevraagd. Vlaardingen Op de Rotter- damseweg te Vlaardingen werd zaterdagavond door een burger plasticzak met daarin vier dode postduiven gevonden. Eén van de duiven was ge ringd. De Vlaardingse politie stelt een onderzoek in naar de eigenaar en de verdere toe dracht. Vlaardingen Op de Van Beethovensingel raakte zater dagavond de 30-jarige A.R.A. uit Vlaardingen met zijn moter in een slip. De motorrijder raakte niet gewond. De man verklaarde later een black-out J® hebben gehad. Proces-ver baal werd tegen hem opge haakt omdat hij alcoholhou dende drank had gebruikt en puien had ingenomen die de rijvaardigheid kunnen beïn vloeden. De man weigerde de bloedproef. Zijn motor werd geheel verhield. Vlaardingen „Kom maar kijken, dan ziet u het zelf." En inderdaad, de keukem imir is één grote vocbtplek. Lekkage van de bovenburen. Die hebben op het balkon een douche aangelegd, zoals zoveel bewoners van deze panden aan de Vlaardingse Röntgen straat dat trouwens gedaan hebben, ,,'s Winters komt er op de muur een dikke korst ijs," gaat de heer B. Scavinar verder. Hij moet er zelf om lachen. Het is ook te gek om los te lopen. „Maar die mensen boven moeten natuurlijk ook douchen. Als je werkt, moet je js goed kunnen wassen." Jarenlang klagen de bewoners van de bewuste panden aan de Röntgenstraal al over lekkage en toch- Jarenlang hebben ze nooit iets gehoord. Maar deze keer lijken ze toch beet te heb ben. De gemeente Vlaardingen sommeerde de eigenaresse van de panden, mevrouw H. C. van 't Vlie-Blazer, binnen de ter mijn van één maand het ach terstallige onderhoud alsnog goed te maken. Het makelaars kantoor C. Monster B.V. te Rotterdam, die de panden sinds januari van dit jaar in beheer heeft namens voor noemde mevrouw, protesteerde tegen dit gemeentelijk besluit. Het college van B cn W vond het protest echter niet terecht en verklaarde het beroep onge grond, zoals dat officieel heet. Het zijn de douches waar het allemaal om draait. Meer dan vijftien jaar geleden werden ze aangelegd door de toenmalige huurders. Ruimtegebrek in de woningen dwong hem op het balkon hun stortbadinrichting te bouwen. De eigenaresse be moeide zich er verder niet mee en liet de bewoners vrij hun gang gaan. Met als gevolg dat zij, nu de douches zijn gaan lekken, geen enkele verant woordelijkheid voor de uit bouwsels op het balkon zegt te dragea Maar: huurders kwamen, huur ders gingen. De laatste tijd vooral veel Joegoslaven. Die wisten niet beter of de douches hoorden bij de woning en deze vielen dus onder de verant woordelijkheid van de eigena resse. en dat geldt trouwens niet alleen voor de Joegosla ven, ook nieuwe Nederlandse huurders verkeerden in die veronderstelling. Het is dan ook voor vele van deze bewo ners een bevreemdende zaak te vernemen dat ze hun sanitair maar op eigen kosten weg moe ten laten halen, want dan zitten ze plotseling helemaal zonder. Dat vonden de heren Cees Bot en Hans Versluys ook. Tijdens de laatste vergadering van de commissie stadsontwikkeling stelden zij daarom vragen aan makelaar C. Monster over de doorstroming van huurders in de woningen. Ze waren beiden van mening dat het een perti nent onjuiste zaak zou zijn als de bewoners helemaal zonder douche zouden komen te zitten en lieten doorschemeren dat de eigenaresse, die de huizen al meer dan 25 jaar in eigendom heeft, het achterstallige onder houd aan de woningen maar voor eigen rekening moest in halen. Vier maanden krijgt het make laarskantoor nu respijt van de gemeente Vlaardingen om een vergelijk te treffen met de be woners. Voorstel van de ge meente is om de douche tóch weg te halen en geheel nieuwe in de woningen zelf aan te leggen. In de kosten voor die i Achterzijde van de woningen aan de Röntgenstraal Op de balkons de uitbouwsels, bedoeld als doucheruim tes. Meer dan vijftien jaar geleden werden 2e aangelegd. Van het houtwerk is inmiddels niet veel meer over, chronische lekkage het gevolg. Al jaren. aanleg zal de gemeente middels subsidiering delen, heeft ze be loofd. De bewoners zelf vinden, het een groot nadeel dat hun woning door de maatregel een stuk kleiner zal worden. In elk geval: er zal iets moeten gebeuren. Bewoner B. Scavi nar: „Omdat ik Joegoslaaf ben wist ik niet dat het kon, maar nu heb ik toch echt voor de eerste keer de huurverhoging geweigerd. En ik betaal geen cent meer huur zolang dit zo blijft." Makelaar C Monster tenslotte: „Ik moet u eerlijk zeggen' als ik zie wat een kale bedoening die woningen soms zijn, dan denk ik er wel eens over, ik geef ze terug aan de eigenares se. Het komt er toch altijd op' neer dat wij de dupe zijn en met de bewoners." B. Evert Coellé lacht vast het laatst. Eind maart zcï het gros nog: „Die man zien we niet terug." Per slot van rekening waren de verkiezingen voor provinciale staten voor de CPN zo teleurstellend verlo pen, dat bij een zelfde uitslag in mei bij de gemeenteraads verkiezingen beide communis tische zetels verloren zouden gaan. En inderdaad „sneuvel de" Aad de Wolf. Toen bedacht het politieke we reldje van Schiedam iets nieuws. Ja, als raadslid zou Eef Collé dan wel blijven, want wonderlijk genoeg had hij het toch gehaald, maar als wethou der zou de 55-jarige routinier in zijn laatste dagen zitten. En men had wel een beetje met hem te doen, want om na acht lange jaren als dagelijks be stuurder van de gemeente plot seling weer dat stapje terug te moeten doen, is voor niemand een pretje. Collé, een naam die heel Schiedam kent, als niet meer dan eenvoudig raadslid? De man zelf intussen begon in maart al te zeggen: „Ik ben nog niet weg, hoor", maar hield verder zijn mond. Hij had dat altijd gedaan, als het gevaar bestond de PvdA te veel voor de voeten te lopen. Tenslotte had hij bij de gratie van die partij steeds wethouder mogen worden. Niet omdat de socialis ten zijn politiek vernuft zo hoog aansloegen, maar omdat de PvdA simpelweg de steun van die twee communisten in de raad nodig had om de meer derheid te halen. En spijt had de PvdA alleen, als de CPN werkelijk aan grondbeginselen vasthield, zoals het consequent stemmen tegen ongeacht welke belastingverhoging dan ook. Maar na de statenverkiezingen werd ook vanuit de PvdA de kritiek op Collé wat feller. Het leek erop dat hij toch uit de raad zou verdwijnen, en, kort i*"r- V JX &K De romantisch verlichte Kapitein Kok Donderdagavond vertrekt Neeriands enig echte raderboot, de Kapitein Kok, weer vanaf de Vlaardingse Maasboulevard (bij het Deltahotel) voor een sprookjes achtige vaartochtin de omgeving van Vlaardingen, Maassluis, Botlek, Eemshaven en Waalhaven. Vanaf 19.30 uur vindt de in scheping plaats en om 20.30 uur worden de trossen losge gooid. Rond middernacht vindt bij de Maasboulevard weer de ontscheping plaats. Niet alleen de boot maar ook de entourage eromheen garanderen een ro mantisch avondje uit in de stijl van de twintiger jaren. Er is een orkestje aan boord en de keuken en de bars zorgen er voor dat de inwendige mens niets tekort komt. Tegen Intevering van deze bon krijgt u als lazer van deze krant f 4,50 (maximaal twee personen} korting op de rlvarboat- avonden met de raderboot Kapitein Kok, die elke donderdag t/m 31 augustus vanaf de Maasboulevard bij het Deltahotel te Vlaardingen vertrekt U betaalt 13,- Inplaats van 17,50. Kaarten kunt u kopen bij: - Schledamsche Courant (RN-bookshop), Broersvest 3, Schie dam - Vlaardlngs Dagblad, Brede Havenstraat 6, Vlaardingen - Rotterdemsch Nieuwsblad, Coolslngel 67, Rotterdam, en - aan boord van de Kapitein Kok. en goed, zo briljant had Collé het helemaal niet gedaan en dat moest maar eens gezegd worden. Er werd flink cynisch gedaan: „Het is altijd prijs. Kom je op de wethoudersetage van het stadskantoor, dan zie je altijd Collé met zijn handen op de rug door de gang lopen. Hij heeft niks beters te doen. Hij heeft toch niks te vertel len." Nee, Eef Collé leek als wethou der misschien inderdaad wel afgeschreven. door Kor Kegel Wat meespeelde, was de ijdele hoop van veel socialisten dat zij het in hun eentje konden gaan doen. Zou de PvdA meer dan de helft van de 35 zetels hebben gewonnen bij de raads verkiezingen. dan had zeer waarschijnlijk alleen deze par tij wethouders geleverd. Menig socialist wilde die uitdaging wel aan. Zo mocht het niet zijn. Welis waar verloren CDA en WD allebei een zetel, maar slechts één daarvan kwam bij de Pv dA terecht, Eén zetel won de PvdA, en daarmee kwam de fractie op 17 - net niet de helft dus. Ogenblikkelijk werd dui delijk, dat de PvdA moest gaan zoeken naar een coalitiepart ner, en misschien wel meer dan één. In feite was elke partij ervoor in om met de socialisten samen te werken. Zelfs het CDA, en ook de WD die niet in de laatste plaats daarom eind vorig jaar had gestemd vóór het bestemmingsplan voor Woudhoek-Noord, ondanks alle bezwaren die de liberalen daar tegen hadden. Goodwill kwe ken. Bij de PvdA krijgt het CDA de kleinste kans. En het vervelen de van de WD is, zo redeneert men, dat er twee wethouders kandidaten zijn van wie Cor van Tilborg een rechtstreekse bedreiging vormt voor de posi tie van Chris Zijdeveld en van wie Ineke de Jong niet te prefe reren is boven Coellé. De laat ste boogt tenminste op uitge breide ervaring. De PPR heeft al laten weten een nieuw college van burge meester en wethouders alleen te gedogen, als er een redelijke kans is op een beleid, waarbij voor de radicalen zwaarwegen de punten zoals inspraak en voorlichting meer aandacht krijgen. Duidelijk is geworden, dat Herman Noordegraaf wei nig trek heeft in een wethou derszetel - bij de PPR is er nog wel oud zeer, omdat Hans van Eef Collé. de afgeschre ven politicus die misschien toch nog wethouder blijft. der Wilk destijds zo weinig steun kon vinden in het college. Blijven dus over: D'66 en CPN. De democraten beschikken over twee zetels in de nieuwe raad. Zouden de drie partijen samengaan, dan is de basis van 20 zetels wel stevig te noemen. Leuk voor de PvdA is, dat Collé toch meestal wel mee geeft en dat D'68 op het mu- ment alleen een beetje lastig doet omdat Anne-Marijke Steen en Rob Hijmans nog op zoek zijn naar een eigen poli tiek gezicht Wie gaat natellen, komt op vijf wethouders. De PvdA houdt vast aan Chris Zijdeveld (ruimtelijke ordening en mi lieu), Reinier Scheeres (finan ciën en economie) en Herman Posthoorn (vorming en recrea tie). Voeg daarbij Eef Collé en Anne-Marijke Steen, en dan is er straks een wethouder meer dan op het ogenblik. Maar vier jaar geleden werd i ook gestart met vijf wethou- j ders en dat vond vrijwel ide* I reen hard nodig. Dat Hans van der Wilk niet werd opgevolgd toen hij opstapte, kwam ener zijds omdat de PvdA dat de moeite niet vond voor de reste rende raadsperiode en ander zijds omdat dan weer moeilijk gedaan zou moeten worden over samenwerking met een andere partij want wie had im mers Van der Wilk moeten op volgen? Vijf wethouders zal dus het streven zijn van de PvdA, met de D'66-vrouwe voor de zaken die Van der Wilk kreeg en, met behoud van zijn portefeuille (sociale zaken en volksgezond heid), Eef Collé, En dan veran dert er dus weinig. Schiedam Een 24-jarige pijpfitter heeft dit weekeinde in het Westen twee auto's total loss gereden. Bij de botsing op de Willem de Zwijgerlaan liep de 24-jarige H. K. een hersen schudding op. Nabij Huize Francois Ha- verschmidt was de Schiedam mer de macht over het stuur van zijn wagen verloren en frontaal gebotst op een bestel auto. De automobilist is daarna zelf naar het nabijgelegen ge meenteziekenhuis gelopen, waar hij is opgenomen. Schiedam Evenals vonge ja ren houdt de wijkverexiiging Nieuwland in Schiedam in sa menwerking met jeugdhaven Nieuwland ook deze zomer weer een jeugdkamp. Het kamp, in het plaatsje Burgh bij Haamstede in Zeel and, is bestemd voor de jeugd van zes tot en met twaalf jaar. De kampweek wordt gehouden van zaterdag 12 tot en met 19 augustus. De prijs per deelne mer bedraagt negentig gulden. Be langs teil enden kunnen zich richten tot mevrouw J. Schuyn, van Maanenstraat 37, telefoon 712702 of Jeugdhaven Nieuw land, Albardastraat 65-69, tele foon 704671. Vlaardingen De Vlaardingse politie is op zoek naar de eige naar die met zijn auto vrijdag middag een houten bank op de speelplaat aan de Hartman- straat omver heeft gereden en daarna de benen heeft geno men. De politie heeft de auto van het merk Fiat naar het bureau gebracht. Uw Ikenxng Naar aanleiding van het artikel over de gevaarlijke opritten van rijksweg 20, m de krant van donderdag 29 juni, deel ik u mee dat het naar mijn me ning reeds een grote verbete ring zou zijn als bij de afslag naar Schiedam-Centrum een flink bord „Schiedam met pijl" wordt geplaatst Men rijdt dan de groene paaltjes na het via duct niet zo gemakkelijk voor bij. Dat lijkt mij om te beginnen een goedkope oplossing om de ze, inderdaad zeer gevaarlijke, afrit te verbeteren. H. Nefkens, Swammerdamsin- gel 47, Schiedam. Vlaardingen De 34-jarige M.D. uit Vlaardingen werd vrij dagnacht wegens het rijden on der invloed overgebracht naar het Vlaardingse politiebureau. De man had op de Van Baerle- straat een geparkeerd staande personenauto en een vrachtau to aangereden en was vervol gens tegen een lichtmast ge botst en daarna doorgereden. Via het kenteken kon de man worden achterhaald. Hij was niet meer in staat de blaastest af te leggen. Na het nemen van de bloedproef werd hij ter ont nuchtering ingesloten. Schiedam Tijdens de nacht van zaterdag op zondag is er een inbraak gepleegd in een kelder aan bet Bart Ver hallen- plein in Groenoord. De nog onbekende inbreker nam voor ongeveer 90 gulden aan visspullen mee en richtte daarnaast ook nog voor zo'n 200 gulden aan schade aan. De gedupeerde ia de 43-jarige monteur L. X. W.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3