IWm 9 Veiliglieid voornp bij aultocrossclub" Zwaluwen gestegen Langebaanwedstrij - den in Binnenmaas Regen spelbreker bij ROVS TSF en Stijgende vorm van Fortuna- dames Van Zetten voer klassement aan. mmnimii Voorzitter Goof Hendriks van ACCS Schiedam oefent Claudio CaHegari triomfeert Irene van der Laan wint marathon SZC automatisch over IN TWEEDE HENGEIXONCOURS DINSDAG 4 JULI 1978 lUV JOK SC/VD/WW4 Het bestuur van de auto- crosscfub: vlnr. Marcel Saas, Mevrouw Hendriks, Goof Hendriks, Koos blom en Dolf van den Polder. Schiedam Er staan zo'n twaalf wagens aan de start, waarvan som mige nauwelijks het pre dikaat auto verdienen. Dan, wanneer de zwart wit geblokte vlag van voorzitter Goof Hen driks naar beneden gaat, stuiven de wagens naar voren. Het in grote geta- len toegestroomde pu bliek volgt met grote aandacht de verrichtin gen van de eoureurs, die proberen bij elke bocht de tegenstander te slim af te zijn door net iets later op de rem te gaan staan. Een spektakel dat door Emile Schelvis veel kleine ongelukken oplevert en waarbij de toeschouwers zich koste lijk vermaken. „Maar", zo verzekert Goof Hendriks, voorzitter van de au- tocrossdub Schiedam de veilig, beid staat bij ons voorop. Voor het publiek, dat overigens geen entree hoeft te betalen, hebben we een dubbele afrastering met autobanden om het terrein ge zet, terwijl <Je coureurs gewoon aan een aantal veiligheidseisen moeten voldoen, anders kun nen ze niet meerijden. De wa. gen moet goede gordels, deug- delijke remmen en een rolbeu- gel (om te voorkomen dat het dak indeukt) hebben. Plus na tuurlijk dat iedere rijder een goedgekeurde helm op zijn hoofd moet hebben". De coureurs, die 35 gulden per half jaar aan contributie en 15 gulden startgeld per keer beta len, hebben het er graag voor over. Ze leven helemaal naar zo'n zondagmiddag toe. Twee de voorzitter Dolf van den Pol der, die zelf regelmatig achter het stuur van een „cross-car" kruipt: „Het crossen is voor ons een ontspanning. We kun nen ons hier uitleven en afrea geren. Juist iets wat in het normale verkeer niet kan. Maar -gelukkig en de rijders weten dat ook - blijft het altijd binnen de perken". Het is duidelijk dat het bestuur van de club, dal naast de beide voorzitters Goof Hendriks en Dolf van den Polder ook nog uit secretaris Marcel Saas en penningmeester mevrouw Hen driks-De Roo bestaat, weet dat, als er zich ernstige ongelukken zouden voordoen,het wel eens het einde zou kunnen beteke nen voor het cross-gebeuren »n Schiedam. Goof Hendriks: „Nou Ja» onze voorzieningen zijn m ieder geval uitstekend We hebben een grote jurybus met EHBO-kamer, een geluids wagen, een brandweerwagen en drie tractoren, die de wa- y-Zr/f.'it Ia 4- i A '■sv gens in moeilijkheden helpen, tot onze beschikking". Probleem Een ander probleem waar de crossclub, die in 1972 is opge richt en nu ongeveer ICO leden telt, mee geconfronteerd wordt, is de moeilijkheid met het terrein. Evenals bij de Au to Cross Club Delft, die overi gens door leden van de Sehie damse erossvereniging op po ten is geïet, maakt het cros- sterrein in de Gravclandse polder deel uit van een bouw- bestemnaingsplan. Niettemin blijft voorzitter Goof Hen driks optimistisch: „Ik geloof niet dat het zo'n vaart zal lo pen. Maar ja, als er gebouwd gaat worden, dan zoeken we wel weer een ander terrrein om te crossen. Dat zie ik niet zo als een probleem". Trouwens, de ACCS houdt zich buiten het echte crossen om nog met allerlei andere activi teiten bezig. Zo worden er evenementen georganiseerd, waarvan de opbrengst ten goe de komt aan liefdadigheidsin stellingen. Secretaris Marcel Saas hierover: „We zijn op het ogenblik bezig met een actie voor de Sehiedamse invaliden- sportvereniging De Ooievaars. Die actie loopt 11 juli af, wan neer we het bedrag symbolisch overdragen. Dit soort acties willen we in de toekomst nog meer gaan uitvoeren. Met acti viteiten zoals een Amerikaanse verkoop en een tombola probe ren we dan, voor het goede doel, wat geld te verzamelen. Maar we blijven natuurlijk op de eerste plaats een crossclub". De crossclub, die overigens als sportvereniging erkend is bij de sportraad kent drie verschil lende klassen. De watergekoel- de auto's, de luchtgekoelde wa gens en de specials, de maan- wagens. Wagens met een spe ciale constructie en meestal een zware motor. Er worden in drie verschillende klassen, on geveer zes a zeven manches gereden. Dolf van den Polder: „De jongens halen de wagens of bij de sloop, of bij een parti culier. Daarna gaan ze enorm aan die wagens knutselen, om hem maar zo snel mogelijk klaar te krijgen. Maar dat kost natuurlijk veel (vrije) tijd. En ja, er zijn er bij die honderden guldens in zo'n auto steken". VIaardingen Op de ranglijst aller tijden van de zaterdag" eerste Wassers staat Excelsior Maassluis op de 29ste plaats en het Vlaardingse Zwaluwen op de 33ste. Excelsior stond vorig jaar twee plaatsen hoger, namelijk op de 27ste plaats, terwijl Zwaluwen van de 38ste naar de 33ste plaats is opgeklommen. Excelsior M. heeft van de 78 gespeelde wedstrijden er 21 gewonnen, 23 gelijk gespeeld en 34 verloren. Met 67 doelpunten voor en 106 tegen kwamen de Maassluizers aan 65 punten Zwaluwen heeft 52 wedstrijden in de eerste klas gespeeld waarvan er 16 werden gewonnen, 18 gelijk gespeeld en 18 verloren; 59 doelpunten voor en 64 tegen rijn goed voor 50 punten- In totaal staan op deze ranglijst 46 clubs en de eerste plaats wordt aangevoerd door Usselmeervogels. Schiedam Bet oefenpro gramma van de voetbalvereni ging Schiedam is bekend. De geelzwarten beginnen op 6 au gustus tegen Excelsior *20 op Thurlede. De overige ■wedstrij den zijn: op 13 augustus AD O/FC Den Haag—Schie dam, op 19/20 augustus DHL- toernooi en op 27 augustus WCRSchiedam. Schiedam Onder uiterst be droevende weersomstandighe den hebben de renners van de wielerclubs Feijenoord, de Pe daalridders, Hoekserenner, Schiedam en Harga deelgeno men aan een dagwedstrijd. De strijd, die werd verreden op het Feijenoord parcours aan de Waalhaven, kende bij de 10-11 jarigen Claudio CaHegari van Harga als winnaar, terwijl bij de 8-9 jarigen de Harga-ren- ners IZenny de Rooy en Renê Kobus met respectievelijk een derde en vierde plaats genoe gen moesten nemen. Bij de 12-13 jarigen was er voor Lorenz Kagenaar (Harga) een vijfde plaats weggelegd. De wedstrijd bij de 14-jarigen le verde voor, de als favoriet ge- startte, Rob Huisman van Har ga slechts een derde positie op. Bij de nieuwelingen was het een Sehiedamse aangelegen heid. Edwin Verheul (Harga) werd hier eerste, terwijl John Heeze, eveneens van Harga, be slag legde op de tweede plaats. Tenslotte was er ook voor de Harga-renner Ben Heeze een eerste positie weggelegd. Hij triomfeerde bij de clublicentie- houders. Strijen Zwemvereniging Strijen beeft voor zaterdag 8 juli de jaarlijkse nationale lan- gebaanwedstrijden uitgeschre ven. De diverse onderdelen van deze awemontznoeting worden afgewerkt in de Bin nenmaas te Mijnsheerenland. De start van de wedstrijden heeft plaats bij de jachthaven van het recreatieoord De Bin- nenbedijkte Maas. Op het programma staan {aan vang 13.30 uur) de twee kilome ter vrijeslag heren (aanvang 13.45 uur) de twee kilometer vrijeslag dames (aanvang 14.30 uur) de twee kil ome ter sch om slag heren (aanvang 14.45) en de twee kilometer schoolslag dames. Aan deze wedstrijden kan uitsluitend deelgenomen worden door de leden van de KN2B. Ook voor niet-leden heeft de Strijense club twee leuke even ementen op het programma staan, te weten twee prestatie tochten. De 8 tot 1 O-jarigen ko men vanaf 15.45 uur aan bod voor een prestatietocht over 250 meter. Voor de ouderen is er de mogelijkheid om aan een grotere tocht over 1 kilometer mee te doen. Deze begint om vier uur. In elk der categorieën vrijeslag zijn tien persoonlijke prijzen beschikbaar en in de twee cate gorieën schoolslag zeven. Een ieder die de wedstrijd en/of de prestatietocht tot een goed einde brengt, ontvangt een her inneringsmedaille. De deelne mers aan beide prestatietoch ten moeten in het bezit zijn van een medische verklaring, dat zij inderdaad mee mogen doen. Inschrijvingen voor wedstrij den en tochten dienen gericht te worden aan de heer D. L. de Brnijn, Schelpweg 52 in Strijen. De kosten bedragen vijf gulden per deelnemer. De inschrijving sluit dinsdag 4 juli. Irene. geslaagd Sluis Irene van der Laan heeft in een schitterende race de marathon van Vlaanderen op haar naam gebracht De langebaanzwemster van VZC was zelfs tien minuten sneller op de zestien kilometer dan vorig jaar, hetgeen haar defi nitief in bet bezit bracht van de wisseltrofee. Aan dit evene ment, dat zich elk jaar in een grote belangstelling verheugd, namen ook zwemmers uit En geland en België deel. Van de 26 deelnemers kwam de helft maar aan. De rest Het zich tussentijds in de volgboot hij sen. In het totaal klassement bezette Ton Brouwer van PSV de eerste plaats, gevolgd door Joop Lam van De Otters uit Hilversum. Brons was er voor Irene van der Laan van VZC ais eerste dame. Vlaardingen De eerste ron den van het uit ongeveer twee honderd partijen bestaande tennistoernooi van ROVS zijn verregend, zodat de favorieten nog niet de kans hebben gekre gen hun plaatsing te recht vaardigen. Bij de heren-C staat Wil Bruynseels als eerste in het 32-schema. Dc ROYS'er behoorde vorig jaar tot de hal ve finalisten. Cor van Blitters- wijk (Naaldwijk) en Wiro Gou weleeuw (TFS) worden tot zijn naaste concurrenten gerekend. Bij dc C-dames is niemand ge plaatst. Xngnd Koppe, Marjan Holtslag, (KSW). Thea Lou- wers ('t Loo) en Corrnic Lugt (Holy) zijn aan elkaar gewaag de tegenstanders. Ingrid Koppe speelde tweede klasse voor Ho ly on zal de nieuwe ervaring zeker nodig hebben tegen haar veel jongere clubgenote Connie Lugt, die vorig jaar zes D-toer- nooien en ook een C-toernooi op haar naam bracht. Dit jaar bereikte de vijftienjarige Vlaardingse de halve finale in het districtsjeugdtoernooi, het geen haar recht geeft op deel name aan de nationale jeugd kampioenschappen, die op 4, 5 en 6 augustus in Hillegom ge houden worden. De uit. De Lier afkomstige Thea Louwers won vorig jaar hel toernooi van het Sehiedam se Los Bigotes. Truus van der Broek (ROVS) staat bij de da- mes-D als eerste geplaatst. De meeste tegenstand wordt ver- wacht van L. Heilcma (Holy) en Adne Heemskerk (VLTC). Bij de D-heren was de opkomst erg groot, zodat gespeeld wordt volgens een 64-schema. Van de acht geplaatsten zijn Wim van der Broek (ROVS) en E. Huis man (TSF) de grootste kans hebbers. Verder zijn zowel ui C als in D prijzen te verdelen voor de dames-, heren- en ge- mengddubbels. Ook in Schiedam zijn de laat ste ronden van het toernooi van TSF volkomen m het wa ter gevallen. Wedstrijdleider Gé Olthof: „We hopen, dat dc weergoden ons deze week wat heter gezind zijn. De resteren de kwart- en halve finales staan voor deze week op het programma, waarna we zater dag de finales afwerken". Schiedam Omdat de dames waterpoloploegen van RWV en Scotn niet in het Sehiedamse bad Groenoord versche nen^ gaan de teams van SZC en ZPB/Unicö automatisch over naar de derde ronde in de strijd om de ZKO-bekcr. De twee aanwezige teams traden tegen elkaar aan. ZPB won deze wedstrijd van de Sehiedamse dames met 11—1. Hierbij dient aangetekend te worden dat de formatie uit Barendrecht vier klasse hoger speelt dan SZC. In een wedstrijd waarin de ZPB-dames overheersten, kwam de Sehiedamse selectie van Piet Goederond in de eerste perio de al op een 4—0 achterstand. In het tweede kwart kon Tineke Tieman de eer voor SZC redden: 4—1, ZPB kon in deze periode slechts éénmaal scoren. In de derde en vierde periode bleek dat de ZPB-da mes een betere conditie hadden dan hun Sehiedamse opponenten. Zowel in de derde als in de vierde periode kon de ZPB-aanvaJ driemaal scoren en zo werd het 11-—1. De Sehiedamse dames speelden ondanks het verlies geen slechte partij, vooral keepster Wilma Sabel redde enkele keren erg goed. Vlaardingen Met het dame- satletiek gaat fcet bij Fortuna duidelijk de goede kant op. Moest de competitieploeg vo rig jaar nog door gebrek aan deelnemers vroegtijdig uit de strijd worden gehaald, dit jaar bereikte de ploeg in de twee wedstrijden een achtste plaats in de derde klas. Handhaving is voor de damesploeg het be langrijkste in die derde klas, omdat niet binnen al te lange tijd talentvolle jeugd staat te dringen om de plaatsen over te nemen. De resultaten van Bianca van Londen, Petra van Vliet en Brenda Paauw in dit nog jonge atletiekseizoen mogen boven staande bewering onderstre pen. Ook met Yvonne Smits gaat het steeds beter. Behoorde deze Vlaardingse atlete een aantal jaren geleden tot de na tionale jeugdtop, geplaagd door blessures kon zij de ver wachtingen niet waar maken. Zij onderstreepte haar stijgen de vorm afgelopen weekeinde in Vught, door bij het versprin gen over de vijf meter te gaan. Yvonne Smits sprong op dit onderdeel een afstand van 5.08 meter, wat niet alleen de beste seizoenprestatie betekende bij Fortuna, maar ook een nieuw persoonlijk record. Nog twintig centimeter en het clubrecord uit 1965 van Sonja Schrijvers hof is geschiedenis geworden. Gezien de stijgende vorm van de Vlaardingse atlete lijkt het moment in dit seizoen nog aan te breken. Op de 200 meter kwam Yvonne Smits tot een tijd van 26 seconden rond, wat een eerste plaats betekende. Een nieuw persoonlijk record liep ook Gilles de Rooij, één van de talentvolle jongeren bij Fortuna, Op de 200 meter liet hij de klokken stil staan op een tijd van 24.4 seconden. Bij het polsstokhoogspringen bereikte De Rooij een hoogte van drie meter. Robert van Zanten sprong op dit onderdeel een hoogte van drie meter tien cen timeter. Op de 5000 meter liet Van Zanten een tijd noteren van zestien minuten en vier seconden. Tenslotte was het Anton Huyer die op de 200 meter een uitstekende prestatie leverde door deze afstand te lopen in een tijd van 23.2 se conden. Van alle deelnemers maakte hij hiermee de snelste tijd. Schiedam Voor het tweede bengelcon cours in het kader van het kampioenschap van Schiedam hadden 27 deelnemers inge schreven. Dit concours, dat uit drie wed strijddagen bestaat, wordt georganiseerd door de hengelaars vereniging „Schiedam en Omstreken". Het derde concours wordt gehouden op zaterdag 2 september. In de Poldervaart, nabij het Beatrixpark, hielden vier controleurs de zaken nauw keurig in de gaten. Na drie uur rissen zaterdagmorgen, van acht tot elf uur, werd precies op tijd het sein tot stoppen gege ven. De jury, bestaande uit'Jaap van Til burg, "Wim Bravenboer en Jo Blom konden toen met de telling beginnen. De grootste vis op deze tweede dag werd binnengehaald door N. L_ Vlasveld, een brasem van 48 centimeter. Winnaar van het tweede concours werd H. G. van Zetter die tevens leider van het algemeen klasse ment is geworden. Met twee meter en zes centimeter vis, en een totaal van veertien visjes onder de maat, was hij twaalf centi meter voor op K. van Es die tweede werd. Na afloop reikte voorzitter Bas Sleeuwen- hoek in het theehuis de prijzen uit, die bestonden, hoe kan het ook anders, uit risattributcn. De eindstand van het tweede concours was: 1. H. G. van Zetten 206 cm, 2. H. van Es 194 cm, 3. E. Steeg 189 cm, 4. G. Zuidgeest 188 cm, 5, H. van Emden 125 cm, 6. R. Sluimer 101 cm, 7. M. van Dongen en H. Zonneveld beiden 100 centi meter. De totaalstand is nu: 1. H. G. van Zetten 352 cm, 2. H. van Es 250 cm, 3. T. Steens 240 cm, 4. C. Zuidgeest 233 cm, 5. A. Brókling 220 cm, 6. H. van Loenen 219 cm, 7. E. Steeg 189 cm, 8. J. W. Blom 180 cm, 9. H. Zonneveld 177 cm, 10. H. L. Vlasveld 150 centimeter

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4