SPORT Drie verharde velden voor F ortuna rukt op Jan Merrelaar naar Zwaluwen Verlanglijstje van Harry Brouwer blijft bestaan De Vrijheid Barendregt erelid hk, Onderhandelaar Lou Kënemann: Herindeling houdt inwoning van ODI in" SCHEIDENDE VOORZITTER BLIJFT WÉL SPELEN WOENSDAG 5 JULI 1978 Zwemvierdaagse Oefenwedstrijden GSS ODI i^méos SC/VD/WW4 Schiedam De Schiedamse postduivenhou- dcrsvereniging De Vrijheid heeft deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Chateauroux in con cours waren 51 duiven. Bij deze wedvlucht bereikte de snelste duif rijn bok na 15 uur 22-28. De laatste prijsduif deed dit na 16 uur 5943 vliegen. De eerste tien prijswinnaars wa ren; 1-2-7- x Triel 3-6- Combinatie X, van de Berg, 4-5-8 C. Rob art van Diest, 9- D. Kooman, 10-Combinatie S. Poort. De Vrijheid nam ook deel aan een wedvlucht vanuit Noyon. Hier waren 106 duiven in con cours - De tijd van de eerste dud was 10 uur 54-39, terwijl de tijd van de laatste prijsduif 13 uur 15-17 was. De tien prijswinnaars waren: 1-8- Combinatie T. van de Berg, 2-6- J. van Triel, 3- A. van de Wdt, 4- H. Harg en voüenbr., 5-Combinatie S. Poort, 7- C. Baanvinger en zn„ 9- C. JRobart van Diest, 10- Th. van Raaij. Leden van de vrijheid waren eveneens present bij een wedvlucht vanuit St. Vincent. De aan komst van de eerste prijsduif werd vast gesteld op 11 uur 49-02. De aankomst van de laatste prijsduif was na 12 uur 50-33 vliegen. De eerste vijf prijswinnaars: 1- Combinatie T, van de Berg, 2- H. Heinsbroek, 3-4- J. van de Vijver, 5-Combinatïe C. Robart van Diest. De junioren hadden een slecht weekend. Door de aanhou dende regen moest hun vlucht vanuit Roosen daal aanzienlijk inkorten. Uiteindelijk werden de ongeveer 1Ü00 junioren in het Sterrebos gelost Schiedam In het sportfondsenbad in Schie dam staat deze week de nationale zwemvier daagse centraal. De organisatie verwacht een record aantal deelnemers. In de voorverkoop hadden zich al 500 kandidaten aangemeld. Vrij dagavond, op de laatste avond, worden de medailles uitgereikt onder muzikaal spektakel van het trio The Sombra's. Schiedam De voetbalvereniging GSS heeft, als voorbereiding op het nieuwe seizoen, een aantal oefenwedstrijden vastgesteld. Het pro gramma luidt: 5 augustus TSB—GSS, 10 augus tus GSS—DOS'32, 12 augustus GSS—Energie Boys, 17 augustus GSS—DHS, 19 augustus GS- SSVDPW, 24 augustus GSS—SVDRR en 26 augustus HVO (combinatie!GSS. Wouï Barendregt de derde Vlaardingen - B'ouf Barendregt is tot erelid van HVO benoemd, nadat hij enkele weken terug al een koninklijk zilver had ontvangen, In bet vijftig-jarig bestaan van de zaterdagclub is bij de derde, die deze titel van erelid kreeg. Eerder waren dat Jonker, voormalig directeur van havenbedrijf VIaardingen-Ocrst. en Bon- gers, procera tiebouder van dat bedrijfi Barendregt beeft veertig jaar zitting gehad in het bestuur, waarvan 29 jaar als penningmees ter. Uit het bestuur verdwenen ook tweede voorzitter Arie Bakker, wedstrijdsecretaris Jan Jon gen eel en secretaris Sjaak Hoogendljk. He nieuwelingen zijn: mevrouw Hennie Koops, Arie Harlaar, Sjaak van der Kroon en Jan Sprenge- man- Lou Ko- nemann:. harde den nood zaak. Schiedam Het ziet er naar uit dat binnen enkele maanden de ac commodatie van de Schiedamse handbal vereniging DWS ver rijkt is met drie ver harde handbal velden. In een gesprek tussen DWS en de Schiedamse sportraad, heeft spor traad voorzit ter Arie Verlinde toegezegd dat er haast gemaakt wordt met het aanleg gen van die velden. Lou Konemann van DWS hierover: „Ik ben erg blijk met deze ont wikkeling- Wjj als ver eniging hopen dat de velden in het voorjaar van 1979, het jaar waar in wij ons veertigjarig jubileum vieren, in ge bruik genomen kunnen worden". Lou Kone mann is namens DWS al vier jaar bezig te on derhandelen met de ge meente Schiedam om verharde velden te ver krijgen op het complex in Thurlede. Toen dui delijk werd dat het elf handbal op het grote veld ging verdwijnen, kwam de noodzaak van verharde velden sterk naar voren. Die noodzaak werd gro ter, toen het Neder lands Handbal Verbond het beleid ging ombui gen naar het spelen van ze venhandbaieom peti tie op verharde velden. Dit uitgangspunt had vooral betrekking op de regionale competities, en gezien het feit dat de eerste teams van DWS beide in de regio spe len, waren de verharde velden een bittere noodzaak geworden. Inwoning Een ander gevolg van de omschakeling van het grote naar het klei ne handbalveld was, dat er ruimte vrij kwam op het DWS- complex. In 1974 werd er dan ook in een hoek van het veld een trai ningsveld voor de voet balverenigingen in „Thurlede" aangelegd. Lou Könemann: „Deze inwoning was logisch gezien het feit, dat er een enorm gebrek »s aan sportvelden. Onze vereniging heeft de in woning als consequen tie aanvaard uitgaande van de gang van zaken destijds. Inwoning is natuurlijk nooit leuk, want je raakt een stuk je privacy kwijt, maar wij hebben ons realis tisch opgesteld en hie raan meegewerkt. Toen wij met de ge- iW*v y,2' j fAï »■>- 4-1 ,:,7 Ai -l; <Sy het richt worden ont trokken. De grootste verbetering voor de handballers is de aan leg van een eigen in gang voor de voetbal lers, die tot nu toe tus sen de trainende hand ballers door naar het trainingsveld moesten, hetgeen zeer storend werkte. Het belangrijkste voor de handballers is de ge plande aanleg van drie verharde handbalvel- den. Daarmee krijgt DWS zelfs een veld meer als waar het om gevraagd had. Deze drie velden zullen naast de bestaande ingang aangelegd worden. Het derde onderdeel van het plan is de komst van de korfbalvereni ging ODI naar Thurle de. meen te gingen praten over ons complex, kwam uiteraard weer de inwoning ter sprake. De vraag is toen naar voren gekomen of er nog wel ruimte was voor verdere inwoning. Het probleem was na melijk dat onze dames- cn herenveteranen nog steeds elfhandbal spe len. Als er dan boven dien nog verharde vel den aangelegd zouden moeten worden, dan zou de ruimte verdeeld zijn. Het DWS-bestuur wilde namelijk het elf handbal veld voor de veteranen handhaven. Dat waren de gegevens waarmee wjj toen naar de gemeente zijn ge stapt". „De plannen voor de verharde velden zijn toen een tijdje aan de kant gezet, maar kort geleden werd de zaak weer actueel, toen de afdeling Rotterdam van bet NHV een stuk deed uitgaan waarin gesteld werd, dat binnen enke le jaren alle zevenhand- balwedstrijden op ver harde velden zouden moeten worden ge speeld- Wij hebben ons geval toen weer aange kaart bij de Schiedam se sportraad". Eigea ingang Een aantal weken gele den is er teen een defi nitief plan op tafel ge komen voor de herin deling van het DWS- Het complex dat een andere indeling krijgt complex. Het eerste be langrijkste punt in dit plan is, dat bet be staande voetbal-trai ningsveld afgescheiden wordt van de rest van het terrein. Bovendien zal het veld door bo men en struiken aan „ODI is een christelij ke korfbalvereniging en dat betekent dat de korfballers hun wed strijden op zaterdag gaan spelen", aldus Ko nemann. „Het korfbal- veld kan dan uitgelegd worden op het bestaan de ellhandbalvetd, dat de handballers op zon dag gebruiken. Daar naast kunnen er voor de handbaljeugd nog twee grasvelden uitge legd worden. Welis waar betekent dit weer inwoning, maar vol gend jaar krijgt ODI een eigen clubgebouw. Er zal de eerste paar maanden wel geïmpro viseerd moeten wor den, maar wij rekenen erop dat alles in goede harmonie kan gaan", aldus Könemann. De realisatie van al de ze plannen komt voor DWS op een zeer goed tijdstip. In 1979 bestaat de Schiedamse hand balvereniging veertig jaar en de jubileum- wedstrijden en toer nooien kunnen dan op een schitterend com plex gespeeld worden. Zij hoopt bovendien op de verharde velden het spelpeil te kunnen ver hogen, zodat men tot de zevenhandbaltop kan doordringen. Schiedam kan door de aanleg van de velden bij DWS en HVK, waar ook een verhard veld wordt aangelegd, haar reputatie als handbal- stad hoog houden en de gemeente Schiedam is daardoor op het gebied van de verharde hand- baJvelden vooruitstre vender dan de grote buur Rotterdam. Vlaardingen Op de nationale estafette-kam pioenschappen kwamen de junioren van Fortu- na sterk voor de dag. In de finale 4 x 400 meter en 4 x 800 meter bereikten de Vlaardingse atle ten een vijfde plaats. De omstandigheden wa ren niet al te best De tijd op de 4 x 100 meter was 46,7, en die ploeg bestond uit: Jaap Wape naar, Hans Silvius, Gilles de Rooij en Cees de Bie. De Vlaardingse ploeg werd evenwel uitgescha keld voor de finale. Met een ploeg van Jan Nijsen, Cees de Bie, Hans Silvius en Gilles de Rooij kwam Fortuna op de 4 x 400 in de finale en dat leverde een nieuw clubrecord op: 36.9, Op de 4 x 800 meter, met nu Jaap Wapenaar als sprinter, kwam Fortuna tot een tijd van 8.40.2. Hetgeen een vijfde plaats betekende. VIaardingen Jan Merrelaar, de 25- jarige middenvelder van SW, heeft overschrijving aangevraagd naar de zaterdag eersteklasser Zwaluwen. De Rotterdammer, die een deel van de afgelopen competitie niet speelde we gens een blessure, kwam bij SW niet meer in aanmerking voor een con tract. Ook was dat het geval met Erik Versteegh, die naar FC Vlaardingen - als amateur - verhuisde. Nieuwe trainer Theo de Waard kan Jan Merre laar, die hij zelf onder zijn hoede heeft gehad in zijn Excelsiortijd, goed gebruiken. Bij Zwalu wen 2eiden zeven spelers het wat rustiger aan te willen doen. De Waard zelf: „Het grootste aantal liep trouwens toch al op rijn laatste benen. Dus daar had ik al rekening mee gehou den". Jan Merrelaar is zowel in de middenlinie als in de defensie te gebruiken. Jan Merrelaar.amateur. Vlaardingen De algemene ledenvergadering van de korfbaJ- verenigmg Vlaardingen verliep vlekkeloos. Alles passeerde snel de revue, slechts één probleem deed zich voor. Harry Brouwer kwam niet terug op zijn besluit en trad af als voorzitter. Een besluit dat hij reeds vorig jaar aangekondigd had, maar dat door de leden van de korfbalvereniging niet au serieur werd genomen. Zij dachten „Hij komt we! terug op z'n besluit Zeker als er geen opvolger voor rijn functie is. Maar Harry Brouwer hield voet bij stuk en zo werd op een vlotte jaarvergadering hef vooratterloze tijdperk ui geluid, Frans Elder- horst neemt de taak voorlopig waar, maar dat duurt slechts tot september. Een goede gelegenheid om eens aan Harry Brouwer te vragen, waarom hij als voorzitter opstapt. Het antwoord weet Harry Brouwer zeer goed te formuleren. „Bet is gewoon een keuze maken", luidt het Hij somt op, waar hij allemaal mee bezig is. „Voorzitter zijn, trainen, spelen, diverse commissies en dat allemaal m combinatie met werken en mijn gezin dat werd mij teveel. Voer mijzelf heb ik toen alles op een rijtje gezet. Ik wilde graag op een zo hoog mogelijk niveau blijven spelen, hetgeen betekent dat ik behoorlijk in training moet blijven Als raskorfballer wil ik vooralsnog met stoppen. Dus was de "keuze wel moeilijk, maar ik heb gekozen voor het spelen", aldus Harry Brouwer. Commissies Betekent dal tevens het stoppen van alle activiteiten binnen Vlaardingen op alle andere terreinen? „Nee, ik blijf nog mee draaien in de bijzondere activiteitencommissie, kantinecommis sie en in de commissie, welke rich bezig houdt met de bouw van de nieuwe kleedgelegenheid" Terugkijkend op zijn voorzitters periode weet hij zelf duidelijk aan te geven waar hij aan gewerkt heeft. „Toen ik voorzitter werd, had de vereniging het erg moeilijk. Er was onenigheid en tweespalt waarneembaar. De moeilijkheden zijn overwonnen en er heerst nu een goede verenigingssfeer. De vereniging is uitgebouwd tot 250 leden, waarin jeugd, recreatie-en prestaües- port elkaar kunnen vinden". De tweede belangrijke gebeurtenis in rijn loopbaan als voorzitter is de ingebruikneming van de nieuwe kantine. Door deze aan winst heeft de vereniging veel kunnen doen aan ledenbmding en juist hierdoor konden twee recreatie teams op de been ge bracht worden. Maar hij is realist genoeg om te beseffen, dat hij dat niet alleen gedaan heeft- Hij zegt daarover zelf: „Slechts door veel steun en hulp van anderen was dit allemaal mogelijk". In de periode, waarin Harry Brouwer voorzitter was, beleefde Vlaardingen ook een prestatieve groei. Het eerste team nestelde zich m de tweede klasse van het district en het tweede team wist zelfs door te stoten naar de eerste klasse voor reserveteams in de KNKV. Daardoor kreeg Vlaardingen een goede brede basis om te bouwen m de breedte. Samen met zijn bestuur heeft hij een duidelijk beleid uitgestip peld voor een goede opbouw. Vorig jaar werd gestart met de training van de jeugdselectie onder leiding van Frans Vermeulen en dit komende seizoen zuilen ook de aspiranten geselecteerd worden. Dus in speltechnisch oogpunt lijk goede tijden aangebro ken voor Vlaardingen. Recreatie Harry Brouwer daarover „Er zit een stijgende lijn in èn die moeten we vasthouden, maar naast de prestatieve stijging moeten wij de recreatiesporters niet uit het oog verliezen. Want juist een combinatie van prestatie- en recreatiesporters is belangrijk voor het wel en wee van een vereniging". Zonder recreatiesport is volgens Harry Brouwer een goede prestatie niet mogelijk. „Het één mag niet ten koste gaan van het andere, dat maakt een vereniging kapot. Om tot topsport te komen, is er, „aldus Harry Brouwer", een zeer lange weg te gaan. Vanaf het begin moet er een goede begeleiding zijn en uiteraard een goede training. Zoals de zaken er nu voorstaan, mag je pas échte resultaten over een aantal jaren verwachten. Je moet het niet forceren", stelt hij heel duidelijk, „want wil je het allemaal té snel doen, dan maakt je de vereniging kapot". Veelal liet hij de contacten over aan zijn medebestuurders. Met de VRSR heeft hij slechts kort contact gehad in de tijd van de kantinebouw. „Maar het was wel een prettig contact", voegt hij er aan toe. Als scheidende voorzitter heeft Harry Brouwer wel degelijk nog een verlanglijstje. De bouw van nieuwe kleedgelegenheden en een professionele lichtinstallatie. En op speltechnisch vlak een uitbouw van het huidige beleid. Al eerder noemde hij deze zaken, maar zij komen weer terug. Sponsor Pratend over de uitbouw van de jeugdselecties komt men uiteraard op de financiën. Harry Brouwer hoopt nog steeds dat Vlaardingen een goede sponsor vindt en zodoende de mogelijk heden krijgt om ook voor de jongste korfballers bekwame trainers van buitenaf aan te trekken.,Nu gebeurt dat met eigen mensen en daar wordt dan een groot deel van hun vrije tijd aan opgeofferd. Maar ik ben er mij terdege van bewust, dat een sponsor door het systeem van de KNKV moet voldoen aan drie voorwaarden". Hij somt ze achtereenvolgens op: interesse voor het korfballen, binding met de vereniging en toch ook een beetje filantroop, want zoveel reclame als in andere, duidelijk gesponsorde, sporten geeft een gesponsorde korfbalvereniging met De naam mag met veranderd worden. Maar als de gelegenheid zich voordoet, houdt hij zich gaarne aanbevolen. Praten met Harry Brouwer over korfbal, betekent praten met iemand, die bezeten is van rijn sport en bereid is daar erg veel tijd in te stoppen. Want duidelijk wordt wel na een gesprek met Harry Brouwer, dat hij toch nog zeer veel tijd zal blijven stoppen in zijn Vlaardingen, maar voorop komt nu te staan het korfballen en niet het besturen. Een geniststelling voor rijn eventuele opvolger is, dat Harry Brouwer een hecht team achterlaat, dat goed op elkaar is in gespeeld. Daarom durft hij nu met een gerust hart rijn post als voorzitter te verlaten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4