Steef Kijne broer Johan te snel af SV'71 slagvaardig Z3 Heij ster tweede Van Asten: Veel deelnemers aan Piershilse Polderloop Hennie de Rooy niet te stuiten ^iAANDAG 10 JULI 1978 zevende Schiedam Straatvoetbal toernooi üllllllll Medewerker binnendienst VD/SCAVW2 XMtim? INPLMT5WN7E HEIPEU BUJfJEFOWWE' MEfJ.' IC KADM'JfJ NECtÜfJWEN 6EKÉW.' PIT WAS PB LEUfSTtJEAH WEPt GAAT VOOt, MEISJE &OVEN D/EW, JEfJÊC 15 70CHW06/m? KWELUt Z'JK ZE ALLE- MAAt OtlUKT 4Z./J. Z6G PEUEtlS DrT Nitr DE MUTS KAN ZEER03? IK KREE6 HEM PRECIES OP Mj4W KOP M&rE>lE STORM DAARSTRAKS/ Die K18 JE WEE GE- IK VOND HEM ER MIST, HÉ ZEERüR M13\ STEEDS ZÖ RAAR 216 JE EK WEER UITAlïN"ir2l£W ZONDER DE CODE ZEEROB -/ >n- MUTS.' 3067 De enorrne condor" waarmee Lupardi en Yoto uit de vulkaan zijn ontsnapt, yiiegt nu boven de Chonosarchipel. Met feilloze' zekerheid Yoto de koers van het vliegtuig over de ontelbare eilanden en eilandjes, waarvan. sommige niet groter zijn dan een rots. Ginds, in de verte, ligt een eilandje waarboven een kleine wolk hangt, die bij de nadering van het vliegtuig be gint te ioniseren. Het wolkje straalt een zacht groen licht uit. Dat is de plaats van be stemming. Met een grote bocht draait Yoto het vliegtuig om het eiland heen. Kijk, op die rotsen daar liggen honderden grote zeehonden- Manenrob ben. die wel drie-en-een-halve meter lang kunnen worden.. Dan landt het vliegtuig en Lu- pardi stapt uit. Ziezo, hier zal hij veilig zijn proeven voort kunnen zetten, zonder gestoord te worden door nieuwsgierige indringers. „Aan het werk, Yo to." roept hij uit. „wij hebben geen minuut te verliezen." Hij gaat rechtop zitten en vrijtt de slaapkorreis uit de ogen. Hele maal wakker is hij nog niet, maar hel akelige gevoel, zoiets alsof hij van achter besprongen wordt, komt weer. opzetten. Het maakt hem korzelig. Heel die veedieverij wordt hem zo langzamerhand tot eer» nachtmerrie Geen voet krijgt hij aan de grond en de burge meester heeft al laten doorsche meren, dat hij er maar liever de marechaussees bij wil halen Met opstaan heeft hij geen haast; vaak kan hij op bed 't best denke- n.Zonder iets bepaald te zien dwalen zijn ogen door de kamer; gaan Over de glimmend gepoetste Schoenen en beenkappen, die zijn vrouw heeft klaargezet en over Zijn uniform dat achteloos over een stoel hangt. Beste vrouw heeft hij toch maar,Nu komt ze van achter. Ze heeft koffie en de geur daarvan mildert zijn stemming. ja, ja.beetje speurwerk, zegt hij verveeld, leuke afwisseling in dat lamme poldergedief.Ik zal 'n staart krijgen als ik die grapjas niet binnen *n paar uur bij z'n kladden heb. Amateurswerk. vaklui hebben betere adressen in d-r kladboekje. Peinzend kijkt Mo res naar buiten. De straat geeft het gewone beeld, 'n Paar kinde ren, knikkerend op de stoep van het gemeentehuis: "n boer mei een hooggeladen mestkar; en 'n visventer, die een langgerekte roep over de straten doet galmen, Wat hij roept moet „Zuiderzee banket" betekenen, maar Mores kan het er met de beste wil niet uithalen. Wat kan 't hem ook eigenlijk schelen? Possers.Piet Posser,uit 't Achterstraatje is nu aan de orde.weg met de bokking en de hele Zuiderzee. De bestolene is klompenmaker; langzaam van betalen, zuinig op 't gierige af. De vrouw heeft ba- kerdienstjes en laat hem zijn ei gen potje koken. Dat ts niet be vorderlijk voor de goede gang van zaken en de verhouding tus sen die twee is die van kat en hond. Maar dat wil nog niet zeg gen. - nee.zo lang er geen echtscheiding is uitgesproken ként de wet zelfs geen diefstal tussen man en vrouw, Bovendie- n.zijn speurdersneus heeft an der wild geroken. Veldwachter Mores komt vaak vij bakker Hoeks over de vloer. Niet alleen vindt hij 't gezellig ir> de warme bakkerij, maar ook weet zo'n bakker, die alle dag langs de weg is, wel eens nieuwtjes waar 'n politieman belang in stelt. Daar z:nr~*?2. is hem ter ore gekomen dat de twee jongst van den Bos de laat ste tijd grote bedragen verteren. Zijn speurinstinct zegt hem, dat hij daar de plank niet ver zal mes slaan. Al moet hij toegeven, dat ze nooit met de politie in aanra king kwamen, toonbeelden van deugdzaamheid mogen ze ook niet genoemd worden.We zullen Zien, zegt hij binnens monds. Maar nu eerst een onder zoek ter plaatse; je bent politie man of je bent het niet. Piet Possers doet opnieuw zijn omslachtig verhaal. Het geld was geborgen in een kast met zwaar hangslot. Nóch aan het slot. nóch aan de scharnieren is iets te zier» en daarom moet zijn vrouw. Ssttï zegt Mores met 'zijn vinger op de mond. Hij, als politieman, ziet er wel iets aan. Met een nijptang werkt hij een der schar nieren los. Dacht hij het niet? Eèn der spijkers is anders dan de andere. Hij steekt ze bij zich en op zijn gezicht komt een geheim zinnig trekje. Stom om 2oveel geld in huis te bewaren, bromt hij En dan vraagt hij de schraperige potier, hoe lang het geleden is. dat hij de kist heeft open gehad. Een maand? In orde, Dat klopt alvast met de grote verteringen, O, en doe je dat elke maand? Ajakkes! 'n Gutden per maand oversparen geeft twaalf gulden per jaar. Posser heeft dus al veer tig jaar gespaard en hij moest nog veertig worden.Hmmm! Even vasthouden. Uitgave: SUTHOFF PERS BV Deze krant verschijnt in het gebied Nieuwe Waterweg-noord (van Schiedam tot Hoek van Hofland) en is uitsluitend verkrijg baar in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad (in Maassluis eveneens in combinatie met de Haagsche Courani ot Het Binnenhof). REDACTIE Chef: H, L Lambregtse Redactie SchiedamrK. Kegel en W. J. van der Post. Redactie Vlaardingen: J. Harejager, W.A.M, Vissar en C. H. van Bremen. Sportredactie: B. v.d.Berg en M. Verwaaijen (Vlaardingen). De redact ia Schiedam is gevestigd aan de Broersvest 3a. tei. 262566 en 266046 postbus 137. Schiedam. De redactie Vlaar dingen is gevestigd aan de Brede Havenstraat S, tel. 343229 en 345209, postbus 110, Vlaardingen. Berichten voor de redactie kunnen per telex worden doorgege ven. Telexnummar 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN Maasland: S. P. van 2uilea. Die-penburchstraat 34, lel. OT899- Hoek van Holland; L van Ooijen, Mahustraat 135, tel 01747- 2804 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen: Broersvest 3a. Schiedam, (tel. 010-268091) en Brede Havenstraat B. Vlaardingen, (tel. 010-354525, b.g.g. 354587) Voor Inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsclr Nieuwsblad, tel. 010-144144 KLACHTENDIENST j| Dagelijks van 18.00 lot 19.00 uur en zaterdao tot 18.00 uur. Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144. Haagsche Courant, tel. 070-624562. ••--■■• tel 070-624562 Het Binnenhof, NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen telefonisch worden nabesteld tussen 14.30-15.30 uur. Tel. 010-144144, toestel 147, de hr. W. v.d. Knaap. ADVERTENTIES Advertentietarieven op aanvraag, tel. 010-144144 i Schiedam Het slt hte weer heeft de wielrennen 'üt het Waterweggebied danig parten gespeeld. Alleen Aad van As ten kans een zevende plaats te behalen in Bosschen* hoofd. Dinphy Wesdorp kwam tot een negende plaats in West- Capelle, evenals Connie Meijer in Ede. De ronde van Zuid!and levend een veertiende plaats op voor Johnnie Meijer en bij de veteranen werd Hennie Kaptein dertiende, Jan van Geest zestiende en Martin Drup zeventiende. GEBOREN: Natasja d.v. van der Sluis-van Ravens; Wendy A. d.v. Beijl-Norder; Cindy d.v. Buurman-Karstanje; Cephas B. A. z.v. Broekharst-Speerstra; Boy en Michael z-v. Stout-Vrij. bloed; Oktay z.v. Altïnkaya-Gu- müssoy; Noman z.v. Sahm-Al- demir; Dona d.v. Jansson-Tin» tel; Robert J, z.v. Vercruijssen- van Dijk; Francïsca d.v. van Gelderen-van der Pluijm; Je roen z.v, van Krugten-Lim- burg; René C. A- z.v. van der Kooij-Beklter; Dimitri M. z.v. Dingemans-van Hagen; Laura D. d.v. de Leeuw"Vermeulen. ONDERTROUW: W, H. At van den Boogert 21 en A. P. Ros- raan 17; E. H. W. Bruggeman 23 en C. J. Schouten 21; H. W. Könemann 27 en M. De Kok 24; L„ Meijer 25 en A. J. Blonk 20; P. A. B. Paludanus 23 en M. de Boom 21; R. J- H. de Vink 22 en G. A. M. Snelders 20; M. van den Boom 27 en H. G. Blom 24. GEHUWD: A. Tessera 21 en M. Hoogendijk 22; A~ J. Brökling 20 en H. E. Flater» 20: R- H. van der Mark 27 en E. J. Stahlhöfer 24; A- M. van Zanten 24 en S. Knoope 21Frook 22 en M. L. Wever 20; H. Ruseier 26 en M. H- Sprokholt 23; J. Wester veen 32 en H. Voegt 28; J. W. Barends 24 cn L. J. Hengeveld 25; T. van der Linde 25 en P. J. Landman 20; M. de Gids 25 en J. s. F. M. Kuljpers 29; AL Verhaal 32 en S- Ruiterveld 23; J. Kersloot 27 en A, Snel 23; L, Snippe 23 en W, van den Born 29; R. S. Keijner 23 en B. J. M- Kienhuis 21; J. Schone- veld 28 en W. J. Vredenbregt 22; C. G. at van den Brink 24 en L- C. var» Daelen 26. OVERDEDEN: L. B. Ouwen- dijk, vr. geh. gew. met W. J, Verhaal 93; p. J. C. Zeegers, vr. geh. ge-w. met A. A. Hulsman 84; p. at van Draanen, vr. geh. gew. met C. Oudendijk 79; F. P. Veelenturf, man 81; L. Kuij- pers, vr. geh. gew. met H. W. Peitsman 55; C- A. van Paas- sen, vr. geh. gew. met F. Nece- sany 92; J. Bakker, man 54; K. van Doom, vr, 5; H. Verhoef, vr. geh. gew. met H. M. A. Salari 72; J. A. van der Meer, man 65; J. A. P. Soesber gen, rnan 63; AM- Mak. vr. 28; H. van der Lugt, vr. geh- gew. met F- J- Bronwasser. Piersbil Organisator Piet Bonman blikte vol tevredenheid terug op de tweede Piershilse polderloop. Want ondanks het slechte weer precies op het moment dat de lopers aan hun tien kilometer begonnen barstte het noodweer boven de Hoek- sche Waard los was de deelname groter dan bij de eerste loop. ,,Het was een groot succes en ik ben er zeer tevreden over", glimlachte hij breeduit, „Op de Schiedam De jeugdrenners van Harga hebben zich rede lijk gehandhaafd bij de eerste competitiewedstrijd tussen de wielerclubs De Coureur. De Pedaalridders, JBarrhopoort en Harga. Hennie de Rooy behaal de zelfs een eerste plaats bij de strijd van de B-9-jarigen. De jonge Schiedammer pakte bij de start de kop om hem daar na niet meer af te staan. Bij de strijd van de 10-11-jarigen waren er voor de Harga-rcn- ners respectievelijk een derde (Mauro Callegari) en een vier de (Ellen de Ruiter) positie weggelegd. Ook de strijd van de 12-13-jari- gen leverde een derde en vier de plaats op. Lorenz Kagenaar (Harga) en Gerard van Boven (eveneens van Harga) waren de gelukkigen. De Strijd bij de H-jarigen leverde geen ere plaatsen op voor de Schiedam- se coureurs, maar bij de strijd van de nieuwelingen zaten de Hargarenners weer voorin. Ed win Verheul werd hier tweede, terwijl John Keeze als vierde de meet passeerde. Schiedam Aan de Prins Wil- lem-AIexander-Mavo zijn de volgende leerlingen geslaagd voor het diploma Mavo-4: A. Baauw, J- L, Barendrecht, A. J. Bijl, J- A. Blom, A. Boele, AL Bokhoven, J. G. Bron- scheer, A. C, darijs, R. Dal- meijer, D. A. van Dijke, A. Dontje, J. van der Eijk, G. de Goede, F. van Hartingsveldt, M. van 't Hoff, D Huisman, J. F. Jansson, R. Jongeneel, B. Jongste, W. Kars, A. van Klave ren, R, Klein Velderman, N. C. Knook, R. F. Knocirs, S. W. Kortman, J. A. de Ligt, AL H. de Ligt, P. van der Linden, E. Y. van den Oever, W. J. van Oostende, A. A- R Peeters, I. Pieters, L. H. Rath, J. van Rijn, T. var» Rijnsbergen, AL Roelofs, J- Schuurmans, J. F, Smits, A. Snikkers, G. J. Steenbergen, E. C. van Stralendorff, F. C. P. Teeuw, R. H. Tuasela, J. van Vliet, G. de Waard, P. J. Welte- vrede. P. A, Zeeuw, W. van Zijl, A. W. Zwamborn. tien kilometer waren er 199 deelnemers ëi» aan one kilo meter deden 85 lopers mee. Dat is toch helemaal niet gek voor zo'n klein gehucht als Piershil. En ook de deelnemers zelf von den het leuk. Bijna iedereen zegde toe volgend jaar weer mee te doen." Aan de tien kilometer werd meegedaan door een flink aan tal bekende namen op atletiek- gebied, van wie de broers Steef en Johan Kijne, beiden van Metro uit Rotterdam, de strijd volledig beheersten. De Capel- se onderwijzer Steef Kijne nam in de eerste ronde een kleine voorsprong op Johan, <üe hij steeds verder uitbouwde. Na vijf kilometer had Johan al meer dan dertig meter moeten toegeven op zijn broer, die te vens nationaal kampioen op de 3000 meter steeple-chase is. Op de eindstreep bedroeg de voor sprong van Steef op Johan wel geteld 38 seconden. Op de der de plaats finishte heel verras send Jan Bouwman uit Strijen, De atleet van het Dordtse Her cules bleef slechts twaalf se conden achter op Johan Kijne. Bij de dames werd de tien kilometer gewonnen door me vrouw De Heer uit Klaaswaal. Eerder dit jaar had zij ook al met overmacht de door Piet Bouman georganiseerde Oran jeloop op haar naam geschre ven- De drie kilometer werd bij de meisjes een zege voor Bian- Complimenten, meer zelfs, wa ren er tevens voor de oudste deelnemers aan de tien kilome ter. Het was het echtpaar Broekhuizen. De 61-jarige me vrouw en 62-jarige meneer Broekhuizen deden het be paald niet slecht Piet Bouman: „Ze hielden nog acht jonge ke rels achter zich". Uitslagt en 10 kilometer heren: 1. Steef Kijne (Metro) 34.20, 2. Johan Kijne (Metro) 34.58, 3. Jan Bou man (Hercules) 35.10, 4. André Kolder (AAA) 35.20, 5. Wim van Zon (AVR) 35.48; 10 kilo meter dames: 1. Mevr. De Heer, 2. Anita van den Berg, 3. Toos Valentijn; 3 kilometer jongens: 1. Erwin Bekker (14) 8.46, 2. Erik de Heer (11) 9.48, 3. Frits Schippers (12); 3 kilo meter meisjes: 1. Bianca den Exter (S) 11.30, 2. Natascha Blok (9) 11.48, 3. Marjade Heer (15) 12.00. ca den 'Exter. Het elfjarige meisje voltooide de afstand in 11.30 minuten. Eerste bij de jongens was op deze afstand Erwin Bekker (14) die 8.46 mi nuten over de 3.000 meter deed. Tussen al dit echte loopgeweld door, had Piet Bouman nog enkele leuke stunts in voor raad. Zo had hij voor de dertig ste, veertigste, vijftigste en zes tigste plaats op de tien kilome- Steef Kijne wordt achterna gezeten door broer Johan. Later zou de Capelse onderwijzer hem op liefst 38 secon den achterstand zetten. iter fraaie bekers beschikbaar gesteld, zodat het geen wonder was dat ook om deze in feite niets zeggende klasseringen vol overgave werd gestreden. Vlaardingen De VOJ houdt op 21 en 22 augustus een groot straatvoetbaltoernooi om de VOJ-cup. De leeftijdsgroepen zijn: 6 tot en met 11 jaar, 12 tot en met 15 jaar en 16 tot en met 20 jaar. Per elftal kan men zich opgeven en informa tie verkrijgen bij de YOJ, Rot- terdamseweg 1 te Vlaardingen. (tel. 357396). Deelname is 1,50 per speler. De wedstrij den worden 's middags en in de avonduren gespeeld. Waar is nog niet bekend. Maassluis Het honk balteam van MSV'71 was weer eens slagvaar dig en haalde fors uit. Op bezoek bij Nado V wist een gehavende MSV-pIoeg (coach Cor van de Velden moest maar liefst zes andere spelers inpassen) sterk aanvallend de kracht van de thuisclub al na twee innings te breken en zich naar een 4-17 winst te siaan. Deze royale overwinning werd bereikt, door het collectieve optreden van het MSV-team, waarin de jeugd het goed deed en zelfs Cor van der Vel den meespeelde. In tegenstelling tot de laat ste wedstrijden maakte het binnen- en buitenveld geen fouten in deze zeven in nings durende ontmoeting. Cor van der Velden na de wedstrijd: „Een goed resul taat zag ik niet zitten. Niet dat de zes vervangers direct een nederlaag inhieid, maar het gemis aan routine zou wellicht de doorslag kun nen geven. Zij hebben zich er uitstekend doorheen ge slagen. Vooral waardering voor de jeugd, waar ik noodzakelijk een beroep op moest doen. De "vervan gers" wilden zich daarbij waarmaken en daardoor was de instelling optimaal". Het liep ditmaal bij MSV - in de thiuswedstnid. won MSV met 9-6 van deze te genstander - ook verdedi gend goed. Nado V trof at tente honkbewakers aan, Daarnaast trof de thuisclub het ook niet, dat MSV-wer- per Jan van Spijk in goede doen was (werpeijfers: 11-4- 2) en vooral met zijn 11x3 slag goed voor de dag kwam. De beste slagmen sen bij MSV waren: Jan van Spijk, Ronald Barents en Kees Reinders. De eerste en de iaatste sloegen een drie-honkslag. MSV hield de thuisclub van meet af aan onder druk. In de eerste slag- beurt scoorde MSV 0-2 en bouwde die iu de tweede Inning uit tot 0-5. In de gelijkmakende slagbeurt kwam Nado V op 2.5. In de derde inning was MSV weer effectief en nam reso luut een 2-9 voorsprong. In de vierde en vijfde inning werd in bet geheel niet ges coord. In de zesde inning liep MSV wederom goed weg in de score: 2-14. Maar de thuisclub deed nog een maal wal terug: 4-14. MSV rondde het goede spel in de zevende en iaatste inning af met drie punten en eind igde met een 4-17 einduit slag. MSV neemt nu achter Nep- tur.us en Compri Zwijna- recht de derde plaats in. Aanstaande zondag speelt MSV de thuiswedstrijd te gen Groenoord 2, waarvan het eerder won. Vlaardingen De twee vo rige zomeravondcompeti ties greep Pedaalridder Dik van Kesteren net naast de eindzege. Kennelijk ge prikkeld door deze tegen slag besloot de besnorde Rotterdammer de deide competitie maar eens goed te beginnen. In de laatste ronde in de Vergulde Haudpolder sprong hij weg uit een peloton, dat tot dat moment geen enkele ont snapping had getolereerd. Zijn demarrage was ió krachtig, dat de groep het juiste antwoord schuldig moest blijven en Van Kes teren voorlopig als leider van de avoadcomptitic staat genoteerd. Het koude, winderige weer is klaarblijkelijk geen grote inspiratiebron geweest voor de coureurs, want echt enerverend is de strijd ei genlijk niet geweest. Alleen de solo van Ruud Lieb- rechts, die vier ronden duurde, sprak nog een b-::e- tje tot de verbeelding. Met dit wapenfeit is het belang- rijkse overigens wel ver meld. Op rozen zit Van Kesteren door zijn zege nog lsuig niet, want de naaste concurren tie heeft al een fikse reputa tie opgebouwd voor wat be treft het competitiewezen. Tweede werd namelijk Pe ter Heijster, die de vorige competitie won, terwijl nummer drie, Martin Drop, de eerste wedstrijdenreeks als beste volbracht. Als woensdag om 19,30 uur de tweede rit in de Vlaar- dingse Vergulde Handpol der van start gaat, zal Van Kesteren terdege rekening moeten houden met een aanval op zijn leidersposi tie. Uitslag: 1. D. van Kesteren (P), 2. P. Heijster (C), 3. M. Dorp (C), 4. H. Kaptein (C), 5. R. Liebrechts (C), 6. P. van Wijk (S), 7. J. Franken (P), 8. F. v.d. Graag (C), 9. A. Brons (H), 10. T. Steens (H), 11. N. Moerman (C), 12. H. Halstar, 13. E. Noordijk (H), 14. B. Rietveld. grootste KASREGISTER centrum van zuid-heiland hoofddealer voor zuid-hotlano C-iTOH eiectr. kasregisters *«regi ster-dealer •HERMES •CONCORD SANPUTER SCHERPE RAUZEN EIGEN SERVICEDIEN5T MET24 UUR SERVICE ALBERT HEIJERMANS B.W kasregisters hoogslraal 30roiterdarri telefoon-010- H398B NOOTEBOOM autobanden B.V. Zwaluw!* a n84 Schiedam/Kethel Tel. 700069-708976 b.gg- 708326 zalerdags tot 13,00 uur geopend Het dagblad la uw dikaie Kontaktadre*. Rh-ei Wegens uitbreiding ven onze activiteiten zoeken wij voor onze afdeling machines een voor de verkoop van industriële reinigingsmachi nes, zoals hogedrukpompen. hogedrukheetwatar-en stoomstraalreinigers enz., alsmede de onderdelen hiervoor, In hoofdzaak zal zijn taak bestaan uit het onder houden van contacten met ouden en nieuwe rela ties. het verzorgen en begeleiden van offertes en alle daarbij voorkomende kantoorwerkzaamheden. Onze gedachten gaan uit naar een actieve jonge man (leeftijd tot ca. 23 jaar), die bereid is zijn taak in een enthousiast team te vervullen. Zij, die belangstelling hebben voor deze positie kunnen telefonisch of schriftelijk contact opnemen met Groninger Scheepvaart- Handelsonderneming B.V. Fofcfcentraat S39-545, Schiedam tel. 010^71022 toestel 2 or 9. k

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 2