HDVS: gevoelige afstraffing Groenoord: weinig moeite Maassluise zwak voor politie te Veronica SPORT VS Vlaardmgen houdt Tigers lang in bedwang Henny van Wijk moet weer rusten MAANDAG 10 JULI 1978 Excelsior'20 herstelt zich Botlek aanvallend machteloos Cricket Honkbal Jenever. toernooi Beperkt VO/SC/WW 4 'j-, 'v Schiedam De angst die Ex celsior had voor het cricket- team van Bloemen daal was ongegrond. Na een door de Schiedammers goed gespeelde wedstrijd, wisten zij met de score 200 voor 8 tegen 84 all out de volle winst te behalen. Het cricketelftal van Bloemen- daal trad in de ontmoeting te gen Excelsior op „Thurlede" aan met een enorme handicap. Sterspeler en coach Ted Foster moest het wegens een hand- blessure laten afweten en dit feit vond zijn weerslag in de houding van de Bloemendalers. Toch probeerde de captain van de KoordhoUanders om bij toss-winst de wedstrijd in de hand te houden door Excelsior eerst te laten batten. Was men in het team van de Schiedammers in voorgaande wedstrijden niet erg te spreken over het batten van Rene Sehe- we, nu nam hij op ongekende wijze revanche. Zijn 95 runs waren de basis waarop Excel sior verder kon bouwen en me de door de 31 van Rupert Go- mes. Koos Gouka 21 en "Wim Putter met 16 runs als hoog- sten, werd door captain Koos Gouka besloten om op de stand van 200 voor 9 te sluiten. Alleen Bfoemendaal-bowler Larry Worrell was met het gooien erg succesvol, zijn cij fers 6 voor 30 spraken, voor zich. Opvallend was de wijze waarop het wicket van Rupert Gomes viel. Terwij) een door hem weggeslagen bal voor zes over de tribune verdween. gleed deze speler op de gladde mat uit en viel met zijn li chaam in het wicket Het was nu aan Bloemendaal om op dit hoge totaal het juiste antwoord te vinden. Op het bowlen van de goed op dreef zijnde Koos Gouka (4 voor 14) en de voor de zieke Hans Gouka ingevallen Guus Groote (4 voor 33) wisten zij geen manieren te bedenken om die ballen op redelijke wij2e te verwerken. De thee werd be reikt op de voor Bloemendaal desastreus lijkende stand van 12 voor 5. Daarna wisten alleen Ad Boe laars met 20 en hockey-inlema- tïonal Theo Doyer met 18 de stand een redelijker aanzien te geven. Met de laatste twee batsmen op de mat. kreeg Koos Gouka erg veel haast, omdat de weersomstandigheden der mate slecht werden, dat voor regen en afgelasting werd ge vreesd. Gelukkig voor deze captain bleef het droog en werd de laatste Blocmendaal- speler door een attent reage rende Wim Schewe gevangen op de stand van 84, Larry Worrell had na afloop niets dan lof voor de Schie dammers en vond vooral het fielden van Excelsior „vakkun dig en geconcentreerd". Ook Koos Gouka had niets dan lof voor zijn spelers. „Na bet wat mindere spel in de wedstrijd tegen Hennes, werd er nu weer als vanouds gespeeld", vond hij. Schiedam Werd zaterdag de cricketwedstrijd tussen Her mes DVS en Krekels door de regenval voortijdig afgelast op een voor ïlermcs zeer voordeli ge stand, zondag kregen de Schiedammers van het Am sterdamse VRA een gevoelige afstraffing. Zij sloten op de stand van 195 voor 5, waarna Hermes voor het schamele to taal van 40 runs werd uitge gooid. Nog harder dan de nederlaag tegen VRA. kwam de bood- Terwijl de bal nog in de hsnri- schoen van Geor ge Mulrain moet ploffen, bereikt Groenoordspeler Jan Switser het tweede honk. schap bij Hermes-captain John Beyer aan, dat zijn meest belo vende speler Henny van Wijk van de dokter te horen kreeg dat hij voorlopig elke overdadi ge inspanning dient te vermij den. Dit dwong de captain om zijn team te wijzigen door jeugdspeler Paul Terbraak voor het eerst in zijn elftal te halen. Na de toss gewonnen te hebben besloot John Beyer de Amster dammers eerst te laten batten. Evenals in de eerste ontmoe ting in .Amsterdam, drukte ook nu een verbluffend sterk spe lende Hilton Ackerman zijn stempel op deze wedstrijd. Pas toen hij zijn centurie met 101 runs had bereikt, werd deze Zuidafrikaan door een onzeker optredende wicketkeeper Ton Stouthandel gevangen na een wilde geforceerde slag. In het behaalde totaal van 101 runs zaten voor het publiek zeer gewaardeerde 7x4 en 5x6. Ook het goede batten van Mare Tress 38, Ad van Nierop 30 n.O. en Halam Rajak met 15 runs in de dubbele cijfers besloot VRA-captain Frank Vermeulen bij zijn uitgaan, om op de stand van 195 voor 5 te stop pen. Voor de Schiedammers bowlden vooral Martin van Wijk erg goed met de cijfers 1 Stijlvol batten van Acker man (VRA) voor 12. De overige VRA-spe- Iers werden opgeruimd door Pieter van Noord, Wil van Wijk en Paul Terbraak. Het antwoord was aan Her mes. dat moest gaan proberen het totaal van de Amsterdam mers te overtreffen. John Beyer had als openingspaar gekozen voor wat risico door naast Jack Geeratz Wil van Wijk te zetten. "Deze moest door snel te gaan scoren de Amsterdammers tot voonich. tlgheid manen", aldus de Her mes-captain. De opzet, hoe goed ook bedoeld, mislukte volkomen en het snelle vertrek van Van Wijk luidde in feite de afgang in van de Schiedam mers. Bij de thee had Hermes na een half uur batten 15 runs ges coord voor het verlies van vijf spelers. Wat na de dronk nog op de mat verscheen, werd even snel opgeruimd en terwijl iedereen dacht aan een inning- snederlaag, zorgden Paul Ter braak en Martin van Wijk er voor dat zij veel tijd verspeel den, waardoor het opnieuw in gaan van Hermes werd verme den. Op het zeer sterke bowlen van vooral Frank Vermeulen met 5 voor 6 als de 3 voor 12 van Peter de Greeff, waren zij de oorzaak ervan dat Hermes voor het lage totaal van slechts 40 runs naar de douches kon. "Wc hebben verloren door een complex van factoren", zei :oach Keith Cook. "Wc begon nen al met de Aekerman-angst, gevolgd door onfortuinlijk spel en gebrek aan concentratie, terwijl de bowler Frank Ver meulen niet te bespelen leek". Eén lichtpunt in deze wedstrijd vond Cook het optreden van Paul Terbraak, die het volgens hem het nog ver kan brengen. Enschede/Boxtel De honk ballers van VS Vlaardingen hebben aan hun dubbel tegen Tex Town Tigers in Enschede, behalve een nat pak, niets over gehouden. De eerste wed strijd eindigde na twaalf in nings in een 3—2 nederlaag voor de Vlaardingers en de tweede wedstrijd werd na drie innings bij de stand 40, we gens regen gestaakt. Schiedam deed het in de uitbeurt tegen de JKC Ducks beter en keerde met een 9—2 overwinning huiswaarts. Lange tijd heeft het er naar uitgezien dat VS Vlaardingen in de eerste wedstrijd tegen Tex Town Tigers winst zou kunnen pakken. Ondanks het weipen van international Bertil Schiedam Slechts zeseneen- halve innings had Groenoord- werper Hans Vroon nodig orrt de wedstrijd tussen Sporthuis- /Ketbe!7Gröenoord en Radio .Wodemysc Botlek te beslissen- De imposante werpcijfers: 19 maai drie slag, twee maai vier wijd en één honkslag tegen en de eindstand <110), illustreer den nog eens de aanvallende machteloosheid van het onder aan bungelende Botlek. Groe noord, dat via deze zege weer een stapje dichter bij de pro motie is gekomen, kon daaren tegen zijn aanvallende lusten volop botvieren- Aangezien SC Botlek volgend jaar zeker der- Door Emile Schelvis Schiedam Ter gele genheid van het 12 1/2- jarig bestaan van de inval i denspo rtvereni - ging De Ooievaars zal op li november een groot integratie-jene vers tad toernooi wor den gehouden in de Sporthal Margriet. Alle invalidentafelten- nisvereiiigingen uit het gehele land worden hiervoor uitgenodigd. Ook de valide vereni gingen uit Schiedam: NOAD„ Perfect en De Korenbeurs, nemen aan dit toernooi deel. Als de schriftelijke be vestiging van het stich tingsbestuur van de Margriethal is ontvan gen kan gestart worden met de inschrijvingen en indelingen- de klasse speelt en Groenoord waarschijnlijk promoveert, zullen de beide teams elkaar voorlopig niet meer ontmoe ten. Al direct in de eerste innings manifesteerde Groenoord zich ais het betere team. Nadat Bot lek nog wel even had gedreigd, middels George Muirain die tot het derde honk kwam, was het Groenoord dat direct drie men sen op de honken bracht. Ech ter, slim spel van werper Johan Bryson voorkwam dat, na de 1-^0 van Rob Switser, nog meer Groenoordspeiers de thuisplaat konden bereiken. Het bleek slechts uitstel van executie. In de tweede innings zorgde Jan Steiger voor 2—0, na een honkslag van Erik Zorgdrager. Hierna was het de zelfde Erik Zorgdrager die, na een twee-honkslag van Ruud Stc-ntler, 3—0 liet aantekenen. In de derde innings werd er niet gescoord. Dat was eerder te danken aan het voortreffelij ke spel van de vcrrevelders Herman Smit en Leo Warn a dan aan de aanvallende kwali teiten van de Botlekploeg, dat in deze innings zijn slagbeurt, net als in de voorgaande trou wens, weer zeer snel voorbij zag gaan. De vierde innings leverde hierna wel punten op. Nadat de Botlek-slagbeurt ge ruisloos was gepasseerd, zorg de Groenoord weer voor de scores. Eerst was het Mario Krabbendam die, na twee fou ten van Botlek's eerste honk- man Leo Batenburg, voor 40 zorgde, waarna Erik Zorgdra ger het vijfde punt binnenhaal de. Net als iu de derde innings werd in de vijfde innings ook de stand niet gewijzigd. De schade bleef voor het mot vele invallers spelende Botlek in die innings beperkt. Iets, wat niet gezegd kon worden van de zesde innings, In de tweede helft van die innings liep Groenoord uit naar 11—0, Ach tereenvolgens scoorden Mario Krabbendam (6—0). Erik Zorg drager, na een gave actie van Jan Switser (70), diezelfde Jan Switser, na een doorge schoten bal (80)r Hans Vroon, 1 na een fout (90), Gerrit Smits (100) en Gerrit Droog (110), beiden op een honkslag van Jan Steiger. Aangezien er ook in de eerste helft van de zevende innings geen verandering meer kwam in deze stand, betekende de 110 tevens het einde van de wedstrijd. Alweer een triest re sultaat voor SC Botlek, dat in deze competitie nog geen punt veroverde, maar dat deson danks niet bij de pakken neer zit. Eerste honkman Leo Balen burg: ,,Na de interne spannin gen zijn er een aantal uit het eerste team verdwenen. De jeugdspelers hebben groten deels die opengevallen plekken moeten bezetten, wat natuur lijk geen gemakkelijke opgave is geweest. Daarom ook, zoals het nu staat, is deze tweede klasse duidelijk te hoog. De tijd van opbouwen is aangebro ken". De toekomst van Groenoord ziet er daarentegen heel wat zonniger uit Met het duel tus sen de beide concurrenten Je- ka en Schiedam nog voor de boeg komt de promotie steeds dichterbij. Coach Ton Fabrie: „Wanneer wij zelf kans kunnen zien te winner», terwijl Jeka en Schiedam tegen eikaar spelen, komen we in ieder geval wat vaster op de tweede plaats. En ja, als de promotie dan een feit wordt, moeten we in eerste in stantie toch aan uitbouwen gaan denken. Want de huidige basis is, om redelijk te kunnen meedraaien in de eerste klasse, gewoon te smal". Werpersresultaten: Hans Vroon (Groenoord): 10-2-1-1 John Bryson (SC Botlek): 2-1- 12-3. i De Maassluise politie samen met het winnende Veronica-team. Maassluis Het voetbaltref- fen tegen de voetballende ac teurs van „Veronica" vormde bij de viering van het vijfen twintigjarig jubileum van de Maassluise Politie Sportver eniging het absolute hoogte punt. Met dit voetbalgebeuren (uitslag 1—4 voor Veronica) sloot de personeelsvereniging de festiviteiten af rond dit ju bileum. De sportontspannings- vereniging, die zich ook met volleybal, atletiek en zaalvoet bal bezighoudt, kan terugzien op een geslaagde viering. Op het MSV *71 veld goed be speelbaar ondanks de vele re gens trok het poJitie-elftal serieus ten strijde tegen bet goed ingespeelde Ver onic a-elf- tal, waarin enkele bedreven voetbalacteurs rondliepen. Echter, voordat de gasten het scorebord pas goed in bewe ging brachten, haalde de „poli tie" een huzarenstukje uit Na vijf minuten nam het brutaal een 1—0 voorsprong door Frans Korpeï, die de defensie van het radio- en televisieteam totaal verraste. Het hield deze voordeelstand vast tot tien mi nuten voor het einde van deze niet onaantrekkelijke partij. Na handenvol kansen konden de bezoekers pas het verzet breken. In die tussentijd was politie- doelman Jan Blok de held van het veld geworden door „vak bekwaam" op spectaculaire wijze zijn doel voor doorborin gen te behoeden. En bij het offensief,"dat de door de 1—0 achterstand enigszins geïrri teerde Veronica-pJoeg groten deels had ontketend, had de Maassluise ,3ermandad" bij counters van Theo Schell ekens en aanvoerder Bart van der Westen nog uitstekende moge lijkheden om de score uit te breiden. Maar in de laatste tien minuten konden stoere verdedigers Wil Blom en Jos Priem het aan de poütie-zijde niet meer redden. Veronica rondde het duel af met een 14 winst. Na afloop bood de jubilerende Politie Sportvereniging de gasten in gebouw „De Sluis" een gezellig samenzijn aan. Nu al is de Maassluise Politie Sportvereni ging door Veronica uitgeno digd om volgend jaar in Hüver- sum met een bezoek aan de studio's een wedstrijd te ko men. spelen. Van de entreegel den werd aan het plaatselijke Leger des Heils een bedrag van circa tweehonderd gulden aan geboden. Haage had VS Vlaardingen, met Ab Bruinekool op de heu vel, lange tijd de beste papie ren. In de derde inning werd dat in de score tot uitdrukking gebracht door Cock Kriek, die profiteerde van twee Ensche- dese veldfouten en zijn team op 0—1 bracht. Het natte veld maakte goed honkbal bijna onmogelijk, want er werden dan ook nogal wat veldfouten gemaakt. Bij de thuisclub waren dat er vier en Vlaardmgen ging zelfs zeven maal in de fout. Dat werd hen in de twaalfde inning dan ook noodlottig. Vooraleerst zouden de Vlaardingers hun voor sprong nog vergroten. In de vierde .slagbeurt kreeg Wim Pijpers de bal vol op zijn hout en sloeg een daverende home run: 22. Tot aan de zevende inning bleef de voorsprong gehand haafd en kwam de thuisclub er niet aan. In die zevende inning zorgden twee Vlaardingse veld fouten er voor dat de Tigers zich weer naast de bezoekers konden nestelen. Derde honk- man Wilfried Salomons gooide de gladde natte bal buiten be reik van zijn eerste honkman en Munzebroek kwam daar door op het kussen. De volgende slagman was Be- til Haagc, die een tweehonk- slag het veld injoeg en Munze- hroek daarmee over de thuis plaat hielp. Inmiddels had coach Benningshof zijn vcl- dopstelling gewijzigd. Wim Pijpers was aan de kant ge haald, Wilfried Salomons ver huisde van het derde honk naar de catchersplaats, en Wim Tilmans ging derde honk spelen. Inmiddels was Haage door een steal tot het derde honk doorgedrongen en toen Wim Tilmans eveneens in de fout ging, scoorde Haage 2—2. De score onderging geen wijzi ging meer en er moest tot do twaalfde inning worden door gespeeld, alvorens de beslissing viel. Wel dreigde VS Vlaardin gen voortdurend de wedstrijd naar zich toe te halen, in de tiende, elfde en ook in de twaalfde inning kreeg het steeds honken bezet, maar pech cn een goedwerkende En- schedese verdediging stonden punten in de weg. In de gelijk makende twaalfde slagbeurt scoorde Bert Oosterveld voor de thuisclub het winnende punt, toen catcher Salomons bij een aangooi naar het derde honk opnieuw de gladde bal te weinig onder controle had- Drie-twee dus en hiermee kre gen de Tijgers meer dan zij verdienden. Bertil Haage gooide voor de thuisclub de fantastische cij fers 18 maal drie slag, 2 maal vier wijd en twee honkslagen tegen. Maar Ab Bruinekool deed met 15-5-5 weinig voor hem onder. De tweede wed strijd werd vanwege een wolk breuk in de derde inning ge staakt. Op dat moment hadden de Tex Town Tigers een 40 voorsprong, die zij in de twee de inning via een home-run van Bertil Haage en drie ach tereenvolgende honkslagen hadden bereikt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4